איך ייראה האינטרנט בשנת 2029?

השנה היא 2029. ניטרליות נטו כבר לא קיימת. איך ייראה האינטרנט?

כאן ב- TheBestVPN.com הרכבנו סימולטור אינטראקטיבי של מה שהעתיד עשוי להחזיק, הוא מסתכל על מדיה חברתית, קניות, חיפוש ואתרי חדשות. כשאתה מנווט אתה תחשוף דיסטופיה דיגיטלית חשוכה של פעולות מיקרו, פלישות לפרטיות וחדשות מזויפות..

תוכלו למצוא את הסימולטור כאן, אך שימו לב שהוא ממחיש אך ורק לא יקח אף אחד מכספכם!

איך ייראה האינטרנט בשנת 2029כתובת האתר למקור: https://thebestvpn.com/internet-2029/

האינטרנט הוא שדה קרב פוליטי חשוב. ההחלטה אם להסדיר או לבטל את הפחתה מקיפה סוגיות רבות. דיונים אלה כוללים כלכלת שוק חופשי לעומת התערבות ממשלתית וכיצד להגן על חירויות אזרחיות באופן מקוון.


מה קורה באמריקה?

אין ארגון מרכזי השולט באינטרנט. זה לא בבעלות אף אחד. המשמעות היא שקשה לתת דין וחשבון לאינטרנט או אפילו לעודד שיטור עצמי. במקום לחוקק חוקים להסדרת האינטרנט, ארה"ב בחרה במקום לבטל חוק לביטול רגולציה.

נייטרליות נטו היא העיקרון שמספקי שירותי אינטרנט צריכים להתייחס לכל הנתונים העוברים באינטרנט בצורה שווה. בשנת 2015, ועדת התקשורת הפדרלית (FCC) ריכזה את עקרון הניטרליות הרשתית בחוק. ספקיות האינטרנט בארה"ב לא צריכות להפלות או לחייב באופן שונה על סמך סוג הנתונים או שירותי האינטרנט שבהם נעשה שימוש.

להלכה, זה מונע מספקי שירותי אינטרנט להכות אתרים מסוימים או לתעדף אתרים שמשלמים עבור טיפול מיוחד. אבל בשנת 2017, ה- FCC ביטל את העיקרון. זה נעשה בכדי לכפות השקעה רבה יותר בתשתיות פס רחב על ידי הסרת 'קלטת רמה טובה'. המטרה הסופית הייתה לראות מהירויות אינטרנט מהירות יותר ברחבי ארה"ב.

על פי תיאוריות בשוק החופשי, תחרות הייתה מונעת מספקי האינטרנט לנצל לרעה את היעדר הרגולציה. אם ספק שירותי אינטרנט אחד יתחיל לפעול, לקוחותיה היו עוברים למתחרה. אולם לאמריקאים רבים יש רק אפשרות אחת או שתיים בפס רחב ריאליסטי. חסמי הכניסה לשוק הם גבוהים מאוד מכיוון שעולה מיליארדים רבים לבנות את התשתית הדרושה. לקוחות לא יוכלו לעבור בקלות אם ספקיות האינטרנט יתחילו לנצל לרעה את כוחן.

קיים חשש ברמת השליטה שמקנה לספקיות האינטרנט על השימוש באינטרנט של הצרכנים. ביטול הניטרליות הרשתית עלול לגרום לספק שירותי האינטרנט לגבות עמלות של ספקי תוכן בגין חיבורים מהירים יותר למנויים.

הם יכולים גם להתחיל למכור חבילות מנויים לאתרי אינטרנט - מה שמוביל לתוכניות דו-שכבתיות. לחבילות זולות ואיטיות יותר תהיה גישה רק למבחר קטן של אתרי אינטרנט. יתכן כי ספקי שירותי האינטרנט 'יעודדו' לקוחות לחבילות היקרות יותר על ידי מצמצמת והטלת כובעי נתונים קפדניים על התוכניות הזולות יותר.

באופן לא מפתיע, הציבור הרחב לא אוהב את הסיכוי הזה. אוניברסיטת מרילנד גילתה מדגם מייצג של אמריקנים בדצמבר 2017. כדי להבטיח תגובה בלתי משוחדת, היא הכינה את המשיבים מראש עם תדרוכים משני צידי הוויכוח. הוא מצא כי 83 אחוז מהאמריקאים לא הסכימו להצעת ה- FCC לבטל ניטרליות נטו.

הפיגוע הציבורי הגדול הזה גורם לכך שלא סביר כי ספקיות האינטרנט ינסו כל דבר מזויף כרגע. האקלים הנוכחי גורם למהלך כזה התאבדות פוליטית ומסחרית. כאשר הזועף ייפול, אנשים יתחילו להאמין ש- ISP ישחקו הוגנים מבלי שאיש יכריח אותם לעשות זאת. זה כאשר זה מסתבר יותר כי חלק יתחילו להתנהג בצורה לא נכונה.

לספקי האינטרנט יש היסטוריה של הפרת זכויות אינטרנט. Comcast שיחרר שיתוף קבצים בין עמיתים לעמית, הידוע יותר כטרנינג, בין 2008 ל 2011. AT&T נתפס גם בשנת 2012 כשהוא מגביל את FaceTime של אפל למשתמשים עם תוכניות נתונים משותפות, שבדרך כלל יקרים יותר.

לבסוף, גרמה ורייזון את מהירות הנתונים של מכבי האש בקליפורניה בשנת 2018. מכבי האש של סנטה קלרה עברו על הקצאת הנתונים תוך הגיב על האחרונה בסדרת מדורות בר. זה היה צריך לשלם כפול כדי להסיר את המגבלות. אף כי אין באופן ישיר בעיית נייטרליות נטו, זו עדיין דוגמה לספקיות אינטרנט המחזיקות משתמשי אינטרנט כופר.

אף על פי שמדובר בוויכוח פנימי בארה"ב, עלולים להיות השלכות משמעותיות לשאר העולם. ראשית, אמריקה עדיין נותנת דוגמה לכך שרבות מדינות רוצות לעקוב אחריהן, במיוחד בעולם המתפתח. ושנית, שירותים מקוונים עשויים להיות יקרים יותר מחוץ לארה"ב אם הם יקרים יותר לספק בארה"ב.

מה קורה באירופה?

האיחוד האירופי בחר לבצע חוקים להסדרה הדוקה יותר. ב- 15 באפריל 2019, המועצה האירופית הצביעה לאמץ בחוק האיחוד האירופי את הוראת האיחוד האירופי בנושא זכויות יוצרים בשוק הדיגיטלי הבודד.

הנחיה זו מחייבת אתרים לקחת אחריות רבה יותר על שיתוף בלתי חוקי של חומר המוגן בזכויות יוצרים בפלטפורמות שלהם. מכיוון ששמו המלא אינו מסוגל לומר בלשון המעטה, הוא נודע בסעיף השנוי ביותר במחלוקת שלו: סעיף 13.

סעיף 13 קובע כי אתרים המארחים תוכן שנוצר על ידי משתמשים "ישתפו פעולה בתום לב על מנת להבטיח כי עבודות מוגנות לא מורשות או נושא אחר אינם זמינים בשירותיהם." פירוש הדבר שהאתרים עצמם אחראים כעת להפרות זכויות יוצרים. עליהם להוריד תוכן אם הוא מפר את זכויות היוצרים.

למרות החוק החדש הזה, אין כרגע הסכמה כיצד אתרים אמורים לאתר את התוכן הזה בכדי להסירו. נראה כי המצב הנוכחי הוא שרוב בעלי אתרי האינטרנט יצטרכו להשתמש בפילטרים אוטומטיים כדי לסרוק את כל התוכן שהועלה בגלל הפרות אפשריות, מערכת שהיא רחוקה מלהיות מושלמת.

מאמר זה זכה לכינוי "איסור הזכרון". איש אינו בטוח לגמרי אם מותרות על סמך החוק המוגן בזכויות יוצרים על פי חוקי זכויות יוצרים. יש להגן על אמהות כפרודיות, אך יש ויכוח שמסננים לא יהיו מספיק מתוחכמים כדי להבדיל מה מהווה פרודיה ולכן הם בכל מקרה יחסמו ממים.

ייתכן שסעיף 13 עבר לחוק האיחוד האירופי, אולם כעת מוטלות על המדינות החברות היחידות לחוקק את החוק, ומאפשרות למדינות שונות לפרש את החוק בדרכים שונות.

אם הגרוע ביותר מגיע לגרוע ביותר, האינטרנט כידוע יכול להיות שונה מאוד.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me