מה זה VPN?

מה זה VPNVPNs יכולים להיראות מורכבים בהתחלה, אך הם למעשה קלים לשימוש.

אנו הולכים להרוס אותם, מה הם יכולים לעשות למענכם, מדוע אתם באמת צריכים להשתמש בהם ואיך כולם עובדים מתחת למכסה המנוע.

בנוסף, אנו נותנים לך המלצות בדרך שיעזרו לך לבחור את ה- VPN הטוב ביותר לצרכים שלך.

 • להלן רשימת מיטב שירותי ה- VPN שלנו.

מדריך למתחילים להבנת VPNs

 1. מה זה VPN
 2. כיצד עובד VPN
 3. כמה מאובטח הוא VPN
 4. האם זה חוקי להשתמש ב- VPN
 5. האם VPN גורם לי להיות אנונימי באופן מלא
 6. מדיניות רישום VPN
 7. VPN חינם לעומת VPN בתשלום
 8. האם אוכל להשתמש ב- VPN לצורך אימה?
 9. האם אוכל להשתמש ב- VPN לצפייה בנטפליקס והולו
 10. עובד VPN ב- Android ו- iOS
 11. עובד VPN ב- Kodi / SmartTV
 12. כיצד ניתן להתקין VPN בנתב שלי
 13. VPN & טור - כיצד להשתמש בהם יחד
 14. מתגי דליפות IP והרג
 15. מתי להשתמש ב- VPN
 16. מתי לא להשתמש ב- VPN

מה זה VPN?

מדריך למתחילים מהו VPN

א VPN (רשת פרטית וירטואלית) הוא שירות המאפשר לך לגשת לאינטרנט בבטחה ובפרטיות על ידי ניתוב החיבור שלך דרך שרת והסתרת הפעולות המקוונות שלך.


אבל איך זה בדיוק עובד?

כיצד עובד VPN?

כך עובד VPN עבורך, המשתמש. אתה מפעיל את לקוח ה- VPN (תוכנה) משירות ה- VPN שלך. תוכנה זו מצפינה את הנתונים שלך, עוד לפני שספק שירותי האינטרנט שלך או ספק ה- WiFi של בית הקפה רואים אותם. לאחר מכן הנתונים עוברים ל- VPN, ומשרת ה VPN ליעד שלך המקוון - כל דבר מאתר הבנק שלך לאתר אינטרנט לשיתוף וידיאו ועד למנוע חיפוש. היעד המקוון רואה את הנתונים שלך כמגיעים משרת VPN והמיקום שלהם, ולא מהמחשב והמיקום שלך.

כשאתה מתחבר לאינטרנט ללא VPN, כך נראה החיבור שלך:

אין חיבור VPN

אף על פי שזה התקן, יש לחיבור מסוג זה כמה פגמים. כל הנתונים שלך נמצאים שם בשטח פתוח, וכל גורם מעוניין יכול להציץ לדברים שאתה שולח.

האינטרנט הוא אוסף שרתים האחראי על אחסון אתרים והגשתם לכל מי שרוצה להציג אותם. שרתים אלה מדברים זה עם זה כל הזמן, כולל שיתוף הנתונים שלך אחד עם השני כדי בסופו של דבר לאפשר לך לגלוש בדף. נהדר בשבילך להיות מסוגל לגלוש, אבל לא נהדר לפרטיות.

להיכנס לאינטרנט זה כמו לצאת לטיסת תעופה מסחרית. סוכן הכרטיסים, מטפלי המזוודות, אנשי האבטחה והדיילות, כולם זקוקים לנתוני נתונים כדי שתעבירו אתכם בין ערים. החלפת מידע דומה מתרחשת ברשת.

אם זה פשוט אתר מהנה שאתה מסתכל עליו, אין צורך לדאוג. לא משנה אם מישהו יראה את הנתונים שלך. אבל אם זה בנקאות מקוונת, דוא"ל עסקי, או כל דבר אחר שהוא קצת יותר רגיש - זה סיפור אחר.

עכשיו, כך נראה אותו חיבור עם VPN מופעל:

עם VPN

כשאתה משתמש בשירות VPN, הנתונים שלך מוצפנים (מכיוון שאתה משתמש באפליקציה שלהם), עוברים בצורה מוצפנת לספק האינטרנט שלך ואז לשרת VPN. שרת ה- VPN הוא הצד השלישי שמתחבר לאינטרנט מטעמך. זה פותר את בעיית הפרטיות והביטחון עבורנו בכמה דרכים:

 • אתר היעד רואה בשרת ה- VPN כמקור התנועה, ולא אתה.
 • אף אחד לא יכול (בקלות) לזהות אותך או את מחשבך כמקור הנתונים, וגם לא מה אתה עושה (אילו אתרים אתה מבקר, אילו נתונים אתה מעביר וכו ').
 • הנתונים שלך מוצפנים, כך שגם אם מישהו מסתכל על מה שאתה שולח, הם רואים רק מידע מוצפן ולא נתונים גולמיים.

כפי שאתה יכול לדמיין, תרחיש כזה הוא הרבה יותר בטוח מאשר להתחבר לרשת בדרך המסורתית. אבל עד כמה זה בטוח? בוא נגלה:

כמה מאובטח הוא VPN?

מדריך למתחילים כיצד מאובטח VPNאבטחת VPN גורמת לוויכוח בקרב מקצוענים בתחום ה- IT ואחרים בענף, ושני שירותים אינם זהים בהיצעיהם או באבטחתם. ישנם שני גורמים עיקריים:

 • המגבלות של סוג טכנולוגיית VPN שמשמשת ספק.
 • מגבלות משפטיות ומדיניות המשפיעות על מה שניתן לעשות עם אותה טכנולוגיה. חוקי המדינה בה ממוקמים השרת והחברה המספקת את ה- VPN והמדיניות של החברה עצמה משפיעה על האופן בו החברה מיישמת טכנולוגיה זו בשירותם.

בואו נסקור מקרוב את הגורמים הללו.

פרוטוקולי VPN

פרוטוקולי VPN מגדירים כיצד השירות מטפל בהעברת נתונים דרך VPN. הפרוטוקולים הנפוצים ביותר הם PPTP, L2TP, SSTP, IKEV2 ו- OpenVPN. להלן סקירה קצרה:

 • PPTP (פרוטוקול מנהור נקודה לנקודה). זהו אחד הפרוטוקולים העתיקים ביותר בשימוש, שתוכנן במקור על ידי מיקרוסופט. יתרונות: עובד במחשבים ישנים, הוא חלק ממערכת ההפעלה של ווינדוס וקל להתקנה. חסרונות: בסטנדרטים של היום זה בקושי מאובטח. הימנע מספק אם זה הפרוטוקול היחיד המוצע.
 • L2TP / IPsec (פרוטוקול מנהרה של שכבה 2). זהו שילוב של PPTP ופרוטוקול L2F של סיסקו. הרעיון של פרוטוקול זה הוא קול - הוא משתמש במקשים כדי ליצור חיבור מאובטח בכל קצה מנהרת הנתונים שלך - אך הביצוע אינו בטוח במיוחד. הוספת פרוטוקול ה- IPsec משפרת מעט את האבטחה, אך ישנם דיווחים על היכולת לכאורה של NSA לשבור פרוטוקול זה ולראות מה מועבר. לא משנה אם אלה אכן נכונים, אולי יש די בכך הימנע גם כן.
 • SSTP (פרוטוקול מנהרת שקע מאובטח). זהו פרוטוקול נוסף שנבנה של מיקרוסופט. החיבור נוצר באמצעות קידוד SSL ​​/ TLS (תקן דה פקטו להצפנת רשת בימינו). כוחם של SSL ו- TLS בנוי על קריפטוגרפיה עם מפתח סימטרי; מערך בו רק שני הצדדים המעורבים בהעברה יכולים לפענח את הנתונים בתוכם. בסך הכל, SSTP הוא פיתרון מאובטח מאוד.
 • IKEv2 (Exchange Key Internet, גרסה 2). זהו עוד פרוטוקול שנבנה של מיקרוסופט. זהו איטרציה של הפרוטוקולים הקודמים של מיקרוסופט ואחד מהם הרבה יותר מאובטח. זה מספק לך כמה מהאבטחה הטובה ביותר.
 • OpenVPN. זה לוקח את הטוב ביותר בפרוטוקולים לעיל ומסיר את מרבית הפגמים. זה מבוסס על SSL / TLS וזה פרויקט קוד פתוח, מה שאומר שהוא משתפר ללא הרף על ידי מאות מפתחים. זה מאבטח את החיבור באמצעות מקשים הידועים רק על ידי שני הצדדים המשתתפים בשני קצות ההעברה. באופן כללי, זה הפרוטוקול המגוון והמאובטח ביותר שיש שם.

באופן כללי, מרבית ה- VPN מאפשרים לך לבחור את הפרוטוקול בו אתה משתמש. ככל שתתחבר דרך פרוטוקול מאובטח יותר (OpenVPN, IKEv2), כך תהיה הפעלה מאובטחת יותר.

למרבה הצער, לא כל המכשירים יאפשרו לך להשתמש בכל הפרוטוקולים האלה. מכיוון שרובם נבנו על ידי מיקרוסופט, תוכל להשתמש בהם בכל מחשבי Windows. במכשירי אפל, תתקלו במגבלות מסוימות. לדוגמה, L2TP / IPsec הוא פרוטוקול ברירת המחדל עבור iPhone. ואנדרואיד ... ובכן, לאנדרואיד יש כמה בעיות משלה, עליהן נגיע בהמשך.

יסודות הצפנה

בקצרה, ההצפנה פועלת על ידי:

 1. החל בנתונים רגילים
 2. החלת מפתח (קוד סודי) לשינוי הנתונים
 3. מסתיים עם נתונים מוצפנים

הנתונים המוצפנים ניתנים לקריאה רק על ידי מישהו עם המפתח המקורי המשמש להצפנת הנתונים.

אלגוריתמי הצפנה מודרניים עובדים על עיקרון זה, כאשר השלב השני הוא מורכב מאוד וראוי למחקר ברמת הדוקטורט. מה שאתה צריך לחפש זה הנתונים שלך מוצפנים עם אלגוריתם AES של לפחות 128 סיביות. רבים מה- VPN המובילים שם בחוץ עוברים צעד מעל זה ומציעים קידוד AES-256, כולל NordVPN (סקירה), Surfshark (סקירה) ו- ExpressVPN (סקירה).

ה- VPN שלך יכול להיות סופר מאובטח, אך הכל מסתכם בפרוטוקול החיבור, במנגנון ההצפנה המשמש לטיפול במידע שלכם.

אילוצים משפטיים וחזון חברה

(הערה: כל זה אינו ייעוץ משפטי. קרא למטרות בידור בלבד.)

כל חברות ה- VPN הטובות יעשו ככל יכולתן כדי להגן על הנתונים שלך, על הפרטיות שלך ועל האבטחה הכוללת שלך באינטרנט. זכור כי הם עדיין כפופים לחוק בתחום השיפוט בו הם נמצאים, מה שעלול להשפיע על השירות שלהם.

בהתאם לחוק המקומי של המדינה בה הוקם ה- VPN, החברה עשויה להיאלץ בצו בית משפט לחלוק את כל הרשומות שיש לה ביחס לפעילותך - ויכולים להיות הסכמים בינלאומיים בין מדינות לחלוק מידע במקרים אלה. אם תעשה מספיק מחקר, ייתכן שתמצא VPN שהוקם במדינה שאין בה הסכמים כאלה עם המדינה שלך..

אז בסופו של דבר, אתה מאובטח רק עם VPN אם הוא לא רק מוכן וטכני לשמור על המידע שלך באופן פרטי ופרטי, אלא גם אם הוא רשאי לעשות זאת באופן חוקי. לונתמודד עם הנושא הזה בצורה קצת יותר רחבה ולהתמקד בתשובה לשאלה הכללית:

האם זה חוקי להשתמש ב- VPN?

מדריך למתחילים האם VPN משפטיבמילה, כן. אבל לא תמיד.

ראשית, VPN כמושג הוא חדש במקצת ב"שנים חוקיות ", כך שלא כל תחומי השיפוט הצליחו לעמוד בקצב. המשמעות היא שהכללים עכורים וניתן לפרש אותם במובנים רבים.

בסך הכל, נראה כי VPNs מסודרים לשימוש ברוב המדינות, במיוחד בארה"ב, קנדה, בריטניה, ושאר מערב אירופה. (חשוב! מה שחשוב כאן זה שלך מיקום פיזי בעת השימוש ב- VPN.)

באופן כללי VPNs הם לעתים קרובות לא בסדר סין, טורקיה, עירק, איחוד האמירויות, בלארוס, עומאן, רוסיה, איראן, צפון קוריאה וטורקמניסטן.

למידע נוסף על חוקיות VPN במדינתך, מצא את חוקי השלטון המקומי שלך, ובחן את המשאב המעמיק הזה שלנו שעונה אם VPN חוקי במדינה שלך - אנו עוברים על יותר מ -190 מדינות ואומרים לך מה קורה.

האם VPN גורם לי להיות אנונימי באופן מלא?

מדריך למתחילים האם VPN הופך אותך לאנונימיבמילה, לא. אבל המידה שהיא עושה עדיין מרשימה.

ללא VPN, החיבור שלך פתוח לחלוטין, ספק שירותי האינטרנט שלך, נתב ה- WiFi של בית הקפה, כל שרת בדרך או אדם עם הכלים הנכונים יכולים להסתכל על הנתונים שלך. שימוש ב- VPN פותר הרבה מהבעיות הללו על ידי הצפנת ההעברה שלך וגורם לה להיראות כאילו השרת עצמו הוא זה שמבצע את החיבור ולא אתה.

בדוק את הדברים הבאים כדי לקבוע את מידת האנונימיות שלך.

 • האם השירות מנהל יומנים?
 • תחום השיפוט שבמסגרתו הוקם VPN. בחלק מהמקרים הם עלולים להיאלץ על פי חוק לנהל רשומות. מה קורה כשממשלה באה ושואלת שאלות?
 • האם השירות מחזיק רישומי תשלומים? האם הרשומות הללו כוללות מידע מזהה?
 • האם יש הצפנה מספקת ופרוטוקול חיבור מאובטח?

לא כל VPN יגן עליך אותו דבר. אם תבחר בחוכמה בחוכמה, תוכל להתייחס לדאגות שתוארו לעיל. להלן ההשוואה שלנו בין ה- VPN המובילים בשוק שיסייעו לכם.

מדיניות רישום VPN

מדריך למתחילים מדיניות רישום VPNהיומנים ש- VPN שומר עליהם משפיעים באופן משמעותי על רמת האנונימיות והפרטיות שיש לך עם השירות שלהם. היומנים שספק עשוי לשמור כוללים:

 • פעילות המשתמש
 • כתובות IP
 • חותמות זמן של חיבור / ניתוק
 • מכשירים משומשים
 • יומני תשלום

כל יומני כזה הופכים אותך לאנונימי מעט פחות מכיוון שניתן לחבר את ה- IP שלך לסשן גלישה נתון שהיה לך. כמובן, קשר זה אליך באופן אישי קשה מאוד, אך עדיין ניתן לבצע אותו אם סוכנות כלשהי מכוונת מספיק.

בסך הכל, כמה שפחות היומנים שהספק שלך שומר טוב יותר, כאשר "אין יומנים" הוא האידיאלי.

הזהר. שירותים רבים מציינים כי יש לך פרטיות בחומר המכירות שלהם, אך עליך לבחון את מדיניות הפרטיות שלהם כדי לראות את האותיות הקטנות שלהן ואילו נתונים הם מחזיקים בפועל, או שהם יאמרו שהמדינה שלהם אינה דורשת שמירת נתונים ובכל זאת הם לא מציינים את מדיניות שמירת נתונים משלו.

ביצענו את המחקר בשבילכם. להלן הסיכום הגדול ביותר של יותר ממאה VPN ומדיניות הרישום שלהם. בדוק את זה בעת בחירת השירות שלך.

VPN חינם לעומת VPN בתשלום

מדריך למתחילים VPN חינם לעומת VPN בתשלוםהפעלת שירות VPN טוב עולה כסף רציני - שרתים חזקים, העברת נתונים, תשתיות, עובדים וכן הלאה. אם השירות מוצע בחינם, שקול אילו פשרות עשויים להיות. האם הם רושמים פעילות מסיבותיהם שלהם? האם הם מציגים מודעות משלהם? האם הנתונים שלך נמכרים לצד שלישי?

תשלום עבור VPN אינו השקעה אדירה. בדקנו כמה פתרונות מעולים עבור עד 3-5 דולר לחודש, מה שלא נראה הרבה בתמורה לשקט נפשי ולשיפור הפרטיות המקוונת..

כמה עולה VPN?

הממוצע מבין 70 VPNs פופולריים הוא 4.99 דולר לחודש, מה שמספר לך רבות על סוג ההוצאה בדרך כלל. VPNs שעולים יותר מ- 10 $ אינם נדירים, ואין הרבה סיבה לקנות אותם מכיוון שישנם פתרונות נוחים יותר בחוץ.

רוב השירותים מחלקים הנחות גדולות אם אתה מוכן להירשם לשנתיים עד שלוש לפני כן, במקום לחדש את המנוי מדי חודש. לדוגמה, NordVPN - VPN שאנחנו מאוד נהנים ממנו - עולה 11.95 דולר אם הם משולמים מדי חודש, אבל אתה יכול לתפוס את התוכנית לשלוש השנים שלהם במחיר של 3.49 $ לחודש בלבד (זה 70% הנחה).

יש לנו כאן טבלת השוואת מחירים יותר מעמיקה. אם אתה מחזיק כסף מזומן, תוכל גם לבדוק את ה- Roundup שלנו של ה- VPNs הזולים ביותר וה- VPNs המהירים ביותר..

האם אוכל להשתמש ב- VPN לצורך אימה??

מדריך למתחילים האם אתה יכול להשתמש ב- VPN לצורך אימהבכללי, כן, אבל זה תלוי בשירות הספציפי בו אתה משתמש וגם בסוג הדברים שאתה סוחף.

טרנינג הוא שם נפוץ לפרוטוקול ספציפי המשמש להעברת נתונים וקבצים באינטרנט, אך לא לסוגי הקבצים בפועל. למרות שהיא מקבלת הרבה עיתונות רעה בסך הכל, זה לגמרי בסדר וחוקי אם אתה מעביר קבצים שיש לך את הזכויות עליהם. פירטיות, לעומת זאת, אינה חוקית לחלוטין ללא קשר לכלים שבהם אתה משתמש כדי לעשות זאת.

לאחר מכן, קיימת המדיניות של ה- VPN עצמה בנוגע לסיבוב ואופן הטיפול בה. מרבית פתרונות ה- VPN האיכותיים בשוק יאפשרו סיבוב. על פי המחקר שלנו, אתה יכול להסתובב עם כל ה- VPN הפופולרי - NordVPN, ExpressVPN, Surfshark, VyprVPN ו- PIA.

כשמדובר בפן האבטחה של סיבוב, הכל מסתכם במדיניות ה- VPN לגבי דברים כמו רישום או שיתוף נתוני המשתמש שלך. באופן כללי, אם VPN לא שומר בסך הכל רישום ביומני, הוא גם לא שומר אותם בפעילות הסיקור שלך.

פן נוסף שכדאי לקחת בחשבון בבחירת VPN לצורך סיבוב הוא מהירויות ההורדה שהשירות יכול להציע. כמובן שמידע מסוג זה יכול להיות קשה להשגה; רוב הזמן אתה מגלה זאת רק לאחר שאתה קונה את ה- VPN. עשינו כמה בדיקות משלנו ובהתבסס עליה, אנו יכולים להמליץ ​​על VPNs אלה על מהירויות ההורדה הטובות שלהם: NordVPN, ExpressVPN, VyprVPN ו- PIA.

האם אוכל להשתמש ב- VPN לצפייה בנטפליקס והולו?

מדריך למתחילים האם אתה יכול להשתמש ב- VPN עבור Netflixכן. אבל כמו ברוב הדברים ברשימה זו, הכל מסתכם ב- VPN הספציפי בו אתם משתמשים.

הבעיה עם נטפליקס בסך הכל היא שלמרות שהיא זמינה כעת ביותר מ -130 מדינות, לא כל ההופעות מופצות באופן שווה.

בגלל הסכמי רישוי מורכבים שהוקמו לפני ההפעלה הבינלאומית הגדולה של נטפליקס, תחנות טלוויזיה שונות שומרות על הזכויות אפילו בחלק מהתוכניות של נטפליקס, מה שמונע למעשה מנטפליקס באופן חוקי להפוך את התוכניות לזמינות בפלטפורמה שלה..

דברים משפטיים מורכבים, אך VPNs יכולים לעזור כאן.

האופן בו נטפליקס והולו חוסמים חלק מתוכנם בחלקים מהעולם מבוסס על מסנני מיקום. כלומר שאם אתה נמצא במדינה שאסורה, אסור לך.

VPNs מקל על זה לתקן. מכיוון שאתה יכול לבחור את השרת שאליו ברצונך להתחבר, כל שעליך לעשות כדי לבטל את הנעילה של מופעי Netflix מסוימים הוא להתחבר לשרת במדינה בה מופע זה זמין. זה הכל. יש לנו פוסט מקיף כיצד לצפות בנטפליקס דרך VPN + ה- VPN הטובים ביותר המאפשרים לך לעשות זאת.

עובד VPN ב- Android ו- iOS?

שוב, זה א כן.

רבים משירותי ה- VPN המובילים שם בחוץ מאפשרים לך גם להוריד אפליקציות לנייד לאנדרואיד או ל- iOS.

להלן VPNs הטובים ביותר עבור אנדרואיד: NordVPN, ExpressVPN ו- Surfshark.

שתי הפלטפורמות מאפשרות לך להקים חיבור VPN די בקלות. לדוגמה, באייפון אתה יכול לעשות זאת בהגדרות → כללי → VPN.

עם כל הנאמר, היזהר אם תתפתה לאחד מאפליקציות ה- VPN החינמיות עבור אנדרואיד או iOS. יש מחקר של צוות מומחים (מתוך Data61 של CSIRO, אוניברסיטת ניו סאות 'ויילס, המכון הבינלאומי למדעי המחשב ואוניברסיטת ברקלי באוניברסיטת קליפורניה), ועובר למעלה מ- 280 אפליקציות אנדרואיד בחינם המשתמשות בהרשאות VPN אנדרואיד. המחקר מגלה כי 38% מהיישומים הללו כוללים תוכנות זדוניות, 84% מדליפים את התנועה של המשתמשים ו- 75% משתמשים בספריות מעקב. אז יש את זה. עשינו כאן גם בדיקת הרשאות VPN משלנו.

עובד VPN ב- Kodi / SmartTV?

הטלוויזיות החכמות שלך ותיבות הקודי הם עוד דברים שדורשים חיבור לאינטרנט חי בכדי לספק לך את התיקים שלהם. ועם זה, VPN יכול לעזור לך לשמור על זרמים אלה פרטיים, כך שרק אתה והשירות עצמו יידעו במה אתה צופה.

ישנן שתי דרכים בהן תוכלו לאפשר חיבור VPN בטלוויזיה החכמה שלכם:

 • קבע את התצורה בהתקן עצמו,
 • קבע את התצורה ישירות לנתב שלך - הגן באופן יעיל על כל הרשת הביתית שלך ועל כל מה שקשור אליו (אנו נכסה את זה בסעיף הבא שלהלן).

בואו נתמקד בראשון כאן. בסך הכל, רבים מ- VPN האיכותיים מגיעים עם היכולת להגדיר אותם נכון בטלוויזיה החכמה שלך. לדוגמה, NordVPN - שהוא אחד ה- VPN המומלצים שלנו - מגיע עם אפליקציה לטלוויזיה אנדרואיד, וגם עם הוראות מפורטות לקודי / OpenELEC ו- Apple TV. VPNs אחרים בשוק מספקים לך אפשרויות דומות.

חלק מהרשתות התומכות במכשירי טלוויזיה ותיבות חכמות: NordVPN, Surfshark, ExpressVPN.

ל- NordVPN יש פוסט בבלוג נהדר כיצד לצפות בסרטים בקודי.

כיצד ניתן להתקין VPN בנתב שלי?

מדריך למתחילים כיצד להתקין VPN בנתב היא הדרך הטובה ביותר לוודא שכל מה שקשור לנתב זה מועבר דרך חיבור VPN בטוח. בתרחיש זה, אינך צריך עוד להתקין אפליקציות בודדות במכשירים הניידים, במחשבים ניידים, בטלוויזיות חכמות או בכל דבר אחר עם גישה לאינטרנט..

ראשית, וודא שהנתב שלך תואם ל- VPN. ניתן לעשות זאת באתר של היצרן שייצר את הנתב. לעיתים קרובות, רוב ה- DD-WRT וה- FlashRouters המוגברים בעגבניות תואמים ל- VPN.

לדוגמה, הנה איך לעשות זאת אם אתה עם NordVPN, והנה ExpressVPN ו- PIA. יש לנו גם דוגמה להפגנה כיצד זה מתבצע ברוב נתבי DD-WRT בדף זה (קרוב לתחתית).

ההתקנה היא פשוטה וכרוכה בהתחברות לנתב ואז למלא כמה טפסים סטנדרטיים - שום דבר שלא תוכל להתמודד איתו.

VPN & טור - כיצד להשתמש בהם יחד

למרות שטור ו- VPN שונים זה מזה באופן מהותי, עדיין ניתן להשתמש בהם יחד לאבטחה מקסימאלית ופרטיות מקוונת.

 • Tor נותן לך את היכולת לגשת לרשת על ידי ניתוב החיבור שלך באמצעות מספר צמתים אקראיים, תוך הצפנת חיבור זה בכל שלב ושלב.
 • VPN מעניק לך גישה לשרת אחד בכל פעם.

אופיו של דבר שונה במקצת באופן עקרוני, ולכן איננו יכולים לומר דברים כמו "טור או VPN טובים יותר מהשני." דיברנו על ההבדלים בין טור ל- VPN בפירוט באתר זה, אל תהסס בקר בפוסט הזה כדי לקבל את התמונה המלאה.

אחד הדברים הטובים בטור הוא שתוכלו להשתמש בו בחינם ב 100% ואין מגבלות מובנות לגירסה החינמית ההיא. כל שעליך לעשות הוא לתפוס את דפדפן האינטרנט הרשמי של טור. ברגע שיש לך את זה, אתה רק צריך לפטר אותו כמו דפדפן Chrome או Firefox הרגיל שלך, לחץ על כפתור התחבר ואתה פועל.

כיצד לשלב את ה- VPN והטור שלך:

 1. הפעל את חיבור ה- VPN באופן רגיל. מכאן ואילך, כל מה שקשור בתקשורת עם האינטרנט עובר דרך ה- VPN שלך.
 2. פתח את דפדפן ה- Tor שלך והתחבר לטור.

בשלב זה, יש לך חיבור VPN ודפדפן האינטרנט של Tor פועל באותו זמן. החיסרון העיקרי עם הגדרה כזו הוא שהוא הולך להיות איטי בהרבה מהחיבור הרגיל שלך, VPN בלבד. טור בפני עצמו מאט את החוויה שלך באופן בולט, ובשילוב עם VPN, התוצאות יכולות להיות דרמטיות עוד יותר. בצד הפלוס, זה מעניק לך פרטיות סופר שהיא פלוס ענק.

מתגי דליפות IP והרג

מתג כיבוי

מדריך למתחילים דליפות IP ומתגים להרוג

מתג להרוג הוא תכונה ההורג אוטומטית את הגישה שלך לאינטרנט אם החיבור המוצפן והבטוח אמור לרדת. אם יש בכלל קישוריות כלשהי, מתג ה- kill יפעיל ויחסום את כל הפעילות עד לחיבור המאובטח.

אם ל- VPN שלך אין מתג להרוג ונוצר בעיה קישוריות, סביר להניח שהמכשיר שלך ינסה לשחזר את החיבור הסטנדרטי והלא מוגן, ובכך יחשוף את מה שעשית עד אותה נקודה.

על פי המחקר שלנו, ל- VPN הבאים יש מתג להרוג: NordVPN, Surfshark, ExpressVPN, PIA.

דליפות IP

דליפות IP הן פגיעות ידועה בכמה הגדרות שאנשים משתמשים בהן כדי לגשת לרשת. זו לא לגמרי בעיה של VPN בבסיסה.

דליפות IP יכולות לקרות כאשר ה- VPN שלך לא מצליח להסתיר את ה- IP האמיתי שלך בזמן שאתה גולש באינטרנט. לדוגמה, אתה רוצה לגשת לתצוגה מוגבלת גיאוגרפית ב- Netflix, כך שתשנה את השרת למדינה מאושרת ותטען מחדש את הדף. ואז אתה מבין שהתוכן עדיין חסום. המשמעות היא שאולי ה- IP שלך דלף זה עתה.

ל- VPN הטובים ביותר יש כמה סקריפטים חכמים שתוכנתו לאפליקציות שלהם בכדי למזער את הסיכון הזה. כפי שציינתי, דליפת ה- IP שלך אינה תמיד אשמת ה- VPN. לפעמים אשם בתצורת המחשב שלך ובאפליקציות הרבות שבתוכם. אפילו הדפדפן בו אתה משתמש והתוספות המותקנות בו עלולים לגרום לדליפות IP.

מתי להשתמש ב- VPN

ישנן מספר סיבות טובות להשתמש ב- VPN:

 • זה מצפין את הפעילות שלך באינטרנט.
 • זה מסתיר את הפעילות שלך מכל מי שעשוי להתעניין בה.
 • זה מסתיר את המיקום שלך ומאפשר לך לגשת לתוכן חסום גיאוגרפי (למשל בנטפליקס ובאתרים אחרים).
 • הופך אותך לאנונימי יותר ברשת.
 • עוזר לך לשמור על החיבור מוגן בעת ​​שימוש בנקודה חמה ציבורית WiFi.

בסך הכל, השתמש ב- VPN אם פרטיות האינטרנט שלך, האבטחה והאנונימיות חשובים לך. בערך 3-5 $ לחודש הוא מחיר נמוך לשלם עבור כל זה.

מתי לא להשתמש ב- VPN

ככל שזה יכול להישמע צפוי, אנו באמת לא רואים סיבה טובה לא להשתמש ב- VPN אם אתם לוקחים ברצינות את האבטחה והפרטיות שלכם (הנה 7 סיבות עיקריות לכך להשתמש ב- VPN).

VPNs שימושיים להפליא כשכבת אבטחה נוספת על גבי פרוטוקולי SSL באתרים, יש להם תוכנית אנטי-וירוס טובה, לא מורידים תוכנה מוצלת, לא משתפים יותר מדי מידע פרטי במדיה החברתית וכן הלאה. בסך הכל, זהו הצעד הבא שלך לעבר השימוש באינטרנט בצורה יותר מודעת ובאמצעות אמצעי זהירות מספקים.

אין הרבה חסרונות אליהם. אולי היחיד הוא שהחיבור שלך יכול לפעמים להאט. אחרי הכל, אתה מנתב את הנתונים שלך דרך שרת נוסף.

מה אתה חושב? האם אתה משוכנע ברעיון של VPN וחושב על קבלת כזה? עיין בביקורות השופעות שלנו, בהן משווים יותר מ- 70 VPNs פופולריים.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me