VPN לעומת פרוקסי

פרוקסי או בלבול VPNבעולם האבטחה קיימים סיכוני אבטחה בכל מקום. זה נכון במיוחד באופן מקוון. בין אם אתם מחפשים לשמור על עצמכם מפני התקפות סייבר, או סתם לגלוש באינטרנט באופן אנונימי, ישנם מספר פתרונות זמינים.

אם אתה מוטרד מפרטיות מקוונת, גם פרוקסי ה- VPN וגם ה- VPN יציעו לך מידה גבוהה יותר של פרטיות באופן מקוון, אך האופן בו הם מבצעים את המשימה שונה מאוד.

במופע זה של VPN לעומת פרוקסי, תלמד מהם VPN ו- proxies, כיצד הם שונים זה מזה, ואיזה מהם עליכם לבחור כדי להישאר אנונימיים ברשת.

מה זה VPN?

באמצעות vpn

רשת פרטית וירטואלית (VPN) גורמת לה להיראות כאילו הפעילות המקוונת שלך מגיעה מכתובת IP מרוחקת. VPN יוצר רשת מקומית פרטית המשתרעת על כל חיבור הרשת שלך.

כדי להגדיר VPN תצטרך להתקין את התוכנה במערכת ההפעלה המקומית שלך. ככה כשאתה מתחבר לאינטרנט, כל החיבור שלך מוגן. זה כולל דברים כמו גלישה באינטרנט, הורדה והעלאה של קבצים, הזרמת סרטים, והרבה יותר.

ברגע שתבחר ספק VPN יציב ותתקין את התוכנה הוא יקים מנהרה מאובטחת עם שרת ה- VPN. כל התנועה שלך עוברת דרך חיבור מוצפן זה, ומוסיפה שכבות של הצפנה ואבטחה. כל תנועת רשת העוברת בחיבור זה מאובטחת.

על ידי שימוש ב- VPN נראה כאילו כל נתוני הגלישה שלך מגיעים משרת ה- VPN, במקום המחשב האישי שלך.

בעת שימוש ב- VPN, כמעט בלתי אפשרי של צדדים שלישיים או אפילו ספק שירותי האינטרנט שלך לגשת לנתונים המועברים דרך הרשת. לדוגמה, אם אתה משתמש בחיבור Wi-Fi לא מאובטח אתה לא צריך לדאוג לאבטחת הרשת, מכיוון שכל התנועה שלך תוצפן.

עם זאת, עם שכבות נוספות של אבטחה והגנה תצטרך להקריב מהירות וכוח מחשוב, ובניגוד לבעלי פרוקסי, VPN יציב אינו בחינם.

לא כל ה- VPNs נוצרים שווים. פשוט התקנה והפעלה של VPN אינה מספיקה. עליך להשתמש בספק VPN איכותי אם אתה רוצה חיבור מהיר ובטוח.

כשאתה משתמש ב- VPN תצטרך להקריב קרבנות קטנים על הביצועים ומהירידות הטעינה שלך, אך לעולם לא כדאי לך להקריב קורבן לפרטיותך..

מכיוון ש- VPNs הופכים למיינסטרים יש כל מיני ספקי VPN לבחירה, אך כולם לא מספקים את אותה רמת שירות.

אם אתה ממהר, עיין ברשימה שלנו עם ספקי ה- VPN המובילים, אחרת זכור את התכונות שלהלן כשאתה משווה בין ספקים:

 • תכונות פרטיות ורמת ההצפנה המסופקות (תרצה לפחות קידוד AES-256)
 • מספר השרתים שהם מספקים
 • היכן הם נמצאים ומדיניות רישום הרישום שהם מפעילים
 • מהירות ההורדה הכוללת (ככל שהמהירות יותר טובה)
 • אפשר סיקור והזרמת נטפליקס
 • העלות (אינך רוצה להשתמש ב- VPN שישבור את הבנק)

יתרונות של שימוש ב- VPN

 • + ניתן לסמוך על VPN כדי לשמור על בטיחותך ובטיחותך (אם תבחר ספק איכותי)
 • + החיבור שלך יאובטח ברמות הצפנה גבוהות
 • + תוכל להישאר אנונימי ברשת
 • + אתה יכול לבחור ספק שמדיניות הכניסה שלו תואמת את הסטנדרטים שלך
 • + תקבל מאפייני אבטחה נוספים כמו DNS פרטי, הגנת דליפות DNS וחומות אש NAT

חסרונות של שימוש ב- VPN

 • תצטרך לשלם אם אתה רוצה איכות
 • הפעלת VPN תאט את חיבור הרשת שלך
 • כמה VPNs ישתמשו בזיכרון ובעוצמת עיבוד

קרא כאן עוד על VPN: מדריך למתחילים של VPN: מהו VPN

מהו שרת פרוקסי?

מה זה פרוקסי

פרוקסי הוא שרת שיושב בין המחשב שלך לאינטרנט. זה יסתיר את כתובת ה- IP שלך, כך שאתר האינטרנט אליו אתה ניגש יראה את כתובת ה- IP של שרת ה- Proxy, ולא את כתובת ה- IP האמיתית שלך. זה נראה כאילו הפעילויות המקוונות שלך מקורן במקום אחר.

הם משמשים לרוב עבור פעילויות מקוונות המציעים השקעות נמוכות כמו גישה לתוכן מוגבל גיאוגרפי או הסתגלות מגבלות מבוססות IP..

מרכיב הפרטיות האמיתי היחיד בפרוקסי הוא שהם מסתירים את כתובת ה- IP שלך. עם זאת, אין שום אמצעי אבטחה אחרים שמעורבים, כגון הצפנה. פשוט חשוב על זה כמחלף את כתובת ה- IP שלך עבור כתובת שמבוססת במקום אחר.

מכיוון שמעט מעורב באבטחה, כל אחד יכול לגשת לתנועה הזורמת דרך החיבור.

לבסוף, פרוקסי מוגדר ברמה של יישום. פירוש הדבר שתגדיר יישומים מסוימים להפעלת שרת proxy, הם אינם כוללים מערכת.

להלן הסוגים הנפוצים ביותר של פרוקסי אבזור:

1. פרוקסי ציבור

נראים לעובדים ציבוריים הבחירה הראשונה של מרבית האנשים. פרוקסי ציבור חופשיים לשימוש, אך הם גם משיגים את השימוש הרב ביותר שיכול לגרום להם להיות בלתי יציבים בגלל עומס יתר על ידי המשתמשים.

עם פרוקסי ציבורי אינך יודע מי מפעיל את השרת, ובנוסף לכל כך הרבה משתמשים הוא פותח סיכוני אבטחה מסוימים. אם אתה מתכוון להשתמש בפרוקסי ציבור, סביר להניח שאתה צריך להשתמש בו רק כדי לחסום חוסמי אתרים.

2. פרוקסי אינטרנט

פרוקסי אינטרנט מאפשרים לך להתחבר לשרת פרוקסי מתוך הדפדפן שלך. פרוקסי אינטרנט בדרך כלל הם בחינם ולא דורשים ממך להתקין או להוריד תוכנה כלשהי. זה מקל מאוד על השימוש בהן ולהסתפק במגבלות תוכן כשאתה בדרכים.

עם זאת, פרוקסי אינטרנט בדרך כלל אינם יכולים להתמודד עם אתרים מורכבים או אתרים מורכבים שמפעילים Flash, Javascript ו- Java.

3. SOCKS פרוקסי

פרוקסי SOCKS הם הרבה יותר מגוונים מאשר פרוקסי אינטרנט וציבוריים כאחד. במקום לנסות לפרש את התנועה שעברה דרכה, זה פשוט מקל על התנועה. פרוקסי SOCKS יכולים להתמודד עם תנועה מגוונת הרבה יותר ומשמשים לרוב לסיבוב.

היתרונות של שימוש בפרוקסי

 • + פרוקסי ציבור חופשיים לשימוש לחלוטין
 • + הם יכולים לעזור לך להשיג בהצלחה מגבלות באינטרנט
 • + זה יכול לעזור לך לגשת לתוכן אינטרנט מוגבל גיאוגרפי
 • + לגלישה פשוטה מדי יום באינטרנט, הם יכולים להספיק לקצת יותר פרטיות

חסרונות של שימוש בפרוקסי

 • קשה לפענח מי מפעיל שרת פרוקסי, כך שבעלים של השרת יכול לרגל אחר המידע הפרטי שלך
 • הבעלים של שרת ה- Proxy יכיר את כתובת ה- IP שלך בפועל
 • בדרך כלל החיבור המוצע על ידי שרת פרוקסי ציבורי אינו יציב (מקשה על הזרימה)
 • לרוב שרתי ה- Proxy לא תהיה הצפנה, כך שניתן ליירט נתונים
 • אתרים מסוימים יכולים לחסום שרתי פרוקסי, נדיר שרתי פרוקסי פועלים לאורך זמן
 • יש סיכוי שמישהו יכול להשתמש באותו שרת פרוקסי לצורך פעילות פלילית
 • ניתן להתמודד עם נתונים המועברים דרך חיבור ה- Proxy

מתי עלי להשתמש בפרוקסי?

באופן כללי, יש להשתמש בפרוקסים על בסיס “לפי הצורך” למשימות מקוונות פשוטות. להלן התרחישים הנפוצים ביותר שבהם משתמשים בפרוקסי:

 • רמות בסיסיות להגנת הפרטיות

פרוקסי מציע רמה בסיסית של הגנת פרטיות. תעבורת האינטרנט שלך תנותב דרך שרת ה- proxy, כך שאתר האינטרנט שאתה מנסה לגשת אליו יראה את כתובת ה- IP של ה- proxy ולא את כתובת ה- IP האמיתית שלך. תהליך זה מציע הגנה בסיסית על מעקב.

עם זאת, מכיוון ששרתי פרוקסי לרוב מנהלים יומני פעילות של משתמשים, ניתן לגלות בקלות את כתובת ה- IP האמיתית שלך ומידע אחר.

 • צמצם פרסום ממוקד

אולי אתה מנסה להתרחק מכל המודעות הממוקדות שאתה רואה ביום יום. אם אתה משתמש בשרת פרוקסי לגלישה רגילה באינטרנט, מודעות אלה לא יהיו קשורות לכתובת ה- IP שלך. עם זאת, יש לך את הסיכון האבטחי הנוסף לכך ששרתי פרוקסי יזריקו מודעות משלהם לאתרים שאתה מבקר בהם. יכול להיות שהסחר הזה לא שווה את הסיכון.

 • זקוק לפיתרון מהיר

אתה יכול להשתמש בשרת פרוקסי מתוך דפדפן האינטרנט שלך. זה הופך אותם להרבה יותר קלים לשימוש ברגע. מכיוון שלא תצטרך להתקין תוכנה כלשהי, היא גם תהיה פחות עתירת משאבים. זה לא אומר ששרת ה- Proxy שלך יהיה מהיר, אלא במקום זאת, הוא לא יביא למתח על המחשב שלך.

 • גש לתוכן מוגבל גיאוגרפי

ככל הנראה התכונה השימושית ביותר בשרת פרוקסי היא יכולתו לעקוף תוכן מוגבל גיאוגרפי או אתרים חסומים. פשוט הפעל שרת פרוקסי ותוכל להציג במהירות את האתר החסום. עם זאת, כשאתם מסתובבים עם תוכן מוגבל גיאוגרפי, עליכם להשתמש בשרת proxy שנמצא במקום הנכון. לדוגמה, אם אתה מנסה לצפות בסדרת Netflix שנחסמת בבריטניה, יהיה עליך להשתמש בשרת פרוקסי מבוסס ארה”ב..

בסך הכל, פרוקסי הוא פתרון פרטיות קל שיש להשתמש בו במשורה. אם יש לך התקנת חומרה מזדקנת שאינה יכולה להריץ VPN, אתה יכול להסתדר עם פרוקסי, אך אתה עשוי לחשוף את עצמך לסיכוני אבטחה רבים יותר. מחקר שנערך בשנת 2015 מצא למעשה כי מתוך 25,000 סניפים, רק 14% מהם היו בטוחים לשימוש.

אם אתה מתכוון להשתמש בשרת פרוקסי, היזהר במיוחד כדי למצוא ספק אמין, ולעולם אל תשתף או יעביר מידע אישי כלשהו בעת השימוש בשרת.

מתי עלי להשתמש ב- VPN?

אם אתה שוקל להשתמש בפרוקסי, סביר להניח שאתה צריך לשדרג לשימוש ב- VPN במקום זאת. בין אם אתה מודאג מהפרטיות המקוונת שלך, או שאתה רוצה להישאר מאובטח ברשת, שימוש ב- VPN הוא אפשרות נהדרת. להלן כמה מהסיבות הנפוצות ביותר לשימוש ב- VPN:

 • נותר אנונימי ופרטי באופן מקוון

אם אתה באמת רוצה להישאר אנונימי ברשת ולשמור על פרטיותך, אתה תרצה להשתמש ב- VPN. לרוב ספקי ה- VPN יש מדיניות קפדנית ללא רישום, מה שאומר שהם לא רק שומרים על כתובת ה- IP שלך אנונימית, אלא שהם גם לא מאחסנים אותה מלכתחילה. בעיקרון, פירוש הדבר כי אין שום דרך לייחס את פעילות האינטרנט שלך אליך.

 • גש לתוכן מוגבל גיאוגרפי

כאשר VPN מסתובב בהגבלה גיאוגרפית הוא הרבה יותר פשוט. מכיוון של- VPNs יש מגוון שרתים הפזורים ברחבי העולם, אתה יכול בקלות להתחבר לזה שיעזור לך להסתובב באזור החסימה. זה יאפשר לך להחליף בקלות את סביבת השרתים הווירטואליים שלך, לא משנה היכן אתה נמצא בעולם.

 • הישארו מוגנים בכל חיבור

VPN יגן יותר מאשר רק על הגלישה באינטרנט. מכיוון שמותקן VPN במחשב שלך מוגן כל סוג של פעילות ברשת. זה כולל הורדה והעלאה של קבצים, התקנת עדכונים ועוד ועוד.

בנוסף, אתה תישאר מוגן גם בתנאים לא יציבים. נניח שאתה משתמש ברשת Wi-Fi ציבורית עם חיבור חלש. VPN ימשיך לשמור עליך מוגן, גם אם החיבור יירד. בנוסף, אם מישהו היה מיירט את החיבור, כל מידע שהם משיגים יהיה פשוט קריא בגלל רמות הצפנה גבוהות.

 • עצרו את טורנט מצערת

רוב ספקי האינטרנט ימצמצמים חיבורי רשת אם הם מאמינים שזה משמש לטרנינג. על ידי ניתוח מנות הנתונים שנשלחות דרך החיבור שלך הם יכולים לקבוע אם אתה משתמש בחיבור שלך לצורך סיבוב או גלישה רגילה באינטרנט. אבל מכיוון ש- VPN מצפין את כל הנתונים שנשלחים דרך החיבור, הם לא יכולים לגלות אם אתה מסתובב או לא.

VPN לעומת פרוקסי: מי מתאים לי?

99.9% מהזמן תרצה להשתמש ב- VPN.

VPN יציע לך את אותם היתרונות שתקבל כשאתה משתמש בפרוקסי, אלא שתשיג גם רמות גבוהות יותר של הגנה, אבטחה ואנונימיות. הדבר הקשה היחיד ב- VPN הוא שיש עקומת למידה וזו השקעה בעלות. ובכל זאת, ישנם VPNs כמו ExpressVPN, שקל מאוד להשתמש בהם.

הפעם היחידה שבאמת תרצה להשתמש בפרוקסי היא כאשר אתה זקוק לפיתרון חד פעמי למשימה פשוטה, כמו צפייה במהירות באתר חסום, או סביב מגבלה גיאוגרפית. זכור, אם אתה מתכוון להשתמש בפרוקסי, הקפד לא לשלוח מידע אישי כלשהו דרך החיבור.

יש גם פרוקסי בתשלום זמינים, אך אם אתה מתכוון לשלם עבור פרוקסי, עליך להבטיח את ביטחונך ולשלם עבור ספק VPN במקום זאת.

בסך הכל, VPN יעניק לך אותה פונקציונליות כמו פרוקסי, אך עם רמות אבטחה, אנונימיות והגנה גבוהות יותר. למי שחושש למעשה מהפרטיות שלו באינטרנט, VPN יהיה הבחירה הטובה ביותר.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me