פתרון בעיות VPN

21 דרכים להאיץ את vpnלרשתות וירטואליות פרטיות וירטואליות (VPN) יש מגוון עצום של יתרונות, אך הן גם יכולות לסבול מכמה בעיות מעצבנות מאוד. VPN שאינו פונקציונלי מקומם, ורשת פונקציונלית למחצה אינה טובה בהרבה.

כאשר ה- VPN שלך איטי, לא מתחבר, ממשיך להתנתק או קורס, ישנם כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לפתור את הבעיה. בואו נסתכל.

קישורי קפיצה / תוכן עניינים:

  • תיקונים עבור א חיבור VPN איטי
  • מתקן עבור VPN זה לא יתחבר
  • מתקן עבור VPN זה ממשיך להתנתק
  • מתקן עבור VPN זה ממשיך לקרוס

תיקון VPN שמאט את מהירות האינטרנט שלך

VPNs תמיד יהפכו את החיבור לאיטי יותר, אך הם לא אמורים לגרום לירידה עצומה במהירות. אם החיבור שלך כל כך איטי שהוא מקשה על הגלישה, הגיע הזמן לנקוט בפעולה.

1. השתמש ב- VPN מהיר, פרימיום

אם אתה נמצא ב- VPN חינמי, אתה כמעט בטוח לקבל מהירויות איטיות למדי בחיבור שלך. מובן, שספקי ה- VPN מעדיפים עדיפות ללקוחות המשלמים שלהם. גם אם הם אומרים שה- VPN החינמי שלהם מהיר כמו האופציה בתשלום שלהם, ייתכן שתגלה שאתה לא מסכים.

יש שפע של VPNs במחירים סבירים עם מהירויות גבוהות בהתאמה, ואם לא שדרגת לאחד כזה, אנו ממליצים עליו בחום. אתה עשוי לראות את המהירות שלך עולה באופן מיידי.

אחד מספקי ה- VPN האמינים ביותר שמצאנו (מתוך 78 שבדקנו) הוא NordVPN. תוכלו לקרוא את הסקירה המלאה שלנו עליהם כאן.

2. שנה שרתים

שקול לשנות שרתיםהשרת בו אתה משתמש לחיבור ה- VPN שלך יכול לעשות שינוי גדול במהירויות החיבור שאתה מקבל. ככל שאתה קרוב לשרת שאתה מתחבר אליו, כך תוכל להגיע למהירויות טובות יותר (כמעט בכל מקרה). אתה עשוי גם לקבל מהירויות משופרות משרתים שלא משתמשים בהם כל כך הרבה.

מרבית לקוחות ה- VPN מקלים על החלפת שרתים. פשוט פתח את הלקוח, בחר שרת חדש ואשר את בחירתך. לאחר מכן תוכל לבצע בדיקת מהירות או להמשיך לגלוש כדי לראות אם השרת החדש פועל מהר יותר.

אם אתה מפעיל VPN דרך הנתב שלך, התהליך עשוי להיות מסובך יותר והוא עשוי להיות שונה בהתאם לספק ה- VPN הספציפי שלך. אם אתה זוכר את התהליך שעברת להגדרת VPN הנתב שלך, סביר להניח שאתה יכול לגשת להגדרות הנתב שלך כדי לשנות את השרת שאליו אתה ניגש. אם אינך זוכר את התהליך, או שמשהו השתנה, עיין במדריך למשתמש של קושחת הנתב שלך ו- VPN שלך.

3. שנה יציאות

החיבור בין המחשב לשרת VPN משתמש ביציאת רשת במחשב שלך. אתה יכול לחשוב על יציאה זו כמו היית נמל פיזי; המחשב שלך מנתב תנועה משרת VPN ליציאה ספציפית ותנועה ממקומות אחרים לנמלים אחרים. זה עוזר להפריד בין תנועה ממקורות שונים.

בעוד שאתה עשוי לחשוב שכל יציאה מהירה כמו כל אחד אחר, אתה עלול להיות מופתע לגלות שמדי פעם שינוי היציאה אליו מחובר ה- VPN שלך יעזור. ספקי שירותי אינטרנט מסוימים מאטים תנועה ביציאות ספציפיות, ולפעמים תגלה שחלק מהיציאות מהירות יותר מאחרות ללא סיבה נראית לעין. נסה להחליף את חיבור ה- VPN שלך דרך יציאות שונות כדי לראות אם קיימות מהירות יותר.

4. שנה פרוטוקולי IP

מרבית ה- VPN מאפשרים לך להתחבר באמצעות פרוטוקול בקרת שידור (TCP) או פרוטוקול User Datagram Protocol (UDP). TCP נפוצה יותר באינטרנט, מכיוון שהיא כוללת תיקון שגיאות, כך שאם יש בעיית חיבור או שחלק מהנתונים פגומים, השידור עדיין מצליח, והמחשב השולח יודע לשלוח שוב כל דבר שלא הגיע נכון.

UDP, אמנם אינו שכיח, מהיר יותר באופן משמעותי מ- TCP. הוא אינו מספק תיקון שגיאה, כך שאם משהו אבוד במעבר, הוא לא ישלח את המידע מחדש. זה מקצר את הזמן שלוקח להעברת מידע, אך עשוי גם ליצור חיבור פחות אמין.

שינוי בין שני הפרוטוקולים הללו עשוי לעזור לך להשיג מהירויות גבוהות יותר, במיוחד אם אתה עובר מ- TCP ל- UDP. עם זאת, שים לב לאיכות חיבור ירודה.

5. שנה פרוטוקולי מנהור VPN

שנה פרוטוקולי VPNבעוד ש- OpenVPN בדרך כלל נחשב לפרוטוקול הטוב ביותר לתעבורת VPN, ישנם לפעמים כשאולי תרצה להשתמש ב- L2TP / IPSec. אמנם הוא אינו מספק אבטחה רבה כמו כן ואין לו כמה תכונות, אך יתכן שהוא יחליק על ידי פילטרים שמאטים את תנועת OpenVPN.

אם אתה משתמש ב- VPN לצורך אבטחה או פרטיות, אנו לא ממליצים להשתמש ב- L2TP / IPSec אם אתה יכול לעזור לו. אם אתה רק מנסה להשיג מגבלות מעבר לאזור, זה יעבוד. אבל זה לא יהיה בטוח כמו זה.

6. השבת תוכנת אבטחה מקומית

שוב, זה לא משהו שאנחנו ממליצים עליו בקלילות, ואם תוכלו להימנע ממנו, עליכם לעשות זאת. אבל אם תוכנית האנטי-וירוס שלך סורקת את כל המנות היוצאות שאתה שולח, היא עלולה להאט את החיבור שלך. השבת אותו באופן זמני כדי לראות אם הוא מאיץ את החיבור שלך.

תיקון VPN שלא יתחבר

כשכל מה שאתה רוצה לעשות זה להיכנס לאינטרנט מבלי להיות חשוף למעקב, צנזורה או חסימת אזורים, VPN שלא יתחבר הוא כאב גדול. זה מה שאתה יכול לעשות כדי לפתור את הבעיה.

1. ודא שאתה (והשרת) מחוברים

הדברים הפשוטים ביותר הם הקלים ביותר להתעלמות. אם לקוח ה- VPN שלך לא מתחבר, נסה לפתוח אתר בלי להתחבר דרך VPN כדי לבדוק אם חיבור האינטרנט שלך פועל. אם לא, הפעל מחדש את הנתב שלך על ידי ניתוקו למשך 30 שניות וחבר אותו לחזרה. אם האינטרנט שלך עדיין במצב לא פעיל, יתכן שזו בעיה בסוף ספק שירותי האינטרנט שלך..

בדוק גם באתר של ספק ה- VPN שלך, כדי לוודא שהשרת שאליו אתה מנסה להתחבר לא יושקע. מדי פעם שרת VPN יעבור במצב לא מקוון לתחזוקה - או סתם בגלל ששרתים אינם אמינים במאת האחוזים - ותצטרך להתחבר לשרת אחר או להמתין זמן מה.

2. ודא ששם המשתמש והסיסמה שלך נכונים

במקרים רבים חוסר היכולת שלך להתחבר נובע מבעיה מאוד פשוטה: הקלדת את הסיסמה שגויה. לחלופין, הזנת את כתובת הדוא"ל שלך במקום שם המשתמש שלך. אם אתה מקבל שגיאת אימות, סביר להניח שהוא קשור לאחת משתי הבעיות הללו.

הקלד מחדש את שם המשתמש והסיסמה שלך, ואם זה לא עובד, נסה לאפס את הסיסמה שלך ונסה להתחבר שוב.

3. שנה יציאות

שוב, נסה להתחבר ל- VPN דרך יציאה אחרת. ספקי רשת ורשתות מסוימים חוסמים תנועה ביציאות ספציפיות וזה יכול לדחות את בקשת חיבור ה- VPN שלך.

עיין בתיעוד של ה- VPN שלך כדי לראות אם הוא מציע או דורש חיבורים ביציאות ספציפיות.

4. נסה להתחבר ברשת אחרת

לפעמים הבעיה אינה איתך, זה עם ה- VPN. אחת הדרכים הטובות ביותר לבדוק זאת היא להצטרף לרשת אחרת. אתה יכול לנסות מקום wifi ציבורי קרוב, כמו בית קפה או חנות מכולת, רשת אלחוטית של חבר או נקודה חמה ציבורית.

אם אתה מגלה שאתה יכול להתחבר ברשת האחרת, תדע שזה משהו שיש לך משלך שגורם לבעיה. בדוק את הגדרות ה- wifi והאינטרנט שלך כדי לראות אם אתה יכול למצוא מה מונע ממך להיכנס.

תיקון VPN השומר על ניתוק

יתכן שמרגיז עוד יותר מאשר לא להיות מסוגל להתחבר ל- VPN שלך מתחבר בהצלחה ואז נושר. במיוחד אם זה קורה שוב ושוב. הנה מה לעשות.

1. השבת באופן זמני את חומת האש שלך

כיצד להפעיל את חומת האש ב- Windows 10בעוד שחומות אש הן אמצעי אבטחה חשובים, הם יכולים גם לגרום לבעיה מסוימת ב- VPN. סביר להניח שהם יאטו את החיבור שלך, ואם הוא יאט מספיק, ייתכן שחיבור ה- VPN פשוט יכבה.

חומות אש, בקיצור, סרוק את הנתונים שנכנסים ויוצאים מהרשת הפרטית שלך במקום שהם מתחברים לאינטרנט הרחב. ואם הוא רואה משהו שלא אמור להיות שם, זה ימנע את ההעברה. חומות חומת אש מסוימות מתקשות לעמוד בתעבורת ה- VPN.

2. התחבר לשרת קרוב

לפעמים הבעיה שגורמת לך להתנתק אינה איתך, אלא עם ספק ה- VPN שלך. אם שרת לא מתנהג כרגיל, ייתכן שתנותק. נסה להתחבר לשרת אחר, רצוי אחד קרוב אליו, כדי לראות אם אתה מקבל חיבור טוב יותר.

3. שנה פרוטוקולים

לפעמים פרוטוקולי VPN מסוימים יתקשו לשמור על קשר חזק. אם אתה משתמש ב- OpenVPN (שאנו בדרך כלל ממליצים עליו), נסה להתחבר באמצעות L2TP / IPSec; אם אתה כבר ב- L2TP, נסה את OpenVPN. אתה יכול גם לנסות PPTP, אם כי זה פחות אידיאלי.

שוב, אנו ממליצים להתמיד עם OpenVPN בכל עת שתוכל, כי זה הבטוח ביותר מבין שלושת פרוטוקולי החיבור הנפוצים האלה. אם אתה יכול להשתמש רק ב- VPN שלך ב- L2TP, זה לא נושא גדול, אבל כאשר בכלל אפשרי, השתמש ב- OpenVPN.

שינוי מ- UDP ל- TCP (או להפך), כפי שנדון לעיל, יכול גם לעזור.

4. התחבר באמצעות Ethernet

אמנם זה לא שכיח, אך ייתכן שמשהו ברמת הנתב של הרשת שלך עלול לגרום לקשיי חיבור שיורידו אותך מ- VPN. חיבור ישירות לשקע הכבל באמצעות כבל אתרנט עשוי לפתור את הבעיה.

הנושאים טמונה לעתים קרובות במצב שנקרא "NAT כפול", שיכול לקרות כאשר יש נתב אחד מאחורי אחר. זה יכול לקרות אם יש לך נתבים שונים להתקנים שונים או נתב אחר המחובר לאחד המסופק לספק האינטרנט שלך.

בקיצור, תצטרך לאפשר את מצב הגשר כדי לגרום לשני נתבים לעבוד יחד. כיצד תגרום לזה לקרות יהיה תלוי בנתב שלך, כך שתצטרך לחפור בתיעוד. להסבר מהיר על גישור WiFi, עיין במבוא זה מ- Lifewire.

5. שנה שרתי DNS

שנה DNSלעיתים, שימוש בשרת DNS שאינו ברירת המחדל המסופק על ידי ה- VPN שלך יכול לעזור לך להישאר מחובר. VPNs רבים מספקים שירותי DNS משלהם לפרטיות נוספת, אך לעיתים זה יכול להתעסק בחיבור שלך.

לכל VPN יהיו צעדים שונים הנדרשים לשינוי שרתי DNS. רבים מהם כוללים אפשרויות שאומרות משהו כמו "השתמש רק בשרתי DNS VPN בזמן שהם מחוברים." תצטרך לכבות אפשרות זו.

השימוש בשרתי DNS אחרים עשוי לגרום לך להיות קצת יותר פגיעים לדליפות DNS, אבל אם אתה לא יכול להישאר מחובר מספיק זמן כדי לעשות משהו, זה כנראה פיתרון שאתה מוכן לעשות.

תיקון קריסות תוכנת VPN

כמו כל תוכנה אחרת, לקוח ה- VPN שלך עשוי להתרסק. אם זה קורה מדי פעם נהדר, זה כנראה לא לדאוג. אבל אם אתה מקבל קריסות לעיתים קרובות וזה משבש את חווית הגלישה שלך, תרצה לנקוט בפעולה.

1. וודא שיש לך את גרסת התוכנה האחרונה

ספקי VPN עובדים עם מפתחים כדי לוודא שהתוכנה שלהם יציבה ויעילה ככל האפשר. אם אינך מפעיל את הגרסה העדכנית ביותר, יתכן שיש לך כמה בעיות יציבות.

אם בכלל אפשרי, אפשר עדכונים אוטומטיים לתוכנת ה- VPN שלך. התחפר בהגדרות של לקוח VPN שלך כדי לבדוק אם הדבר אפשרי. אם לא, הקפד לבדוק עדכונים באופן קבוע.

2. סגור אפליקציות אחרות

אם יש לך הרבה אפליקציות אחרות פתוחות, הן עלולות לגרום לבעיות עם לקוח ה- VPN שלך, במיוחד אם אתה משתמש במחשב ישן יותר. סגור את כל מה שאתה לא צריך.

3. הפעל מחדש את המחשב

לפעמים כיבויו ומכיבתו שוב אכן פותר את הבעיה. הפעל מחדש את המחשב שלך כדי לוודא שכל העדכונים יושמו ושתהליכים שגויים הושבתו.

.4 התקן מחדש את לקוח VPN

אם הגרוע מכל גרוע, מחק והתקן מחדש את לקוח ה- VPN שלך.

לפתור בעיות עם ה- VPN שלך במהירות

אם ה- VPN שלך לא עובד, זה האינטרס שלך לפתור את הבעיה במהירות. קל לצאת מהרגיל להפעיל את ה- VPN שלך בכל פעם שאתה רוצה להגיע לאינטרנט.

אבל זה חושף אותך ליותר בעיות מעקב ואבטחה. אם ה- VPN שלך אינו פועל, פתור אותו מייד - תשמח שעשית.

אם עדיין אינך מצליח לתקן את חיבור ה- VPN שלך, אל תהסס להשאיר תגובה וננסה לעזור!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me