הגדרת נתב VPN: המדריך האולטימטיבי

עבור משתמש האינטרנט הממוצע, ישנם יתרונות רבים של שימוש בשירות VPN.

על ידי הבטחת חווית גלישה מוצפנת, VPNs מאפשרים לך לעקוף מגבלות אינטרנט אזוריות, להגן על הנתונים שלך מפני האקרים, לחסוך כסף בהוצאות כמו טיסות או השכרת רכב ולעיין במיקומים שונים, בין השאר.

אך פחות אנשים מודעים ליתרונות של חיבור VPN לנתב שלהם.

פעולה זו מאפשרת לך לחבר את כל המכשירים שלך לרשת הפרטית שלך באמצעות חיבור ה- Wi-Fi שלך.

אבל איך יוצרים נתב VPN?

 • מדוע נתב + VPN = WIN?
 • כיצד לבחור נתב VPN
 • כיצד לבחור ספק VPN
 • שלב אחר שלב: כיצד להגדיר VPN בנתב

גילוי נאות: כדי לפצות את זמננו וכספנו בבדיקת VPN, אנו משתמשים בקישורי סניפים. עם זאת, לעולם איננו ממליצים על שירות VPN בתמורה לכסף - מצא כאן את תהליך הבדיקה המפורט.

מדוע נתב + VPN = WIN?

אם אתה עדיין חדש ב- VPN, או שאתה עדיין משתמש בשירות דפדפן VPN בחינם, ייתכן שזה ייראה כמו קפיצת דרך להשקיע בהתקנת נתב חדשה למחשב שלך. וזה מובן: זו השקעה גדולה, ויש עוד הרבה מה ללמוד אם אתה לא מכיר את הטכנולוגיה.

כדי להקל על דעתך, כדאי לשים לב שברגע שרכשת נתב, העלות לשמירה על מנוי חודשי היא במחיר סביר מאוד (בין $ 5 ל- $ 8 לחודש, אפילו אתה משתמש ב- VPN מובחר כמו NordVPN), שזה מחיר נמוך לשלם עבור הפרטיות והביטחון שלך.

עם זאת, זה עדיין עוזר לראות אילו יתרונות נתב VPN מספק. כמה יתרונות בהתקנת VPN לנתב שלך הם:

1. שומר על שירות VPN כל הזמן

VPNs להורדה ודפדפנים מחייבים אותך להיכנס לשירות בכל פעם שתרצה לגשת אליהם. על ידי כך ששירות VPN קשור לנתב שלך, השירות פועל ברציפות, כך שכניסה לחשבון כבר אינה נחוצה.

2. ניתן לחבר התקנים מרובים

VPNs מבוסס דפדפן והורדה מחייב אותך להיכנס ידנית לכל מכשיר בכל פעם שהם ניגשים לרשת הפרטית שלך. אם אינך משתמש בנתב VPN, יהיה עליך להכניס את פרטי הכניסה שלך בכל פעם שתרצה לגשת ל- VPN.

כשאתה מגדיר VPN בנתב שלך, אתה צריך רק להיכנס בפעם הראשונה, ממש כמו רשת Wi-Fi מסורתית. זה חל על כל מכשיר שאתה מתחבר לנתב ה- VPN שלך.

3. מספק יותר אבטחה לכל המכשירים

כל מכשיר שמתחבר ל- Wi-Fi של הנתב שלך מקבל את היתרונות שמעניק ה- VPN שלך. זה אומר שבכל פעם שיש לך חברים, או שאתה רוצה להשתמש במספר מכשירים בו זמנית (כמו הטלוויזיה החכמה, הטלפון החכם והמחשב הנייד שלך), כל המכשירים שלך יועברו מחדש דרך ה- VPN, מה שמבטיח גלישה פרטית.

החיסרון היחיד הוא רוחב הפס: עם מספר מכשירים המחוברים לאותו מקור VPN, יש לצפות לחיבור אינטרנט איטי יותר. כמה זה יאט תלוי בכמה גורמים, כמו מי ספק ה- VPN שלך ומהירות החיבור שלך.

כעת, כאשר כיסינו את היתרונות של קניית נתב VPN, בואו נדבר על מה עליכם לחפש בעת רכישת אחד מהם.

כיצד לבחור נתב לחיבור ה- VPN שלך

כיצד לבחור נתב להתחבר ל- VPN שלךכיצד לבחור נתב להתחבר ל- VPN שלך

כשאתה מחפש נתב VPN, מה שאתה באמת מחפש הוא נתב שיכול להריץ תוכנת לקוח VPN.

כלקוח VPN, לנתב שלך - ולכל מכשיר המחובר אליו - יש גישה ישירה לשרת VPN. כדי לקבוע אם נתב תואם ל- VPN, עליך לעיין במדריך של הנתב, או פשוט בגוגל.

אם אתה משתמש במודם של ספק שירותי אינטרנט (לרוב הם מגיעים כנתב ומשתתף במודם), סביר להניח שלא תוכל להשתמש בנתב כלקוח VPN. במקרה זה, יהיה עליכם לרכוש נתב תואם VPN נוסף ולחבר אותו לנתב הנוכחי, אך אנו ניגע בזה יותר בהמשך..

יהיה אשר יהיה, יש לציין כי רוב הנתבים שנקנו בחנות אינם מגיעים להתקנה מראש עם VPN, וחשוב מכך, שלא כל הנתבים יכולים להריץ תוכנת VPN. לכן אתה צריך לדעת מה שם בחוץ כדי שתוכל לבחור בחירה מושכלת.

ישנן מספר אפשרויות נתב VPN שיכולות לבצע את העבודה, כולל:

א) נתבים שהובאו מראש

נתב VPN שהוברק מראש

האפשרות הקלה ביותר לחובבי ה- VPN וגם למתחילים המוכשרים היא לרכוש נתב VPN שהבהב מראש. פעולה זו מאפשרת לך לדלג על תהליך ההבזק המסובך (עוד על מונח זה להלן) הקושחה המתאימה ל- VPN שלך, שמשתנה בהתאם לסוג הנתב ומפרטיו..

רכישה של נתב VPN שהותקן מראש תעלה לך קצת יותר. הסיבה לכך היא שחברות כמו Flashrouters, שמוכרות רק נתבים שהבואו מראש, דואגות להתקנה עבורכם. השלם עם תכונות כמו plug-and-play מוצפן ושיפור ביצועים נוסף, סימון המחיר שווה את זה.

ב) נתבים לא תואמי VPN תואמים

נתב תואם VPN לא מקוון

אפשרות קלה נוספת היא לרכוש נתב התומך בקושחת VPN מחוץ לקופסה. נתבים אלה מגיעים להתקנה מראש עם קושחת מניות שיכולה להתחבר למגוון שרתי VPN כבר. עם יכולות VPN אפויות, לא תצטרך להבהיר קושחה חדשה או לחבר נתב כזה לנתב משני.

רוב הנתבים התואמים ל- VPN מאפשרים לך להתחבר למגוון רחב של שרתי VPN שונים, והם בדרך כלל תומכים בפרוטוקול OpenVPN, המעניק לך את היתרון בשימוש כמעט בכל ספק VPN שאתה רוצה..

ג) נתב פלאש עם קושחת VPN חדשה

הבזק את הנתב שלך באמצעות קושחת VPN

האפשרות האחרונה, והמורכבת ביותר, היא להבהב את הנתב באמצעות קושחה חדשה. כדי להבהיר, פירוש המונח "מהבהב" להתקין קושחה חדשה; "קושחה" היא מערכת ההפעלה בתוך הנתב הקובעת מהן היכולות ו / או המגבלות שלה.

כדי לאפשר לנתב שלך לתפקד כלקוח VPN, עליך להבהב אותו באמצעות קושחה חדשה. שני סוגי הקושחה הנפוצים והבסיסיים ביותר קיימים DD-WRT ו עגבנייה.

DD-WRT ו- Tomato הם קושחה קוד פתוח של צד שלישי הזמינים ברשת בחינם ולכל אחד מהם היתרונות והחסרונות שלו. אבל ראשית, בואו נראה מה יש להם במשותף. גם DD-WRT וגם עגבניה יכולים:

 • הרחב את הטווח האלחוטי שלך
 • הסדיר את רוחב הפס שלך 
 • שפר את האבטחה 
 • גש לפרוטוקולי VPN מרובים 
 • השבת בין דלתות אחוריות של היצרן 

כאן הם נבדלים זה מזה:

DD-WRT הוא נגיש יותר וזמין יותר במכשירים מאשר עגבניות. בכל הקשור לתכונות בלעדיות, DD-WRT מאפשר למשתמשים להתאים את חוזק אות ה- Wi-Fi שלהם, לנהל הגדרות איכות שירות כדי לתעדף סוגים ספציפיים של תנועה, לגשת לרשת הביתית שלך מרחוק ועוד.

עגבנייה מציע אפשרויות ניטור רוחב פס טובות יותר, מתיר לרוץ עד שני שרתי VPN בו זמנית ומציע ממשק ידידותי יותר למשתמש. זה גם מתחבר טוב יותר לספקי שירותי VPN שונים, אך אינו נתמך בכמה נתבים רבים. כדי לראות השוואה מעמיקה בין שני סוגי הקושחה, תוכלו להציג את המאמר של Flashrouter כאן.

רק כדי להיות ברור, אם אתה מחפש DD-WRT או עגבניות באופן מקוון, מה שתמצא יכול להטעות, מכיוון שתתקל בתוצאות כמו "נתב DD-WRT" או "נתב עגבניות". כדי להבהיר, הן DD-WRT והן קושחת עגבניות נוצרה במקור לסוגים ספציפיים של דגמי נתב אלחוטי.

דגמים אלה תומכים בקושחה ספציפית, אך בדרך כלל צריך להבהב אותם עם הקושחה החדשה כדי להיפטר תחילה מהנתב מקושחת המניות שלה. לכן, אם אתה רוצה נתב התומך ב- DD-WRT, אתה צריך לבדוק את מסד הנתונים של DD-WRT; אחרת, אתה יכול לרכוש נתב שאינו תואם לקושחה, אשר ישבור - או "לבנים" - את הנתב שלך, אם תעבור אותו למכשיר שלך..

כיצד לבחור ספק VPN לנתב

בחר ספק VPNבחירת ספק VPN לנתב

קודם כל.

אם אתה כבר משלם עבור VPN פרמיום, נהדר! אם לא, זה הזמן לעשות קצת מחקר.

ניתן להתקין את רוב ה- VPNs (כמו NordVPN ו- ExpressVPN) על נתבי DD-WRT או עגבניות.

אחרים, כמו מגן Hotspot, לא עובדים כל כך בקלות.

ישנם שני היבטים עיקריים שצריך לחפש אצל ספק VPN: תמיכה מהירה ותמיכה מקוונת. הרשת הפרטית שלך תטפל בכל דבר, החל מזרם ועד הורדה, משחק וכו ', ולכן חשוב שתבחר ספק שיכול לבצע את ההרמה הכבדה. כדי להקל על חייך, הם עוזרים גם אם הספק שלך מציע הדרכות מקוונות כדי להתחיל.

באופן כללי, תרצה גם לבדוק את מיקומי השרת של ספק VPN שלך, דוחות מהירות והאם הם מתחזקים יומנים או לא. לחלופין, אם אינך מעוניין להתעמק במחקר זה בעצמך, אתה יכול לקרוא את הביקורת שלנו על מיטב ה- VPN של 2018.

אמנם יש ספקים רבים לבחירה, אך אנו נשתמש בשירות של NordVPN במאמר זה. כדי להיות ברור, NordVPN אינו יצרן נתבים; הם פשוט מספקים שירות VPN שעובד בשילוב עם דגמי נתב נבחרים.

השירות של NordVPN מייעל את תהליך ההתקנה. אפליקציית Flashrouters שלהם מתחברת בקלות לכל נתב DD-WRT ועושה את העבודה בשבילכם. הנה המדריך שלהם.

כיצד להגדיר נתב ב- VPN

כיצד להגדיר נתב ב- VPNהגדרת VPN בנתב

כעת, לאחר שמצאת ספק VPN, תרצה לעקוב אחר כל ההוראות שהם מספקים באתר האינטרנט שלהם.

 • אם הנתב שלך כבר תואם ל- VPN שלך, פשוט התחבר והגדר אותו כדי להתחבר לשרתים של ספק VPN שלך. הדוגמה שלנו, NordVPN, כוללת הדרכות נתב מפורטות לכל נתב וקושחה שהם תומכים בה.
 • אם הנתב שלך אינו תואם ל- VPN מהקופסה אך תואם ל- DD-WRT או Tomato, יהיה עליכם להבהב אותו ולהתקין את הקושחה החדשה שתבחרו לפני שתגדירו את ה- VPN. זהו תהליך ארוך יותר אך הוא גם לא מסובך מדי.

לצורך הדרכה זו נשתמש באפליקציית האבטחה Flashrouter של NordVPN כדוגמה. עקוב אחר ההוראות המפורטות להלן.

שלב 1: הורד את קושחת הנתב שלך

לאחר שהחלטת אם ברצונך להשתמש DD-WRT או עגבנייה, תוכל להוריד את הקושחה כדי שתוכל לשים אותה בנתב שלך. תצטרך להוריד אותו קודם כי הנתב שלך לא יעבוד לאחר שהבהב ולפני שהתקנת את הקושחה החדשה.

לחץ כאן כדי לראות אם הנתב שלך תואם DD-WRT. אותו קישור יספק לך גם הורדת דגם הנתב שלך.

המספר העצום של מזלגות עגבניות מקשה על התשובה אם הנתב שלך נתמך. גוגלוג שם הנתב שלך ועגבנייה עשוי לעזור לך לקבוע אם אתה יכול להשתמש בעגבנייה במכשיר שלך.

שלב 2: חבר את הנתב שלך

הרכיב את הנתב שלך. בעוד שההגדרה שלך תשתנה בהתאם לדגם הנתב שלך, המכשיר המומלץ לרוב הדגמים הוא שני נתבים וחיבור לאינטרנט.

כדי להגדיר את שני הנתבים בצורה נכונה, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא להגדיר את הנתב הראשי שלך כדי לאפשר מעבר VPN. על ידי הפעלת תכונה זו, אתה מאפשר לכל מכשיר המחובר לנתב הראשי שלך להריץ תוכנת לקוח VPN. לאחר ההפעלה, עליך לחבר את הנתבים הראשיים והמשניים שלך.

ההתקנה הבסיסית עוברת כך:

 • חבר כבל Ethernet לחיבור יציאת LAN על הנתב הראשי שלך, וחבר אותו ל - WAN ("מרשתת") נמל בנתב ה- VPN המשני שלך.
 • חבר את שלך הנתב הראשי למחשב שלך באמצעות כבל אתרנט אחר על ידי חיבור שלו יציאת LAN למחשב שלך יציאת LAN.

נתב vpn התקנה קווית - -

לחלופין, אם אתה משתמש בחיבור אלחוטי, וודא שהנתב הראשי מחובר לאינטרנט:

הגדרת נתב vpn אלחוטי - -

שתי התצורות מאפשרות לנתב ה- VPN שלך לבצע פיגי-חיבור בחיבור האינטרנט של הנתב הראשי שלך.

הערה: למרות שמומלץ להשתמש בשני נתבים, לא כל הנתבים דורשים זאת. לדוגמה, כמה נתבי Linksys יכולים וצריכים להיות מוגדרים כנתב הראשי היחיד שלך.

שלב 3: הבזק את הנתב שלך

כעת, לאחר שהנתבים (ים) מחוברים והקושחה החדשה שלך מוכנה, הגיע הזמן להבהב אותם. כל נתב עובד אחרת ויהיה צורך להבהב אותו אחרת. אם במדריך למשתמש שלך אין הוראות מהבהבות, אתה בהחלט תוכל למצוא הוראות באופן מקוון.

שלב 4: חבר את ה- VPN שלך

ברגע שהנתב שלך פועל עם DD-WRT או Tomato, אתה יכול לחבר אותו לספק VPN שלך. הוראות אלה יכולות להיות תלויות בספק ה- VPN שלך, לכן אנו נשתמש בדוגמה שלנו, NordVPN. הם מקלים מאוד על חיבור נתב DD-WRT לשירות שלהם. פשוט לחץ על הדרכה זו כדי לקבל את האפליקציה שלהם.

עכשיו, אתה צריך להיות מחובר!

שלב 5: כיצד להשתמש בנתב ה- VPN שלך

השימוש בנתב ה- VPN החדש שלך ושינוי ההגדרות יכול להיות קל או קשה בהתאם לקושחה שבחרת. אם השתמשת בדוגמה שלנו, עם זאת, קל לשנות את ההגדרות שלך. אתה יכול אפילו לשנות אותם באמצעות המכשיר הנייד שלך!

לאחר הכניסה, תוכלו להשתמש באפליקציית Flashrouter של NordVPN כדי:

 • שנה את השרת שלך
 • שנה את המדינה שלך
 • החלף את תכונת מתג ההרג

שדרוג לנתב VPN עשוי להיראות כמו זינוק גדול, במיוחד אם אתה רגיל להשתמש ב- VPN של דפדפן בחינם. אבל, אם אתה רציני בפרטיותך ורוצה את חווית הגלישה המאובטחת ביותר האפשרית, העלות הנוספת שווה את זה.

למרות שהקמה יכולה להיות מסובכת, המשאב הגדול ביותר הוא האינטרנט. זכור: ההגדרה שלך תשתנה בהתאם לגורמים אותם כיסינו במאמר, כמו איזה נתב שתרכוש וספק ה- VPN שתבחר. היה יסודי, המשך צעד אחר צעד והרשת הפרטית שלך צריכה להיות מעלה תוך זמן קצר!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me