מה גוגל יודעת עליך: מדריך שלם

גוגל אולי מכיר אותך טוב יותר מכל אחד אחר.

בזכות הנתונים שענקית הטק אוספת כדי למכור מודעות, ל- Google יש שפע של מידע עליך - מאיך שאתה נראה ועד איפה אתה גר ולאן נסעת. ייתכן שהתאגיד אפילו יכול לנחש את האוכל החביב עליכם.

איך גוגל יודעת את כל זה? קפוץ לאינפוגרפיקה שלנו לקבלת סקירה מהירה על כל מה שגוגל יודעת עליך, או עיין במדריך המלא שלנו על ידי לחיצה על הסמלים למטה.

 • איך גוגל עוקב אחריך
  כיצד גוגל עוקבת אחר
 • עד כמה גוגל מכירה אותך
  מה שגוגל יודעת
 • עצור מגוגל לעקוב אחריך
  כיצד לעצור את גוגל

איך גוגל עוקבת אחריך?

למרות ש"גוגל זה "נכנס רשמית ללקסיקון התרבותי, המגה-תאגיד הוא הרבה יותר ממנוע חיפוש. באמצעות האפליקציות שלה, השירותים הקשורים לאינטרנט, חברות נרכשות ועוד שחברת הטכנולוגיה אוספת עליך נתונים. להלן פירקנו את האפליקציה, המוצר או השירות הנפוצים ביותר שגוגל משתמשת בהם כדי לעקוב אחר נתונים, וכן סקירה כללית של הנתונים הספציפיים שנאספו.

אפליקציה, מוצר או שירות של גוגל נתונים שנאספו
גוגל כרום היסטוריית דפדפנים, אתרים בהם ביקרו
חיפוש בגוגל שאילתות חיפשו
Gmail אנשי קשר, דוא"ל שנשלח, דוא"ל שהתקבל, תוכן / שיחות דוא"ל
מודעות לחצו על מודעות, נושאים שמתעניינים בהם
צילומי גוגל אנשים ומקומות מתויגים
Google Fit רמת כושר ומטרות
גוגל מפות מקומות שביקרו בהם, חיפשו מקומות, דרכי תחבורה, תאריכי חיוג
לוח שנה של גוגל תכניות ומינויים צפויים
Hangouts של גוגל אנשי קשר, שיחות
יוטיוב סרטונים צפו, אהבו והועלו
חדשות גוגל אתרי חדשות ביקרו, סיפורים לחצו עליהם
ספרי גוגל ספרים קראו וחיפשו
קניות בגוגל מוצרים חיפשו ולחצו עליהם
ווייז כיוונים ומקומות שחיפשת, מיקומים בהם ביקרו

ממה שחיפשת באופן מקוון ואתרי האינטרנט שבהם ביקרת מיהם אנשי הקשר שלך ועל מה אתה מדבר, גוגל יודעת עליך המון. לאחר מכן החברה יכולה לקחת מידע זה ולקבל החלטות מושכלות לגבי מה שאתה עשוי להתעניין בו, שהם מראים לך בצורה של מודעות.

מה גוגל יודעת עליך

האפליקציות של גוגל מעניקות לחברה שפע של מידע עליכם, החל מהפרטים האישיים המרכיבים את מי שאתם על פי תחומי העניין שלכם, מסעות העבר שלכם והיעדים העתידיים שלכם..

מי אתה

החל מזיהוי פנים ועד להקלטות שמע וחיפוש אינטואיטיבי, גוגל מסוגלת ליצור פרופיל מקיף - ונכון באופן לא מרגש - על מה שעושה אותך, אתה.

הופעתך
בזכות זיהוי הפנים בתצלומי גוגל, ככל הנראה למנוע החיפוש יש רעיון טוב למדי על איך אתה נראה. למעשה, באפשרותך ליצור "תווית" בתוך אלבומי Google שהיא בעצם תגית עבור כל אדם בתמונות שלך, וגוגל מסוגלת להפריד את אותו אדם מכל תמונה שתעלה - גם אם התמונה כוללת תמונה חלקית בלבד או שהיא טשטש.

הקול שלך
אם השתמשת אי פעם בפקודות קוליות עם Google Home, מכשיר אנדרואיד או כל מוצר או מכשיר אחר של Google, לאתר יש יומן זה. למעשה, לא רק שתוכל להציג את פקודות הקוליות שלך בעבר בקטע "קול ואודיו" בקטע הפעילות שלי של גוגל, אתה יכול גם לשמוע אותן. האתר שומר על היסטוריה מלאה של פקודות האודיו שלך, כולל הקלטות קוליות.

אמונותיך הדתיות / הפוליטיות
חיפשת בגוגל כיצד לתרום לקמפיין פוליטי? ביקרת באתר של מועמד? צפית בדרשה ביוטיוב? גוגל משתמשת בכל המידע הזה כדי לבנות פרופיל מקיף המכסה את כל מה שאתה דתי או רוחני יותר למי שאתה בטח מצביע בבחירות הבאות..

מצבך הבריאותי
אם אתה משתמש ב- Google Fit, ככל הנראה לחברה סקירה כל כך טובה על בריאותך, מכמה שאתה פעיל ועד הקלוריות שאתה שורף ביום ועד יעדי הכושר שלך. אבל גם אם אינך משתמש באפליקציית גוגל זו, כנראה שהאתר מבין טוב למדי את מצב מערכת החיסון שלך - או לפחות איך אתה צופה בה - מחיפושים שלך בגוגל. למעשה, עריכת נתוני מנועי חיפוש והפנייתם ​​כנגד דפוסים עשויים אפילו לאפשר ל- Google לדעת אם אתה חולה או מתמודד עם בעיה רפואית..

הפרטים האישיים שלך
חיפשת בגוגל את החלב הטוב ביותר ללא הלקטוז? למה לצפות כשאתה מצפה? בשביל איך ללמוד ספרדית מהר? כל מה שאתה מחפש מעקב על ידי Google, שניתן להשתמש בו להבנה טובה יותר של פרטים אישיים על חייך, בין אם יש לך מגבלות תזונתיות ועד לאילו שפות אתה מדבר.

בכל מקום שהיית

מעקב אחר מיקום הוא אחד התחומים שגוגל מצטיינת בהם - בזכות טכנולוגיית זיהוי המיקום המתקדמת, החברה יודעת הכל מאיפה נסעתם לחופשה לפני שני קיץ ועד לאיזו מסעדה אתם אוכלים לעיתים קרובות ביותר.

הבית והמשרד שלך
טלפונים אנדרואיד, שנגמרים משירותיה של גוגל, ופיקסל, הטלפון של גוגל, מעקב ומתעד את מיקומך בכמה אמצעים, כולל רשתות Wi-Fi, GPS ורשתות סלולריות. המשמעות היא שהטלפון יודע בכל מקום שאתה נמצא, כל יום, וכמה זמן אתה שם.

גוגל מסוגלת לפרש נתונים אלה ולהסיק מהם מסקנות - למשל, היכן שאתה גר הוא כנראה הטלפון שלך ברוב הלילות והסופי השבוע. למעשה, ייתכן שיחלוף ל- Google Now רק שלושה ימים כדי לקבוע היכן אתה גר. עבור אלה במכשירי אפל או מערכות הפעלה אחרות, מפות Google עובדות בצורה דומה.

מקומות שאתה מבקר בהם
בנוסף לאיסוף מידע על מקום מגוריכם ועובדכם, גוגל מסוגלת לעקוב אחר המקומות האחרים בהם אתם מבקרים לרוב. יש לכם בית קפה אהוב? מסלול ריצה? מעון יום בו אתה משתמש בכל יום חול? גוגל כנראה יודעת על זה.

מקומות שבהם נסעת
גוגל לא סתם מכירה את הפרטים הקטנים והחיים של חיי היומיום שלך. חברת הטכנולוגיה יודעת לאן נסעתם, יהיה זה בילוי סוף שבוע או טיול בן חודש למדינה אחרת.

לא רק שגוגל יכולה לעקוב אחר המקומות אליהם נסעת, היא יכולה לראות מה עשית בזמן שהיית שם. אם ביקרתם במוזיאון בפריז או שהייתם רוקדים טקסים בטקסס, גוגל יודע - עד למועד המדויק שהגעתם, כמה זמן נשארתם, וכמה זמן לקח לכם להגיע מיעד אחד לאחר. מעקב אחר מיקום יכול אפילו לומר את אופן התחבורה בו השתמשת, כמו אם הלכת או נסעת ברכבת.

בנוסף, רכישת Waze של גוגל פירושה שהאתר יכול לאסוף נתונים על המקומות שבהם היית גם אם אתה לא מחובר למפות או במכשיר Google..

מי החברים שלך

בין אנשי הקשר והשיחות שלך ב- Gmail ו- Hangouts ובין הפגישות שאתה מבצע ביומן Google, החברה יודעת הכל ממי אתה מדבר ומתי לאיפה אתה רואה אותם..

עם מי אתה מדבר
אם אתה משתמש ב- Gmail לדוא"ל האישי שלך או לעבודה, ל- Google יש רשימה של כל אנשי הקשר שלך, כולל עם מי אתה מדבר הכי הרבה: נווט אל הקטע "קשר אליו לעתים קרובות" של גוגל כדי לראות עם מי מאנשי הקשר שלך ב- Gmail אתה מבלה הכי הרבה זמן בשיחה עם (ולבדוק אם ההערכה של גוגל על ​​מי אתה אוהב הכי תואמת את משלך). משתמשי אנדרואיד ופיקסלים מעניקים לגוגל גישה גם לאנשי הקשר הטלפון שלהם ולהודעות הטקסט.

איפה אתה נפגש
לפגוש חבר אחר כך לקפה? אם זה נמצא ביומן Google שלך, החברה יודעת על כך - ובזכות מעקב אחר מיקום, תוכל למפות את הנסיעה שלך מהבית לבית הקפה ובחזרה. אם אתה מצטלם עם חברך בחנות ומעלה אותה לצילומי Google, גוגל יכולה להשתמש בזיהוי פנים כדי להוסיף אותם לאלבום התמונות הספציפי שלהם. ניתן גם לתייג את המיקום בו צולמה התמונה.

אם, שנים אחר כך, אתה מנסה לזכור עם מי תפסת קפה באותו יום, גוגל יכולה לעזור לך לזכור.

על מה אתה מדבר
האם גוגל עוקבת אחר הדברים שאתה מדבר עליהם ב- Gmail? זה נושא לדיון - החברה הודיעה בשנת 2017 כי הם יפסיקו לקרוא מיילים לצורך יצירת פרסומות ממוקדות. אם הם באמת הפסיקו לקרוא אותם לגמרי זה עניין אחר.

מה שאתה אוהב ולא אוהב

גוגל עוסקת לדעת במה אתה מסתכל - כך מנוע החיפוש יוצר ומוכר חוויית פרסום כל כך אישית. מג'אנר הסרטים האהוב עליך לסוג האוכל האהוב עליך, גוגל מכירה את ההעדפות שלך.

אוכל, ספרים וסרטים
גוגל יכולה להשתמש בנתוני מנועי חיפוש, כמו מתכונים שחקרת או כותרות ספרים שחיפשת, כדי ליצור מושג מה אתה אוהב ולא אוהב. אפליקציות מסוימות כמו Google Books, העוקבת אחר הספרים שחיפשת וקראת, מעמיקות את הידע הזה. בנוסף, גוגל מחזיקה ב- YouTube, כלומר הם יודעים אילו טריילרים לסרטים חיפשת.

גוגל משתמשת במידע זה, כמו גם באתרי האינטרנט שבהם ביקרת והמודעות שעליה לחצת, כדי ליצור פרופיל של הנושאים שהם חושבים שאתה מתעניין בהם. אתה יכול לראות רשימה מלאה של מי שהם חושבים שאתה - עד למה שמראה שאתה צופה ואילו תחביבים אתה רודף בזמנך הפנוי - בלוח המחוונים של המודעות שלהם.

איפה אתה קונה ומה אתה קונה
אם השתמשת אי פעם ב- Google Shopping כדי להשוות את המחירים של ספקים מקוונים, Google יודעת על כך. הם גם יודעים אילו מוצרים חיפשת ולחצת עליהם באמצעות חיפוש Google ויכולים לעקוב אחר ביקורי האתר שלך ואילו מוצרים צפית באתרי קמעונאים דרך Google Chrome.

התוכניות העתידיות שלך

הידע של גוגל אינו מוגבל למה שעשית בעבר או שאתה עושה בהווה. החברה יכולה גם להשתמש בנתונים מהיישומים ומנועי החיפוש שלהם כדי לחזות מה תעשה בעתיד.

מה שאתה מעוניין לקנות, לראות או לאכול
מעוניין לראות סרט חדש? בודקים מסעדה חדשה או יוצאים לטיול בסוף שבוע בעיר חדשה? אם השתמשת בחיפוש בגוגל כדי לחפש את זמני הסרט, לבצע הזמנה מקוונת או לחפש את הפעילות התיירותית הטובה ביותר, Google יודעת.

טיולים והזמנות צפויים
חיפשת במסעדות לאכול בהן ומופעים אליהם תוכלו לבקר בעיר בה אתם מבקרים? יצרת מסלול טיול ביומן Google? Google יכולה לאסוף נתונים אלה כדי להעריך את הנסיעות הקרובות שלך. גוגל גם סורקת את הדוא"ל שלך כדי לראות אילו טיסות הגעת ויכולה להוסיף הזמנות למסעדה באופן אוטומטי ללוח הזמנים שלך על סמך אישורים שנשלחו ל- Gmail..

תכניות חיים עתידיות
חיפשתם לגבי בעלות בתים? בערך מתי הגיל הטוב ביותר להביא ילדים לעולם? על טיפים לנסיעות לסין? גוגל משתמשת במידע זה כדי להבין יותר אודותיך ומה אתה רוצה בעתיד, כדי להתאים יותר פרסומות מקוונות לצרכים שלך.

החיים המקוונים שלך

ברמה הבסיסית ביותר, גוגל היא חברת מנועי חיפוש ושירותי אינטרנט. לכן, אין זה מפתיע שבנוסף לדעת את שפע הפרטים האישיים שלך, האתר יודע גם כל מה שיש לדעת על מה שאתה עושה ברשת.

אתרים שבהם ביקרת
גוגל מנהלת רשימה מקיפה של כל אתר בו ביקרת ב- Chrome, מכל מכשיר. האתר שומר גם על כרטיסיית ריצה של כל חיפוש שביצעת, כל מודעה עליה לחצת וכל סרטון YouTube שצפית בו.

הרגלי הגלישה שלך
מכמה אתרים שסימנת לסימניות ועד כמה סיסמאות Chrome ממלא אוטומטית, ל- Google יש הבנה מקיפה של הרגלי הדפדפן שלך, כולל:

 • האפליקציות שלך מחנות האינטרנט של Chrome וחנות Google Play
 • התוספים שלך מחנות האינטרנט של Chrome
 • הגדרות הדפדפן ששינית ב- Chrome
 • כתובות דוא"ל, כתובות ומספרי טלפון שהגדרת למילוי אוטומטי ב- Chrome
 • כל כתובות האתר שהזנת אי פעם בסרגל הכתובות
 • הדפים שסימנת ב- Chrome
 • כל הסיסמאות שביקשת מ- Chrome לשמור עבורך
 • רשימת אתרים שאמרת ל- Chrome לא לשמור סיסמאות עבורם
 • כל כרטיסיות Chrome הפתוחות במכשירים שלך
 • מספר השיחות שביצעת ב- Gmail
 • כמה חיפושים בגוגל ביצעת החודש

איך אתה יכול למנוע מ- Google לעקוב אחריך

אם אינך נרגש מכמות המידע שגוגל עומדת לרשותך, ישנם כמה צעדים שאתה יכול לנקוט כדי לעקוב אחר המעקב הבלתי נלאה של החברה..

 1. השתמש ב- VPN
 2. רשת פרטית וירטואלית (VPN) היא אפשרות בטוחה למנוע מ- Google לעקוב אחריך בזמן שאתה מחובר. למרות שרשתות פרטיות וירטואליות אינן יכולות למנוע לחלוטין מהחברה גישה לנתונים שלך, הן אכן מסתירות את כתובת ה- IP שלך, מצפינות את תנועת האינטרנט שלך והופכות את היסטוריית הגלישה שלך לפרטית, ושומרת על פעולותיך המקוונות הרבה יותר מאובטחות.

 3. השתמש בגלישה פרטית
 4. השתמש במצב גלישה בסתר כדי להבטיח שהדפים שאליהם אתה ניגש לא יופיעו בהיסטוריית הגלישה או בהיסטוריית החיפושים שלך. עם זאת, שימו לב שאתרים אחרים עדיין יכולים לאסוף ולשתף מידע אודותיך, גם כשאתה משתמש בגלישה פרטית.

 5. התאם את הגדרות הפרטיות שלך
 6. עיין בפקדי הפעילות של גוגל כדי לשנות את הנתונים המאוחסנים עליך ובקר בדף הפעילות שלך כדי למחוק את ההיסטוריה והפעילות המאוחסנות.

 7. כבה את דיווח המיקום
 8. במפות Google - כמו גם בהגדרות מכשיר ה- Android וה- Pixel שלך, אם אתה משתמש במוצרים אלה - השבת דיווח מיקום כדי למנוע מ- Google לעקוב אחר היכן אתה נמצא ולאן אתה הולך. אם אתה משתמש במפות Google או ב- Waze לקבלת הוראות, החברה עדיין יכולה לאסוף נתוני מיקום עליך כשאתה משתמש באפליקציות האלה.

 9. השתמש בדפדפן ובמנוע חיפוש אחר
 10. כדי למנוע מ- Google לעקוב אחר החיפושים והביקורים באתר שלך, אתה יכול להשתמש בדפדפן ובמנוע חיפוש אחר, כמו Internet Explorer ו- Bing של מיקרוסופט. עם זאת, הדבר רק ימנע מגוגל לעקוב אחריך - מיקרוסופט (או כל חברה שהיא בעלת הדפדפן שאליו אתה עובר) תקבל את הנתונים שלך במקום.

 11. מחק את חשבונות Google שלך
 12. כדי למנוע באמת מענקית הטכנולוגיה לעקוב אחריכם, יהיה עליכם לנקוט צעדים דרסטיים - כלומר, למנוע את השימוש במוצרי החברה. זה אומר למחוק כל אפליקציה המקושרת לחברה, כולל Gmail, Google Drive וכל מכשירי אנדרואיד, ומעבר לדפדפן ומנוע חיפוש אחר.

גוגל הפכה את החיים להרבה יותר פשוטים במובנים רבים. חיפוש בגוגל ענה תשובות במרחק לחיצה אחת בלבד. מפות Google הפכו את ההוראות בקלות למצוא ולהבין. כונן Google הפך את העבודה על פני מספר פלטפורמות בצורה חלקה.

נוחות זו מגיעה עם מחיר: פרטיות. אם אתה מודאג לגבי האופן בו גוגל עוקבת אחרך - ומה הם עושים עם הנתונים - בצע את הצעדים שלמעלה כדי לשמור על עצמך, ובקר באתר הפרטיות של גוגל לקבלת סקירה מקיפה יותר של הנתונים שגוגל עוקבת אחר וכיצד הם תשתמש בזה.

מה-עושה-גוגל-יודע
שתף קוד אינפוגרפימה גוגל יודעת עליך

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me