כיצד לבטל חסימה של אתרים (8 דרכי הוכחה מטופשות)

ביטול החסימה של אתרים חסומים גיאוגרפיים קל יותר ממה שאתה חושב.


אם אתה כמוני, המטייל או גר במדינה שיש לה צנזורה אינטרנטית כלשהי ורוצה לגשת לכל האתרים, המשך לקרוא.

כשמדובר בצנזורה וממשלת חסימת גישה לאינטרנט, אנו חושבים על סין (חומת האש הגדולה) ומדינות סמכותיות אחרות כמו צפון קוריאה. בעוד הצנזורה נוטה להיות גבוהה במדינות אלה, המציאות היא שהצנזורה מחמירה עוד יותר במדינות המפותחות:

 • מחקר אחד של מועצת אירופה מצא כי הצנזורה נמצאת במגמת עלייה באירופה.
 • מחקר אחר של חברת Freedom House מצא כי חירות האינטרנט הגלובלית דעכה כבר שבע שנים ברציפות.

למרבה המזל, בעוד יותר ויותר אתרים נחסמים, ישנן גם דרכים רבות ושונות לבטל חסימה של אתר בשנת 2019:

ביטול חסימת אתרים חסומים: 8 הדרכים היעילות ביותר

בין אם ברצונך לבטל את חסימת האתרים בעבודה או בבית הספר, ובין אם ברצונך לבטל את החסימה של אתרים שנחסמו על ידי ספק האינטרנט שלך, לפחות אחת מהשיטות הבאות אמורות לעבוד עבורך:

1. השתמש בשירות VPN כדי לעקוף הגבלות גיאוגרפיות

אנו מאמינים ש- VPN הוא ללא ספק הדרך היעילה ביותר לבטל את חסימת הגישה לאתר כלשהו לבחירתך. אם אתה רוצה להשלים נמוך מה זה VPN ואיך זה עובד, מדריך המתחילים שלנו ל- VPNs הוא המקום הטוב ביותר להתחיל בו.

עם זאת, בעצם, VPNs מאפשרים לך לבטל את חסימת אתרים ושירותים חסומים על ידי ניתוב כל התעבורה באינטרנט דרך שרת המסווה את פעילות האינטרנט שלך..

ברוב המקרים, כאשר נראה כי ספק שירותי אינטרנט או רשות אחרת חסמו אתר מסוים, הם בדרך כלל חוסמים יותר מסתם כתובת URL. לפעמים הם חוסמים יציאות, טווחי כתובות IP ומכוונים למנגנונים אחרים שעשויים לשמש כדי לעקוף את החסימה שלהם. אנו מעדיפים VPN לביטול חסימה של אתרים מכיוון שאם נוצר חיבור בהצלחה לרשת VPN הוא עוקף את כל המנגנונים שהוקמו כדי להגביל את הגישה שלך לאתרים חסומים..

באמצעות VPN, נוצרת מנהרה מאובטחת בין המכשיר שאליו אתה מחבר לבין שרת VPN, וכל התנועה במכשיר שלך עוברת במנהרה זו..

ישנן שתי השלכות עיקריות כשאתה משתמש ב- VPN כדי לבטל את החסימה של אתרים:

 • מכיוון שהתעבורה שלך עוברת עכשיו דרך מנהרת VPN, אתה עוקף אוטומטית את כל ההגבלות שהוצבו על ידי ספק האינטרנט שלך - כולל היכולת לגשת לאתרים חסומים.
 • ספק שירותי האינטרנט שלך, לא משנה כמה ינסו, אינם יכולים לראות לאילו אתרים אתה ניגש; כך שלא רק שתבטל את החסימה של האתרים שהם חסמו, אלא שהם אפילו לא ידעו שהצלחת לבטל את החסימה של האתרים החסומים האלה..

למרות שבדקנו למעלה מ- 70 VPN באתר זה, כמה מההמלצות המובילות שלנו לביטול חסימת אתרים חסומים הם NordVPN ו- ExpressVPN.

לדוגמה, ExpressVPN מבטל את חסימת מרבית האתרים כפי שהם רשמו באתר שלהם:

VPNs מבטלים חסימת אתרים

מלבד עוזר לך לבטל את חסימת האתרים והתכנים המועדפים עליך, ל- VPN יש גם את היתרונות הבאים:

 1. זה עוזר למנוע מאתרים לאסוף מידע אודותיך ולעקוב אחר פעילויותיך ברחבי האינטרנט.
 2. זה מאפשר לך להוריד קבצים באופן אנונימי באינטרנט - ישירות, דרך סיקורים או דרך רשתות עמיתים לעמית..
 3. זה מאפשר לך להזרים תוכן חסום ולהשתמש בשירותים כמו Netflix גם אם אתה לא נמצא במיקום שמותר על ידי אותו שירות. יש לנו רשימה של VPNs הטובים ביותר עבור Netflix שתוכלו להתחיל איתם.
 4. זה מונע ממך להיות קורבן של האקרים - מכיוון שכתובת ה- IP שלך מוסווה ומחליפה את זה של ה- VPN, אי אפשר לפרוץ אותך מכיוון ששרת VPN הופך להיות היעד להתקפות במקום.
 5. כפי שעולה ממחקר המקרים שלנו שחשף כיצד קמעונאים מקוונים משתמשים במידע מיקום על מנת לנפח באופן מלאכותי את מחיר המוצרים והשירותים, VPN מאפשר לך לקבל את ההצעה הטובה ביותר על ידי הופעה לחנות מכל מקום שתבחר..

2. בקר ישירות בכתובת ה- IP של האתר במקום כתובת האתר שלו

לפעמים, כאשר נראה כאילו הגישה לאתר מסוים נחסמה על ידי ספק שירותי האינטרנט שלך, יכול להיות שרק כתובת האתר של האתר נחסמה. במילים אחרות, אתה עדיין יכול לגשת לאתר באמצעות אמצעי שאינו כרוך בכתובת האתר (כלומר על ידי ביקור ישיר בכתובת ה- IP של האתר).

אז מה ההבדל בין כתובת URL וכתובת IP? בעיקרון, URL הוא הקישור הישיר לאתר הכולל את מזהה הפרוטוקול שלו (http: // או http: //) ושם הדומיין (דוגמה: google.com).

כעת, בזמן שהיית יכול לגשת אל google.com דרך כתובת האתר שלה בכתובת https://google.com, תוכל גם לגשת אליו ישירות דרך כתובת ה- IP שלה בכתובת 173.194.223.99.

אז במקום להקליד www.google.com בסרגל הכתובות של הדפדפן שלך, אתה פשוט מקליד 173.194.223.99 והתוצאה זהה. במצבים בהם כתובת האתר https://google.com נחסמה אך ה- IP לא קיים, תוכל לעקוף את החסימה ולגשת לתוכן.

אתה יכול לעשות זאת עבור כל אתר אחר שאתה חושד שנחסם ברמה URL בלבד. כל שעליך לעשות הוא לאתר את כתובת ה- IP של האתר באמצעות כלי ה- Whois של UltraTools. הקלד את כתובת האתר בתיבה המופיעה והיא תחזיר את ה- IP.

במקרה זה, כשהקלדנו את facebook.com בתיבה שסופקה, קיבלנו את הדברים הבאים:

IP של פייסבוק המחשבים

מה שאנחנו באמת צריכים הוא כתובת ה- IP: 31.13.66.35. ביקור זה בסרגל הכתובות של הדפדפן שלנו מוביל אותנו ישירות לאתר של פייסבוק.

עם זאת, לעיתים, שיטה זו אינה עובדת: עבור אתרים מסוימים, כמו שלנו, גישה ישירה ל- IP מושבתת. עבור אחרים, כמו יוטיוב, הם מופעלים באמצעות כתובות IP שלא בהכרח לוקחות אותך לאתר; כתובת ה- IP של YouTube מעבירה אותך לדף הבית של גוגל. במצבים כמו אלה, השיטות האחרות במאמר זה יעבדו.

3. השתמש במטמון של גוגל (או מנועי חיפוש אחרים)

כשאתה צריך לגשת לתוכן בסיסי שאינו דורש כל סוג של התחברות או עיבוד בסיסי נתונים, המטמון של גוגל - או המטמון של כל מנוע חיפוש ראשי - יכול להיות דרך מהירה יותר לגשת לאתרים חסומים..

על מנת להגיש תוצאות יעילות יותר למשתמשים בשירותם, גוגל ומנועי חיפוש גדולים אחרים מציעים גרסת שמור של מרבית הדפים שהם מדדגים. פשוט הקלד את שם האתר בגוגל, לחץ על החץ למטה שליד כתובת האתר בדף התוצאות ולחץ על "מטמון" כדי לגשת לגרסת המטמון של כל תוכן.

דוגמה במסך המסך למטה:

השתמש בתכונה המטמון של גוגל

בינג ומנועי חיפוש גדולים אחרים מספקים תכונה דומה.

אם האתר שאתה מנסה לבטל את החסימה אינו זמין במטמון של גוגל, או במטמון Bing, או במטמון של מנועי חיפוש גדולים אחרים שאתה מכיר, תוכל לנסות לשנות את הגדרות ה- DNS של המחשב שלך.

4. שנה את הגדרות ה- DNS של המחשב שלך

באפשרותך גם לעקוף מגבלות שנקבעו על ידי ספק שירותי האינטרנט שלך על ידי שינוי כתובת ה- DNS שלך. בכך תוכלו לבטל את החסימה של אתרים שחסמו ולגשת לאתרים המותרים על ידי כתובת ה- DNS בה אתם משתמשים.

אתה יכול להחליף את ה- DNS של ספק האינטרנט שלך בכל DNS אחר. אם אין לך DNS חלופי, אתה יכול להשתמש בחינם המוצע על ידי Google:

IPv4

 • IP ראשוני: 8.8.8.8
 • IP משני: 8.8.4.4

IPv6

 • ראשוני: 2001: 4860: 4860 :: 8888
 • משני: 2001: 4860: 4860 :: 8844

משאב זה של גוגל מראה לך כיצד לשנות את כתובת ה- DNS שלך - ב- Windows, Mac, Linux, נתבים ומכשירים ניידים - ולהגדיר אותה באמצעות Google של.

5. השתמש בפרוקסי אינטרנט (חינם או בתשלום)

פרוקסי אינטרנט רבים מאפשרים לך לבטל חסימת אתרים חסומים על ידי ספק האינטרנט שלך. כל שעליך לעשות הוא לעבור לאתר ה- proxy, שם אתה מקבל ממשק כזה:

פרוקסי HideMyAss (דוגמת ספק שרת proxy)

הזן את כתובת האתר שברצונך לבטל את החסימה בתיבת הכתובת שסופקה ואתה טוב ללכת. כמה אפשרויות פרוקסי פופולריות הן פרוקסי האינטרנט HideMyAss ו- Anonymouse. אתה יכול למצוא הרבה יותר בגוגל על ​​ידי חיפוש "פרוקסי אינטרנט."

להלן רשימה של פרוקסי אינטרנט רבים יותר העובדים בעת כתיבת מאמר זה:

 • שרת proxy של הסתר
 • אתר פרוקסי
 • פרוקסי ווב
 • KProxy
 • היידסטר פרוקסי
 • Webproxy.to
 • עקיפה מסנן
 • קרוקסי פרוקסי

ניתן להשתמש ברוב הפרוקסי האינטרנט שלמעלה כדי לבטל את חסימת אתרי האינטרנט החסומים ביותר, כולל אתרי HTTPS. רבים מהנושאים האלה מאפשרים לך להשתמש בשרתים שונים כדי לבטל את החסימה של אתרים - כולל שרתים בארה"ב ובאירופה.

6. השתמש ברשת Tor

על פני השטח, רשת Tor נראית דומה ל- VPN. במיוחד בהתחשב בכך שהתנועה שלך מנותבת דרך רשת Tor ממש כמו עם VPN, Tor יותר מבוזר ופחות אמין לאיתור חסימת אתרים בהשוואה ל- VPN.

בעוד שטור מספק אנונימיות רבה יותר בהשוואה ל- VPN בכך שהוא מבטיח שההודעה שלך מוצפנת ומנותבת דרך שרתים אקראיים ברשת Tor, היא יכולה להיות איטית מאוד והיא אינה תואמת הרבה מכשירים מכיוון שהיא בחינם.

אם אתה משתמש במחשב וצריך לבטל את החסימה של אתרים, עם זאת, טור יעבוד עבורך ממש טוב. תוכלו להוריד את דפדפן ה- Tor כאן.

תוכל גם לקרוא את ההשוואה שלנו בין רשת Tor לעומת VPNs כדי לחנך את עצמך על ההבדלים בין שניהם.

כדי להשתמש ב- Tor, בצע את הצעדים שלהלן:

 • שלב 1: הורד את דפדפן ה- Tor.
 • שלב 2: בדוק את חתימת ה- GPG של דפדפן ה- Tor שהורדת זה עתה כדי לוודא שיש לך את הקובץ המתאים (אתה יכול לעשות זאת על ידי ביצוע ההוראות כאן). אמנם שלב זה הוא לא חובה, אך מומלץ.
 • שלב 3: לאחר אימות חתימת ה- GPG, התקן את דפדפן ה- Tor.
 • שלב 4: לאחר התקנת הדפדפן Tor, תראה תיקיה בשם "דפדפן Tor". פתח את התיקיה ותמצא קובץ בשם "התחל דפדפן טור". לחץ על הקובץ הזה, לחץ על "התחבר", ואתה טוב ללכת.
 • שלב 5: כדי לאשר שה- IP שלך השתנה באמת, אתה יכול לבקר ב- Whoer.net כדי לראות מה כתובת ה- IP שלך בפועל.

7. השתמש ב- Google Translate

מלבד המאפשרת לך לתרגם ישירות טקסט מועתק, Google Translate יכול לתרגם אתר שלם. כדי להשתמש ב- Google Translate כ- proxy באינטרנט, תוכל לבצע את הצעדים הבאים:

בטל חסימה של אתרים באמצעות Google לתרגם

 • שלב 1: בקר בכתובת translate.google.com.
 • שלב 2: הזן את האתר שאתה רוצה לבקר בתיבת התרגום ובחר בכל שפה שאינה אנגלית (גם אם שפת האתר היא אנגלית).
 • שלב 3: לחץ על הקישור בתיבת התרגום ואפשר ל- Google לעזור לך לבטל את חסימת האתר חסום באופן אוטומטי.

8. מכונת ה- Wayback

מכונת ה- Wayback מבטלת חסימת אתרים

ניתן גם לבטל את החסימה של אתרים באמצעות מכשיר ה- Wayback המוצע על ידי Archive.org. מכשיר ה- Wayback מקיים אינדקס קבוע של גרסאות כמעט לכל אתר בעולם, ובנוסף הוא מאפשר לראות תוכן קל דרך המטמון שלו (גרסאות ישנות).

החיסרון היחיד בשימוש במכונת ה- Wayback הוא שאולי אין לו את הגירסה האחרונה של אתרי אינטרנט ואולי לא תוכל לעזור אם אתה ניגש לאתר שדורש כניסה או שמעבד מסדי נתונים. עם זאת, זה יכול להועיל לביטול חסימה של אתרי מידע שאינם מתעדכנים מדי יום.

אתה יכול להשתמש במכונת ה- Wayback כדי לבטל את חסימת האתרים על ידי ביצוע הצעדים הבאים:

 • שלב 1: בקר באתר web.archive.org
 • שלב 2: הקלד את ה- URL שברצונך לבטל את החסימה בתיבה המופיעה ולחץ על מקש Enter במקלדת שלך.
 • שלב 3: בחר את התאריך האחרון מהאפשרות שניתנה לגישה לגרסה האחרונה הזמינה של אותו אתר באינדקס ה- Wayback Machine, וכדאי לך ללכת!

סיכום

כפי שאתה יכול לראות, ביטול חסימת אתרים קל יותר משאתה חושב.

בין אם אתם גרים בטורקיה, סין או סתם מטיילים בעולם, חכם לקבל גישה לכל האתרים באינטרנט ולא להיות חלק מחסימת הגיאוגרפים..

הסתמכות על ממשלות לנהוג בתום לב ולהפוך את כל אתר נגיש לאזרחיהן על בסיס עקרונות הדמוקרטיה תמיד תגיע לחוסר תוחלת.

אם אתה רוצה

האמור לעיל הם כמה מהדרכים היעילות ביותר לבטל את חסימת הגישה לאתרים שנחסמת אליהם. אם יש לך קצת כסף להוציא, שקול לקבל VPN טוב שהוא מהיר, עובד טוב וביטול חסימת האתר שאתה רוצה לבקר בו.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me