بررسی OpenVPN – آنچه در آن است و چگونه کار می کند؟

آرم پروتکل OpenVPN


OpenVPN پروتکل رمزگذاری شبکه خصوصی مجازی SSL با منبع آزاد و سریع است.

به نظر می رسد مانند gibberish؟ شما خوش شانس هستید!

در این مقاله 6 دقیقه ای همه چیز مورد نیاز در مورد OpenVPN را می شناسیم.

چه کسی است ، چه کسی از آن استفاده می کند (چه کسی نیست) و چرا؟.

ما همچنین در مورد برخی پروتکل های VPN رقیب پیش رو و در آینده ، به شما اجازه می دهیم که از OpenVPN dethrone استفاده کنید!

این که آیا شما سعی می کنید OpenVPN را با IPsec یا PPTP مقایسه کنید یا می خواهید سرویس VPN خود را با بهترین پروتکل برای رفع انسداد محتوای جغرافیایی محدود تنظیم کنید ، ما پشت شما داریم.

نصب سریع & تنظیم برنامه + سازگاری با Windows ، Mac ، iOS ، Android و حتی Linux به این معنی است که شما نیز می توانید به راحتی از OpenVPN استفاده کنید.

آیا از VPN های غیرقابل اعتماد و آهسته بیمار هستید؟ خسته از به ظاهر نیمی از جهان که از بالای شانه شما نگاه می کند?

ادامه مطلب!

OpenVPN چیست؟

اگر VPN ها شبکه ای از تونل های مخفی هستند ، پس OpenVPN خود تونل است! این تونل بین نرم افزار VPN و سرور VPN ایجاد می کند.

اولین بار توسط جیمز یونان در سال 2002 ساخته شد ، OpenVPN یک پروتکل رمزگذاری تونلینگ VPN است. این انتقال ایمن از داده های ارزشمند شما از طریق رمزگذاری 256 بیتی OpenSSL را تسهیل می کند.

این رمزگذاری درجه نظامی است!

OpenVPN برای انجام این کار از یکی از دو پروتکل استفاده می کند: TCP و UDP.

TCP (پروتکل کنترل انتقال)
TCP یکی از متداول ترین پروتکل های اینترنتی است. برای تضمین کلیه داده های منتقل شده به درستی استفاده می شود. TCP به عنوان یک پروتکل گرا در رایانه ، بررسی هایی را برای تأیید انتقال اطلاعات انجام می دهد. هر بار که بیت داده ها از طریق TCP منتقل می شوند ، فرستنده قبل از ارسال موارد بعدی منتظر تأیید از گیرنده است..

UDP (پروتکل داده های کاربر)
UDP ، پروتکل "آتش و فراموش" بسیار سریعتر ، با هزینه قابلیت اطمینان (بدون بررسی تاییدیه) انجام می شود. بیشتر ارائه دهندگان VPN تصمیم گرفتند OpenVPN را بطور پیش فرض از طریق UDP تنظیم کنند. در صورت عدم موفقیت UDP ، OpenVPN به منظور برقراری مجدد اتصال ایمن ، به طور خودکار به TCP سوئیچ می شود.

سپس OpenVPN از پروتکل دستی SSL / TLS برای تبادل کلید استفاده می کند. کلیدها همان چیزی هستند که داده های شما را از طرف شخص ثالث قفل کرده و چشم را جاسوسی می کنند. فقط دستگاه های دارای دو کلید قادر به باز کردن داده های رمزگذاری شده 256 بیتی هستند. این پروتکل نمی تواند داده های شما را بخواند یا تغییر دهد ، فقط قفل کردن آن و تبادل کلیدها بین دستگاه و سرور VPN در آنجاست..

به عبارت دیگر ، آنچه OpenVPN می تواند ارائه دهد وجود دارد:

 • تونل کردن هر کار فرعی IP یا آداپتور اترنت مجازی از طریق پورت UDP یا TCP
 • از همه ویژگی های رمزگذاری ، تأیید هویت و صدور گواهینامه کتابخانه OpenSSL استفاده کنید تا از ترافیک شبکه خصوصی خود در هنگام انتقال اینترنت محافظت کنید
 • از هرگونه رمزنگاری ، اندازه كلید یا هضم HMAC استفاده كنید (برای بررسی صحت داده ها) كه توسط كتابخانه OpenSSL پشتیبانی می شود.
 • از کلیدهای استاتیک ، از پیش اشتراکی یا تبادل کلید پویای مبتنی بر TLS استفاده کنید

OpenVPN با قرار دادن همه این موارد ، نرم افزاری است که داده های شما را از طریق UDP یا TCP منتقل می کند ، ضمن رمزگذاری آن از طریق رمزگذاری 256 بیتی کد کتابخانه OpenSSL & با استفاده از تبادل کلید SSL / TSL.

مهم است که به یاد داشته باشید که OpenVPN یک ارائه دهنده VPN مستقل نیست ، بلکه فقط یک پروتکل است. هنوز به هر وسیله یا سروری که می خواهید به آن متصل شوید ، دسترسی دارید. بیشتر ما در 100 کشور سرور نداریم ، از این رو به یک ارائه دهنده VPN حق استفاده از آنها را می دهیم.

چرا VPN ها از OpenVPN استفاده می کنند?

بیش از 90٪ ارائه دهندگان VPN به طور پیش فرض در OpenVPN قرار دارند. با وجود نیمی از پروتکل های دیگر در دسترس است ، این یک نشانه قوی است.

بنابراین چه چیزی OpenVPN را محبوب می کند?

پروتکل OpenVPN بهترین VPN

پاسخ سریع:

 • بسیار امن؛ هرگز هک نشده است
 • بسیار پایدار؛ قطره های اتصال بین چند و بسیار زیاد است
 • سریع؛ اگرچه سریعترین سرعت نیست ، اما کاهش سرعت فقط اندکی قابل توجه است
 • سازگار؛ پشتیبانی دسک تاپ قوی ، بر روی همه سیستم عامل های تلفن همراه کار می کند

در اینجا چند سرویس VPN که شاید از آنها شنیده اید وجود دارد که از OpenVPN به عنوان پروتکل رمزگذاری پیش فرض آنها استفاده می کنند:

 • NordVPN
 • SurfShark
 • ExpressVPN
 • ایده آل برای حفظ حریم خصوصی
 • IPVanish
 • ملواد
 • CyberGhost
 • Trust Zone
 • ibVPN
 • PIA

اما همه ارائه دهندگان این کار را نمی کنند. برخی ترجیح می دهند از پروتکل های رمزگذاری اختصاصی خود استفاده کنند.

ما اکیداً در برابر سرویسهای VPN که از پروتکل رمزنگاری اختصاصی خود استفاده می کنند ، استفاده می کنیم و اجازه نمی دهیم به استفاده از OpenVPN تغییر دهید..

اختصاصی آخرین کلمه ای است که می خواهید در زمینه حفظ حریم خصوصی و امنیت آنلاین بخوانید. هر چیزی اختصاصی مخفی است. هر چیزی راز ، فاقد نظارت است.

اگر یک ارائه دهنده VPN به شما امکان دسترسی به خاموش کردن پروتکل اختصاصی آنها را نمی دهد ، این بدان معنی است که آنها کاری را انجام می دهند که نمی خواهند شما درباره آن بدانید.

تمام VPN های زیر ، به طور تصادفی ، در بهترین رتبه بندی های کلی VPN ما بسیار کم بوده اند. ما هیچ یک از آنها را توصیه نمی کنیم.

 • هات اسپات شیلد
 • HolaVPN
 • پیفون
 • Hoxx VPN
 • مرورگر VPN

نحوه تنظیم و استفاده از OpenVPN

اگر تصمیم دارید که با محبوب ترین پروتکل VPN بروید ، سه گزینه دارید.

به OpenVPN بطور خودکار وصل شوید

این روش ساده ترین و توصیه شده ما برای استفاده از OpenVPN است.

شما می توانید برنامه ارائه دهنده VPN خود را برای دستگاه خود ایجاد کنید (ویندوز ، iOS ، لینوکس و غیره) و به نرم افزار خود اجازه دهید تمام تنظیمات لازم را انجام دهد.

اگر یکی از گزینه های برتر ما را انتخاب کرده باشید ، اتصال VPN شما بصورت پیش فرض از طریق OpenVPN برقرار می شود.

با NordVPN ، ارائه دهنده خدمات مورد علاقه ما ، اتصال از طریق OpenVPN به همان سرعت نصب برنامه آنها و کلیک روی کشوری که می خواهید از طریق آن متصل شوید.

اتصال خودکار OpenVPN NordVPN

به OpenVPN بصورت دستی متصل شوید

ما به شما توصیه می کنیم برای اتصال خودکار از نرم افزار ارائه دهنده VPN خود استفاده کنید. برقراری یک اتصال دستی بسیار کندتر است و هیچ فایده ای ندارد.

با یک تنظیم دستی ، شما به راحتی می توانید همان مراحل را با دست انجام دهید. نکته منفی این است که شما باید هر بار که می خواهید سرورها را تغییر دهید یا دوباره وصل کنید ، آنها را تکرار کنید.

اگر نیاز به اتصال دستی دارید ، توصیه می کنیم آموزش راه اندازی توسط ارائه دهنده VPN خود را دنبال کنید.

از آموزش دستی کتابچه راهنمای NordVPN Window 10 OpenVPN دیدن کنید. همانطور که به سرعت خواهید دید ، این روند بسیار پیچیده تر از اجازه دادن نرم افزارهای دیگر برای شماست.

اتصال به OpenVPN به صورت دستی (بدون ارائه دهنده VPN)

گزینه سوم و آخر ایجاد ارتباط دستی بین دو دستگاه یا سرور شماست. اگر در مقابل پرداخت هزینه برای ارائه دهنده VPN تصمیم نگرفتید ، باید این مراحل را دنبال کنید.

 • آموزش راه اندازی دستی OpenVPN

لطفاً در نظر داشته باشید که باید در شبکه سازی تجربه داشته باشید و بدانید که چه کاری انجام می دهید. این فقط به حرفه ای ها انجام می شود.

مراحل تنظیمات دستی VPN دستی OpenVPN

اگر می خواهید Netflix را با آرامش تماشا کنید ، برخی از وب سایت های رسانه ای را از حالت انسداد خارج کرده یا از حریم شخصی خود استفاده کنید. این برای شما نیست.

گزینه های OpenVPN

اگر شما می خواهید به تفصیل پروتکل های اصلی VPN در حال استفاده امروز بپردازید ، لطفاً به مقاله جامع ما در مورد بیشترین پروتکل های VPN استفاده کنید..

در اینجا یک مرور اجمالی از آنها و نحوه مقایسه آنها آورده شده است:

OpenVPN PPTP L2TP / IPsec SoftEther WireGuard SSTP IKEv2 / IPSec
رمزگذاری 160 بیتی ، 256 بیتی 128 بیتی 256 بیتی 256 بیتی ChaCha20 256 بیتی 256 بیتی
امنیت خیلی زیاد ضعیف امنیت بالا (ممکن است توسط NSA تضعیف شود) بالا بالا بالا بالا
سرعت سریع سریع ، به دلیل رمزگذاری کم متوسط ​​، به دلیل محاصره مضاعف خیلی سریع سریع سریع خیلی سریع
ثبات بسیار پایدار بسیار پایدار پایدار بسیار پایدار هنوز پایدار نیست بسیار پایدار بسیار پایدار
سازگاری پشتیبانی دسک تاپ قوی ، اما موبایل قابل بهبود است. به نرم افزار شخص ثالث نیاز دارد. پشتیبانی دسک تاپ قوی ویندوز. چندین دستگاه و پشتیبانی از سیستم عامل. پشتیبانی از سیستم عامل دسک تاپ و موبایل چندگانه. پشتیبانی از سیستم عامل بومی نیست. لینوکس که برای سیستم عامل های دیگر و سیستم عامل ها ساخته شده است. Windows-platform ، اما در توزیع های لینوکس دیگر کار می کند. پشتیبانی از پلت فرم محدود فراتر از ویندوز و بلک بری
کلمه نهایی انتخاب پیشنهادی سریع و ایمن. بومی ویندوز. امنیت ضعیف. برای محتوای محدود جغرافیایی مفید است. همه کاره و ایمن. جایگزین مناسبی برای OpenVPN. بالا و آمدن انعطاف پذیر ، سریع و ایمن. یک جایگزین عالی برای OpenVPN. قول داده است سریع و کارآمد باشد. هنوز در حال توسعه است. جایگزین سریعتر و مطمئن تر برای PPTP و L2TP. ایمن ، پایدار و همراه با موبایل.

گزینه های مناسب برای OpenVPN عبارتند از SoftEther، WireGuard و L2TP / IPsec.

1) پروتکل SoftEther VPN

آیا آرم پروتکل VPN نرم

SoftEther برای تحقیقات پایان نامه کارشناسی ارشد خود توسط Daiyuu Nobori ساخته شده است ، SoftEther یک پروتکل VPN با منبع باز و نرم افزار VPN رایگان است. پروتکل بسیار ایمن است و نرم افزار VPN امکان استفاده از کلیه پروتکل های اصلی VPN (SoftEther ، OpenVPN ، L2TP / IpSec و غیره) را فراهم می آورد..

با بسیاری از سیستم عامل ها سازگار است ، اما مهمتر از آن ، SoftEther امنیت زیادی را ارائه می دهد و به گفته توسعه دهنده آن ، 13 برابر بیشتر از OpenVPN است.

پس از هشت سال توسعه ، SoftEther در سال 2014 منتشر شد. کاملاً جدید و سبز است. علاوه بر این ، اجرای آن به اندازه OpenVPN سریع و ساده نیست. به همین دلیل ، تصویب گسترده متوقف شده است و بیشتر ارائه دهندگان VPN هنوز از SoftEther پشتیبانی نمی کنند.

ما پیش بینی می کنیم ارائه دهندگان بیشتر و بیشتری در آینده نزدیک تصویب SoftEther را آغاز کنند.

درباره SoftEther بیشتر بدانید.

2) پروتکل WireGuard VPN

آرم پروتکل محافظ سیم VPN

Wireguard یک کشور نوآورانه از نرم افزارهای آزاد و آزاد منبع آزاد و پروتکل VPN است.

در میان سه گزینه دیگر ، Wireguard به طور چشمگیر چشمگیرترین است که احتمالاً OpenVPN را در سالهای آینده از بین نخواهد برد..

به طور رسمی در سال 2018 منتشر شد ، WireGuard مورد تحسین قرار گرفته و در جامعه VPN مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

از نظر امنیتی ، رقیبان OpenVPN و Softether است. وقتی سرعت رسید ، از هر دو فراتر می رود.

هدف از محافظت سیم سیم ساده ترین و در عین حال کارآمدترین پروتکل VPN است.

تنها نکته منفی این است که هنوز هم در حال توسعه سنگین است و احتمالاً هم اکنون نیز چنین خواهد بود.

متأسفانه ، این بدان معنی است که هیچ ارائه دهنده VPN در این مرحله خطری برای پذیرش نخواهد داشت. ما نمی توانیم صبر کنیم تا ببینیم آینده برای WireGuard چیست!

درباره Wireguard بیشتر بدانید.

3) پروتکل VPN L2TP / IPsec

L2TP (پروتکل تونلینگ لایه 2) یک پروتکل VPN است که فاقد رمزگذاری کافی برای استفاده مستقل است. به همین دلیل ، با IPsec جفت شده است.

IPsec (امنیت پروتکل اینترنت) یک پروتکل پایان به پایان انعطاف پذیر و ایمن است.

در رابطه ، این دو پروتکل اتصالات ایمن برقرار می کنند. نکته منفی این است که L2TP بعضی اوقات با فایروال مشکل دارد زیرا از پورت استفاده می کند که فایروال ها به راحتی می توانند آن را مسدود کنند.

علاوه بر این ، برخی گزارش ها حاکی از آن است که NSA توانسته است این مجموعه پروتکل را تضعیف کند. به همین دلیل ، استفاده توصیه شده از آن برای اهداف مرور ناشناس در اینترنت است.

شما از L2TP / IPsec برای انتقال داده های مهم اقتصادی مالی شرکت به عنوان مثال استفاده نمی کنید.

آیا OpenVPN بهترین پروتکل VPN است?

جک از تمام معاملات ، استاد یکی؛ امنیت.

SoftEther خیلی سریعتر پیش می رود. محافظ سیم حتی سریعتر از این ، بلکه ساده تر ، لاغرتر و مفیدتر نیز هست.

در پایان روز ، هیچ پروتکل VPN دیگری 18 سال است که مورد استفاده مداوم قرار نگرفته است ، و توسط برنامه نویسان در سراسر جهان مورد بررسی قرار گرفته است و هزاران مورد از نفوذ توسط هکرها و آژانس های دولتی را از بین می برد..

آیا OpenVPN در راه است؟ بگذارید در پنج سال دوباره تجدید نظر کنیم. در حال حاضر ، OpenVPN اینجا برای ماندن است.

به NordVPN بروید یا هر یک از بهترین VPN ها را انتخاب کنید و قدرت OpenVPN را خودتان ببینید.

ما اطمینان داریم که این پروتکل را به همه کاربران VPN توصیه می کنیم. دوم که تغییر می کند ، ما به شما اطلاع می دهیم.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me