بهترین پروتکل های VPN: OpenVPN vs PPTP vs L2TP vs دیگران

بهترین پروتکل های VPNیک VPN به شما در محافظت از حریم خصوصی شما و امنیت داده های خود در هر زمان استفاده از اینترنت کمک می کند. اما ، فراتر از انتخاب بهترین VPN ، شما همچنین باید بهترین پروتکل VPN را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

پروتکل VPN به این صورت است که VPN شما انتقال داده ها را چگونه تضمین می کند. تعداد زیادی پروتکل مختلف وجود دارد که مبتنی بر سیستم عامل ، پلت فرم ، عملکرد و موارد دیگر است.

در زیر به بررسی محبوب ترین پروتکل های VPN می پردازیم ، بنابراین می توانید تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب است.

در اینجا سریع به هفت پروتکل بزرگترین VPN امروز تقسیم می شود:

OpenVPN PPTP L2TP / IPsec SoftEther WireGuard SSTP IKEv2 / IPSec
رمزگذاری 160 بیتی ، 256 بیتی 128 بیتی 256 بیتی 256 بیتی ChaCha20 256 بیتی 256 بیتی
امنیت خیلی زیاد ضعیف امنیت بالا (ممکن است توسط NSA تضعیف شود) بالا بالا بالا بالا
سرعت سریع سریع ، به دلیل رمزگذاری کم متوسط ​​، به دلیل محاصره مضاعف خیلی سریع سریع سریع خیلی سریع
ثبات بسیار پایدار بسیار پایدار پایدار بسیار پایدار هنوز پایدار نیست بسیار پایدار بسیار پایدار
سازگاری پشتیبانی دسک تاپ قوی ، اما موبایل قابل بهبود است. به نرم افزار شخص ثالث نیاز دارد. پشتیبانی دسک تاپ قوی ویندوز. چندین دستگاه و پشتیبانی از سیستم عامل. پشتیبانی از سیستم عامل دسک تاپ و موبایل چندگانه. پشتیبانی از سیستم عامل بومی نیست. لینوکس که برای سیستم عامل های دیگر و سیستم عامل ها ساخته شده است. Windows-platform ، اما در توزیع های لینوکس دیگر کار می کند. پشتیبانی از پلت فرم محدود فراتر از ویندوز و بلک بری
کلمه نهایی انتخاب پیشنهادی سریع و ایمن. بومی ویندوز. امنیت ضعیف. برای محتوای محدود جغرافیایی مفید است. همه کاره و ایمن. جایگزین مناسبی برای OpenVPN. بالا و آمدن انعطاف پذیر ، سریع و ایمن. یک جایگزین عالی برای OpenVPN. قول داده است سریع و کارآمد باشد. هنوز در حال توسعه است. جایگزین سریعتر و مطمئن تر برای PPTP و L2TP. ایمن ، پایدار و همراه با موبایل.

1. OpenVPN – توصیه می شود ، محبوب ترین

OpenVPN پروتکل VPN است که می خواهید از آن استفاده کنید. این توصیه شده ترین انتخاب توسط ارائه دهندگان پیشرو VPN امروز است. نوع فاقد مغزی. این یکی از پروتکل های جدید VPN است ، اما انعطاف پذیری و امنیت آن را به یکی از متداول ترین استفاده ها تبدیل کرده است.

این فناوری به منابع منبع باز مانند کتابخانه رمزگذاری OpenSSL و پروتکل های SSL V3 / TLS V1 متکی است. ماهیت منبع باز OpenVPN بدین معنی است که این فناوری توسط جامعه ای از حامیان حفظ ، به روز شده و مورد بازرسی قرار می گیرد.

هنگامی که ترافیک از طریق اتصال OpenVPN عبور می کند ، تشخیص تفاوت بین HTTPS از طریق اتصال SSL دشوار است. امکان پنهان کردن در دید ساده باعث می شود که در مقابل هک شدن آسیب پذیر نباشد و مسدود کردن آن نیز دشوارتر باشد.

بعلاوه ، با استفاده از پروتکل های UDP و TCP می تواند در هر پورت اجرا شود ، بنابراین دسترسی به فایروال ها مشکلی نخواهد داشت. با این حال ، اگر به دنبال سرعت هستید ، استفاده از درگاه UDP بسیار کارآمد خواهد بود.

از لحاظ امنیتی ، دارای روش ها و پروتکل های متنوعی مانند تأیید هویت OpenSLL و HMAC و کلیدهای اشتراکی است. برای به دست آوردن استانداردهای امنیتی حتی بیشتر ، معمولاً با رمزگذاری AES همراه است. پروتکل های دیگر VPN دیگر مورد NSA و هک های دیگر قرار گرفته اند ، اما تاکنون OpenVPN موفق شده است تا به وضوح ادامه یابد.

الگوریتم های رمزنگاری اضافی که از آن پشتیبانی می کند عبارتند از:

 • 3DES
 • AES
 • کاملیا
 • دمیدن
 • CAST-128

توصیه می شود اگر امنیت اصلی ترین نگرانی شما باشد ، از رمزگذاری AES استفاده کنید. این در اصل “استاندارد طلا” است ، و در حال حاضر هیچ ضعف شناخته شده ای وجود ندارد. اندازه بلوک 128 بیتی به آن امکان می دهد بدون نیاز به کاهش عملکرد ، پرونده های بزرگتر را مدیریت کند.

هنوز OpenVPN کامل نیست:

برای استفاده از این نوع اتصال ، هنوز نیاز به نصب یک برنامه شخص ثالث دارید. هنوز توسط هیچ سیستم عامل پشتیبانی نمی شود ، اما بیشتر ارائه دهندگان نرم افزار شخص ثالث ، مانند Android و iOS ، پشتیبانی می شوند.

تنظیم OpenVPN به تنهایی می تواند کمی مشکل باشد. به خصوص ، در مقایسه با PPTP یا L2TP. با این حال ، اکثر مشتری های VPN قادر به ارائه یک تنظیم سفارشی هستند که شما را درگیر هرگونه مشکل در تنظیمات می کند.

اگر می خواهید OpenVPN را خودتان تنظیم کنید ، سطح بالای پیکربندی می تواند نامطلوب باشد زیرا در صورت راه نادرست اطمینان کمتری خواهید داشت.

به علاوه ، حتی می توانید از OpenVPN برای اتصال به موبایل iOS Apple استفاده کنید. سلام به یک اتصال موبایل رمزگذاری شده و خصوصی سلام کنید.

جوانب مثبت OpenVPN:

 • پروتکل می تواند بیشتر دیوارهای آتش را دور بزند
 • این منبع آزاد است و توسط اشخاص ثالث تأیید می شود
 • از امنیت بسیار بالایی برخوردار است
 • با چندین روش رمزگذاری کار می کند
 • می توان آن را تنظیم کرد و به دلخواه خود تنظیم کرد
 • این می تواند فایروال ها را دور بزند
 • این برنامه از انواع الگوریتم های رمزنگاری پشتیبانی می کند

منفی OpenVPN:

 • روند راه اندازی می تواند فنی باشد
 • این نرم افزار به نرم افزار شخص ثالث متکی است
 • پشتیبانی و عملکرد دسکتاپ قوی است اما موبایل فاقد آن است

2. PPTP

به استانداردهای امنیتی وب در سال 1995 فکر کنید. آیا این موارد حتی وجود داشتند؟ خوب ، این زمانی است که PPTP به یک پروتکل VPN تبدیل شد. این کنسرسیوم توسط مایکروسافت تأسیس شد و استاندارد اتصال VPN در روزهای شماره گیری بود.

PPTP ، همچنین به عنوان پروتکل تونلینگ نقطه به نقطه نیز شناخته می شود ، اکنون بیش از 20 سال سن دارد. حتی قدیمی است ، اما هنوز هم استاندارد VPN های داخلی است. این یک انتخاب محبوب است زیرا در اکثر دستگاه ها و سیستم عامل ها در حال حاضر نصب شده است ، نصب آن بسیار آسان است ، کارآمد است و نیازی به نرم افزار اضافی نیست. برای برقراری یک اتصال امن ، تمام آنچه لازم دارید یک نام کاربری ، رمز عبور و آدرس سرور است.

به عنوان مثال ، ساختمان های اداری با زیرساخت های قدیمی تر ، که نیاز به امنیت داخلی داده ها دارند می توانند از این اتصال استفاده کنند. یا کاربرانی که سیستم عامل ویندوز قدیمیتری را اجرا می کنند. اگر این همه شما باشد ، بهتر از هیچ چیز است.

هنگامی که برای اولین بار با ویندوز 95 منتشر شد ، تعدادی از ضعف امنیتی وجود داشت که مورد سوء استفاده قرار گرفتند. امروز پروتکل های رمزگذاری آن به رمزگذاری کلید 128 بیتی ارتقا یافته است ، که مایه تعجب آور نیست ، اما اگر امنیت دغدغه ای است شما می توانید بهتر انجام دهید. حتی مایکروسافت توصیه می کند که کاربرانی که به دنبال استانداردهای امنیتی بالاتر هستند باید از SSTP یا L2TP استفاده کنند.

با این وجود ، این سطح پایین رمزگذاری به یکی از سریعترین پروتکل های VPN کمک می کند.

همچنین شناخته شده است که به راحتی توسط NSA و سایر سازمانهای اطلاعاتی رمزگذاری و هک شده است. این رمزگشایی همچنین در زمانی صورت گرفت که کارشناسان امنیتی PPTP را امن می دانستند.

PPTP معمولاً امروزه فقط به دلیل عملکرد بالا و پایداری مورد استفاده قرار می گیرد. فکر کنید به محتوای محدود جغرافیایی یا دسترسی به Netflix دسترسی پیدا کنید. به طور کلی ، این یک پروتکل VPN قدیمی و منسوخ است ، اما هنوز هم برای کاربرانی که به امنیت ربطی ندارند ، هدف کوچکی را ارائه می دهد.

جوانب مثبت PPTP:

 • خیلی سریع است
 • در حال حاضر در اکثر سیستم عامل ها ساخته شده است
 • پیکربندی و تنظیم آسان است

منفی PPTP:

 • دارای حفره های امنیتی (یکی از کمترین ایمنی پروتکل های VPN)
 • این توسط NSA به خطر افتاده است
 • می تواند توسط فایروال ها مسدود شود

3. L2TP / IPsec

L2TP یک پروتکل VPN است که هیچگونه رمزگذاری یا محافظت از ترافیکی که از طریق اتصال عبور می کند ارائه نمی دهد. به همین دلیل ، معمولاً با IPSec ، که یک پروتکل رمزنگاری است ، زوج شده است.

این یک برنامه افزودنی پروتکل PPTP است و از روندی به نام محصور کردن مضاعف استفاده می کند (که منجر به افزایش اولیه محبوبیت آن شد). اولین محوطه سازی اتصال PPP را برقرار می کند ، در حالی که دوم شامل رمزگذاری IPSec است.

این پشتیبانی از الگوریتم های رمزگذاری AES-256 ، که برخی از امن ترین هستند ، پشتیبانی می کند. اما ، پروتکل های رمزگذاری قوی تر که از آن استفاده می کنید عملکرد شما کندتر خواهد بود.

این پروتکل در اکثر سیستم عاملهای دسک تاپ و موبایل ساخته شده است ، که اجرای آن را آسان تر می کند. اما فقط می تواند از درگاه UDP 500 برای اتصال استفاده کند ، که مسدود کردن آن توسط فایروال های NAT بسیار آسان است. بنابراین ، در صورت استفاده از پشت دیواره آتش ، پیکربندی اضافی لازم است.

این مزیت را دارد که این نوع اتصال از دسترسی داده ها بین فرستنده و گیرنده جلوگیری می کند. بنابراین ، این می تواند به جلوگیری از هرگونه تلاش هک کردن میان مرد کمک کند.

رمزگذاری IPSec امن است. با این حال ، هر دو ادوارد اسنودن و جان گیلمور ، عضو موسس EFF ، اظهار داشتند كه پروتكل به عمد توسط سازمان امنیت ملی تضعیف شده است..

این اتصال آهسته تر است زیرا ابتدا باید ترافیک به فرم L2TP تبدیل شود ، و در بالای آن یک لایه رمزگذاری اضافی نیز وجود دارد. این یک راه حل کارآمد به عنوان OpenVPN نیست ، اما تنظیم آن بسیار آسان است.

جوانب L2TP / IPsec:

 • تقریباً در همه دستگاه ها و سیستم عامل ها موجود است
 • مراحل تنظیم آسان است
 • این سطح از امنیت بالا (در عین حال تضعیف شده) برخوردار است
 • این پشتیبانی از multithreading برای بهبود عملکرد است

منفی L2TP / IPsec:

 • می تواند توسط فایروال ها مسدود شود
 • NSA ممکن است پروتکل را تضعیف کرده و امنیت آن را کمتر کند
 • به دلیل محاصره مضاعف ، سریعترین سرعت را ندارد

4. SoftEther

SoftEther یک نرم افزار VPN چند پروتکل منبع باز است. آنچه به عنوان یک پروژه دانشگاهی در دانشگاه Tsukuba آغاز شد ، به یک فناوری VPN تبدیل شده است که توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

بزرگترین دلیل رشد گسترده آن این است که این برنامه رایگان است ، و در سیستم عامل های Windows ، Mac ، Linux ، Android ، FreeBSD و Solaris کار می کند. نه تنها اینكه از چندین پروتكل مختلف مانند OpenVPN ، EtherIP ، SSTP ، L2TP / IPSec و موارد دیگر پشتیبانی می كند..

در اصل ، شما می توانید آن را تنظیم کنید تا سیستم عامل مورد نظر خود را اجرا کرده و از پروتکل VPN مورد نظر خود استفاده کنید. این انعطاف پذیری و پشتیبانی بی نظیر در سراسر سیستم عامل های مختلف باعث رشد مجنون آن شده است.

از رمزگذاری AES 256 بیتی استفاده می کند ، که یکی از امن ترین اشکال رمزنگاری موجود است.

با استفاده از SoftEther یک VPN انعطاف پذیر و سریع دریافت می کنید که از آخرین پروتکل های رمزگذاری استفاده می کند. جدیدتر است ، بنابراین میراثی با OpenVPN ندارد ، اما یک جایگزین جدید و آینده است. این ترکیب کاملی از عملکرد و امنیت را به شما ارائه می دهد.

جوانب SoftEther:

 • این سیستم از تعداد زیادی سیستم عامل دسک تاپ و موبایل پشتیبانی می کند
 • کاملاً منبع آزاد است
 • این می تواند بیشتر دیوارهای آتش را دور بزند
 • این سریع است اما در مورد امنیت سازش نمی کند

منفی SoftEther:

 • این نسبتاً جدید است
 • پشتیبانی سیستم عامل بومی ندارد
 • بسیاری از VPN های موجود هنوز آن را ارائه نمی دهند

5. WireGuard

WireGuard یک پروتکل VPN نوآورانه و برجسته است که برای بهینه سازی عملکرد تهیه شده است. اجرای کوچک است ، و آن را از لحاظ پایه کد به یک پروژه بسیار سبک تر تبدیل می کند. با داشتن یک پایه کد ساده تر ادغام آن برای توسعه دهندگان آسانتر است.

هدف از این پروژه ایجاد جایگزینی برای IPSec ، سبکتر ، سریعتر و لاغرتر است. در ابتدا بر روی پلت فرم لینوکس منتشر شد ، اما در راه رسیدن به سازگاری کراس پلتفرم است و می تواند در انواع مختلف توزیع های مختلف مستقر شود.

WireGuard در سادگی خود می درخشد.

این تنها یک مجموعه رمزنگاری را پشتیبانی می کند ، که طراحی را ساده نگه می دارد و باعث می شود تا حفره های امنیتی کمتری ایجاد شود. انتخاب الگوریتم نیز بسیار ساده است که به کاهش هر گونه اشکال امنیتی ، در حال حاضر و در آینده کمک می کند.

با این حال ، به خاطر داشته باشید که WireGuard هنوز کامل نیست. این هنوز یک کار در دست انجام است و تیم در تلاش برای انتشار پایدار است.

علائم اولیه به پروتکل VPN پرکاربرد ، سریع و کارآمد در آینده اشاره دارد. اگر می خواهید آن را مستقر کنید در نظر داشته باشید ممکن است برخی از آسیب پذیری های امنیتی وجود داشته باشد ، و مانند سایر پروتکل های پایدار VPN که در این لیست برجسته شده اند ، ایمن نیست..

جوانب WireGuard:

 • ساده و سبک است
 • سریع و ایمن است
 • این یک رویکرد حداقلی در پروتکل VPN طول می کشد
 • این پتانسیل دارد که به VPN آینده تبدیل شود

منفی WireGuard:

 • این یک نسخه پایدار نیست
 • فقط کاربران فنی لینوکس می توانند به طور مؤثر پیاده سازی کنند
 • مانند پروتکل های VPN انعطاف پذیر نیست

6. SSTP

SSTP توسط مایکروسافت توسعه داده شد و با نسخه ویندوز ویستا معرفی شد. با وجود پشتیبانی از سیستم عامل های دیگر ، هنوز هم فقط ویندوز در نظر گرفته شده است. از آنجا که در ویندوز یکپارچه است ، یک پروتکل VPN بسیار پایدار است.

پشتیبانی از سیستم های دیگر مانند لینوکس ، SEIL و RouterOS نیز وجود دارد ، اما تصویب آن به اندازه گسترده نیست.

به طور معمول با رمزگذاری AES پیکربندی شده است ، بنابراین بسیار امن و گزینه ای بسیار بهتر از پروتکل PPTP است. همچنین از اتصال SSL v3 (مشابه OpenVPN) استفاده می کند ، که به شما کمک می کند تا از بروز مشکلات فایروال nat و جلوگیری از مسدود شدن جلوگیری کنید..

پروتکل SSTP از یک روش احراز هویت مشابه برای اتصال SSL / TLS استفاده می کند. برای انتقال هرگونه داده یا ترافیک ، هر دو انتهای اتصال باید با یک کلید مخفی تأیید شوند. این به ایجاد ارتباطی فوق العاده ایمن کمک می کند.

با این حال ، SSTP هنوز هم به طور کامل متعلق به مایکروسافت است. اگرچه هیچ حفره امنیتی گزارش نشده است ، اما آنها سابقه همکاری با NSA را دارند. بنابراین ، اثبات نشده است ، اما حدس و گمان هایی وجود دارد که ممکن است درهای پشتی ساخته شود.

به طور کلی ، اتصال مشابه OpenVPN را ارائه می دهد اما بیشتر به سمت ویندوز متمرکز است. امنیت بهتری نسبت به اتصال L2TP دارد و از همه چیز بهتر از PPTP است.

جوانب SSTP:

 • این می تواند بیشتر دیوارهای آتش را دور بزند
 • از امنیت بالایی برخوردار است
 • با پشتیبانی مایکروسافت در بستر ویندوز ادغام شد
 • این طیف گسترده ای از الگوریتم های رمزنگاری را پشتیبانی می کند
 • استفاده از آن آسان است

منفی SSTP:

 • این شرکت کاملاً متعلق به شرکت مایکروسافت است
 • این فقط در سیستم عامل های ویندوز کار می کند
 • توسط شخص ثالث مستقل ممیزی نشده است

7. IKEv2 / IPSec

IKEv2 مبتنی بر IPSec است و به عنوان یک پروژه مشترک بین مایکروسافت و سیسکو ایجاد شده است. اگرچه از لحاظ فنی پروتکل VPN نیست ، اما مانند یک رفتار می کند و به کنترل تبادل کلید IPSec کمک می کند.

این دستگاه در حال حاضر روی هر نسل ویندوز نصب شده است و از ویندوز 7 شروع می شود. علاوه بر این ، اجرای لینوکس ، دستگاه های بلک بری و سیستم عامل های دیگر نیز وجود دارد. اگر کاربر Blackberry هستید ، یکی از معدود VPN های پشتیبانی شده است.

اگر می خواهید یک اتصال VPN سازگار ، حتی در هنگام تعویض شبکه ها ، داشته باشید ، این پروتکل می تواند بسیار مفید باشد.

حتماً اگر اتصال اینترنتی یا اتصال شما کم شود ، اتصال VPN را حفظ خواهید کرد. به علاوه ، پایدار ، ایمن و دارای کارایی بالایی است.

تمرکز اصلی برای کاربران تلفن همراه است که خواستار اتصال ایمن و خصوصی هستند. از آنجا که پشتیبانی MOBIKE را ارائه می دهد ، در برابر هرگونه تغییر شبکه بسیار مقاوم است. بنابراین ، از اتصال wifi به اتصال داده ، اتصال VPN در کل باقی خواهد ماند.

از پشتیبانی گسترده ای برخوردار نیست ، اما سطح امنیتی بهتری نسبت به L2TP و همچنین سرعت و ثبات بهبود یافته ارائه می دهد.

جوانب IKEv2 / IPSec:

 • بسیار امن است و از طیف گسترده ای از پروتکل های رمزگذاری پشتیبانی می کند
 • بسیار پایدار است ، حتی وقتی اتصال شبکه از بین رفته است
 • تنظیم آسان است
 • یکی از سریعترین پروتکل های VPN

منفی IKEv2 / IPSec:

 • پشتیبانی آن از سیستم عامل ها محدود است
 • همان ایراداتی مانند IPSec دارد
 • می تواند توسط فایروال ها مسدود شود

چگونه پروتکل های مختلف VPN جمع می شوند?

چگونه پروتکل های مختلف vpon جمع می شوند

تمام پروتکل های VPN بالا دارای نقاط قوت و ضعف مختلفی هستند. برخی از آنها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند ، در حالی که برخی دیگر سوله ها و مشکلات خاص خود را ارائه می دهند.

در اینجا سریع توضیح داده می شود که چگونه هر پروتکل VPN مشخص می شود:

OpenVPN بیشترین پروتکل VPN توصیه می شود و به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. این منبع سریع ، امن و منبع باز است ، بنابراین توسط اشخاص ثالث قابل بررسی و بهبود می باشد. تنها نکته منفی مشکل در تنظیم و پیکربندی است. عدم راه اندازی درست آن می تواند به ایجاد حفره های امنیتی و عملکرد بی پرده منجر شود.

PPTP در حال حاضر در اکثر سیستم عامل های قدیمی ویندوز نصب شده است ، و آن را به گزینه ای جذاب تبدیل کرده است. اما ، در صورت نگرانی از حریم خصوصی ، بسیار ناامن است و باید از آن جلوگیری کرد. این ویژگی با سازگاری ، سهولت تنظیم و سرعت آن مشخص است. این می تواند برای دسترسی به محتوای محدود شده جغرافیایی کار کند ، اما اگر کار دیگری انجام می دهید ، حداقل باید L2TP / IPSec را انتخاب کنید.

L2TP / IPSec اگر در حال تبادل داده های حساس نیستید ، گزینه VPN محکم است. این در اصل نسخه بهبود یافته PPTP است. برخی از دستگاه ها و سیستم عامل های قدیمی از OpenVPN پشتیبانی نمی کنند ، بنابراین می تواند گزینه ای جذاب باشد. تنها حرکت نزولی واقعی آن استانداردهای امنیتی است که توسط NSA تضعیف شده و به خطر افتاده است.

SoftEther یک پروتکل VPN جدیدتر است ، اما اجازه ندهید جوانان آن شما را فریب دهند. ویژگی های مشابه OpenVPN را ارائه می دهد اما سطح انعطاف پذیری بیشتری را نیز ارائه می دهد. با امکان ادغام چندین سیستم عامل مختلف و سیستم عامل های مختلف ، یافتن یک راه اندازی که امکان استفاده از این پروتکل وجود ندارد ، دشوار خواهد بود. به علاوه ، سریع و ایمن است. این میراث و ثبات OpenVPN را ندارد بلکه به نوبه خود مدعی است.

WireGuard پروتکل VPN جدید و در حال آمدن است. نسخه فعلی بهترین استفاده را برای کاربران فنی لینوکس دارد ، اما پشتیبانی از سیستم عامل های دیگر و سیستم عامل ها در کار است. این در طبیعت لاغر ، سرعت و امنیت خود می درخشد. با داشتن قطعات متحرک و انتخاب کمتر ، حفظ و گرفتن هرگونه مشکل امنیتی آسان تر است. در حال حاضر در تلاش برای انتشار پایدار است ، بنابراین برای کاربران غیر فنی توصیه نمی شود ، اما آینده این پروتکل VPN روشن است.

SSTP انتخاب کاملی برای کاربران ویندوز است. امنیت و سرعت مشابه OpenVPN را به شما ارائه می دهد ، اما یک حرکت نزولی بزرگ وجود دارد. از آنجایی که توسط مایکروسافت ایجاد شده است ، هیچ شخص ثالثی در خارج از کشور امکان بررسی ندارد. این بدان معنی است که می توانید در پشتی های داخل کد وجود داشته باشد که امنیت کلی را به خطر می اندازد. سایر سیستم عامل ها و سیستم عامل ها می توانند SSTP را پیاده سازی کنند ، اما از پشتیبانی بسیار ضعیفی برخوردار نیستند.

IKEv2 / IPSec پروتکل جامد سریع و مطمئن VPN است. این توانایی در حفظ ارتباط VPN ایمن دارد ، حتی اگر اتصال از بین رفته باشد ، یا شما شبکه ها را تغییر دهید. کاربرد اصلی آن برای شبکه های تلفن همراه است. همچنین ، اگر کاربر Blackberry هستید ، این پروتکل VPN پروتکل مورد نظر شما خواهد بود.

پروتکل VPN برای استفاده?

پروتکل vpn برای استفاده

در حال حاضر احتمالاً سر شما در حال چرخش است و تصمیم دارد از پروتکل VPN استفاده کند.

به طور کلی ، به نیازهای شما بستگی دارد ، و اینکه چرا از VPN استفاده می کنید. اما ، برای ساده نگه داشتن امور – در استفاده از OpenVPN نمی توانید اشتباه کنید.

هنوز مطمئن نیستم?

در اینجا شکافی وجود دارد که به شما در انتخاب بهترین پروتکل VPN کمک می کند:

 • OpenVPN سریع ، انعطاف پذیر و ایمن است. مهم نیست که سیستم عامل یا سیستم عامل خود را پوشانده باشید.
 • PPTP تقریباً هرگز نباید مورد استفاده قرار گیرد. تنظیم و سرعت بسیار ساده است ، اما بسیار ناامن است.
 • L2TP / IPSec یک پله از PPTP است ، اما همچنین یکی از کندترین اتصالات است و امنیت آن زیر سوال می رود.
 • SSTP بسیار مناسب برای کاربران ویندوز است. تنظیم سریع و آسان است ، اما یک بار دیگر نمی دانید اتصال شما چقدر امن و خصوصی است.
 • IKEv2 / IPSec یک انتخاب بسیار مناسب برای کاربران تلفن همراه و موارد ضروری برای کاربران Blackberry است. اما فراتر از آن با OpenVPN پیش بروید.
 • SoftEther حامی OpenVPN خوب است. اگر می خواهید به جای میراث OpenVPN از یک پروتکل VPN جدیدتر استفاده کنید ، این گزینه دوم عالی است.
 • WireGuard باید واقعاً فقط توسط کاربران فنی لینوکس استفاده شود. پس از انتشار پایدار ، ممکن است کشش بیشتری به دست آورد ، اما کاربران کلی VPN باید منتظر بمانند.

امیدوارم شما در انتخاب پروتکل مناسب VPN مناسب برای نیازهای خود شفافیت بیشتری داشته باشید. در حال حاضر ، OpenVPN همچنان به عنوان بهترین پروتکل VPN سلطنت می کند. اما با وجود پروتکل های جدید و ظریف مانند SoftEther ، دشوار است که بگوییم چه مدت طول خواهد بود شماره یک.

هنوز سؤالی دارید که پروتکل VPN برای شما مناسب است؟ لطفا نظرات ، نگرانی ها و سوالات خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me