VPN چیست؟

VPN چیست؟VPN ها در ابتدا پیچیده به نظر می رسند ، اما در واقع استفاده آنها آسان است.


ما می خواهیم آنها را تغییر دهیم ، آنها می توانند برای شما چه کاری انجام دهند ، چرا واقعاً باید از آنها استفاده کنید ، و چگونه همه آنها در زیر کاپوت کار می کنند.

به علاوه ، ما در طول راه به شما توصیه خواهیم کرد تا بتوانید بهترین VPN را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

 • در اینجا لیست ما از بهترین خدمات VPN قرار دارد.

راهنمای مبتدی برای درک VPN

 1. VPN چیست؟
 2. چگونه یک VPN کار می کند
 3. VPN چقدر امن است
 4. آیا استفاده از VPN قانونی است؟
 5. آیا VPN مرا کاملاً ناشناس آنلاین می کند
 6. خط مشی ورود به سیستم VPN
 7. VPN رایگان در مقابل VPN پرداخت شده
 8. آیا می توانم از VPN برای تورنت استفاده کنم
 9. آیا می توانم از VPN برای تماشای Netflix و Hulu استفاده کنم
 10. آیا VPN در Android و iOS کار می کند
 11. آیا VPN روی Kodi / SmartTV کار می کند
 12. چگونه می توان VPN را در روتر من نصب کرد
 13. VPN & Tor - نحوه استفاده از آنها با هم
 14. سوئیچ IP Leaks و Kill
 15. چه موقع از VPN استفاده کنیم
 16. وقتی که از VPN استفاده نمی کنید

VPN چیست؟?

راهنمای مبتدی چیست VPN چیست

آ VPN (Virtual Private Network) خدماتی است که به شما امکان می دهد با خیال راحت و خصوصی به وب دسترسی پیدا کنید با روت کردن ارتباط خود از طریق سرور و مخفی کردن اقدامات آنلاین خود.

اما دقیقا چگونه کار می کند?

چگونه یک VPN کار می کند?

در اینجا نحوه عملکرد یک VPN برای شما ، کاربر آورده شده است. شما سرویس VPN (نرم افزار) را از سرویس VPN خود شروع می کنید. این نرم افزار حتی قبل از ارائه دهنده سرویس اینترنت یا کافی شاپ کافی شاپ WiFi اطلاعات شما را رمزگذاری می کند. سپس داده ها به VPN و از سرور VPN به مقصد آنلاین شما منتقل می شوند - هر چیزی از وب سایت بانک شما به یک وب سایت اشتراک گذاری ویدیو به یک موتور جستجو. مقصد آنلاین داده های شما را از سرور VPN و مکان آن می بیند ، و نه از رایانه و موقعیت مکانی شما.

وقتی بدون VPN به وب وصل می شوید ، نحوه ارتباط شما به نظر می رسد:

بدون اتصال VPN

اگرچه این استاندارد است ، این نوع ارتباطات دارای نقایصی است. تمام داده های شما در خارج از دسترس است و هر شخص علاقمند می تواند به آنچه می فرستید نگاهی بیندازد.

اینترنت مجموعه ای از سرورها است که وظیفه ذخیره وب سایت ها و سرویس دهی به آنها را برای هر کسی که می خواهد آنها را مشاهده کند ، می باشد. آن سرورها تمام وقت با یکدیگر صحبت می کنند ، از جمله به اشتراک گذاشتن داده های شما با یکدیگر ، تا در نهایت به شما اجازه دهند یک صفحه مرور کنید. برای شما قادر به گشت و گذار است ، اما برای حفظ حریم خصوصی عالی نیست.

رفتن آنلاین مانند انجام یک پرواز هواپیمایی تجاری است. نماینده بلیط ، دستیاران چمدان ، پرسنل امنیتی و مسافران پرواز همگی به اطلاعاتی نیاز دارند تا بتوانند بین شهرها مسیریابی کنید. تبادل اطلاعات مشابه در وب اتفاق می افتد.

اگر فقط یک وب سایت سرگرم کننده است که به دنبال آن هستید ، دیگر نیازی به نگرانی نیست. مهم نیست کسی اطلاعات شما را ببیند یا خیر. اما اگر این بانکداری آنلاین ، ایمیل تجاری یا هر چیز دیگری که کمی حساس تر است - این یک داستان متفاوت است.

اکنون ، چگونه این ارتباط با یک VPN فعال به نظر می رسد:

با VPN

وقتی از یک سرویس VPN استفاده می کنید ، داده های شما رمزگذاری می شوند (زیرا شما از برنامه آنها استفاده می کنید) ، به صورت رمزگذاری شده به ISP خود و سپس به سرور VPN می روید. سرور VPN شخص ثالثی است که از طرف شما به وب متصل می شود. این مسئله امنیت و امنیت را از چند طریق برای ما حل می کند:

 • سایت مقصد سرور VPN را منشأ ترافیک می داند ، نه شما.
 • هیچ کس نمی تواند (یا به راحتی) شما یا رایانه شما را به عنوان منبع داده شناسایی کند ، یا کاری که انجام می دهید (از چه وب سایتهایی بازدید می کنید ، چه داده هایی را انتقال می دهید و غیره).
 • داده های شما رمزگذاری شده است ، بنابراین حتی اگر کسی به آنچه شما می فرستید نگاهی بیندازد ، آنها فقط اطلاعات رمزگذاری شده را مشاهده می کنند و نه داده های خام.

همانطور که تصور می کنید ، چنین سناریویی بسیار امن تر از اتصال به وب به روش سنتی است. اما دقیقا چقدر امن است؟ بیایید دریابیم:

VPN چقدر امن است?

مبتدیان-راهنمای VPN چگونه ایمن استامنیت VPN باعث بحث در بین جوانب فناوری اطلاعات و سایر افراد در صنعت می شود و هیچ دو سرویس در ارائه یا امنیت آنها یکسان نیستند. دو عامل اصلی وجود دارد:

 • محدودیت های نوع فن آوری VPN مورد استفاده توسط ارائه دهنده.
 • محدودیت های قانونی و سیاسی مؤثر بر کاری که می توان با آن فناوری انجام داد. قوانین کشوری که سرور و شرکت ارائه دهنده VPN در آن قرار دارند و سیاست های خود شرکت بر نحوه پیاده سازی شرکت این فناوری در سرویس خود تأثیر می گذارد.

بیایید نگاهی دقیق تر به این عوامل بیندازیم.

پروتکل های VPN

پروتکل های VPN نحوه عملکرد سرویس انتقال داده از طریق VPN را تعریف می کنند. متداول ترین پروتکل ها PPTP ، L2TP ، SSTP ، IKEV2 و OpenVPN هستند. در اینجا مختصراً مشاهده می شود:

 • PPTP (پروتکل تونلینگ نقطه به نقطه). این یکی از قدیمی ترین پروتکل های مورد استفاده است که در ابتدا توسط مایکروسافت طراحی شده است. جوانب مثبت: در رایانه های قدیمی کار می کند ، بخشی از سیستم عامل ویندوز است و تنظیم آن بسیار آسان است. منفی: مطابق با استانداردهای امروزی ، تقریباً ایمن نیست. اگر این تنها پروتکل ارائه شده است ، از ارائه دهنده خودداری کنید.
 • L2TP / IPsec (پروتکل تونلینگ لایه 2). این ترکیبی از پروتکل LTP با PPTP و Cisco است. مفهوم این پروتکل صحیح است - از کلیدهایی برای برقراری اتصال امن در هر انتهای تونل داده شما استفاده می کند - اما اجرای آن خیلی ایمن نیست. افزودن پروتکل IPsec کمی امنیت را بهبود می بخشد ، اما گزارش هایی درباره احتمال ادعای NSA در شکستن این پروتکل و مشاهده انتقال داده ها وجود دارد. مهم نیست که آیا اینها واقعاً صحیح هستند ، اما واقعیت این که بحث وجود دارد اصلاً کافی است از این نیز اجتناب کنید.
 • SSTP (پروتکل تونل سوکت ایمن). این یک پروتکل دیگر ساخت مایکروسافت است. این ارتباط با برخی از رمزگذاری های SSL / TLS برقرار شده است (استاندارد de facto برای رمزگذاری وب این روزها). استحکام SSL و TLS بر روی رمزنگاری کلید متقارن ساخته شده است. راه اندازی که در آن فقط دو طرف درگیر در انتقال می توانند داده ها را رمزگشایی کنند. به طور کلی ، SSTP یک راه حل بسیار امن است.
 • IKEv2 (تبادل کلید اینترنتی ، نسخه 2). این یک پروتکل دیگر ساخت مایکروسافت است. این یک تکرار پروتکل های قبلی مایکروسافت و یک نسخه بسیار امن تر در آن است. برخی از بهترین امنیت را در اختیار شما قرار می دهد.
 • OpenVPN. این بهترین نتیجه را در پروتکل های فوق می گیرد و بیشتر نقص ها را از بین می برد. این مبتنی بر SSL / TLS است و یک پروژه منبع باز است ، به این معنی که دائما توسط صدها نفر از توسعه دهندگان بهبود می یابد. این اتصال را با استفاده از کلیدهایی که فقط توسط دو طرف شرکت کننده در هر انتهای انتقال شناخته شده اند ، برقرار می کند. به طور کلی, این متنوع ترین و امن ترین پروتکل موجود در آنجا است.

به طور کلی ، بیشتر VPN ها به شما امکان می دهند پروتکل مورد استفاده خود را انتخاب کنید. پروتکل امن تر شما از طریق اتصال (OpenVPN ، IKEv2) ، کل جلسه شما ایمن تر خواهد بود.

متأسفانه ، همه دستگاه ها به شما امکان نمی دهند از همه این پروتکل ها استفاده کنید. از آنجا که بیشتر آنها توسط مایکروسافت ساخته شده اند ، می توانید از آنها در همه رایانه های شخصی Windows استفاده کنید. برای دستگاه های اپل محدودیت هایی وجود دارد. به عنوان مثال ، L2TP / IPsec پروتکل پیش فرض آیفون است. و Android ... خوب ، Android دارای مشکلات خاص خود است که بعداً به آنها خواهیم پرداخت.

مبانی رمزگذاری

به طور خلاصه ، کارهای رمزگذاری توسط:

 1. شروع با داده های ساده
 2. با استفاده از یک کلید (کد مخفی) برای تبدیل داده ها
 3. پایان دادن به داده های رمزگذاری شده

داده های رمزگذاری شده فقط توسط شخصی با کلید اصلی که برای رمزگذاری داده ها استفاده می شود قابل خواندن است.

الگوریتم های رمزگذاری مدرن بر روی این اصل کار می کنند که مرحله دوم بسیار پیچیده و شایسته تحقیق در سطح دکترا است. آنچه شما باید به دنبال آن باشید این است که داده های شما با الگوریتم AES حداقل 128 بیت رمزگذاری می شوند. بسیاری از برترین VPN های خارج از کشور یک قدم بالاتر از آن را ارائه می دهند و رمزگذاری AES-256 را ارائه می دهند ، از جمله NordVPN (بررسی) ، Surfshark (بررسی) و ExpressVPN (بررسی).

VPN شما می تواند بسیار امن باشد اما مکانیسم رمزنگاری مورد استفاده برای رسیدگی به اطلاعات شما به پروتکل اتصال پایین می آید.

محدودیت های قانونی و چشم انداز شرکت

(توجه: هیچ یک از اینها مشاوره حقوقی نیست. فقط برای اهداف سرگرمی مطالعه کنید.)

همه شرکت های خوب VPN برای محافظت از داده های شما ، حریم خصوصی شما و امنیت کلی شما در وب همه تلاش خود را انجام می دهند. به خاطر داشته باشید که آنها هنوز هم در صلاحیت قانونی که در آن قرار دارند ، تابع قانون هستند و این می تواند بر خدمات آنها تأثیر بگذارد.

بسته به قانون محلی کشور که VPN در آن تأسیس شده است ، این شرکت ممکن است به دستور دادگاه مجبور شود هرگونه سوابق موجود در مورد فعالیت شما را به اشتراک بگذارد - و می توان توافق های بین المللی بین کشورها برای اشتراک گذاری اطلاعات در این موارد وجود دارد. اگر تحقیق کافی انجام دهید ، ممکن است یک VPN در کشوری پیدا کنید که هیچ گونه توافقنامه ای با کشور شما نداشته باشد.

در پایان, شما فقط با یک VPN ایمن هستید اگر نه تنها مایل باشید و نه از لحاظ فنی قادر به حفظ اطلاعات و اطلاعات شخصی خود هستید ، بلکه همچنین اگر به صورت قانونی مجاز به انجام این کار باشید. لکمی بیشتر به این موضوع پرداخته و به پاسخگویی به سؤال کلی تمرکز می کنیم:

آیا استفاده از VPN قانونی است؟?

راهنمای مبتدی آیا VPN قانونی استدر یک کلمه, آره. اما نه همیشه.

اول اینکه ، VPN به عنوان یک مفهوم در "سالهای قانونی" تا حدودی جدید است ، بنابراین همه حوزه های قضایی نتوانسته اند به کار خود ادامه دهند. این بدان معناست که قوانین خفیف هستند و از بسیاری جهات قابل تفسیر هستند.

در کل ، به نظر می رسد استفاده از VPN در اکثر کشورها ، به ویژه در ایالات متحده ، کانادا ، انگلیس ، بقیه اروپای غربی مناسب نیست. (مهم! آنچه در اینجا مهم است شما موقعیت فیزیکی هنگام استفاده از VPN.)

به طور کلی ، VPN ها اغلب هستند خوب نیست چین ، ترکیه ، عراق ، امارات متحده عربی ، بلاروس ، عمان ، روسیه ، ایران ، کره شمالی و ترکمنستان.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قانونی بودن VPN در کشور خود ، قوانین دولت محلی خود را بیابید ، و این منبع عمیق را که در پاسخ به اینکه آیا VPN در کشور شما قانونی است پاسخ دهید ، بررسی خواهیم کرد - ما بیش از 190 کشور جهان را مرور می کنیم و به شما می گوییم چه خبر است.

آیا VPN مرا کاملاً ناشناس آنلاین می کند?

راهنمای مبتدی آیا VPN شما را ناشناس می کنددر یک کلمه, نه. اما میزان تأثیرگذاری آن هنوز هم چشمگیر است.

بدون VPN ، اتصال شما کاملاً باز است و ISP ، روتر کافی نت ، هر سرور در طول مسیر یا شخصی با ابزار مناسب می تواند اطلاعات شما را جستجو کند. با استفاده از VPN بسیاری از این مشکلات را با رمزگذاری رمز عبور خود حل می کنید و به نظر می رسد که خود سرور است که ارتباط را برقرار می کند و نه شما.

برای کمک به تعیین میزان ناشناس بودن خود ، موارد زیر را جستجو کنید.

 • آیا این سرویس سیاههها را نگه می دارد?
 • صلاحیتی که تحت آن VPN تأسیس شده است. در برخی موارد ، آنها ممکن است از نظر قانونی مجبور به نگه داشتن سوابق شوند. چه اتفاقی می افتد وقتی دولت می آید سؤال می کند?
 • آیا این سرویس سوابق پرداخت را حفظ می کند؟ آیا این سوابق شامل شناسایی اطلاعات است?
 • آیا رمزگذاری کافی و پروتکل اتصال ایمن وجود دارد?

هر VPN از شما یکسان محافظت نمی کند. اگر انتخاب خود را عاقلانه انجام دهید ، می توانید نگرانی های گفته شده در بالا را مرتفع کنید. در اینجا مقایسه ما از بهترین VPN های موجود در بازار برای کمک به شما است.

خط مشی ورود به سیستم VPN

مبتدیان خط مشی ورود به سیستم VPN را راهنمایی می کنندگزارش هایی که VPN در آن نگه داشته می شود ، بر میزان ناشناس بودن و حریم خصوصی شما با خدمات آنها تأثیر می گذارد. سیاهههای مربوط به ارائه دهنده ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • فعالیت کاربر
 • آدرس های IP
 • زمانهای اتصال / قطع ارتباط
 • دستگاههای مورد استفاده
 • سیاهههای مربوط به پرداخت

هرگونه گزارش از این قبیل باعث می شود کمی ناشناستر شوید زیرا IP شما می تواند به یک جلسه مرور قبلی که داشتید وصل شود. البته ، اگر بعضی از آژانس ها به اندازه کافی عمدی باشند ، پیوند دادن این کار با شما بسیار دشوار است اما هنوز هم به نوعی قابل انجام است.

به طور کلی ، تعداد ثبت های کمتری بهتر است ارائه دهنده شما را بهتر نگه می دارد ، بدون اینکه "هیچ سیاهه ای" ایده آل باشد.

مراقب باش. بسیاری از خدمات بیان می کنند که شما از مواد فروش آنها برای حفظ حریم خصوصی خود استفاده می کنید ، اما شما باید به سیاست حفظ حریم خصوصی آنها نگاه کنید تا نسخه قابل چاپ آنها را ببینید و داده هایی را که در واقع آنها نگهداری می کنند ، یا اینکه اعلام می کنند کشورشان به حفظ داده نیاز ندارند ، اما آنها را اعلام نمی کنند. سیاست حفظ اطلاعات خود.

ما این تحقیق را برای شما انجام داده ایم. اینجا جمع ما بیش از 100 VPN و خط مشی ورود به سیستم آنها است. هنگام انتخاب سرویس خود آن را بررسی کنید.

VPN رایگان در مقابل VPN پرداخت شده

مبتدیان رایگان VPN vs VPN Paid را راهنمایی می کننداجرای یک سرویس VPN خوب هزینه های جدی دارد - سرورهای قوی ، انتقال داده ها ، زیرساخت ها ، کارمندان و غیره. اگر خدمات به صورت رایگان ارائه می شود ، در نظر بگیرید که چه مصالحه ای ممکن است به وجود آمده باشد. آیا آنها به دلایل خاص خود فعالیت خود را انجام می دهند؟ آیا آنها تبلیغات خود را نشان می دهند؟ آیا داده های شما به شخص ثالث فروخته می شود?

پرداخت هزینه VPN سرمایه گذاری بزرگی نیست. ما راه حلهای عالی را با قیمت حداقل 3-5 دلار در هر ماه آزمایش کرده ایم ، که به نظر نمی رسد در ازای آرامش خاطر و حفظ حریم خصوصی آنلاین بسیار زیاد باشند.

VPN چقدر هزینه دارد?

میانگین از 70 وی پی ان محبوب ماهانه 4.99 دلار در ماه است ، که به شما می گوید مقدار زیادی از این هزینه ها معمولاً چقدر است. VPN هایی که بیش از 10 دلار قیمت دارند غیر معمول است ، و دلیل زیادی برای خرید آنها وجود ندارد زیرا راه حل های مقرون به صرفه تر در آنجا وجود دارد.

در صورت تمایل به اشتراک گذاشتن دو یا سه سال از جلو ، به جای اینکه ماهانه اشتراک خود را تمدید کنید ، بیشتر خدمات تخفیف های بزرگی را ارائه می دهند. به عنوان مثال ، NordVPN - VPN که بسیار از آن لذت می بریم - در صورت پرداخت ماهانه 11.95 دلار هزینه دارد ، اما شما می توانید برنامه 3 ساله آنها را فقط با 3.49 دلار در ماه بگیرید (این 70٪ تخفیف است).

ما در اینجا جدول مقایسه قیمتهای عمیق تری داریم. اگر به صورت نقدی بند بسته اید ، می توانید از جمع بندی ارزانترین VPN ها و سریعترین VPN ها نیز مطلع شوید.

آیا می توانم از VPN برای تورنت استفاده کنم?

راهنمای مبتدی آیا می توانید از VPN برای تورنت استفاده کنیدبطور کلی, آره, اما این بستگی به سرویس خاصی که شما استفاده می کنید و همچنین به نوع چیزهایی که تورنت می کنید بستگی دارد.

تورنتینگ یک نام مشترک برای پروتکل خاص است که برای انتقال داده ها و فایل ها از طریق وب استفاده می شود ، اما انواع واقعی فایل ها نیست. اگرچه به کلی فشارهای زیادی می بخشد ، اگر پرونده هایی را که به آنها حق دارید منتقل می کنید ، کاملاً درست و قانونی است. از طرف دیگر دزدی دریایی صرف نظر از ابزاری که برای انجام آن استفاده می کنید کاملاً غیرقانونی است.

سپس ، سیاست VPN در مورد تورنت و نحوه برخورد با آن وجود دارد. بسیاری از راه حل های VPN با کیفیت در بازار امکان تورنت را فراهم می کنند. طبق تحقیقات ما ، شما می توانید با تمام VPN های محبوب - NordVPN ، ExpressVPN ، Surfshark ، VyprVPN و PIA torrent کنید..

وقتی از جنبه امنیتی تورنت صحبت می شود ، همه چیز به خط مشی VPN درمورد مواردی از قبیل ورود به سیستم یا به اشتراک گذاری داده های کاربر شما می رسد. به طور کلی ، اگر یک VPN به طور کلی اطلاعات را حفظ نمی کند ، آنها را نیز برای فعالیت تورنت شما حفظ نمی کند.

جنبه دیگری که هنگام انتخاب VPN برای تورنت مورد توجه قرار می گیرد ، سرعت بارگیری است که سرویس می تواند ارائه دهد. البته ، این نوع اطلاعات می تواند به سختی حاصل شود. بیشتر مواقع فقط بعد از خرید VPN می فهمید. ما برخی از تست های خود را انجام دادیم و بر اساس آن ، می توانیم این VPN ها را برای سرعت بارگیری خوب آنها توصیه کنیم: NordVPN ، ExpressVPN ، VyprVPN و PIA.

آیا می توانم از VPN برای تماشای Netflix و Hulu استفاده کنم?

راهنمای مبتدی آیا می توانید از VPN For Netflix استفاده کنیدآره. اما مانند بیشتر موارد موجود در این لیست ، همه به VPN اختصاصی که استفاده می کنید کاهش می یابد.

مشکل کلی Netflix این است که حتی اگر اکنون در بیش از 130 کشور جهان وجود دارد ، همه نمایش ها به طور یکسان توزیع نمی شوند.

به دلیل توافق نامه های صدور مجوز پیچیده که قبل از حضور گسترده بین المللی Netflix ایجاد شده است ، ایستگاه های مختلف تلویزیونی حقوق حتی برخی از نمایش های خود Netflix را حفظ می کنند ، که به طور موثری مانع از اجرای Netflix به صورت قانونی آن نمایش ها بر روی سکوی خود می شود.

مسائل حقوقی پیچیده اما VPN ها در اینجا می توانند کمک کنند.

روشی که Netflix و Hulu برخی از محتوای آنها را در بخش هایی از کره زمین مسدود می کنند فیلترهای مکان. به این معنی که اگر در کشوری که ممنوع است ، ممنوع هستید.

VPN ها این کار را آسان می کنند. از آنجا که می توانید سروری را که می خواهید با آن ارتباط برقرار کنید انتخاب کنید ، تنها کاری که باید برای باز کردن برخی از نمایش های Netflix انجام دهید اتصال به سرور در کشوری است که آن نمایش در دسترس است. این همه ما یک پست جامع در مورد چگونگی تماشای Netflix از طریق VPN + بهترین VPN هایی که به شما امکان می دهند این کار را داشته باشیم.

آیا VPN در Android و iOS کار می کند?

باز هم ، این آره.

بسیاری از سرویس های برتر VPN در خارج وجود دارد که به شما امکان می دهد برنامه های تلفن همراه یا Android یا iOS را بارگیری کنید.

در اینجا بهترین VPN های ما برای Android معرفی شده اند: NordVPN ، ExpressVPN و Surfshark.

هر دو سیستم عامل به شما اجازه می دهند تا یک اتصال VPN را به راحتی تنظیم کنید. به عنوان مثال ، در iPhone ، می توانید این کار را در تنظیمات → عمومی → VPN انجام دهید.

با تمام این گفته ها ، اگر در مورد برنامه های VPN رایگان Android یا iOS وسوسه شدید ، مراقب باشید. تحقیقاتی توسط تیمی از متخصصان انجام شده است (از داده های CSIRO ، 61 ، دانشگاه نیو ساوت ولز ، انستیتوی بین المللی علوم کامپیوتر و دانشگاه کالیفرنیا برکلی) که در حال انجام بیش از 280 برنامه رایگان اندرویدی است که از مجوزهای Android VPN استفاده می کنند. این تحقیقات نشان می دهد که 38٪ از این برنامه ها شامل بدافزارها ، 84٪ ترافیک کاربران نشت و 75٪ از کتابخانه های ردیابی استفاده می کنند. بنابراین وجود دارد ما همچنین آزمایش مجوز VPN خودمان را در اینجا انجام دادیم.

آیا VPN روی Kodi / SmartTV کار می کند?

تلویزیون های هوشمند و جعبه های Kodi شما هنوز چیزهای دیگری هستند که به اینترنت زندگی می کنند و نیازهای شما را تأمین می کنند. و با این کار ، یک VPN می تواند به شما کمک کند آن جریانها را خصوصی نگه دارد تا فقط شما و خود سرویس بدانید که چه چیزی را مشاهده می کنید.

دو روش وجود دارد که می توانید اتصال VPN را در تلویزیون هوشمند خود فعال کنید:

 • آن را بر روی خود دستگاه تنظیم کنید,
 • درست آن را روی روتر خود تنظیم کنید - به طور موثری از تمام شبکه خانگی خود و همه چیزهایی که به آن متصل هستید محافظت کنید (ما این را در قسمت بعدی زیر پوشش خواهیم داد).

بیایید اینجا را مورد توجه قرار دهیم. در کل ، بسیاری از VPN های با کیفیت امکان پیکربندی آنها را درست در تلویزیون هوشمند شما دارند. به عنوان مثال ، NordVPN - که یکی از VPN های توصیه شده ماست - با برنامه ای برای Android TV و همچنین با دستورالعمل های دقیق برای Kodi / OpenELEC و Apple TV همراه است. سایر VPN های موجود در بازار گزینه های مشابهی را برای شما فراهم می کنند.

برخی از شبکه هایی که از دستگاه ها و جعبه های تلویزیون هوشمند پشتیبانی می کنند: NordVPN ، Surfshark ، ExpressVPN.

NordVPN در مورد چگونگی تماشای فیلم بر روی Kodi یک پست وبلاگ عالی دارد.

چگونه می توان VPN را در روتر من نصب کرد?

Beginnersguide نحوه نصب VPN روی روتر بهترین راه برای اطمینان از این است که همه چیزهایی که به آن روتر متصل هستند از طریق اتصال ایمن VPN قرار داده شده است. در آن سناریو ، دیگر نیازی به نصب برنامه های جداگانه در دستگاه های تلفن همراه ، لپ تاپ ها ، تلویزیون های هوشمند یا هر چیز دیگری با دسترسی به وب ندارید.

ابتدا مطمئن شوید که روتر شما با VPN سازگار است. این کار را می توان در وب سایت سازنده تولید کننده روتر انجام داد. اغلب ، اکثر DD-WRT و FlashRouters تقویت شده با گوجه فرنگی با VPN سازگار هستند.

به عنوان مثال ، در اینجا چگونه می توانید این کار را انجام دهید اگر با NordVPN هستید ، و در اینجا ExpressVPN و PIA هستید. ما همچنین نمونه ای از نحوه انجام این کار در اکثر روترهای DD-WRT را در این صفحه (در نزدیکی پایین) داریم.

نصب ساده است و مستلزم ورود به روتر خود و پر کردن چند فرم استاندارد است - چیزی که شما قادر به انجام آن نخواهید بود.

VPN & Tor - نحوه استفاده از آنها با هم

حتی اگر Tor و VPN اساساً متفاوت هستند ، از آنها می توان برای حداکثر امنیت و حفظ حریم خصوصی آنلاین استفاده کرد.

 • Tor با مسیریابی ارتباط خود از طریق تعدادی گره تصادفی امکان دسترسی به وب را فراهم می کند ، در ضمن رمزگذاری آن اتصال در هر مرحله.
 • VPN به شما امکان دسترسی همزمان به یک سرور را می دهد.

ماهیت آن در اصل کمی متفاوت است ، بنابراین ما نمی توانیم چیزهایی مانند "Tor یا VPN بهتر از دیگری" بگوییم. "ما در مورد تفاوت های Tor و VPN به تفصیل در این سایت صحبت کردیم ، در صورت تمایل برای دریافت تصویر کامل به آن پست مراجعه کنید.

یکی از موارد خوب در مورد Tor این است که می توانید 100٪ رایگان از آن استفاده کنید و هیچ محدودیتی در نسخه رایگان وجود ندارد. تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که مرورگر وب رسمی Tor را بگیرید. پس از آن ، فقط کافی است آن را مانند مرورگر استاندارد Chrome یا Firefox خود آتش بزنید ، روی دکمه اتصال کلیک کنید ،.

نحوه ترکیب VPN و Tor:

 1. اتصال VPN خود را به طور عادی فعال کنید. از این نقطه به بعد ، هر آنچه ارتباط برقرار کردن با وب است از طریق VPN شما می گذرد.
 2. مرورگر Tor خود را باز کرده و با Tor ارتباط برقرار کنید.

در این مرحله شما باید اتصال VPN و مرورگر وب Tor را همزمان اجرا کنید. حرکت اصلی با چنین تنظیماتی این است که خیلی کندتر از اتصال استاندارد VPN شما خواهد بود. تور به تنهایی تجربه شما را به طرز چشمگیری کاهش می دهد و وقتی با VPN ترکیب شود ، نتایج می توانند حتی چشمگیرتر باشند. از طرف علاوه بر آن ، حریم خصوصی فوق العاده ای به شما می دهد ، که یک امتیاز عالی نیز محسوب می شود.

سوئیچ IP Leaks و Kill

کلید کشتار

مبتدیان IP Leaks و KILL Switch را راهنمایی می کنند

سوئیچ kill یک ویژگی است که اگر به طور خودکار رمزگذاری شده ، اتصال ایمن را از بین ببرد ، دسترسی اینترنتی شما به طور خودکار از بین می رود. اگر به هیچ وجه مشکلی در اتصال وجود نداشته باشد ، سوئیچ kill باعث می شود تا زمان بازگشت اتصال ایمن ، همه فعالیت ها مسدود شود.

اگر VPN شما سوئیچ kill ندارد و مسئله اتصال به وجود می آید ، این احتمال وجود دارد که دستگاه شما تلاش کند تا ارتباط استاندارد و محافظت نشده ای را بازیابی کند ، بنابراین کاری را که انجام داده اید تا آن نقطه افشا می کند..

طبق تحقیقات ما ، VPN های زیر دارای سوئیچ kill هستند: NordVPN ، Surfshark ، ExpressVPN ، PIA.

نشت IP

نشت IP آسیب پذیری شناخته شده ای است که برخی از برنامه هایی که افراد برای دسترسی به وب استفاده می کنند. این کاملاً یک مشکل VPN نیست.

در هنگام مرور وب ، VPN شما نتواند IP واقعی شما را پنهان کند ، نشت IP رخ می دهد. به عنوان مثال ، شما می خواهید به یک نمایش جغرافیایی محدود در Netflix دسترسی پیدا کنید ، بنابراین می توانید سرور را به یک کشور تأیید شده تغییر دهید و صفحه را بارگیری مجدد کنید. سپس می فهمید که محتوا هنوز مسدود شده است. این بدان معنی است که ممکن است IP واقعی شما به تازگی فاش شده باشد.

بهترین VPN ها همه اسکریپت های هوشمندانه را در برنامه های خود برنامه ریزی می کنند تا این خطر را به حداقل برساند. همانطور که اشاره کردم ، نشت IP شما همیشه تقصیر VPN نیست. گاهی اوقات پیکربندی رایانه شما و بسیاری از برنامه های داخل مقصر هستند. حتی مرورگری که استفاده می کنید و افزودنیهای نصب شده در آن می تواند باعث نشت IP شود.

چه موقع از VPN استفاده کنیم

چندین دلیل خوب برای استفاده از VPN وجود دارد:

 • فعالیت شما را در وب رمزگذاری می کند.
 • این فعالیت شما را از هر کسی که ممکن است علاقه مند باشد پنهان می کند.
 • این موقعیت مکانی شما را پنهان می کند و به شما امکان می دهد به محتوای جغرافیایی مسدود شده دسترسی پیدا کنید (به عنوان مثال در Netflix و سایر سایت ها).
 • شما را ناشناس تر در وب می کند.
 • به شما کمک می کند تا هنگام استفاده از کانون عمومی WiFi ، اتصال را محافظت کنید.

به طور کلی ، اگر حریم خصوصی وب ، امنیت و ناشناس بودن وب برای شما مهم است از VPN استفاده کنید. تقریباً 3-5 دلار در ماه هزینه ای اندک برای پرداخت تمام آن است.

وقتی که از VPN استفاده نمی کنید

هرچه پیش بینی می شود به نظر می رسد ، واقعاً دلیل جدی استفاده نکردن از VPN را در صورت جدی گرفتن امنیت و حفظ حریم خصوصی آنلاین نمی بینیم (در اینجا 7 دلیل اصلی استفاده از VPN ذکر شده است).

VPN ها به عنوان لایه دیگری از امنیت در بالای پروتکل های SSL در وب سایت ها ، داشتن یک برنامه ضد ویروس خوب ، بارگیری نرم افزار سایه دار ، به اشتراک گذاشتن اطلاعات خصوصی بیش از حد در رسانه های اجتماعی و غیره فوق العاده مفید نیستند. به طور کلی ، آنها قدم بعدی شما در جهت استفاده آگاهانه از وب و تنظیم اقدامات احتیاطی کافی هستند.

موارد جانبی زیادی برای آنها وجود ندارد. شاید تنها موجودی باشد که گاهی اوقات اتصال شما می تواند کند شود. پس از همه ، شما در حال روت کردن داده های خود از طریق یک سرور اضافی هستید.

شما چی فکر میکنید؟ آیا شما از ایده VPN اطمینان دارید و به فکر گرفتن یکی هستید؟ با مقایسه بیش از 70 VPN محبوب ، به بررسیهای فراوان ما نگاهی بیندازید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me