راه اندازی روتر VPN: راهنمای نهایی

برای متوسط ​​کاربر اینترنت ، استفاده از خدمات VPN مزایای بسیاری دارد.

با اطمینان از تجربه مرور رمزگذاری شده ، VPN ها به شما امکان می دهند محدودیت های منطقه ای اینترنت را دور بزنید ، از داده های خود در برابر هکرها محافظت کنید ، در هزینه هایی مانند بلیط هواپیما یا کرایه اتومبیل صرفه جویی کنید و از جمله مکان های مختلف را مرور کنید..

اما افراد کمتری از مزایای اتصال یک VPN به روتر خود آگاه هستند.

با انجام این کار ، به شما امکان می دهد تا تمام دستگاه های خود را از طریق اتصال Wi-Fi خود به شبکه خصوصی وصل کنید.

اما چگونه یک روتر VPN ایجاد می کنید?


 • چرا روتر + VPN = WIN?
 • نحوه انتخاب روتر VPN
 • نحوه انتخاب ارائه دهنده VPN
 • مرحله به مرحله: نحوه راه اندازی یک VPN در روتر

افشای کامل: برای جبران وقت و هزینه خود برای آزمایش VPN ها ، ما از لینک های وابسته استفاده می کنیم. با این حال ، ما هرگز خدمات VPN را در ازای پول توصیه نمی کنیم - روند بررسی دقیق را در اینجا بیابید.

چرا روتر + VPN = WIN?

اگر هنوز برای VPN ها تازه کار هستید یا هنوز از یک سرویس مرورگر رایگان VPN استفاده می کنید ، ممکن است به نظر می رسد یک جهش برای سرمایه گذاری در راه اندازی روتر جدید برای رایانه شما است. و این قابل درک است: این یک سرمایه گذاری بزرگ است ، و اگر با فن آشنایی ندارید چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد.

برای سهولت در ذهن خود ، لازم به ذکر است که پس از خرید روتر ، هزینه نگهداری از اشتراک ماهانه بسیار مقرون به صرفه است (بین 5 تا 8 دلار در ماه ، حتی شما از VPN حق بیمه مانند NordVPN استفاده می کنید) ، که قیمت کمی است برای حفظ حریم خصوصی و امنیت خود.

با این وجود ، هنوز هم می توان فهمید که روتر VPN چه مزایایی را ارائه می دهد. برخی از مزایای نصب VPN در روتر شما عبارتند از:

1. سرویس VPN را همیشه و به روز نگه می دارد

VPN های قابل بارگیری و مرورگر از شما می خواهند که هر بار که می خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید ، وارد این سرویس شوید. با داشتن سرویس VPN متصل به روتر شما ، این سرویس بطور مداوم اجرا می شود ، بنابراین ورود به سیستم دیگر لازم نیست.

2. می توانید چندین دستگاه را به هم متصل کنید

VPN های مبتنی بر مرورگر و بارگیری از شما می خواهند که هر بار که به شبکه خصوصی خود دسترسی پیدا کنید ، به صورت دستی وارد سیستم شوید. اگر از روتر VPN استفاده نمی کنید ، باید هر بار که بخواهید به VPN خود دسترسی پیدا کنید ، اعتبارنامه ورود خود را وارد کنید.

وقتی VPN را روی روتر خود تنظیم می کنید ، فقط باید بار اول وارد شوید ، دقیقاً مثل یک شبکه سنتی Wi-Fi. این امر برای هر دستگاهی که به روتر VPN خود متصل هستید ، می رود.

3- امنیت بیشتری را برای همه دستگاه ها فراهم می کند

هر دستگاهی که به Wi-Fi روتر شما متصل شود ، مزایایی را که توسط VPN شما دریافت می شود دریافت می کند. این بدان معناست که هر زمان دوستانه دارید ، یا می خواهید از چندین دستگاه به طور همزمان استفاده کنید (مانند تلویزیون هوشمند ، تلفن هوشمند و لپ تاپ خود) ، تمام دستگاه های شما از طریق VPN مورد استفاده مجدد قرار می گیرند و از مرور خصوصی اطمینان حاصل می کنند..

تنها اشکال در پهنای باند: با وجود چندین دستگاه متصل به همان منبع VPN ، باید انتظار اتصال اینترنت کمتری داشته باشید. چقدر سرعت آن کم خواهد شد به عوامل مختلفی بستگی دارد ، مانند ارائه دهنده VPN شما و سرعت اتصال شما.

اکنون که مزایای خرید روتر VPN را پوشش داده ایم ، اجازه خواهیم داد در مورد آنچه باید به هنگام خرید یکی جستجو کنید بحث کنیم.

چگونه یک روتر برای اتصال VPN خود انتخاب کنید

نحوه انتخاب روتر برای اتصال به VPN شمانحوه انتخاب روتر برای اتصال به VPN شما

هنگام جستجو برای روتر VPN ، آنچه شما واقعاً به دنبال آن هستید روتر است که می تواند نرم افزار مشتری VPN را اجرا کند.

به عنوان یک سرویس دهنده VPN ، روتر شما - و هر دستگاه متصل به آن - دسترسی مستقیم به سرور VPN دارد. برای تعیین اینکه آیا روتر با VPN سازگار است ، باید با کتابچه راهنمای روتر یا به سادگی با Google آن مشورت کنید.

اگر از مودم ISP استفاده می کنید (آنها معمولاً به عنوان روتر و دستگاه مودم همراه هستند) ، بنابراین به احتمال زیاد نمی توانید از روتر خود به عنوان مشتری VPN استفاده کنید. در این حالت ، لازم است یک روتر سازگار با VPN خریداری کنید و آن را به روتر فعلی خود وصل کنید ، اما بعداً بیشتر در این مورد لمس خواهیم کرد.

به هر صورت ممکن است ، لازم به ذکر است که اکثر روترهای فروشگاهی با VPN از قبل نصب نشده اند و مهمتر از همه اینکه همه روترها نمی توانند نرم افزار VPN را اجرا کنند. به همین دلیل باید بدانید که چه چیزی در آنجا وجود دارد تا بتوانید انتخاب آگاهانه ای انجام دهید.

چندین گزینه روتر VPN وجود دارد که می تواند کار را انجام دهد ، از جمله:

الف) روترهای از پیش فلش

روتر پیش فلش VPN

آسانترین گزینه برای هر دو علاقه مندان و تازه کار VPN زرنگ ، خرید یک روتر VPN از پیش فلاش است. انجام این کار به شما امکان می دهد روند پیچیده چشمک زدن (بیشتر در مورد این اصطلاح زیر) را از سیستم عامل مناسب خود در VPN خود بکشید ، که بسته به نوع روتر و مشخصات آن متفاوت است..

خرید یک روتر از پیش نصب شده VPN کمی بیشتر برای شما هزینه خواهد کرد. به این دلیل است که شرکت هایی مانند Flashrouters ، که فقط روترهای از پیش فروخته شده را می فروشند ، از نصب آن مراقبت می کنند. تکمیل ویژگی هایی مانند افزونه های بازی رمزگذاری شده و عملکردهای اضافه شده ، قیمت گذاری آن به خوبی ارزش آن را دارد.

ب) روترهای سازگار با VPN خارج از جعبه

روتر خارج از VPN-Compatible روتر

گزینه آسان دیگر خرید روترهایی است که از سیستم عامل VPN پشتیبانی می کند. این روترها با سیستم عامل سهام که از قبل می توانند به طیف سرورهای VPN وصل شوند ، از پیش نصب شده اند. با پخته شدن در قابلیت های VPN ، دیگر لازم نیست سیستم عامل جدید را فلش کنید یا چنین روتر را به روتر ثانویه وصل کنید.

اکثر روترهای سازگار با VPN به شما امکان می دهند به طیف گسترده ای از سرورهای مختلف VPN متصل شوید ، و آنها معمولاً از پروتکل OpenVPN پشتیبانی می کنند ، که این مزیت را به شما می دهد که تقریباً از هر ارائه دهنده VPN مورد نظر خود استفاده کنید..

ج) روتر فلش با سیستم عامل جدید VPN

روتر خود را با سیستم عامل VPN فلش کنید

آخرین گزینه و پیچیده ترین این است که روتر خود را با سیستم عامل جدید فلش کنید. برای روشن شدن ، اصطلاح "چشمک زن" به معنای نصب سیستم عامل جدید است. "firmware" سیستم عامل درون روتر شماست که مشخص می کند چه میزان و محدودیت های آن چیست؟.

برای فعال کردن روتر خود به عنوان سرویس دهنده VPN ، باید آن را با سیستم عامل جدید فلش کنید. دو نوع رایج و مستقر در سیستم عامل وجود دارد DD-WRT و گوجه فرنگی.

DD-WRT و Tomato یک سیستم عامل شخص ثالث با منبع آزاد هستند که بصورت آنلاین بصورت رایگان در دسترس هستند و هرکدام جوانب مثبت و منفی خود را دارند. اما ابتدا ، ببینیم که آنها چه مشترکاتی دارند. هر دو DD-WRT و گوجه فرنگی می توانند:

 • دامنه بی سیم خود را گسترش دهید
 • پهنای باند خود را تنظیم کنید 
 • امنیت را بهبود بخشید 
 • به چندین پروتکل VPN دسترسی پیدا کنید 
 • از بین سایرین ، پشتیبان تولیدکننده را غیرفعال کنید 

در اینجا تفاوت هایی وجود دارد:

DD-WRT در دستگاههای بیشتر از گوجه فرنگی قابل دسترسی و در دسترس است. تا آنجا که از ویژگی های منحصر به فرد است ، DD-WRT به کاربران اجازه می دهد قدرت سیگنال Wi-Fi خود را تنظیم کنند ، تنظیمات کیفیت خدمات را برای اولویت بندی انواع خاص ترافیک ، دسترسی به شبکه خانگی شما از دور و موارد دیگر مدیریت کنند..

گوجه فرنگی گزینه های پایش پهنای باند بهتری را ارائه می دهد ، به دو سرور VPN اجازه می دهد تا همزمان اجرا شوند و رابط کاربر پسند تری ارائه می دهند. همچنین بهتر است به ارائه دهندگان خدمات مختلف VPN متصل شوید ، اما به عنوان بسیاری از روترها پشتیبانی نمی شوند. برای دیدن یک مقایسه عمیق از دو نوع سیستم عامل ، می توانید مقاله Flashrouter را در اینجا مشاهده کنید.

به طور واضح ، اگر DD-WRT یا گوجه فرنگی را به صورت آنلاین جستجو کنید ، آنچه می یابید می تواند گمراه کننده باشد ، زیرا به نتیجه هایی مانند "روتر DD-WRT" یا "روتر گوجه فرنگی" می پردازید. برای روشن شدن ، هر دو DD-WRT و سیستم عامل گوجه فرنگی در اصل برای انواع خاصی از مدلهای روتر بی سیم ساخته شده است.

این مدل ها از سیستم عامل خاص پشتیبانی می کنند ، اما معمولاً برای خلاص شدن از روتر سیستم عامل سهام خود ، باید با سیستم عامل جدید از بین بروند. بنابراین ، اگر روتر را می خواهید از DD-WRT پشتیبانی کند ، باید بانک اطلاعاتی DD-WRT را بررسی کنید. در غیر این صورت ، شما می توانید روتر سازگار با سیستم عامل خریداری نکنید ، که خراب شود - یا "آجر" شود - روتر شما باید آن را بر روی دستگاه خود بکشد..

نحوه انتخاب ارائه دهنده VPN برای روتر

ارائه دهنده VPN را انتخاب کنیدانتخاب ارائه دهنده VPN برای روتر

اول چیزهای مهم.

اگر قبلاً هزینه VPN حق بیمه را پرداخت کرده اید ، عالی! اگر اینطور نیست ، وقت آن است که برخی تحقیقات انجام شود.

اکثر VPN ها (مانند NordVPN و ExpressVPN) به راحتی روی روترهای DD-WRT یا Tomato قابل نصب هستند..

دیگران مانند Hotspot Shield کار نمی کنند.

دو جنبه مهم برای یافتن یک ارائه دهنده VPN وجود دارد: سرعت و پشتیبانی آنلاین در دسترس. شبکه خصوصی شما همه چیز را از جریان تا بارگیری ، بازی و غیره کنترل خواهد کرد ، بنابراین مهم است که ارائه دهنده ای را انتخاب کنید که بتواند کار سنگینی را انجام دهد. برای آسانتر کردن زندگی ، به شما کمک می کند تا ارائه دهنده شما آموزش های آنلاین را برای شروع کار ارائه دهد.

به طور کلی ، شما همچنین می خواهید مکان های سرور ارائه دهنده VPN ، گزارش های سرعت و اینکه آیا آنها سیاهههای مربوط را حفظ می کنند را بررسی کنید. یا اگر نمی خواهید خودتان به این تحقیق بپردازید ، می توانید نظر ما را در مورد بهترین VPN های سال 2018 بخوانید.

در حالی که ارائه دهندگان زیادی برای انتخاب وجود دارند ، ما در این مقاله از خدمات NordVPN استفاده خواهیم کرد. به طور واضح ، NordVPN یک تولید کننده روتر نیست. آنها به سادگی یک سرویس VPN ارائه می دهند که با مدل های روتر انتخاب شده همکاری می کند.

سرویس NordVPN روند نصب را ساده تر می کند. برنامه Flashrouters آنها به راحتی به هر روتر DD-WRT وصل می شود و کار را برای شما انجام می دهد. این راهنمای آنها است.

نحوه راه اندازی روتر بر روی VPN

نحوه راه اندازی روتر بر روی VPNتنظیم VPN روی روتر

اکنون که ارائه دهنده VPN پیدا کردید ، می خواهید هرگونه دستورالعمل ارائه شده در وب سایت خود را دنبال کنید.

 • اگر روتر شما از قبل با VPN شما سازگار است ، به سادگی وارد شوید و پیکربندی کنید تا با سرورهای ارائه دهنده VPN خود ارتباط برقرار کنید. مثال ما ، NordVPN ، آموزش های دقیق روتر را برای هر روتر و سیستم عامل که پشتیبانی می کند ، دارد.
 • اگر روتر شما با VPN خارج از جعبه سازگار نیست اما با DD-WRT یا گوجه فرنگی سازگار است ، باید قبل از پیکربندی VPN ، آن را فلش کرده و سیستم عامل جدید مورد نظر خود را نصب کنید. این یک روند طولانی تر است اما پیچیده نیست.

برای این آموزش ، ما به عنوان نمونه از برنامه امنیتی Flashrouter NordVPN استفاده خواهیم کرد. راهنمای گام به گام ما را در زیر دنبال کنید.

مرحله 1: سیستم عامل روتر خود را بارگیری کنید

هنگامی که تصمیم گرفتید که آیا می خواهید از DD-WRT یا گوجه فرنگی استفاده کنید ، می توانید سیستم عامل را بارگیری کنید تا بتوانید آن را روی روتر خود قرار دهید. ابتدا باید آن را بارگیری کنید زیرا روتر شما بعد از فلش کار نمی کند و قبل از نصب سیستم عامل جدید.

اینجا را کلیک کنید تا ببینید روتر شما با DD-WRT سازگار است یا خیر. همین لینک نیز برای مدل روتر خود بارگیری را در اختیار شما قرار می دهد.

تعداد زیادی از چنگال های گوجه فرنگی پاسخ دادن به پشتیبانی روتر شما را دشوارتر می کند. در صورت جستجوی نام روتر و گوجه فرنگی شما در تعیین اینکه آیا می توانید از گوجه فرنگی با دستگاه استفاده کنید ، کمک می کند.

مرحله 2: روتر خود را وصل کنید

روتر خود را جمع کنید. در حالی که تنظیمات شما بسته به مدل روتر شما متفاوت خواهد بود ، دستگاه پیشنهادی برای اکثر مدل ها دو روتر و یک اتصال اینترنتی است..

برای تنظیم درست هر دو روتر ، اولین کاری که باید انجام دهید پیکربندی روتر اصلی شما برای فعال کردن گذرگاه VPN است. با فعال کردن این ویژگی ، به هر دستگاه متصل به روتر اصلی خود اجازه می دهید تا نرم افزار مشتری VPN را اجرا کند. پس از فعال سازی ، باید روترهای اصلی و فرعی خود را وصل کنید.

راه اندازی اصلی به شرح زیر است:

 • یک کابل اترنت را داخل آن وصل کنید پورت LAN روی روتر اصلی خود ، و آن را به می خواهم ("اینترنت") بندر در روتر VPN ثانویه خود را.
 • وصل کنید روتر اولیه به رایانه شما با اتصال کابل اترنت دیگر پورت LAN به رایانه شما پورت LAN.

روتر vpn راه اندازی سیم

یا اگر از اتصال بی سیم استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که روتر اولیه به اینترنت وصل شده است:

راه اندازی روتر بی سیم vpn

هر دو پیکربندی به روتر VPN شما اجازه می دهند تا از اتصال اینترنتی روتر اصلی شما به حالت تعقیب درآید.

توجه داشته باشید: اگرچه استفاده از دو روتر توصیه می شود ، اما همه روتر به آن احتیاج ندارند. به عنوان مثال ، برخی از روترهای Linksys می توانند و باید به عنوان تنها روتر اصلی شما تنظیم شوند.

مرحله 3: روتر خود را فلش کنید

اکنون که روتر (ها) خود را به هم وصل کرده اید و سیستم عامل جدید خود را آماده کرده اید ، زمان آن رسیده که آنها را فلش کنید. هر روتر به گونه ای متفاوت کار می کند و باید متفاوت از آن چشمک بزند. اگر کتابچه راهنمای کاربر شما دستورالعمل چشمک زن نداشته باشد ، مطمئناً می توانید دستورالعمل های آنلاین را پیدا کنید.

مرحله 4: VPN خود را وصل کنید

هنگامی که روتر شما با DD-WRT یا گوجه فرنگی کار می کند ، می توانید آن را به ارائه دهنده VPN خود وصل کنید. این دستورالعمل ها می توانند به ارائه دهنده VPN شما بستگی داشته باشند ، بنابراین ما از مثال خود ، NordVPN استفاده خواهیم کرد. آنها اتصال روتر DD-WRT را به سرویس آنها بسیار آسان می کنند. فقط کافی است روی این آموزش کلیک کنید تا برنامه آنها دریافت شود.

اکنون ، شما باید متصل شوید!

مرحله 5: نحوه استفاده از روتر VPN خود

استفاده از روتر جدید VPN و تغییر تنظیمات بسته به سیستم عامل شما انتخاب کرده می تواند آسان یا مشکل باشد. اگر از مثال ما استفاده کردید ، تغییر تنظیمات آسان است. حتی می توانید آنها را با دستگاه تلفن همراه خود تغییر دهید!

پس از ورود به سیستم ، می توانید از برنامه Flashrouter NordVPN استفاده کنید:

 • سرور خود را تغییر دهید
 • کشور خود را تغییر دهید
 • ویژگی سوئیچ kill را تغییر دهید

به روزرسانی در روتر VPN ممکن است یک جهش بزرگ به نظر برسد ، به ویژه اگر شما عادت دارید از VPN های رایگان مرورگر استفاده کنید. اما اگر به حریم شخصی خود جدی هستید و می خواهید امن ترین تجربه مرور ممکن باشد ، پس هزینه اضافی آن ارزش دارد.

اگرچه راه اندازی می تواند مشکل باشد ، اما بزرگترین منبع اینترنت است. به یاد داشته باشید: نصب شما بسته به عواملی که در مقاله پوشش داده ایم ، متفاوت خواهد بود ، مانند روتر خریداری شده و ارائه دهنده VPN که شما انتخاب می کنید. کامل باشید ، قدم به قدم پیش بروید و شبکه خصوصی شما باید در هیچ لحظه بالا نرود!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me