عیب یابی VPN

21 راه برای سرعت بخشیدن به vpnشبکه های خصوصی مجازی (VPN) دارای مزایای گسترده ای هستند ، اما همچنین می توانند از برخی مشکلات بسیار آزار دهنده رنج ببرند. یک VPN غیر کاربردی عصبانی کننده است ، و یک نیمه کاره نیز خیلی بهتر نیست.

وقتی VPN شما کند است ، اتصال برقرار نمی شود ، قطع و وصل می شوید و خراب می شوید ، مواردی وجود دارد که می توانید برای رفع مشکل استفاده کنید. بیا یک نگاهی بیندازیم.

پیوندهای پرش / فهرست مطالب:

  • رفع برای اتصال VPN آهسته
  • رفع VPN که وصل نخواهم شد
  • رفع VPN که قطع ارتباط می کند
  • رفع VPN که تصادف می کند

رفع یک VPN که سرعت اینترنت شما را کند می کند

VPN همیشه ارتباط شما را کندتر می کند ، اما نباید باعث افت شدید سرعت شد. اگر ارتباط شما آنقدر آهسته است که مرور آن را دشوار می کند ، وقت آن است که اقدامی انجام شود.

1. از VPN سریع و پریمیوم استفاده کنید

اگر در یک VPN رایگان قرار دارید ، تقریباً مطمئناً در ارتباط خود سرعت های بسیار کند دارید. قابل درک است که ارائه دهندگان VPN مشتریان پرداخت کننده خود را در اولویت قرار می دهند. حتی اگر آنها می گویند VPN رایگان آنها به همان اندازه گزینه پرداخت شده آنها سریع است ، ممکن است متوجه شوید که مخالف هستید.

تعداد VPN های مقرون به صرفه با سرعت های مناسب به ترتیب زیاد وجود دارد ، و اگر به یکی از آنها به روز نشده اید ، ما آن را به شدت توصیه می کنیم. ممکن است سرعت خود را فوراً افزایش دهید.

یکی از مطمئن ترین ارائه دهندگان VPN ، ما پیدا کرده ایم (از 78 مورد آزمایش شده) NordVPN است. می توانید بررسی کامل ما را در اینجا بخوانید.

2. تغییر سرورها

تغییر سرورها را در نظر بگیریدسروری که برای اتصال VPN خود استفاده می کنید می تواند تفاوت زیادی در سرعت اتصال شما بدست آید. هرچه به سروری که به آن وصل می شوید نزدیک تر باشید ، سرعت بهتری خواهید داشت (تقریباً در هر مورد). همچنین ممکن است از سرورهایی که به همان اندازه استفاده نمی شوند ، سرعت بهبود یافته پیدا کنید.

بیشتر مشتری های VPN تغییر سرورها را آسان می کنند. فقط مشتری را باز کنید ، یک سرور جدید را انتخاب کنید و انتخاب خود را تأیید کنید. سپس می توانید یک تست سرعت را اجرا کنید یا مرور را ادامه دهید تا سرور جدید سریعتر اجرا شود یا خیر.

اگر VPN را از طریق روتر خود اجرا کنید ، ممکن است روند پیچیده تر باشد و بسته به ارائه دهنده VPN خاص شما ممکن است متفاوت باشد. اگر فرایندی را که برای راه‌اندازی VPN روتر خود طی کردید به خاطر دارید ، به احتمال زیاد می توانید به تنظیمات روتر خود دسترسی داشته باشید تا سروری که به آن دسترسی دارید تغییر دهید. اگر این روند را به یاد ندارید ، یا چیزی تغییر کرده است ، با راهنمای کاربر برای سیستم عامل روتر و VPN خود مشورت کنید..

3. تغییر درگاه ها

ارتباط بین رایانه شما و سرور VPN از پورت شبکه ای در رایانه شما استفاده می کند. شما می توانید مانند یک درگاه فیزیکی به این بندر فکر کنید. رایانه ترافیک خود را از سرور VPN به یک درگاه خاص هدایت می کند و از مکان های دیگر به درگاه های دیگر ترافیک می کند. این کمک می کند تا ترافیک از منابع مختلف جدا شود.

در حالی که ممکن است فکر کنید که هر پورت به همان اندازه سریع است ، اما ممکن است تعجب کنید که متوجه می شوید که گاهی اوقات تغییر پورت که VPN به شما متصل است کمک خواهد کرد. برخی از ISP ترافیک را در درگاه های خاص کند می کنند ، و بعضی اوقات متوجه می شوید که برخی از درگاه ها بدون هیچ دلیل مشخص سریعتر از سایر بندرها هستند. سعی کنید اتصال VPN خود را از طریق درگاه های مختلف جابجا کنید تا سریعتر ببینید.

4- پروتکل های IP را تغییر دهید

اکثر VPN ها به شما امکان می دهند از طریق پروتکل کنترل انتقال (TCP) یا پروتکل Datagram User (UDP) متصل شوید. TCP بیشتر در اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد ، زیرا شامل تصحیح خطا است ، بنابراین اگر یک مشکل اتصال وجود دارد یا برخی از داده ها خراب است ، انتقال هنوز هم موفقیت آمیز است ، و رایانه ارسال کننده می داند که مجدداً به هر چیزی که صحیح نرسیده است ارسال کنید..

UDP ، گرچه معمول نیست ، از TCP سریعتر است. این تصحیح خطا را ارائه نمی دهد ، بنابراین اگر چیزی در هنگام گم شدن از بین رفته باشد ، اطلاعات را دوباره ارسال نمی کند. این امر در زمانی که برای انتقال اطلاعات لازم است کاهش می یابد ، اما ممکن است ارتباط کمتری را ایجاد کند.

تغییر بین این دو پروتکل ممکن است به شما در دستیابی به سرعت های بالاتر کمک کند ، به ویژه اگر از TCP به UDP بروید. به خاطر کیفیت اتصال ضعیف ، مراقب باشید.

5- تغییر پروتکل های تنظیم VPN Tunneling

پروتکل های VPN را تغییر دهیددر حالی که معمولاً OpenVPN بهترین پروتکل برای ترافیک VPN محسوب می شود ، گاهی اوقات ممکن است بخواهید از L2TP / IPSec استفاده کنید. اگرچه امنیت زیادی را ارائه نمی دهد و ویژگی های زیادی را در اختیار شما قرار نمی دهد ، همچنین ممکن است با فیلترهایی که باعث کند شدن ترافیک OpenVPN می شوند ، لغزش پیدا کند.

اگر از VPN برای امنیت یا حفظ حریم خصوصی استفاده می کنید ، توصیه نمی کنیم در صورت کمک به آن از L2TP / IPSec استفاده کنید. اگر فقط سعی دارید محدودیت های منطقه گذشته را بدست آورید ، کار خواهد کرد. اما به اندازه امنیت نخواهد بود.

6. غیرفعال کردن نرم افزار امنیت محلی

باز هم ، این چیزی نیست که ما به آرامی توصیه کنیم ، و اگر می توانید از آن جلوگیری کنید ، باید. اما اگر برنامه آنتی ویروس شما در حال اسکن کردن تمام بسته های خروجی ارسال شده است ، می تواند اتصال شما را کند کند. به طور موقت آن را غیرفعال کنید تا ببینید آیا اتصال شما سرعت می یابد یا خیر.

رفع یک VPN که وصل نخواهد شد

وقتی همه کاری که می خواهید انجام دهید اینست که بدون آسیب دیدگی در برابر نظارت ، سانسور یا مسدود کردن منطقه در اینترنت آسیب پذیر شوید ، VPN که وصل نخواهد شد درد بزرگی است. در اینجا آنچه شما می توانید انجام دهید برای حل مشکل است.

1. مطمئن شوید که شما (و سرور) آنلاین هستند

ساده ترین چیزها ساده ترین نادیده گرفتن هستند. اگر سرویس گیرنده VPN شما اتصال ندارد ، سعی کنید یک وب سایت را بدون اتصال از طریق VPN باز کنید تا ببینید آیا اینترنت شما کار می کند یا خیر. اگر اینگونه نباشد ، روتر خود را مجدداً با وصل کردن آن به مدت 30 ثانیه و وصل مجدد آن وارد کنید. اگر اینترنت شما هنوز خراب است ، ممکن است در پایان ISP شما مشکلی ایجاد کند..

وب سایت ارائه دهنده VPN خود را نیز بررسی کنید تا مطمئن شوید سرور مورد نظر برای اتصال به سیستم خاموش نیست. هر چند وقت یکبار سرور VPN برای نگهداری آفلاین می شود - یا فقط به این دلیل که سرورها 100٪ قابل اعتماد نیستند - و باید به یک سرور دیگر وصل شوید یا مدتی صبر کنید.

2. مطمئن شوید که نام کاربری و رمز عبور خود صحیح است

در بسیاری موارد ، عدم توانایی شما برای اتصال ناشی از یک مشکل بسیار ساده است: شما رمزعبور خود را اشتباه تایپ کردید. یا آدرس ایمیل خود را به جای نام کاربری خود وارد کرده اید. اگر خطای تأیید اعتبار را دریافت کرده اید ، احتمالاً مربوط به یکی از این دو مسئله است.

نام کاربری و گذرواژه خود را مجدداً مورد استفاده قرار دهید ، و اگر این کار نمی کند ، سعی کنید رمزعبور خود را دوباره تنظیم کنید و دوباره سعی کنید اتصال برقرار کنید.

3. تغییر درگاه ها

دوباره سعی کنید از طریق پورت مختلف به VPN وصل شوید. برخی از ISP ها و شبکه ها ترافیک در پورت های خاص را مسدود می کنند ، و این می تواند درخواست اتصال VPN شما را رد کند.

مستندات VPN خود را بررسی کنید تا ببینید آیا در پورت های خاص اتصال وجود دارد یا خیر؟.

4. سعی کنید در یک شبکه متفاوت اتصال کنید

گاهی اوقات مشکل با شما نیست ، با VPN است. یکی از بهترین راه های بررسی این موضوع ، پیوستن به یک شبکه متفاوت است. می توانید یک مکان WiFi عمومی در نزدیکی ، مانند کافی شاپ یا فروشگاه مواد غذایی ، شبکه بی سیم یک دوست یا یک کانون عمومی را امتحان کنید.

اگر متوجه شدید که می توانید به شبکه دیگر وصل شوید ، می دانید که این مسئله مربوط به خود شما است که باعث ایجاد مشکل شده است. تنظیمات WiFi و اینترنت خود را بررسی کنید تا ببینید که آیا می توانید از ورود به سیستم جلوگیری کنید.

رفع یک VPN که قطع ارتباط است

احتمالاً حتی ناراحت کننده تر از آنکه نتوانید به VPN خود متصل شوید با موفقیت ارتباط برقرار کرده و سپس از آن خارج خواهید شد. به خصوص اگر بارها و بارها اتفاق بیفتد. در اینجا چه باید کرد.

1. به طور موقت فایروال خود را غیرفعال کنید

نحوه روشن کردن فایروال در ویندوز 10در حالی که فایروال ها اقدامات امنیتی مهمی هستند ، اما می توانند برخی از مشکلات مربوط به VPN را ایجاد کنند. آنها به احتمال زیاد اتصال شما را کند می کنند و اگر به اندازه کافی کند شود ، اتصال VPN ممکن است به سادگی خاموش شود.

به طور خلاصه ، فایروال ها داده هایی را که از طریق شبکه خصوصی شما در آنجا متصل می شود به اینترنت گسترده تر اسکن می کنند. و اگر چیزی را دید که نباید در آنجا باشد ، از انتقال آن جلوگیری می کند. برخی از فایروال ها با ترافیک VPN مشکل دارند.

2. به یک سرور نزدیک وصل شوید

بعضی اوقات مشکلی که باعث قطع اتصال شما می شود با شما نیست بلکه با ارائه دهنده VPN شما است. اگر یک سرور به طور عادی رفتار نمی کند ، ممکن است قطع شوید. سعی کنید با یک سرور دیگر ، ترجیحاً یکی نزدیک ، ارتباط برقرار کنید تا ببینید آیا ارتباط بهتری دارید.

3. تغییر پروتکل

بعضی اوقات پروتکل های خاص VPN در برقراری ارتباط قوی مشکل دارند. اگر از OpenVPN استفاده می کنید (که معمولاً توصیه می کنیم) ، سعی کنید اتصال بیش از L2TP / IPSec را برقرار کنید. اگر از قبل در L2TP هستید ، OpenVPN را امتحان کنید. شما همچنین می توانید PPTP را امتحان کنید ، گرچه این ایده آل کمتری است.

مجدداً ، توصیه می کنیم هر زمان ممکن ، با OpenVPN چسبیده باشید ، زیرا امن ترین این پروتکل اتصال مشترک است. اگر فقط می توانید از VPN خود در L2TP استفاده کنید ، این یک مشکل بزرگ نیست ، اما در هر صورت ممکن است ، از OpenVPN استفاده کنید.

تغییر از UDP به TCP (یا برعکس) ، همانطور که در بالا گفته شد ، همچنین می تواند کمک کند.

4- از طریق اترنت متصل شوید

اگرچه این رایج نیست ، ممکن است چیزی در سطح روتر شبکه شما باعث شود مشکلات اتصال ایجاد شود که شما را از VPN شروع کند. وصل مستقیم با سیم کابل با کابل اترنت ممکن است مشکل را برطرف کند.

این مسائل اغلب در وضعیتی به نام "دوتایی NAT" نهفته است که می تواند زمانی اتفاق بیفتد که یک روتر در پشت دیگری داشته باشید. این امر می تواند در صورت داشتن روترهای مختلف برای دستگاه های مختلف یا روتر دیگری که به یک ISP ارائه شده در اینترنت متصل است ، رخ دهد.

به طور خلاصه ، شما باید حالت Bridge را فعال کنید تا دو روتر با هم کار کنند. نحوه انجام این کار به روتر شما بستگی دارد ، بنابراین باید مستندات را حفر کنید. برای توضیح سریع در مورد اتصال wifi ، این معرفی را از Lifewire بررسی کنید.

5- سرورهای DNS را تغییر دهید

تغییر DNSگاهی اوقات ، استفاده از سرور DNS غیر از پیش فرض تهیه شده توسط VPN شما می تواند به شما در ارتباط ماندن کمک کند. بسیاری از VPN ها سرویس DNS خود را برای حفظ حریم خصوصی اضافی ارائه می دهند ، اما بعضی اوقات می تواند ارتباط شما را دچار مشکل کند.

هر VPN مراحل مختلفی را برای تغییر سرورهای DNS خواهد داشت. بسیاری از آنها گزینه هایی دارند که می گویند چیزی مانند "فقط هنگام اتصال متصل به سرورهای VPN DNS." شما باید این گزینه را خاموش کنید.

استفاده از دیگر سرورهای DNS ممکن است شما را نسبت به نشت DNS کمی آسیب پذیرتر کند ، اما اگر نمی توانید به اندازه کافی طولانی بمانید تا کاری انجام دهید ، این احتمالاً معامله ای است که شما مایل به انجام آن هستید.

رفع خرابی نرم افزار VPN

مانند هر نرم افزار دیگری ، مشتری VPN شما ممکن است خراب شود. اگر این اتفاق هر چند وقت یک بار عالی رخ دهد ، احتمالاً چیزی برای نگرانی نیست. اما اگر اغلب دچار خرابی می شوید ، و این تجربه مرور شما را مختل می کند ، می خواهید اقدامی کنید.

1. مطمئن شوید که شما آخرین نسخه نرم افزار را دارید

ارائه دهندگان VPN با توسعه دهندگان کار می کنند تا اطمینان حاصل کنند که نرم افزار آنها تا حد امکان پایدار و مؤثر است. اگر نسخه فعلی را اجرا نمی کنید ، ممکن است برخی از مشکلات ثبات را داشته باشید.

در صورت امکان ، به روزرسانی های خودکار به نرم افزار VPN خود اجازه دهید. در تنظیمات مشتری VPN خود حفر کنید تا ببینید آیا این امکان پذیر است. اگر اینطور نیست ، حتماً به روزرسانی ها را مرتبا بررسی کنید.

2. برنامه های دیگر را ببندید

اگر تعداد زیادی برنامه دیگر باز هستید ، می توانند باعث ایجاد مشکل در مشتری VPN شما شوند ، به خصوص اگر از رایانه قدیمی استفاده می کنید. هر چیزی را که لازم ندارید ببندید.

3. رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید

بعضی اوقات خاموش کردن و دوباره روشن کردن آن در واقع مشکل را حل می کند. رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید تا مطمئن شوید که همه به روزرسانی ها اعمال شده اند و روندهای نادرست از بین رفته اند.

4- مجدداً VPN Client را نصب کنید

اگر بدتر شود ، مشتری VPN خود را حذف و نصب مجدد کنید.

با VPN سریع خود مشکلات را حل کنید

اگر VPN شما کار نمی کند ، به نفع شماست که سریعاً مشکل را حل کنید. هر بار که بخواهید به اینترنت بروید ، راحت نیستید که از VPN خود راه اندازی کنید.

اما این شما را در معرض نظارت و امنیت بیشتر قرار می دهد. اگر VPN شما کار نمی کند ، بلافاصله آن را عیب یابی کنید - خوشحال می شوید که این کار را کردید.

اگر هنوز نمی توانید اتصال VPN خود را برطرف کنید ، دریغ نکنید که نظری بگذارید و ما سعی خواهیم کرد که کمک کنیم!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me