Tor VPN: کدام یک باید استفاده کنید؟

بیشتر و بیشتر افراد در مورد حریم خصوصی آنلاین فکر و گفتگو می کنند. Tor و VPN دو قدرتمندترین ابزار حفظ حریم خصوصی آنلاین هستند که امروزه در دسترس هستند. از بعضی جهات بسیار شبیه هم هستند. اما آنها همچنین تفاوتهای اساسی دارند که باعث می شود آنها در موقعیتهای مختلف مفید واقع شوند.

در این مقاله ما به استفاده از Tor در مقابل استفاده از VPN می پردازیم. ما ابتدا به نحوه کار هر یک از آنها خواهیم پرداخت که به ما این امکان را می دهد تا نقاط قوت و ضعف آنها را ببینیم. سپس ، ما در مورد موارد خاص استفاده خواهیم کرد تا تعیین کنیم چه زمانی می خواهید از یک یا دیگری استفاده کنید. برای حرکت به هر بخش ، روی نمادهای زیر کلیک کنید یا برای تفسیر عمیق این دو ابزار ، مطالعه کنید.

 • چرا VPN را انتخاب کنید
 • چرا تور را انتخاب می کنیم
 • حکم نهایی Tor در مقابل VPN

VPN: مرور کلی

VPN vs Tor

VPN چیست؟?

یک شبکه خصوصی مجازی یا VPN یک فناوری است که هنگام استفاده از اینترنت از حریم شخصی شما محافظت می کند و با اتصال به یک سرور که آدرس IP شما را مخفی می کند و ارتباط آنلاین خود را رمزگذاری می کنید ، از اینترنت استفاده می کنید..

VPN ها چگونه کار می کنند?

VPN از شبکه ای از سرورها تشکیل شده است که معمولاً در چندین کشور در سراسر جهان قرار دارند. هنگامی که از VPN استفاده می کنید ، اطلاعات ارسال شده از رایانه شما قبل از عزیمت به مقصد آنلاین آن ، مانند حساب بانکی آنلاین ، از یکی از سرورهای ارائه دهنده VPN عبور می کند. به همین ترتیب ، اطلاعات ارسال شده از خارج از شبکه به رایانه شما قبل از رسیدن به دستگاه شما از طریق سرور VPN عبور می کند.

vpns چگونه کار می کند

در نتیجه ، شما قادر به ارسال و دریافت داده ها بدون انصراف از مکان آنلاین خود هستید. در مقصد آنلاین فقط ترافیکی از سرور VPN مشاهده می شود ، نه دستگاه شما یا مکان واقعی. علاوه بر این ، پیام های ارسالی از سرور رمزگذاری می شوند و دسترسی ناخواسته اشخاص ثالث را مسدود می کنند.

مزایای VPN

استفاده از VPN برای محافظت از حریم خصوصی شما نسبت به استفاده از یک اتصال محافظت نشده دارای مزایای بزرگی است.

مزایای استفاده از VPN

رمزگذاری کامل پیام
VPN ها تمام پیام های منتقل شده بین سرورها و رایانه شما را رمزگذاری می کنند. این مانع از هرکسی (مانند ISP) شما می شود تا از اتصال شما جاسوسی کنند و داده های شما را رهگیری کنند. این امر به ویژه در کشورهایی که میزان سانسور بالایی دارند یا وقتی داده های حساس ارسال می کنید بسیار مهم است.

سرعت
اگرچه ترافیک اینترنت شما از طریق نرم افزار رمزنگاری VPN عبور می کند و سرورها می توانند اتصال اینترنت شما را کمی آهسته کنند ، اما این تنها با مقدار کمی ممکن است. برای استفاده روزمره ، احتمالاً متوجه این تفاوت نیستید.

ساده در نصب و اجرا
در حالی که فناوری ای که باعث می شود VPN کار کند پیچیده است ، بسیاری از آنها به راحتی نصب و استفاده می شوند. فقط با چند کلیک ، یک جادوگر نصب نرم افزار را نصب و پیکربندی می کند. جادوگر می تواند هنگام راه اندازی رایانه خود ، VPN را تنظیم کند تا به طور خودکار شروع به کار کند ، بنابراین شما همیشه محافظت می شوید.

سازگار با اکثر دستگاه ها
سرویسهای برتر VPN نرم افزاری را ارائه می دهند که در دستگاه های معروف بسیار کار می کند. کامپیوترهایی با سیستم عامل های Windows یا Mac یا Linux؟ بررسی. تلفن های هوشمند Android یا iOS را اجرا می کنید؟ بررسی. برخی خدمات حتی نرم افزاری را ارائه می دهند که می تواند بر روی روتر خانگی یا جعبه تنظیم بالا کار کند.

معایب VPN

استفاده از VPN می تواند امنیت خوبی در برابر بیشتر انواع نظارت ها ایجاد کند. با این حال ، روش هایی وجود دارد که می توانید حریم خصوصی شما هنگام استفاده از VPN به خطر بیفتد.

معایب VPN

خرابی نرم افزار VPN
برای محافظت از خدمات VPN ، نرم افزار VPN در رایانه شما باید به درستی کار کند. اگر به دلایلی نرم افزار خراب شود ، پیام هایی به رایانه و از طریق رایانه شما می توانند بدون رمزگذاری و خارج از شبکه VPN حرکت کنند. این امر باعث می شود آنها در مقابل ISP یا هر کس دیگری که می خواست از آنها جاسوسی کند آسیب پذیر باشد.

برای محافظت در برابر این مشکل ، بسیاری از VPN ها شامل سوئیچ kill در نرم افزار خود هستند. سوئیچ kill به گونه ای تنظیم شده است که اگر نرم افزار VPN به هر دلیلی از کار بیفتد کامپیوتر شما از اینترنت جدا شود. در حالی که از دست دادن دسترسی به اینترنت عالی نیست ، بهتر است از امنیتی که VPN به شما می دهد استفاده کنید.

خط مشی ورود به سیستم متنوع
در حالی که استفاده از VPN امنیت را در مقابل افراد خارجی ایجاد می کند ، باید به ارائه دهنده VPN اعتماد کنید. همانطور که از نرم افزار و سرورهای آنها استفاده می کنید ، ارائه دهنده اطلاعات زیادی راجع به آنچه آنلاین انجام می دهید و به کجا می روید می داند.

بیشتر خدمات VPN انواع مختلفی از فعالیتهای کاربران خود را نگه می دارد. بعضی اوقات سرویس ها این سیاههها را برای استفاده خودشان نگه می دارند ، و بعضی اوقات مجبور می شوند توسط دولتشان این گزارش ها را نگه دارند. این سیاههها شامل موارد زیر است:

 • سیاهههای مربوط به موارد استفاده: سابقه استفاده از VPN در مکانهایی که می روید و به صورت آنلاین انجام می دهید. برخی از VPN گزارش های دقیق مربوط به فعالیت های هر کاربر را نگه می دارند ، در حالی که برخی دیگر اطلاعات مربوط به استفاده را به روشی جمع می کنند که شناسایی کاربران شخصی را دشوار یا غیرممکن می کند.
 • سیاهههای مربوط به اتصال: سوابق اطلاعاتی مانند هنگام ورود به VPN ، آدرس IP رایانه ، نام کاربری و داده های مشابه را ثبت کنید. نه به عنوان استفاده های سیاه ، بلکه اطلاعات زیادی را که می تواند علیه شما به کار رود ، بد نیست.

اینکه چه سرویس هایی را نگه می دارد و چه مدت آنها را نگه می دارد تعیین می کند چه میزان از این خطرات برای شما وجود دارد. ممکن است یک ارائه دهنده VPN این اطلاعات را فوراً حذف کند. ممکن است یکی دیگر از این اطلاعات را برای اهداف نگهداری و پشتیبانی پشتیبانی کند ، سپس پس از قطع ارتباط ، آن را حذف کنید. با این وجود ، هنوز VPN های دیگر موظف هستند این اطلاعات را برای روزها ، هفته ها یا حتی ماه ها حفظ کنند.

برخی از سرویس های VPN تبلیغ می کنند که هیچ مشکلی را حفظ نمی کنند و این حداکثر امنیت را برای شما فراهم می کند. با این حال ، باید با ارائه دهنده انتخاب شده خود محتاط باشید. برخی از VPN ها ادعا می کنند "بدون ورود" هستند ، اما در واقع گزارش های اتصال دقیق را نگه می دارند.

اگر یک گزارش وجود داشته باشد ، این پتانسیل وجود دارد که یک آژانس بتواند از آن اطلاعات علیه شما استفاده کند ، و محدودیتی برای آنچه VPN می تواند برای محافظت از شما انجام دهد وجود دارد. مهم نیست که چقدر سرویس VPN طرفدار حفظ حریم خصوصی باشد ، اگر یک نماینده دولتی با یک پرونده موقت پرونده های خود را درخواست کنند ، آنها موظف به تسلیم آنها هستند.

بالقوه برای رمزگذاری ضعیف
برای ایمن بودن ارتباط بین رایانه و سرور VPN ، رمزگذاری مورد استفاده سرویس VPN باید غیرقابل شکست باشد. این در مورد بهترین VPN ها ، که از رمزگذاری درجه نظامی 256BIT Advanced Encryption Standard (AES) استفاده می کنند ، صادق است. با این حال ، برخی از VPN های سطح پایین تر از الگوریتم های رمزنگاری ضعیف تری مانند PPTP و Blowfish استفاده می کنند ، بنابراین می خواهید هنگام انتخاب ارائه دهنده از رمزنگاری مورد استفاده هر VPN دقت کنید..

برای محافظت نهایی ، به روشی نیاز دارید تا خود را ناشناس کنید. به همین دلیل آنها Tor را ایجاد کردند.

Tor: یک مرور کلی

تور در مقابل VPN

تور چیست؟?

در نگاه اول ، شبکه Tor شبیه به VPN است. پیام های رایانه و از طریق رایانه شما به جای اتصال مستقیم به منابع اینترنت ، از طریق شبکه Tor عبور می کنند. اما در جاهایی که VPN ها حریم شخصی را فراهم می کنند ، Tor ناشناس ماندگی می کند.

یک سرویس VPN می تواند افراد خارجی را از دیدن محل کار و کارهایی که در اینترنت انجام می دهید ، دور نگه دارد ، اما روش هایی برای شکستن حریم خصوصی آنها به شما وجود دارد. با توجه به ماهیت خود ، یک سرویس VPN به اطلاعاتی درباره شما دسترسی دارد. شما باید برای محافظت از آن اطلاعات به آنها اعتماد کنید.

وقتی از شبکه Tor استفاده می کنید ، لازم نیست به کسی اعتماد کنید. طراحی Tor وقتی به صورت آنلاین می روید شما را ناشناس می کند. در حالی که هیچ سیستمی 100 درصد غیر قابل تصرف نیست ، تشخیص شخصی در هنگام استفاده از شبکه Tor برای کسی بسیار دشوار خواهد بود.

آیا Tor یک VPN است?

از آنجا که هر دو Tor و VPN عملکردهای مشابهی را انجام می دهند ، ممکن است تعجب کنید ، "آیا Tor واقعاً یک نوع خاص از VPN است؟" پاسخ این است ، "نه" در اینجا به همین دلیل است:

VPN شبکه ای از سرورها است که با رمزگذاری پیام های شما و مخفی کردن آدرس IP شما از حریم خصوصی شما محافظت می کند. ارائه دهنده VPN شما نرم افزار VPN را در رایانه شما و سرورهای موجود در شبکه آنها کنترل می کند. شما باید برای محافظت از حریم خصوصی خود هنگام استفاده از شبکه آنها به سرویس VPN خود اعتماد کنید.

Tor شبکه ای از سرورهاست که با آنها ناشناس ارتباط برقرار می کنید. هیچ سازمانی هم نرم افزار Tor را در رایانه شما و هم سرورهای مجزا در شبکه کنترل نمی کند. برای استفاده ایمن از Tor لازم نیست به کسی اعتماد کنید. واقعیت این است که شما هنگام استفاده از Tor نیازی به اعتماد به کسی ندارید ، چیزی است که باعث می شود آن را از یک VPN متمایز کند.

چگونه Tor کار می کند?

شبکه Tor به گونه ای طراحی شده است که هیچ سرور نمی تواند هم شما را بشناسد و چه کار کنید. این شبکه شامل هزاران سرور مستقل است که توسط داوطلبان در سراسر جهان اداره می شوند. چه اتفاقی می افتد وقتی کامپیوتر شما می خواهد با استفاده از شبکه Tor پیام ارسال کند:

 1. نرم افزاری در رایانه شما (یا مرورگر Tor یا برنامه Tor-enabled) سه سرور Tor را بطور تصادفی انتخاب می کند. سپس نرم افزار مسیری می سازد بین این سه سرور.
 2. این فرآیند با سرور شروع می شود اتصال به اینترنت عمومی (به نام خروج از گره) نرم افزار Tor روی رایانه شما پیام را رمزگذاری می کند به شکلی که فقط گره Exit می تواند رمزگشایی کند.
 3. سپس نرم افزار این روند را تکرار می کند با سرور وسط در حال حاضر پیام دو بار رمزگذاری شده است.
 4. نرم افزار همین کار را با سرور انجام می دهد ابتدا پیام را دریافت کنید از رایانه خود (به نام گره نگهبان) حالا پیام است سه بار رمزگذاری شده است.
 5. پس از رمزگذاری پیام ، نرم افزار Tor در کامپیوتر شما پیام رمزگذاری شده را ارسال می کند به گره گارد. این سرور بیرونی ترین لایه رمزنگاری را حذف می کند. گارد گره نمی تواند پیام اصلی را بخواند زیرا هنوز وجود دارد دو لایه رمزگذاری. با این حال ، این نرم افزار در هنگام رمزگذاری پیام ، آدرس سرور بعدی را در مسیر خود قرار می دهد.
 6. گارد گره پیام را به ارسال می کند سرور در وسط مسیر. این سرور لایه دوم رمزگذاری را حذف می کند. مانند اولین رایانه ، هنوز هم نمی تواند پیام را بخواند زیرا وجود دارد یک لایه دیگر رمزگذاری. اما حذف این لایه رمزگذاری آدرس Exit Node را به آن می گوید.
 7. سرور میانی پیام را به گره Exit Node ارسال می کند. خروج گره لایه نهایی رمزگذاری را حذف می کند. این بدان معنی است که Exit Node می تواند پیام اصلی شما را ببیند. اما ، به دلیل اینکه این پیام از طریق سرورهای دیگر در مسیر منتقل شد ، خروج گره نمی داند چه کسی پیام را ارسال کرده است.

تور چگونه کار می کند

این برای درک Tor مهم است ، بنابراین اجازه دهید ببینیم که هر سرور در مسیر چه می داند.

 • گره نگهبان می توانید آدرس IP رایانه خود را ببینید. اما نمی داند که این پیام به دلیل لایه های اضافی رمزگذاری چه می گوید. بنابراین تمام Guard Node می داند که رایانه شما پیامی را با استفاده از Tor ارسال کرده است و به آن نیاز دارد آن پیام را به سرور میانی منتقل کنید.
 • سرور میانی می داند که پیام از گره گره آمده و باید پیام را به گره خروج ارسال کند. نمی تواند پیام را بخواند زیرا وجود دارد یک لایه رمزنگاری سمت چپ. سرور میانه نمی داند چه کسی پیام را به گره گارد فرستاده است زیرا این اطلاعات از طریق شبکه Tor منتقل نمی شود.
 • خروج از گره می داند این پیام چه می گوید زیرا مجبور است لایه نهایی رمزگذاری را لایه برداری کنید قبل از ارسال پیام به اینترنت عمومی اما نمی داند این پیام از ابتدا به کجا رسیده است. همه می دانند این است که سرور میانی پیام را ارسال می کند.

هیچ کس سرور نمی داند یا نمی تواند هر دو پیام را از کجا می داند یا نمی داند. این گونه است که Tor ناشناس بودن را فراهم می کند.

Tor Onion Routing در مقابل رمزگذاری VPN

نحوه مسیریابی پیام ها در شبکه های آنها یکی دیگر از تفاوت های کلیدی بین VPN و Tor است.

هنگام ارسال پیام با VPN ، این پیام بر روی رایانه شما رمزگذاری می شود و به یک سرور خاص در شبکه VPN ارسال می شود. در آنجا رمزگشایی شده و به مقصد نهایی ارسال می شود. پیام های ارسالی به رایانه شما به سرور VPN ارسال می شوند. در آنجا رمزگذاری شده و به رایانه شما ارسال می شوند. نرم افزار VPN در رایانه شما پیام را رمزگشایی می کند. پس از برقراری اتصال VPN ، همچنان برای مدت زمان استفاده از همان سرور استفاده می کنید.

Tor از مسیریابی پیاز استفاده می کند ، یک رویکرد پیچیده تر. پیاز مسیریابی نیاز دارد تا پیام قبل از ارسال به مقصد نهایی خود حداقل از سه سرور Tor که به طور تصادفی انتخاب شده اند عبور کند. قبل از اینکه پیام از رایانه شما خارج شود ، نرم افزار Tor چندین بار پیام را رمزگذاری می کند. اثر این است که به لایه های پیام رمزگذاری که باید پوست کنده شوند ، شبیه لایه های یک پیاز است.

با عبور پیام از طریق شبکه ، هر سرور یکی از لایه ها را رمزگشایی می کند. هنگامی که سرور نهایی در مسیر لایه نهایی رمزگذاری را از بین می برد ، پیام اصلی شما را در معرض نمایش قرار می دهد و آن را به مقصد خود در خارج از شبکه Tor منتقل می کند..

در نتیجه رمزگذاری و نحوه ارسال سرورهای Tor بین یکدیگر ، هیچکدام از این سه سرور نمی توانند هر دو پیام را ارسال کنند و چه پیام می گوید. این باعث می شود شما درون شبکه ناشناس شوید. برای محافظت بیشتر در برابر بازیگران بد در تلاش برای هک کردن شبکه ، نرم افزار Tor در رایانه شما سرور جدیدی را انتخاب می کند که تقریباً در هر 10 دقیقه از آن استفاده کند.

مزایای تور

استفاده از Tor برای اتصال به اینترنت چندین مزیت نسبت به یک اتصال محافظت نشده ارائه می دهد.

مزایای تور

خاموش کردن دشوار است
از آنجا که از هزاران سرور پراکنده در سراسر جهان تشکیل شده است ، خاموش کردن Tor بسیار دشوار است. شبکه توزیع شده است ، نه متمرکز. این بدان معناست که هیچ دفتر مرکزی ، دفتر شرکت یا سرور اصلی برای حمله وجود ندارد.

اکثر سرورهای Tor توسط طرفداران حفظ حریم خصوصی داوطلب اداره می شوند. برای خاموش کردن تور ، شما باید به دنبال هر سرور جداگانه در شبکه بروید. این امر باعث می شود تا خاموش کردن تور به همان اندازه کاربردی متوقف شود که انتقال موسیقی P2P یا خاموش کردن Bitcoin.

تقریباً ناشناس بودن کامل است
راه هایی وجود دارد که می توان به Tor حمله کرد ، اما مردم پروژه Tor دائما در تلاشند تا Tor را امن تر کنند. در حالی که هیچ شخص یا شبکه ای نمی تواند 100٪ ناشناس بودن شما را تضمین کند ، Tor ناشناس بودن آنلاین شما را حتی بهتر از بهترین VPN فراهم می کند..

معایب Tor

اگرچه Tor یک سیستم عالی برای استفاده ناشناس از اینترنت است ، اما یک راه حل عالی نیست. در اینجا معایبی در استفاده از Tor وجود دارد.

معایب Tor

خیلی کند
پیام های شبکه Tor از سه (یا بیشتر) سرور پراکنده عبور می کنند و حداقل سه بار رمزگذاری و رمزگشایی می شوند. در نتیجه ، شبکه Tor بسیار کند است. استفاده از آن برای پخش فیلم ها یا برای به اشتراک گذاری فایل همتا به همسالان بسیار دشوار خواهد بود.

توسط داوطلبان اداره می شود
از آنجا که شبکه Tor توسط داوطلبان اداره می شود ، هیچ منبع داخلی پول برای پرداخت وجه برای نگهداری و ارتقاء شبکه وجود ندارد. برخی از سرورهای شبکه قدیمی و کند هستند و یا اتصالات اینترنتی بدی ندارند. علاوه بر این ، همیشه این خطر وجود دارد که داوطلبان اجرای شبکه قابل اعتماد نباشند.

سازگاری کم دستگاه
Project Guardian Tor را در دستگاههای Android نگه می دارد. در حال حاضر ، مرورگر Tor برای iOS در دسترس نیست ، به این معنی که نمی توانید از آن در iPhone یا iPad استفاده کنید.

تور در مقابل VPN: کدام یک را باید انتخاب کنید?

تور در مقابل VPN: حکم

اکنون که می دانید Tor و VPN چگونه کار می کنند ، می توانید تعیین کنید که بیشترین حس را برای شما ایجاد می کند. برای مرور سریع چگونگی پیدایش Tor و VPN در برابر یکدیگر ، نمودار زیر را بررسی کنید ، یا توضیحی کامل درباره زمان انتخاب هر فناوری بخوانید..

نمودار Tor در مقابل VPN

چه زمانی باید VPN را از طریق Tor انتخاب کنید?

VPN گزینه ای عالی برای کاربرانی است که در فعالیت های آنلاین فعالیت می کنند و می توانند اطلاعات شخصی یا حساس خود را در معرض خطر قرار دهند ، از جمله:

 • در حال بررسی یک حساب بانکی آنلاین
 • خرید آنلاین
 • اتصال به Wi-Fi عمومی
 • سفر به کشورهایی که سانسور بالایی دارند
 • دسترسی به وب سایتهای مسدود شده
 • تورنت

هر وقت اطلاعاتی را از طریق اینترنت ارسال می کنید ، احتمال اینکه کسی آن را رهگیری کند وجود دارد. اگر اطلاعات حساس از طریق اینترنت ، مانند اطلاعات ورود به سیستم خود را به حساب بانکی آنلاین یا شماره کارت اعتباری خود ارسال می کنید ، برای اطمینان از محافظت از آن باید از VPN استفاده کنید..

این امر به ویژه در صورت استفاده از خدمات عمومی Wi-Fi مهم است. در حالی که این خدمات معمولاً در جاهایی مانند کافی شاپ ها ، هتل ها یا فرودگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند ، بسیار ناامن هستند و تجهیزات هک کردن در آنها ارزان و به راحتی در دسترس است. VPN ها همچنین راههای موثری برای محافظت از حریم خصوصی در صورت مسافرت بین المللی ، در کشوری با سانسور یا تورنت بالا زندگی می کنند.

علاوه بر این ، چندین مورد وجود دارد مزایای انتخاب VPN, شامل:

 • سرعت: VPN ها معمولاً سریعتر از Tor هستند زیرا پیام ها به جای 3 گره Tor فقط از طریق یک سرور VPN عبور می کنند.
 • سازگاری با همه دستگاه ها: VPN با دستگاه های گسترده تری نسبت به Tor کار می کند. به ویژه ، از امروز ، Tor با سیستم عامل iOS اپل کار نمی کند. اگر از آی فون یا آی پد استفاده می کنید ، Tor گزینه ای نیست.
 • اشتراک فایل P2P: VPN ها برای به اشتراک گذاری فایل P2P یا تماشای فیلم ها مناسب تر هستند.
 • همه اتصالات آنلاین محافظت شده: VPN از تمام اتصالات اینترنتی شما محافظت می کند. Tor فقط از کسانی که برای استفاده از شبکه Tor طراحی شده اند محافظت می کند.
 • قیمت: چندین VPN رایگان هستند. آنهایی که هزینه ماهیانه اندکی دارند بسیار مقرون به صرفه هستند.
 • تنظیم و استفاده آسان: VPN ها بسیار آسان تنظیم می شوند. تنها کاری که باید انجام دهید اینست که نرم افزار را روی رایانه خود بارگیری کرده و هر زمان که نیاز به محافظت داشته باشید آن را اجرا کنید.
 • دسترسی به تیم پشتیبانی: از آنجا که ارائه دهندگان VPN شرکتهای اصلی هستند ، آنها دارای صفحه سؤالات متداول هستند ، و همچنین تیم های پشتیبانی باید در صورت بروز هرگونه مشکلی روبرو شوند.

چه زمانی باید Tor را از طریق VPN انتخاب کنید?

شما انواع موقعیت هایی را مشاهده کرده اید که باید از VPN استفاده کنید و ممکن است تعجب کنید ، "چرا من از Tor استفاده می کنم؟" واقعیت این است که ، اکثر مردم به هیچ وجه به Tor احتیاج ندارند. VPN برای اکثر قریب به اتفاق شرایط کافی است. بنابراین ، چه زمانی باید از Tor استفاده کرد?

Tor ابزاری است که می توانید در صورت زیاد بودن مخاطرات از آن استفاده کنید. شاید شما یک روزنامه نگار باشید که از برخی ظلم های دولت خبر می دهد. یا فعالانی که در برخی کشور سرکوبگر اعتراض خود را برگزار می کنند.

در این موارد ، آزادی و زندگی شما می تواند در معرض خطر باشد. شخص ثالث ممکن است بتواند به یک سرویس VPN تکیه دهد تا اطلاعاتی در مورد شما کسب کند. اما فقط چند سازمان در جهان قدرت دارند که حتی تلاش کنند شما را از طریق Tor ردیابی کنند.

علاوه بر این ، چندین مورد وجود دارد مزایای انتخاب Tor, شامل:

 • ناشناس بودن کامل: Tor ردیابی فعالیت آنلاین شما برای اشخاص ثالث غیرممکن است. در حالی که این مورد تقریباً برای VPN صادق است ، همیشه اینگونه نیست. علاوه بر این ، برخلاف Tor ، VPN ها می توانند آدرس IP شما را خراب کرده و در معرض نمایش بگذارند.
 • قیمت: Tor همیشه رایگان برای استفاده است.
 • تنظیم و استفاده آسان: مرورگر Tor برای بارگیری و استفاده بسیار آسان است.

تور در مقابل VPN: حکم

به طور کلی ، VPN و Tor هر دو روش مؤثر برای محافظت از داده های شما و ایمن نگه داشتن خود در اینترنت هستند. در پایان ، یک VPN عملی ترین راه حل برای کاربران روزمره است که به دنبال حفظ امنیت خود هستند.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me