Google درباره شما چه می داند: راهنمای کامل

ممکن است Google شما را بهتر از هر کس بهتر بشناسد.


با تشکر از داده هایی که غول فناوری برای فروش تبلیغات جمع آوری کرده است ، Google اطلاعات زیادی در مورد شما دارد - از آنچه به نظر می رسد جایی که زندگی می کنید و جایی که سفر کرده اید. شرکت حتی ممکن است بتواند غذای مورد علاقه شما را حدس بزند.

چگونه گوگل همه اینها را می داند؟ برای مرور سریع هر آنچه Google درباره شما می داند به اینفوگرافیک ما بروید یا با کلیک روی نمادهای زیر راهنمای کامل ما را بررسی کنید.

 • چگونه گوگل شما را ردیابی می کند
  چگونه Google پیگیری می کند
 • چقدر Google شما را می شناسد
  آنچه گوگل می داند
 • Google را از ردیابی شما متوقف کنید
  چگونه Google را متوقف کنیم

چگونه گوگل شما را ردیابی می کند؟

اگرچه "Google it" به طور رسمی وارد فرهنگ لغت فرهنگی شده است ، شرکت بزرگ شرکت بسیار بیشتر از موتور جستجوگر است. این شرکت فناوری از طریق برنامه های خود ، سرویس های مرتبط با اینترنت ، شرکت های اکتسابی و موارد دیگر ، اطلاعاتی را درباره شما جمع آوری می کند. در زیر ، رایج ترین برنامه ، محصول یا خدماتی را که Google برای ردیابی داده ها استفاده می کند ، و همچنین یک مرور کلی از داده های خاص جمع آوری شده را تقسیم کرده ایم..

برنامه ، محصول یا خدمات Google جمع آوری داده ها
گوگل کروم تاریخچه مرورگر ، وب سایت های بازدید شده
جستجوی گوگل نمایش داده شد جستجو کرد
جیمیل مخاطبین ، ایمیل های ارسالی ، ایمیل های دریافتی ، محتوای ایمیل / مکالمات
تبلیغات موضوعاتی که به آن علاقه مند هستند ، روی آن کلیک کردند
Google Photos برچسب گذاری شده در افراد و مکان ها
Google Fit سطح تناسب اندام و اهداف
نقشه های Google مکانهای بازدید شده ، مکانهای جستجو ، روشهای حمل و نقل ، خرما
تقویم Google برنامه ها و قرارهای آینده
Google Hangouts مخاطبین ، مکالمات
YouTube فیلم ها را تماشا ، لایک و آپلود کردند
اخبار گوگل سایتهای خبری بازدید کردند ، داستانها روی آن کلیک کردند
کتابهای گوگل کتابها خوانده شده و جستجو شده اند
Google Shopping محصولات جستجو و کلیک کردند
واژ مسیرها و مکانهای جستجو شده ، مکانهای بازدید شده

از آنچه در اینترنت جستجو کرده اید و وب سایت هایی که بازدید کرده اید مخاطبین شما چه کسانی هستند و درباره چه چیزی صحبت می کنید ، Google چیزهای زیادی درباره شما می داند. سپس شرکت قادر به گرفتن این اطلاعات و تصمیم گیری آگاهانه در مورد آنچه ممکن است به شما علاقه مند باشید ، می باشد که آنها به شما در قالب تبلیغات نشان می دهند.

گوگل درباره شما چه می داند

برنامه های Google اطلاعات کاملی را از شما در اختیار شما قرار می دهد ، از جزئیات شخصی که منافع شما ، سفرهای گذشته و اهداف آینده شما را تشکیل می دهند شما چه کسانی هستند.

تو کی هستی

از تشخیص چهره گرفته تا ضبط های صوتی و جستجوی بصری ، Google قادر است پروفایل کاملی - و بطور غیرقابل تصحیح - درست درباره آنچه شما را ایجاد می کند ، ایجاد کند.

ظاهر شما
با تشکر از تشخیص چهره در Google Photos ، موتور جستجو احتمالاً ایده خوبی دارد از آنچه شما می خواهید. در حقیقت ، شما می توانید یک "برچسب" در Google Photos ایجاد کنید که در واقع یک برچسب برای هر شخص در تصاویر شما است و Google قادر است آن شخص را از هر عکسی که آپلود می کنید جدا کند - حتی اگر عکس فقط شامل یک تصویر جزئی باشد یا باشد. مبهم.

صدای شما
اگر تاکنون از دستورات صوتی با Google Home ، یک دستگاه Android یا هر محصول یا دستگاه دیگر Google استفاده کرده اید ، سایت دارای اطلاعات مربوط به آن است. در واقع ، نه تنها می توانید دستورات صوتی گذشته خود را در بخش "صدا و صدا" در بخش فعالیت من Google مشاهده کنید ، بلکه می توانید آنها را نیز بشنوید. این سایت تاریخچه کاملی از دستورات صوتی شما ، از جمله ضبط صدا را نگه می دارد.

اعتقادات مذهبی / سیاسی شما
آیا در Google جستجو کرده اید که چگونه می توانید به یک کمپین سیاسی کمک مالی کنید؟ از وب سایت نامزد بازدید کرده اید؟ خطبه را در YouTube تماشا کرده اید؟ Google از تمام این اطلاعات برای ساختن نمایه جامع استفاده می کند ، همه چیز را شامل می شود ، خواه شما مذهبی تر یا معنوی باشید ، چه کسی احتمالاً در انتخابات بعدی به آن رأی دهید.

وضعیت سلامتی شما
اگر از Google Fit استفاده می کنید ، این شرکت احتمالاً یک بررسی کلی خوب از سلامتی شما دارد ، از اینکه چقدر فعال هستید تا کالری که روزانه می سوزانید تا اهداف تناسب اندام خود را. اما حتی اگر از این برنامه Google استفاده نمی کنید ، این سایت احتمالاً درک خوبی از وضعیت سیستم ایمنی بدن شما - یا حداقل نحوه مشاهده آن - از جستجوی Google شما دارد. در حقیقت ، جمع آوری داده های موتور جستجو و ارجاع متقابل آن در برابر الگوهای حتی ممکن است Google را به شما بگوید که مریض هستید یا با یک مسئله پزشکی روبرو هستید.

اطلاعات شخصی شما
در جستجوی بهترین شیر بدون لاکتوز در Google جستجو کردید؟ وقتی انتظار دارید چه انتظاری دارید؟ برای چگونه سریع اسپانیایی یاد بگیریم؟ همه چیزهایی که جستجو می کنید توسط Google ردیابی می شود ، که می تواند برای درک بهتر جزئیات شخصی در مورد زندگی شما ، از اینکه آیا محدودیت های رژیم غذایی برای چه زبانی دارید صحبت می کنید.

همه جا که تا به حال بوده اید

ردیابی موقعیت مکانی یکی از مناطقی است که گوگل در آن برتری دارد - به لطف فناوری پیشرفته تشخیص موقعیت مکانی ، این شرکت همه چیز را از جایی که شما در دو تعطیلات به دو تعطیلات رفتید تا از چه رستوران هایی که بیشتر اوقات می خورید می داند.

خانه و محل کار شما
تلفنهای Android ، سرویسهای Google و Pixel ، تلفن شخصی Google را ندارند ، مکان شما را از طریق چندین وسیله از جمله Wi-Fi ، GPS و شبکه های تلفن همراه ردیابی و ضبط می کنند. این بدان معنی است که تلفن هر روز و هر روز که می دانید مدت زمان حضور در آنجا را می شناسید.

Google قادر به تفسیر آن داده ها و نتیجه گیری از آن است - برای مثال ، جایی که شما زندگی می کنید احتمالاً جایی است که تلفن شما برای اکثر شب ها و آخر هفته است. در واقع ، ممکن است فقط تعیین Google Now سه روز طول بکشد تا محل زندگی شما مشخص شود. برای دستگاه های اپل یا سایر سیستم عامل ها ، Google Maps به روشی مشابه کار می کند.

مکانهایی که بازدید می کنید
علاوه بر جمع آوری اطلاعات در مورد مکان زندگی و کار شما ، Google قادر است سایر مکانهایی را که بازدید می کنید بیشتر از همه ردیابی کند. آیا کافی شاپ مورد علاقه دارید؟ مسیری در حال اجرا؟ یک مرکز مراقبت روزانه که هر روز در هفته از آن استفاده می کنید؟ گوگل احتمالاً از آن خبر دارد.

مکانهایی که سفر کرده اید
Google فقط موارد و معایب زندگی روزمره شما را نمی داند. شرکت فناوری می داند شما در کجا نیز سفر کرده اید ، خواه یک استراحت آخر هفته یا یک سفر یک ماهه به یک کشور دیگر.

نه تنها Google می تواند مکانهایی را که به آنجا سفر کرده اید ، ردیابی کند ، بلکه می تواند ببیند که شما در آنجا چه بوده اید. اگر از موزه ای در پاریس بازدید کرده اید یا در تگزاس به رقص خط می پردازید ، گوگل می داند - دقیقاً به زمان دقیقی که وارد شده اید ، چه مدت اقامت داشته اید و چه مدت طول کشید تا از یک مقصد به مقصد دیگری برسید. ردیابی موقعیت مکانی حتی می تواند از نحوه حمل و نقل مورد استفاده شما بگوید ، مثلاً اگر پیاده روی کردید یا قطار را طی کردید.

علاوه بر این ، دستیابی Google از Waze به این معنی است که سایت می تواند داده هایی را در جایی که شما بوده اید جمع کند حتی اگر به Maps یا یک دستگاه Google وصل نشده باشید.

دوستان شما کی هستند

بین مخاطبین و مکالمات شما در Gmail و Hangouts و قرارهایی که در تقویم Google انجام می دهید ، شرکت همه چیز را از کسانی که با آنها صحبت می کنید می داند از کجا و در کجا می بینید.

با کی صحبت می کنی
اگر از Gmail برای ایمیل شخصی یا کاری خود استفاده می کنید ، Google لیستی از تمام مخاطبین شما ، از جمله کسانی که با آنها بیشتر صحبت می کنید ، بروید: به بخش "مکرراً با مخاطب" Google بروید تا ببینید با کدام یک از مخاطبین Gmail خود بیشترین وقت را در مکالمه با خود می گذرانید. (و بررسی کنید که آیا ارزیابی Google از اینکه دوست دارید بیشتر با شخص شما مطابقت داشته باشد) است یا خیر. کاربران Android و Pixel همچنین به مخاطبین تلفن و پیام های متنی خود به Google دسترسی می دهند.

جایی که شما ملاقات می کنید
بعداً برای دوست داشتن قهوه ملاقات می کنید؟ اگر در تقویم Google شما باشد ، این شرکت از آن مطلع است - و به لطف ردیابی موقعیت مکانی ، می توانید سفر خود را از خانه خود به کافی شاپ و عقب نقشه کنید. اگر با دوست خود در مغازه عکس بگیرید و آن را در Google Photos بارگذاری کنید ، Google می تواند از تشخیص چهره استفاده کند تا آنها را به آلبوم عکس خاص خود اضافه کند. همچنین می توانید مکانی که عکس نیز گرفته شده است را برچسب گذاری کنید.

اگر سالها بعد ، شما سعی می کنید به یاد بیاورید که با آن روز قهوه را چشیدید ، Google می تواند به شما کمک کند یادتان باشد.

آنچه راجع به شما صحبت می کنید
آیا Google آنچه را که درباره Gmail صحبت می کنید ، ردیابی می کند؟ این یک بحث برای بحث است - این شرکت در سال 2017 اعلام کرد که به منظور ایجاد تبلیغات هدفمند ، خواندن ایمیل را متوقف می کنند. اینکه آیا آنها واقعاً خواندن آنها را متوقف کرده اند ، موضوع دیگری است.

آنچه دوست دارید و دوست ندارید

Google این کار را دارد که می داند شما به چه چیزی وارد می شوید - اینگونه است که موتور جستجو چنین تجربه تبلیغاتی شخصی را ایجاد و به فروش می رساند. از ژانر فیلم مورد علاقه خود گرفته تا نوع غذای مورد علاقه شما ، Google ترجیحات شما را می داند.

غذا ، کتاب و فیلم
Google می تواند از داده های موتور جستجو ، مانند دستور العمل هایی که تحقیق کرده اید یا عناوینی را که جستجو کرده اید ، استفاده کند تا ایده ای راجع به آنچه دوست دارید و دوست ندارید ، شکل دهد. برنامه های خاصی مانند Google Books که آهنگهای کتابهایی را که جستجو کرده اید و خوانده اید ، نگه می دارد ، این دانش را عمیق تر می کند. علاوه بر این ، Google صاحب YouTube است ، به این معنی که آنها می دانند کدام دنباله فیلم را جستجو کرده اید.

Google از این اطلاعات و همچنین وب سایتهایی که بازدید کرده اید و تبلیغاتی که روی آنها کلیک کرده اید استفاده می کند تا نمایه ای از موضوعات مورد نظر خود را برای آنها ایجاد کند. شما می توانید یک لیست کامل از افرادی که فکر می کنند شما هستند را ببینید. - در داشبورد تبلیغات آنها ، به آنچه نشان می دهد تماشا می کنید و سرگرمی هایی که در اوقات فراغت می دهید را دنبال می کنید.

جایی که می خرید و آنچه می خرید
اگر تاکنون از Google Shopping برای مقایسه قیمت فروشندگان آنلاین استفاده کرده اید ، Google از آن مطلع است. آنها همچنین می دانند از طریق جستجوی Google چه محصولاتی را جستجو کرده اید که بر روی آنها کلیک کرده اید و می توانند بازدیدهای وب سایت شما و چه محصولاتی را که از طریق Google Chrome در وب سایت های خرده فروشی مشاهده کرده اید ، ردیابی کنند.

برنامه های آینده شما

دانش Google محدود به آنچه در گذشته انجام داده اید یا در حال حاضر انجام می دهید نیست. این شرکت همچنین می تواند از داده های برنامه ها و موتور جستجوی خود استفاده کند تا پیش بینی هایی را در مورد کارهایی که در آینده انجام خواهید داد ، انجام دهد.

آنچه شما علاقه مند به خرید ، دیدن یا خوردن هستید
علاقه مند به دیدن یک فیلم جدید هستید؟ چک کردن یک رستوران جدید یا سفر آخر هفته به یک شهر جدید؟ اگر از جستجوی Google برای جستجوی زمان فیلم ، رزرو آنلاین یا جستجوی بهترین فعالیت های توریستی استفاده کرده اید ، Google می داند.

سفرها و رزروهای آینده
آیا در شهرهایی که بازدید می کنید ، رستوران هایی را برای غذا خوردن در هتل ها نشان داده اید؟ آیا برنامه ای را در تقویم Google ایجاد کرده اید؟ Google می تواند این داده ها را برای ارزیابی سفرهای آینده شما جمع آوری کند. Google همچنین ایمیلهای شما را اسکن می کند تا ببیند پروازهای شما در آینده انجام شده است و می تواند براساس تأییداتی که به Gmail ارسال شده است ، به طور خودکار رزرو رستوران را به برنامه خود اضافه کنید..

برنامه های زندگی آینده
آیا در مورد مالکیت خانه جستجو کرده اید؟ در مورد اینکه بهترین سن برای فرزندان کی است؟ درباره نکاتی برای سفر به چین؟ Google از این اطلاعات برای درک بیشتر در مورد شما و آنچه در آینده می خواهید استفاده می کند ، تا بتواند تبلیغات آنلاین را متناسب با نیازهای شما انجام دهد.

زندگی آنلاین شما

در ابتدایی ترین ، گوگل یک شرکت موتور جستجو و خدمات اینترنتی است. بنابراین جای تعجب ندارد که علاوه بر دانستن ثروتمندی از اطلاعات شخصی شما ، این سایت همچنین می داند که همه چیزهایی وجود دارد که باید درباره آنچه انجام می دهید آنلاین بدانید.

وب سایت هایی که بازدید کرده اید
Google لیستی از همه سایتی که در Chrome بازدید کرده اید ، از هر دستگاهی است. این سایت همچنین برگه ای از هر جستجوی شما را اجرا می کند ، هر تبلیغی که روی آن کلیک کرده اید و هر ویدیوی YouTube که تماشا کرده اید.

عادتهای مرور شما
از تعداد سایتهایی که شما نشان داده اید تا چه تعداد گذرواژه به طور خودکار پر شده Chrome ، Google دارای درک کاملی از عادات مرورگر شما است ، از جمله:

 • برنامه های شما از فروشگاه وب Chrome و فروشگاه Google Play
 • برنامه های افزودنی شما از فروشگاه وب Chrome
 • تنظیمات مرورگری که در Chrome تغییر داده اید
 • آدرس های ایمیل ، آدرس ها و شماره های تلفنی که تنظیم کرده اید به طور خودکار در Chrome تنظیم کنید
 • تمام آدرسهای وب سایت شما تا کنون در نوار آدرس وارد شده اید
 • صفحاتی که شما در Chrome نشانک گذاری کرده اید
 • تمام گذرواژه‌هایی که از Chrome خواسته اید برای شما ذخیره کند
 • لیستی از سایت هایی که به Chrome گفته اید پسورد خود را ذخیره نکند
 • همه برگه‌های Chrome که در دستگاه‌های شما باز هستند
 • تعداد مکالمات Gmail شما بوده است
 • چند ماه جستجوی Google شما این ماه انجام داده اید

چگونه می توانید Google را از ردیابی شما متوقف کنید

اگر از میزان اطلاعاتی که گوگل در مورد شما دارد ، مورد تأیید قرار نگرفتید ، چندین مرحله وجود دارد که می توانید برای ردیابی بی امان شرکت استفاده کنید..

 1. از VPN استفاده کنید
 2. یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) گزینه ای امن برای جلوگیری از ردیابی Google در هنگام آنلاین بودن است. اگرچه شبکه های خصوصی مجازی نمی توانند کاملاً از دسترسی شرکت به داده های شما جلوگیری کنند ، اما آدرس IP شما را پنهان می کنند ، ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کنند و تاریخچه مرور شما را خصوصی می کنند و اقدامات آنلاین شما را بسیار امن تر می کنند..

 3. از مرور خصوصی استفاده کنید
 4. از حالت ناشناس Google استفاده کنید تا مطمئن شوید صفحاتی که به آنها دسترسی دارید در سابقه مرور یا سابقه جستجو شما نشان داده نخواهند شد. با این حال ، آگاه باشید که وب سایت های دیگر هنوز هم می توانید اطلاعات مربوط به شما را جمع آوری و به اشتراک بگذارند ، حتی اگر از مرور خصوصی استفاده می کنید.

 5. تنظیمات حریم خصوصی خود را تنظیم کنید
 6. برای تغییر اطلاعات ذخیره شده در مورد شما و بازدید از صفحه فعالیت خود ، برای حذف سابقه و فعالیت ذخیره شده ، از کنترل های فعالیت Google استفاده کنید..

 7. گزارش موقعیت مکانی را خاموش کنید
 8. در Google Maps - و همچنین در تنظیمات دستگاه Android و Pixel خود ، اگر از آن محصولات استفاده می کنید - گزارش موقعیت مکانی را غیرفعال کنید تا Google را از ردیابی مکان و مکان خود جدا نکنید. اگر از جهت استفاده از Google Maps یا Waze استفاده می کنید ، این شرکت همچنان می تواند داده های مکان را هنگام استفاده از آن برنامه ها روی شما جمع کند.

 9. از یک مرورگر و موتور جستجوگر دیگر استفاده کنید
 10. برای جلوگیری از ردیابی Google از جستجوها و بازدیدهای وب سایت ، می توانید از مرورگر و موتور جستجوی دیگری مانند اینترنت اکسپلورر و بینگ مایکروسافت استفاده کنید. با این حال ، این تنها Google را از ردیابی شما متوقف می کند - مایکروسافت (یا هر شرکتی که دارای مرورگری است که روی آن تغییر کرده اید) به جای آن داده های شما را دریافت می کند.

 11. حساب های Google خود را حذف کنید
 12. برای جلوگیری از ردیابی غول فناوری ، باید اقدامات جدی را انجام دهید - یعنی عدم استفاده از محصولات هر شرکت. این بدان معنی است که حذف برنامه های مرتبط با شرکت از جمله Gmail ، Google Drive و هر دستگاه Android و انتقال به مرورگر و موتور جستجوگر دیگر.

گوگل از جهات مختلف زندگی را بسیار ساده تر کرده است. جستجوی Google جوابهای شما را فقط با یک کلیک فاصله داده است. Google Maps دستورالعمل ها را برای پیدا کردن و درک آسان کرده است. Google Drive کار با سیستم عامل های مختلف را بدون درز انجام داده است.

این راحتی با یک قیمت همراه است: حریم خصوصی. اگر در مورد اینکه Google چگونه شما را ردیابی می کند - و آنچه را که با داده ها انجام می دهند نگران هستید - نگران هستید مراحل زیر را دنبال کنید تا امنیت خود را حفظ کنید ، و برای مرور کامل تر درباره اطلاعاتی که Google ردیابی می کند و چگونه آنها را دنبال می کنید ، مراحل بالا را دنبال کنید و به سایت حریم خصوصی Google مراجعه کنید. استفاده از آن.

چه می کند-گوگل-می دانم
به اشتراک گذاشتن کد اینفوگرافیکGoogle درباره شما چه می داند

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me