نحوه انسداد وب سایت ها (8 راه اثبات احمق)

مسدود کردن وب سایت های مسدود شده جغرافیایی خاص آسان تر از آنچه فکر می کنید است.

اگر شما مانند من هستید ، که در کشوری مسافرت یا زندگی می کند که نوعی سانسور اینترنتی دارد و می خواهد به همه سایت ها دسترسی پیدا کند ، خواندن را ادامه دهید.

وقتی صحبت از سانسور و جلوگیری از دسترسی دولت به اینترنت صورت می گیرد ، ما به چین (فایروال بزرگ) و سایر کشورهای استبدادی مانند کره شمالی فکر می کنیم. گرچه سانسور در آن کشورها زیاد است ، واقعیت این است که سانسور در کشورهای توسعه یافته بدتر می شود:

 • یک مطالعه توسط شورای اروپا نشان داد که سانسور در اروپا رو به افزایش است.
 • یک مطالعه دیگر توسط خانه آزادی نشان داد که آزادی جهانی اینترنت در حال حاضر به مدت هفت سال کاهش یافته است.

خوشبختانه ، در حالی که وب سایت های بیشتر و بیشتری مسدود می شوند ، روش های مختلف دیگری نیز برای انسداد وب سایت در سال 2019 وجود دارد:

مسدود کردن وب سایتهای مسدود شده: 8 روش کارآمد

این که آیا می خواهید وب سایت ها را در محل کار یا مدرسه مسدود کنید ، یا اینکه می خواهید وب سایت هایی که توسط ISP شما مسدود شده است را مسدود کنید ، حداقل یکی از روش های زیر باید برای شما کار کند:

1. برای دور زدن محدودیت های جغرافیایی از یک سرویس VPN استفاده کنید

ما معتقدیم که یک VPN تاکنون موثرترین راه برای انسداد دسترسی به هر وب سایت مورد نظر شماست. اگر می خواهید کم کاری کنید تا VPN چیست و چگونه کار می کند ، راهنمای مبتدی ما برای VPN بهترین مکان برای شروع است.

اگرچه اساساً ، VPN ها به شما امکان می دهند وب سایتها و سرویسهای مسدود شده را با مسیریابی تمام ترافیک اینترنت خود از طریق سروری که فعالیتهای اینترنتی شما را انجام می دهد ، مسدود کنید..

در بیشتر موارد ، وقتی به نظر می رسد که یک ISP یا مقامات دیگر وب سایت خاصی را مسدود کرده اند ، آنها معمولاً بیش از یک URL را مسدود می کنند. بعضی اوقات آنها پورت ها ، محدوده های آدرس IP را مسدود می کنند و مکانیسم های دیگری را که ممکن است برای دور زدن انسداد آنها استفاده شود را هدف قرار می دهند. ما یک VPN را برای انسداد وب سایت ها ترجیح می دهیم ، زیرا اگر اتصال با موفقیت به شبکه VPN برقرار شود ، از مکانیسم های موجود برای محدود کردن دسترسی شما به وب سایت های مسدود شده دور می زند..

با یک VPN ، یک تونل مطمئن بین دستگاهی که به آن وصل می شوید و سرور VPN ایجاد می شود و تمام ترافیک دستگاه شما از طریق این تونل عبور می کند.

هنگام استفاده از VPN برای انسداد وب سایت ها دو پیامد اصلی وجود دارد:

 • از آنجایی که ترافیک شما اکنون از طریق تونل VPN عبور می کند ، شما به طور خودکار از همه محدودیت هایی که توسط ISP استفاده می شود - از جمله امکان دسترسی به سایتهای مسدود شده عبور می کنید.
 • ISP شما ، مهم نیست که چقدر آنها تلاش می کنند ، نمی توانند ببینند به چه سایتی دسترسی پیدا می کنید. بنابراین نه تنها سایتهای مسدود شده را از حالت انسداد خارج می کنید ، بلکه حتی نمی دانید که شما توانسته اید این سایتهای مسدود شده را از حالت انسداد خارج کنید.

در حالی که ما بیش از 70 VPN را در این سایت مرور کرده ایم ، برخی از توصیه های برتر ما برای رفع انسداد سایت های مسدود شده ، NordVPN و ExpressVPN هستند.

به عنوان مثال ، ExpressVPN اکثر وب سایتها را مسدود می کند ، زیرا در وب سایت خود ذکر شده اند:

VPN ها وب سایت ها را مسدود می کنند

VPN علاوه بر کمک به شما در رفع انسداد وب سایت ها و محتوای مورد علاقه خود ، مزایای زیر را نیز دارد:

 1. این کمک می کند تا وب سایت ها از جمع آوری اطلاعات در مورد شما و پیگیری فعالیت های شما در اینترنت جلوگیری کنند.
 2. این امکان را به شما می دهد تا پرونده ها را به صورت ناشناس در اینترنت - مستقیم یا از طریق تورنت یا از طریق شبکه های همتا - بارگیری کنید..
 3. این امکان را به شما می دهد تا محتوای مسدود شده را پخش کنید و از سرویس هایی مانند Netflix استفاده کنید حتی اگر در مکانی که از آن سرویس مجاز نیستید استفاده کنید. ما لیستی از بهترین VPN ها برای Netflix داریم که می توانید از طریق آن شروع کنید.
 4. این شما را از قربانی هکرها جلوگیری می کند - از آنجا که آدرس IP شما ماسک شده است و جایگزین آن VPN شده اید ، هک کردن شما غیرممکن است زیرا سرور VPN به جای آن ، هدف حملات شود..
 5. همانطور که توسط مطالعه موردی ما نشان داده شده است که چگونه خرده فروشان آنلاین از اطلاعات موقعیت مکانی استفاده می کنند تا قیمت محصولات و خدمات را مصنوعی کنند ، یک VPN به شما امکان می دهد با مراجعه به سایتها از هر مکان مورد نظر خود بهترین پیشنهاد را بدست آورید..

2. به جای URL آن ، مستقیماً به آدرس IP سایت مراجعه کنید

بعضی اوقات ، وقتی به نظر می رسد که دسترسی به وب سایت خاصی توسط ISP شما مسدود شده باشد ، می تواند تنها URL سایت را مسدود کند. به عبارت دیگر ، شما هنوز هم می توانید با استفاده از وسیله ای که URL را درگیر نمی کند به سایت دسترسی پیدا کنید (یعنی با مراجعه مستقیم به آدرس IP سایت).

بنابراین تفاوت بین URL و یک آدرس IP چیست؟ اساساً ، URL لینک مستقیم یک وب سایت شامل شناسه پروتکل آن (http: // یا http: //) و نام دامنه (به عنوان مثال: google.com) است..

حال ، اگر می توانستید از طریق URL آن به آدرس https://google.com به google.com دسترسی پیدا کنید ، می توانید مستقیماً از طریق آدرس IP آن با شماره 173.194.223.99 به آن دسترسی پیدا کنید.

بنابراین به جای تایپ کردن www.google.com در نوار آدرس مرورگر ، به سادگی 173.194.223.99 را تایپ می کنید و نتیجه همان است. در مواقعی که URL https://google.com مسدود شده است اما IP وجود ندارد ، شما می توانید از این بلوک دور بزنید و به محتوا دسترسی پیدا کنید.

شما می توانید این کار را برای هر وب سایت دیگری که گمان دارید در یک سطح فقط URL مسدود شده است ، انجام دهید. به سادگی آدرس IP سایت را با استفاده از ابزار Whois توسط UltraTools پیدا کنید. URL وب سایت را در کادر ارائه شده تایپ کنید و IP را بازگرداند.

در این حالت ، وقتی facebook.com را در جعبه ارائه شده تایپ کردیم ، موارد زیر را دریافت کردیم:

فیس بوک Whois IP

آنچه ما واقعاً به آن نیاز داریم آدرس IP است: 31.13.66.35. بازدید از این در نوار آدرس مرورگر ما را مستقیماً به وب سایت فیس بوک می برد.

با این حال ، گاهی اوقات ، این روش کار نمی کند: برای برخی وب سایت ها ، مانند ما ، دسترسی مستقیم به IP غیرفعال است. برای دیگران ، مانند یوتیوب ، از IP هایی استفاده می شوند که لزوماً شما را به وب سایت نمی رسانند. آدرس IP YouTube شما را به صفحه اصلی Google منتقل می کند. در موقعیت هایی مانند این ، روش های دیگر در این مقاله کار می کنند.

3. از حافظه پنهان Google (یا موتورهای جستجو دیگر) استفاده کنید

هنگامی که شما نیاز به دسترسی به محتوای اصلی دارید که نیازی به ورود به سیستم یا پردازش پایگاه داده ندارد ، حافظه پنهان Google - یا حافظه پنهان هر موتور جستجوگر اصلی - می تواند راهی سریع تر برای دسترسی به وب سایتهای مسدود شده باشد.

به منظور ارائه خدمات موثرتر نتایج به کاربران سرویس خود ، Google و سایر موتورهای جستجوگر اصلی نسخه ذخیره شده ای را در بیشتر صفحات ارائه شده ارائه می دهند. به سادگی نام وب سایت را در Google تایپ کنید ، سپس روی صفحه پیکان در کنار URL سایت در صفحه نتایج کلیک کنید و برای دسترسی به نسخه cached هر محتوا روی "Cached" کلیک کنید..

مثال در تصویر زیر:

از ویژگی حافظه نهان Google استفاده کنید

بینگ و سایر موتورهای جستجوگر اصلی ویژگی مشابهی را ارائه می دهند.

اگر سایتی که می خواهید انسداد خود را در حافظه نهانگاه Google یا حافظه نهان بینگ یا حافظه نهان دیگر موتورهای جستجوگر اصلی که از آنها می شناسید در دسترس نباشد ، می توانید سعی کنید تنظیمات DNS رایانه خود را تغییر دهید.

4. تنظیمات DNS رایانه خود را تغییر دهید

همچنین می توانید با تغییر آدرس DNS خود ، محدودیت هایی را که توسط ISP اعمال شده است کنار بگذارید. با انجام این کار ، می توانید وب سایت هایی را که مسدود کرده اند از حالت انسداد خارج کرده و به وب سایت هایی که توسط آدرس DNS شما استفاده می کنید ، دسترسی داشته باشید..

می توانید DNS ISP خود را با هر DNS دیگری جایگزین کنید. اگر DNS جایگزین ندارید ، می توانید از رایگان ارائه شده توسط Google استفاده کنید:

IPv4

 • IP اولیه: 8.8.8.8
 • IP ثانویه: 8.8.4.4

IPv6

 • اولیه: 2001: 4860: 4860: 8888
 • ثانوی: 2001: 4860: 4860: 8844

این منبع توسط Google به شما نشان می دهد که چگونه آدرس DNS خود را تغییر دهید - در Windows ، Mac ، Linux ، روتر و دستگاه های تلفن همراه - و پیکربندی آن را با Google.

5. استفاده از پروکسی وب (رایگان یا پرداخت شده)

بسیاری از پراکسی های وب به شما امکان می دهند وب سایتهای مسدود شده توسط ISP خود را از حالت مسدود خارج کنید. به سادگی به وب سایت پراکسی بروید ، جایی که رابطی مانند این بدست می آورید:

پراکسی HideMyAss (به عنوان مثال ارائه دهنده پروکسی)

آدرس وب سایتی را که می خواهید از انسداد آن خارج شوید در کادر URL ارائه شده وارد کنید و خوب است که بروید. برخی از گزینه های محبوب پراکسی عبارتند از پروکسی وب HideMyAss و Anonymouse. با جستجوی "پروکسی وب" می توانید موارد بسیاری دیگر را در Google پیدا کنید.

در اینجا لیستی از پروکسی وب حتی بیشتر در هنگام نوشتن این مقاله وجود دارد:

 • پراکسی مخفی
 • سایت پروکسی
 • پروانه وب Whoer
 • KProxy
 • پروکسی Hidester
 • Webproxy.to
 • FilterBypass
 • کروکسی پروکسی

برای بسیاری از وب سایتهای مسدود شده از جمله وب سایتهای HTTPS می توانید بسیاری از پروکسیهای وب فوق استفاده کنید. بسیاری از این پروکسی ها همچنین به شما امکان می دهند از سرورهای مختلفی برای انسداد وب سایت ها استفاده کنید - از جمله سرورهای موجود در ایالات متحده و اروپا..

6. از شبکه Tor استفاده کنید

بر روی سطح ، شبکه Tor شبیه به VPN است. به خصوص با توجه به اینکه ترافیک شما دقیقاً مانند VPN از طریق شبکه Tor انجام می شود ، Tor برای عدم انسداد وب سایت ها در مقایسه با VPN غیر متمرکز تر و قابل اعتماد تر است..

در حالی که Tor با اطمینان از رمزگذاری و مسیریابی پیام شما از طریق سرورهای تصادفی در شبکه Tor ، ناشناس بودن بیشتری را ارائه می دهد ، می تواند بسیار کند باشد و با بسیاری از دستگاه ها ناسازگار است زیرا رایگان است.

اگر از رایانه شخصی استفاده می کنید و نیاز به انسداد وب سایت ها دارید ، اما Tor برای شما مناسب است. می توانید مرورگر Tor را از اینجا بارگیری کنید.

همچنین می توانید مقایسه ما از شبکه Tor در مقابل VPN را بخوانید تا خود را در مورد تفاوت های هر دو آموزش دهید.

برای استفاده از Tor مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مرحله 1: مرورگر Tor را بارگیری کنید.
 • گام 2: برای اطمینان از داشتن فایل صحیح ، امضای GPG از مرورگر Tor را که تازه بارگیری کرده اید بررسی کنید (می توانید این کار را انجام دهید). در حالی که این مرحله اختیاری است ، توصیه می شود.
 • مرحله 3: پس از تأیید امضای GPG ، مرورگر Tor را نصب کنید.
 • مرحله 4: پس از نصب مرورگر Tor ، پوشه ای با نام "Tor Browser" را مشاهده خواهید کرد. آن پوشه را باز کنید و فایلی با عنوان "Start Tor Browser" پیدا خواهید کرد. با کلیک بر روی آن پرونده ، بر روی "اتصال" کلیک کنید و خوب است که بروید.
 • مرحله 5: برای تأیید اینکه IP شما واقعاً تغییر کرده است ، می توانید به Whoer.net مراجعه کنید تا ببینید آدرس IP واقعی شما چیست.

7. از Google Translate استفاده کنید

علاوه بر اینکه به شما امکان ترجمه مستقیم متن کپی شده را می دهد ، Google Translate می تواند یک وب سایت کامل را ترجمه کند. برای استفاده از Google Translate به عنوان یک پروکسی وب ، می توانید این مراحل را دنبال کنید:

انسداد وب سایتها با ترجمه گوگل

 • مرحله 1: از translate.google.com بازدید کنید.
 • گام 2: وب سایتی را که مایل به بازدید از آن هستید وارد جعبه ترجمه و هر زبانی غیر از انگلیسی را انتخاب کنید (حتی اگر زبان وب سایت انگلیسی باشد).
 • مرحله 3: بر روی پیوند در کادر ترجمه کلیک کنید و به Google اجازه دهید تا به طور خودکار وب سایت مسدود شده را از حالت مسدود خارج کند.

8- دستگاه Wayback

ماشین Wayback وب سایت ها را مسدود کرد

همچنین می توانید با استفاده از دستگاه Wayback که توسط Archive.org ارائه شده است ، وب سایت ها را از حالت انسداد خارج کنید. دستگاه Wayback Machine به طور مرتب نسخه های تقریباً در هر وب سایت در دنیا را فهرست بندی می کند ، ضمن این که مشاهده محتوا را از طریق حافظه پنهان خود نیز آسان می کند (نسخه های قدیمی).

تنها مشکلی که در استفاده از ماشین Wayback وجود دارد این است که ممکن است آخرین نسخه وب سایت ها را نداشته باشد و در صورت دسترسی به وب سایتی که نیاز به ورود به سیستم داشته باشد یا بانک اطلاعاتی را پردازش کند ، نمی تواند کمک کند. به گفته این ، می توان برای رفع انسداد وب سایت های اطلاعاتی که روزانه به روز نمی شوند ، مفید باشد.

با دنبال کردن مراحل زیر می توانید از ماشین Wayback برای انسداد وب سایت ها استفاده کنید:

 • مرحله 1: از web.archive.org بازدید کنید
 • گام 2: URL ای را که می خواهید از انسداد آن خارج شوید در کادر ارائه شده تایپ کنید و کلید Enter را روی صفحه کلید خود فشار دهید.
 • مرحله 3: آخرین گزینه را از گزینه ارائه شده برای دسترسی به آخرین نسخه موجود در آن وب سایت در فهرست دستگاه Wayback انتخاب کنید و خوب است که بروید!

نتیجه

همانطور که مشاهده می کنید ، رفع انسداد وب سایت ها راحت تر از آنچه فکر می کنید است.

این که آیا شما در ترکیه ، چین زندگی می کنید و یا فقط به جهان سفر می کنید ، عاقلانه است که به همه وب سایت های موجود در وب دسترسی پیدا کنید و جزئی از مسدود کردن جغرافیایی نباشید.

اتکا به دولتها برای عمل به حسن نیت و نگه داشتن هر وب سایت در دسترس شهروندان خود بر اساس اصول دموکراسی ، همیشه به بیهودگی ختم می شود.

اگر شما می خواهید

موارد فوق برخی از موثرترین راهها برای انسداد وب سایتهایی است که از دسترسی به آنها مسدود شده اید. اگر پولی برای هزینه کردن دارید ، یک VPN خوب را در نظر بگیرید که سریع است ، به خوبی کار می کند و وب سایتی را که می خواهید بازدید کنید مسدود می کند..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me