ایمنی اینترنت برای کودکان (20 نکته برای والدین)

اگر مثل من هستید و هر زمان که بخواهید روتر بی سیم یا تلویزیون خود را برای پخش فیلم های خنده دار گربه ، از بچه های خود به عنوان پشتیبانی فنی رایگان استفاده کنید ، پس این وسوسه کننده است که به بچه ها اجازه دهید از امنیت آنلاین خودشان نیز مراقبت کنند..

این می تواند یک اشتباه بزرگ باشد.

در حالی که ممکن است بچه های شما متخصص این فن آوری باشند ، اما متخصص ارزیابی خطر نیستند.

شما از قبل می دانید ، مگر اینکه راهنمایی شوید ، دستکاری کودکان در استعمال دخانیات ، نوشیدن ، سرعت ، قلدری و البته پرش از صخره ها آسان است زیرا همه دوستانشان این کار را انجام می دهند.

اشتباهات می توانند خسارت زیادی به بار آورند. همه چیز از عفونت های گرانبها باج گیری ، سرقت هویت ، از بین رفتن دوستی گرفته تا تهدید زندگی فرزندتان.

مانند دنیای خارج از کشور ، شما باید راهنمایی تهیه کنید ، مرزها را تعیین کنید و بسته به سن و بلوغ فرزندتان ، اقدامات حفاظتی را نیز در دستور کار خود قرار دهید.

شما همچنین باید از این تهدیدها آگاه باشید.

Contents

10 کارهایی که اکنون می توانید انجام دهید برای محافظت از فرزندان خود به صورت آنلاین

1. YouTube را برای کودکان خود ایمن کنید

YouTube تلویزیون جدید کودکان است.

این یکی از محبوب ترین سایتهای خارج از کشور است ، اما همه این فیلم ها مناسب کودکان شما نیستند.

اما سایت دارای برخی از ویژگی های ایمنی است ، و شما باید از آنها استفاده کنید.

در سایت دسک تاپ ، اگر به پایین صفحه بروید ، تنظیمات "حالت محدود" را مشاهده خواهید کرد. این ویدیوهایی که پرچم گذاری شده اند حاوی محتوای نامناسب است.

در برنامه های تلفن همراه ، روی سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کرده و کلیک کنید تنظیمات > عمومی و حرکت کردن به پایین تا زمانی که گزینه "حالت محدود" را ببینید.

حالت محدود YouTube

2. به بچه های خود کمک کنید تا تنظیمات حریم خصوصی را روی حساب های رسانه های اجتماعی خود تنظیم کنند

اگر فرزندان شما پیام ها ، عکس ها یا فیلم ها را در فیس بوک ، اینستاگرام و سیستم عامل های دیگر به اشتراک می گذارند ، ممکن است از اینکه چه کسی می توانند پست های خود را ببینند آگاه نیستند.

اما اکثر برنامه ها دارای تنظیمات حریم خصوصی هستند که به فرزندان شما اجازه می دهد کنترل چه کسی را در زندگی خود کنترل کنند.

در اینجا پیوندهایی به اطلاعات مربوط به تنظیمات حریم خصوصی در محبوب ترین برنامه ها وجود دارد:

 • فیس بوک: https://www.facebook.com/help/325807937506242/
 • اینستاگرام: https://help.instagram.com/116024195217477/
 • اسنپ ​​چت: https://support.snapchat.com/a/privacy-settings
 • واتس اپ: https://www.whatsapp.com/faq/fa/general/21197244
 • کیک: https://kikinteractive.zendesk.com/hc/en-us/articles/217680888-How-can-I-keep-my-Kik-account-private-
 • Ask.fm: http://safety.ask.fm/safety-tools/

3. ضد ویروس را روی رایانه ها و دستگاه های تلفن همراه خود نصب کنید

کودکان اگر به این ترتیب بیشتر نباشند ، به سختی نسبت به بقیه ما آسیب پذیر هستند ، در صورت کلیک بر روی لینک های بد و بارگیری نرم افزارهای مخرب.

برای محافظت از آنها و دستگاه های آنها نرم افزار ضد ویروس را روی همه آنها نصب کنید.

برخی از محصولات عالی عالی از مارک های قابل اعتماد وجود دارد.

 • آواز: https://www.avast.com
 • آویرا: https://www.avira.com/
 • BitDefender (رایگان): https://www.bitdefender.com/solutions/free.html
VPN (گزینه دیگری)

همچنین ، استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی را در نظر بگیرید. برای یافتن یک VPN مناسب ، به بهترین نمودار VPN ما نگاهی بیندازید یا از طریق VPN های رایگان مرور کنید.

4- برای رایانه های خود حساب های جداگانه ای تنظیم کنید

اگر یک دستگاه را با فرزندان خود به اشتراک می گذارید ، یک حساب یا حساب جداگانه را تنظیم کنید. هر حساب صفحه اصلی خود را دارد و بسته به دستگاه و سیستم عامل ، انتخاب متفاوتی از ویژگی ها ، برنامه ها و مجوزها را خواهد داشت.

این به شما کمک می کند تا از داده های شخصی یا توصیه های ویدیویی خود محافظت کنید. همچنین به شما امکان می دهد تنظیمات امنیتی و حریم خصوصی سفارشی را برای هر کودک تنظیم کنید.

در رایانه های ویندوز ، می توانید یک حساب کاربری جدید برای فرزندان خود تنظیم کنید. به تنظیمات بروید > حساب ها > یکی از اعضای خانواده را اضافه کنید > کودک اضافه کنید.

حساب کودکان ویندوز 10

می توانید برنامه ها ، بازی ها یا وب سایت های خاص را مسدود کنید یا محدودیت زمانی صفحه را تعیین کنید. برای اطلاعات بیشتر به https://account.microsoft.com/family مراجعه کنید.

در رایانه های اپل, می توانید کنترل والدین را برای برخی از حساب های کاربری تنظیم کنید. این امر به شما امکان می دهد دسترسی به وب سایت های بزرگسال را محدود کنید. در اینجا بیشتر بیاموزید: https://support.apple.com/en-us/HT201813

5- برای دستگاه های تلفن همراه خود حساب های جداگانه تنظیم کنید

کنترل والدین Androidتبلت و تلفن های هوشمند همچنین اجازه می دهد تا چندین حساب کاربری در همان دستگاه وجود داشته باشد.

در رایانه های لوحی Android ، می توانید برای فرزندتان یک حساب محدود ایجاد کنید ، محدودیت هایی که در آن برنامه ها می توانند استفاده کنند.

در تلفن های Android می توانید یک حساب کاربری جدید برای فرزند خود ایجاد کنید. اما تنها محدودیت حساب موجود در حال حاضر خاموش کردن امکان برقراری تماس تلفنی و ارسال پیامک است.

با این کار می توانید حساب Google Play آنها را محدود کنید. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات > کنترل والدین و آنها را روشن کنید شما می توانید محدودیت های خاص محتوای را برای برنامه ها و بازی ها ، فیلم ها ، تلویزیون ، کتاب ها و موسیقی تنظیم کنید.

از طرف اپل, آیفون ها و iPad ها کنترل هایی را برای برنامه ها و ویژگی ها ، محتوا و تنظیمات خصوصی دارند. برنامه تنظیمات را راه اندازی کنید و به آن بروید عمومی > محدودیت های و روی "فعال کردن محدودیت ها" ضربه بزنید.

6. سیستم های بازی خود را ایمن کنید

فراموش نکنید که کنسول بازی شما این روزها یک وسیله اینترنت است. کودکان می توانند بازی ها را بارگیری و خرید درون بازی کنند و حتی در وب گشت و گذار کنند.

بیشتر دستگاه ها دارای ویژگی هایی هستند که به شما امکان می دهد:

 • نوع محتوا را که فرزندانتان می توانند به دست آورید محدود کنید
 • خریدهای خود را محدود کنید و…
 • … مرور وب خود را محدود یا خاموش کنید.

7. از مرورگرها و موتورهای جستجوگر بچه در نظر بگیرید

برای کنترل بیشتر ، می توانید یک مرورگر وب امن کودک را برای استفاده از فرزندان خود نصب کنید.

به عنوان مثال Zoodles یک محیط ایمن برای کودکان فراهم می کند. نسخه رایانه ای مخصوص رایانه های شخصی ویندوز و رایانه های شخصی و تبلت های اندرویدی و iOS و تلفن های هوشمند وجود دارد. نسخه حق بیمه ، که ماهانه 8 دلار هزینه دارد ، شامل مسدود کردن آگهی ، محدودیت زمانی و سایر ویژگی ها است.

یک مرورگر جایگزین امن دیگر برای کودک ، Maxthon است ، در حالی که مرورگرهایی که اکنون از آنها استفاده می کنید دارای برخی از ابزارهای داخلی هستند.

اگر از مرورگر Chrome استفاده می کنید ، می توانید "نمایه تحت نظارت" تنظیم کنید. این نتایج صریح جستجو را مسدود می کند ، به شما نشان می دهد که فرزندانتان از چه وب سایت هایی بازدید کرده و حتی وب سایتهایی را که می توانند به آن مراجعه کنند را محدود می کند. محدودیت ها به دو روش کار می کنند:

 1. شما می توانید لیستی از وب سایت های تأیید شده داشته باشید و فرزندان شما فقط می توانند به آن سایت ها مراجعه کنند.
 2. یا - می توانید لیستی از وب سایت ها را ممنوع کنید و فرزندانتان می توانند به غیر از کسانی که در لیست ممنوعه شما قرار دارند ، از هر سایتی بازدید کنند.

اطلاعات بیشتر در اینجا: https://support.google.com/chrome/answer/3463947/؟hl=en

همچنین این موتورهای جستجوگر کودک را امتحان کنید:

 • جستجوی ایمن کودکان و نوجوانان: http://www.safesearchkids.com/
 • KidRex: http://www.kidrex.org/
 • کیدل: http://www.kiddle.co/
 • کیدتوپیا: http://www.kidtopia.info/

8. در برنامه های کوچکترین کودکان قفل شوید

اگر می خواهید به فرزندتان اجازه دهید با تلفن خود در صندلی عقب اتومبیل بازی کند بدون اینکه نگران این باشد که آن را مسخره کند یا به وب سر بزنید برای محتوای خزنده این کار را انجام دهید: این کار را برای کودک باز کنید و سپس آن را تنظیم کنید تا آنها نمی توانید از برنامه خارج شوید.

در تلفنهای دارای Android 5 و بالاتر ، "پین کردن صفحه" نامیده می شود.

اول ، به تنظیمات > امنیت > پین کردن صفحه و آن را روشن کنید و همچنین "درخواست PIN را قبل از ناپدید شدن فعال کنید" را فعال کنید.

سپس برنامه خود را بارگیری کنید ، بر روی دکمه نمای کلی - مربع کوچک در سمت راست پایین کلیک کنید و انگشت خود را بکشید تا ببینید که یک آیکون پین در گوشه سمت راست پایین آمده است. اکنون فرزند شما برای تغییر برنامه ها به پین ​​شما نیاز دارد.

پین کردن صفحه در Android

در آیفون ها و iPad ها ، "دسترسی هدایت شده" نامیده می شود.

اول ، به تنظیمات > عمومی > دسترسی > دسترسی راهنما برای راه‌اندازی دسترسی راهنمایی. سپس ، وقتی در برنامه هستید که می خواهید آن را ببندید ، دکمه خانه را سه بار کلیک کنید تا تنظیمات Guiding Access ارائه شود. می توانید Guiding Access را یا با یک پین یا با تنظیم کردن آن کار کنید تا از طریق Touch ID از طریق آن کار کنید تنظیمات > عمومی > دسترسی > دسترسی راهنما > تنظیمات کد عبور.

9. از برنامه ای استفاده کنید که مدت زمان کودکتان به صورت آنلاین محدود شود

طبق تحقیقات موسسه تحقیقات پیو ، 50 درصد والدین از ابزارهای کنترل والدین برای مسدود کردن ، نظارت و یا فیلتر کردن فعالیتهای آنلاین فرزندشان استفاده کرده اند.

برنامه ScreenTime برای دستگاه های اپل ، اندرویدی و آمازون در دسترس است. این برنامه برای یک کودک رایگان است و شامل امکان نظارت از راه دور دستگاه و مشاهده سابقه وب و جستجوی فرزند شما است. نسخه با ارزش 4 دلار در هر ماه محدودیت زمانی روزانه ، توانایی مسدود کردن برنامه ها و مسدود کردن استفاده از دستگاه را در ساعات مدرسه یا بعد از خواب اضافه می کند..

برنامه های جایگزین:

 • MMGuardian: http://www.mmguardian.com/
 • نگهبان موبایل: https://www.mobileguardian.com/
 • پرستار بچه پرستار: https://www.netnanny.com/
 • TeenSafe: https://www.teensafe.com/
 • خانواده Verizon پایه: https://www.verizonwireless.com/support/verizon-familybase-and-usage-controls/
 • خانواده نورتون: https://family.norton.com
 • موبایل: http://www.mobicip.com/

همچنین برخی از برنامه های نوع جیمز باند در آنجا وجود دارد. این به شما امکان می دهد موقعیت مکانی فرزندتان را ردیابی کنید ، نامه های الکترونیکی و پیام های متنی آنها را بخوانید و در عکس های فوری و سایر ارتباطات آنها جاسوسی کنید.

مراقب اینها باشید. آیا می خواهید اعتماد فرزندتان را از دست بدهید؟ از خود بپرسید که آیا می خواهید با یک نوجوان در فضای مجازی درگیر شوید که می تواند با استفاده از برنامه های ضد جاسوسی و تلفن های مشعل به آنها تشدید شود.

10. مطمئن شوید که بچه های شما فقط از اتاقهای گپ ایمن استفاده می کنند

برخی از سیستم عامل های کودک دوستانه اتاق های گپ را ارائه می دهند که در آن بچه ها می توانند با بچه های دیگر صحبت کنند. ابتدا سایت ها را امتحان کنید تا مطمئن شوید شخصی اتاق های گفتگو را نظارت می کند.

و به بچه های خود بیاموزید که هویت واقعی خود را در چنین سیستم عامل هایی به اشتراک نگذارند بلکه در عوض از اسم صفحه ناشناس استفاده کنند.

با فرزندان خود آموزش ، آموزش و گفتگو کنید

11. به فرزندان خود بیاموزید که به پیام های غریبه ها پاسخ ندهند

اگر پیام شخصی ، پیام فوری ، ایمیل یا پیام رسانهای اجتماعی را از کسی که نمی شناسد دریافت کنند ، باید بلافاصله آن را حذف کنند.

مطمئن شوید که آنها می دانند که آن را باز نکنند ، به آن پاسخ ندهند و البته بر روی هر پیوند یا پیوست کلیک نکنند.

اگر آن دختران از دروغگویان کوچک پیروی از آن توصیه ها پیروی می کردند ، این نمایش پس از یک قسمت به پایان می رسید.

12. فرزندان خود را در مورد خطرات "تفکیک" آموزش دهید.

سال گذشته ، در گزارشی به کنگره ایالات متحده ، وزارت دادگستری فاش کرد که بزرگترین تهدید در حال رشد برای کودکان ، چیزی است به نام "جدایی".

به اندازه کافی بد است که افراد زیر سن قانونی ، تصاویر ناخوشایند از خود را به دوست پسر یا دوست دختر می فرستند ، و سپس این تصاویر در دیگران توزیع می شوند.

علاوه بر آسیب روانی ، کودکانی که هر دو "جنس" را ارسال و دریافت می کنند ، قانون را نقض می کنند. اتفاقی که می تواند منجر به پیگرد قانونی و حتی ثبت نام به عنوان مجرم جنسی شود.

و بدتر می شود.

طبق گفته اف بی آی ، "سرکوبگرها" طرفدار بوده اند ، و مجرمان فردی هر یک صدها کودک را هدف قرار می دهند. آنها وانمود می کنند که در همان سن قربانیان خود قرار دارند. سپس آنها را برای تولید فیلم های پورنوگرافی کودک برای آنها فریب یا اجبار می دهند. آنها حتی آنها را برای جذب دوستان و خواهر و برادرها می گیرند.

در بررسی چهل و سه مورد از این قبیل موارد ، اف بی آی فهمید که دو قربانی خودکشی کردند و ده نفر دیگر اقدام به خودکشی کردند. قربانیان همچنین نمرات خود را کاهش می دهند ، مدرسه را ترک می کنند ، دچار افسردگی می شوند و درگیر برش و انواع دیگر آسیب های خود می شوند.

مركز ملي كودكان گمشده و استثمار شده مي گويد كه گزارش هاي مربوط به تنش در چند ماه اول سال 2016 150 درصد افزايش داشته است. اين در مقايسه با مدت زمان مشابه سال 2014 بود. 

این مرکز گفت: در 4 درصد گزارش های مربوط به طلاق ، کودکانی که به خودی خود مشغول شده اند ، خودکشی کرده یا اقدام به خودکشی کرده اند..

13. در مورد اشتراک فایل به بچه های خود هشدار دهید

آپلود پرونده های غیرقانونی البته غیرقانونی است!

و همینطور بارگیری است - اگرچه به نظر می رسد کمپانی های رسانه ای کمتر این روزها بچه ها را تحت پیگرد قانونی قرار می دهند. اگرچه بارگیری پرونده های غیرقانونی خطرات دیگری مانند ویروس ها را نیز به همراه دارد.

خوشبختانه اکنون بسیاری از خدمات رایگان و کم هزینه در آنجا وجود دارد که کودکان و نوجوانان می توانند فیلم و موسیقی دریافت کنند.

14. درباره نظرسنجی ها و نظرسنجی های آنلاین به بچه های خود هشدار دهید

نظرسنجی های سرگرم کننده و بی ضرر زیادی در آنجا وجود دارد ، مانند نمونه ای که به شما می گوید شما چه نوع ابله هستید. اما بسیاری از آنها اطلاعات شخصی زیادی را درخواست می کنند و می توانند بچه های شما را در لیست های ایمیل اسپم ها قرار دهند یا آنها را به سرقت هویت باز کنند.

بسیاری از بزرگسالان در صورت نیاز به ارائه آدرس ایمیل برای ثبت نام در یک حساب ، دارای یک ایمیل جداگانه هستند. اگر فرزند شما دلیل موجهی برای پر کردن پرسشنامه های نیاز به آدرس ایمیل دارد ، به آنها در تنظیم یک حساب ایمیل دوم خود کمک کنید..

15. به بچه های خود در مورد نزدیک شدن به غریبه ها هشدار دهید

هنگامی که بعد از اولین بار با کسی ملاقات می کنید ، می گویند ، از طریق یک برنامه دوست یابی آنلاین با آنها ارتباط برقرار می کنید ، می دانید که این جلسه را در یک مکان عمومی مانند قهوه خانه تنظیم کنید و به دوستان خود اطلاع دهید که کجا هستید.

این عقل سلیم است.

اما کودکان و نوجوانان غالباً از این حس مشترک برخوردار نیستند - یا ممکن است در مخفی نگه داشتن روابط آنلاین خود فریب داده شوند.

البته شکارچیان همچنین می توانند از طریق نامه های سنتی با اهداف بالقوه ارتباط برقرار کنند یا در ایستگاه های اتوبوس با آنها ملاقات کنند. اما اینترنت به آنها امکان می دهد فعالیت های خود را در زمان های طولانی انجام دهند.

مهاجمان می توانند از روابط آنلاین برای فریب دادن فرزندان برای ملاقات حضوری استفاده کنند. یا بیشتر اوقات ، آنها سعی خواهند کرد که کودکان را در خریدهای غیرضروری یا به اشتراک گذاری اطلاعات ، عکس یا فیلم ترفند کنند.

دوستان آنلاین فرزندان خود را بشناسید. و ، مانند دوستان خارج از خط ، هویت آنها را تأیید کنید و با والدین آن بچه ها صحبت کنید. مطمئن باشید که این "بچه ها" در واقع بچه ها هستند.

16. به فرزندان خود كمك كنید تا در برخورد با سایبری مقابله كنند

براساس گزارشی که سال گذشته توسط آکادمی های ملی علوم ، مهندسی و پزشکی منتشر شد ، حمله به فضای مجازی تا 15 درصد کودکان را درگیر می کند..

و این نرخ حتی برای کودکانی که دارای اضافه وزن ، معلولیت یا LGBT یا اعضای یک گروه اقلیت هستند ، حتی بیشتر است.

قربانیان با مشکلات جسمی مانند خوابیدن ، معده ناراحت و سردرد همراه با اثرات روانی مانند افسردگی ، اضطراب و الکل و مصرف مواد مخدر مواجه هستند..

به بچه های خود بگویید که می توانند برای کمک به شما رجوع کنند و دریابند که چه منبع هایی از مدارس محلی شما موجود است.

شما باید پیام ها و شواهد دیگری را در مورد حمله سایبری ذخیره کنید. در وهله اول ، زورگویی را به بستر رسانه های اجتماعی مربوطه گزارش دهید. سپس به ارائه دهنده خدمات تلفنی یا اینترنتی و همچنین مدرسه یا مقامات محلی اجرای قانون. و قلدری را از رسانه های اجتماعی ، تلفن و یا ایمیل های فرزندتان مسدود کنید.

اطلاعات بیشتر در اینجا:

 • StopBullying.org: https://www.stopbullying.gov/cyberbullying/
 • کودکان و نوجوانان سلامت: http://kidshealth.org/fa/parents/cyberbullying.html
 • لیگ ضد افترا: http://www.adl.org/education-outreach/bullying-cyberbullying/
 • مرکز تحقیقات سایبری: http://cyberbullying.org/
 • Common Sense Media: https://www.commonsensemedia.org/cyberbullying
 • با خیال راحت وصل شوید: http://www.connectsafely.org/tips-to-help-stop-cyberbullying/
 • حذف سایبری: http://endcyberbullying.net/what-to-do-if-youre-a-victim/
 • NoBullying.com: https://nobullying.com/

17. یک مثال خوب بگذارید

چند عکس کودک و عکس تعطیلات را بطور آنلاین منتشر کرده اید؟ قبل از سخنرانی بچه های خود در مورد ایمن ماندن ، اطمینان حاصل کنید که خودتان الگوی خوبی هستید. درباره تنظیمات حریم خصوصی در برنامه های رسانه های اجتماعی که بیشتر از آنها استفاده می کنید بیاموزید ، سپس بررسی کنید که لحظه های شخصی و شخصی را با کل اینترنت به اشتراک نمی گذارید.

و هنگام مکالمه یا صحبت کردن با تلفن رانندگی نکنید. صبر کنید تا همه ما آن دسته از اتومبیل های خودران را که به ما قول داده اند داشته باشیم و پیامک شما را انجام دهیم.

18. درباره آنچه فرزندانتان می توانند بصورت آنلاین به اشتراک بگذارند ، قوانینی تنظیم کنید

به عنوان یک بزرگسال ، می دانید که در مورد اطلاعاتی که به صورت آنلاین ارسال می کنید ، مراقب باشید. شما نمی دانید که اطلاعات مالی یا شماره های تأمین اجتماعی خود را با افراد غریبه به اشتراک نگذارید.

اطمینان حاصل کنید که بچه های شما قوانین را می دانند و دلایل پشت آنها را می فهمید. حتی اطلاعات به ظاهر بی عیب و نقص ، مانند تصاویر در مورد تعطیلات ، می تواند به مجرمان اطلاع دهد که خانه شما خالی است.

برخی از اطلاعات ، مانند یک عکس خنده دار از گربه شما در برف ، برای به اشتراک گذاشتن با همه بی خطر است. موارد دیگر مانند برنامه های تعطیلات خوب است که با خانواده و دوستان نزدیک به اشتراک بگذارید. و برخی از چیزها به بهترین وجه به صورت آنلاین مشترک نیستند.

سن توصیه شده برای داشتن حساب های اجتماعی در کودکان 13 سال است.

موسسه ایمنی آنلاین خانواده ، یک نمونه قرارداد ایمنی آنلاین خانواده را در اینجا دارد: https://www.fosi.org/good-digital-parenting/family-online-safety-contract/

19. بچه های خود را به عنوان "دوست" اضافه کنید

اگر فرزندانتان در توییتر ، فیس بوک ، گوگل پلاس ، اینستاگرام ، اسنپ چت یا سایر سایت های رسانه های اجتماعی حساب های خود را دارند ، آنها را دنبال کنید یا آنها را دوست داشته باشید.

به فرزندانتان اجازه ندهید که پدر و مادرهای دیگر این کار را نکنند. طبق مرکز تحقیقات پیو ، 83 درصد والدین با فرزند نوجوان خود در فیسبوک دوست هستند.

می توانید ببینید که آیا آنها موارد نامناسب را بصورت آنلاین ارسال می کنند و می توانند قبل از تشدید مشکلات گام بردارند.

این بی خیال نیست روش هایی وجود دارد که کودکان می توانند ارتباطات خود را از شما پنهان نگه دارند. و اگر در نظارت خود بسیار سنگین هستید ، ممکن است باعث شود فرزندانتان رازدارتر شوند.

20. محدودیت هایی را در نظر بگیرید که فرزندان شما می توانند بصورت آنلاین بگذرند

طبق یک بررسی ملی اخیر ، توئین ها به طور متوسط ​​شش ساعت در روز با دستگاه های خود می گذرانند ، و این شامل زمان صرف مدرسه یا مشاغل خانگی نمی شود. و نوجوانان روزانه 9 ساعت شگفت آور را سپری می کنند و به صفحه خود خیره می شوند..

مطمئناً ، برخی از آنها هنگام ورزش به Spotify گوش می دهند. اما بخش عمده ای از وقت آن صرف تماشای فیلم ، بازی ، بازی و استفاده از رسانه های اجتماعی می شود.

آکادمی پیادیائی آمریکا توصیه می کرد که کودکان زیر دو سال به هیچ وجه نباید دارای صفحه نمایش باشند و محدودیت های محافظه کارانه در مورد زمان صفحه نمایش برای کودکان بزرگتر دارند. در اواخر سال 2016 ، این سازمان تحقیقات فعلی را دوباره ارزیابی کرد و توصیه های خود را سست کرد. آنها اکنون پیشنهاد می كنند كه برخی از صفحه نمایش ، گپ های ویدیویی با اقوام و برنامه های آموزشی برای مثال ، حتی برای كوچكترین كودكان می تواند ارزشمند باشد.

اکنون ، این سازمان پیشنهاد می کند که خانواده ها یک برنامه رسانه خانوادگی ایجاد کنند.

آنها همچنین به والدین توصیه می کنند:

 • استفاده از صفحه نمایش ها را در طول وعده های غذایی و یک ساعت قبل از خواب محدود کنید.
 • وسوسه کودک را برای چک کردن وسایل در تمام ساعات شب با شارژ نکردن آنها در شب در اتاق های خود محدود کنید.

21. منابع اضافی

موضوعات اینترنت: منابعی برای والدینی که به دنبال ایمن نگه داشتن فرزندان بصورت آنلاین هستند ، با راهنماهای مخصوص نحوه سن ، برنامه های رایگان و فهرست های ایمنی دستگاه. https://www.internetmatters.org/

موسسه ایمنی آنلاین خانواده: راهنماهای والدین و اخبار و گزارشهای مربوط به مسائل ایمنی آنلاین. https://www.fosi.org/

ایمن ، هوشمند & اجتماعی: راهنماهای آموزش رسانه های اجتماعی و نکات ایمنی والدین و مربیان. https://safesmartsocial.com/

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me