17 نکته ایمن در مورد مرور اینترنت

اینترنت می تواند مکانی خطرناک برای بی دقتی ها باشد. روی وب سایت اشتباه قرار بگیرید ، و می توانید کامپیوتر خود را با نرم افزاری مخرب آلوده کنید که اطلاعات شما را سرقت می کند یا آنرا تقلا می کند و برای بازگشت آن تقاضای باج می خواهید. نام کاربری و رمز عبور را به صورت جعلی پر کنید و می توانید عمر دیجیتالی شما به نان تست تبدیل شود.

به نظر می رسد که ترسناک به نظر می رسد ، اگر مراقب باشید می توانید با امنیت بسیار خوبی در اینترنت گشت و گذار کنید.

گشت و گذار ایمن با مرورگر شما شروع می شود.

دو مورد از محبوب ترین شیوه های سوء استفاده از سوء استفاده از مرورگرها از طریق بدافزارهای مهندسی اجتماعی و فیشینگ.

به گفته NSS Labs ، یک سازمان آزمایش مستقل ، تقریباً یک سوم از کاربران اینترنت قربانی بدافزارهای مهندسی اجتماعی شده اند. برای مثال ، با استفاده از نوعی فریب ، به عنوان مثال پیوند دادن به وب سایت سرکش یا باز کردن یک سند آلوده ، شخص را دستکاری می کند تا ماشین های خود را با استفاده از نرم افزارهای مخرب مسموم کند. چنین نرم افزاری می تواند سخت افزار را به خطر بیاندازد و یا اطلاعات حساس یا دزدی را سرقت کند. Ransomware نیز به این روش توزیع می شود.

این شکل از بدافزارها در 12 ماه گذشته رشد وحشی داشته است. این داده ها را بر روی رایانه یا تلفن آلوده رمزگذاری می کند تا صاحب آن نتواند به آن دسترسی پیدا کند. سپس از مالک می خواهد باج بدهد تا دوباره آن را در دسترس قرار دهد.

فیشینگ غالباً مقدمه ای برای کاشت بدافزارهای مهندسی اجتماعی بر روی دستگاه است ، اما از آن برای گرفتن داده های حساس نیز استفاده می شود. به عنوان مثال ، شما یک ایمیل از بانک خود دریافت می کنید که از نام کاربری و رمز عبور خود برای دسترسی به حساب کاربری خود درخواست می کند. فقط ایمیل از بانک شما نیست بلکه از فیشور است که به عنوان بانک شما پذیرش می کند. و مورد بعدی که می دانید حساب های پس انداز و پس انداز شما خالی است.

NSS یادآور می شود که سال 2016 شاهد گزارش بیش از 145،000 کمپین فیشینگ منحصر به فرد در هر ماه بود. کشف 125000 وب سایت فیشینگ به همان اندازه مکرر بود.

در حقیقت ، این وضعیت در بین مشاغل چنان نگران کننده بود که 2.3 میلیارد دلار در سه سال گذشته به دلیل کلاهبرداری فیشینگ از دست داد ، به این ترتیب که اف بی آی هشدار ویژه ای در این باره صادر کرد.

Contents

1. از امن ترین مرورگر اینترنت استفاده کنید / نصب کنید

مرورگرهای اصلی محافظت در برابر بدافزارهای مهندسی اجتماعی و فیشینگ می کنند ، اگرچه برخی از آنها محافظت بیشتری نسبت به سایرین دارند.

به عنوان مثال ، در آخرین آزمایشات مرورگر NSS, مرورگر جدید Microsoft Edge 99٪ از نمونه های مخرب پرتاب شده در آن را مسدود کرد ، در مقایسه با 85.9٪ برای Google Chrome و 78.3٪ برای Mozilla Firefox.

گزارش NSS (مرورگرها)

(پیوند به گزارش NSS)

3 بهترین مرورگر اینترنتی برای مرور ایمن

 1. Microsoft Edge (نسخه 2017)
 2. گوگل کروم
 3. موزیلا فایرفاکس

چندین سال است که مایکروسافت فناوریهای به نام URL SmartScreen و برنامه Reputation را در مرورگرهای خود گنجانیده است.

این فناوری قبل از اینکه به آن اجازه دهد بارگیری در مرورگر را داشته باشد ، اعتبار یک URL را بررسی می کند. اگر اعتبار وب سایت بد است ، مانند این مورد با یک وب سایت فیشینگ ، یک هشدار دریافت خواهید کرد. بعد می توانید انتخاب کنید که به صفحه اصلی خود ، وب سایتی که قبلاً در آن بوده اید بروید ، یا اینکه شیطان شوید و به وب سایت بدبخت بروید.

غربالگری مشابه وقتی سعی می کنید که فایل را از وب سایت مشکوک بارگیری کنید. مرورگر بارگیری را مسدود می کند.

NSS همچنین دریافت که Edge سریعترین مانع از بدافزارهای جدید مهندسی اجتماعی است که تنها 10 دقیقه طول کشیده است. این را با چهار ساعت ، 39 دقیقه برای Chrome و چهار ساعت ، پنج دقیقه برای Firefox مقایسه کنید.

این همچنین برای رفع آسیب پذیری های روز صفر موثرترین بود. اینها نقص هایی هستند که برای اولین بار در حمله مورد سوء استفاده قرار می گیرند: 98.7٪ ، در مقایسه با 92.8٪ برای Chrome و 78.3٪ برای Firefox.

2. تنظیمات امنیتی خود را شخصی سازی کنید

همچنین می توانید با سفارشی کردن آن از طریق فهرست تنظیمات یا تنظیمات آن ، مرورگر را ایمن تر کنید. اگرچه رعایت تنظیمات می تواند ناراحتی ایجاد کند.

به عنوان مثال ، خاموش کردن ویژگی هایی مانند "تکمیل خودکار"، که به طور خودکار فرم های موجود در صفحات وب را پر می کند ، و ذخیره سازی رمز عبور از ذخیره فایل ها برای تهیه اطلاعات آماده برای هرکسی که سیستم شما را برای استخراج آن جلوگیری کند ، جلوگیری می کند..

از طرف دیگر ، پر کردن دستی فرم ها و تایپ کردن نام کاربری و کلمه عبور می تواند یک بار سنگین باشد.

خاموش کردن سایر ویژگی ها می تواند "سطح حمله" را کاهش دهد ، مکانهایی که برای حمله به سیستم شما در دسترس متجاوزان است ، اما می تواند لذت گشت و گذار شما را نیز کاهش دهد. خاموش کردن "کلوچه ها,"به عنوان مثال ، می تواند حریم خصوصی شما را بهبود ببخشد. مشکلی که وجود دارد این است که تعداد زیادی وب سایت وجود دارند که صفحات وب آنها را برای شما سرویس نمی دهند اگر کوکی ها را فعال نکنید. همین امر برای فعال کردن افزونه ها ، جاوا اسکریپت و به میزان کم جاوا نیز صادق است.

با این حال ، یکی از گزینه هایی که حتماً باید روشن کنید این است که "پنجره های بازشو را مسدود کنید"برای جلوگیری از ظهور تبلیغات مزاحم در صفحات وب که بازدید می کنید. و اگر مرورگر شما از آن پشتیبانی می کند ، گزینه های "عدم پیگیری" را با گزینه ترافیک مرور خود انتخاب کنید تا بازاریابان از تعصب در سفرهای خالص خود جلوگیری کنند..

در اینجا راهنماهای مرحله به مرحله برای ایمن سازی مرورگرهای شما آورده شده است (یعنی آنها را آسیب پذیرتر می کنیم).

 • راهنمای اینترنت اکسپلورر مایکروسافت (HowToGeek)
 • راهنمای Google Chrome (TechRepublic)
 • راهنمای موزیلا FireFox

مانند هر نرم افزاری ، همیشه می خواهید مطمئن شوید که مرورگر شما با جدیدترین نسخه های به روز شده و به روز شده است. بسیاری از مواقع این تکه ها برای رفع نقص امنیتی جدید یافته در نرم افزار ایجاد می شوند. نگه داشتن جریان مرورگر کمتر از قبل مشکلی ایجاد می کند زیرا اکنون بروزرسانی ها اغلب خودکار هستند.

3. از گذرواژه استفاده کنید (نه گزینه "AutoFill")

در کنار مرورگر شما ، یک مدیر رمز عبور خوب برای گشت و گذار ایمن تقریباً ضروری است. به خصوص بعد از خاموش کردن گزینه "فراموش کردن گذرواژه‌ها و پر کردن فرم" از مرورگر خود.

ویژگی ها می توانند از مدیر تا مدیر دیگر متفاوت باشند ، اما همه آنها یک چیز مشترک دارند:

آنها اعتبارنامه شما - نام کاربری و رمز عبور - را برای یک وب سایت به خاطر می آورند و هنگام ورود به صفحه ورود به سیستم ، آنها را پر می کنند.

مدیران رمز عبور

این امر به شما امکان می دهد تا اعتبارنامه های منحصر به فرد و ایمن را برای هر وب سایتی که می خواهد آنها را ایجاد کند ، بدون نیاز به ارتقاء آن اعتبار به حافظه ، ایجاد کنید. شما فقط باید یک رمز عبور را به خاطر بسپارید: رمز ورود اصلی برای دسترسی به مدیر رمز عبور.

هزاران ، گاه میلیون ها رمز عبور هر روز به خطر می افتد ، بنابراین مدیران گذرواژه می توانند به شما کمک کنند جلوی اثر دومینو را که هنگام استفاده مجدد از رمزهای عبور رخ می دهد ، بگیرید. سارقان معتبر می توانند مجموعه ای از اعتبارهای سرقت شده را بگیرند و آنها را از طریق تکنیک های اتوماسیون به هزاران وب سایت وصل کنند. با این کار آنها می توانند هر سایتی را که از رمز عبور خود استفاده کرده اید ، کرک کنند. استفاده از رمزهای عبور منحصر به فرد ، آسیبهایی را که می توان با یک رمز عبور واحد انجام داد ، کاهش می دهد.

در اینجا 3 محبوب ترین مدیر رمز عبور در سال 2017 آورده شده است

 1. 1PassWord (2.99 دلار در ماه)
 2. KeePass (رایگان)
 3. LastPass (رایگان)

در حالی که وارد کردن چیز جدیدی در جریان وب شما ممکن است برای شما جذاب به نظر نرسد ، مدیران پسورد پس از نصب نسبتاً محجوب هستند. اکثر آنها در یک مرورگر مورد نظر خود به عنوان افزونه نصب می کنند. در آنجا آنها سفرهای فضای مجازی شما را تماشا می کنند. اگر تازه وارد یک وب سایت باشید ، این برنامه به شما کمک می کند تا اعتبارنامه لازم را برای آن ایجاد کنید. اگر قبلاً به سایت مراجعه کرده باشید ، نرم افزار به طور خودکار اطلاعات ورود به سیستم را پر می کند. از این گذشته ، اکثر مدیران لیستی از سایتهایی را ایجاد می کنند که برای آنها ورود به سیستم ذخیره شده است که می توانید به سرعت از نوار ابزار مرورگر شما دسترسی داشته باشید.

4- هنگام ایجاد گذرواژه‌ها از خلاقیت استفاده کنید

اگر به خاطر سپردن تعداد زیادی گذرواژه کار سختی است ، پس ایجاد رمزهای عبور نیز به همان اندازه مالیات است. مدیران گذرواژه نیز می توانند آنرا برای شما خودکار سازند. می توانید به آنها بگویید که یک رمز عبور ایمن را برای شما ایجاد کنند و این کار در یک لحظه انجام می شود.

در برخی از مدیران حتی می توانید کلمه های عبوری را ایجاد کنید.

می توانید یک رمز عبور را به طول مشخصی بسازید. طول پیشنهادی 16 نویسه است. اما این ممکن است برای برخی وب سایت ها خیلی طولانی باشد. شما می خواهید آن را هنگام استفاده از اعداد ، حروف بزرگ و کاراکترهای خاص تلفظ کنید. یا اگر شخصیت های مشابهی مانند 1 و l یا O و 0 را حذف نمی کنید.

اگر به مدرسه قدیمی می روید و رمزهای عبور را به صورت دستی ایجاد می کنید ، یک مدیر رمز عبور می تواند به شما در آنجا نیز کمک کند. به شما می گوید که آیا ایجاد شما امن است یا اینکه قبلاً در جایی دیگر از آن رمز عبور استفاده کرده اید.

یکی از بزرگترین مزیت های مدیر رمز عبور این است که اکثر آنها در سیستم عامل ها کار می کنند. این که آیا شما روی تلفن ، رایانه لوحی ، لپ تاپ یا دسک تاپ خود کار می کنید ، همیشه به اعتبارنامه خود دسترسی دارید. همچنین این بدان معنی است که لازم نیست یک رمز عبور ایمن مانند F * t5pWU397٪ 6QvAk7K9W را در صفحه کلید هوشمند تایپ کنید.

علاوه بر این ، با هماهنگی اطلاعات در سیستم عامل ها ، دستگاه های شما هنگام تغییر اعتبارنامه یا اضافه کردن موارد جدید ، به صورت خودکار به روز می شوند.

5- IP خود را با VPN مخفی کنید

داشتن مرورگر ایمن و یک مدیر گذرواژه به هنگام مسافرت با وب ، میزان امنیت را به شما ارائه می دهد ، اما اگر می خواهید امنیت را از یک سطح بالا ببرید ، استفاده از یک سرویس شبکه خصوصی مجازی را در نظر بگیرید..

خدمات VPN هر دو با رمزگذاری داده های موجود در اتصال ، از اتصال شما به اینترنت محافظت می کنند و مکان اتصال به شبکه را که از حریم خصوصی شما محافظت می کند ، پنهان می کنند..

رمزگذاری اتصال شما به اینترنت از اهمیت ویژه ای در هنگام کار کردن برخوردار است شبکه های Wi-Fi ناامن, مانند مواردی که در مکان های عمومی مانند فرودگاه ها ، هتل ها و رستوران ها یافت می شود. این شبکه ها ناامن نیستند زیرا رهگیری ترافیک بر روی آنها با یک ابزار نرم افزاری به نام اسنایفر بسیار آسان است. با وجود یک اتصال رمزگذاری شده ، افرادی که اطلاعات شما را ضبط می کنند ، فقط زباله را مشاهده می کنند.

وقتی به سرویس VPN که مشترک می شوید وصل می شوید ، هویت شما را در شبکه نقاب می کند. این بدان معناست که ارائه دهنده خدمات اینترنت شما نمی تواند حرکات شما را بصورت آنلاین ردیابی کند. دولت شما همچنین زمان دشوارتری را برای شما فراهم خواهد کرد. و سایتهایی که معمولاً شما را شناسایی می کنند ، مانند بانک شما ، نمی دانند شما کی هستید و از شما می خواهند که خود را به آنها احراز کنید.

برخی از دردسرها برای استفاده از VPN وجود دارد ، به همین دلیل معمولاً فقط افرادی که نیاز به امنیت بیشتری دارند از آنها استفاده می کنند. به عنوان مثال ، آنها می توانند تجربه اینترنت شما را کند کنند ، زیرا ممکن است ترافیک شما باعث شود تا از نقطه A به نقطه B برسید تا جایی که اگر از VPN استفاده نمی کردید ، از هوادار به نقطه B برسید..

از این گذشته ، سرورهای سرویس VPN در سراسر جهان قرار دارند. در صورت استفاده از سرویسهای جریان با محدودیت های منطقه مانند Netflix و YouTube می توانید مشکلاتی ایجاد کنید. اگر به یک سرور VPN در توکیو متصل هستید ، به خدمات پخش به نظر می رسد که شما در توکیو هستید و نه در خانه یا محل کار خود.

ارائه دهندگان VPN خدمات خود را هم در اشتراک و هم با ارائه رایگان ارائه می دهند. مشکل خدمات رایگان این است که آنها باید به نوعی پول خود را بدست آورند. بیشتر از این بدان معنا نیست که فروش داده های شما به بازاریابان است. بنابراین اگر محافظت از حریم شخصی شما به اندازه محافظت از ارتباط شما اهمیت دارد ، ممکن است بخواهید از VPN های رایگان جلوگیری کنید.

با این وجود ، یکی از استثنائات این قانون آخرین نسخه مرورگر Opera است. این سرویس رایگان VPN است که در آن ساخته شده است. اگرچه در هسته اصلی Opera از همان هسته مرورگر به عنوان Chrome Google استفاده می کند ، برخی از وب سایت ها ممکن است Opera را تشخیص ندهند. علاوه بر این ، پروکسی های VPN Opera همچنین ممکن است در وب سایت های خاصی مانند Netflix مسدود شوند.

در غیر اینصورت ، VPN Opera آنچه را که از VPN انتظار می رود ، انجام خواهد داد. آدرس IP شما را با آدرس IP مجازی جایگزین می کند تا ردیاب های خالص را خنثی کند. این امکان را به شما می دهد تا به وب سایت های مسدود شده توسط فایروال ها یا سازمان هایی مانند یک مدرسه یا شرکت دسترسی داشته باشید. و می تواند جلسات را در نقاط عمومی Wi-Fi محافظت کند.

بهترین عکسها برای VPN

 1. ExpressVPN - بررسی را بخوانید
 2. NordVPN - بررسی را بخوانید
 3. CyberGhost - بررسی را بخوانید
 4. PureVPN - بررسی را بخوانید

P.S. در اینجا لیستی کامل از بهترین خدمات VPN (به روز شده برای سال 2018) آورده شده است

6. تأیید امنیت سایت (https در مقابل http)

یک راه برای تعیین اینکه آیا یک سایت قابل اعتماد است این است که آیا دارای یک قفل سبز در نوار آدرس مرورگر شما است.

این نه تنها به معنای رمزگذاری بین شما و سایت است ، بلکه مالکیت دامنه نیز تأیید شده است. اگرچه اعتبار دامنه مفید است ، اما در مورد حقانیت مالک چیزی نمی گوید.

یک اعتبار سنجی دیگر برای آن وجود دارد که به آن اعتبار سنجی پیشرفته گفته می شود. سازمان ها قبل از اینکه بتوانند اعتبار EV را بدست آورند باید هویت و مشروعیت خود را به عنوان یک تجارت ثابت کنند. به عنوان نوار آدرس سبز ظاهر می شود و در مرورگر شما قفل می شود.

Chrome HTTP امن نیست

حتی اگر به دنبال رعایت بهداشت خوب نیستید ، ممکن است برخی از اطلاعات شخصی که در طول زندگی دیجیتالی خود در اینترنت بارگذاری کرده اید ، در دست اشتباه قرار گیرند. اگر این یک آدرس ایمیل است که بخشی از نقض داده ها است ، می توانید از طریق یک سرویس رایگان ارائه شده توسط وب سایت نظارت بر نقض آیا من یک بار پیوند داده شده است ، یک اعلان خودکار دریافت کنید..

همچنین ایده خوبی است برای فعال کردن هشدارهای ارائه شده توسط ارائه دهندگان کارت اعتباری و بانک های خود. این هشدارها شما را از انواع مختلف فعالیت در آن حساب مطلع می کند. سپس در صورت سازش می توانید یکباره به اوضاع پاسخ دهید.

7. ایمیل های فیشینگ و نکاتی برای جلوگیری از آنها

مثال فیشینگبدون شک فکر می کنید می دانید چگونه یک ایمیل فیشینگ را مشاهده کنید. اما آیا شما?

براساس گزارشی که ماه گذشته توسط Wombat Security Technologies منتشر شد ، ایمیلهای فیشینگ میانگین کلیک در حدود 10 درصد یا بالاتر را دریافت می کنند..

و تعداد زیادی از آنها وجود دارد اگر روی آن کلیک نکنید ، ممکن است روی مورد بعدی کلیک کنید.

Diligent اخیراً نتایج یک نظرسنجی را منتشر کرده است که نشان می دهد افراد ایمیل فیشینگ به احتمال زیاد روی آن کلیک می کنند.

اگر به نظر می رسد از طرف کسی که می شناسد ، بیش از 68 درصد از افراد روی یک ایمیل کلیک می کنند. و 61 درصد بر روی ایمیلی که به رسانه های اجتماعی ارجاع شده است ، کلیک می کنند ، مثلاً یکی می گوید: "آیا این عکس از شما را دیدید؟ LOL. "

افرادی که ایمیلی دریافت کرده اند و به نظر می رسد مانند یک دعوت نامه برای دسترسی به یک فایل مشترک در یک سرویس مانند Dropbox ، روی آن 38 درصد از زمان کلیک کردند.

ایمیل های موفق فیشینگ دیگر مواردی بودند که به کاربران گفتند که مجبورند کاری انجام دهند. دستورالعمل / اطلاعاتی مانند:

 • برای تأمین حساب کاربری خود نیاز دارند
 • نیاز به ورود به رسانه جدید اجتماعی
 • ظاهر دادگاه داشته باشید - اعلامیه دادگاه در حال پیوست بودن است
 • به دلیل بازپرداخت مالیات بوده اند

طبق گفته Diligent ، هر روز 156 میلیون ایمیل فیشینگ ارسال می شود و 16 میلیون از آنها توسط فیلترهای اسپم شناسایی نمی شوند.

بنابراین اگر روی پیوند کلیک کنید ، یا پیوست را باز کنید چه اتفاقی می افتد؟ شما بدافزار دریافت می کنید.

بیش از 90 درصد ایمیلهای فیشینگ باج افزار خود را حمل می کنند. اینها برنامه هایی هستند که رایانه شما را آلوده کرده و تمام پرونده های شما را رمزگذاری می کنند. سپس هکرها از شما می خواهند برای پس گرفتن پرونده های خود ، برای آنها پول ارسال کنید - اما هیچ تضمینی وجود ندارد که آنها وعده های خود را حفظ کنند. خوب همه آنها جنایتکار هستند!

سال گذشته هکرهای باج افزار بیش از 1 میلیارد دلار از قربانیان گرفتند.

همچنین می توانید به بدافزارهایی که از هر کاری که انجام می دهید جاسوسی کنید ، از جمله گذرواژاتی که در سایت بانکی آنلاین خود تایپ می کنید ، آلوده شوید. سایر بدافزارها رایانه شما را به دست می گیرند و از آن برای ارسال اسپم بیشتر استفاده می کنند. این امر باعث می شود کامپیوتر شما با این امکان که شما را با ارائه دهنده خدمات اینترنت خود دچار مشکل کند کند کند.

نکاتی برای شناختن فیشینگ
 • اشتباهات املایی یا دستور زبان. شرکت های واقعی ویرایشگران کپی را استخدام می کنند تا ایمیل های خود را قبل از خارج شدن بررسی کنند.
 • از نام شما استفاده نمی کند.
 • این از شخصی است که شما نمی شناسید ، یا این به معامله ای است که برای شما ناآشنا باشد.
 • اطلاعات شخصی شما را می پرسد.
 • به نظر می رسد خیلی خوب باشد که درست باشد. یا خیلی بد برای درست بودن.
 • لحن فوری یا حتی تهدیدآمیز است.
 • آدرس برگشت ایمیل یا آدرس URL به نظر درست نمی رسد. به عنوان مثال ، به جای اینکه شما را به MyBank.com ببرید ، به MyBank-this-is-real-we-swear.com می رود..
 • از شما پول یا کمک مالی می خواهد.
 • به همان اندازه مبهم است و می خواهد شما برای یافتن اطلاعات بیشتر بر روی یک لینک کلیک کنید یا یک پرونده بارگیری کنید.

با رشد روزافزون جرایم سایبری و کلاهبرداری های آنلاین ، مردم میلیاردها دلار از دست می دهند و بسیاری از افراد هویت خود را از دست داده اند.

این راهنما به شما در جلوگیری از موارد زیر کمک می کند:

 • دزدی هویت
 • کلاهبرداری کارت اعتباری
 • ایمیل های فیشینگ
 • و بیشتر.

ما به 14 راه برای حفظ امنیت آنلاین فعالیت خود اشاره کرده ایم. در پایان مقاله ، ما برخی از کارشناسان صنعت فناوری اطلاعات را مرور می کنیم که به آینده بینش خوبی می دهند.

8. بارگیری نرم افزار از منابع معتبر

نرم افزار غیر قابل اعتماداینترنت با انواع مختلف نرم افزاری که می توانید از طریق رایانه خود بارگیری و نصب کنید ، بیدار است. به خاطر داشته باشید که همه بارگیری ها به همان اندازه قابل اعتماد نیستند.

به روزرسانی نرم افزاری تأیید شده برای سیستم عامل شما (معمولاً ویندوز یا macOS) مطمئناً برای نصب آن بی خطر است. در طرف دیگر این طیف ، بارگیری از یک وب سایت ارزان قیمت که نوید پاکسازی پرونده ها بر روی رایانه شما را می دهد ، یکی از این موارد است که باید از آن دور شوید.

به دنبال برنامه های تجاری خریداری شده از سایت های ایمن و برنامه های رایگان از سایت هایی با شهرت خوب (مانند Tucows و ZDNet و همچنین منابع رسمی مانند فروشگاه App Mac) باشید. اگر از منشأ هیچ نرم افزاری مطمئن نیستید ، آن را بارگیری یا نصب نکنید. آن را در وب جستجو کنید و بررسی و پست های وبلاگ در مورد نرم افزار را از منابع معتبر بررسی کنید. طولی نمی کشد که بگوییم آیا یک قطعه نرم افزار اصیل و مورد اعتماد جامعه وب است یا خیر.

9. از سایت های اشتراک فایل و تورنت جلوگیری کنید

سایتهایی که برای تهیه نسخه پشتیبان و همگام سازی پرونده های شما استفاده می شوند ، معمولاً برای استفاده مناسب هستند و بسیار ایمن تر از آن هستند که فکر می کنند بسیاری از افراد. اما مکانهایی که شما در اشتراک گذاری محتوا با دیگران فعال هستید ، به عنوان مثال سایتهای اشتراک فایل ، امکان سازش رایانه را دارند. دلیل این امر این است که چنین سایتهایی اغلب با اشتراک گذاری پرونده هایی که قصد اشتراک گذاری را ندارند ، سروکار دارند.

این پرونده ها ممکن است فیلم ، نرم افزار یا محتوای دیگری باشند که دارای ارزش تجاری و دارای حق چاپ هستند. شخصی که به دنبال به دست آوردن کنترل رایانه های دیگران است می تواند به راحتی برخی از نرم افزارهای سرکش را به نام بدافزار به اشتراک بگذارد. اگر این کار روی سیستم شما اجرا شود ، به آنها امکان دسترسی به دستگاه شما را می دهد.

پس هر وقت از خدماتی مانند این استفاده می کنید ، مراقب باشید. ناگفته نماند که پیروی از قوانین حق چاپ در کشور شما کاری معقول و منطقی است!

10. تأیید هویت دو عاملی در هر زمان ممکن

تأیید صحت 2 مرحلهبسیاری از وب سایتهای بسیار مهم برای زندگی ما: وب سایتهای بانکی آنلاین ، Gmail ، فیس بوک و غیره احراز هویت دو عاملی را ارائه می دهند.

این بدان معنی است که ، اگر کسی به هر شکلی مشکوک به نظر برسد ، می تواند وارد شود. بنابراین به نظر می رسد که شما از یک رایانه در چین وارد سیستم می شوید و قبلاً هرگز از آن رایانه خاص استفاده نکرده اید ، و همچنین هرگز حتی شهر خود را ترک کرده اید - خوب ، زنگ های زنگ دار زنگ می زنند و آنها مداخله می کنند. به عنوان مثال ، بانک ممکن است یک کد یک بار را به تلفن شما ارسال کند یا از طریق ایمیل یک کد برای شما ارسال کند.

مگر اینکه هکر به نوعی به ایمیل یا تلفن شما وارد نشود ، آنها از حساب شما قفل نخواهند شد.

و اگر گذرواژه خود را گم کردید ، یا شخصی سعی کرد اکانت شما را ربوده باشد ، می توانید برای مجدداً رمز عبور خود و استفاده مجدد از حساب خود ، از طریق مجوز دوم استفاده کنید..

اما تأیید هویت دو عاملی اتوماتیک نیست. شما باید شماره تلفن همراه خود را به بانک خود بدهید و باید دو عامل را با Google و Facebook فعال کنید.

اگر هنوز این کار را نکرده اید - اکنون زمان آن است.

مطابق نظرسنجی پیو ، از 16 درصد پاسخ دهندگان اظهار داشتند كه حسابهای ایمیل آنها به دست گرفته شده است. در حالی که 13٪ گفتند که این اتفاق در یکی از حسابهای رسانه های اجتماعی آنها افتاده است.

در اینجا دستورالعمل های محبوب ترین خدمات آمده است:

 • پی پال
 • آمازون
 • گوگل
 • توییتر
 • فیس بوک

11. پسورد های خود را بعد از یک نقض تغییر دهید

صحبت از تغییر رمزهای عبور خود بعد از نقض - ​​شما باید این کار را انجام دهید.

براساس بررسی Pew ، 64 درصد از آمریکایی ها تجربه شخصی از نقض عمده داده ها را دارند.

اگر یکی از آنها هستید ، یا به این فکر می کنید که هستید ، بروید و رمزهای عبور خود را تغییر دهید. از مهمترین سایتهای خود شروع کنید: بانکی ، کارتهای اعتباری و سایتهای خرید. سپس به سایت های رسانه های اجتماعی مورد علاقه خود بروید.

این احتمال وجود دارد که شما حتی نمی توانید همه مکان هایی که یک حساب کاربری دارید به یاد بیاورید ، درست است?

به مرحله قبل برگردید و یک مدیر رمز عبور نصب کنید.

12. استفاده از نظارت بر اعتبار را در نظر بگیرید

کار دیگری که مجرمان در صورت دستیابی به اطلاعات شخصی شما انجام می دهند ، باز کردن حساب های جدید به نام شما است. شما این اظهارات را هرگز نمی بینید زیرا نمی دانید که این حسابها حتی وجود دارند. خوب تا زمانی که شروع به تعقیب شدن توسط آژانسهای مجموعه نکنید و متوجه شوید که دیگر اعتبار اعتباری ندارید.

خوشبختانه پس محافظت در برابر این کار بسیار آسان است. و رایگان.

شاید شنیده باشید که از هر یک از سرویس های نظارت بر اعتبار ، سالانه اجازه یک گزارش رایگان را داده اید ، بنابراین به آن زحمت نمی کشید.

در حال حاضر ، چندین گزینه رایگان وجود دارد که به شما امکان می دهد گزارش اعتباری خود را در هر زمان که بخواهید بطور رایگان و بدون هیچ گونه آسیبی به رتبه اعتبار خود بررسی کنید. همچنین اگر کسی بخواهد یک حساب اعتباری جدید به نام شما باز کند ، به شما هشدار می دهد.

Capital One و Discover Card نظارت بر اعتبار آنلاین رایگان ارائه می دهند.

خدمات مورد علاقه شخصی من اعتباری کارما است و گزینه محبوب دیگر Credit Sesame است.

 • اعتبار کارما
 • کارت امتیاز اعتباری را کشف کنید
 • Capital One CreditWise
 • کنجد اعتباری

13. استفاده از محافظت ضد ویروس اضافی را در نظر بگیرید & صفحه خود را قفل کنید

اکنون باید این ایده را داشته باشید که کلیک نکردن بر روی ایمیل های فیشینگ اولین خط دفاعی شماست.

اما اگر انجام دهید چه اتفاقی می افتد و بدافزارها حمله به رایانه یا تلفن هوشمند خود را شروع می کنند?

با خوشبختی شما آنتی ویروس دارید تا بتوانید آن را بگیرید.

من از Avast استفاده می کنم ، و چندین شرکت معتبر نیز وجود دارند که هیچ هزینه ای برای شما ندارند.

 • آواز
 • آویرا
 • BitDefender

می توانید نرم افزار آنتی ویروس را نیز برای تلفن هوشمند خود دریافت کنید. با این حال ، طبق گفته پیو ، تنها 32 درصد از مردم آن را دارند.

راه دیگر برای محافظت از رایانه یا دستگاه تلفن همراه روشن کردن رمز عبور یا پین یا قفل اثر انگشت است.

طبق نظرسنجی پیو ، 28 درصد از دارندگان تلفن های هوشمند برای محدود کردن دسترسی به تلفن خود از قفل صفحه یا ویژگی امنیتی دیگر استفاده نمی کنند.

اکثر مردم لپ تاپ های خود را نیز امن نمی کنند. این به اندازه کافی ساده است که یک دزد بتواند دستگاه شما را بگیرد و با آن و تمام داده های موجود در آن پیاده شود. اگر آن را با ورود به سیستم های خودکار در سایت های مالی ، ایمیل یا حساب های رسانه های اجتماعی خود تنظیم کرده باشید ، حتی آسیب پذیرتر هستید.

آیا شما یک دوربین در رایانه خود دارید؟ من یک Post-It را بیش از ماین نگه می دارم ، و مارک زاکربرگ فیس بوک از تکه ای از نوار استفاده می کند. این یک تعمیر سریع و آسان است. من خوشحالم که می دانم برخی افراد غریبه تماشای انتخاب اسفناج من از بین دندانهایم را ندارند.

به گفته ریوی Pew ، به دلیل تعدد زیاد اخبار اخیراً ، مردم نسبت به گذشته نسبت به گذشته نسبت به مسائل امنیتی آگاهی دارند..

وی گفت: "اما در زندگی روزمره ، آنها مانند این نگرانی اصلی عمل نمی کنند." "این یک پارادوکس است."

14. در مورد به روزرسانی سیستم عامل و نرم افزار خود سریعاً مراقب باشید

رایانه خود را به روز کنیدهنگامی که یک شرکت کشف کرد که یک مشکل امنیتی در نرم افزار خود وجود دارد ، یک بروزرسانی را ارسال می کند.

برخی از برنامه ها بدون درخواست مجوز ، به روزرسانی خودکار را انجام می دهند. اما ابتدا بسیاری از سیستم عامل ها و برنامه های کاربردی می پرسند.

اکثر مردم فوراً بروزرسانی را تأیید نمی کنند. با توجه به انتخاب ، فقط 32 درصد از مردم تصمیم می گیرند که برنامه های خود را به صورت خودکار به روز کنند. از بقیه ، 38 درصد به روزرسانی ها را هنگام استفاده راحت انجام می دهند و 10 درصد هرگز به روزرسانی های برنامه را هرگز نصب نمی کنند.

با توجه به نظرسنجی Pew ، وقتی نوبت به روزرسانی های عمده مانند سیستم عامل تلفن می رسد ، 42 درصد صبر می کنند تا زمانی که راحت شود ، و 14 درصد هرگز آن را به روز نمی کنند..

این یک مشکل است وقتی هکرها متوجه شدند که یک آسیب پذیری امنیتی وجود دارد ، آنها قبل از اینکه همه ارتقاء پیدا کنند ، عجله می کنند تا از آن استفاده کنند. هر چه بیشتر طول بکشد ، خطر بیشتری خواهید داشت.

بنابراین چرا افراد فوراً بروزرسانی نمی کنند?

ریوی Pew گفت: "این ممکن است کاملاً از راحتی و کنترل باشد." وی گفت: "برخی فکر می کنند ، من می خواهم به روز خودم را انجام دهم. یا ، من نمی خواهم به کلاه اطلاعات خود بسوزم. "

15. از سایتهای خرید معتبر استفاده کنید

اکثر سایت های تجارت الکترونیکی با نام تجاری ، مانند آمازون ، سیستم های امنیتی خوبی در کار خود دارند و خوشحال هستند که اگر چیزی رخ ندهد ، پول شما را پس می دهند..

کلاهبرداران هنوز کالاهایی را که تحویل نمی دهند قول می دهند. قبل از خرید ، رتبه بندی ها و نظرات مشتریان را بررسی کنید.

به عنوان یک احتیاط اضافی ، اگر با کارت اعتباری پرداخت کنید ، می توانید اگر معلوم شود مشکلی وجود دارد ، هزینه های آنها را معکوس کنید..

Chrome HTTP امن نیستبه سایتی مراجعه نکنید که دارای گواهی GREEN در کمان مرورگر آن نباشد. این بدان معنی است که آنها اطلاعات کارت اعتباری شما را رمزگذاری نمی کنند.

16. از WiFi نا امن استفاده نکنید

بیشتر روترهای بی سیم - دستگاه هایی که سیگنال اینترنت را در اطراف خانه یا محل کار شما به اشتراک می گذارند - قرار است از شکلی از رمزگذاری استفاده کند که به رمز عبور احتیاج دارد تا بتواند به شبکه WiFi وصل شود. اگرچه این یک درد است ، اما راهی مطمئن برای اطمینان از عدم دسترسی دیگران به شبکه بی سیم شما نیست. انجام این کار به این معنی است که آنها ممکن است بتوانند به هیچ یک از رایانه ها یا دستگاه های موجود در شبکه دسترسی غیر مجاز بدست آورند.

وقتی خارج از خانه یا محل کار هستید ، ممکن است به یک کانون عمومی WiFi وصل شوید. این موارد اغلب معیارهای پیوستن به خود را دارند (برای مثال نیاز به ثبت نام یا وارد کردن رمز ورود) ، اما برخی از شبکه های WiFi کاملاً باز هستند. اتصال به چنین شبکه هایی معمولاً ایده بدی است. بهتر است به جای آن یک شبکه مطمئن انتخاب کنید یا به اتصال شخصی دستگاهتان به اپراتور تلفن همراه خود تکیه کنید.

یک گزینه دیگر استفاده از یک برنامه خصوصی Virtual Private Network (VPN) مانند ExpressVPN (بررسی) است. این امر به شما امکان می دهد حتی هنگامی که به یک شبکه WiFi محافظت نشده پیوسته اید ، یک اتصال امن ایجاد کنید.

چنین برنامه هایی برای Android و iOS ایده آل هستند. برای بررسی جامع تر ، به بررسی های VPN ما نگاهی بیندازید.

17. از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

اگرچه محافظت از رایانه خود از دنیای خارج بسیار مهم است ، لازم است به یاد داشته باشید که از داده ها - فایل ها ، اسناد ، تصاویر ، موسیقی ، فیلم ها - به دلایلی استفاده می کنید: از آنها استفاده کنید. آخرین موردی که شما می خواهید اینست که هارد دیسک موجود در کامپیوتر شما خراب شود و شما یا تمام آن اطلاعات گرانبها را از دست بدهید. پس چه باید کرد؟ بهترین روش عملی ، ایجاد روال پشتیبان است. این بدان معناست که راهی برای کپی کردن اطلاعات خود در یک مکان امن پیدا کنید تا به تنهایی روی هارد دیسک کامپیوتر خود اعتماد نکنید.

می توانید پشتیبان خود را به یک دیسک سخت خارجی ، مانند یکی از طریق کابل USB که به رایانه وصل شده است ، تبدیل کنید.

اکنون تعداد بیشتری از افراد به پشتیبان گیری از ابر روی آورده اند. پشتیبان گیری از ابر یک روش مطمئن برای انتقال داده ها از طریق اینترنت به خدماتی مانند Dropbox به شما ارائه می دهد.

برای بهترین محافظت ، از ترکیبی از پشتیبان گیری فیزیکی و ابری استفاده کنید. انجام این کار به این معنی خواهد بود که حتی اگر یک فاجعه نیز در معرض خطر باشد ، داده های شما باید ایمن باشند. در صورت تمایل به مسیر تهیه پشتیبان ترکیبی ، خدماتی مانند Acronis ممکن است برای شما مناسب باشد.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me