StrongVPN Recenze

StrongVPN


Přesto, že podnikali dvakrát tak dlouho jako většina svých konkurentů, je StrongVPN stále relativně neznámou společností.

Tato skutečnost sama o sobě by měla stačit k zastavení většiny potenciálních zákazníků.

Koneckonců, pokud společnost praktikuje své řemeslo a optimalizuje svůj produkt déle než konkurence, očekáváte, že tento produkt bude dvakrát tak dobrý, správně?

No, jak se chystáte zjistit, není tomu tak vždy.

Ačkoli StrongVPN výrazně zlepšil své služby od doby, kdy jsem je naposledy zkontroloval, stále existuje několik nevyřešených problémů, které vám mohou nebo nemusí bránit v připojení k jejich zákaznické základně.

Abychom vám pomohli učinit informované a datově orientované rozhodnutí, podrobně přezkoumám StrongVPN, podrobně prozkoumám vše od jejich rychlosti po zákaznický servis až po jedinečné funkce a kompatibilitu, abych se pokusil odpovědět na otázku -

"Je StrongVPN opravdu tak silný?".

Přehled StrongVPN

CELKOVÁ ŘADA: # 28 ze 78 VPN
POUŽITELNOST:  Snadné použití
ZÁZNAM SOUBORŮ: Žádné zásady protokolování
UMÍSTĚNÍ: 26 zemí, 650 serverů
PODPĚRA, PODPORA: Rychlá a užitečná služba
ÚPRAVA: P2P & Torrenting povolen
NETFLIX: Ano 5/5
ENCRYPTION / PROTOKOL: 256bitové AES, OpenVPN a další
NÁKLADY: 10 $ / měsíc nebo 5,83 $ / měsíc (ročně)
OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY: www.strongVPN.com

Pozadí & Funkce

Společnost Strong VPN, založená v roce 2005 pod záštitou společnosti Strong Technology LLC., Sídlí v jednom z nejstarších (a nejchladnějších) míst americké technologické společnosti Lake Tahoe se sídlem v USA..

Toto klidné a malebné městečko na hranici Nevady a Kalifornie je možná poslední místo, které byste očekávali, že najdete rušné spuštění VPN..

Tým týmu StrongVPN. již více než 20 let stahují počítače, vytáčené internetové a VPN servery z jejich malebného sídla.

S 688 serverů se rozšířilo do 26 zemí Serverová základna StrongVPN není největší, jakou jsem kdy viděl, ale měla by vám poskytnout spoustu možností (i když, jak uvidíte později, ve skutečnosti tomu tak není).

Jejich služby jsou kompatibilní s většinou hlavních zařízení včetně Windows, Mac, iOS, Android a Google Chrome. Rovněž poskytují svým zákazníkům rozsáhlé centrum nápovědy, kde mohou najít podrobné pokyny pro nastavení StrongVPN pomocí domácího routeru. VPN je také kompatibilní s TOR, pokud chcete tuto zvláštní ochranu.

StrongVPN umožňuje svým zákazníkům připojení pomocí všechny hlavní protokoly včetně OpenVPN, PPTP, L2TP, IKEv2 a SSTP.

Mají také vestavěnou aplikaci kill-switch.

Nakonec VPN umožňuje 12 současných připojení.

Zatím to vypadá docela dobře.

Ale pojďme se hlouběji dostat do kladů a záporů StrongVPN, abychom zjistili, zda jejich služba vyhovuje svému jménu.

Výhody používání StrongVPN

1. Pracuje s Netflixem (prozatím)

Netflix tvrdě zakazuje VPN, proxy servery a odblokovače s takovou intenzitou, která vyděsila i rozzuřila jejich mezinárodní komunitu..

Navzdory veřejným výkřikům a stížnostem Netflix zůstal neoblomný ohledně zákazu a dokonce podnikl kroky k posílení bezpečnosti svého softwaru v naději, že může odstranit všechny možné odblokovací smyčky..

Od roku 2016 jejich IT oddělení porazilo úsilí některých z nejsilnějších a nejznámějších VPN společností na trhu.

S ohledem na tato fakta jsem pošetile předpokládal, že moje úsilí o streamování Netflixu pomocí služeb StrongVPN by vedlo k tomuto ...

Netflix zablokoval VPN

Nakonec, když jsem naposledy zkontroloval StrongVPN, byly jednou z nejhorších VPN, které jsem kdy zkontroloval.

Bylo to jako šok, když jsem mohl nejen streamovat Netflix ze serveru se sídlem v USA, ale dokázal jsem to bez reálného času vyrovnávací paměti nebo zpoždění.

Vzhledem k tomu, kolik dalších VPN nebylo schopno obnovit kompatibilitu Netflixu, je to obrovský prodejní bod pro StrongVPN.

2. Rychlý a vstřícný zákaznický servis  

Není časté, že mohu zahrnout zákaznický servis do části „Pros“ v recenzi VPN.

Zejména když kontroluji poskytovatele VPN, který svým zákazníkům nenabízí živou podporu.

S potěšením však mohu říci, že StrongVPN zasáhne nehty do hlavy, pokud jde o jejich zákaznickou podporu.

Při kontrole jejich služeb jsem se rozhodl podat (sice) vytvořený lístek na podporu kolem 4:25 hodin.

Vrátil jsem se do svého pravidelně plánovaného prohlížení a předpokládal jsem, že nedostanu odpověď, dokud jsem příští ráno nekontroloval svůj e-mail.

Překvapilo mě, když jsem otevřel svou schránku asi o půl hodiny později a našel následující zprávu.

Kvalitní zákaznická podpora silného VPN

Přestože jsem při revizi StrongVPN netrpěl žádnými „zákaznickými službami hodnými“, byl jsem ohromen rychlou reakcí a profesionalitou, kterou projevil jejich tým podpory..

Aby byla zajištěna přesnost této kontroly, vyhledával jsem web pro další recenze třetích stran a stížnosti zákazníků v okolí jejich týmu podpory a překvapivě vyšel na sucho.

Výborně StrongVPN ... opravdu dobře.

3. Silné šifrování AES-256 a StrongDNS 

143 milionů…

To je počet občanů Spojených států, kteří byli postiženi porušením zásady Equifax, jedním z největších porušení bezpečnosti v historii kybernetického terorismu..

V tuto chvíli může být vaše číslo sociálního zabezpečení, číslo řidičského průkazu, jméno, adresa bydliště, telefonní číslo a další v rukou hackerů Equifaxu, díky čemuž jste zranitelní proti krádeži identity a podvodům. (Pokud máte obavy, že by vaše osobní údaje mohly být ovlivněny, klikněte sem a zjistěte, co dělat.)

I když stále není jasné, jak hackeři systémy porušili, víme, že využili chybu v nástroji nazvaném Apache Strut, který používá celá řada vládních organizací a velkých korporací, včetně Equifaxu..

Kromě pouhého počtu lidí, kteří byli zasaženi, je tento hack tak znepokojující, že kybernetická zbraň amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti USA-CERT „identifikovala a zveřejnila“ chybu v březnu 2017.

To znamená, že bezpečnostní tým za Apache Struts měl téměř čtyři měsíce na vyřešení problému a zatímco údajně podnikli opatření k odstranění chyby a zmírnění bezpečnostního rizika, jejich úsilí bylo přinejlepším nedostatečné.

Spad z těchto hacků stále ještě není vidět, ale jednotlivci na celém světě začínají chápat, jak skutečná hrozba kyberterorismu je a jako taková začínají přijímat opatření k optimalizaci své online bezpečnosti a „hackerskému důkazu“ svůj život.

Jedním z nejdůležitějších opatření, která může kdokoli udělat pro zlepšení soukromí online, je (samozřejmě) nákup a používání VPN.

Ne všechny VPN jsou však vytvořeny stejně a mnoho z nich má vážné bezpečnostní nedostatky, které službu ruší.

Naštěstí StrongVPN používá jeden z nejpokročilejších (i když běžných) šifrovacích standardů ve známé existenci.

StrongVPN, známý jako Advanced Encryption Standard nebo AES, používá stejné šifrování, jaké používají CIA, FBI a NSA.

To znamená, že můžete snadno spát s vědomím, že vaše osobní údaje jsou chráněny. I když jdete do veřejné sítě Wi-Fi, jste v bezpečí a vaše IP adresa je zcela skrytá.

4. Zásady bez protokolů 

Něco, co jsem vždycky shledal ironickým v odvětví VPN, je to, že některé společnosti VPN skutečně snižují zabezpečení vašeho internetového prohlížení. 

I když na svých webových stránkách podporují zásadu „Žádné protokoly“, pokud si přečtete drobný výtisk, rychle si uvědomíte, že mnoho sítí VPN (zejména bezplatné sítě VPN) nejen protokolová vaše informace a aktivitu, ale poté se otočí a prodají je třetí strany a přidružené subjekty.

HotSpot Shield, VPN, která byla kdysi osobním favoritem, ve skutečnosti porušil zásady ochrany osobních údajů a rozzuřil komunitu VPN prodejem citlivých dat svých zákazníků partnerům.

S problémy, jako je tento, se stává stále častější, je důležitější než kdykoli předtím, abyste před nákupem plně porozuměli zásadám protokolování VPN..

Naštěstí pro StrongVPN, jejich logování politika prochází s létáním barev.

Zásady ochrany osobních údajů StrongVPN

I když jsou jejich zásady ochrany osobních údajů, kompatibilita Netflixu, služby zákazníkům a protokolování skvělé, StrongVPN přichází s velmi, velmi, velmi velkými nevýhodami.

A bohužel je čas mluvit o slonech v rohu.

Nevýhody použití StrongVPN

1. Velmi pomalu na většině serverů

Od doby, kdy jsem naposledy zkontroloval StrongVPN, společnost téměř ztrojnásobila rychlosti poskytované mnoha svými servery.

Skutečnost, že jsem stále zahrnoval jejich rychlost serveru v části „Nevýhody“ této recenze, by vám měla říct něco o tom, jak krutě zpomalují, jak bývali..

K úvěru StrongVPN výrazně zlepšili své rychlosti.

Téměř do bodu, kdy je jejich VPN skutečně použitelná pro každodenní činnosti.

Avšak vzhledem k prudké ceně (na kterou se dotkneme za minutu) a jejich řídkému výběru funkcí jsou pro mě věci příliš pomalé.

Špatné nahrávání StrongVPN (v Mbps)

US Server (New York)

 • Ping: 57 ms
 • Stahování: 38,96 Mbps
 • Nahrávání: 5,00 Mb / s

EU Server (Amsterdam)

 • Ping: 132 ms
 • Stahování: 9,78 Mbps
 • Nahrávání: 3,18 Mb / s

Asia Server (Hongkong)

 • Ping: 245 ms
 • Stahování: 20,10 Mb / s
 • Nahrávání: 2,35 Mbps

UK Server (Londýn)

 • Ping: 122ms
 • Stahování: 35,47 Mbps
 • Nahrávání: 4,63 Mb / s

Jako vždy provádějte takové testy rychlosti se zrnkem soli, protože se jednoduše spoléhají na příliš mnoho proměnných. Protože jsme však dosud testovali služby 78 a více VPN, máme průměr, který můžeme porovnat s jinými VPN.

Nabízejí neomezenou šířku pásma, což znamená, že vás při torrentu nezpomalí, ale to moc nepomůže, když je StrongVPN někdy pomalejší než proxy.

2. Velmi zastaralé uživatelské rozhraní

Jsem blázen nostalgie.

Nic mi nedělá úsměv rychleji než píseň zabijáka 90 nebo pracovní model PC z Windows 98.

V mém životě je však spousta případů, kdy nechci zažívat nostalgii jakýmkoli způsobem, tvarem nebo formou, a jednou z těch dob se stane, když se snažím chránit své osobní údaje.

Bohužel uživatelské rozhraní StrongVPN vypadá a funguje jako něco ze začátku roku 2000.

Uživatelské rozhraní StrongVPN

Rozložení a design nejsou úplně intuitivní a věci se nezlepší, když přejdete na (těžko dostupné) pokročilá nastavení.

StrongVPN Advanced Settings

Zjistil jsem, že uživatelské rozhraní StrongVPN je velmi frustrující, ai když jsem jako zkušený uživatel VPN, snažil jsem se najít a změnit nastavení, které jsem chtěl.

I když to nemusí být to nejhorší rozhraní, jaké jsem kdy potkal, tým z týmu StrongVPN by jistě měl prospěch z návrhu svého softwaru do 21. století..

3. Předražené za poskytované služby 

Toto je část recenze, kde se StrongVPN mohl zachránit.

Jistě, jejich rychlosti jsou docela nedostatečné a jejich uživatelské rozhraní vypadá jako něco z Windows '98, ale když vezmete v úvahu skutečnost, že poskytují vysoce kvalitní služby zákazníkům, kompatibilitu s Netflixem a politiku nulových protokolů, všechny jejich slabiny by mohly být přehlédl za správnou cenu.

Bohužel pro StrongVPN cena není správná.

Zde je návod, jak se to všechno rozpadá.

StrongVPN ceny

Měsíčně: 10 $ nebo 120 $ za rok

Roční: 69,99 $

Na konci dne je StrongVPN rozpočtová síť VPN, která se snaží uniknout účtování prémiového poplatků za VPN

I když vyberete nejlevnější balíček StrongVPN, jsou stále dražší než Surfshark, PIA, NordVPN a SaferVPN…

Všechny z nich patří mezi naše 5 nejlépe hodnocených sítí VPN!

Ve skutečnosti je StrongVPN levnější než naše nejlepší služba roku 2018, ExpressVPN, která nabízí rychlosti, které jsou 3x vyšší než StrongVPN, a desítky dalších funkcí.

Jak jednou řekl Happy Gilmore, „cena je špatná“. 

Naštěstí můžete použít několik platebních metod k nákupu StrongVPN, jako jsou PayPal, kreditní karty nebo dokonce bitcoin pro anonymní platby.

4. Americká jurisdikce může odradit některé zákazníky

Od té doby, co Edward Snowden unikl bezpočtu dokumentů, které odhalují, kolik informací sleduje a ukládá vláda USA, mnoho obhájců soukromí se stalo opatrní při používání služby VPN umístěné v kterékoli ze zemí „pěti očí“..

Přestože se jedná o oprávněný problém, který by měl být vzat v úvahu při rozhodování o tom, kterého klienta VPN použijete, přísné zásady protokolování StrongVPN by vám měly v noci usnadnit odpočinek ....

Budeme dodržovat pouze všechny platné žádosti o předvolání, které se řídí zákonem. Nemůžeme poskytnout informace, které nemáme. StrongVPN se nezúčastní žádostí, které jsou protiústavní.

Jak jsme však v průběhu let viděli u služby HotSpot Shield a dalších sítí VPN, neexistují žádné záruky a pokud jde o osobní bezpečnost, vždy dávám přednost zajištění svých sázek.

5. Musíte hrát „serverovou ruletu“ 

Jedním z největších problémů, které jsem zjistil u služby StrongVPN, je to, že používání jejich VPN se rovná hraní ruské rulety.

Co tím myslím?? 

No, na rozdíl od všech ostatních VPN na trhu, přiřazují servery náhodně (předpokládám, že se tak zachová jejich rozpočet), což znamená, že jejich klienti v podstatě hrají loterii pokaždé, když připojí zařízení..

Jeden měsíc můžete mít vynikající služby, které jsou srovnatelné s konkurencí StrongVPN.

Příští měsíc může být server, který vám byl přidělen, natolik drsný, že si ani nemůžete stáhnout jednoduchý textový dokument (ne, ne přehání).

Neexistuje žádná konzistence s jejich službou nebo servery, ke kterým jste přiřazeni, takže StrongVPN je (téměř) doslovným crapshootem.

Doporučuji StrongVPN?

Musím tleskat týmu na StrongVPN.

Od chvíle, kdy jsem zkontroloval jejich služby, zlepšili své rychlosti, posílili zákaznický servis a zvýšili svou záruku vrácení peněz ze 7 na 30 dní.

To jsou některá velká vylepšení.

Nicméně… stále není dost, abych získal moje potvrzení.

StrongVPN to má hodně díky své kompatibilitě s Netflix, rychlému týmu zákaznické podpory a bez zásad protokolování.

Ale vzhledem k neuvěřitelné cenovce, pomalým rychlostem a frustrujícímu rozhraní nemůžu StrongVPN jednoduše dát svá schválení.

Pokud hledáte vyšší VPN v podobné cenové kategorii, doporučujeme vám podívat se na naše recenze ExpressVPN a PIA.

Napište vlastní recenzi

Už jste někdy použili StrongVPN? Pokud ano, jaká byla vaše zkušenost? Vždy mě zajímá, co ostatní nadšenci říkají o VPN, které kontroluji! Dej mi vědět níže.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me