Recenze TunnelBear

TunnelBear

TunnelBear nabízí svým uživatelům bezplatnou i placenou službu VPN. Bezplatná verze je však omezena na šířku pásma 500 MB / měsíc.

Je dobré, že jejich software VPN používá průmyslový standardní (silný) protokol OpenVPN a 256bitové šifrování AES..

Jejich rychlost připojení VPN je bohužel ve srovnání s jinými VPN, jako je ExpressVPN nebo NordVPN, trochu pomalá.

Ale…

Je to stále dobrá volba ve srovnání s ostatními VPN tam venku?

Zjistíme to v této recenzi TunnelBear.

Obecné informace o programu TunnelBear

CELKOVÁ ŘADA: # 30 ze 78 VPN
POUŽITELNOST: 4/5
ZÁZNAM SOUBORŮ: Žádné protokolování
UMÍSTĚNÍ: 22 zemí
PODPĚRA, PODPORA: Systém vstupenek
ÚPRAVA: Povoleno
NETFLIX: Nejde to
ENCRYPTION / PROTOKOL: 256bitový AES / OpenVPN, IPSec & IKEv2
JURISDIKCE: Kanada
NÁKLADY: 5,00 $ / měsíc
OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY: www.TunnelBear.com

TunnelBear je poskytovatelem bezplatných i placených VPN.

Bylo to od roku 2011, kdy byla založena Ryanem Dochukem (Corporate Bear) a Danielem Kaldorem (Quantum Bear).

Mezi nimi mají zkušenosti s prací v Microsoftu, Goldman Sachs, RIM a mobilním zabezpečení. Takže určitě udělali svůj čas v tech světě.

Společnost sídlí v Torontu, i když jejich 350 a více VPN serverů se rozšířilo do 22 dalších zemí světa, včetně serverů v Severní a Jižní Americe, Evropě, Asii a Austrálii..

TunnelBear Pros

1. Žádné protokolování

Chcete-li začít, TunnelBear má přísné zásady bez protokolování. Jejich zásady ochrany osobních údajů jsou o tom velmi jasné:

TunnelBear výslovně NEBUDE shromažďovat, ukládat ani protokolovat následující data:

 • IP adresy navštěvující naše webové stránky
 • IP adresy po připojení služby
 • Dotazy DNS při připojení
 • Veškeré informace o aplikacích, službách nebo webových stránkách, které uživatelé používají při připojení k naší službě

Zásady ochrany osobních údajů TunnelBear

Obrázek z: https://www.tunnelbear.com/privacy-policy

To je skvělá zpráva pro uživatele, kteří si uvědomují soukromí. To znamená, že neprodávají žádné z vašich dat a že když klepe na vymáhání práva, nemají nic zajímavého, aby jim dali.

Shromážděné osobní informace předají, jak to vyžaduje kanadské právo (jako je WindScribe). (Kanada není pro poskytovatele VPN dobrá jurisdikce.)

Zásady ochrany osobních údajů nastíňují například vaše jméno, e-mailovou adresu, verzi operačního systému, množství použitých dat a poslední čtyři číslice čísla vaší kreditní karty..

Neuloží vaše celé číslo kreditní karty, přestože k němu mají přístup prostřednictvím platebních partnerů kompatibilních s PCI.

2. Nebyly zjištěny žádné netěsnosti

Díky uživatelsky přívětivému rozhraní a spolehlivému šifrování je tato VPN bez úniku solidní volbou.

TunnelBear standardně používá OpenVPN, spárovaný s nejpokrokovějším nešifrovatelným šifrovacím standardem na trhu v AES-256.

Tunnelbear opakovaně uvádí, že vaše procházení je „chráněno medvědem“, pomocí vtipného vyhlížejícího medvěda pro ilustraci toho bodu znovu a znovu.

Naštěstí si TunnelBear během celého našeho testovacího procesu udržel své místo.

Vyzkoušejte to sami:

Výsledky detekce TunnelBear WebRTC

Její instalační software také vytrvalý, a přináší výsledky čisté.

Výsledek Virtuální kontroly tunelu

3. Plán zdarma & Práce na více zařízeních

Je však omezena na 500mb (pouze).

Přestože je bezplatný plán TunnelBear velmi malý, umožňuje vám vyzkoušet si aplikaci a provést vlastní testy rychlosti..

Poskytují efektivní aplikace pro Windows, Mac, Android a iOS. K dispozici je také rozšíření prohlížeče pro Chrome i Opera a rozšíření blokující sledování, které doplňuje všechny jejich služby (nebo je lze použít samostatně).

4. Extrémně bezpečné a bezpečné

Samozřejmě, bez ohledu na to, jak levné VPN, musíte vědět, že je to bezpečné.

Tunnelbear používá standardní protokol OpenVPN na zařízeních Windows, Mac a Android.

OpenVPN je ve výchozím nastavení doporučená volba.

Nejnovější verze systému iOS získají IPSec / IKEv2 a starší verze získají IPSec (nedoporučuje se).

Šifrovací graf TunnelBear pro každý typ zařízení

Celkově vzato je to šifrování, které byste očekávali.

OpenVPN a IPSec / IKEv2 poskytují 256bitovou ochranu AES, zatímco protokol IPSec nabízí stále slušné 128bitové šifrování AES. Americká vláda používá 256bitové šifrování AES pro ochranu dat, takže můžete věřit, že se jedná o solidní protokol.

Tato služba také poskytuje silnou autentizaci dat a bezpečnou výměnu klíčů Diffie-Hellman, aby bylo zajištěno, že se připojujete k serveru TunnelBear, a ne k nebezpečnému miscreantovi.

Jedna z nejlepších služeb, které TunnelBear poskytuje, se nazývá VigilantBear - tato funkce vás chrání při připojování a odpojování. Pokud vaše WiFi klesne nebo se přesunete mezi přístupovými body, je možné, že některá vaše data zhasnou nezabezpečeným připojením. VigilantBear zabraňuje tomu, aby se to stalo (chovalo se jako zabíječ).

V lednu 2017 se Hackernoon hlouběji ponořil do kódu TunnelBear, aby zjistil, co mohou najít. Celé členění si můžete přečíst, pokud chcete, ale je to docela technické. Stručně řečeno, nenašli žádné významné chyby nebo překvapení. Byli dokonce ohromeni, že TunnelBear obsahuje funkce pro detekci úniků DNS i IPv6, což je skvělé pro ochranu vašeho soukromí.

TunnelBear neměl žádné velké úniky ani důkazy o prasknutí jejich šifrování. Všechny známky poukazují na skutečnost, že použití TunnelBear je extrémně bezpečné.

Jedna věc k poznámce je to ten Diffie-Hellman metoda výměny klíče může mít nějaké nedostatky. Zatímco plochy VPN, Android a iOS 9+ VPN používají 2 048bitové skupiny DH, které jsou považovány za bezpečné, starší verze systému iOS používají 1 024bitovou skupinu DH. A je možné, že někteří silní útočníci na národní úrovni mohli tuto klíčovou výměnu kompromitovat.

5. Pěkné funkce

TunnelBear přichází s několika skvělými funkcemi, jako například:

 • Anonymní IP
 • Kill-Switch (VigilantBear)
 • 5 Současná připojení

Některé weby blokují provoz, který vypadá, že pochází z VPN. Je to nepříjemné a neustálá bitva mezi poskytovateli VPN a těmito weby o získání výhody.

Například jsem zjistil, že funkce TunnelBear GhostBear se snaží co nejlépe skrýt skutečnost, že používáte VPN. To bude oklamat některé podniky a vlády, ale ne všechny.

Než začnete používat GhostBear, je dobré se přesvědčit, zda se můžete připojit k požadovanému webu pomocí standardního připojení TunnelBear. Pokud nemůžete, stojí za to vyzkoušet GhostBear. Skrytí skutečnosti, že používáte VPN, trochu zpomalí vaše připojení, takže ho nedoporučujeme ponechat stále.

6. Snadné použití

Posláním společnosti TunnelBear je usnadnit používání VPN všem.

A podle mého názoru to určitě udělali. Aplikace je velmi jednoduchá a snadno použitelná. Možná neposkytuje všechna pokročilá nastavení, která požadujete od špičkové sítě VPN, ale pokud právě začínáte se šifrovaným procházením, proces je mnohem snazší.

Mapa TunnelBear zobrazující vaši polohu a použitý tunel

Ve výchozím nastavení zobrazuje pouze to, co potřebujete vidět: kde jste, tunel, který používáte, a kde zřejmě procházíte.

Existují další nastavení, která můžete najít, ale pokud do nich nechcete kopat, můžete si jednoduše užít jednoduché a čisté rozhraní.

Rozšíření prohlížeče jsou stejná; prostě je zapněte a nechte je na pokoji. Není to mnohem snazší než tohle.

7. Nezávisle prověřené zabezpečení

Během několika posledních let došlo u některých sítí VPN ke špatnému tisku.

Prodej šířky pásma, protokolování dat, nadhodnocené zabezpečení… to vše narušuje důvěru v VPN. To je důvod, proč má TunnelBear nezávislou organizaci, která prověřuje bezpečnost jejich VPN.

To je v tomto odvětví poměrně vzácné a TunnelBear potřebuje spoustu pokory, aby mu dal šanci. Výsledky auditu zveřejnili a vy si je můžete přečíst online.

TunnelBear tvrdí, že je první a jedinou službou VPN na světě, která to nabízí, a je to určitě jediná, se kterou jsem se kdy setkal. Je však třeba poznamenat, že poslední období auditu bylo v červenci 2017 a společnost jej musí znovu aktualizovat.

8. Umožňuje Torrenting a TOR

TunnelBear bývala službou, která neumožňovala torrentování. Zdá se, že se to všechno nedávno změnilo.

I když na jejich oficiálních webových stránkách není mnoho informací o torrentingových službách, dostal jsem low-down od zástupce TunnelBear prostřednictvím jejich oddělení zákaznických služeb.

Potvrdili, že jejich služba umožňuje jak torrentování, tak využití sítě TOR. Jedná se o obrovskou změnu, když jsme poprvé zkontrolovali TunnelBear. Tehdy byl jejich postoj ke sdílení souborů P2P tvrdý ne. Jsme rádi, že se k nám v současnosti připojují a přijímají jednu z klíčových služeb, pro které lidé chtějí používat VPN.

TOR je zkratka pro The Onion Router a je to soukromý a šifrovaný webový prohlížeč. Mnoho uživatelů rádo používá VPN ve spojení s TOR, aby maximalizovalo svou anonymitu. Některé sítě VPN neumožňují použití této služby vůbec. Tunnelbear vám umožňuje používat TOR, ale zástupce, se kterým jsem mluvil, mě varoval, že při jeho používání vidím výrazně snížené rychlosti.

9. Responzivní a důkladná podpora zákazníků

Další službou, kterou jsme poprvé nemilovali, byl systém zákaznické podpory společnosti TunnelBear.

TunnelBear bohužel stále nenabízí žádný živý chat. Takto obvykle hodnotíme systémy lístků:

 1. Kolik času bude trvat, než se ke mně vrátí?
 2. Odpoví na mou otázku důkladným a úplným způsobem?

Oba tyto faktory mě velmi zaujaly. Nový závazek TunnelBear k zákaznické podpoře se řadí mezi mé oblíbené ze všech ticketových systémů podpory, které jsme testovali.

Formulář zákaznické podpory TunnelBear

Nejprve se podívej na toho roztomilého medvídka s malou náhlavní soupravou zapnutou! Budu „tlapy“, abych vás ocenil.

Užijte si tu hříčku? Dobře, připněte se, protože jejich oddělení služeb zákazníkům je plné.

Reakce zákaznické podpory TunnelBear

Zeptal jsem se na torrenting a sdílení souborů, stejně jako na TOR a Netflix.

Než se pustím do skutečné odpovědi (a všech lahodných hříček uvnitř), chci mluvit o době, kterou to trvalo, než jsem to dostal.

Poskytují vám obecný časový rámec 48 hodin. Povzdechl jsem si a připravil se nenávidět toto oddělení. Do dvou hodin jsem dostal odpověď.

U lístků je to rychlé!

Nyní za odpověď samotnou.

Je kompletní, má osobnost a má odkazy, které mi pomáhají. Od oddělení zákaznických služeb jsem nemohl požádat o nic víc… (kromě živého chatu).

Ale kroky medvěda ...

Nedá se říct, že máte svůdný den a ne se usmíváte.

Nevýhody TunnelBear

1. Problémy s rychlostí (pomalé)

S TunnelBear všechno fungovalo tak dobře, dokud nebyl čas otestovat rychlost serveru.

Někteří uživatelé hlásili dobrou rychlost stahování. Při našem testu však moje připojení 100 Mb / s kleslo na 52,26 Mb / s, když jsem používal servery EU.

To je obrovský pokles.

Zde jsou některé z výsledků, které jsem dosáhl při 100mb připojení:

Rychlost stahování TunnelBearRychlost stahování TunnelBear (servery EU na EU)

US Server (New York)

 • Ping: 120ms
 • Stahování: 33,38 Mbps
 • Nahrání: 15,04 Mbps

Server EU (Amsterdam)

 • Ping: 39ms
 • Stahování: 52,26 Mbps
 • Nahrání: 27,20 Mb / s

Asia Server (Hongkong)

 • Ping: 345 ms
 • Stahování: 7,54 Mbps
 • Nahrávání: 2,63 Mbps

UK Server (Londýn)

 • Ping: 44ms
 • Stahování: 50.10 Mbps
 • Nahrávání: 48,36 Mbps

Vždy byste měli očekávat ztrátu rychlosti. Jedná se však o významný pokles, který ovlivní vaše prohlížení.

Nejsou to nejhorší, co jsme viděli. Celkově jsou ale špatné, když je postavíte proti spolehlivějším VPN, které jsme zkontrolovali, jako jsou NordVPN a ExpressVPN..

2. Žádný Netflix

Netflix se bohužel stále zlepšuje v blokování VPN.

Úspěšně zablokovali mnoho větších poskytovatelů VPN (včetně PIA) více servery na více místech po celém světě.

Podpora TunnelBear mi řekla, že mnoho uživatelů mělo úspěch v odblokování Netflixu.

Bohužel, žádný z testovaných serverů nefungoval správně.

Potřebujete-li VPN pro odblokování geod omezení Netflixu, zde je seznam nejlepších 100% pracujících VPN pro Netflix.

3. Žádná instalace směrovače

TunnelBear nepodporuje instalaci svého softwaru VPN přímo do routeru. Pokud jste to stejně neplánovali, není to žádný velký problém. Ale pokud uvažujete o použití VPN tímto způsobem pro zvýšenou ochranu a snadné použití, musíte najít jiného poskytovatele.

Ceny tunelů, plány, & Fakta

Ceny a plány společnosti Tunnelbear jsou stejně jednoduché jako jejich aplikace:

Ceny tunnelBear

Vždy je dobré vidět bezplatnou možnost, protože ji můžete použít k vyzkoušení aplikace a služby. Šířka pásma, kterou můžete použít, je však pouze 500 MB měsíčně.

První placený program, Giant, vám za neomezené množství dat spustí 9,99 $ měsíčně.

Největší plán, Grizzly, je roční plán. Takže zaplatíte předem 59,99 $ za 12 měsíců neomezené služby VPN.

V každém zakoupeném plánu můžete použít až pět chráněných zařízení. Pokud tedy hledáte VPN, která pokryje celou vaši rodinu, TunnelBear je dobrá sázka.

Celkově je tento pěkně levný. Několik z nich, stejně jako dohoda, kterou máme od společnosti NordVPN, ji však dokázalo překonat.

Je neuvěřitelné, že ani TunnelBear NEPOSKYTUJE žádné vrácení peněz. Takže zde nejsou žádné záruky vrácení peněz. Místo toho vám umožní používat jejich bezplatnou verzi. Před upgradem byste si měli být jisti.

 • Žádné protokolování: Ano.
 • Snadnost softwaru VPN: Jejich aplikace je poměrně jednoduchá a přímočará.
 • Skryté poplatky & doložky: Bez náhrady.
 • Upsells: No upsells.
 • Okamžitý přístup po platbě: Ano.
 • Netěsnosti DNS: Žádné.
 • Jurisdikce: Kanada
 • Protokoly tunelování: OpenVPN, IPSec a IKEv2
 • Kill-switch: Ano.

Pokud jde o platební možnosti, TunnelBear vám umožňuje platit prostřednictvím hlavních kreditních karet jako Visa, Mastercard a American Express. Přijímají také PayPal & Bitcoin, digitální forma kryptoměny, která je stoprocentně nevysledovatelná.

Tvrdí také, že přijímají sklenice medu ... ale jsme si jisti, že je to vtip. Myslím…

Doporučujeme VPN TunnelBear?

Stejně tak stojí za to použít TunnelBear?

Záleží na tom, pro co potřebujete VPN.

Pokud chcete jen něco chránit své soukromí při procházení, aniž byste se dostali do cesty komplikovanými možnostmi a rozhraními, je to skvělá volba.

Můžete se trochu dotknout rychlosti, ale není pochyb o tom, že je velmi snadné použití a nabízí spolehlivé zabezpečení.

Pokud však potřebujete více než to, pravděpodobně budete chtít zvolit jinou VPN.

Byl jsem ohromen jejich vylepšeným zákaznickým servisem a novou schopností torrentu. Vzali mnoho našich hlavních stížností a opravili je.

Ale jejich nevýrazná rychlost znamená, že to nemohu doporučit jako cestu pro každého.

Pokud tedy hledáte více, jděte a kupte místo toho NordVPN (3,49 $ / měsíc).

Podívejte se na jednu z dalších nejlepších sítí VPN zde.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me