Recenze TorGuard

Navzdory jménu nemá TorGuard ve skutečnosti nic společného s TOR nebo jinou proxy službou, kterou lidé používají k přístupu na hluboký web.


TorGuard VPN byl v podstatě vytvořen pro torrenting, ale nyní se rozrostl na větší globální službu VPN, která se hodně využívá.

Nyní, když to máme z cesty, mohu začít mluvit o tom, zda je to dobrá VPN.

Stojí za to TorGuard používat? Pojďme to zjistit…

Přehled VPN serveru TorGuard

CELKOVÁ ŘADA: # 15 ze 78 VPN
POUŽITELNOST: 3/5
ZÁZNAM SOUBORŮ: Žádné zásady protokolování
UMÍSTĚNÍ: 55 zemí, 3000+ serverů
PODPĚRA, PODPORA: Podpora 24/7. Živý chat, lístky a call centrum
ÚPRAVA:  Torrenting povolen
NETFLIX: Ano 1/5
ENCRYPTION / PROTOKOL: 256bitové AES, OpenVPN a další
NÁKLADY: 4,17 $ / měsíc
OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY: www.torguard.net

TorGuard Domovská stránka

TorGuard Pros +

1. Balíček se základními a důležitými funkcemi

TorGuard přichází s mnoha důležitými funkcemi a výhodami, jako například:

 • Anonymní IP
 • Torrenting povolen
 • 5 současných připojení
 • Protokoly OpenVPN / PPTP / L2TP / IPsec / SSTP / iKEV2
 • 3000+ serverů
 • 55 zemí (naposledy ověřeno 16. března 2019)

Samozřejmě vám všechny užitečné funkce na světě nepomohou, pokud vaše VPN nebude zabezpečená. Naštěstí TorGuard využívá některé z nejlepších moderních technologií pro zabezpečení vašich dat.

Za prvé, podporuje širokou škálu protokolů VPN: OpenVPN, PPTP, L2TP / IPSec, SSTP a iKEV2. Takže pokud potřebujete přejít na jiný protokol, nebo prostě nechcete používat průmyslový standard OpenVPN, máte spoustu možností. (Samozřejmě obecně doporučuji OpenVPN, pokud jej můžete použít.)

Můžete také použít šifrování AES-256, což je průmyslový standard pro silnou ochranu. Existují i ​​jiné možnosti, pokud je chcete, ale použití 256bitového šifrování je vaše nejlepší sázka pro zajištění bezpečnosti.

Bezpečné servery TorGuard DNS a vestavěná ochrana proti úniku DNS a IPv6 zvyšují úroveň zabezpečení. Zatímco některé sítě VPN vám říkají, abyste vypnuli protokol IPv6, má TorGuard vestavěnou možnost, jak zabránit únikům, a ušetří vám tak potíže s určováním toho, jak se kopat do nastavení vašeho počítače, aby se vylepšily. To je něco, co opravdu rád vidím.

Máte také možnost zcela vypnout připojení k internetu, když není spuštěna aplikace TorGuard, abyste zajistili, že budete vždy chráněni, když jste na internetu. Už nezapomeňte zapnout VPN!

A konečně můžete použít TorGuard Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Ubuntu, Chrome, Firefox, a směrovače DD-WRT a Tomato. Bez ohledu na to, odkud pochází váš provoz, můžete jej chránit pomocí TorGuard.

2. Výkon pevné rychlosti

Při našich testech na připojení 100 Mb / s se společnosti TorGuard podařilo vytáhnout úctyhodnou rychlost stahování 54 Mb / s. Není to tam nejrychlejší, ale je to dost rychlé na všechno, co byste mohli potřebovat. Zde jsou výsledky našich testů na různých světových serverech:

Test rychlosti TorGuard

US Server (New York)

 • Ping: 120ms
 • Stahování: 31,66 Mbps
 • Nahrání: 31,16 Mbps

EU Server (Amsterdam)

 • Ping: 40ms
 • Stahování: 53,83 Mbps
 • Nahrávání: 49,31 Mbps

Asia Server (Hongkong)

 • Ping: 296 ms
 • Stahování: 9,59 Mb / s
 • Nahrávání: 12,62 Mb / s

UK Server (Londýn)

 • Ping: 46ms
 • Stahování: 38,56 Mbps
 • Nahrávání: 47,78 Mbps

Hongkongský server trpěl hodně rychlostí stahování, takže pokud plánujete směrování přes asijské servery, můžete to vzít v úvahu. Jinak jsou čísla docela dobrá všude kolem.

3. Závazek Torrentingu

Spousta lidí používá VPN k torrentování, ale může být obtížné vědět, zda za to můžete být potrestáni. Žádný poskytovatel VPN nehodlá úmyslně chránit nezákonnou činnost, ale někteří jsou více pozitivní než ostatní. TorGuard je jedním z nich - je přímo ve jménu.

Skutečnost, že můžete získat balíček s proxy určeným výhradně pro torrentování při vyšších rychlostech, než byste se mohli dostat na VPN, svědčí o odhodlání společnosti.

TorGuard také uvádí, že jejich servery jsou „optimalizovány pro nejlepší možný výkon při stahování torrentů.“ Neříkej, co to znamená, a existuje slušná šance, že to bude jen marketing-mluvit, ale je to stále dobré znamení.

A přestože je obtížné říci, kolik serverů a kolik zemí TorGuard představuje (protože na jejich webových stránkách jsou různá čísla), mají široký mezinárodní výběr, který by vám měl pomoci optimalizovat rychlosti torrentu.

4. Určené adresy IP pro streamování

Pokud plánujete používat TorGuard pro získání přístupu k Netflixu nebo jiné streamovací službě, můžete využít jejich vyhrazené IP adresy. To vám umožní přístup ke streamovací službě z IP adresy, která není spojena s TorGuardem ... což znamená, že byste měli získat velmi konzistentní přístup bez chyb proxy.

To je skvělé, správně?

Ano, ale bude vás to stát. Když platíte za VPN, můžete si jako doplněk za dalších 16 USD zvolit vyhrazenou IP adresu.

Kompletní ceny TorGuard v roce 2018

Není to moc, ale přidává se k účtu. To lze považovat za pozitivní věc, protože vyhrazená adresa IP je velmi užitečná; ale jiné VPN nabízejí úspěšné streamování Netflixu bez dalších nákladů. Takže budete muset sami zvážit náklady.

5. Solidní bezpečnost a tajnost

Řada protokolů VPN, včetně protokolu OpenVPN, spolehlivého šifrování a schopnosti zamaskovat provoz VPN jako běžný provoz, aby se obešla blokátory VPN, to vše činí dobrou volbou pro každého, kdo se obává o dohled nebo cenzuru. Skrytí provozu VPN není vždy 100% efektivní, ale ráda vidím, jak VPN střílí.

Rovněž má tendenci pomáhat s věcem, jako je streamování Netflixu v jiných zemích.

6. Nebyly zjištěny žádné netěsnosti

Podle našich testů je TorGuard další VPN bez úniků.

Provedli jsme to prostřednictvím stejné série kontrol, kterým čelí všechny naše VPN. A TorGuard prošel s létajícími barvami.

To je jasně společnost, která se stará o úniky. Vyšli z cesty k vytvoření bezpečného produktu a podpořili to pomocí vestavěného přepínače zabíjení. Představte si zabiják jako únikový modul na hvězdné lodi. (Kde jste Trekkies?)

Pokud se loď dostane pod palbu, posádka je pomocí bezpečnostního modulu odpuštěna do bezpečí. Přepínač zabíjení je podobný koncept. Pokud je zjištěn únik, aktivuje se kill-switch, ukončí vaši relaci a zachová integritu vašeho prohlížení.

Test těsnosti TorGuard IP

Instalační soubory byly navíc stejně čisté, jak přicházejí!

torguard virustotal test

7. Žádné protokolování

Zásady protokolování TorGuardPřevzato z jejich FAQ stránky

TorGuard je velmi jasný ohledně své politiky protokolování:

TorGuard.net neukládá ani nezaznamenává žádný provoz ani využití ze své virtuální privátní sítě (VPN) nebo proxy.

Služba shromažďuje informace od vás při nákupu jejich produktů, ale to je vše. Což znamená, že nebudou prodávat vaše informace inzerentům ani je předávat, i když se vymáhání práva objeví s rozkazem.

A když nebylo snadné zjistit, kde má TorGuard centrálu (a nelze ji skutečně potvrdit), zjistil jsem, že se nacházejí v USA na Floridě, což mi trochu škrábe na hlavě ...

8. 24/7 živá zákaznická podpora 

Existuje jen málo věcí, které nesnáším víc než sucky zákaznický servis.

(Zcela doslova) bojkotoval značky s vysoce kvalitními produkty jednoduše proto, že jsem zjistil, že jejich zákaznický servis je neúčinný a přímo hrubý.

Naštěstí je zákaznický servis nabízený společností TorGuard jedním z nejlepších, které jsem v oboru viděl. Nabízejí nepřetržitou podporu prostřednictvím call centra, živého chatu a vstupenek na podporu.

A na rozdíl od některých společností v oboru (PIA) TorGuard ve skutečnosti nabízí podporu 24/7, nejen oslavovaný systém podpory vstupenek.

Rozhodl jsem se vyzkoušet si nepřetržitý živý chatovací systém TorGuard, abych zjistil, zda dokážou splnit své sliby, a byl jsem příjemně překvapen..

Kolem 7:37 hodin můj čas, předložil jsem obecný dotaz na podporu, abychom zjistili dobu odezvy společností. A jen o 5 minut později jsem byl příjemně překvapen, když jsem obdržel následující odpověď.

TorGuard Live Chat

I když jejich tým podpory nemusí být tak rychlý jako Buffered nebo ExpressVPN, pokud můžete vydržet 5 minut čekat, TorGuard poskytuje vynikající a efektivní zákaznický servis, který stanoví měřítko pro celé odvětví.

9. Netflix bude stát navíc, ale jeden ze čtyř pracoval

Jejich základní VPN nefunguje s Netflixem (ani jejich proxy služba).

Je to škoda, protože když jsem používal jejich VPN, nemohl jsem získat ani přístup k Netflixu. Mám následující chybu:

torguard a netflix

Když jsem se obrátil na jejich zákaznickou podporu, řekli mi, že musím koupit „vyhrazenou IP“, která stojí navíc 7,99 $ / měsíc navíc k drahé VPN.

Vážně?

Téměř 30 $ / měsíc jen za přístup k Netflixu, který můžete dělat s NordVPN, a stojí to jen 3,49 $.

Zde mi napsal agent podpory:

Torguard podpora

OK. Ale tady je problém.

Stále to nefungovalo na následujících serverech:

 • Spojené státy americké: Dallas
 • Kanada
 • Holandsko
 • Spojené království

Abychom skončili pozitivně, donutili jsme, aby server New York fungoval správně. To je důvod, proč je to stále uvedeno zde pod profesionály, přestože pracuje jen 1/4.

Očekáváte však lepší poměr výprodeje. Doporučuji proto vyzkoušet si ty nejlepší Netflix VPN, které jsme našli, pokud je to vaše prodejní místo.

Nevýhody TorGuard -

1. Potenciálně odcizený kód

V roce 2015 VPN.ac zveřejnil podrobný blog o podobnostech mezi jejich vlastním rozšířením prohlížeče a rozšířením TorGuardu. Kód byl téměř úplně stejný, což naznačuje, že ho TorGuard mohl zkopírovat.

VPN.ac však také poukázal na to, že verze rozšíření TorGuard má některé významné chyby zabezpečení, které nebyly přítomny v jejich vlastním rozšíření. Tato zranitelnost mohla vést k úniku dat uživatelů. Naštěstí se to nestalo (pokud někdo ví, tak jako tak).

TorGuard rychle provedl některé změny svého rozšíření, ale nikdy neudělal uspokojivý veřejný komentář, který by vysvětlil jejich jednání nebo se omluvil.

I když tento konkrétní rozsudek pravděpodobně neovlivní vaši bezpečnost nebo soukromí při používání TorGuard, stále je to znepokojivé. Pokud kód nesprávně zkopírovali od jedné společnosti, mohli by to udělat znovu. Zdá se nepravděpodobné, že by udělali stejnou chybu dvakrát, ale nebylo by to poprvé.

Musíte se sami rozhodnout, jak velký je tento obchod.

2. Vyžadovány aplikace třetích stran pro systémy iOS a Android

Abyste mohli ve svém mobilním zařízení používat služby VPN TorGuard, budete potřebovat aplikaci pro iOS nebo Android. Budete ale také potřebovat aplikaci OpenVPN Connect.

Je to hodně? Ne, pravděpodobně ne. Skutečnost, že pro fungování VPN potřebujete zcela jinou aplikaci, je však nepříjemná a přidává další krok k tomu, co bychom chtěli považovat za velmi jednoduchý proces. Jiné sítě VPN, které nabízejí mobilní aplikace, obvykle najdou způsob, jak je zajistit, aby fungovaly, aniž by vyžadovaly aplikaci třetích stran.

3. Jurisdikce uvnitř 14 očí

Jak jsem se zmínil před chvílí, TorGuard je poskytovatelem VPN a nemá nic společného s TOR, hlubokým webovým prohlížečem. TorGuard uvádí, že „Tor“ v jejich názvu je odkazem na torrenty a chrání váš počítač při používání BitTorrentu.

Zdá se však, že TorGuard je ve vlastnictví společnosti s názvem VPNetworks LLC:

Vpnetworks, LLC
618 E South St
Orlando, FL 32801

Bohužel to znamená, že se nacházejí v USA, které mohou požádat společnosti VPN o zpracování informací, které mají o svých klientech (nápověda: HideMyAss).

Je mnohem bezpečnější používat VPN, která se nachází v BVI, Panamě nebo dokonce ve Švýcarsku.

Přečtěte si více o významu aliance 14 očí zde.

Ceny TorGuard, plány & Fakta

Není snadné najít všechny tyto ceny na webových stránkách TorGuard. Pokud si chcete zakoupit balíček balíčků na více než měsíc, může být obtížné. Pokud se však dostanete do kontaktu se zákaznickou podporou TorGuard, měli by být schopni spojit se s plánem, který hledáte.

Zde jsou vaše možnosti (které na webu TorGuard nejsou zcela jasné) pro stanovení ceny VPN:

Možnosti ceny TorGuard

 • Měsíční tarif VPN: 9,99 $
 • Čtvrtletní plán VPN: 19,99 $
 • Pololetní plán VPN: 29,99 $
 • Roční tarif VPN: 59,99 $
 • Dvouletý plán VPN: 99,99 $

Jak se dalo očekávat, dvouletý plán je nejúspornější a pracuje na něco přes 4 $ měsíčně. Platební metody se provádějí prostřednictvím PayPal, kreditních karet, kryptoměny a dalších.

Celkově vzato má TorGuard solidní ceny. Nejsou nejlevnější, ale také nejsou nejdražší. Pokud chcete kromě sítě VPN používat proxy, je to těžká služba, kterou můžete porazit.

Všechny jejich plány mají 7denní záruku vrácení peněz. Zde je rychlá rekapitulace toho, co můžete od TorGuard očekávat:

 • Žádné protokolování: Ano.
 • Snadnost softwaru VPN: Ne nejlepší použitelnost, trochu stará škola 3/5.
 • Skryté poplatky & doložky: Žádný.
 • Upsells: Proxy a anonymní e-maily.
 • Okamžitý přístup po platbě: Ověřování platby PayPal trvalo přibližně 20 minut.
 • Únik DNS: Žádný.
 • Jurisdikce: Florida, USA.
 • Protokoly: OpenVPN, IPSec, PPTP & L2TP.
 • Zabiják: Ano.

Doporučuji TorGuard?

I přes řadu pozoruhodných sil, TorGuard nedoporučuji.

Na druhé straně vás ani nebudu varovat, abyste jej nepoužili. Není to tak, že TorGuard je špatný; je tu jen to, že existuje mnoho VPN, které jsou lepší.

TorGuard má skvělou bezpečnost, ale stejně jako většina ostatních hlavních VPN. Má slušnou rychlost, zatímco můžete získat vysoké rychlosti, pokud získáte správného poskytovatele. Její ceny jsou dobré, ale ne skvělé. Podporuje torrenting, což je hezké, ale bude vás to stát navíc, pokud chcete vyhrazenou IP adresu pro streamování Netflix (a stále funguje pouze 1/4). Pak jsou ve sloupci zápory nepříjemnosti (a možné nemorálnosti).

Alternativní VPN

Jsme si jistí, že tým TorGuard se snaží tvrdě vydat nejlepší produkt, jaký by mohl. A za to tleskám. Ale to ještě není úplně tam, zvlášť za cenu, kterou účtují. Je možné, že se zaměřením na servery proxy, VPN a bezpečnou e-mailovou službu ztěžuje zdokonalení některého z těchto systémů.

Nakonec však TorGuard za tuto cenu nestačí.

Pokud však hledáte něco lepšího, zvažte čtení recenzí NordVPN, Surfshark nebo ExpressVPN. Oba jsou v hodnocení VPN na vysoké úrovni.

Přidejte svoji vlastní recenzi

Už jste někdy použili TorGuard? Pokud ano, jaká byla vaše zkušenost? Vždy mě zajímá, co ostatní nadšenci říkají o VPN, které kontroluji! Dej mi vědět níže.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me