Recenze PureVPN

Snímek obrazovky Pure VPNÚplné zveřejnění: Nejsem nijak spojen s PureVPN, ani nepoužívám jejich přidružené odkazy. To je moje upřímná, nezaujatá zkušenost s PureVPN.

Zkušební období: 1 měsíc

Rychlé pozadí & Informace o funkcích

Společnost PureVPN, založená v roce 2006 jejich mateřskou společností GZ Systems, je jedním z nejstarších a největších poskytovatelů VPN na trhu.

Od svých skromných začátků na dvou serverech PureVPN rychle rozšířil svou činnost a nyní se může pochlubit více než 2000 servery ve 180 různých zemích.

Umístění serveru PureVPN


Přestože mají centrálu v Hongkongu, což je pro poskytovatele VPN stále bouřlivější jurisdikce (převážně kvůli jejich blízkosti a vztahu s Čínou) PureVPN spravuje a hostuje vlastní hardware a DNS hardware, což znamená, že vaše informace by měly být s nimi bezpečnější než průměrná VPN.

Jejich služby jsou kompatibilní s všechna hlavní zařízení počítaje v to:

 • Okna
 • Android
 • Mac
 • iOS
 • Linux

Pokud se zvláště zajímáte o optimalizaci své online ochrany, můžete dokonce nastavit PureVPN tak, aby pracoval s vašimi směrovači, chytrými televizory, prohlížeči jako Chrome a Firefox a streamovacími službami (jako Roku, Amazon Fire a Chromecast).

Nedávno představili funkci „virtuálního routeru“ pro zařízení Windows, což znamená, že můžete vybavit stolní počítač nebo notebook Windows pomocí funkcí typu routeru pro připojení až 10 různých zařízení.

Některé služby VPN, například VyprVPN, vás omezí pouze na dvě různá simultánní připojení. Skutečnost, že můžete připojit PureVPN k a nemovitý router kromě nastavení „virtuálního routeru“ znamená, že můžete připojit TONY různých zařízení. (Pravděpodobně víc, než byste kdy chtěli nebo potřebovali.)

Mají také funkci „rozděleného tunelování“, což znamená, že si můžete zvolit, jak (a kde) chcete provozovat provoz - prostřednictvím vašeho poskytovatele VPN nebo internetových služeb jako obvykle. Vaše data lze podle potřeby rozdělit.

Zatímco PureVPN nenabízí vlastní TOR, můžete použít jeden nahoře. Spojením VPN se sítí Tor přidáte další vrstvu soukromí a zabezpečení.

PureVPN má zabít přepínač funkce to funguje jako bezpečný proti selhání. Cílem je zajistit, aby vaše soukromí a anonymita nebyly nikdy ohroženy a aby vaše osobní informace nebyly nikdy prozrazeny.

V neposlední řadě přichází PureVPN s doplňkem NAT Firewall, takže jsou zabezpečeny všechny možné hackerské mezery.

Přehled PureVPN

CELKOVÁ ŘADA: 53
POUŽITELNOST: Jednoduché a snadné použití
ZÁZNAM SOUBORŮ: Některé protokolování
UMÍSTĚNÍ: 140+ zemí, 2000+ serverů
PODPĚRA, PODPORA: Citlivý live chat
ÚPRAVA: Povoleno
NETFLIX: 2/4 servery pracovaly s Netflixem
ENCRYPTION / PROTOKOL: 256-bit AES; OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP, SSTP a dokonce IKEv2
NÁKLADY: 3,33 $ / měsíc
OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY: www.PureVPN.com

PureVPN Pros

1. Podporuje všechny hlavní protokoly (OpenVPN, IPSec, L2TP…)

Útoky „Man-in-the-middle“ (MiTM) jsou některé z nejstarších (a nejběžnějších) způsobů, jak hackeři získávají přístup k vašim citlivým informacím.

Možná ani necítíte, že je něco špatně. Ale nějakým způsobem se někdo mezi vámi a vaším zamýšleným spojením (např. Prohlížeč nebo web).

Poté si mohou přečíst vaše e-maily, zjistit, na jaké webové stránky se chystáte, chytit vaše relační cookies, aby oklamali různé weby, aby si mysleli, že jste vy, a dokonce získají osobní informace nebo hesla.

Mnohokrát samotné nástroje používané k zachycení těchto praktik, jako je WiFi Pineapple, mohou být použity k jejich provádění kýmkoli a kdekoli. Jako například posezení v místní kavárně. Nyní, procházení e-mailů nebo rezervace letu při popíjení latte se může ukázat jako ne tak relaxační odpoledne po všem.

Toto potenciální riziko se nyní vztahuje i na mobilní zařízení, aplikace a dokonce i na vaše inteligentní zařízení.

Pro potírání těchto problémů nabízí PureVPN všechny hlavní protokoly, včetně OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP, SSTP a dokonce IKEv2.

I když OpenVPN je vaše nejlepší sázka, abyste získali výhody z bezpečnosti i rychlosti, možná budete také muset zvolit L2TP / IPSec na základě dostupnosti zařízení nebo PPTP (pouze v několika málo případech, kdy nemáte obavy z bezpečnostních chyb).

2. Standardní 256bitové šifrování

Útoky hrubou silou jsou bohužel další běžnou praxí.

Hackeři nakonec zjistí vaše hesla a čísla PIN prostřednictvím řady opakujících se, bleskově rychlých, pokusů a chyb kombinací.

Jsou to jeden z nejstarších triků v knize (kromě odhadu narozenin nebo jména dítěte vašeho manžela). A ve skutečnosti rostou.

Například nedávný široce rozšířený útok na weby WordPress byl nasměrován ruskou společností, kterou země používá k zahájení kybernetických útoků (tyto věci si nemůžete vymyslet).

Nejlepší formou obrany v tomto případě je prevence. To je ve formě 256bitového šifrování, což je jedno z nejbezpečnějších možných spojení. Je tak bezpečný, že jej používají vládní agentury po celém světě.

Váš šifrovaný tunel se uzavře, takže weby třetích stran, poskytovatelé internetových služeb a hanebné stínové organizace, které si zaslouží být dalším darebákem Bondů, nemohou vidět, na co se chystáte.

Kromě toho je vaše soukromí a anonymita zcela bezpečné díky jejich „end-to-end“ spojení. To zahrnuje případ, kdy přepínáte z jedné IP adresy na jinou (nebo jinou nebo jinou) přes 80 000+ možností PureVPN.

3. Některé docela skvělé funkce

Jednou z věcí, které se mi na PureVPN opravdu líbily, je to, kolik funkcí a možností nabízejí svým uživatelům.

Pro začátečníky nabízejí přepínač zabíjení, pět současných připojení, podporu všech hlavních protokolů, ochranu DDoS, pokročilé předávání portů, split tunneling a NAT Firewall.

Ve skutečnosti poskytují tak širokou škálu způsobů, jak optimalizovat a přizpůsobit vaše prostředí VPN, že by to udělalo i to nejlepší červenání VPN.

Bohužel, i když jsou tyto služby teoreticky skvělé, mají některé problémy s funkčností, které je třeba vyřešit.

Osobně jsem zažil selhání zabijáků a po kontrole několika fór a recenzí třetích stran jsem si uvědomil, že téměř každý zákazník zažil nějaký typ problému zde nebo tam s některými funkcemi, které PureVPN nabízí.

4. Neomezené torrentování

PureVPN je pevně pro-torrenting.

Proč je to pozoruhodné?

Protože od té doby, co tržiště začalo zaplavovat žalobu o porušení autorských práv, stále více sítí VPN se zbavuje serverů P2P.

Ti, kteří stále nabízejí servery přátelské k torrentování, to často umožňují pouze na malém počtu nabídek.

Ale PureVPN tato omezení nemá.

Můžete používat torrenting na kterémkoli ze svých serverů. Takže si stáhněte!

5. Podpora rychlého živého chatu s OK odpověďmi

Při jednání s VPN je vaše zabezpečení na lince. Proto chcete zajistit, aby vaše otázky a obavy mohly být rychle a efektivně vyřešeny prostřednictvím responzivního oddělení zákaznické podpory.

Když jsme poprvé zkontrolovali PureVPN, nebyli jsme s jejich podporou spokojeni. I když to nabídlo funkci živého chatu, zdálo se, že všechny odpovědi byly generovány automaticky. PureVPN však dobře reagoval na kritiku a vrátil se s pohotovým a rychlým live chatovým systémem, který přímo vyřešil otázky, které jsem položil, za minutu.

Začal jsem jednoduchým přístupem se dvěma otázkami. Chtěl jsem vědět, zda jsou uživatelé schopni využívat síť TOR, a chtěl jsem vědět, co se dělo, aby se zabránilo únikům DNS.

PureVPN Live Chat Response

Jak můžete vidět nahoře a dole, rychle odpověděli, ale připadalo jim to jako typická odpověď formuláře. Po pozdravu následovala další odpověď, která se zdála být prací pro kopírování.

Jakmile jsem však vyjasnil své otázky, dostal jsem mnohem lepší odpověď.

PureVPN Live Chat Response

Odpověděli jednoduchým tvrzením ohledně sítě TOR a znovu jsem objasnil, že jsem položil druhou otázku.

PureVPN Live Chat Response

Reagovali na to odkazem, který uživatelům umožňuje testovat úniky DNS.

PureVPN Live Chat Response

Nezabývali se podrobnostmi o tom, jak byly tyto problémy řešeny, ale odpověď přišla rychle a byla užitečná. Dal jsem jim za to definitivní rekvizity, zvláště když se vezmeme v úvahu, kde tato služba byla jednou z hlediska zákaznických služeb.

Zlepšila se skoky a mezemi.

4. 2/4 servery Netflix fungovaly správně

PureVPN tvrdí, že pracuje s Netflixem. To je vlastně větší řešení, než si možná myslíte.

Netflix a VPN byly ve válce již několik let. Zatímco jakmile uživatelé mohli využít tunelovací službu VPN pro přístup k geo blokovanému obsahu Netflixu z jiných zemí, služba streamingu na to nakonec dopadla a uvolnila blokovací systém, který zastaví většinu sítí VPN za studena.

Když jsme testovali vybraný počet serverů PureVPN u Netflixu, měli jsme 50% úspěšnost, což je obrovské!

Zde jsou čtyři servery PureVPN, ke kterým jsme se připojili před kontrolou Netflixu:

 • Spojené státy: PRACOVĚNY
 • Kanada: PRACOVNĚ
 • Spojené království: BLOCKED
 • Nizozemsko: ŽÁDNÝ SERVER NL

Většina VPN tam nemůže získat žádnou funkčnost Netflixu, takže skutečnost, že máme dva ze čtyř, abychom mohli přehrávat obsah Netflixu, dokonce umístí PureVPN téměř na náš seznam VPN přátelských pro Netflix. To je obrovské peří v čepici této služby.

Nevýhody PureVPN

PureVPN je cenově dostupná služba, má několik skvělých funkcí a velký výběr serverů. Existuje však řada problémů, které musí potenciální uživatelé vzít v úvahu, než tuto službu svěří zabezpečení Internetu.

1. Pomalá rychlost stahování

Zde je rychlostní test, který jsem provedl na speedtest.net, aby byla zajištěna přesnost této recenze. Poté jsem se připojil k PureVPN a provedl tyto testy ještě jednou.

Test výkonu PureVPN

Zde jsou naše výsledky:

US Server (New York)

 • Ping: 125 ms
 • Stahování: 29,41 Mbps
 • Nahrávání: 29,06 Mb / s

EU Server (Amsterdam)

 • Ping: 40ms
 • Stahování: 35,49 Mbps
 • Nahrání: 27,29 Mb / s

Asia Server (Hongkong)

 • Ping: 355 ms
 • Stahování: 6,77 Mbps
 • Nahrávání: 3,62 Mbps

UK Server (Londýn)

 • Ping: 53 ms
 • Stahování: 62,48 Mbps
 • Nahrání: 45,90 Mb / s

Jejich server v Amsterdamu (nejrychlejší, který jsem mohl najít) dosáhl vrcholu jen na 35 Mbps ze 100, což není skvělé.

To je znepokojivé, když si uvědomíte, že jejich nejlepší konkurent, PIA, nabízí servery s více než dvojnásobnou rychlostí stahování za velmi podobnou cenu.

2. Netěsnosti DNS, IPv4 a IPv6

Pokud jste na trhu VPN, jste obvykle z jednoho důvodu a pouze z jednoho důvodu.

Bezpečnostní.

Ať už se chcete chránit při práci před veřejnými zákony wi-fi nebo obejít cenzurní zákony ve vaší zemi, při výběru nové služby VPN je (a měla by být) hlavní otázkou osobní bezpečnost..

Bohužel pro PureVPN jsme se setkali s několika problémy při kontrole jejich systému na úniky.

Našel jsem nespočet případů nespokojených zákazníků, kteří si všimli, že jejich DNS a osobní IP adresa byla únikem při používání služeb Pure VPN.

Rozhodl jsem se požádat jednoho z jejich zástupců zákaznických služeb o údajných problémech.

Úniky IPV4 a IPV6 Takto odpověděli.

PureVPN 24/7 live chat (ne)

I když tato odpověď zněla podivně jako automatizovaný chatovací software a nikoli jako živý zástupce (kterého se brzy dotknu), neodpověděla také na mou otázku.

Zeptal jsem se tedy dále a obdržel následující odpověď.

Zásady protokolování PureVPN

Přestože tyto problémy údajně vyřešili, našel jsem několik recenzí a stížností zákazníků z přibližně stejné doby, přičemž screenshoty a osvědčení prokázaly opak.

Pokud se obáváte o své zabezpečení, měli byste pravděpodobně najít jiného poskytovatele VPN, jako je ExpressVPN.

3. Jejich zásady bez protokolů nejsou úplně pravdivé

PureVPN prodává svůj produkt jako VPN „Zero Logs“.

Pokud si však přečtete drobný tisk, rychle si uvědomíte, že tomu tak není.

politika protokolování

Neukládají tedy žádné protokoly, ale uchovávají záznam (a.k.a. „Log“) o vašem připojení a šířce pásma?

Nevadí mi vždy, když společnost VPN udržuje určité záznamy, aby neustále zlepšovala a optimalizovala své služby.

Ale když společnost inzeruje nulové protokolování, mělo by dojít k nulové protokolování.

Náklady, plány a možnosti platby

Prvním a nejviditelnějším „pro“ o používání PureVPN je cenovka.

Jsou stále jednou z nejlevnějších sítí VPN na trhu a svým zákazníkům na základě jednoročního plánu nabízejí fenomenální cenu.

Zde je návod, jak se to všechno rozpadá.

Ceny PureVPN

Měsíční plán

 • 10,95 $ měsíčně
 • 0% úspory

Plán 3 měsíce

 • 8,00 $ měsíčně
 • 27% úspor

Roční plán

 • 3,33 $ měsíčně
 • 70% úspory

Rovněž umožňují zákazníkům nakupovat své služby s téměř všemi možnými způsoby platby (dokonce i dárkové karty Target). Je příjemné vidět nevyčíslitelné kryptoměny uvedené jako možnost platby. To umožní uživatelům platit s nevysledovatelnou online formou měny. To je obrovské plus pro uživatele VPN, kteří chtějí zůstat skrytí.

PureVPN má mnoho platebních možností

Kromě cenově příznivých cen a široké škály platebních možností přicházejí všechny jejich nákupy s 31denní zárukou vrácení peněz.

Doporučuji PureVPN?

Tuto službu bohužel nemůžu doporučit u mnoha ostatních, které jsme zkontrolovali.

PureVPN nabízí cenově přijatelnou službu se širokou nabídkou serverů. Jejich oddělení zákaznického servisu mi dalo pozitivní zkušenost a u Netflixu to bylo 50%. To vše jsou skvělé věci, kterých by se VPN měla snažit dosáhnout.

Jejich služby však měly vážný nedostatek rychlosti a to je problém. I když tvrdí, že vůbec nic nepodepisují, probíhá jen omezené protokolování, což zpochybňuje jejich důvěryhodnost. Tyto faktory dohromady mi stačí k tomu, abych se odmlčel.

Doporučuji používat NordVPN - je ve stejné cenové kategorii, ale získáte kvalitní produkt, kterému můžete věřit (recenzi si můžete přečíst zde). Pokud jste citlivý na rozpočet, zkuste použít Surfshark - 1,99 $ / měsíc (recenze zde).

Už jste někdy použili PureVPN? Pokud ano, jaká byla vaše zkušenost? Vždy mě zajímá, co ostatní nadšenci říkají o VPN, které kontroluji! Dej mi vědět níže.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me