Recenze IPVanish

Recenze IPVanish

Americký poskytovatel VPN v USA IPVanish tvrdí, že je „nejlepší VPN službou na světě“.

I když mají dostatek souhlasů a sponzorství a nabízejí sice produkt bohatý na funkce, zůstává otázkou: „Mohou žít podle svého vlastního rozrušení?“

V této recenzi vám poskytnu podrobnou odpověď na tuto otázku.

Budu se objektivně dívat na IPVanish a analyzuji vše z firemního zázemí, služeb, funkcí, cen a dalších.


Začněme.

Přehled VPN IPVanish

CELKOVÁ ŘADA: # 5 ze 78 VPN
POUŽITELNOST: Velmi snadné, podporuje všechna zařízení
ZÁZNAM SOUBORŮ: Žádné zásady protokolování
UMÍSTĚNÍ: 60+ zemí, 1200+ serverů
PODPĚRA, PODPORA: Žádný Live Chat, odpověď trvá několik dní
ÚPRAVA: P2P & Torrenting povolen, podporován
NETFLIX: Ano 1/4
ENCRYPTION / PROTOKOL: 256bitový AES, OpenVPN, SOCKS5
NÁKLADY: 4,87 $ / 6,75 $ / 7,50 $ / mo
OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY: www.ipvanish.com

Společnost IP Vanish, založená v roce 1999 pod záštitou společnosti Mudhook Marketing (se sídlem v USA na Floridě), si rychle získala pověst jednoho z nejlepších poskytovatelů VPN na trhu..

1 300+ serverů (a počítání) ve více než 75 různých zemích (primárně se nachází v Evropě a Severní Americe).

Jejich služby VPN jsou kompatibilní s téměř všemi zařízeními a operačními systémy, které si lze představit, a mají speciální aplikace Windows, Mac OS, Android, Fire TV a IOS. Pro technicky zdatnější uživatele také umožňují zákazníkům manuálně nastavit konfiguraci IPVanish na telefonech systému Windows, Ubuntu, ChromeBook a vašich směrovačích.

IPVanish také podporuje všechny hlavní protokoly VPN a dokonce umožňuje uživatelům přístup k bezplatnému webovému proxy serveru SOCKS5 ke stažení (kterého se později dotknu).

IPVanish Pros (+)

1. Vysoká rychlost (pouze o 18% pomalejší než bez VPN)

Provedl jsem několik rychlých testů na serverech IPVanish a tady je to, s čím jsem přišel (v EU používám 100 Mbps internetového připojení).

Rychlost VPN IPVanish

US Server (New York)

 • Ping: 133 ms
 • Stahování: 34,71 Mbps
 • Nahrávání: 24,72 Mbps

EU Server (Amsterdam)

 • Ping: 38ms
 • Stahování: 82,67 Mbps
 • Nahrání: 43,19 Mb / s

Asia Server (Hongkong)

 • Ping: 341 ms
 • Stahování: 7,61 Mbps
 • Nahrávání: 5,88 Mb / s

UK Server (Londýn)

 • Ping: 56 ms
 • Stahování: 80,25 Mbps
 • Nahrání: 42,09 Mb / s

IPVanish nabízí slušné rychlosti stahování a odesílání. Když se připojili z EU k EU, jen zrychlili moji rychlost o 18%.

Je však těžké odůvodnit náklady na jejich služby, když porovnáte americké rychlosti, které nabízejí, s rychlostmi jiných, levnějších služeb.

Například rychlosti stahování IPVanish (na amerických serverech) byly pomalejší než NordVPN a SaferVPN (čtení recenzí), které obě stojí méně než 4 $ / měsíc.

2. Slušná pracovní aplikace

Instalace jejich aplikace byla docela plynulý a přímočarý proces (i když, nepříjemně, musel jsem poté restartovat počítač).

Po spuštění softwaru bylo okamžitě zřejmé, že IPVanish nabízí intuitivní a snadno použitelné rozhraní. Nyní také nabízejí přepínač zabíjení pro uživatele Windows a Mac.

Usnadňují vám najít vše, co potřebujete, a poskytují vám celou řadu nastavení a možností, jak si s nimi pohrávat.

Použitelnost IPVanish

Jedinou stížností, kterou mám s jejich rozhraním, je to, že nenabízejí žádné pokyny k nastavení a používání proxy serveru SOCKS5 z portálu účtu..

IPVanish SOCKS5 Proxy

I když to není obrovský problém a lze jej snadno vyřešit pomocí rychlého vyhledávání Google (nebo prostudováním článku IPVanish k tomuto tématu), přičemž proxy serveru SOCKS5 je tak obrovský prodejní bod, měli byste si myslet, že by zefektivnil proces nastavení co nejvíc to půjde.

3. Nulové dopravní protokoly 

Pokud si přečtete drobný tisk v zásadách ochrany osobních údajů mnoha služeb VPN, můžete být šokováni, když si uvědomíte, že jejich inzerovaný „anonymní zážitek z prohlížení“ není nakonec tak anonymní.

Ve skutečnosti, pokud si vyberete nesprávného poskytovatele, vaše osobní data a informace by mohly být uloženy na jednom z interních serverů společnosti a zásady ochrany osobních údajů (s nimiž jste souhlasili) jim dávají právo používat tato data pro jakékoli účely, které považují za vhodné..

Bohužel máme smíšené pocity ohledně politiky IPVanish „bez protokolů“. V minulosti byli ve zprávách o protokolování a předávání dat pro uživatele do vnitřní bezpečnosti, přestože tvrdí, že neukládají žádné protokoly. To nedává uživatelům, kteří využívají jejich služby, plnou důvěru v ně. To se však stalo v roce 2016. Od té doby je převzala nová společnost s názvem StackPath, která slibuje plné zabezpečení soukromí a bezpečnosti.

Jejich vlastními slovy,

Máme přísné zásady proti shromažďování protokolů připojení a činnosti. Nikdy nebudeme ukládat metadata o vaší relaci VPN ani informace o tom, jak jste tuto službu použili.

I když nejste nikdy opravdu anonymní online, IPVanish je jednou z mála VPN, která vás přivede k co nejblíže úplné anonymitě..

4. Silné šifrování (AES-256)

IPVanish spoléhá na stejný šifrovací protokol, AES-256, který používá řada předních světových bezpečnostních agentur a vládních organizací.

Díky rychle rostoucímu počtu kybernetických útoků brutální síly je to obrovské plus.

V prosinci 2016 si WordFence, bezpečnostní plugin WordPress, všiml dramatického nárůstu počtu útoků brutální síly proti webům WordPress (které využívají více než 25% internetu)..

Ve skutečnosti se věci staly tak špatnými, že v jednom okamžiku bylo více než 30 000 jedinečných útočných IP za den!

graf napadených stránek

I když tato statistika by měla sloužit jako budík pro mnoho majitelů webových stránek, neměla by také být příčinou poplachu.

Při procházení webu pomocí AES-256 šifrované VPN (jako IPVanish) bude vaše IP adresa a všechna osobní data chráněna před hackery do té míry, že vaše data jsou prakticky „Brute Force Proof“

To také znamená, že můžete obejít specifickou cenzuru IP využívanou školami, zaměstnavateli a vládami.

5. Stáhněte si zdarma webový server SOCKS5 

Stejně jako většina poskytovatelů VPN umožňuje IPVanish uživatelům přístup k několika různým protokolům včetně výchozího OpenVPN, PPTP a L2TP.

Ačkoli OpenVPN jsou obecně doporučeným protokolem, protože nabízejí vysoké rychlosti, které neobětují soukromí nebo zabezpečení, přicházejí s nevýhodou.

Nevýhodou je, že musíte stáhnout klienta přímo do zařízení, abyste získali přístup k jedinečnému certifikátu požadovanému pro navázání zabezpečeného připojení.

Naštěstí existuje alternativa.

IPVanish poskytuje svým zákazníkům přístup ke speciálnímu proxy serveru, který je známý jako SOCKS nebo Socket Security. Tento protokol umožňuje využívat stejné výhody standardní VPN, aniž byste museli stahovat jakýkoli software do jakéhokoli ze svých zařízení.

To znamená, že můžete skrýt svou IP adresu, skrýt osobní údaje a užívat si rychlejšího výkonu, aniž byste museli stahovat rušivý nástroj třetích stran.

I když to poskytuje obrovskou službu některým zákazníkům (zejména jednotlivcům, kteří chtějí obejít cenzurní zákony nebo jiná omezení týkající se IP), je třeba poznamenat, že rychlost a stahování bez stahování přichází za cenu.

Konkrétně vaše bezpečnost.

Důvodem, proč je proxy server SOCKS schopen dosáhnout rychlejších rychlostí než tradiční VPN, je to, že nepoužívá stejné šifrovací standardy.

Jinými slovy, nenabízí stejné protokoly o ochraně osobních údajů a zabezpečení, které brání hackerům, počítačovým zločincům a vládám v přístupu k vašim osobním informacím..

Ačkoli proxy provádí admirálskou práci, která zamlžuje vaši polohu, je z hlediska ochrany vašeho soukromí a bezpečnosti málo prospěšná.

I když se jedná o „Pro“ pro IPVanish a určitě ojedinělý protokol, který nabízí, buďte opatrní a poučte se o proxy serveru SOCKS, než začnete tuto funkci využívat..

6. Torrenting je povolen

S IPVanish není povoleno pouze torrentování (P2P) ... je to očividně podporováno.

Na rozdíl od mnoha poskytovatelů VPN nemá IPVanish žádné výhrady ohledně toho, jak zákazníci využívají jejich služby k „Torrentu svobodně a soukromě“.

IPVanish umožňuje P2P

Jejich bezstarostný přístup k torrentování by mohl rozhněvat některé obhájce proti pirátství, tato funkce je však pro průměrného uživatele VPN hlavním bonusem.

7. Limit připojení deseti zařízení

Jednou z mých oblíbených „funkcí“ IPVanish je to, že vám umožňují současně připojit až 10 zařízení.

Většina služeb VPN, včetně prémiových společností, jako je ExpressVPN, omezuje vaše simultánní připojení na 3 zařízení. Některým z vás to nemusí připadat jako velká dohoda, ale pro ty z vás, kteří jsou členy rodiny nebo manželů, může být nákup druhé licence velkým frustrací a nežádoucími výdaji..

S velkorysým limitem 10 zařízení IPVanish však můžete vy, váš manžel a dokonce i vaše děti procházet bezpečně a bezpečně ... To vše současně.

8. Některé servery odblokují Netflix

IPVanish na svém webu výslovně neuvádí, pokud budou pracovat s Netflixem nebo ne.

Většina poskytovatelů VPN začala za posledních několik let vyhýbat se oficiálním výrokům, protože gigant streamování videa nyní využívá jeden z nejdokonalejších systémů detekce VPN.

Ale bez ohledu na jejich oficiální postoj je stále testujeme.

Připojujeme se k různým zemským serverům, spouštíme Netflix a snažíme se něco streamovat. Cokoliv!

Výsledky u IPVanish nezačaly dobře:

Chyba připojení IPVanish

První tři servery, které jsme vyzkoušeli, nefungovaly:

 • Kanada
 • Spojené království
 • Holandsko

Čtvrté však bylo kouzlo!

Připojili jsme se k americkému serveru v Chicagu a dokázali jsme detekci obejít.

 • Spojené státy: Chicago

Jediným problémem bylo, že server trochu zaostal. Pokud tedy potřebujete VPN, která pracuje s Netflixem, přečtěte si toto.

9. Kompatibilita TOR

TOR nebo síť Orion je síť, která šifruje a přenáší vaše dopravní informace na několika serverech, což zajišťuje, že je obtížné (číst: nemožné) sledovat vaši polohu v reálném čase.

Pro ty z vás, kteří potřebují seriózní bezpečnostní opatření k boji proti vládním dohledům nebo cenzurním zákonům, vám TOR umožňuje vytvořit druhou vrstvu zabezpečení pomocí stávající VPN, aby se maximalizovalo vaše soukromí a zajistilo se, že vaše poloha a identita zůstanou soukromé..

Pro většinu uživatelů to nebude jistič. Avšak pro zákazníky žijící ve více drakonických zemích, jako je Čína nebo Severní Korea, může být tato přidaná vrstva bezpečnosti doslova rozdílem mezi životem a smrtí. Když jsme však odletěli do Číny na testování VPN, zjistili jsme, že IPVanish tam opravdu nefunguje. IPVanish přistál na 20. místě z 28 poskytovatelů, které jsme testovali v Číně.

IPVanish také nabízí kompatibilitu TOR.

10. Nebyly nalezeny žádné úniky IP ani Malware

Testovali jsme IPVanish s několika testy DNS a IPLeak a prošli s létajícími barvami.

Testy jsme provedli na 4 různých webech:

 • IPLeak.net
 • Perfect-Privacy.com DNS & Test těsnosti IP
 • Uniká stránka Browserleaks.com pro únik WebRTC
 • IPX.ac

ipvanish ip netěsnost testipvanish webrtc úniku

Také jsem provedl Virustotal test na jejich instalátoru a je to tak čisté, jak to dostane.

Cenové úrovně pro IPVanish VPN

IPVanish Nevýhody (-)

1. Recenze třetích stran jsou smíšená taška

Jak jsem uvedl v tomto článku, moje zkušenost s IPVanish byla více než uspokojivá.

Mimo problémů s kompatibilitou TOR a Netflix jsem neměl žádné problémy s jejich službami nebo zákaznickou podporou.

Když jsem ale šel kopat recenze třetích stran ... byl jsem šokován, když jsem zjistil, že IPVanish ve online komunitě skutečně přitáhl hodně tepla..

Na webu Better Business Bureau obdržel IPVanish více než 17 stížností zákazníků a nevyřešily ani neodpověděly alespoň na 4 z těchto stížností..

Hodnocení BBB

Po procházení Redditem jsem zjistil, že mnoho dalších uživatelů zaznamenalo negativní zkušenosti s IPVanish, ačkoli bylo obtížné najít konzistentní téma mezi stížnostmi.

Recenze IPVanish Reddit

Podle mých zkušeností není IPVanish zdaleka dokonalá, ale jedná se o vysoce kvalitní VPN se spolehlivým zákaznickým servisem.

V duchu transparentnosti a úplného odhalení je však důležité, aby si potenciální kupující uvědomili, že ne každý zákazník IPVanish sdílel mé pozitivní zkušenosti.

2. Falešně inzerovaná podpora 24/7/365

Jednou z největších nepříjemností při používání VPN je to, že zákaznický servis v tomto odvětví je notoricky nespolehlivý.

Bohužel, IPVanish propaguje tento stereotyp ... a pak některé.

Zatímco jejich reklamy a marketing slibují, že uživatelé budou mít přístup k podpoře 24/7/365 - to prostě není pravda.

Pro začátečníky nemají ani možnost přímého chatu (což mě zajímá, jak si na světě mysleli, že by mohli inzerovat 24/7 živou podporu?)

To znamená, že pokud byste někdy potřebovali okamžitou pomoc, nemohli byste.

A když odešlete podpůrný lístek, nedostanete okamžitou (ani vzdáleně rychlou) odpověď.

Abych plně pochopil, jak funguje jejich podpora, vložil jsem jednu jednoduchou otázku a zde je (automaticky) jejich odpověď:

Podpora IPVanish

1-2 dny na odpověď?

Páni.

Tolik pro podporu 24/7/365…

Ve skutečnosti jsem po odeslání podpory v pátek odpoledne nedostal od týmu podpory úplnou odpověď až do pondělí.

To je více než 60 hodin, během kterých jsem nedostal žádnou podporu. V mé knize rozhodně není plus.

Přestože mají podpůrné středisko a znalostní základnu, což je docela užitečné, není to prominuto skutečnosti, že do své reklamy lhostejně leží a poskytují vám zákaznický servis, který je daleko od toho, co očekáváte..

Sekce podpory IPvanish

Myslíte si, že možná budete potřebovat okamžitou podporu pro vaši službu VPN?

Pak se neobtěžujte s IPVanish… pokud vaše definice „okamžitého“ není 48 hodin+.

IPVanish Pricing & Plány: (dostupné, ale ne „levné“)

Jednou z velkých věcí na IPVanish je to, že nezředí své služby tím, že nabízí tradiční „vrstvené balíčky“.

Neexistuje „IPVanish Bronze“ nebo „IPVanish Platinum“. Místo toho každý zákazník dostává přesně stejnou službu, přičemž jediným rozdílem je doba, po kterou mají k této službě přístup.

Cenové úrovně pro IPVanish VPN

Měsíčně: 7,50 $

Protože jsem je ve skutečnosti nikdy neviděl, když nabízejí své služby za 11,99 $ měsíčně, budu křížit inzerované „úspory 17% / měsíc“ až na chytrý marketing a říkám, že tento plán je ekvivalentem:

 • 7,50 $ měsíčně
 • 90 dolarů ročně
 • 0% Úspora

Viděl jsem však, jak nabízejí tuto měsíční službu za 10 $ měsíčně. Je dobré vidět, že nabízejí tuto 25% slevu z dřívějších cen. Doufáme, že to zůstane

3 měsíce: 20,24 $

Na rozdíl od většiny poskytovatelů VPN (a mnoho k našemu překvapení), IPVanish nenabízí tradiční možnost 6měsíční ceny.

Místo toho nabízejí čtvrtletní 3měsíční tarifní plán účtovaný čtyřikrát ročně na 20,24 USD. 

To se scvrkává na:

 • 6,75 $ měsíčně
 • 81 dolarů ročně
 • Úspora 44%

12 měsíců: 58,49 $

Většina poskytovatelů VPN zatěžuje své náklady, což znamená, že čím více se zavazujete, tím nižší měsíční cena vyjde. Každý, kdo hledá nejlepší možnou nabídku na IPVanish, by se chtěl rozhodnout pro svůj roční závazek.

Na pouhých 58,49 $ se plán rovná:

 • 4,87 $ za měsíc
 • 58,49 $ ročně
 • 60% úspory

IPVanish také nabízí 7denní záruka vrácení peněz na každém plánu a umožní vám platit téměř jakoukoli metodou, kterou si přejete (včetně kreditní karty, PayPal a dokonce i bitcoinu pro anonymní platby).

IPVanish platební metody

I když tyto ceny nejsou zdaleka tak drahé jako někteří z jejich prémiových konkurentů (dívám se na vás, ExpressVPN), stále jsou daleko od placení „Rozpočet přátelský“.

Tato skutečnost je bolestně ilustrována, když se podíváte na cenové plány nabízené společností PIA a mnoha dalšími levnějšími VPN; rychle zjistíte, že najdete další vysoce kvalitní poskytovatele VPN za méně než polovinu ceny IPVanish.

Oceňuji komplexní cenu a miluji jednoduchost jejich nabídky, ale upřímně řečeno si myslím, že IPVanish dělá své společnosti a jejich klientům medvědí službu tím, že nenabízí výraznější slevu na svůj roční plán..

Chcete-li však skutečně určit, zda IPVanish stojí za investici, musíte nejprve vědět, co získáte za svou investici.

Doporučuji IPVanish?

Odpověď zní ... Záleží na tom, co hledáte.

IPVanish poskytuje spolehlivé služby za rozumnou cenu, a přestože nenabízí nic průkopnického nebo skutečně výjimečného, ​​nabízí několik funkcí (jako je protokol SOCKS5), díky nimž je přitažlivá pro určitou demografickou skupinu uživatelů VPN..

Pro většinu kupujících VPN by však bylo obtížné doporučit IPVanish (pokud ne z jiného důvodu) kvůli kvalitě jejich konkurence.

Například v naší recenzi ExpressVPN & NordVPN Review, našli jsme je mnohem rychlejší rychlosti stahování s kompatibilitou Netflixu za podobnou cenu.

Tak jděte a kupte místo toho NordVPN (3,49 $ měsíčně).

IPVanish není špatná VPN, ale ošuntělý zákaznický servis, problémy s kompatibilitou a jednoduchá skutečnost, že najdete lepší nabídky pro levnější, je pro mě obtížné doporučit je většině čtenářů.

Zde najdete naše TOP VPN.

Už jste někdy použili IPVanish? Pokud ano, jaká byla vaše zkušenost? Vždy mě zajímá, co ostatní nadšenci říkají o VPN, které kontroluji! Dej mi vědět níže.

Přidejte si vlastní recenzi IPVanish:

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me