Jak ušetřit peníze s VPN: The Ultimate Guide

Používání VPN je nutností pro ty, kteří chtějí chránit své soukromí a procházet internet anonymně. Výhody používání virtuální soukromé sítě sahají daleko za hranice soukromí a zabezpečení. Věděli jste například, že používání sítě VPN vám může ušetřit mezi stovkami a tisíci dolarů za online nákupy?


Několik webů pro online nákup mění své sazby v závislosti na zemi, ve které se nacházíte nebo na základě vaší předchozí online aktivity. Použití sítě VPN umožňuje obejít sledování polohy a sledování webu a zobrazit ceny dostupné v jiných zemích.

Kolik vás stojí vaše poloha?

Abychom viděli, jak můžete ušetřit změnou své polohy, testovali jsme ExpressVPN, NordVPN a CyberGhost na oblíbených online nákupech. Celkově se nám podařilo zachránit mezi 50 a 1 000 $, v závislosti na nákupu.

Přeskočte na náš infographic a podívejte se, jak jsme to dokázali, nebo si prohlédněte naše úplné poznatky o každém nákupu kliknutím na níže uvedené ikony.

 • Letenky
  Letenky
 • Půjčovna aut
  Půjčovna aut
 • Hotely
  Hotely
 • Streamování
  Streamování
 • Software
  Software

jak ušetřit peníze na letenky

Cena letenek obvykle kolísá v závislosti na lokalitě. Webové stránky Airfare používají vaši historii prohlížení (shromážděnou sledováním souborů cookie) k určení, zda jste na svém webu již dříve viděli určitý let. Pokud ano, zvyšují ceny. Použití VPN vám umožní obejít to skrýváním vaší historie prohlížení, takže stránky pro letenky nemohou na základě zpětných návštěv zvýšit ceny..

Místo, kde kupujete lístek, může navíc výrazně změnit. Průzkum ve skutečnosti ukázal, že maloobchodníci často používají dynamické určování cen, aby se rozhodli, kolik vám budou účtovat.

Dynamické určování cen umožňuje online prodejcům účtovat různé ceny na základě toho, co si myslí, že uživatel utratí, přičemž zohlední faktory, jako je typ zařízení a PSČ. Například uživatelé nacházející se v PSČ nebo v zemích s vyššími průměry příjmu mohou vidět dražší ceny od online prodejců.

Abychom viděli, jak poloha ovlivnila naše ceny letenek, použili jsme VPN k porovnání cen rezervace zpáteční letenky United z malajského mezinárodního letiště Kuala Lumpur do kalifornského mezinárodního letiště v Los Angeles z 20 různých zemí. Naše maximální uložená částka (mezi nejnižší cenou nalezenou prostřednictvím serveru v Polsku a nejvyšší cenou ve Spojených státech) byla 1,121,29 $.

Rezervace letu z KUL do LAX

jak ušetřit peníze na pronájem automobilů

Půjčovna aut je dalším populárním nákladem, který se liší v ceně v závislosti na místě, kde se nacházíte. Kolísání cen za půjčovny je do značné míry způsobeno příplatky za umístění, místními daněmi a náklady na pojištění, které se liší v závislosti na tom, ve které zemi se nacházíte.

Abychom to dokázali, podívali jsme se na cenu pronájmu Mitsubishi Mirage od Enterprise Rent-a-Car na týden ve Philadelphii ze serveru ve Spojených státech a serveru ve Španělsku. Cena za týden pro Spojené státy byla 265,76 $ bez daně; to přišlo 400,74 $ s daní.

Když jsme se podívali na cenu automobilu ze serveru ve Španělsku, cena byla 206,29 € (nebo 238,17 $) - za celý týden. Důvodem je to, že podrobnosti o daních a poplatcích jsou zahrnuty v týdenní ceně pronájmu z Evropy, nikoli však při pronájmu ve Spojených státech..

Cena, když je IP adresa nastavena na Spojené státy:

Náklady na pronájem auta s americkým serverem
Daň z pronájmu automobilu s americkým serverem

Cena, když je IP adresa nastavena na Španělsko:

Náklady na pronájem auta ve Španělsku
Daně z půjčovny aut ve Španělsku

Protože ne každá země má web Enterprise Rent-a-Car, použili jsme také kajak, abychom získali lepší představu o tom, jak se cena pronájmu automobilu v různých zemích liší.

Když jsme byli připojeni k serveru ve Spojených státech, viděli jsme set cenu jako 492,00 USD. Tato cena se však dramaticky změnila, když jsme změnili naši polohu do jiných zemí.

Cena, když je IP adresa nastavena na Spojené státy:

Náklady na pronájem auta v USA

Cena, když je IP adresa nastavena na Ázerbájdžán (290,47 USD):

Půjčovna aut stojí Ázerbájdžán

Cena, když je IP adresa nastavena na Čínu (301,65 USD):

Půjčovna aut stojí v Číně

Cena, když je IP adresa nastavena na Japonsko (342,71 USD):

Náklady na pronájem auta v Japonsku

Zkoumali jsme náklady na pronájem vozu Chrysler 200 ve Philadelphii, což je nejdražší trh s autopůjčovnami ve Spojených státech. Celkově jsme zjistili, že nejpraktičtějším místem k pronájmu automobilu byly Spojené státy, za 492 $ za den, zatímco nejlevnější lokalitou, za 221,72 $ za den, byla Indie..

Půjčení auta ve Philadelphii

jak ušetřit peníze v hotelových pokojích

Hotelové rezervační weby fungují podobně jako letenky a jiné cestovní weby - používají dynamické ceny a sledují soubory cookie, aby se rozhodly, co zpoplatnit.

Abychom to dokázali, podívali jsme se na náklady na pobyt na Sofitel v New Yorku. Při hledání ze Spojených států bude cena za pokoj v Sofitelu stát 482,00 USD / noc. Viděli jsme toto číslo mírně snížit, když jsme hledali z Kanady - nejméně drahé testované místo - které přišlo na $ 474,90 / noc.

Zjistili jsme, že náklady se při přepínání serverů zvyšovaly, nikoli snižovaly. Nejdražší cena přišla o více než 100 USD více než naše nejnižší náklady: 584,22 USD / noc ze serveru v Brazílii.

Pobyt na Sofitel v New Yorku

jak ušetřit peníze na předplacených službách

Ceny za předplacené služby, jako je streamování hudby nebo předplatné softwaru, se často liší podle regionů, často za účelem kompenzace směnných kurzů a měnových rozdílů. Podívali jsme se na dvě populární služby předplatného - Apple Music a Microsoft Office - abychom zjistili, jak by vám změna místa mohla přinést lepší řešení.

Úspora peněz na Apple Music

Nejprve jsme se přihlásili k americkému serveru NordVPN a podívali jsme se na náklady za individuální předplatné streamování. V Spojené státy, to stojí 9,99 $ / měsíc za individuální předplatné Apple Music.

Cena, když je IP adresa nastavena na Spojené státy:

Cena hudby Apple v USA

Poté jsme se přihlásili na několik dalších serverů, abychom zjistili, jak by se cena lišila podle místa. Celkově jsme zjistili, že odběratelé v Evropě platí za předplatné Apple nejvíce za měsíc - nejvyšší náklady byly ze Spojeného království, za 9,99 GBP / měsíc nebo přibližně 13,33 $ / měsíc. Ostatní země v tomto regionu, včetně Švýcarska, Nizozemska a Španělska, těsně následovaly.

Cena, když je IP adresa nastavena na Spojené království:

Cena hudby Apple ve Velké Británii

Zjistili jsme, že Indie je nejlevnějším místem k odběru; měsíční cena, když jsme nastavili naši polohu na indický server společnosti NordVPN, činila 120 GBP / měsíc nebo přibližně 1,75 $ / měsíc.

Cena, když je IP adresa nastavena na Indii:

Cena hudby Apple v Indii

Celkově byla maximální úspora mezi nejdražší polohou (Spojené království) a nejméně drahou polohou (Indie) 11,58 $ / měsíc nebo téměř 140 $ / rok.

Měsíční služba předplatného Apple

Úspora peněz na Microsoft Office

Stejně jako u Apple Music se náklady na roční předplatné produktů sady Microsoft Office liší podle oblasti. Rozhodli jsme se porovnat ceny populárního Office 365 Home, které při přihlášení na americký server stojí 99,99 $ za roční předplatné.

Cena při nastavení adresy IP ve Spojených státech:

Náklady na Microsoft Office v USA

Stejně jako v případě služby streamování předplatného společnosti Apple jsme zaznamenali nárůst cen ročního produktu Microsoft Office, když jsme se umístili do zemí v Evropě. Polsko mělo nejvyšší náklady, 299,99 zł / rok nebo asi 116 $ / rok. V sousedních zemích Německo a Nizozemsko zaznamenaly podobné změny cen.

Cena při nastavení adresy IP v Polsku:

Náklady na Microsoft Office v Polsku

Země poblíž nebo v Asii měly nižší ceny; Rusko přišlo s nejnižšími náklady, na 2 699,00₽ / rok nebo kolem 55,28 $ / rok. Celkově byla maximální úspora mezi Ruskem a Polskem vyšší než 50 $ / rok.

Cena při nastavení adresy IP v Rusku:

Náklady na Microsoft Office v Rusku

Roční předplatné sady Microsoft Office

VPN je inteligentní investice, a to jak z hlediska zabezpečení, tak z finančního hlediska. Pokud plánujete rezervaci výletu, půjčení auta nebo dokonce streamování hudby, jedna z našich nejlepších sítí VPN pro rok 2018 vám může ušetřit stovky - nebo dokonce tisíce - dolarů.

jak ušetřit peníze pomocí infographic vpn

Sdílet infographic kódUšetřete peníze pomocí VPN

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me