Jak skrýt moji IP adresu

Skrytí IP adresy je docela jednoduché, pokud víte, jaké nástroje použít.


Pokud jste jako já, někdo, kdo chce skrýt můj ip, aby získal přístup na geoblokované weby, negoval zákazy IP a zůstal anonymní, pokračujte ve čtení.

Níže uvádíme 6 způsobů, jak skrýt vaši IP adresu, a to včetně šifrování a úplného anonymního připojení k internetu.

Co je to IP adresa?

Pojďme si nejprve vymyslet nějaké základy.

Internet, není nic víc než obrovská skupina pohřbítpřipojeno síťfunguje, vyžaduje systém k navázání komunikace mezi těmito sítěmi. internetový protokol, obvykle označované jako IP, je hlavní technologie zodpovědná za toto spojení. IP má za úkol definovat, strukturovat a doručovat informační pakety z bodu A do bodu B.

IP adresy nejsou nic jiného než systémové identifikátory. Ve čtvrté verzi internetového protokolu (IPv4) jsou IP adresy definovány jako 32bitové číslo; x.x.x.x kde X je hodnota mezi 0 a 255.

Zde jsou některé platné adresy IP:

 • 123,45,67,89
 • 8.8.8.8 - IP adresa přiřazená společnosti Google
 • 140,247,224,81 - IP adresa přidělená Harvardské univerzitě

Každý systém připojený k internetu má svou vlastní adresu; podobně jako adresa vašeho domu nebo SPZ vašeho auta. Každý systém musí mít jedinečnou IP adresu přiřazenou tomuto stroji a pouze tomuto stroji. To znamená, že váš telefon, notebook, pracovní počítač a tiskárna mají všechny různé adresy IP.

Každý účastník internetu mít IP adresu pro připojení.

Jak IP pracuje, IP adresy jsou citlivou informací, protože určují umístění systémů, ke kterým jsou přiřazeny. To je nepřekonatelné, protože fyzické umístění připojeného stroje je přesně informací nezbytnou pro to, aby internetový protokol vytvořil nejefektivnější připojení.

Tak vím, že jakákoli IP, která začíná 140.247, bude přidělena na Harvardovu univerzitu a jak vím kde vy jsou založeny na pouhém pohledu na vaši IP adresu.

6 způsobů, jak skrýt vaši IP adresu

Podívejte se na těchto šest způsobů, jak změnit vaši IP adresu.

1. Získejte software VPN

Pravděpodobně nejlepším a nejpohodlnějším způsobem pro změnu vaší IP je výběr dobré služby VPN.

VPN funguje takto:

 • Skrýt vaši IP adresu
 • Šifruje váš internetový provoz
 • Umožňuje bezpečně torrent
 • Umožňuje získat přístup k webovým serverům, jako jsou Netflix a Hulu.

Jak vidíte, výhody virtuální soukromé sítě jsou přesně stejné jako výhody změny vaší IP adresy.

Žádné překvapení; VPN přidělují novou IP adresu systémům, které jsou k nim připojeny. Když se připojujete k virtuální síti, bude vám přidělena druhá adresa IP, která spoofs vaši skutečnou.

Jak fungují virtuální soukromé sítě

Nastavení klienta VPN trvá několik minut a jakmile je vše nastaveno, připojení k němu a tím změna vaší IP adresy se uskuteční kliknutím na tlačítko.

"To je skvělé, Andrey, ale jak změní VPN moji IP adresu?"

Skvělá otázka - jsem rád, že vám to mohu říct.

Když jste připojeni k VPN, poskytovatel VPN vám přiřadí virtuální adresu IP. I když se vaše skutečná IP adresa bude stále používat pro připojení k uvedené VPN, veškerý další provoz bude tunelován přes vaši privátní síť a jako takový se tento externí provoz připojí pouze k vaší druhé virtuální adrese IP.

Doporučuji NordVPN (3,49 $ / mo), protože se jedná o zdaleka nej anonymnější a nejspolehlivější VPN software, který jsme doposud testovali. Je bezpečný a nemá rád vaši IP adresu. Můžete si vybrat ze svých 1500+ serverů (různé IP). Zde si můžete přečíst naši recenzi NordVPN.

Další dobrou volbou služby VPN (za levnější cenu) jsou Surfshark (1,99 $ / měsíc) a ExpressVPN.

2. Použijte server proxy - pomalejší než VPN

Jak fungují servery proxy

Proxy servery jsou skvělé malé nástroje, které fungují jako most v toku vašeho internetového provozu. Tyto servery typu man-in-the-middle propojují vaše informační pakety s požadovaným cílem a mění jejich vzhled při procházení serverem proxy.

Zjednodušeně řečeno, proxy server zachytí vaši komunikaci a převezme kontrolu nad vaším připojením. Odtud se vše, co děláte, proxy server opakuje; odráží to vaše chování. Cílové servery (weby, ke kterým byste chtěli přistupovat) si myslí, že proxy je váš provoz.

Krása tohoto systému je, že se můžete připojit k libovolnému proxy serveru na světě.

Řekněme, že chcete vstoupit do britské BBC. Rychle zjistíte, že většina jejich obsahu je blokovaná a nepřístupná pro lidi mimo Spojené království. V přichází Proxy server. Připojujete se k britskému serveru proxy a voila - pro všechny záměry a účely jste nadále Britové jako ryby a hranolky.

Proxy servery jsou velmi efektivní při nízkých profilových potřebách, jako je obcházení geoblokovaného obsahu nebo omezení IP.

Schopnost maskovat vaši skutečnou IP adresu je místem, kde končí podobnost mezi VPN a proxy serverem.

Ačkoli je Proxies více než zběhlý v zacházení s geo-omezeným obsahem Netflixu, nemůže konkurovat mnoha vrstvám zabezpečení VPN. Kromě spoofingu vaší IP adresy proxy servery nešifrují vaše data ani neodstraňují z nich žádné identifikovatelné značky. Proxy nebudou dělat nic, aby vás ochránily před zvědavýma očima vašeho ISP, vlády nebo kohokoli s přístupem k vašim datům.

Posledním velkým rozdílem mezi servery Proxies a VPN je nedostatek zahrnutí spoofingu. Zatímco VPN zašifruje všechna data přicházející do a z vašeho systému, Proxy zachytí přenos na základě aplikace.

Řekněme, že připojíte svůj webový prohlížeč k proxy serveru. Skvělý! Můžete sledovat všechny Netflix, které chcete, ale nejděte torrent soubory. Váš proxy server nebude zachycovat váš torrentový provoz a váš poskytovatel internetových služeb snadno uvidí, co děláte.

Další čtení: Rozdíl mezi VPN a proxy

3. Použijte TOR - ZDARMA

TOR, pojmenovaný po původním projektu „The Onion Router“, je bezplatný klient, který vás anonymně připojí k dobrovolně provozované síti serverů. To vám umožní přiřadit novou IP adresu na stejném základě jako VPN klient.

Struktura sítě TOR

Tor, také známý jako „temný / hluboký“ web, má další výhodu v tom, že vám umožňuje přístup na webové stránky, jinak přístupné běžným prohlížečům. Tyto „cibulovité“ weby mají velmi odlišné doménové názvy, protože jsou většinou generovány náhodně.

Podívejte se na název domény vyhledávače anonymity DuckDuckGo:

 http://3g2upl4pq6kufc4m.onion

Protože se jedná o široce dostupnou, bezplatnou a anonymní síť, stala se centrem pro trestnou činnost. Jedním z důvodů, proč můžete být zařazeni do „seznamu“, pokud přistupujete k TOR, se k němu připojuje velká část uživatelů sítě, aby mohli provádět nezákonné transakce. Od falešné identity až po těžké drogy a dokonce i zbraně.

Další velkou nevýhodou TOR jsou extrémně pomalé doby načítání. Tyto dlouhé časy načítání jsou predikovány na neefektivních a dlouhotrvajících trasách, na které jsou vaše datové pakety odesílány, přenášeny ze serveru na server, až nakonec dosáhnou svého cíle. To se samozřejmě děje ve jménu bezpečnosti.

Nedělejte chybu, TOR není úplně spolehlivý. Některé slabiny softwaru a chyby správce webových stránek mohou a jsou využívány vládní agenturou.

Další čtení: Tor vs. VPN (jaký je rozdíl)

4. Použít mobilní síť - pomalé a nešifrované

Rychlým způsobem, jak změnit svou IP adresu, pokud se obáváte, že byla narušena vaše, je použití dat vašeho mobilního telefonu. Protože se jedná o jiný systém, bude mít jinou adresu IP.

To samozřejmě nenahrazuje pracovní stanici pro notebook / PC. Může vám pomoci ve vzácných nouzových situacích, kdy je vaše IP evidentně napadena, ale mimo to je spoléhání se na mobilní data neefektivní a krátkozraké..

5. Připojte se k veřejné síti Wi-Fi - není zabezpečené

Protože adresy IP nejedou s vámi, můžete pomocí notebooku připojit k otevřené Wi-Fi síti kavárny snadný způsob, jak změnit IP adresu. Stejně jako u mobilních dat to není ani efektivní metoda změny IP, ani udržitelný způsob anonymního surfování & bezpečně.

Při používání takových otevřených hotspotových sítí bohužel existuje mnoho rizik.

6. Zavolejte poskytovateli internetových služeb

Hořká pravda je, že máme nulový vliv na to, na jakou IP adresu jsou naše systémy přiřazeny. Můžeme se jen ptát nebo vynutit nternet Service Providers pro změnu našich IPs pro nás.

Existují dva typy IP adres, které vám přidělí váš ISP. Statické a dynamické. Statickou adresu IP lze obtížně změnit, protože s poskytovatelem internetových služeb budete muset projít zdlouhavým procesem. Většina poskytovatelů internetu naštěstí přidělí dynamické IP.

Ptám se hezky, takže mě máma myslela, že je vždy krok jedna. Volám si ISP a jednoduše požádat o změnu IP často udělá trik, i když možná budete muset čelit některým neočekávaným a předběžným otázkám týkajícím se vaší motivace za takovým požadavkem. Zdá se, že říkat jim, že učíte syna nebo mladšího bratra základům vytváření sítí, je trik.

Vynutit změnu IP odpojením modemu

Pokud je hezké selhání, snadným způsobem, jak se pokusit vynutit změnu IP poskytovatelem, je odpojit modem a po chvíli jej znovu připojit. Po přerušení připojení k poskytovateli služeb Internetu budete pravděpodobně mít přidělen nový rozsah IP adres. To však funguje, pouze pokud pracujete s dynamickými IP. Musíte také zůstat odpojeni od Internetu po mnoho hodin, abyste vyvolali změnu IP adresy.

Zde je několik dalších kroků, které můžete podniknout Okna před uvolněním modemu:

Jak uvolnit IP adresu na WIndowsSystém Windows připojen pomocí kabelu

 1. otevřeno Příkazový řádek jako správce
 2. Typ “ipconfig / release„, Bez uvozovek a zásahů Vstoupit
 3. Typ “ipconfig / restore„, Bez uvozovek a zásahů Vstoupit
 4. Vypnout váš systém.
 5. Vypněte všechny ethernetové rozbočovače / přepínače.
 6. Odpojit kabelový / DSL modem.
 7. Odejít, dokud můžete holé (přes noc)
 8. Zapněte vše zpět.

Systém Windows připojen přes router

 1. Přihlásit se do administrátorské konzole routeru.
 2. Uvolněte IP adresu (každý router je jiný, váš Google)
 3. Vypnout váš systém.
 4. Vypněte všechny ethernetové rozbočovače / přepínače.
 5. Odpojit kabelový / DSL modem.
 6. Odejít, dokud můžete holé (přes noc)
 7. Zapněte vše zpět.

Už se směješ? Určitě jsem ��

Neříkám, že výše uvedené nefunguje - funguje to dobře. Říkám, že se nechystám vytočit telefon a sedět na půl hodiny nebo se odpojit od internetu pokaždé, když chci změnit svou IP adresu.

Vzhledem k tomu, že ISP prodává moji historii prohlížení nejvyšším uchazečům, určitě jim nebudu věřit, aby mi pomohli.

Efektivní? Ano! Praktický? Sakra ne!

Bohužel pro vás a pro mě, toto shrnuje způsoby, jak můžeme změnit naši IP adresu. Jistě, existují i ​​další, techničtější. Pokud jste odborník v oblasti sítí, můžete svůj router upravit a vynutit tak dynamickou změnu IP - ale to není ani jednoduché, ani rychlé, ani zaručené.

Změna adresy IP prostě není cestou, která se skrývá, nicméně je to úplně jiný příběh ��

Proč skrýt IP?

Jak skrýt moji IP adresu

Je velmi v našem zájmu zajistit, aby se žádný špatný lékař nikdy nedostal do rukou tak důležitého identifikátoru, jakým je naše IP adresa. Pojďme se podívat na hlavní důvody, proč byste chtěli svou IP adresu skrýt.

1. Skrýt svou polohu

Jak bylo uvedeno výše, vaše IP adresa funguje podobně jako adresa vašeho domova; řekne internetovému protokolu, kam má zaslat požadované informační pakety. To je založeno na schopnosti IP přesně určit vaši přesnou polohu, což vám umožní připojit se k vaší nejbližší síti a odtud k světu.

Zde je seznam informací o geografickém umístění, které obsahuje vaše IP adresa:

 • Země
 • Oblast
 • Město
 • PSČ
 • Zeměpisná délka a šířka

Je docela děsivé si myslet, že zločinec by mohl mít přístup k vašim GPS souřadnicím jednoduše tím, že zjistí vaši IP, není to tak?

2. Obcházení IP omezení

Jako velmi přesný identifikátor polohy se vaše IP adresa často používá k zablokování přístupu k určitým informacím, které pro vás někdo považoval za nepřístupné..

Když vlády, jako jsou vlády v Číně, Rusku a, Ano, Spojené státy omezí přístup k určitým webovým serverům a službám tím, že blokují IP adresy jejich národů, „spoofing, akt maskování vaší IP adresy, se hodí.

Od novinářů po aktivisty a běžného člověka by nikdo neměl být utiskován a omezen, aby sdílel své názory v informační éře..

Vysoké školy a univerzity se také rádi spojují s přístupem svých studentů na internet. Mnoho škol zakázalo přístup k serverům pro videohry online. To znamená, že žádná liga legend, World of Warcraft, CS: GO a tak dále.

Myslím, že tito studenti jsou dostatečně vyspělí, aby si na čtyřletý titul vzali dluh ve výši 200 000 dolarů, ale umožnili jim přístup k online hrám? To je příliš.

Obcházení takových omezení IP je důležité, abyste se ujistili, že vy a jen vy se rozhodnete, ke kterému obsahu chcete přistupovat..

3. Negativní zákazy IP

Zakázání vaší IP adresy je snadný způsob, jak webové stránky a služby okamžitě zablokují váš přístup k nim. To se rychle stává problémem při pokusu o připojení k vašemu placenému účtu Netflix, službě, která blokuje všechny a všechny adresy IP mimo USA v přístupu do jejich knihovny pohybů a televizních pořadů v USA, když sedíte v hotelovém pokoji v zahraničí.

Spoofing nebo změna vaší IP adresy je rychlý a snadný způsob, jak se vrátit zpět do služeb, kterým jste omylem nebo nespravedlivě zakázali přístup.

4. Blokujte cílené útoky

Skrytí vaší adresy IP se rychle stane nezbytným krokem v zabezpečení, jakmile vás zacílí kybernetický zločinec, který je po vašich osobních záznamech.

Změnou zranitelné adresy IP můžete zahodit a blokovat tento specifický typ kybernetického útoku na váš systém.

5. Zůstaňte anonymní na internetu

Anonymita se dá očekávat, není požadována. No, už ne.

Když náš kongres předá účty, umožňuje poskytovatelům internetových služeb prodávat vaše soukromá data pro surfování na webu & Procházení historie nejvyšším uchazečům, zachování anonymity v neustále se zmenšujícím světě, se zdá být o to cennější a důležitější.

Závěr

Změna vaší IP adresy je jedním z mnoha bezpečnostních kroků, když se vydáte na cestu zabezpečení sebe a svých dat. I když existují komplexnější způsoby ochrany, například používání VPN, chválím vás za vaši touhu a obezřetnost, abyste hledali způsoby, jak chránit vaši IP adresu před hackery a nezištnými.

Upřímně doufám, že vám tento článek pomohl najít upřednostňovaný způsob zabezpečení vaší IP adresy na inter-webech. Prosím, podělte se o to se svými přáteli a kolegy a dejte mi vědět o svých zkušenostech s IP adresami.

Dokončete průvodceČas vyhodit mikrofon, zvládli jste to!

Surf bezpečné,

Andrey z týmu TheBestVPN.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me