Co o vás Google ví: Kompletní průvodce

Google vás může znát lépe než kdokoli jiný.


Díky údajům, které technický gigant shromažďuje za účelem prodeje reklam, má Google o vás spoustu informací - od toho, jak vypadáte, kde žijete a kam jste cestovali. Společnost může dokonce odhadnout své oblíbené jídlo.

Jak to Google ví? Přeskočte na náš infographic a získejte rychlý přehled o všem, co o vás Google ví, nebo si přečtěte našeho úplného průvodce kliknutím na ikony níže.

 • jak vás Google sleduje
  Jak Google sleduje
 • Jak dobře vás Google zná
  Co Google ví
 • Zastavte Google ve sledování vás
  Jak zastavit Google

Jak vás Google sleduje?

Přestože „Google it“ oficiálně vstoupil do kulturního lexikonu, megakorporace je mnohem víc než jen vyhledávač. Je to díky aplikacím, internetovým službám, získaným společnostem a více, že technologická společnost shromažďuje data o vás. Níže uvádíme přehled nejběžnějších aplikací, produktů nebo služeb, které Google používá ke sledování dat, a přehled konkrétních shromážděných údajů.

Aplikace, produkt nebo služba Google Data byla shromážděna
Google Chrome Historie prohlížeče, navštívené webové stránky
Google vyhledávání Prohledávané dotazy
Gmail Kontakty, odeslané e-maily, přijaté e-maily, e-mailový obsah / konverzace
Reklamy Kliknutí na reklamy, témata, která vás zajímají
Fotky Google Lidé a místa byla označena
Google Fit Úroveň fitness a cíle
Google mapy Navštěvovaná místa, hledaná místa, způsoby přepravy, data tavelu
Kalendář Google Připravované plány a schůzky
Hangouty Google Kontakty, konverzace
Youtube Videa sledovala, líbila a nahrála
zprávy Google Navštívené zpravodajské weby, kliknutí na články
Knihy Google Knihy četly a prohledávaly
Nákupy Google Produkty prohledávaly a klikaly na
Waze Vyhledané trasy a místa, navštívená místa

Z toho, co jste prohledávali online a z navštívených webů, od koho jsou vaše kontakty a z čeho mluvíte, Google o vás toho ví. Společnost je pak schopna přijmout tyto informace a učinit informovaná rozhodnutí ohledně toho, co by vás mohlo zajímat, které vám zobrazí ve formě reklam.

co o vás Google ví

Aplikace Google poskytují společnosti spoustu informací o vás, od osobních údajů, které určují, kdo jste, k vašim zájmům, minulým cestám a budoucím cílům.

Kdo jsi

Od rozpoznávání obličeje přes zvukové nahrávky až po intuitivní vyhledávání je společnost Google schopna vytvořit ucelený a neochvějně správný profil toho, co vás dělá.

Tvůj vzhled
Díky rozpoznávání obličeje ve Fotkách Google má vyhledávač pravděpodobně docela dobrou představu o tom, jak vypadáte. Ve skutečnosti můžete ve Fotkách Google vytvořit „štítek“, který je v podstatě značkou pro každou osobu ve vašich obrázcích, a Google je schopen tuto osobu oddělit od každé fotografie, kterou nahrajete - i když fotografie obsahuje pouze částečný obrázek nebo je zakryté.

Tvůj hlas
Pokud jste někdy používali hlasové příkazy s domovskou stránkou Google, se zařízením Android nebo jiným produktem či zařízením Google, web obsahuje jeho protokol. Ve skutečnosti můžete nejen zobrazit předchozí hlasové příkazy v sekci „Hlas a zvuk“ v části Moje aktivita Google, ale také je slyšet. Stránka uchovává celou historii vašich zvukových příkazů, včetně hlasových záznamů.

Vaše náboženské / politické přesvědčení
Hledali jste na Googlu, jak darovat politickou kampaň? Navštívili jste web kandidáta? Sledovali jste kázání na YouTube? Google používá všechny tyto informace k vytvoření komplexního profilu, který pokrývá vše od toho, zda jste více náboženští nebo duchovní, až po koho pravděpodobně budete volit v příštích volbách.

Váš zdravotní stav
Pokud používáte Google Fit, společnost má pravděpodobně docela dobrý přehled o vašem zdraví, od toho, jak jste aktivní, až kalorií, které denně spálíte, až po vaše fitness cíle. Ale i když tuto aplikaci Google nepoužíváte, má web pravděpodobně docela dobré znalosti o stavu vašeho imunitního systému - nebo alespoň o tom, jak si ho prohlížíte - z vyhledávání Google. Kompilace údajů z vyhledávače a jejich vzájemné porovnávání podle vzorů může společnosti Google dokonce umožnit zjistit, zda onemocníte nebo se zabýváte zdravotním problémem.

Vaše osobní údaje
Hledali jste na Googlu nejlepší mléko bez laktózy? Na co čekat, když čekáte? Jak se rychle učit španělsky? Vše, co hledáte, je sledováno společností Google, které lze použít k lepšímu pochopení osobních údajů o vašem životě, od toho, zda máte dietní omezení, do jakých jazyků hovoříte.

Všude, kde jste kdy byli

Sledování polohy je jednou z oblastí, ve kterých Google vyniká - díky pokročilé technologii rozpoznávání polohy společnost ví všechno od místa, kde jste šli na dovolenou před dvěma lety, až po to, jakou restauraci najíte nejčastěji.

Váš domov a kancelář
Telefony Android, které využívají služeb společnosti Google, a Pixel, vlastní telefon Google, sledují a zaznamenávají vaši polohu několika způsoby, včetně Wi-Fi, GPS a celulárních sítí. To znamená, že telefon ví všude, kde jste, každý den a jak dlouho jste tam.

Google je schopen interpretovat tato data a vyvodit z nich závěry - například tam, kde žijete, je pravděpodobně místo, kde je váš telefon po většinu nocí a víkendů. Chytré karty Google mohou ve skutečnosti trvat až tři dny, než zjistí, kde žijete. V případě zařízení Apple nebo jiných operačních systémů funguje Google Maps podobným způsobem.

Místa, která navštěvujete
Kromě shromažďování informací o tom, kde žijete a pracujete, Google umí sledovat nejčastěji jiná místa, která navštěvujete. Máte oblíbenou kavárnu? Běžecká trasa? Centrum péče o děti, které používáte každý pracovní den? Google o tom pravděpodobně ví.

Místa, která jste cestovali
Google nepozná jen výhody a výstupy vašeho každodenního života. Technologická společnost ví, kam jste také cestovali, ať už je to víkendový útěk nebo měsíční výlet do jiné země.

Google může nejen sledovat místa, kam jste cestovali, ale také vidět, co jste udělali, když jste tam byli. Pokud jste navštívili muzeum v Paříži nebo šli tančit v Texasu, Google ví - až do okamžiku, kdy jste dorazili, jak dlouho jste zůstali a jak dlouho vám trvalo dostat se z jednoho cíle do druhého. Sledování polohy může dokonce říct, jaký způsob dopravy jste použili, jako kdybyste šli nebo jeli vlakem.

Získání společnosti Waze společností Google navíc znamená, že web může shromažďovat data o tom, kde jste byli, i když nejste připojeni k Mapám nebo na zařízení Google..

Kdo jsou vaši přátelé

Mezi vašimi kontakty a konverzacemi v Gmailu a Hangouts a událostmi, které provedete v Kalendáři Google, společnost ví vše od koho s kým mluvíte, kdy a kde je vidíte.

S kým mluvíte
Pokud používáte Gmail pro svůj osobní nebo pracovní e-mail, má Google seznam všech vašich kontaktů, včetně toho, s kým nejvíce mluvíte: přejděte do části „Často kontaktovaní“ společnosti Google a zjistěte, s jakým z vašich kontaktů v Gmailu trávíte nejvíce času konverzací (a zkontrolovat, zda se hodnocení společnosti Google, které se vám líbí nejvíce, shoduje s vašimi vlastními). Uživatelé Androidu a Pixelu také umožňují Googlu přístup ke svým telefonním kontaktům a textovým zprávám.

Kde se potkáte
Poznáte přítele na kávu později? Pokud je to ve vašem Kalendáři Google, společnost o tom ví - a díky sledování polohy může vaši cestu namapovat z vašeho domu do kavárny a zpět. Pokud vyfotíte s přítelem v obchodě a nahrajete jej do Fotek Google, může společnost Google pomocí rozpoznávání obličeje přidat do svého vlastního konkrétního fotoalba. Můžete také označit místo, kde byla fotografie pořízena.

Pokud se o několik let později snažíte vzpomenout si, kdo v ten den popadl kávu, může vám Google pomoci vzpomenout si.

O čem to mluvíš
Sleduje Google informace o čem mluvíte přes Gmail? Jedná se o problém pro debatu - v roce 2017 společnost oznámila, že přestanou číst e-maily za účelem vytváření cílených reklam. To, zda je skutečně přestali číst, je jiná věc.

Co se vám líbí a nelíbí

Společnost Google se zajímá o to, do čeho se zajímáte - vyhledávač tak vytváří a prodává takový personalizovaný reklamní zážitek. Od vašeho oblíbeného žánru filmu po váš oblíbený druh jídla zná Google vaše preference.

Jídlo, knihy a filmy
Google může pomocí údajů vyhledávače, jako jsou recepty, které jste prozkoumali, nebo názvů knih, které jste hledali, vytvořit představu o tom, co se vám líbí a nelíbí. Některé aplikace jako Knihy Google, které uchovávají přehled o knihách, které jste prohledávali a četli, tuto znalost prohlubují. Google navíc vlastní YouTube, což znamená, že vědí, jaké filmové upoutávky jste hledali.

Google používá tyto informace, stejně jako weby, které jste navštívili, a reklamy, na které jste klikli, k vytvoření profilu témat, o kterých si myslí, že vás zajímají. Můžete vidět úplný seznam toho, kdo si myslí, že jste - až na to, co se díváte a jaké záliby sledujete ve svém volném čase - na hlavním panelu reklam.

Kde nakupujete a co kupujete
Pokud jste někdy použili službu Nákupy Google k porovnání cen prodejců online, Google o tom ví. Vědí také, na které produkty jste vyhledávali a klikli na ně prostřednictvím Vyhledávání Google, a mohou sledovat návštěvy vašich webových stránek a jaké produkty jste si prohlíželi na webových stránkách maloobchodníků prostřednictvím Google Chrome..

Vaše budoucí plány

Znalost společnosti Google se neomezuje pouze na to, co jste udělali v minulosti nebo co děláte v současnosti. Společnost může také použít data ze svých aplikací a vyhledávače k ​​vytváření předpovědí o tom, co budete dělat v budoucnu.

Co vás zajímá nákup, vidění nebo stravování
Chcete vidět nový film? Chcete se podívat na novou restauraci nebo na víkendový výlet do nového města? Pokud jste pomocí Vyhledávání Google vyhledali filmové časy, provedli online rezervaci nebo prozkoumali nejlepší turistické aktivity, Google ví.

Nadcházející výlety a rezervace
Hledali jste restaurace, kde se můžete najíst, a ve městě, které navštěvujete, se chystáte navštívit? Vytvořili jste itinerář v Kalendáři Google? Google může tyto údaje shromažďovat, aby vyhodnotil vaše nadcházející cesty. Google také prohledává vaše e-maily, aby zjistil, jaké lety jste přijeli, a může automaticky přidávat rezervace restaurací do vašeho plánu na základě potvrzení, která byla odeslána do Gmailu.

Budoucí životní plány
Už jste hledali vlastnictví domu? O tom, kdy je nejlepší věk mít děti? Tipy pro cestování do Číny? Google tyto informace používá k porozumění více o vás a tom, co v budoucnu chcete, k lepšímu přizpůsobení online reklamy vašim potřebám.

Váš online život

Ve své nejzákladnější podobě je Google vyhledávačem a společností poskytující internetové služby. Není tedy divu, že kromě toho, že znáte spoustu vašich osobních údajů, web také ví vše, co se dá vědět o tom, co děláte online.

Webové stránky, které jste navštívili
Google udržuje komplexní seznam všech stránek, které jste navštívili v Chromu, z jakéhokoli zařízení. Tento web také udržuje průběžnou kartu každého vyhledávání, které jste spustili, každé reklamy, na kterou jste klikli a každého videa YouTube, které jste sledovali.

Vaše procházení
Od počtu webů, které jste si přidali do záložek, až po počet hesel, která se automaticky vyplňují v prohlížeči Chrome, má Google komplexní přehled o zvycích vašeho prohlížeče, včetně:

 • Vaše aplikace z Internetového obchodu Chrome a Google Play
 • Vaše rozšíření z Internetového obchodu Chrome
 • Nastavení prohlížeče, které jste v prohlížeči Chrome změnili
 • E-mailové adresy, adresy a telefonní čísla, která jste v Chromu nastavili na automatické vyplňování
 • Všechny adresy webových stránek, které jste kdy zadali do adresního řádku
 • Stránky, které jste v prohlížeči Chrome označili záložkami
 • Všechna hesla, která jste pro Chrome požádali o uložení
 • Seznam webů, kterým jste Chrome řekli, aby hesla neuchovávali
 • Všechny karty Chrome, které jsou otevřené na všech vašich zařízeních
 • Počet konverzací v Gmailu, které jste měli
 • Kolik vyhledávání Google jste tento měsíc provedli

jak můžete zabránit tomu, aby vás Google sledoval

Pokud vás nezajímá množství informací, které o vás Google má, můžete podniknout několik kroků, abyste se obešli bezohledným sledováním společnosti..

 1. Použijte VPN
 2. Virtuální privátní síť (VPN) je bezpečná možnost, jak zabránit tomu, aby vás Google sledoval, když jste online. Přestože virtuální soukromé sítě nemohou společnosti zcela zabránit v přístupu k vašim datům, skrývají vaši IP adresu, šifrují váš internetový provoz a nastavují vaši historii prohlížení v soukromí, čímž udržují vaše online akce mnohem bezpečnější.

 3. Použijte soukromé procházení
 4. Pomocí anonymního režimu Google zajistěte, aby se navštívené stránky nezobrazily v historii prohlížení ani v historii vyhledávání. Uvědomte si však, že jiné weby mohou o vás stále shromažďovat a sdílet informace, i když používáte soukromé prohlížení.

 5. Upravte nastavení ochrany osobních údajů
 6. Chcete-li změnit, jaká data jsou o vás uložena, podívejte se na ovládací prvky aktivit společnosti Google a smažte uloženou historii a aktivitu na své stránce aktivity.

 7. Vypněte hlášení polohy
 8. V Mapách Google - stejně jako v nastavení zařízení Android a Pixel, pokud tyto produkty používáte - deaktivujte hlášení polohy, aby Google nemohl sledovat, kde jste a kam jste. Pokud však používáte pro navigaci Mapy Google nebo Waze, může společnost při používání těchto aplikací na vás stále shromažďovat údaje o poloze..

 9. Použijte jiný prohlížeč a vyhledávač
 10. Chcete-li Googlu zabránit ve sledování vašich vyhledávání a návštěv na webových stránkách, můžete použít jiný prohlížeč a vyhledávač, například Internet Explorer společnosti Microsoft a Bing. Tím však Google zastaví pouze vás - společnost Microsoft (nebo jakákoli společnost, která vlastní prohlížeč, do kterého přepnete), místo toho získá vaše data.

 11. Smažte své účty Google
 12. Chcete-li, aby vás technický gigant skutečně sledoval, musíte podniknout drastická opatření - konkrétně se vzdát používání některého z produktů společnosti. To znamená, že smažete všechny aplikace spojené se společností, včetně Gmailu, Disku Google a všech zařízení Android, a přesunete se do jiného prohlížeče a vyhledávače..

Google v mnoha ohledech zjednodušil život. Google Search dal odpovědi pouhým kliknutím. Mapy Google usnadnily vyhledávání a porozumění trasám. Disk Google usnadnil práci na různých platformách.

Tato výhoda přichází s cenou: soukromí. Pokud se obáváte, jak vás Google sleduje - a co dělají s údaji - postupujte podle výše uvedených kroků, abyste se udrželi v bezpečí, a navštivte web ochrany osobních údajů společnosti Google, kde získáte podrobnější přehled o tom, jaká data Google sleduje a jak použij to.

co-dělá-google-vědět
Sdílet infographic kódCo o vás Google ví

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me