Betternet Recenze

Betteretová recenzeTéměř nikdy nedoporučuji bezplatné VPN před placenými.

Bezdrátové sítě VPN, jako je Betternet, mohou mít tendenci prodávat vaše data, zobrazovat vám mnoho reklam, nebýt tak bezpečné a neúčinné..

Betternet to říká dělá věci trochu jinak a chrání vaše soukromí a zabezpečení lépe než ostatní bezplatné sítě VPN.

Je však Betternet VPN dobrou volbou pro ochranu vaší bezpečnosti a soukromí?

Je to bezpečné pro torrentování?


Podíval jsem se hlouběji, abych zjistil, jestli se tato bezplatná VPN může nashromáždit svým placeným bratřím.

Co je Betternet? Jak je to ZDARMA??

Pokud jste o Betternetu nikdy neslyšeli, je to pravděpodobně proto, že jsou nováčkem na scéně VPN; jsou tu jen od roku 2015.

Od té doby však rychle rostou a získávají mnoho uživatelů (zejména na Androidu).

Hlavním lákadlem této VPN je samozřejmě skutečnost, že je zcela zdarma.

Můžete použít jejich iOS, Android, Windows a Mac, stejně jako rozšíření pro Chrome a Firefox, bez placení jediného centu. Nemusíte se ani registrovat, takže nedostanou vaše jméno ani e-mailovou adresu.

To rozhodně zní dobře. Jak jsme však viděli v minulosti, poskytovatelé VPN musí nějakým způsobem vydělat peníze a ne vždy to dělají svědomitě.

Betternet se spoléhá na přidružené aplikace a videa, která jsou prostřednictvím jejich aplikací vydělávána.

Kdykoli klepnete na tlačítko „Instalovat aplikaci“ nebo „Sledovat video a připojit“, Betternet obdrží malou platbu.

Betternet vydělává peníze, když stahujete aplikace nebo sledujete videaTakto vám Betternet vydělává peníze.

Zatím stačilo udržet servery v chodu a rozsvícená světla.

Rostoucí náklady však na konci roku 2017 přinutily Betternet k vydání prémiové verze mobilní aplikace. Tato prémiová verze nabízí přístup k dedikovaným serverům, více možností výběru umístění a IP a podporu 24/7. Naštěstí je k dispozici bezplatná sedmidenní zkušební verze prémiového plánu, která vám umožní vyzkoušet tyto funkce bez placení.

Díky prémiové verzi získáte přístup k 11 serverům v 10 zemích (pouze).

Nemusíte si však vybrat, ke kterému serveru se připojujete na bezplatném plánu; Betternet si vybere jeden pro vás. Pokud jste prémiovým členem, můžete si také vybrat ze sedmi různých měst v USA.

Přehled VPN sítě Betternet

CELKOVÁ ŘADA: # 74 ze 78 VPN
POUŽITELNOST: Průměrný
ZÁZNAM SOUBORŮ: Některé zásady protokolování
UMÍSTĚNÍ: 10 zemí, 11 serverů
PODPĚRA, PODPORA: 24/7 podpora prémiových členů
ÚPRAVA: Odradit
NETFLIX: Bloky Netflix USA
ENCRYPTION / PROTOKOL: 256bitové šifrování AES, 128bitové šifrování; OpenVPN, IPSec
NÁKLADY: Zdarma nebo 35,99 $ / rok
OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY: www.Betternet.co

Betternet Pros

1. Pevné možnosti ochrany osobních údajů a zabezpečení

Není snadné najít informace o technologii, kterou Betternet VPN používá k ochraně svých uživatelů. Rád vidím tento druh informací předem, kde je snadno vidět. Po trochu kopání jsem však dokázal najít nějaké informace.

Například blogový příspěvek z roku 2015 uvádí, že Betternet VPN nabízí 256bitové šifrování AES pomocí protokolu OpenVPN a 128bitové šifrování pomocí protokolu IPSec:

Blog Betternetu říká, že používali 256bitové i 128bitové šifrováníObrázek z: https://www.betternet.co/blog/7-reasons-you-should-use-betternet/

Jedná se o standardní šifrování, ale neexistuje náznak, kdy se použije některý z nich. (A jejich zásady ochrany osobních údajů nezmiňuje 256bitové šifrování, což je trochu znepokojující.)

Jiné, plně vybavené VPN nabízejí více možností protokolu, ale obecně je nebudete potřebovat. OpenVPN je jedním z nejbezpečnějších tam, a když jej nemůžete použít, IPSec je silná druhá volba.

Kromě toho není Bet Betetu hodně věcí. Protože nemá tolik funkcí jako jiné sítě VPN, je vše jednoduché.

Pokud se obáváte vládního dohledu, možná budete chtít vědět, že Betternet má sídlo v Kanadě, jedné ze zemí, která provádí velké množství zpravodajských informací a spolupracuje s ostatními členy dohody Five Eyes. Jejich servery jsou po celém světě, ale sídlo společnosti je pod kanadskou jurisdikcí.

To není nutně nevýhoda, ale vím, že někteří lidé jsou nervózní z práce se společnostmi v zemích pěti očí.

Bohužel existují některé další problémy, které by mohly negovat jejich používání spolehlivé bezpečnostní techniky. Za chvíli se k nim dostaneme.

2. Úplně zdarma

Pokud jsem se o tom nezmínil dost často, mělo by to být příčinou.

Betternet je 100% zdarma.

Samozřejmě existuje několik úlovků: uvidíte reklamy a neodemknete všechny funkce bez registrace do prémiového plánu. Pokud však chcete, aby byl váš prohlížeč bezpečnější a nemůžete si dovolit ani nejlevnější prémie VPN, může to být důležitý faktor.

3. Žádné soubory protokolu

Kromě cenovky je politika Betternetu bez protokolování pravděpodobně jejím největším tahem. Soubor nápovědy říká jednoduše: "Betternet neshromažďuje, protokolová, neukládá, nesdílí žádný datový deník uživatelů."

Pokud se podíváte na jejich zásady ochrany osobních údajů, můžete najít několik dalších informací:

Zásady protokolování BetternetuObrázek z: https://www.betternet.co/privacy-policy

To je docela jednoduchá politika bez protokolování a já to rád vidím.

Tato zásada také znamená, že nemohou sdílet vaši IP adresu, pokud obdrží oznámení o zastavení šíření podle zákona DMCA, což je způsob, jakým některé sítě VPN odhalily identity svých zákazníků v minulosti. Snaží se vyhovět oznámení DMCA, ale vaše data nevydají. Říká se také, že nikdy neobdrželi platný soudní příkaz k předání údajů, které nemají.

Takže Betternet to dělá dobře.

4. OpenVPN Encryption

Jedná se o průmyslovou technologii, která zabrání zneužití vašeho spojení. Pomáhá také předcházet omezení vašeho poskytovatele internetových služeb, blokování stránek v kavárně nebo školním areálu a všem dalším skvělým věcem, které získáte z VPN.

Opět si nejsme jisti, kdy Betternet používá OpenVPN a když používá IPSec (je možné, že IPSec je používán na starších zařízeních), ale ani IPSec není příliš špatný, pokud jde o zabezpečení. Jsou kompatibilní s prohlížečem Tor.

Ačkoli jeden z jejich blogových příspěvků říká, že nabízejí šifrování AES256, jejich zásady ochrany osobních údajů tvrdí, že používají 128bitové. Takže to je nejasné, o kolik bezpečnosti skutečně dostáváte.

V tuto chvíli také neexistuje podpora routeru. Poskytnou tedy přístup pouze uživatelům Windows, Mac, iOS, Chrome, Firefox a Android.

To také znamená, že chytré televizory a herní konzole jsou mimo stůl.

5. Zákaznická podpora

I když nedostanete nepřetržitou podporu, pokud nejste prémiovým členem, ráda vidím, že je k dispozici.

Tady je žádný živý chat možnost, která by byla hezká, ale není vždy 100% nutná.

Často kladené dotazy na webu nenabízejí spoustu informací, takže pokud něco potřebujete, pravděpodobně budete muset projít systémem zákaznických služeb..

Nejčastější dotazy společnosti Betternet nejsou tak užitečné

Jak vidíte, z jejich softwaru nápovědy jsou stále k dispozici nejčastější dotazy, které měly být odstraněny.

Tým Betternet je na Twitteru docela aktivní, i když otázky podpory zákazníků jsou obvykle přesměrovány na standardní systém.

Můžete vidět tuto úroveň zákaznických služeb buď jako profík nebo proti - ale my jsme určitě viděli horší, takže si myslím, že je to docela dobré.

6. Jednoduchost aplikace

Přestože nedostatek funkcí umožňuje připojení VPN s menší funkčností, umožňuje to také aplikaci, která se velmi snadno používá. Zvláště pokud se nepokoušíte připojit k serveru na konkrétním místě.

Vše, co musíte udělat, je stáhněte si aplikaci a stiskněte tlačítko Připojit. To je opravdu všechno.

Betternetová aplikace

To je všechno. Betternet vám dá vědět, že jste připojeni, a už nemusíte dělat nic jiného.

Mobilní aplikace jsou o něco složitější, protože musíte spustit bezplatnou zkušební verzi (a pak zjistit, jak ji zrušit), ale obecně je Betternet velmi uživatelsky přívětivý.

Betternet nevýhody

1. Potenciálně bezpečnostní hrozba

Je to bezpochyby populární, ale Betternet nemusí být tak bezpečný, jak se zdá. V roce 2017 oznámilo několik prodejen výsledek akademické studie o aplikacích VPN a to, zda by mohly injektovat malware nebo adware - nebo prostě neposkytovat zabezpečení, které inzerovaly..

Betternet byl zařazen mezi deset nejhorších.

AVrank Betternetu je velmi znepokojujícíObrázek z: https://research.csiro.au/ng/wp-content/uploads/sites/106/2016/08/paper-1.pdf

Mnoho dalších aplikací v tomto seznamu bylo z obchodu s aplikacemi odstraněno, ale Betternet stále existuje.

Doposud jsem nebyl schopen najít žádný důkaz o tom, že by Betternet injektoval malware nebo cokoli jiného neškodného. Skutečnost, že je akademická studie označila za podezřelé, je však velmi znepokojivá.

Jak vidíte, Betternet má více stahování než všechny ostatní bezplatné aplikace VPN dohromady, což mu propůjčuje trochu důvěryhodnosti. Raději bychom však raději věděli, že jeho AV-pozice je výrazně lepší než 13.

2. Reklamy

Nikdo nemá rád, když se jim v jejich aplikacích zobrazuje reklamy. Je to nezbytné zlo, když chcete nabídnout bezplatný produkt nebo službu, ale stále je to nepříjemné. A pokud nepoužíváte prémiovou verzi Betternetu, budou se vám zobrazovat reklamy.

Je skvělé, že Betternet je velmi transparentní o tom, jak vydělávají peníze a kam tyto peníze směřují (pokud jste zvědaví, stahování za přidružené položky platí za prostor na serveru a prémiové předplatné platí za všechno ostatní).

Neexistuje však žádná možnost, jak VPN prodává přístup svým zákazníkům. To naštve. Možná to pro vás nebude velký zlom, ale když je tam tolik levných sítí VPN, které nezobrazují žádné reklamy, je obtížné to ospravedlnit bezplatnou aplikací..

3. Nejasná dokumentace

Na jednom místě říkají, že Betternet používá 256bitové šifrování. V jiném, říkají 128-bit. A v první řadě bylo těžké tyto informace vykopat.

Pokud chcete najít něco víc než absolutní základy aplikace, budete muset provést nějaké vyšetřování. A možná dostanete nějaké podivné odpovědi.

Uživatelská zkušenost s webem Betternet není skvělá. Aplikace je přímá, ale pokud chcete něco víc, můžete mít nějaké potíže.

4. VELMI pomalé rychlosti

Od bezplatné VPN nemůžete očekávat mnoho. Ale při mém připojení 100 Mb / s jsem dosáhl rychlosti stahování 3 Mb / s.

Výkon sítě Betternet VPN

To je prostě šílené.

Abychom byli spravedliví, rychlost nahrávání byla 12 Mb / s (vidění vyšší rychlosti nahrávání než stahování je divné, ale to se stalo). Mohli byste vidět lepší rychlosti než tohle, zejména pokud platíte za prémiový plán, ale při používání Betternetu se nespoléhejte na rychlé stahování..

To z něj dělá špatnou VPN pro torrenting. Uživatelé Betternetu jsou obecně schopni používat aplikace pro sdílení souborů P2P, což je příjemné. Ale pokud se pokoušíte stáhnout něco jiného než velmi malý soubor, můžete čekat dlouho.

5. Příliš pomalý na Torrenting a žádný Netflix

Pokud jste těžký torrenter jako já, Betternet pro vás není tou pravou volbou. Betternet na svých serverech umožňuje torrentování, ale varuje, že splní požadavky, pokud obdrží rozkaz nebo jiný platný soudní příkaz. A také…

Je to prostě příliš pomalé. Snažil jsem se stáhnout různé soubory přes uTorrent a nikdy se mi nepodařilo dosáhnout rychlosti stahování, která stála za to čekat.

Dalším velkým problémem v mé knize je to, že s Netflixem nepracují. Až do data se Netflixu podařilo zablokovat všechny servery Betternet a IP, takže není žádný způsob, jak streamovat Netflix (nebo Hulu) pomocí jejich softwaru. Pokud potřebujete VPN, která pracuje s Netflixem, klikněte sem.

Ceny, plány & Fakta

Hlavním lákadlem pro Betternet je to, že je zdarma. A můžete jej použít, kolik chcete, aniž byste museli platit. To je vše, co většina lidí bude chtít vědět o cenách.

Prémiová cena je ale poměrně konkurenceschopná, pokud přeskočíte na roční členství:

  • Jeden měsíc za 11,99 $
  • Šest měsíců za 23,99 $ (3,99 $ měsíčně)
  • Dvanáct měsíců za 35,99 $ (2,99 $ za měsíc)

Nejedná se o nejlevnější VPN, ale pokud platíte na rok, cena je velmi rozumná.

Získáte také bezplatnou 7denní zkušební verzi, abyste si mohli vyzkoušet prémiovou verzi (ve skutečnosti se musíte přihlásit do zkušební verze, abyste mohli používat mobilní aplikace).

Zde je, co je zahrnuto a co není:

  • Žádný zabiják
  • Žádný Netflix
  • 5 současných připojení (pouze pro prémiové účty)
  • Protokoly VPN: OpenVPN, L2TP / IPsec

Ve Smluvních podmínkách je však pohřbeno několik těl.

V první řadě souhlasíte s tím, že vás Betternet může kdykoli ukončit, bez předchozího upozornění, bez náhrady, a nebude za ně odpovědný. V některých případech vám vrátí částku. Ale pokud porušíte zbytek jejich dohody, nebudete mít dřep.

Smlouvu můžete kdykoli ukončit. POKUD „potvrdíte písemně potvrzení společnosti Betternet.“ To je jediný způsob, jak zničit vaše data.

Doporučuji Betternet?

Ne.

Bohužel Betternet nežije svým jménem. Miluji, že je to zdarma. A pokud bezpodmínečně potřebujete bezplatnou VPN, můžete udělat horší než Betternet.

Ale neuvěřitelně pomalá rychlost připojení spojená s alarmujícími výsledky z akademické studie, která ukazuje, že Betternet může být bezpečnostní hrozbou, je prostě příliš.

Získáte to, za co platíte, a bezplatné VPN to prostě nezkracují.

Raději byste měli buď s NordVPN (3,49 $ / měsíc) nebo Surfshark (1,99 $ / měsíc) - oba jsou bezpečné, rychlé a bezpečné.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me