7 nejlepších VPN pro uživatele Mac (2020)

Nalezení VPN pro Mac není tak jednoduché, jak to zní.

Zaprvé, mnoho sítí VPN nemá samostatnou aplikaci pro zařízení Mac. To znamená, že je třeba nainstalovat software třetích stran (jako samostatný klient OpenVPN) a nastavit jej ručně. Takže namísto stahování jednoduché aplikace pro Mac a okamžitého připojení se budete muset potýkat s tímto komplikovaným řešením, abyste se ručně připojili k VPN.

Vyhrazená aplikace pro Mac je však jen začátkem.

Nechcete obětovat rychlost pro bezpečnost nebo naopak. Mnoho sítí VPN může provádět pomalu nebo jednoduše unikat z vaší adresy IP nebo DNS. Mac VPN by měl používat nejnovější možnosti protokolu a šifrování, jako je šifrování OpenVPN a AES-256 bitů. Přípustné jsou přísné zásady „bez protokolování“. V opačném případě může VPN sledovat vaši aktivitu a prodat ji nejvyššímu inzerentovi.

Nakonec na Netflixu nebudete moci streamovat nic ani používat torrenting, pokud rychlost vašeho serveru nezůstane vysoká.

Provedli jsme však práci s nohama a otestovali a zkontrolovali více než 78 VPN. Níže je uveden seznam 7 nejlepších sítí VPN pro uživatele počítačů Mac v roce 2020:

1. NordVPN – nejlepší VPN pro Mac (3,49 $ / měsíc)

nordvpn mac klientNordVPN na Mac (klient s nejlepší použitelností)

Na základě našich testů je NordVPN nejlepší volbou pro běžné uživatele MacBooků.

Aplikace Mac obsahuje mapu přetažení pro výběr nového umístění serveru.

Všech 5 200 serverů v 62 zemích je také uvedeno v nabídce vlevo. A přichází s integrovaným vypínačem zabíjení, který automaticky přeruší vaše připojení, pokud vaše WiFi klesne (takže vaše skutečné místo není náhodně vystaveno).

NordVPN je k dispozici na počítačích Mac, iOS, Windows, Android a Linux. Plus asi 40 dalších operačních systémů a směrovačů. Můžete použít až šest současných připojení kdykoli.

Standardní standard, OpenVPN, je výchozí protokol pro aplikaci Mac. V případě potřeby však také umožňují přepnutí na IKEv2 / IPSec.

Společnost NordVPN je v tomto seznamu také jediným poskytovatelem VPN, který obsahuje dvojité VPN i zastaralé servery. Double Data Encryption zabalí vaše připojení do dvou vrstev VPN pro větší zabezpečení. Zmatené servery vám mohou pomoci obejít síťové brány firewall, takže je ideální pro lidi s omezeným přístupem ve vaší domovské zemi.

Jejich rychlost připojení je také pevná. Začali jsme rychlostí kolem 98 Mb / s (bez VPN) a po připojení k NordVPN jsme průměrovali 74 Mb / s. To je stále spousta rychlosti, jak dosáhnout streamování bez zpoždění na Netflix (bez omezení) nebo torrentování (na jejich speciálně navržených P2P serverech).

Ale nejlepší část o NordVPN?

V současné době běží na speciální akci, kde můžete získat NordVPN za pouhých 3,49 $ měsíčně s tříletým závazkem. To je obrovské úspory nákladů oproti běžné ceně 11,95 $ / měsíc, takže zamykání v této nízké hodnotě má smysl, pokud jste vážně ohledně soukromí a zabezpečení.

Chcete-li získat aplikaci pro Mac, navštivte stránku NordVPN.com
Přečtěte si více v naší úplné recenzi NordVPN

2. ExpressVPN – nejrychlejší výkon v počítačích Mac (6,67 $ / měsíc)

expresní klient MacExpressVPN na počítači Mac (nejrychlejší rychlosti serveru)

Aplikace ExpressVPN Mac obsahuje připojení jedním kliknutím, které se automaticky připojí k nejbližšímu inteligentnímu umístění.

Tyto servery VPN jsou optimalizovány tak, aby poskytovaly nejlepší výkon po vybalení. Stačí otevřít aplikaci, kliknout na tlačítko „Připojit“ a jste přihlášeni během několika sekund.

Pokud se pokoušíte obejít místní omezení, můžete ručně vybrat libovolný mezinárodní server přímo z hlavní obrazovky (aniž byste museli kopat nespočet možností nabídky).

Aplikace Mac ExpressVPN pro Mac však není jen hezká na pohled. Rychle to také horí. Začali jsme s připojením 100 Mb / s před přihlášením a zabezpečené připojení snížilo rychlost stahování pouze na 83,15 Mb / s. Sotva znatelné!

ExpressVPN ani nepředpokládá zabezpečení, aby tyto rychlosti dosáhl. Mají přepínač zabíjení a anonymní IP adresu k dispozici pro všechny své 3 000+ serverů v 93 zemích. Servery Netflix, torrenting a P2P fungovaly také jako sen.

S potěšením vám oznamujeme, že jejich aplikace pro Mac je 100% bez úniku. A to výchozí OpenVPN, nejlepší protokol na světě s pevným 256bitovým šifrováním AES, přičemž stále nabízí přístup k protokolům SSTP, L2Tp / IPsec a PPTP.

Stejně dobře jako všechny tyto zvuky (a je to dobré), hlavní nevýhodou ExpressVPN je jeho cena.

Je to dražší za 6,67 $ / měsíc (pro roční plány s naší dohodou). Všechny plány mají 30denní záruku vrácení peněz. Nejedná se však o službu přátelskou k peněženkám pro lidi s přísným rozpočtem.

Chcete-li získat aplikaci pro Mac, navštivte stránku ExpressVPN.com
Přečtěte si více v naší úplné recenzi ExpressVPN

3. Surfshark – nejlevnější kvalita VPN pro MacBook (1,99 $ / měsíc)

mac klient surfsharkHladká aplikace VPN společnosti Surfshark na počítačích Mac

Aplikace Surfshark Mac obsahuje tlačítko „Quick Connect“, které vás během několika sekund okamžitě dostane na jeden ze svých serverů.

Odtud můžete přepnout na kterýkoli z dalších 800+ serverů v 50 zemích nebo změnit protokoly z OpenVPN na IKEv2 / IPsec během přibližně dvou kliknutí.

Kromě zařízení Mac má Surfshark předdefinované aplikace pro iOS, Windows, Android, Linux, Chrome, Firefox a směrovače (prostřednictvím OpenVPN).

Většina z těchto aplikací má přepínač zabíjení, s výjimkou verze pro Android (aktuálně se vyvíjí).

Surfshark má legitimní politiku bez protokolování. Dokonce jsme provedli jejich spojení pomocí pěti různých testů těsnosti a zjistili jsme, že se všechny vrátily negativní.

Dokázal jsem snadno streamovat Netflix na šesti různých serverech (z LA do Jižní Koreje). Torrenting a TOR jsou také 100% povoleny.

Jediným mírným škytáním byly určité nekonzistence v rychlosti. Například naše počáteční rychlost stahování byla 98,71 Mb / s. Nizozemský server byl o 25% pomalejší (71,06 Mbps), zatímco americký server byl o 50% pomalejší (48,99 Mbps) a hongkonský server byl o 75% pomalejší (25,74 Mbps).

Sliver obložení je, že ceny jsou nejnižší, co jsme viděli od více než 70 různých společností VPN. Dvouletý plán je pouze 1,99 $ měsíčně!

Můžete si zaregistrovat bezplatnou 30denní zkušební verzi a vyzkoušet je. Pokud všechno vypadá dobře, použijte k platbě vše od hlavních kreditních karet po PayPal, kryptoměny, Dragonpay, Tenpay a Alipay..

Surfshark dokonce vyvolá 30denní záruku vrácení peněz, pokud se během prvních týdnů něco stane.

Chcete-li získat aplikaci pro Mac, navštivte Surfshark.com
Přečtěte si další informace v naší úplné recenzi sítě Surfshark VPN

4. ProtonVPN (4,00 $ / měsíc)

Aplikace Mac společnosti ProtonVPN obsahuje obří mapu s malými kolíky, které zvýrazňují všech 345 serverů ve 32 zemích.

Protonvpn mac klient

Nejedná se o největší počet serverů, ale usnadňuje je procházet všemi servery na mapě nebo v nabídce na levé straně..

Pokud hledáte automatické připojení, tlačítko „Rychlé připojení“ vás přihlásí k inteligentnímu serveru ASAP.

ProtonVPN má kromě routerů DD-WRT, AsusWRT a Tomato hotové aplikace pro Mac, iOS, Windows, Android a Linux..

Přestože celkový počet serverů může být na spodní straně, umožňují vám připojit až deset zařízení najednou.

Výchozí aplikace ProtonVPN Mac je OpenVPN (UDP / TCP) s nejlepším šifrováním AES-256 ve své třídě. Kromě toho je to také jediný protokol, který nabízejí. To nemusí fungovat, pokud používáte starší (nebo omezená) zařízení, jako jsou Chromebooky.

Naštěstí jsme v tomto spojení nenašli žádné úniky a Proton má přísné zásady bez protokolování.

Jejich rychlostní testy však zůstaly hodně žádoucí. Začali jsme se stejnou rychlostí připojení jako u ostatních. Poté jsme se připojili k jejich serverům v USA, Švýcarsku, Hongkongu a Velké Británii. Téměř všechny byly pomalé a zabíjely naši rychlost internetu kdekoli od ~ 40% do ~ 80%.

Podařilo se nám streamovat Netflix na jednom z holandských serverů ProtonVPN, ale ostatní čtyři selhaly. Rovněž nepovolují torrenting bez omezení, omezují vás na určité servery P2P a opakují, že byste je měli používat pouze pro osobní (ne komerční) použití.

Hlavní placená možnost ProtonVPN („Základní“) začíná u roku 4 $ / měsíc (s plány na upgrade, které jsou ještě dražší).

Všechny plány mají 30denní záruku vrácení peněz, s úlovkem, že váš zůstatek vrácení bude poměrný na základě použití.

Chcete-li získat aplikaci pro Mac, navštivte ProtonVPN.com
Přečtěte si více v naší úplné recenzi ProtonVPN

5. IPVanish (6,99 $ / měsíc)

ipvanish mac client

IPVanish nabízí plně vybavený Mac aplikace.

Můžete na něm přizpůsobit téměř cokoli. To však také znamená, že existuje více nastavení a možností, které můžete filtrovat zpočátku.

IPVanish poskytuje přístup k více než 60 zemím a 1200 různým serverům. K těmto serverům můžete připojit až deset zařízení. Aplikace Mac a Windows nyní přicházejí také s přepínači kill.

Budete rádi, když víte, že IPVanish vám poskytuje přístup k protokolům OpenVPN, PPTP a L2TP. (Pokud si nejste jisti, držte se OpenVPN a jeho šifrování AES-256 na úrovni banky.) Mají také proxy server SOCKS, který vám poskytuje soukromí, aniž byste museli vůbec stahovat žádnou aplikaci..

Všechny naše testy těsnosti vyšly v čistotě. Historie IPVanish s protokolováním nám však přinesla mírnou pauzu. Na papíře je to legitimní zásada „žádné záznamy“. V roce 2016 však došlo k několika novinkám o tom, jak jejich uživatelská data končí v rukou Homeland Security.

Pouze jeden ze čtyř serverů, které jsme testovali s Netflixem, pracoval (Chicago). Přesto velmi podporují torrenting i TOR.

IPVanish také provedl nekonzistentní testy rychlosti. Server EU (Amsterdam) klesl pouze z ~ 100 Mbps na 82,67, ale jeden z USA (New York) klesl až na 34,71 Mbps.

Nejlepší nabídku, kterou jsem dokázal najít, byl roční plán 77,99 $ (6,49 $ měsíčně), který je stále dost vysoký, když jej porovnáte s třemi levnějšími (a lepšími) možnostmi v tomto seznamu.

Máte-li zájem, můžete jim dát kredit pomocí služby PayPal nebo Bitcoin a využít 7denní záruku vrácení peněz.

Chcete-li získat aplikaci pro Mac, navštivte IPVanish.com
Přečtěte si více v naší úplné recenzi IPVanish

6. TunnelBear (4,99 $ / měsíc)

tunnelbear mac client

TunnelBear může mít ze všech 70 a více VPN, které jsme zkontrolovali, nejpříjemnější aplikaci pro Mac.

Vizuální rozhraní zobrazuje malého medvěda vedle vaší polohy. Když kliknete na umístění serveru, které je blízko, medvěd doslova tunely do nového cíle.

Podařilo se jim vyrobit něco tak suchého a nudného jako výběr zábavného umístění na serveru. Pravděpodobně byste mohli strávit celé odpoledne kliknutím na každý ze svých 350 serverů ve 22 zemích a ne úplně nenávidět.

Kromě aplikace pro Mac se tato stejná zábava hraje iOS, Windows, Android, Chrome a Opera. Ty přicházejí s vypínacími spínači, anonymní IP, „Ghostbear“, která skryje masku vašeho připojení VPN a až pět připojení zařízení.

Aplikace Mac, Windows a Android jsou standardně nastaveny na OpenVPN, zatímco aplikace pro iOS získají IPSec / IKEv2.

TunnelBear v našich pěti testech neprokázal žádná data a nezaznamenávají ani žádné vaše osobní údaje.

Přestože podpora TunnelBear tvrdila, že jejich servery spolupracovaly s Netflixem, nedokázali jsme úspěšně streamovat nic. Naštěstí torrentování a TOR jsou povoleny.

Druhou nevýhodou bylo snížení rychlosti. Naše připojení 100 Mb / s bylo rychle sníženo na polovinu na 52,26 Mb / s na jejich serverech EU a stále se zhoršovalo – londýnský server zvládal pouze rychlost stahování 7,54 Mb / s (!)..

Nejnižší cena TunnelBear za rok je 59,99 $ (~ 4,99 $ / měsíc). Místo záruky vrácení peněz (neexistuje) však poskytují přístup k omezené bezplatné verzi, kterou si můžete vyzkoušet.

Chcete-li získat aplikaci pro Mac, navštivte stránku TunnelBear.com
Přečtěte si více v naší úplné recenzi TunnelBear

7. Windscribe ($ 4.08 / mo)

Klient Windscribe pro Mac má nulové kudrlinky.

Klikněte na ikonu v horní části a zobrazí se několik různých možností serveru.

To je o tom. Ne tolik zábavy jako TunnelBear, ale dělá přesně to, co má: spojit vás během několika sekund.

Windscribe mac klient

Můžete přistupovat k více než 480 serverům v 50 zemích téměř na jakémkoli zařízení ve vaší domácnosti, včetně iOS, Windows, Mac, Linux, Chrome, Opera, Firefox, vyberte směrovače, Amazon, Nvidia Shield a dokonce i Kodi!

Přesto jsme zaznamenali problém s nárokem na číslo serveru. Jejich webové stránky uváděly Nový Zéland jako umístění. Když jsme se však pokusili hledat ji uvnitř aplikace, neexistovala! Nemusíte se tedy vlastně dostat až k 480, které tvrdí.

Na druhou stranu, Windscribe neměl žádné úniky ani přihlášení do našich testů.

Všechny protokoly, včetně OpenVPN, IKEv2 a SOCKS5, jsou nabízeny. Ale možná budete chtít přepnout výchozí IKEv2 zpět na OpenVPN ve většině případů, abyste získali nejsilnější šifrování.

Rychlosti Windscribe nás snižují a v některých případech (56% v některých případech (server EU) až 82% v jiných (UK)).

K streamování Netflixu budete muset použít jejich speciální servery „Windflix“ („normální“ nefungovaly). K torrentu budete také potřebovat speciální servery.

Nejlevnější plán Windscribe klesá na rok na 4,08 $ / měsíc. Mají také plán „Sestavit plán“, který stojí pouze dolar na místo. Můžete platit kreditem, PayPal nebo bitcoinem.

Pokud si však myslíte, že budete chtít získat vrácení peněz, musíte to udělat do tří dnů od zakoupení produktu a během této doby nemůžete překročit 10 GB šířky pásma..

Navštivte stránky Windscribe.com a získejte aplikaci Mac
Přečtěte si více v naší úplné recenzi Windscribe

Kterou VPN Mac aplikaci si vyberete?

Bohužel ne všechny aplikace Mac VPN jsou bezpečné nebo rychlé.

Někteří z nich „Mac“ ve skutečnosti ani nepracují na počítačích Mac, aniž by skákali tuny matoucích, časově náročných obručí..

Proto jsme vybrali 7 nejlepších VPN pro zařízení Mac na základě našich skutečných zkušeností s testováním každého z nich.

NordVPN vychází na vrcholu seznamu s vítěznou kombinací silné bezpečnosti, spoustou funkcí, nejvíce dostupných serverů a cenově dostupného stanovení cen.

ExpressVPN a Surfshark jsou těsně na druhém a třetím místě. První z nich vám zajistí vyšší rychlosti, ale druhá je výrazně levnější.

ProtonVPN, IPVanish a TunnelBear mají několik pozitiv … s několika do očí bijícími negativy. Celkově jsou v pořádku, ale nikde poblíž prvních tří.

A Windscribe měl problém po vydání, takže to nemůžeme vůbec doporučit.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me