17 tipů pro bezpečné procházení Internetu

Internet může být nebezpečným místem pro nedbalé. Přistupte na nesprávný web a můžete infikovat počítač škodlivým softwarem, který ukradne vaše data nebo je zašifruje a vyžádá si výkupné za jeho vrácení. Vyplňte uživatelské jméno a heslo ve falešné podobě a váš digitální život může být změněn na přípitek.

Ať už to zní strašlivě, pokud jste opatrní, můžete surfovat po síti s velkou mírou bezpečnosti.

Bezpečné surfování začíná prohlížečem.

Dva z nejpopulárnějších způsobů, kterými se v prohlížečích zneužívají kořisti, jsou malware a phishing ze společnosti.

Téměř třetina uživatelů internetu se podle NSS Labs, nezávislé testovací organizace, stala obětí škodlivého softwaru. Použitím nějaké formy podvodu, například odkazem na nepoctivou webovou stránku nebo otevřením infikovaného dokumentu, mohou špatní herci manipulovat s osobou, aby otrávila své stroje škodlivým softwarem. Takový software může ohrozit nebo poškodit hardware nebo ukrást citlivé informace nebo informace. Ransomware se tak distribuuje také.

Tato forma malwaru zaznamenala v posledních 12 měsících divoký růst. Šifruje data v infikovaném počítači nebo telefonu, aby k nim jeho vlastník neměl přístup. Poté požaduje, aby majitel zaplatil výkupné, aby byl znovu přístupný.

Phishing je často předehra k výsadbě škodlivého softwaru na počítači, ale používá se také k zachycení citlivých dat. Například od banky dostanete e-mail s žádostí o vaše uživatelské jméno a heslo pro přístup k vašemu účtu. Pouze e-mail nepochází z vaší banky, ale z phishingu maskovaného jako vaše banka. A další věc, kterou znáte, jsou vaše kontrolní a spořicí účty spuštěny na prázdné.

Společnost NSS poznamenává, že v roce 2016 bylo každý měsíc hlášeno více než 145 000 jedinečných phishingových kampaní. Stejně často byl objev 125 000 phishingových webů.

Ve skutečnosti se situace stala tak alarmující mezi podniky, které v posledních třech letech ztratily podvody s phishingem 2,3 miliardy dolarů, že FBI vydala zvláštní upozornění na toto téma.

1. Použijte / nainstalujte nejbezpečnější internetový prohlížeč

Hlavní prohlížeče nabízejí ochranu před malwarem a phishingem ze sociálního inženýrství, i když některé nabízejí větší ochranu než jiné.

Například v nejnovějších testech prohlížeče NSS, Nový prohlížeč Edge od Microsoftu zablokoval 99% škodlivých vzorků, které na něj vrhly, ve srovnání s 85,9% pro Google Chrome a 78,3% pro Mozilla Firefox.

Zpráva NSS (prohlížeče)

(odkaz na zprávu NSS)

3 nejlepší internetové prohlížeče pro bezpečné prohlížení

 1. Microsoft Edge (verze 2017)
 2. Google Chrome
 3. Mozilla Firefox

Již několik let společnost Microsoft začlenila do svých prohlížečů technologii nazvanou Filtrování URL SmartScreen a filtrování pověstí aplikací.

Technik zkontroluje reputaci URL před tím, než umožní stažení do prohlížeče. Pokud je reputace webových stránek špatná, jako by tomu bylo v případě phishingových webových stránek, zobrazí se upozornění. Poté se můžete rozhodnout, zda přejdete na svou domovskou stránku, na web, který jste předtím navštívili, nebo se chcete stát ďáblem a přejít na web špatně známé.

Podobné prověřování se stane, když se pokusíte stáhnout soubor z pochybného webu. Prohlížeč bude stahování stahovat.

NSS také zjistila, že Edge byl nejrychlejší blokování nového malwaru v oblasti sociálního inženýrství, který zabral pouhých 10 minut. Porovnejte to na čtyři hodiny, 39 minut pro Chrome a čtyři hodiny, pět minut pro Firefox.

Byla také nejúčinnější při řešení slabých míst „nulového dne“. Jedná se o nedostatky zneužité poprvé při útoku: 98,7%, ve srovnání s 92,8% pro Chrome a 78,3% pro Firefox.

2. Upravte nastavení zabezpečení

Prohlížeč můžete také učinit bezpečnějším přizpůsobením prostřednictvím jeho předvoleb nebo nabídky nastavení. Ovládání s nastavením však může způsobit nepříjemnosti.

Například vypnutí funkcí jako „automatické plnění“, Které automaticky vyplňuje formuláře na webových stránkách, a ukládání hesel zabraňuje souborům ukládat data připravená pro kohokoli, kdo hackuje váš systém, aby jej těžil.

Na druhou stranu může být břemeno ruční vyplňování formulářů a zadávání uživatelských jmen a hesel.

Vypnutí dalších funkcí může snížit „útočný povrch“, místa, která mají útočníci k dispozici k útoku na váš systém, ale mohou také snížit vaše potěšení z surfování. Vypínání "cookies,“Například může zlepšit vaše soukromí. Problém spočívá v tom, že existuje spousta webových stránek, které vám nebudou zobrazovat své webové stránky, pokud nemáte povoleny soubory cookie. Totéž platí pro povolení modulů plug-in, JavaScript a v menší míře i Java.

Jednou z možností, kterou byste se určitě měli zapnout, je „blokovat vyskakovací okna“, Aby se zabránilo nepříjemným reklamám, které se objeví na webových stránkách, které navštěvujete. A pokud to váš prohlížeč podporuje, vyberte s možností odesílání „Nesledovat“ s možností procházení procházením, abyste obchodníkům zabránili snoopingu na cestách po internetu..

Zde jsou podrobné návody pro zabezpečení prohlížečů (tj. Jejich menší zranitelnost).

 • Průvodce Microsoft IE (HowToGeek)
 • Průvodce Google Chrome (TechRepublic)
 • Průvodce Mozilla FireFox

Stejně jako u jakéhokoli jiného softwaru se vždy chcete ujistit, že je váš prohlížeč aktuální s nejnovějšími aktualizacemi a opravami. Mnohokrát jsou tyto opravy vytvořeny k řešení nově nalezených bezpečnostních chyb v softwaru. Udržování aktuálního prohlížeče je menší problém než dříve, protože aktualizace jsou nyní často automatizované.

3. Použijte Správce hesel (ne možnosti „Automatické vyplňování“)

Kromě vašeho prohlížeče se dobrý správce hesel stal téměř nezbytným pro bezpečné surfování. Zejména poté, co v prohlížeči vypnete možnosti „zapamatovat si hesla a vyplnit formuláře“.

Funkce se mohou lišit od manažera k manažerovi, ale všechny mají jednu společnou věc:

Pamatují si vaše přihlašovací údaje - uživatelské jméno a heslo - pro web a vyplní je při přistání na jeho přihlašovací stránce.

správce hesel

To vám umožní vytvořit jedinečná a bezpečná pověření pro každý web, který je chce, aniž byste je museli svěřovat do paměti. Potřebujete pouze zapamatovat jedno heslo: hlavní heslo pro přístup ke správci hesel.

Tisíce, někdy miliony hesel, jsou každý den ohroženy, takže správci hesel vám mohou pomoci vyhnout se domino efektu, ke kterému dochází při opětovném použití hesel. Zloději pověřovacích prostředků mohou získat sadu odcizených údajů a pomocí automatizačních technik je připojit k tisícům webových stránek. Díky tomu mohou crackovat všechny stránky, na kterých jste znovu použili své heslo. Používání jedinečných hesel snižuje poškození, které lze dosáhnout jediným heslem.

Zde jsou 3 nejoblíbenější správci hesel v roce 2017

 1. 1PassWord (2,99 $ / měsíc)
 2. KeePass (ZDARMA)
 3. LastPass (ZDARMA)

Zatímco vložení něčeho nového do vašeho webového toku nemusí znít lákavě, manažeři hesel jsou po instalaci relativně nenápadní. Většina se instaluje v prohlížeči podle vašeho výběru jako plug-in. Tam budou sledovat vaše kybernetické cestování. Pokud jste pro web nový, program vám pomůže vytvořit přihlašovací údaje. Pokud jste již dříve na webu byli, software automaticky vyplní vaše přihlašovací údaje. Většina správců navíc vytvoří seznam webů, pro které uložili přihlašovací údaje, ke kterým lze rychle přistupovat z lišty nástrojů prohlížeče.

4. Při vytváření hesel používejte kreativitu

Pokud si pamatujete, že mnoho hesel je velká práce, pak je vytváření hesel stejně jako zdanění. Správci hesel to mohou zautomatizovat také za vás. Můžete jim sdělit, aby pro vás vytvořili bezpečné heslo, a to se provede okamžitě.

V některých manažerech můžete dokonce upravit hesla, která vytvoří.

Můžete si nastavit určitou délku hesla. Doporučená délka je 16 znaků. Ale to může být pro některé webové stránky příliš dlouhé. Chcete, aby to bylo vyslovitelné, když používáte čísla, velká písmena a speciální znaky. Nebo pokud vylučujete podobné znaky jako 1 a la O a 0.

Pokud chodíte do staré školy a ručně si vytvoříte hesla ve formuláři, pomůže vám tam také správce hesel. Řekne vám, zda je vaše tvorba zabezpečená nebo zda jste heslo už použili někde jinde.

Jednou z největších výhod správce hesel je to, že většina z nich pracuje napříč platformami. Ať už pracujete na svém telefonu, tabletu, notebooku nebo stolním počítači, máte vždy přístup ke svým přihlašovacím údajům. To také znamená, že na klávesnici smartphonu nemusíte zadávat zabezpečené heslo, například F * t5pWU397% 6QvAk7K9W..

Díky synchronizovaným informacím napříč platformami se vaše zařízení automaticky aktualizují, když změníte své přihlašovací údaje nebo přidáte nové..

5. Skrýt svou IP pomocí VPN

Bezpečný prohlížeč a správce hesel vám při plavbě po webu nabídnou určitou úroveň zabezpečení, ale pokud chcete zvýšit bezpečnost, můžete zvážit použití služby virtuální privátní sítě..

Služby VPN chrání vaše připojení k internetu šifrováním dat v připojení a skrývají se tam, kde se připojujete k síti, což chrání vaše soukromí.

Při práci na šifrování připojení k Internetu je obzvláště důležité nezabezpečené sítě Wi-Fi, například na veřejných místech, jako jsou letiště, hotely a restaurace. Tyto sítě jsou nezabezpečené, protože je docela snadné zachytit přenos pomocí softwarového nástroje zvaného sniffer. S šifrovaným připojením však bude snoops zachycující vaše data vidět pouze odpadky.

Když se připojíte ke službě VPN, kterou se přihlašujete, maskuje vaši identitu na síti. To znamená, že váš poskytovatel internetových služeb nebude schopen sledovat vaše pohyby online. Vaše vláda bude mít také těžší čas ocasu vás. A weby, které by vás běžně poznaly, jako je vaše banka, nebudou vědět, kdo jste, a požádají vás, abyste se k nim autentizovali.

S používáním VPN existuje několik potíží, a proto je obvykle používají pouze lidé se zvýšenou potřebou soukromí. Například mohou zpomalit vaše internetové připojení, protože váš provoz může dělat více chmele, aby se dostal z bodu A do bodu B, než by tomu bylo, kdybyste nepoužívali VPN.

A co víc, servery VPN budou pravděpodobně umístěny po celém světě. To může způsobit problémy, pokud používáte streamingové služby s místními omezeními, jako jsou Netflix a YouTube. Pokud jste připojeni k serveru VPN v Tokiu, pak ke službě streamování to vypadá, že jste v Tokiu a ne doma nebo v kanceláři..

Poskytovatelé VPN nabízejí své služby jak v předplatném, tak zdarma. Problém s bezplatnými službami je, že musí nějakým způsobem vydělat peníze. Častěji než ne to znamená prodávat vaše data obchodníkům. Pokud je tedy ochrana vašeho soukromí stejně důležitá jako ochrana vaší komunikace, možná byste se měli vyhnout bezplatným VPN.

Výjimkou z tohoto pravidla je však nejnovější verze prohlížeče Opera. Má v sobě zabudované bezplatné služby VPN. Ačkoli Opera ve svém jádru používá stejné jádro prohlížeče jako Google Chrome, některé weby nemusí Opera rozpoznat. Kromě toho mohou být servery proxy Opera Opera také blokovány na určitých webech, jako je Netflix.

V opačném případě bude Opera VPN provádět to, co se očekává od VPN. Nahradí vaši IP adresu virtuální IP adresou pro zmaření síťových sledovačů. Umožní vám přístup k webům blokovaným firewallem nebo organizaci, jako je škola nebo společnost. A to může chránit relace na veřejných místech Wi-Fi.

Nejlepší výběr pro VPN

 1. ExpressVPN - Přečtěte si recenzi
 2. NordVPN - Přečtěte si recenzi
 3. CyberGhost - Přečtěte si recenzi
 4. PureVPN - Přečtěte si recenzi

P.S. Zde je kompletní seznam nejlepších služeb VPN (aktualizováno pro rok 2018)

6. Potvrzení bezpečnosti webu (https vs. http)

Jedním ze způsobů, jak zjistit, zda je web důvěryhodný, je to, zda má na adresním řádku prohlížeče zelený zámek.

To nejenže znamená, že přenos mezi vámi a webem je šifrován, ale že je také ověřeno vlastnictví domény. I když je ověření domény užitečné, nehovoří nic o legitimitě vlastníka.

Existuje další úroveň ověření, která se nazývá Extended Validation. Organizace musí prokázat svou totožnost a legitimitu jako podnik, než mohou získat EV potvrzení. Zobrazí se jako zelený adresový řádek a zamkne se v prohlížeči.

HTTP HTTP v prohlížeči Chrome není zabezpečený

I když jste přísní ohledně dodržování dobré bezpečnostní hygieny, některé osobní informace, které jste během digitálního života nahráli na internet, mohou spadnout do nesprávných rukou. Pokud se jedná o e-mailovou adresu, která je součástí narušení dat, můžete získat automatické oznámení prostřednictvím bezplatné služby nabízené webem pro sledování porušení..

Je také vhodné aktivovat všechna upozornění nabízená poskytovateli kreditních karet a bankami. Tato upozornění vás budou informovat o různých druzích aktivit na těchto účtech. Poté, v případě kompromisu, můžete na situaci reagovat okamžitě.

7. Phishingové e-maily a tipy, kterým je třeba se vyhnout

Příklad phishinguNení pochyb o tom, že víte, jak najít phishingový e-mail. Ale ty?

Podle zprávy vydané minulý měsíc společností Wombat Security Technologies je průměrná míra prokliků přibližně 10 procent nebo vyšší.

A je jich spousta. Pokud nekliknete na jeden, můžete dobře kliknout na další.

Diligent nedávno zveřejnil výsledky průzkumu o tom, na které phishingové e-maily lidé s největší pravděpodobností klikli.

Více než 68 procent lidí by kliklo na e-mail, pokud by to vypadalo, že pochází od někoho, koho zná. A 61 procent by kliklo na e-mail, který odkazoval na sociální média, jako je například: „Viděli jste tuto fotku? LOL. “

Lidé, kteří dostali e-mail, který vypadal jako pozvání k přístupu ke sdílenému souboru ve službě, jako je Dropbox, na něj klikli 38 procent času.

Dalšími úspěšnými e-maily phishingu byly e-maily, které uživatelům sdělovaly, že musí něco udělat. Pokyny / informace jako:

 • Potřebují zabezpečit svůj účet
 • Potřebujete nové přihlášení do sociálních médií
 • Mít soudní projev - soudní oznámení je v příloze
 • Byla vrácena daň

Podle společnosti Diligent je denně odesíláno 156 milionů e-mailů s phishingem a 16 milionů z nich není detekováno spamovými filtry.

Co se stane, když kliknete na odkaz nebo otevřete přílohu? Získáte malware, co je to.

Více než 90 procent e-mailů s phishingem obsahuje ransomware. Jedná se o programy, které infikují váš počítač a šifrují všechny vaše soubory. Hackeři vás poté požádají, abyste jim poslali peníze na vrácení vašich souborů - ale není žádná záruka, že budou dodržovat svůj slib. Nakonec jsou to zločinci!

V loňském roce hackeři ransomware získali od obětí více než 1 miliardu dolarů.

Můžete se také nakazit malwarem, který špehuje vše, co děláte, včetně hesel zadaných na webu online bankovnictví. Jiný malware přebírá váš počítač a používá jej k odeslání dalšího spamu. To zpomaluje váš počítač a může vás dostat do potíží s poskytovatelem internetových služeb.

Tipy pro rozpoznávání phishingu
 • Pravopisné nebo gramatické chyby. Skutečné společnosti si najímají editory kopií, aby zkontrolovaly své e-maily, než vyjdou.
 • Nepoužívá vaše jméno.
 • Je to od někoho, koho neznáte, nebo se jedná o transakci, která je pro vás neznámá.
 • Vyžaduje vaše osobní informace.
 • Zdá se to příliš dobré, aby to byla pravda. Nebo příliš špatné, aby to byla pravda.
 • Tón je naléhavý nebo dokonce hrozivý.
 • Zpětná adresa e-mailu nebo adresa URL odkazu nevypadá správně. Například místo toho, abyste vás přivedli na MyBank.com, jde na MyBank-this-is-real-we-swear.com.
 • Žádá vás o peníze nebo dar.
 • Je to tak nejasné, jak to může být, a chce, abyste klikli na odkaz nebo stáhli soubor a zjistili více.

S neustále rostoucí mírou počítačové kriminality a online podvodů lidé ztrácejí miliardy a mnoho lidí ztratilo svou identitu.

Tato příručka vám pomůže vyhnout se následujícím:

 • Krádež identity
 • Podvody s kreditními kartami
 • Phishingové e-maily
 • a více.

Poukázali jsme na 14 způsobů, jak zajistit, aby vaše online aktivity byly super bezpečné. Na konci článku jsme zkontrolovali několik odborníků v oblasti IT, kteří dávají dobrý náhled do budoucnosti.

8. Stáhněte si software z důvěryhodných zdrojů

Nedůvěryhodný softwareInternet je zaplaven různými druhy softwaru, který si můžete stáhnout a nainstalovat do svého počítače. Mějte na paměti, že ne všechna stahování jsou stejně důvěryhodná.

Nainstalovaná aktualizace softwaru pro váš operační systém (obvykle Windows nebo MacOS) je bezpečná. Na druhé straně spektra je třeba si stáhnout z levně vypadající webové stránky, která slibuje vyčištění souborů v počítači,.

Podívejte se na stažení komerčních aplikací zakoupených ze zabezpečených webů a bezplatných aplikací ze stránek s dobrou pověstí (například Tucows a ZDNet, jakož i oficiálních zdrojů, jako je Mac App Store). Pokud si nejste jisti původem jakéhokoli softwaru, nestahujte jej ani neinstalujte. Vyhledejte to na webu a zkontrolujte recenze a příspěvky na blogu o softwaru z renomovaných zdrojů. Netrvá dlouho a řeknu, zda je určitý software originální a důvěryhodný webovou komunitou.

9. Vyhněte se serverům pro sdílení souborů a torrentům

Weby používané k zálohování a synchronizaci souborů jsou obecně v pořádku a jsou mnohem bezpečnější, než si mnoho lidí může myslet. Místa, kde aktivně sdílíte obsah s ostatními, například weby pro sdílení souborů, však mají potenciál ohrozit váš počítač. Je tomu tak proto, že takové weby se často zabývají sdílením souborů, které nejsou určeny ke sdílení.

Tyto soubory mohou být filmy, software nebo jiný obsah, který má nějakou komerční hodnotu chráněnou autorskými právy. Někdo, kdo chce získat kontrolu nad počítači jiných, by mohl snadno sdílet nějaký nepoctivý software - tzv. Malware. To by jim umožnilo přístup k vašemu počítači, pokud by měl být spuštěn ve vašem systému.

Při používání takovéto služby buďte opatrní. Mělo by být samozřejmé, že dodržování zákonů o autorských právech ve vaší zemi je rozumné!

10. Zapněte dvoufaktorové ověřování, kdykoli je to možné

Dvoufázové ověřeníMnoho z nejdůležitějších webů pro náš život: webové stránky online bankovnictví, Gmail, Facebook atd. Nabízejí dvoufaktorové ověření.

To znamená, že pokud někdo vypadá podezřele jakýmkoli způsobem, do kterého vstoupí. Mělo by se tedy zdát, že se přihlašujete z počítače v Číně a že jste tento konkrétní počítač nikdy nepoužívali a také nikdy dokonce opustili své domovské město - no, zazvoní budíky a zasáhnou. Banka například může do telefonu odeslat jednorázový kód nebo vám e-mailem poslat kód.

Pokud se hacker také nějak nedostane do vašeho e-mailu nebo telefonu, bude z vašeho účtu uzamčen.

A pokud ztratíte heslo nebo se někdo pokusí o únos vašeho účtu, můžete použít druhý způsob autorizace k obnovení hesla a získání účtu zpět.

Dvoufaktorové ověřování však není automatické. Musíte dát své mobilní telefonní číslo své bance a musíte povolit dvoufaktorové spojení s Google a Facebookem.

Pokud jste to ještě neudělali - nyní je čas.

Podle průzkumu společnosti Pew uvedlo 16 procent respondentů, že jejich e-mailové účty byly převzaty. Zatímco 13% uvedlo, že se to stalo na jednom z jejich účtů sociálních médií.

Zde jsou pokyny pro nejoblíbenější služby:

 • PayPal
 • Amazonka
 • Google
 • Cvrlikání
 • Facebook

11. Změňte si hesla po porušení

Když už mluvíme o změně hesla po narušení - měli byste to udělat.

Podle průzkumu Pew má 64 procent Američanů osobní zkušenost s velkým porušením údajů.

Pokud jste jedním z nich nebo máte podezření, že jste, jděte a změňte svá hesla. Začněte s vašimi nejdůležitějšími weby: bankovnictví, kreditní karty a nákupní weby. Poté přejděte na své oblíbené weby sociálních médií.

Je pravděpodobné, že si ani nepamatujete všechna místa, kde máte účet, správně?

Vraťte se k předchozímu kroku a nainstalujte správce hesel.

12. Zvažte použití sledování kreditu

Další věcí, kterou zločinci udělají, pokud získají přístup k vašim osobním údajům, je otevření nových účtů na vaše jméno. Tyto výkazy nikdy neuvidíte, protože nevíte, že účty dokonce existují. Ne, dokud vás nezačnou pronásledovat inkasní agentury a zjistíte, že již nemáte rating.

Naštěstí pak ochrana před tímto je velmi snadná. A zdarma.

Možná jste slyšeli, že máte povoleno jeden bezplatný přehled ročně z každé ze služeb sledování úvěru, takže jste se tím neobtěžovali..

Nyní existuje několik bezplatných možností, které vám umožní zkontrolovat vaši kreditní zprávu kdykoli budete chtít, a to bez poškození ratingu. Pokud se někdo pokusí otevřít nový kreditní účet ve vašem jménu, pošle vám také upozornění.

Capital One i Discover Card nabízejí bezplatné online sledování úvěrů.

Moje osobní oblíbená služba je Credit Karma a další oblíbenou možností je Credit Sesame.

 • Credit Karma
 • Objevte kreditní kartu
 • Capital One CreditWise
 • Credit Sesame

13. Zvažte použití zvláštní antivirové ochrany & Zamkněte obrazovku

Nyní byste měli mít představu, že NEKliknutím na phishingové e-maily je vaše první obranná linie.

Co se však stane, pokud tak učiníte a malware začne napadat váš počítač nebo smartphone?

S trochou štěstí máte na místě antivirový program.

Používám Avast a existuje několik dalších od velmi renomovaných společností, které vás nestojí žádné peníze.

 • Avast
 • Avira
 • BitDefender

Můžete také získat antivirový software pro svůj smartphone. Přesto podle Pew to má jen 32 procent lidí.

Dalším způsobem, jak chránit počítač nebo mobilní zařízení, je zapnutí hesla nebo kódu PIN nebo zámku otisků prstů.

Podle průzkumu Pew 28 procent majitelů chytrých telefonů nepoužívá zámek obrazovky nebo jinou bezpečnostní funkci k omezení přístupu k jejich telefonu.

Většina lidí si své notebooky nezajišťuje. Je to dost jednoduché, aby zloděj chytil zařízení a odešel s ním a se všemi daty v něm. Pokud máte nastaveno automatické přihlášení k vašim finančním webům, e-mailům nebo účtům sociálních médií, jste ještě zranitelnější.

Máte v počítači kameru? Udržuji Post-It nad svým a Facebook Mark Zuckerberg používá kus pásky. Je to rychlá a snadná oprava. Jsem rád, že někdo cizí mě nesleduje, jak si vybírá špenát mezi zuby.

Vzhledem k velkému počtu novinek ve zprávách v poslední době si lidé jsou více vědomi problémů s kybernetickou bezpečností než kdykoli předtím, řekl Pew's Rainie.

"Ale ve svém každodenním životě nejednají, jako by to byl ústřední problém," řekl. "Je to paradox."

14. Buďte vyzváni k aktualizaci vašeho operačního systému a softwaru

Aktualizujte svůj počítačKdyž společnost zjistí, že v jejím softwaru je bezpečnostní problém, vyšle aktualizaci.

Některé programy provádějí automatické aktualizace bez vyžádání povolení. Ale mnoho operačních systémů a aplikací se ptá první.

Většina lidí tuto aktualizaci ihned neschválí. Při výběru si pouze 32 procent lidí zvolí automatické aktualizace svých aplikací. Zbytek, 38 procent spouští aktualizace, když je to pohodlné, a 10 procent nikdy nenainstaluje aktualizace aplikace vůbec.

Pokud jde o hlavní aktualizace, jako je operační systém telefonu, podle průzkumu Pew čeká 42 procent, dokud to nebude vyhovovat, a 14 procent jej nikdy neaktualizuje.

To je problém. Když hackeři zjistí, že existuje bezpečnostní chyba, spěchají, aby ji využili před upgradem všech. Čím déle užíváte, tím více jste v ohrožení.

Tak proč se lidé hned aktualizovat?

"Může to být přísně otázka pohodlí a kontroly," řekl Pew's Rainie. "Někteří lidé si myslí, že chci dělat aktualizace ve svém vlastním čase." Nebo nechci vypálit na můj datový limit. “

15. Použijte renomované nákupní weby

Většina značkových webů pro elektronický obchod, jako je Amazon, má zavedené dobré bezpečnostní systémy a pokud se něco pokazí, rádi vám vrátí peníze..

Podvodníci se stále objevují, i když slibné zboží, které nedodávají. Před nákupem zkontrolujte hodnocení a hodnocení zákazníků.

Jako další preventivní opatření, pokud platíte kreditní kartou, můžete je také nechat stornovat poplatky, pokud se ukáže, že se vyskytl problém.

HTTP HTTP v prohlížeči Chrome není zabezpečenýNenavštěvujte nákupní web, který nemá na liště prohlížeče ZELENÝ certifikát. To znamená, že data z vaší kreditní karty nešifrují.

16. Nepoužívejte nezajištěnou WiFi

Většina bezdrátových směrovačů - zařízení, která sdílejí internetový signál ve vaší domácnosti nebo kanceláři - bude nastavena na používání šifrování, které vyžaduje heslo, které vám umožní připojení k síti WiFi. Přestože se jedná o bolest, je to bezpečný způsob, jak zajistit, aby se ostatním uživatelům usnadnilo připojení k bezdrátové síti. Pokud tak neučiníte, znamená to, že budou moci získat neautorizovaný přístup k jakémukoli počítači nebo zařízení v síti.

Pokud jste mimo domov nebo do kanceláře, můžete se připojit k veřejnému WiFi hotspotu. Často mají svá vlastní kritéria pro připojení (například potřeba zaregistrovat nebo zadat heslo), ale některé sítě WiFi jsou zcela otevřené. Připojení k těmto sítím je obvykle špatný nápad. Nejlepší je vybrat si místo toho zabezpečenou síť nebo se spoléhat na vlastní připojení vašeho zařízení k mobilnímu operátorovi.

Alternativou je použití aplikace Virtual Private Network (VPN), jako je ExpressVPN (recenze). To vám umožní vytvořit zabezpečené připojení, i když jste se připojili k nechráněné síti WiFi.

Tyto aplikace jsou ideální pro Android a iOS. Pro komplexnější recenze se podívejte na naše recenze VPN.

17. Zálohujte svá data

I když je důležité, aby byl váš počítač chráněn před vnějším světem, je důležité si pamatovat, že uchováváte data - to jsou soubory, dokumenty, obrázky, hudba, videa - z nějakého důvodu: abyste je mohli používat. Poslední věcí, kterou chcete, je selhání pevného disku v počítači a ztráta všech nebo všech důležitých informací. Tak co dělat? Nejlepším postupem je zavedení zálohovací rutiny. To znamená najít způsob, jak zkopírovat informace na bezpečné místo, abyste se nespoléhali pouze na pevný disk počítače.

Zálohy můžete vytvořit na externí pevný disk, například na disk připojený k počítači pomocí kabelu USB.

Stále více lidí se nyní obrací ke cloudovým zálohám. Cloudové zálohy vám poskytují bezpečný způsob přenosu dat přes internet do služby, jako je Dropbox.

Pro nejlepší ochranu použijte kombinaci fyzických a cloudových záloh. Pokud tak učiníte, vaše data by měla být bezpečná, i když by měla zasáhnout katastrofa. Služba, jako je Acronis, vám může vyhovovat, pokud si přejete vyhledat hybridní záložní cestu.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me