Sú VPN vo vašej krajine legálne?

zrieknutie: Informácie na tejto stránke sú výsledkom nášho vlastného prieskumu. NIE SÚ právnikmi a nezaručujeme, že tieto informácie sú presné alebo aktuálne. Ak chcete overiť zákonnosť sietí VPN v konkrétnej krajine, musíte sa obrátiť na miestneho zástupcu.

VPN zakázanáVPN sú vo všeobecnosti legálne.

Závisí to do veľkej miery od krajiny, v ktorej fyzicky sedíte pri používaní siete VPN. Ale aj tak sú ich zákony a obmedzenia často nepriehľadné.

Čo je legálne verzus nezákonné, nie je vždy jasné.

Niektoré aktivity, aj keď sa na nich mračia, sú stále zahalené v šedej oblasti.

V tomto výskume sme skontrolovali zákony 196 krajín a ich obmedzenia a zákony o VPN.

Contents

11 krajín, ktoré zakázali alebo obmedzili používanie VPN

Vyhľadajte krajinu:

Je VPN vo vašej krajine legálne?

1. Čína: Je povolené používať iba siete VPN schválené vládou

Kedy: Marec 2018

prečo: S cieľom regulovať VPN, ktoré nezákonne vykonávajú cezhraničné operačné činnosti. Akékoľvek zahraničné spoločnosti, ktoré chcú zriadiť cezhraničnú operáciu na súkromné ​​účely, budú musieť na tento účel zriadiť vyhradenú linku. Tieto linky alebo siete si budú môcť legálne prenajať od dovozného a vývozného úradu pre telekomunikácie. (Zdroj)

Čo to znamená: Poskytovatelia služieb VPN musia najprv získať súhlas čínskej vlády (a prípadne súhlasiť s podmienkami, ktoré bránia účelu protokolu VPN - protokolovanie).

pokuta pre čínskych používateľov za prístup k VPN

Jednotlivcom, ktorí „pristupujú na medzinárodnú sieť súkromne alebo prostredníctvom„ nelegálnych kanálov “alebo ponúkajú súvisiace služby bez povolenia, môže byť pokutovaná pokuta až do výšky 15 000 juanov (približne 2200 USD). Za súčasného stavu právnych predpisov nie je možné uložiť žiadny ďalší trest. (Zdroj)

2. Rusko: Je povolené používať iba siete VPN schválené vládou

Kedy: November 2017

prečo: Aby sa zabránilo šíreniu „extrémistických materiálov“ na internete. Účelom zákona je zablokovať prístup iba k „nezákonnému obsahu“ a jeho cieľom nie je ukladať obmedzenia občanom, ktorí dodržiavajú zákony. (Zdroj)

Čo to znamená: Ak používate sieť VPN, ktorá nie je sankcionovaná vládou a je zachytená, existujú konkrétne sankcie: 300 000 RUB (5 100 USD) pre používateľa 700 000 RUB (12 000 USD) za poskytovateľa služieb. (Zdroj)

3. Irán: Je povolené používať iba siete VPN schválené vládou

Kedy: 2013

prečo: Trestať používateľov, ktorí porušujú zákony štátu, a páchať páchateľov na vnútroštátnych súdoch pod dohľadom súdnictva. Používanie sietí VPN schválených vládou údajne viedlo k sledovaniu a inšpekcii súkromných údajov. (Zdroj)

Čo to znamená: Používanie neviazaných sietí VPN nie je povolené. Používanie siete VPN, ktorá nie je v súlade s iránskym zákonom, môže spôsobiť uväznenie v trvaní 91 dní až 1 rok.

Napriek obrovskému počtu nelegálnych používateľov VPN v Iráne je však skutočné zatýkanie mimoriadne zriedkavé. Prečo? Pretože, ako sme už vysvetlili vyššie, iránska vláda používa tento zákon iba na stíhanie svojich protivníkov, nie pravidelných Netizénov, napríklad na prehliadanie Facebooku. (Zdroj)

4. Spojené arabské emiráty: Obmedzené pre jednotlivcov

Kedy: 2012

prečo: Jedným z hlavných dôvodov boli ľudia používajúci služby Skype, WhatsApp, Viber alebo iné bezplatné služby VOIP, pričom zanechali veľké telekomunikačné spoločnosti SAE. (Zdroj)

Čo to znamená: Každý, kto použije podvodnú IP adresu na spáchanie trestného činu alebo na zabránenie jeho odhaleniu, bude potrestaný uväznením alebo pokutou až do výšky 544 000 dolárov a možným trestom odňatia slobody v závislosti od charakteru trestného činu. Použitie VPN na používanie Skype môže tiež spôsobiť pokuty. Za zmienku stojí, že banky, spoločnosti a inštitúcie môžu voľne využívať VPN, sú to len jednotlivci, ktorí sú proti tomu zakázaní. (Zdroj)

5. Omán: Je povolené používať iba siete VPN schválené vládou

Kedy: 2010

prečo: Je ľahké pochopiť, prečo TRA zakazuje používanie VPN, pretože ich hlavným použitím v tejto krajine je obídenie cenzúry ISP a zákaz používania VOIP. Niektorí tiež používajú službu VPN na falošné umiestnenie IP, aby mohli využívať služby ponúkané iba v regióne

Čo to znamená: Navrhovaný zákon ukladá fyzickým osobám pokutu 500 Ománskych ríši (1 300 USD) a 1 000 (2 600 $ Ománske rialie) spoločnostiam bez riadneho povolenia. “Ak používate vládu schválenú sieť VPN, všetky vaše protokoly sa budú uchovávať. Inštitucionálne použitie sietí VPN je v Ománe legálne, ak vláda udelí povolenie. (zdroj & source)

6. Turecko: Obmedzené

Kedy: 2016

prečo: Zabráňte obchádzaniu vládnej cenzúry prostredníctvom služieb VPN. (Zdroj)

Čo to znamená: Používanie siete VPN môže pravdepodobne spôsobiť určité problémy, stále však existujú siete VPN, ktoré dokážu blok Turecka obísť. (Zdroj)

7. Irak: Úplne zakázané

Kedy: Jún 2014

prečo: Irak zakázal siete VPN s cieľom obmedziť a zastaviť manipuláciu so sociálnymi médiami zo strany ISIS. Pod zámienkou zastavenia ISIS urobil Irak sériu vecí od zákazu VPN až po blokovanie sociálnych médií a chatovacích aplikácií. Nezabránilo to však vládnym úradníkom a vládnym inštitúciám porušovať zákon a využívať tieto nástroje. (Zdroj)

Čo to znamená: V Iraku sú zakázané služby VPN na sledovanie činnosti teroristov online. Toto ovplyvňuje všetkých ľudí žijúcich v krajine.

8. Turkménsko: Úplne zakázané

Kedy: 2015

prečo: Cenzorovať zahraničné médiá. Je to všetko o politike s týmto. V Turkménsku je len jeden poskytovateľ internetových služieb a patrí do vlády. Je predmetom úplnej cenzúry.

Čo to znamená: Pokusy o použitie proxy serverov a VPN sú detekované a blokované; ich používatelia sú podrobení administratívnym sankciám a predvolaní na „preventívne rozhovory“ na ministerstvo národnej bezpečnosti, kde čelia zastrašovaniu. “(zdroj)

9. Bielorusko: Úplne zakázané

Kedy: 2015

prečo: Bieloruská vláda vníma Tor a VPN ako službu smerujúcu k premávke, ktorá obchádza obmedzenia, ktoré môžu politici zaviesť. Bielorusko tiež zablokovalo väčšinu zahraničných webových stránok pre svojich občanov. Aj keď existuje množstvo legitímnych prípadov použitia Tor / VPN, vláda sa domnieva, že blokovanie služby je najlepším spôsobom, ako ísť. (Zdroj)

Čo to znamená: Použitie VPN na obídenie geografických obmedzení môže spôsobiť možné pokuty.

10. Severná Kórea: Úplne zakázané

Je ťažké nájsť informácie o Severnej Kórei na túto tému.

prečo: Miestni používatelia môžu používať iba vlastnú internetovú verziu tejto krajiny s názvom „Kwangmyong“. Používanie sietí VPN je pre miestnych obyvateľov určite zakázané, pretože nepovoľujú žiadne zahraničné médiá.

Čo to znamená: Ako turista máte prístup na internet cez 3G, ale tento prístup je monitorovaný a používanie VPN je zakázané. (Zdroj)

11. Uganda: Poskytovatelia internetových služieb blokujú služby VPN

Kedy: 2018

prečo: V minulom roku Uganda umožnila zdanenie využívania sociálnych médií. Ugandskí občania začali využívať VPN na obchádzanie tejto novej dane.

Čo to znamená: V dôsledku akcií svojich občanov ugandská vláda poverila miestnych poskytovateľov internetových služieb blokovaním všetkých služieb VPN.

Späť na zoznam najlepších VPN.

Krajiny, v ktorých je používanie siete VPN legálne

 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • ja
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • P
 • Q
 • R
 • S
 • T
 • U

Afganistan

Je VPN v Afganistane legálna?
Áno

Afganská vláda nedávno vydala správy o tom, že dala pokynom poskytovateľom internetových služieb filtrovať určité kategórie stránok, ktoré považuje za nevhodné, a priamo zakázať stránky, ktoré považujú za urážlivé. Používanie sietí VPN je však v Afganistane stále legálne.

Albánsko

Je VPN v Albánsku legálne?
Áno

Albánska ústava chráni slobodu prejavu a tlače občanov a nezaznamenali sa žiadne prípady, keď by sa vláda pokúšala porušovať tieto práva alebo práva občanov na používanie internetu. Používanie VPN je v Albánsku legálne.

Alžírsko

Je VPN v Alžírsku legálne?
Áno

Alžírsko má právne predpisy, ktoré požadujú od poskytovateľov internetových služieb, aby kontrolovali online obsah, a zaznamenali sa prípady, keď alžírska vláda blokuje určité stránky - vrátane politických oponentov - a tiež dobre propagovaná udalosť, pri ktorej alžírska vláda zablokovala všetky sociálne médiá na „ zabrániť podvádzaniu “pri národnej skúške. Používanie siete VPN je však v Alžírsku stále legálne.

Andorra

Je VPN v Andorre legálne?
Áno

Prístup k internetu v Andorre

Približne 79 percent Andorranov používa internet, čo z hľadiska penetrácie internetu predstavuje jednu z najlepších krajín. V Andorre však neexistuje zdokumentovaný záznam o internetovej cenzúre a používanie VPN v Andorre je legálne.

Angola

Je VPN v Angole legálne?
Áno

Angola urobila správy, že sa pokúsila cenzurovať médiá a prístup na internet. Angolský prezident dokonca verejne oznámil svoje plány na zásah proti sociálnym médiám, ale nepodarilo sa urobiť žiadne pokusy blokovať používanie VPN v krajine..

Antigua a Barbuda

Je VPN legálne v Antigue a Barbude?
Áno

V Antigue a Barbude neexistuje správa o cenzúre internetu alebo o pokuse vlády o zasahovanie do internetu. Používanie siete VPN je tiež legálne v Antigue a Barbude.

Argentína

Je VPN v Argentíne legálne?
Áno

Argentína je pomerne slobodná krajina, ktorá rešpektuje práva občanov na internet, ale nedávno bola táto krajina vážne kritizovaná za navrhovanú reformu zákona o antidiskriminačnom zákone. Odborníci tvrdili, že reformy sú vágne a vláde uľahčujú cenzúru občanov. Používanie sietí VPN je v tejto krajine legálne.

Arménsko

Je VPN v Arménsku legálne?
Áno

Boli zdokumentované dôkazy o cenzúre internetu v Arménsku, pričom iniciatíva OpenNet (ONI) dospela k záveru, že po vykonaní testov na poskytovateľoch internetových služieb prvej úrovne v krajine došlo k „všadeprítomnému filtrovaniu“. V Arménsku je však používanie VPN legálne..

Austrália

Je VPN v Austrálii?
Áno

Zatiaľ čo Austrália nedávno prijala právne predpisy, ktoré jej vláde dávajú právomoc blokovať prístup k určitým webovým stránkam, najmä siete VPN neboli zacielené. Používanie sietí VPN v Austrálii je legálne a mnohí používajú siete VPN na obchádzanie niektorých obmedzení zavedených novou legislatívou..

Rakúsko

Je VPN v Rakúsku legálne?
Áno

Rakúska ústava chráni slobodu prejavu a tlač svojich občanov, čo rakúska vláda rešpektuje. Rakúsko sa sotva zapojilo do akéhokoľvek pokusu o cenzúru používateľov a používanie VPN je v Rakúsku legálne.

Azerbajdžan

Je VPN v Azerbajdžane legálna?
Áno

Bolo hlásené, že Azerbajdžan aktívne cenzuruje internet. Azerbajdžanská vláda zatkla blogerov, potrestala online aktivistov a dokonca prísne preskúmala stránky sociálnych médií. Vláda však nepodnikla žiadne kroky na zablokovanie používania sietí VPN v krajine.

B

Bahamské ostrovy

Je VPN na Bahamách legálne?
Áno

Ich ústava chráni slobodu prejavu a prejavu. Boli hlásené niektoré pokusy o internetovú cenzúru na Bahamách. Používanie sietí VPN je však v súčasnosti na Bahamách legálne.

Bahrain

Je VPN v Bahrajne legálne?
Áno

Bahrajnská vláda aktívne cenzuruje internet, ale používanie sietí VPN v krajine je stále legálne.

Bangladéš

Je VPN v Bangladéši legálne?
Áno

Bangladéšska vláda opakovane vydávala správy o zákaze rôznych webových stránok a sociálnych médií vrátane Facebooku a WhatsApp. Vláda dokonca omylom zavrela internet a pokúsila sa o vykonanie zákazu. Používanie sietí VPN je však v Bangladéši úplne legálne.

Barbados

Je VPN legálne na Barbadose?
Áno

Neexistuje žiadna vierohodná správa o tom, že by Barbadosova vláda aktívne cenzurovala internet a používanie sietí VPN je v čase písania tohto dokumentu úplne legálne..

Belgicko

Je VPN v Belgicku legálne?
Áno

Zatiaľ čo v Belgicku bolo v minulosti hlásené, že cenzuruje internet, používanie VPN je v Belgicku úplne legálne.

belize

Je VPN v Belize legálne?
Áno

Existujú správy o tom, že vláda obmedzuje prístup na internet. Používanie sietí VPN je v Belize legálne.

Benin

Je VPN v Benine legálne?
Áno

Neexistujú žiadne aktívne správy o vláde, ktorá sa pokúša cenzurovať internet. Používanie sietí VPN je v súčasnosti v Benine legálne.

Bhután

Je VPN v Bhutáne?
Áno

Aj keď vláda zistila, že blokuje obsah, ktorý považuje za morálne nevhodný, o tomto rozšírení na politický obsah sa neuvádzajú žiadne správy. Používanie sietí VPN je v Bhutáne v súčasnosti legálne.

Bolívia

Je VPN v Bolívii legálne?
Áno

Výskumy ukazujú, že viac ako polovica bolívijských novinárov utrpela určitú formu cenzúry a najvyšší politickí predstavitelia, ktorí sa aktívne usilujú regulovať sociálne médiá, nie je Bolívia presne tou najslobodnejšou krajinou. Používanie sietí VPN je však v Bolívii úplne legálne.

Bosna a Hercegovina

Je VPN legálne v Bosne a Hercegovine?
Áno

Kým nedávno bola prijatá legislatíva, ktorá vláde dávala právomoc kriminalizovať príspevky sociálnych médií, ktoré majú pocit, že „narúšajú verejný poriadok“, neexistuje dokumentácia vlády, ktorá by aktívne cenzurovala internet. Používanie sietí VPN je v Bosne a Hercegovine legálne.

Botswana

Je VPN v Botswane legálne?
Áno

Neexistuje zdokumentovaná správa vlády, ktorá by aktívne cenzurovala internet, a používanie VPN je v súčasnosti v Botswane legálne..

Brazília

Je VPN v Brazílii legálne?
Áno

Brazília v roku 2016 vydala správy o zákaze častí sociálnych médií vrátane WhatsApp. Brazílska vláda sa tiež pokúsila zaviesť právne predpisy, ktoré jej umožnia cenzurovať internet v krajine. Používanie VPN v Brazílii je však legálne.

Brunej

Je VPN legálne v Bruneji?
Áno

Existujú správy o tom, že vláda aktívne monitoruje využívanie internetu a činnosti svojich občanov. Používanie sietí VPN je však v súčasnosti v Bruneji legálne.

Bulharsko

Je VPN v Bulharsku legálne?
Áno

Bulharská vláda aktívne monitoruje využívanie svojich občanov na internete a pokúsila sa zaviesť právne predpisy, ktoré by štátu udeľovali právomoc kontrolovať internetovú komunikáciu. Používanie VPN je však v súčasnosti v Bulharsku legálne.

Burkina Faso

Je VPN v Burkine Faso legálne?
Áno

Internet, ktorý používa Burkina Faso, má iba 9,4 percenta populácie a používa internet. Používanie sietí VPN je v tejto krajine legálne.

Burundi

Je VPN v Burundi legálne?
Áno

Keďže iba 2 percentá z 10 miliónov občanov, ktorí používajú internet, Burundiho vláda nebola ochabnutá, pokiaľ ide o presadzovanie obmedzení na internete. Po vydaní správy o zákaze WhatsApp a Viber Burundi aktívne cenzuruje prístup občanov na internet. Používanie siete VPN je však v Burundi legálne.

C

Cape Verde

Je VPN na Kapverdách legálne?
Áno

Správa kapverdskej vlády, ktorá sa pokúša cenzurovať internet, nebola zdokumentovaná. Používanie sietí VPN je na Kapverdách tiež zákonné.

Kambodža

Je VPN v Kambodži legálne?
Áno

Kambodža opakovane podáva správy o aktívnom úsilí o cenzúru internetu vrátane zadržania členov opozície za príspevky na Facebooku. Kambodžská vláda dokonca schválila právne predpisy, ktoré vláde poskytli väčšie právomoci na monitorovanie a cenzúru internetu. Používanie sietí VPN je však v Kambodži stále legálne.

Kamerun

Je právny predpis VPN v Kamerune?
Áno

Kamerun nedávno vydal správy o blokovaní prístupu na internet v anglicky hovoriacich častiach krajiny. Tento akt ovplyvnil 20 percent Kamerunov. Kamerunská vláda tiež vyšla verejne, aby vystavila hrozbám používateľom internetu. Používanie siete VPN je však v Kamerune legálne.

Kanada

Je v Kanade legálne VPN?
Áno

Zatiaľ čo špičkoví odborníci v oblasti telekomunikácií, najmä David Purdy z spoločnosti Rogers Communications a úradujúci kanadský Telecom Bell, vyzvali kanadskú vládu, aby zablokovala siete VPN v severoamerickej krajine, zatiaľ však takéto kroky neboli podniknuté. Používanie VPN je v Kanade v čase jeho písania stále legálne.

Stredoafrická republika (CAR)

Je VPN v Stredoafrickej republike (CAR) legálne?
Áno

Stredoafrická republika informovala o niekoľkých pokusoch vlády cenzurovať občanov vrátane času, keď krajina zakázala telefónne textové správy (SMS). Používanie sietí VPN je v tejto krajine legálne.

Chad

Je v Čade legálne VPN?
Áno

Čad je ďalšou krajinou, v ktorej vláda aktívne cenzuruje prístup občanov na internet - najmä počas volieb. Vláda však nepodnikla žiadne kroky na zákaz alebo nezákonné používanie VPN v krajine.

Čile

Je VPN v Čile legálne?
Áno

Čile má povesť aktívneho zasahovania a cenzúry prístupu svojich občanov k internetu. Používanie sietí VPN je v Čile legálne.

Kolumbia

Je VPN v Kolumbii legálne?
Áno

Zatiaľ čo Kolumbia nedávno vydala správy, ktoré implicitne zakazujú bitcoíny, internet tam prekvitá a vláda robí dobrú prácu, aby nezasahovala. Používanie sietí VPN je v Kolumbii úplne legálne.

komory

Je VPN na Komoroch legálna?
Áno

Neexistujú žiadne zdokumentované správy o komorskej vláde, ktorá sa pokúša cenzurovať internet. Používanie sietí VPN je v súčasnosti na Komoroch legálne.

Konžská demokratická republika

Je právny zástupca VPN v Konžskej demokratickej republike?
Áno

Nenechajte sa oklamať menom, pokiaľ ide o Konžskú demokratickú republiku a internet, nie je o tom skutočne demokratické. Zatiaľ čo vláda je známa mnohými internetovými vypínaniami a blokovaním veľkých stránok a sociálnych médií, našťastie VPN sa musia stať nezákonnými.

Konžská republika

Je spoločnosť VPN legálna v Konžskej republike?
Áno

Vláda Konžskej republiky je známa tým, že sa aktívne vypína a cenzúra internetu, najmä keď sa snaží zabrániť protestom. Zatiaľ čo vláda aktívne cenzuruje internet, používanie sietí VPN sa musí stať nezákonným.

Kostarika

Je právny predpis VPN v Kostarike?
Áno

Zatiaľ čo Kostarika kedysi predložila správu o svojom zákone o počítačovej kriminalite, podľa ktorej mnohí odborníci tvrdia, že ohrozuje slobodu internetu, neexistuje žiadna dôveryhodná dokumentácia o tom, že by sa vláda Kostariky pokúšala cenzurovať internet. Používanie VPN je v tejto krajine legálne.

Pobrežie Slonoviny

Je VPN v Pobreží Slonoviny?
Áno

Vláda Pobrežia Slonoviny, ktorá sa pokúšala cenzurovať internet, nedala žiadne dôveryhodné správy. Používanie VPN je v tejto krajine legálne.

Chorvátsko

Je VPN v Chorvátsku legálne?
Áno

Neexistujú žiadne dôveryhodné správy o chorvátskej vláde zasahujúcej do prístupu jej občanov k internetu. VPN sú tiež legálne v Chorvátsku.

Kuba

Je VPN na Kube legálne?
Áno

Aj keď je internet v tejto karibskej krajine silne cenzurovaný, používanie sietí VPN sa musí stať nezákonným.

Cyprus

Je VPN na Cypre legálna?
Áno

Internet nepodlieha na Cypre žiadnym známym vládnym obmedzeniam a používanie sietí VPN je v tejto krajine zákonné.

Česká republika

Je VPN v Českej republike legálne?
Áno

Internetový pas Českej republiky

Česká republika nedávno vydala správu, keď sa jej vláda pokúsila zaviesť formu „internetového pasu“ - jedinečnú identitu pre každého používateľa internetu - ktorá bude potrebná pred tým, ako sa budú môcť prihlásiť na internet. Napriek tomu je používanie VPN v krajine stále legálne.

D

Dánsko

Je právny server VPN v Dánsku?
Áno

Dánska vláda v minulosti vydala správy o aktívnom blokovaní webových stránok a nedávno zaviedla zákon, ktorý dánskej vláde uľahčí aktívnu cenzúru internetu. Napriek tomu sa vláda nepokúsila zakázať používanie sietí VPN v krajine.

Džibutsko

Je VPN v Džibutsku legálne?
Áno

Keďže je jediným poskytovateľom internetových služieb v tejto krajine, ktorý vlastní a kontroluje vláda, as aktívnou históriou obmedzení tlače, nie je táto krajina z hľadiska internetu príliš priateľská. Používanie sietí VPN je však stále legálne.

Dominica

Je VPN v Dominike legálne?
Áno

Neexistuje žiadna správa o snahe vlády cenzurovať internet a použitie sietí VPN je v Dominike stále úplne legálne.

Dominikánska republika

Je právny server VPN v Dominikánskej republike?
Áno

V Dominikánskej republike neboli zdokumentované žiadne správy vlády, ktorá by aktívne cenzurovala používateľov internetu. Používanie siete VPN je v tejto karibskej krajine úplne legálne..

E

Ekvádor

Je VPN v Ekvádore?
Áno

Len chvíľu späť do médií preniklo, že Asociácia poskytovateľov internetu v Ekvádore spolupracovala s ekvádorskou vládou s cieľom obmedziť prístup občanov na internet. Používanie sietí VPN je však v tejto krajine stále legálne.

egypt

Je v Egypte legálne VPN?
Áno

Egypt má za sebou históriu porušovania ľudských práv a porušovania práv občanov na tlač. Toto sa dôrazne oznámilo, keď sa ukázalo, že spoločnosť v decembri 2015 zablokovala bezplatnú internetovú službu Facebooku v krajine, len niekoľko mesiacov po jej zavedení v krajine, pretože spoločnosť odmietla dať egyptskej vláde možnosť špehovať občanov. prostredníctvom svojej internetovej služby. Používanie sietí VPN však musí byť nezákonné.

El Salvador

Je VPN legálne v Salvádore?
Áno

Zatiaľ čo používanie sietí VPN je v Salvádore úplne legálne, klesajúca sloboda informácií krajiny a zasahovanie vlády do internetu sa stále dostávajú do médií..

rovníková Guinea

Je VPN v Rovníkovej Guinei legálna?
Áno

Rovníková Guinea je uvedená na viacerých zoznamoch ako jedna z najviac cenzurovaných krajín na svete, pričom vláda a jeho rodina aktívne monopolizujú tlač a obmedzujú slobodu tlače občanov. Používanie sietí VPN je však v tejto krajine stále úplne legálne.

Eritrea

Je VPN v Eritrei?
Áno

Eritrea je najcenzurovanejšou krajinou na svete

Dobre, tu to máte. Toto je oficiálne najcenzurovanejšia krajina na svete podľa viacerých renomovaných rebríčkov. Ako sa očakávalo, internet nie je ušetrený v aktívnom úsilí vlády cenzurovať svojich občanov. Používanie sietí VPN je však v tejto krajine úplne legálne.

Estónsko

Je VPN v Estónsku legálne?
Áno

Estónsko, ktoré sa umiestnilo na druhom mieste v zozname Internet Freedom, je jednou z naj slobodnejších a najviac prepojených a technologicky vyspelých krajín na svete. Ako sa očakávalo, krajina uvedená ako „model bezplatného a otvoreného prístupu na internet ako motor rozvoja spoločnosti“ v súlade s internetovou slobodou nezakázala používanie VPN.

Etiópia

Je VPN v Etiópii legálna?
Áno

Etiópia nie je veľmi priateľským miestom na to, aby sa stala používateľom internetu, najmä vzhľadom na to, že etiópska vláda nezakazuje iba používanie služieb VoIP, ale v skutočnosti ju kriminalizovala až do 15 rokov väzenia.

F

Fiji

Je VPN na Fidži legálna?
Áno

O vláde, ktorá sa snaží cenzurovať internet na Fidži, nedošlo k žiadnej vierohodnej správe. Fidžijská vláda tiež nezakázala používanie sietí VPN.

Fínsko

Je vo Fínsku legálne VPN?
Áno

Fínsko síce aktívne necenzuruje internet, ale keď vláda zaviedla politiku na filtrovanie detskej pornografie, zverejnila správy, ktoré ľudia považujú za nesprávne implementované a nesprávne filtrujú stránky. Nepomohlo to, že fínsky najvyšší súd rozhodol, že je kritické, aby kritika tohto zákona bola cenzurovaná. Používanie sietí VPN je však úplne zákonné.

Francúzsko

Je vo Francúzsku legálne VPN?
Áno

Francúzsko má zavedené politiky na potlačenie terorizmu a nenávisti prostredníctvom aktívneho monitorovania internetu svojich občanov. Mnoho ľudí sa obáva, že sa tieto politiky zavádzajú prehnane a cenzúra rastie aktívne, iba v roku 2016 francúzske orgány zablokovali viac ako 2 700 webových stránok. Používanie VPN je v tejto krajine legálne.

G

Gabon

Je VPN v Gabone?
Áno

Aj keď sme počuli o vládach uvalujúcich zákaz vychádzania v čase krízy, som si istý, že veľmi málo z nás pozná myšlienku internetových zákazov - no, aspoň pokiaľ sa nedostanete do Gabonu. Krajina má v správe, že zaviedla 12-hodinovú internetovú zákazku, v ktorej občania nemôžu využívať internet v noci. Napriek tomu je používanie VPN v krajine stále legálne.

Gambia

Je VPN v Gambii legálne?
Áno

Nedávno Gambia zverejnila správy o zastavení prístupu na internet a medzinárodných telefonických hovorov pred voľbami. Používanie sietí VPN je však v Gambii stále legálne.

Georgia

Je VPN v Gruzínsku legálne?
Áno

Gruzínsko dosiahlo veľký pokrok, keď jeho ústavný súd v apríli 2016 obrátil právomoc Štátnej bezpečnostnej služby na priamy prístup k telekomunikačným údajom svojich používateľov, ale pokiaľ ide o cenzúru, krajina nie je úplne bezúhonná: gruzínska vláda raz vydala správy o blokovaní WordPress a Youtube, krátko. Používanie VPN je v tejto krajine legálne.

Nemecko

Je VPN v Nemecku legálne?
Áno

Nemecko opakovane informovalo o svojich pokusoch o cenzúru internetu a len nedávno nemecký minister spravodlivosti navrhol právne predpisy, ktoré vláde umožňujú monitorovať a cenzurovať stránky sociálnych médií. Používanie sietí VPN je však v Nemecku legálne.

Ghana

Je VPN v Ghane?
Áno

Ako jeden z vzorov pre demokraciu v Afrike je použitie sietí VPN v Ghane úplne legálne. Nie je to však dávno, čo bol svet prekvapený, že gejský policajný šéf oznámil zámer vlády zatvoriť sociálne médiá v deň hlasovania, aby zabránil využívaniu sociálnych médií na „zasielanie zavádzajúcich informácií, ktoré by mohli destabilizovať krajinu“. Ghana sa v Afrike už dlho považuje za demokratický vzor, ​​takže mnohí z týchto správ boli prekvapení. Západoafrická krajina však k zastaveniu nakoniec nepristúpila.

Grécko

Je VPN v Grécku legálne?
Áno

Výskum odhalil, že grécka vláda nedávno začala rozsiahle blokovanie obsahu, ktoré sa rovná cenzúre internetu. Používanie sietí VPN je však v Grécku stále legálne.

Grenada

Je VPN v Grenade legálne?
Áno

Grenada kedysi informovala o prijatí zákona, ktorý stanovuje, že ľudia budú poslaní do väzenia alebo pokutovaní až do 37 000 dolárov za urážku niekoho online alebo za použitie technológie na zapojenie sa do „neplechu“. Bez ohľadu na to je používanie VPN v krajine stále legálne..

Guatemala

Je právny server VPN v Guatemale?
Áno

Guatemala je známa tým, že bežne porušuje slobodu prejavu a tlače svojich občanov, najmä legalizáciou niekoľkých techník elektronického sledovania, ktoré ohrozujú súkromie online. Používanie sietí VPN je však v tejto krajine legálne.

Guinea

Je právny server VPN v Guinei?
Áno

Neexistuje žiadny dôveryhodný dôkaz o tom, že by vláda obmedzovala prístup na internet, a používanie VPN je v súčasnosti v Guinei legálne.

Guinea-Bissau

Je VPN v Guinei-Bissau legálne?
Áno

V Guinei-Bissau neexistuje dôkaz o rušení internetu a používanie sietí VPN je v súčasnosti v tejto krajine legálne..

Guyana

Je VPN v Guyane legálne?
Áno

Guyánska vláda neobmedzuje prístup na internet a používanie sietí VPN je v súčasnosti v krajine v súlade so zákonom.

H

haiti

Je VPN na Haiti legálne?
Áno

Približne 12 percent Haiťanov používa internet a neexistuje žiadna zdokumentovaná správa o haitskej vláde, ktorá sa aktívne snaží obmedziť internet. Používanie sietí VPN je na Haiti úplne legálne.

honduras

Je VPN v Hondurase legálne?
Áno

Honduras má povesť cenzúry médií a internet nie je oslobodený. Používanie sietí VPN je v súčasnosti v tejto krajine legálne.

maďarsko

Je VPN v Maďarsku legálne?
Áno

Nie je to tak dávno, čo Maďarsko prijalo zákon, ktorý prakticky zakazuje šifrovanie typu end-to-end v krajine, a protesty kedysi vypukli v Európe vďaka zákonu o mediálnej a internetovej cenzúre, ktorý Maďarsko schválilo. Používanie sietí VPN je v Maďarsku legálne.

ja

Island

Je na Islande legálne VPN?
Áno

Islandský prezident Guoni Thorlacius Johannesson raz informoval o tom, že ak má šancu, zakázal by havajské pizze, ale našťastie krajina, ktorú vedie, musí ešte zakázať alebo zvážiť zákaz používania VPN..

India

Je VPN v Indii legálne?
Áno

India nedávno vydala správu, keď vláda varovala používateľov internetu, že môžu čeliť až 3 rokom väzenia a pokutu približne 4 465 dolárov za navštívenie zakázaných webových stránok. Netrvalo dlho, kým indický sudca objasnil, že ide iba o nedorozumenie a že návšteva zakázanej webovej stránky nie je nezákonná. Bez ohľadu na to však krajina ešte stále nesmie používať VPN.

Indonézia

Je VPN v Indonézii?
Áno

Youtube, Reddit a Vimeo sú len niektoré z najlepších webov blokovaných indonézskou vládou. Našťastie na tieto stránky sa stále dá pristupovať pomocou VPN, pretože indonézska vláda ešte stále zakazuje nezákonné používanie VPN.

Írsko

Je VPN v Írsku?
Áno

Vo všeobecnosti sa dohodlo, že v Írsku existuje internetová cenzúra, ale používanie sietí VPN je na európskom ostrove úplne legálne.

Izrael

Je v Izraeli legálne VPN?
Áno

Izrael nedávno vydal správu o zavedení zákona, ktorý by jeho vláde umožnil blokovať „podnecujúci“ obsah. V tejto krajine sa však zaznamenalo len veľmi málo cenzúry alebo zasahovania do internetu. Používanie sietí VPN je tiež zákonné.

Taliansko

Je VPN v Taliansku?
Áno

Taliansko nedávno vydalo správu, keď navrhlo zákon, ktorý vyžaduje, aby „správcovia lokalít“ cenzurovali výsmech na základe osobného a sociálneho stavu obete - experti tento zákon označili ako spôsob zavedenia cenzúry. O talianskej vláde zasahujúcej do internetu nebolo veľa dokumentovaných dokumentov a používanie sietí VPN je v súčasnosti v krajine legálne..

J

jamaica

Je právny server VPN na Jamajke?
Áno

O jamajskej vláde, ktorá cenzurovala internet, sa nenašla žiadna dôveryhodná správa. Používanie sietí VPN je v tejto krajine tiež legálne.

Japonsko

Je VPN v Japonsku legálne?
Áno

Japonsko má veľmi vysokú mieru penetrácie internetu cez 90 percent a objavili sa správy, že niektoré právne predpisy „neprimerane penalizujú konkrétne online aktivity“. Neexistujú však vierohodné správy o vláde, ktorá sa snaží cenzurovať svojich občanov prostredníctvom internetu, a používanie VPN v tejto krajine je legálne.

Jordán

Je právny server VPN v Jordánsku?
Áno

Aj keď sa v Jordánsku objavili správy o „ľahkej“ cenzúre, najmä ak ide o politické otázky, ktoré sa považujú za hrozbu pre národnú bezpečnosť, táto krajina je v porovnaní s ostatnými krajinami Blízkeho východu skutočne dobrá. Používanie sietí VPN je v tejto krajine tiež legálne.

K

Kazachstan

Je VPN v Kazachstane legálny?
Áno

Kazachstan je jednou z krajín, v ktorých existuje aktívna internetová cenzúra. V skutočnosti vláda regiónu južného Kazachstanu v skutočnosti odpojila internet a na chvíľu zablokovala siete mobilných telefónov. Používanie sietí VPN je v tejto krajine stále legálne.

Keňa

Je VPN v Keni legálne?
Áno

Keňa je jednou z mála afrických krajín, v ktorých neexistuje žiadna forma vládnej cenzúry. Nedávna päťmesačná štúdia spoločnosti OONI nezistila v krajine prakticky žiadne stopy po cenzúre internetu. Používanie sietí VPN je v Keni tiež legálne.

Kiribati

Je VPN v Kiribati legálne?
Áno

Zatiaľ čo Kiribati má veľmi nízku mieru prijatia na internet - iba asi 11,5 percenta jeho občanov používa internet - v tejto oceánskej krajine nie sú žiadne známky cenzúry internetu alebo vlády, ktorá by sa snažila obmedziť prístup občanov k internetu. Používanie sietí VPN je v tejto krajine tiež zákonné.

Kosovo

Je v Kosove legálne VPN?
Áno

Zákon o odpočúvaní telekomunikácií, ktorého cieľom je poskytnúť vláde v reálnom čase prístup ku všetkým údajom týkajúcim sa elektronických komunikácií, ktorý kosovská vláda zaviedla o niekoľko rokov, sa stretol so zmiešanými pocitmi. Niektorí veria, že ide o formu cenzúry, zatiaľ čo iní sa domnievajú, že ide o účinný spôsob boja proti zločinu. Vo všeobecnosti sa však v Kosove vyskytlo len málo správ o vládnej cenzúre alebo zasahovaní do internetu a používanie sietí VPN je v tejto krajine legálne..

Kuvajt

Je VPN v Kuvajte legálne?
Áno

Kuvajt je veľmi aktívny, pokiaľ ide o cenzúru internetu, a experti kritizujú jeho zákony, ktoré sa domnievajú, že by sa mohli použiť na obmedzenie slobody prejavu na internete a zameranie online aktivít. Používanie sietí VPN je však v krajine stále legálne.

Kirgizsko

Je VPN v Kirgizsku legálna?
Áno

V Kirgizsku existuje aktívna internetová cenzúra - online novinári čelia sankciám za vysielanie obsahu, ktorý kritizuje štátnych úradníkov - a správy vlády, ktorá aktívne zneužíva svoje kontrolné právomoci (napríklad únikom telefonických rozhovorov medzi opozičnými osobnosťami). Používanie sietí VPN v tejto krajine je však legálne.

L

Laos

Je VPN v Laose?
Áno

Laos je hyperaktívny, pokiaľ ide o cenzúru svojich občanov a obmedzovanie ich internetových aktivít - do tej miery, do akej monitorujú občianske aktivity mimo hraníc krajiny - najmä pokiaľ ide o to, čo považuje za „ohrozujúce národnú bezpečnosť“. Používanie VPN je však v krajine legálny.

Lotyšsko

Je v Lotyšsku legálne VPN?
Áno

Lotyšsko je slobodná krajina, ktorá nemá zdokumentované správy o cenzúre internetu alebo o zasahovaní vlády do používania internetu občanmi. Je dokonca hostiteľom najrušnejších ruských webových stránok. Používanie sietí VPN je v tejto európskej krajine tiež zákonné.

Libanon

Je VPN v Libanone legálne?
Áno

Keď krajina zakáže film Wonder Woman pretože filmová hviezda je ... čakať na to ... izraelský občan, naozaj sa musíme pýtať na svoj postoj k internetovej cenzúre? Ak sa stále potrebujete pýtať, používanie VoIP v Libanone je tiež nezákonné. Našťastie ešte nerozmýšľali o zákaze VPN.

Lesotho

Je VPN v Lesotho legálne?
Áno

V Lesotho je nízka penetrácia internetu, internet využíva menej ako štvrtina občanov. Vláda však zaznamenala len veľmi malú snahu cenzurovať používanie internetu jej občanov. VPN sú v tejto krajine tiež legálne.

Libéria

Je v Libérii legálne VPN?
Áno

Obmedzujúce právne predpisy Libérie týkajúce sa internetu a aktívny dohľad nad občanmi viedli k tomu, že boli pridané do zoznamu krajín Výboru pre ochranu novinárov (CPJ), v ktorých je obmedzená sloboda tlače. Táto krajina však musí zakázať používanie sietí VPN.

Líbya

Je VPN v Líbyi legálne?
Áno

S históriou porušovania ľudských práv a aktívnej cenzúry internetu a zasahovania vlády, Líbya musí byť ešte stále slobodná, pokiaľ ide o vládnu cenzúru. Používanie sietí VPN je však v tejto krajine úplne legálne.

Lichtenštajnsko

Je VPN v Lichtenštajnsku legálna?
Áno

Pokiaľ ide o slobodu tlače, Lichtenštajnsko je hodnotené veľmi vysoko a vláda sa aktívne neusilovala o cenzúru internetu. Používanie sietí VPN je v tejto krajine tiež zákonné.

Litva

Je v Litve legálne VPN?
Áno

Litva je relatívne slobodnou krajinou, pokiaľ ide o tlač a slobodu internetu, ale vývoj, ako napríklad nedávna novela zákona o regulácii hazardných hier na internete v tejto krajine, priniesla špekulácie o cenzúre. Používanie sietí VPN v krajine je legálne.

Luxembursko

Je VPN legálne v Luxembursku?
Áno

Pokiaľ ide o používanie internetu, Luxembursko je všeobecne slobodnou krajinou a neexistuje žiadna vierohodná dokumentovaná správa o tom, že vláda cenzúru internetu. Používanie sietí VPN je v tejto krajine tiež legálne.

M

macedónsko

Je VPN v Macedónsku legálne?
Áno

Neexistuje žiadny dôkaz o cenzúre internetu ani o pokuse vlády obmedziť prístup občanov k internetu v Macedónsku a používanie sietí VPN je v súčasnosti v krajine v súlade so zákonom.

madagaskar

Je VPN na Madagaskare legálna?
Áno

Madagaskar má veľmi nízku penetráciu na internet a napriek občasnej cenzúre iných foriem médií bol internet relatívne bezplatný. Používanie sietí VPN je v tejto krajine tiež zákonné.

Malawi

Je VPN v Malawi legálne?
Áno

V súčasnosti neexistuje vierohodná správa o tom, že by malajská vláda aktívne cenzurovala internet alebo zasahovala do používania internetu občanmi. Používanie sietí VPN je v tejto krajine tiež legálne.

Malajzia

Je VPN v Malajzii legálne?
Áno

Zatiaľ čo malízsky premiér Najib Razak raz v apríli 2011 sľúbil, že Malajzia nikdy nebude cenzurovať internet, Malajzia začala blokovať stránky, ktoré v roku 2015 informovali o škandále s korupciou predsedu vlády. Hádame, že to, čo je dobré pre hus, nie je dobré pre kohútika. Používanie sietí VPN je však v krajine stále legálne.

Maledivy

Je VPN na Maldivách legálne?
Áno

Zatiaľ čo maldivská vláda rutinne blokuje webové stránky, ktoré považuje za nemorálne alebo antiislámske, ešte stále zakazujú používanie sietí VPN..

Mali

Je VPN Mali v Mali?
Áno

Prijatie internetu bolo v Mali zatiaľ veľmi nízke a krajina sa musí vysporiadať s mimoriadne pomalým a nespoľahlivým pripojením. Vláda skutočne nezasiahla do používania internetu občanmi a používanie sietí VPN je v tejto krajine legálne.

Malta

Je VPN na Malte?
Áno

Len nedávno sa tisíce ľudí vydali do ulíc Malty, aby protestovali proti hanobnému návrhu zákona, ktorý zaviedla maltská vláda, pretože sa domnievali, že sa bude používať ako zámienka na cenzúru maltských občanov online. Maltská vláda čelila tvrdením, že nemá záujem na cenzúre internetu. Maltská vláda doteraz aktívne nezasahovala do používania internetu občanmi a používanie sietí VPN je v krajine stále legálne.

Maršalove ostrovy

Je VPN na Marshallových ostrovoch legálne?
Áno

Zatiaľ čo v ostrovnej krajine došlo nedávno k zastaveniu internetu na viac ako 10 dní, zdá sa, že ide o problém s hardvérom namiesto pokusu obmedziť používanie internetu občanmi. Vláda sa aktívne nepokúsila obmedziť používanie internetu občanmi a VPN sú v krajine stále legálne.

Mauritánia

Je právny zástupca VPN v Mauritánii?
Áno

Zatiaľ čo mauritánska vláda je stranou viacerých dohovorov o ľudských právach, existujú jasne zdokumentované dôkazy o tom, že tieto dohody aktívne porušuje. Webové stránky boli aktívne cenzurované, blogeri boli uväznení a dokonca odsúdení na smrť a iné formy porušovania ľudských práv boli dobre zdokumentované. Používanie sietí VPN je však stále legálne.

Mauritius

Je na Mauríciu legálne VPN?
Áno

Maurícijský zákon o IKT dáva vláde prakticky výslovné právo blokovať obsah na internete - z dôvodu jeho slabo zrozumiteľného charakteru - a tento akt sa v skutočnosti raz používal na blokovanie prístupu na Facebook. V poslednej dobe však neexistujú žiadne dôveryhodné správy o mauritánskej vláde, ktorá sa snaží cenzurovať internet, a používanie VPN je v krajine legálne..

Mexiko

Je VPN v Mexiku legálne?
Áno

Mexiko je jednou z naj slobodnejších krajín Latinskej Ameriky, pokiaľ ide o internet, a hoci vláda do svojich internetových aktivít nepatrne zasahovala, objavili sa správy o tom, že novinárom hrozia kartely, vláda a dokonca aj iní novinári. Používanie VPN je v tejto krajine legálne.

Mikronézia

Je VPN v Mikronézii legálne?
Áno

Neexistujú žiadne správy o vláde, ktorá sa snaží zasahovať do internetových aktivít občanov v Mikronézii. Používanie sietí VPN je tiež legálne v oceánskej krajine.

Moldavsko

Je VPN v Moldavsku legálne?
Áno

Aj keď v Moldavsku došlo k pomerne malému zasahovaniu do internetových aktivít občanov, nedávny návrh zákona, ktorý predložila vláda, vyvolal kritiku zo strany zainteresovaných strán z odvetvia, ktoré tvrdili, že to umožňuje vláde cenzúru internetu. Používanie siete VPN v Moldavsku je tiež zákonné.

Monaco

Je VPN v Monaku legálne?
Áno

Napriek tomu, že internet zohráva kľúčovú úlohu pri šírení a spotrebe informácií v Monaku - približne polovica občanov Monaka používa internet -, neexistujú dôveryhodné správy o zasahovaní vlády do internetových aktivít občanov. Používanie sietí VPN je v tejto krajine tiež legálne.

Mongolsko

Je VPN v Mongolsku legálne?
Áno

Ak si myslíte, že ste narazili na cenzúru, musíte znova premýšľať. Vláda Mongolska má databázu obsahujúcu vyše 700 slov, ktoré zaradila na čiernu listinu, vrátane slov ako „peklo“, „opitý“ a „nemý“. Je ľahké uhádnuť, že krajina aktívne cenzuruje internetové aktivity svojich používateľov. Našťastie používanie VPN je v krajine stále legálne.

čierna Hora

Je VPN v Čiernej Hore legálne?
Áno

Pokiaľ ide o internetovú cenzúru, Čierna Hora nemusí mať nevyhnutne najlepšiu povesť - len nedávno vydali správy o zákaze WhatsApp a Viber v deň volieb. Používanie sietí VPN je však v krajine stále legálne.

Maroko

Je VPN v Maroku legálne?
Áno

Maroko vydalo správy o zákaze Skype, Viber, WhatsApp, Facebook Messenger a dokonca aj VoIP prístupu v krajine, ale severoafrická krajina ešte musí zakázať používanie VPN.

Mozambik

Je VPN v Mozambiku legálne?
Áno

Vláda Mozambiku bola nedávno chytená špionážou pre svojich občanov - špionážne činnosti zahŕňali celý rad aktivít vrátane počúvania telefónnych hovorov, čítania textových správ, čítania správ WhatsApp, sledovania aktivity sociálnych médií a v podstate informovania občanov, „zatknutí! Vaše tajomstvo je v našich rukách. “Našťastie ešte stále nezakazujú používanie VPN.

Mjanmarsko

Je VPN v Mjanmarsku legálne?
Áno

Zatiaľ čo Mjanmarsko raz informovalo o pokusoch o zasahovanie do prístupu svojich občanov na internet, aj keď blokuje Facebook a špionáže občanov, krajina sa stáva čoraz slobodnejšou a príslušnou občianskou právou a používanie sietí VPN je v tejto krajine legálne..

N

Namíbia

Je VPN v Namíbii legálne?
Áno

Zatiaľ čo sa zistilo, že namíbijská vláda často ohrozuje novinárov, internet v krajine je vo všeobecnosti oveľa bezpečnejšie miesto a vláda nedokázala zdokumentovať snahy o zasahovanie do internetových aktivít občanov. Používanie sietí VPN je v Namíbii tiež zákonné.

Nauru

Je VPN legálne v Nauru?
Áno

Vláda Nauru sa nedávno rozhodla zablokovať určité stránky vrátane Facebooku, aby ochránila svojich občanov pred „zneužitím“. Áno, vieme, tiež sme sa uchechtali, keď čítali správy. Vláda sa našťastie nerozhodla zakázať siete VPN na ochranu svojich občanov pred „škodlivými hackermi a zlodejmi údajov“. Lol!

Nepál

Je VPN v Nepále?
Áno

Hoci nie je známe, že nepálska vláda monitoruje online aktivitu, existuje len malá pochybnosť o jej úmysle cenzurovať aktivity občanov online. Používanie sietí VPN sa v krajine ešte musí zakázať.

Holandsko

Je v Holandsku legálne VPN?
Áno

Miera penetrácie Holandska cez internet

Keďže takmer všetci jeho občania používajú internet - s mierou penetrácie 93 percent v roku 2014 - je internet kľúčovou súčasťou každodenných aktivít občanov Holandska a je všeobecne slobodnou krajinou, pokiaľ ide o internet. Používanie sietí VPN je v krajine tiež úplne legálne.

Nový Zéland

Je VPN na Novom Zélande legálne?
Áno

Vláda Nového Zélandu aktívne monitoruje činnosť používateľov internetu. Vláda v roku 2010 inštalovala internetový filter, ale nedochádza k dôveryhodným správam o cenzúre a potláčaní internetu. Používanie sietí VPN v krajine je však legálne.

Nikaragua

Je VPN v Nikarague?
Áno

Zatiaľ čo nikaragujská vláda neobmedzila internetové aktivity používateľov, od mimovládnych organizácií existujú obvinenia, že vláda monitoruje ich e-maily. Používanie VPN je v tejto krajine legálne.

Niger

Je VPN legálne v Nigeri?
Áno

Nigerijská vláda cenzurovala internet naozaj, a to je celkom prekvapujúce, keď sa zvažujú správy o porušovaní ľudských práv a odplatách voči novinárom, ktorí kritizujú vládu. To má zmysel, keď vezmeme do úvahy skutočnosť, že v roku 2014 boli na internete iba 2 percentá občanov. Myslím, že internet je stále príliš malý na to, aby si zaslúžil pozornosť vlády. Používanie sietí VPN je v tejto krajine legálne.

Nigéria

Je VPN v Nigérii legálne?
Áno

Aj keď v Nigérii dochádza k malému rušeniu a cenzúre internetu, nedávny návrh zákona o sociálnych médiách, ktorý zaviedla vláda, vyvolal kontroverziu, je súčasťou trendu, v ktorom sa africké národy zameriavajú na kontrolu internetových aktivít občanov. Používanie sietí VPN je v tejto krajine legálne.

Nórsko

Je v Nórsku legálne VPN?
Áno

S približne 97 percentami Nórska, ktorí používajú internet, má táto krajina jednu z najvyšších mier penetrácie internetu. Neexistujú ani dôveryhodné správy o pokuse vlády obmedziť prístup k internetu a používanie sietí VPN v krajine je úplne legálne..

P

Pakistan

Je VPN v Pakistane legálne?
Áno

V tejto krajine boli zablokované služby YouTube, Facebook, Flickr a dokonca aj Wikipedia - zákaz služby YouTube bol nedávno zrušený. Filtrovanie internetu je zavedené aj na filtrovanie obsahu a výsledkov vyhľadávania zobrazovaných občanom. Používanie sietí VPN však v tejto krajine ešte musí byť zakázané.

Palau

Je VPN v Palau legálne?
Áno

V Palau neexistuje zdokumentovaná správa o internetovej cenzúre a používanie sietí VPN je v tejto krajine legálne.

Palestína

Je VPN v Palestíne?
Áno

Palestínska vláda údajne aktívne cenzurovala internetové aktivity svojich občanov, ako aj opozičných médií. Palestínska vláda zrušila aj niekoľko webových stránok. Používanie sietí VPN je v súčasnosti v krajine legálne.

Panama

Je VPN v Paname legálne?
Áno

Neexistuje zdokumentovaná správa vlády Panamanu, ktorá obmedzuje prístup občanov na internet, a používanie VPN je v krajine legálne..

Papua-Nová Guinea

Je právny server VPN v Papue-Novej Guinei?
Áno

Vláda sa nevyvinula nijaké aktívne úsilie na obmedzenie prístupu občanov na internet, ale nedávno prijatý zákon o počítačovej kriminalite mení tento názor - pretože mnohí sa domnievajú, že sa zavádza ako zámienka na udelenie výslovnej právomoci cenzúre vláde. internet. Používanie sietí VPN je v Papue-Novej Guinei legálne.

Paraguaj

Je VPN v Paraguay?
Áno

Paraguaj je slobodnou krajinou, pokiaľ ide o využívanie a práva na internet. Vláda nepodnikla žiadny aktívny krok na obmedzenie prístupu používateľov k internetu. Používanie sietí VPN je v súčasnosti v krajine legálne.

peru

Je v Peru legálne VPN?
Áno

Peru poskytuje bezpečné a bezplatné prostredie pre Peruáncov, ktorí používajú internet v krajine, a vláda sa nepokúsila obmedziť online aktivity používateľov. Používanie sietí VPN je v tejto krajine legálne.

Filipíny

Je na Filipínach legálne VPN?
Áno

Filipínska vláda v poslednom čase nevyvinula žiadne úsilie, aby zabránila Filipíncom v prístupe na internet. Používanie sietí VPN je v tejto krajine tiež legálne.

Poľsko

Je VPN v Poľsku legálne?
Áno

Zatiaľ čo Poľsko je všeobecne hodnotené ako slobodná krajina, pokiaľ ide o používanie internetu a dodržiavanie internetových práv občanov, nový zákon o boji proti terorizmu a dohľade, ktorý zaviedla jeho vláda a ktorý dáva vláde právo blokovať webové stránky, spadol pod silná kritika. Používanie sietí VPN je však v krajine stále legálne.

Portugalsko

Je legálne VPN v Portugalsku?
Áno

Neexistuje žiadna dôveryhodná zdokumentovaná správa o portugalskej vláde, ktorá sa snaží zasahovať alebo obmedzovať prístup občanov k internetu, a používanie sietí VPN je v súčasnosti v krajine v súlade so zákonom..

Q

katar

Je v Katare legálne VPN?
Áno

Aj keď Katar vo všeobecnosti blokuje obscénny obsah alebo obsah, ktorý považuje za kritický voči islamu, nevinné stránky boli zablokované aj bez vysvetlenia. Vláda však opakovane objasnila, že nemá žiadnu úlohu pri blokovaní žiadneho miesta; stanovili zákon a ponechali veci na ISP. Používanie sietí VPN je v tejto krajine Blízkeho východu legálne.

R

Rumunsko

Je v Rumunsku legálne VPN?
Áno

Aj keď je Rumunsko relatívne slobodné, pokiaľ ide o práva používateľov na internet, čelilo kritike za zavedenie zákona zameraného na kontrolu webových stránok s hazardnými hrami v krajine - mnohí tvrdia, že tento zákon možno ľahko využiť na cenzúru internetových aktivít občanov. Používanie sietí VPN je v tejto krajine legálne.

Rwanda

Je VPN v Rwande legálne?
Áno

Rwandská vláda bola chytená blokovaním nezávislých webov z novín, ako aj stránky patriace opozícii - vláda bola tiež chytená, keď robila kroky, aby špehovala svojich používateľov internetu. Používanie sietí VPN však musí byť nezákonné.

S

Svätý Krištof a Nevis

Je VPN dovolené v Svätý Krištof a Nevis?
Áno

Neexistujú žiadne správy o tom, že by sa vláda v tejto krajine pokúšala obmedziť prístup na internet a používanie sietí VPN je zákonné.

Svätá Lucia

Je VPN dovolené v Svätej Lucii?
Áno

Neexistujú žiadne správy o tom, že by sa vláda pokúsila cenzurovať internet v Svätej Lucii a používanie sietí VPN je v tejto krajine legálne..

Svätý Vincent a Grenadíny

Je VPN legálne v Svätom Vincente a Grenadínoch?
Áno

Neexistujú žiadne dôveryhodné správy o tom, že by sa vláda pokúsila obmedziť prístup občanov na internet na Svätý Vincent a Grenadíny, ale nedávne právne predpisy, ktoré vláda zaviedla, vyvolali kritiku kvôli doložkám, ktoré umožňujú jej zneužitie na cenzúru obsahu online. Používanie sietí VPN je v tejto karibskej krajine zákonné.

Samoa

Je VPN v Samoa legálne?
Áno

Neexistujú žiadne dôveryhodné správy o tom, že by samoanská vláda zasahovala do občianskych práv a používania internetu, a používanie VPN je v tejto krajine legálne..

San Maríno

Je VPN legálne v San Maríne?
Áno

Pokiaľ ide o práva na internet, San Maríno je slobodná krajina a nebol zdokumentovaný žiadny zásah vlády do internetových práv občanov. Používanie sietí VPN je v súčasnosti v krajine legálne.

Svätý Tomáš a Princov ostrov

Je VPN v štáte Svätý Tomáš a Princov ostrov?
Áno

Neexistujú žiadne dôveryhodné dôkazy o tom, že by sa vláda v tejto stredoafrickej krajine snažila zasahovať do internetu a používanie sietí VPN je úplne legálne..

Saudská Arábia

Je VPN v Saudskej Arábii?
Áno

Saudská Arábia aktívne cenzuruje internetové aktivity svojich používateľov a The Guardian ho kedysi nazval vodcom arabských režimov v oblasti cenzúry internetu. Novinári a blogeri musia získať špeciálnu licenciu od ministerstva informácií. Z nejakého dôvodu, a my nevieme, táto vláda ešte musí úplne zakázať používanie sietí VPN v krajine.

Škótsko

Je právny server VPN v Škótsku?
Áno

V Škótsku sa vyskytli prípady online cenzúry, najmä pokiaľ ide o citlivé otázky. Správa zistila, že webové stránky patriace k charitatívnym organizáciám, ktoré sa zaoberajú problémami súvisiacimi s pohlavím, fajčením, drogami, duševným zdravím a zneužívaním, boli hlavnými poskytovateľmi internetových služieb blokované z dôvodu prítomnosti citlivých kľúčových slov na týchto webových stránkach..

Našťastie je používanie sietí VPN v Škótsku stále úplne legálne.

Senegal

Je VPN legálne v Senegale?
Áno

Zatiaľ čo mnohí považujú Senegal za všeobecne bez internetovej cenzúry, mnohí zobrali obočie o svojom zákone o kybernetických zločinoch, jeho dekréte o šifrovaní a ďalších zákonoch, o ktorých sa domnievajú, že v prípade, že si to želajú, dávajú vládnej carte blanche cenzúre za používanie internetu. Používanie sietí VPN sa v krajine ešte musí legalizovať.

Srbsko

Je VPN v Srbsku legálne?
Áno

Prepustenie webových stránok do režimu offline kvôli kritike výkonu vlády, zadržiavanie ľudí za „šírenie nepravdivých správ a paniky“ (čítaj: v skutočnosti kritizovanie vlády na Facebooku za zlý výkon a klamstvo) a veľa ďalších zverstiev nie sú v Srbsku neobvyklé. Faktom zostáva, že srbská vláda porušuje práva na internet. Ešte stále však ilegalizujú používanie sietí VPN.

Seychely

Je VPN na Seychelách legálne?
Áno

Existujú správy o tom, že vláda sa snaží obmedziť prístup občanov na internet na Seychelách, najmä keď sa snaží potlačiť opozičných aktivistov. Používanie sietí VPN je v súčasnosti v tejto krajine legálne.

Sierra Leone

Je VPN v Sierra Leone?
Áno

Vláda nemá zdokumentovanú správu o pokuse zasahovať do používania internetu občanmi a používanie sietí VPN je v tejto krajine legálne..

Singapore

Je VPN v Singapure?
Áno

Politické webové stránky boli zrušené, kritici vlády boli zacielení a ďalšie formy cenzúry boli zdokumentované v Singapure. Používanie sietí VPN je však v krajine stále legálne.

Slovensko

Je na Slovensku legálne VPN?
Áno

Zistilo sa len málo prípadov, keď by vláda zasahovala do práv občanov na používanie internetu v tejto krajine a používanie sietí VPN v tejto krajine je momentálne legálne..

Slovinsko

Je v Slovinsku legálne VPN?
Áno

S viac ako 73 percentami Slovincov, ktorí používajú internet, je prijatie internetu v Slovinsku dosť vysoké. Vláda nemá vierohodnú správu o pokuse o cenzúru internetu v tejto krajine a používanie sietí VPN je v súčasnosti legálne.

Šalamúnove ostrovy

Je VPN na Šalamúnových ostrovoch legálne?
Áno

Aj keď je penetrácia internetu v tejto oceánskej krajine veľmi nízka, neexistuje žiadna zdokumentovaná správa vlády, ktorá by sa snažila narušiť prístup občanov k internetu. Používanie sietí VPN je v tejto krajine tiež zákonné.

Somálsko

Je VPN v Somálsku legálne?
Áno

Keďže somálska vláda pravidelne blokuje webové stránky, ktoré sú kritické voči jej činnostiam, niet pochýb o tom, že existuje cenzúra internetu. Používanie sietí VPN však musí byť zakázané.

južná Afrika

Je právny predpis VPN v Južnej Afrike?
Áno

Južná Afrika vydala správu, keď jej vláda predstavila návrh zákona o online regulácii, ktorý mnohí tvrdia, že je najhorším zákonom o cenzúre internetu v Afrike. Pokiaľ ide o internetové práva občanov, táto krajina bola vo všeobecnosti slobodná. Používanie sietí VPN je v tejto krajine legálne.

Južná Kórea

Je VPN v Južnej Kórei legálne?
Áno

Južná Kórea opakovane podávala správy o monitorovaní a cenzúre internetových aktivít svojich používateľov. Používanie sietí VPN je v tejto krajine legálne.

Južný Sudán

Je VPN v Južnom Sudáne legálne?
Áno

Zatiaľ čo v južnom Sudáne je penetrácia internetu nízka, vláda cenzuruje internetové aktivity občanov. Používanie sietí VPN je v tejto krajine legálne.

španielsko

Je VPN v Španielsku legálne?
Áno

Aj keď Španielsko je všeobecne slobodnou krajinou, pokiaľ ide o práva občanov na internet, nedávno vydala správu, keď strana predsedu vlády navrhla zakázať memy sociálnych médií. Používanie sietí VPN je v tejto krajine legálne.

Srí Lanka

Je VPN na Srí Lanke legálne?
Áno

Objavili sa správy o srílanskej vláde, ktorá cenzurovala internetovú aktivitu svojich občanov a blokovala webové stránky kritické voči vláde. Používanie sietí VPN je však v tejto krajine legálne.

Sudan

Je právny predpis VPN v Sudáne?
Áno

Vypínanie internetu, nájazd internetových kaviarní a zatýkanie používateľov internetu nie sú v Sudáne neobvyklé. Krajina sa však zlepšuje z hľadiska slobody internetu pre svojich občanov. Používanie sietí VPN je v tejto krajine legálne.

Surinam

Je VPN v Suriname?
Áno

Neexistuje žiadna vierohodná správa o vláde, ktorá sa snaží cenzurovať používanie internetu občanmi, a používanie sietí VPN je v krajine legálne..

Svazijsko

Je VPN dovolené vo Svazijsku?
Áno

Aj keď existujú správy o tom, že vláda aktívne monitoruje využívanie internetu občanmi, nevyskytli sa žiadne správy o cenzúre internetových aktivít občanov. Používanie sietí VPN je v súčasnosti v krajine legálne.

Švédsko

Je vo Švédsku legálne VPN?
Áno

Švédsko používa viac ako 91 percent svojich občanov a Švédsko má jednu z najvyšších mier penetrácie internetu na svete. Neexistuje žiadna dôveryhodná správa o zasahovaní vlády do internetových aktivít občanov a používanie sietí VPN je v krajine legálne..

švajčiarsko

Je VPN legálne vo Švajčiarsku?
Áno

Zatiaľ čo Švajčiarsko je z hľadiska slobody internetu slobodnou krajinou, 65,5% občanov hlasovalo v referende na podporu návrhu zákona, ktorý udeľuje vláde právomoci kontrolovať internetové aktivity občanov. Používanie VPN je v tejto krajine legálne.

Sýria

Je VPN v Sýrii legálne?
Áno

Sýria má dlhú históriu porušovania ľudských práv a cenzúry internetu, ale používanie sietí VPN je v súčasnosti v tejto krajine legálne.

T

Taiwan

Je VPN na Taiwane legálne?
Áno

Táto východoázijská krajina navrhla pred niekoľkými rokmi návrh zákona, ktorý jej dá podobnú právomoc ako Čína na cenzúru internetu, zatiaľ však neexistujú správy o cenzúre internetu alebo o zákaze používania sietí VPN..

U

Spojené kráľovstvo (UK)

Je VPN v Spojenom kráľovstve (Spojené kráľovstvo)?
Áno

Na rozdiel od všeobecných predpokladov nie je Spojené kráľovstvo úplne zadarmo, pokiaľ ide o obvinenia z cenzúry - zverejnili správy o aktívnom zákaze sietí VPN pod zámienkou „ochrany detí“. Používanie sietí VPN je však v Spojenom kráľovstve stále legálne.

Spojené štáty americké (USA)

Je VPN legálne v Spojených štátoch amerických (USA)?
Áno

V roku 2014 boli USA zaradené do zoznamu „nepriatelia internetu“, ktorý zostavil Reportér bez hraníc, aby podkopali „dôveru v internet a jeho vlastné štandardy bezpečnosti“. Prvý pozmeňujúci a doplňujúci návrh chráni slobodu prejavu a tlače občanov a USA sa aktívne nesnaží cenzurovať internet, došlo k príliš veľkému úniku informácií o tajných činnostiach vlády. Používanie sietí VPN je však v krajine úplne legálne.

Zistite, či sú VPN vo vašej krajine legálne:

Ak hľadáte dobrú a spoľahlivú službu VPN, prečítajte si naše recenzie VPN tu.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me