Recenzia ProXPN

Napriek tomu, že je proXPN v odvetví online bezpečnosti takmer desať rokov, stále je relatívne neznámym hráčom v hre VPN.

Okrem niekoľkých poznámok, ktoré som videl na iných webových stránkach, som nikdy veľa nevedel o proXPN alebo o tom, ako ich služby fungujú, až kým som ho nezačal používať na účely tohto preskúmania, a podľa môjho názoru je to dosť vážna červená vlajka.

Otázka, na ktorú som odpovedal, je jednoduchá,

Je relatívna anonymita proXPN v dôsledku subdodávateľskej služby alebo marketingu v podoblasti?

V priebehu tejto kontroly odpoviem na túto otázku a dôkladne sa ponorím do služieb proXPN.

Budem analyzovať rýchlosti, funkcie a kompatibilitu svojho plateného aj bezplatného klienta VPN, aby som zistil, či si spoločnosť zaslúži vaše ťažko zarobené peniaze (výstraha spojlera: pravdepodobne to nie je). Ale predtým, ako sa ponorím do zvyšku tejto recenzie, poďme sa na chvíľu pozrieť na spoločnosť za proXPN.

 • Čo je proXPN?
 • Funkcie proXPN
 • Je proXPN bezpečný?
 • Nevýhody proXPN
 • Ako používať proXPN
 • Záver preskúmania proXPN

Čo je proXPN?

recenzia a domovská stránka proXPN

Spoločnosť proXPN, založená v roku 2009, je zjavným veteránom odvetvia VPN.

Po viac ako 8 rokoch podnikania vyvinul proXPN jednoduchý a priamy softvér freemium VPN, ktorý je možné používať na väčšine hlavných zariadení..

Základní používatelia sú obmedzení na Kompatibilita s Windows a Mac keďže prémioví zákazníci majú prístup k plne kompatibilnému softvéru, ktorý pracuje s:

 • windows
 • gumák
 • linux
 • iOS
 • Android

Ústredie spoločnosti ProXPN so sídlom v Holandsku sa nachádza na deviatich očiach, čo výrazne zvyšuje možnosť zásahu alebo dohľadu vlády..

Prehľad ProXPN

CELKOVÁ RANKA: 46
použitie: Nie príliš užívateľsky prívetivý
ZÁZNAMOVÉ SÚBORY: Žiadne protokolovanie
miesta: 4 krajiny, 21 serverov
PODPORA: Dobrá podpora zákazníkov s prémiovým predplatným
torrenting: Povolený
Netflix: Blokuje Netflix USA
Šifrovanie / Protokol: 2408-bitový šifrovací kľúč, 512-bitový šifrovací tunel; OpenVPN, PTPP
CENA: $ 6,25 / mo
OFICIÁLNA WEB STRÁNKA: www.proXPN.com

Funkcie ProXPN (príliš veľa)

proXPN ponúka svojim používateľom bezplatnú aj platenú verziu svojho softvéru a rozdiely medzi nimi, na ktoré sa neskôr pozriem, sú dosť významné.

Bohužiaľ, ani ich bezplatný ani platený softvér neprináša na stôl nič mimoriadne jedinečné alebo špeciálne.

Ponúkajú a skľučujúci výber servera iba s niekoľkými miestami na výber, z ktorých väčšina je v Spojených štátoch.

Na rozdiel od mnohých svojich konkurentov, proXPN ponúka neobmedzený čas prenosu dát a času pripojenia k ich bezplatným aj plateným používateľom, ale to je asi tak, pokiaľ ide o ich stránku „Funkcie“.

Ak ste trochu prekvapení, ako krátka je táto konkrétna časť recenzie, potom nie ste sami. proXPN ponúka jeden z najviac barebone a žiadne ozdobné VPN, ktoré som kedy videl.

Existuje veľmi málo pokročilých funkcií alebo bonusov a dokonca aj bonusy väčšina začínajúcich používateľov VPN nájde svoj krátky zoznam funkcií úplne neuspokojivý.

Avšak to, že VPN neponúka množstvo ďalších funkcií a nastavení, neznamená, že sa nemôže uplatniť sám s mimoriadnou rýchlosťou a bezpečnosťou..

Bohužiaľ, zdá sa, že proXPN sa nijako zvlášť nezaoberá ani jednou z oblastí svojej služby.

Zoznam kompatibilných zariadení je tiež relatívne malý.

Toto je oficiálny zoznam aktuálne podporovaných zariadení z ich stránok:

 • windows
 • gumák
 • linux
 • Android
 • iOS

Naraz môžete pripojiť až štyri zariadenia. Ako však môžete vidieť z vyššie uvedeného zoznamu, práve teraz neposkytujú žiadnu podporu smerovačom, inteligentným televízorom ani herným konzolám..

Je proXPN bezpečný?

Bezpečnosť (alebo jej nedostatok) ktoréhokoľvek poskytovateľa VPN závisí od štyroch vecí: jurisdikcia spoločnosti, politika protokolovania, štandardy šifrovania a dostupné protokoly..

Ako som už spomenul, proXPN má sídlo v Holandsku, ktoré je členom aliancie s deviatimi očami, a preto je podstatne otvorenejšie voči zasahovaniu vlády ako poskytovateľ VPN v krajine, ktorá nie je stranou aliancie..

proXPN má však veľmi striktná politika bez protokolovania že vo svojich zásadách ochrany osobných údajov jasne uvádzajú:

politika protokolovania proXPN

Vzhľadom na dostupné protokoly je proXPN pomerne obmedzený a umožňuje svojim používateľom pripojenie iba pomocou OpenVPN a PTPP.

Aj keď by som rád videl viac protokolov, ktoré im boli k dispozícii, ich nedostatok dostupných protokolov nie je presne tým, čo vedie k dohode, pretože OpenVPN je jedným z najrýchlejších a najbezpečnejších protokolov, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii..

Na druhej strane ich šifrovacie štandardy predstavujú pre potenciálnych zákazníkov veľmi vážny problém.

Predmetným štandardom je iba 2408-bitový šifrovací kľúč a 512-bitový šifrovací tunel.

Pre tých z vás, ktorí nie sú oboznámení s normami šifrovania, je 512-bitové šifrovanie neuveriteľne zraniteľné a môže ho ľahko rozlúštiť akýkoľvek hacker, ktorý stojí za svoju soľ.

Vzhľadom na to, že takmer každá iná sieť VPN na trhu používa bezpečnejšie šifrovanie AES-256 (a otvorený zdroj), ktoré sa od tohto zápisu ešte musí prerušiť, jedná sa o závažnú chybu v zázname protokolu ProXPN a vážne obavy o bezpečnosť. vedomý zákazník.

ProXPN Cenový a ZADARMO plán

Na rozdiel od mnohých ich konkurentov sú rozdiely medzi bezplatnými a platenými programami proXPN bolestne zrejmé.

Tu je stručný prehľad toho, ako sa plány líšia.

bezplatný a platený program proXPN

V priebehu tejto kontroly sme primárne diskutovali o kvalite prémiového účtu proXPN a, ako ste sa pravdepodobne presvedčili, je to úplne nevýrazné..

S týmto vedomím by malo byť ako malé prekvapenie zistené, že ich bezplatná služba VPN je ešte nevýraznejšia a je vybavená takou úbohou voľbou funkcií a serverov, že je to všetko, ale nepoužiteľné.

Najväčší a najdôležitejší rozdiel medzi ich platenými a bezplatnými programami je v tom, že proXPN nie je kompatibilný s Androidom alebo iOS, pokiaľ neaktualizujete na prémiový účet.

Toto je obrovský problém, keď si uvedomíte, že väčšina ľudí prehliada svoje webové stránky na mobilných zariadeniach.

S bezplatným účtom vaša rýchlosť VPN a výber servera takmer neexistujú a zdieľanie súborov P2P je prístupné iba platiacim zákazníkom.

Zjednodušene povedané, bezplatná sieť VPN spoločnosti ProXPN patrí medzi najhoršie, aké som kedy videl.

Vzhľadom na túto skutočnosť sa mnohí z vás pravdepodobne pýtajú, koľko vás to bude stáť za prístup k ich prémiovým funkciám.

Prekvapilo ma, že som zistil, že napriek svojej nevýraznej službe si proXPN účtuje veľmi vysokú sadzbu za veľmi základný produkt..

proxpn aktuálne ceny

Na rozdiel od väčšiny poskytovateľov VPN, proXPN neponúka mesačný balík alebo striktne zľavnený 24-mesačný plán.

Namiesto toho ponúkajú cenové plány na tri, šesť a dvanásť mesiacov.

Tu je rozpis.

3 mesiac:

 • 9,98 dolárov mesačne
 • 29,98 dolárov vyúčtovaných štvrťročne
 • Úspory 0%

6 mesiacov:

 • 8,33 dolárov mesačne
 • 49,95 dolárov účtovaných dvakrát ročne
 • Úspora 17%

12 mesiacov:

 • 6,25 dolárov mesačne
 • Ročne sa účtuje 74,95 dolárov
 • Úspora 37%

Po prečítaní viac ako 30 sietí VPN to môžem úprimne povedať nie je možné zdôvodniť sadzbu, ktorú sa proXPN pokúša účtovať. Existuje oveľa lacnejšie (a lepšie) VPN.

Vzhľadom na ich neuspokojivé rýchlosti, výber statných serverov a ľahko hackerné šifrovacie štandardy jednoducho neexistuje dôvod, prečo by niekto vybral proXPN pred ktorýmkoľvek zo svojich konkurentov..

Napríklad ExpressVPN (recenzia), jedna z mojich obľúbených VPN, ponúka rýchlosti sťahovania, ktoré sú dvakrát rýchlejšie ako proXPN a ponúka jeden z najbezpečnejších VPN programov, s ktorými som sa kedy stretol..

Ak máte záujem o rýchle VPN, zvážte prečítanie tohto porovnania.

Vráťme sa však k tejto záležitosti.

Ďalším vážnym problémom, ktorý predstavuje každý, kto sa chce stať zákazníkom proXPN, je to, že prísne obmedzuje, ako si môžete kúpiť ich VPN a neponúkajú žiadne anonymné spôsoby platby. Ak nie ste spokojní s platením pomocou kariet Visa, MasterCard alebo PayPal, mali by ste pravdepodobne začať hľadať inú sieť VPN..

Avšak na ich obranu, všetky platby sú kryté 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí ktoré nemá žiadne obmedzenia šírky pásma alebo obmedzenia pripojenia.

Ak si teda zakúpite členstvo v proXPN a rozhodnete sa, že to nie je pre vás to pravé (čo je pravdepodobné), môžete získať plnú náhradu za sumu nákupu, pokiaľ odošlete svoju žiadosť do jedného mesiaca od pôvodného nákupu..

Nevýhody proXPN

1. Pomalá rýchlosť (len ~ 40 Mbps zo 100 Mbps)

Okrem konkrétnych funkcií, ako sú kompatibilita P2P, blokovanie adblock a odblokovacie programy odblokovača Netflix, sa väčšina ľudí pri nákupe VPN stará iba o tri veci:

Zabezpečenie, cena a rýchlosť.

Dotknem sa rozdielov medzi bezplatnými a platenými odbermi proXPN a cenovými balíčkami, ktoré sú k dispozícii za minútu, ale najprv chcem diskutovať o rýchlosti sťahovania.

Aby som sa ubezpečil, že táto kontrola je presná, pripojil som svoje zariadenie k viacerým rôznym serverom a pomocou nástroja speedtest.net som zistil, do akej miery proXPN škrtil moje pripojenie.

Na každý test som použil pripojenie 100 Mb / s umiestnené v EÚ.

rýchlosť sťahovania a nahrávania proXPN

Server EÚ:

 • PING: 39 ms
 • Stiahnuť: 40,3 Mbps
 • Odovzdané: 6,05 Mb / s

US Server:

 • PING: 119 ms
 • Stiahnuť: 16,14 Mbps
 • Odovzdané: 5,56 Mb / s

UK Server:

 • PING: 69 ms
 • Stiahnuť: 40,15 Mbps
 • Odovzdané: 5,25 Mb / s

Ako vždy, mali by ste urobiť tieto testy so zrnom soli, pretože sa môžu veľmi líšiť a sú závislé od množstva nekontrolovateľných premenných. Ako sme už povedali, testovali sme tu viac ako 70 VPN na serveri TheBestVPN.com, takže máme celkom presnú referenčnú hodnotu, na základe ktorej môžeme porovnávať výsledky.. 

Aj keď to nie sú najhoršie rýchlosti, aké som kedy videl pre freemium VPN, nie sú ani zďaleka to, čo by sa považovalo za „rýchle“..

Servery vo Veľkej Británii a EÚ fungujú na prijateľnej, ale pomalej rýchlosti 40 Mb / s, ale americké servery hraničia s nepoužiteľnými, s najrýchlejšími rýchlosťami sťahovania dosahujúcimi iba 16 Mbps.

Toto je ďalší vážny problém pre mnohých potenciálnych zákazníkov, najmä keď zvážite, koľko konkurentov proXPN ponúka rýchlosti, ktoré sú dvakrát rýchlejšie ako menej ako polovica ceny..

2. Nie Netflix (Torrenting je povolený)

Spoločnosti, ktoré našli spôsob, ako obísť tieto obmedzenia, už od roku 2016, keď Netflix podal návrh na proxy, VPN a blokovanie odblokovania, mali oproti svojej konkurencii obrovskú výhodu..

Bohužiaľ, proXPN nemá také výhody.

Ich služby sú úplne nezlučiteľné s Netflixom, Hulu a ďalšie bežné podobné streamingové služby, vďaka ktorým je proXPN zlá voľba pre každého, kto hľadá prístup k americkým / britským verziám Netflixu z iných krajín..

Našťastie ich služby a servery sú priateľské k P2P / torrentingu a zahrnutie funkcie kill-switch vám umožňuje beztrestne sťahovať s vedomím, že aj keď bude vaše pripojenie prerušené, vaša poloha a identita budú stále bezpečné.

3. Kvalita zákazníckej podpory - žiadny živý rozhovor!

Aj keď proXPN má veľa vecí nesprávnych Existuje jedna výhoda pri používaní prémiovej služby proXPN je to, že ponúkajú výnimočnú zákaznícku podporu vo forme e-mailu, Twitteru a telefonickej podpory..

Stránka ProxPN Kontaktujte nás

Zavolal som na číslo technickej podpory a bol som ohromený, keď som zistil, že môj dotaz bol vyriešený v priebehu niekoľkých minút od môjho hovoru.

Poslala som tiež e-mail svojmu tímu zákazníckych služieb, aby zistila rýchlosť svojej online podpory a po dvoch hodinách bola moja otázka dôkladne zodpovedaná..

E-mail s podporou vstupeniek ProxPN
Odpoveď na lístok zákazníckej podpory proXPN

Po prehľadaní niektorých ďalších recenzií služieb proXPN od tretej strany som zistil, že takmer každý mal podobne pozitívne skúsenosti so svojím tímom zákazníckych služieb bez ohľadu na to, akú metódu použili na kontaktovanie spoločnosti.

Ak vezmeme do úvahy všetky body proti proXPN, je to vítaný dych čerstvého vzduchu v inak zastaranom prehľade..

Ako používať proXPN

Ak ste sa rozhodli, že chcete použiť alebo kúpiť proXPN, proces nastavenia je pomerne jednoduchý.

Predtým, ako budete môcť využívať ich bezplatné služby alebo zakúpiť platené predplatné, musíte si na svojich webových stránkach zriadiť účet.

Vytvorenie účtu bohužiaľ vyžaduje e-mailovú adresu, takže ak hľadáte VPN s vysokou úrovňou anonymity, proXPN nie je to.

Po vytvorení účtu sa musíte rozhodnúť, či chcete pokračovať v používaní platenej alebo bezplatnej verzie produktu.

Ak si chcete kúpiť platené predplatné, jednoducho kliknite na tlačidlo Kúpiť teraz na stránke s cenami a postupujte podľa pokynov, ktoré vidíte pomocou zvoleného spôsobu platby.

Potom stiahnite a spustite súbor pre svoje príslušné zariadenie.

Sťahovanie proxpn

Postupujte podľa pokynov na obrazovke a dokončite Sprievodcu nastavením a potom spustite program ProXPN, aby ste mohli začať.

inštalácia proxpn

Po spustení systému proXPN sa zobrazí výzva na prihlásenie pomocou informácií o účte, ktoré ste práve vytvorili.

prihlasovacie meno

Potom sa dostanete na hlavnú palubnú dosku, kde si môžete vybrať server, protokol pripojenia a zmeniť nastavenia VPN.

Proxpn klient

Chcel by som zdôrazniť, že keď som vytváral túto recenziu, zakúpil som a stiahol proXPN do svojho zariadenia so systémom Windows a nemohol som spustiť ich softvér prvýkrát, keď som ho stiahol..

Reštartoval som zariadenie a znova som to vyskúšal.

Aby som mohol skutočne používať VPN siete ProXPN, bol som nútený manuálne odstrániť všetky miestne súbory a potom tieto súbory znova stiahnuť a znova prejsť procesom nastavenia..

Ako vrátiť alebo zrušiť prémiový nákup proXPN

Ak sa rozhodnete, že chcete preplatiť cenu proXPN (čo je celkom pravdepodobné vzhľadom na všetko, o čom som hovoril v tomto prehľade), proces je v skutočnosti dosť jednoduchý.

Neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma alebo pripojenia a ak odošlete lístok do 30 dní od pôvodného nákupu, proces vrátenia platby je rýchly a bezbolestný.

Kedykoľvek v priebehu prvého mesiaca predplatného môžete jednoducho odoslať podporný lístok so žiadosťou o vrátenie prostriedkov a peniaze by ste mali na svoj účet vrátiť do 5 až 7 pracovných dní..

Záver preskúmania ProXPN

Po takmer desiatich rokoch podnikania by ste predpokladali, že akákoľvek spoločnosť VPN by bola schopná vytvoriť softvér, ktorý by bol prinajmenšom použiteľný..

Ako však pravdepodobne viete povedať, v prípade proXPN to tak jednoducho nie je.

Rýchlosti sťahovania sú pomalé, softvér je nespoľahlivý a vzhľadom na ich kruté štandardy šifrovania som váhal používať svoju sieť VPN na akékoľvek iné účely, ako je ľahké prehľadávanie webu..

Keď sa zameriavate na prémiovú cenovú značku, obmedzené funkcie a nepoužiteľné bezplatné služby, snažím sa pochopiť, ako spoločnosť zostala v podnikaní posledných osem rokov..

Na svoju obranu proXPN ponúka výnimočný zákaznícky servis a veľkú politiku protokolovania nulovej hodnoty, avšak títo malí profíci sa ani nepribližujú k vyváženiu nevýhod..

Poviem, že ako spoločnosť je proXPN mimoriadne transparentný a čestný o svojich službách, čo je svižné vidieť, aj keď ich poctivosť nerobí nič pre zlepšenie priepustnej kvality svojich produktov..

Na konci dňa, ProXPN jednoducho nemôžem odporučiť každému, kto hľadá vysokokvalitnú (alebo dokonca použiteľnú) VPN.

Ak hľadáte alternatívu k proXPN, odporúčam vám pozrieť si hĺbkové recenzie ExpressVPN, Súkromný prístup na internet alebo Surfshark..

PS: Vždy ma zaujímajú recenzie používateľov, takže ak ste už predtým používali proXPN, neváhajte a nechajte svoju recenziu nižšie. Ak je vaša skúsenosť zhodná s mojou, v pohode. Ak by to tak nebolo, je to v poriadku!

Pridajte svoju vlastnú recenziu ProXPN

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me