ProtonVPN recenzia

ProtonVPN pochádza z rovnakých mozgov CERN Scientist a Harvard Physics PhD za ProtonMail, najväčšou šifrovanou e-mailovou sieťou na svete.


Preto už na jednom mieste vytvorili bezplatnú a šifrovanú službu ochrany súkromia na internete. Určite to môžu urobiť aj v priestore VPN?

To sme tu, aby sme to zistili. Počas niekoľkých posledných mesiacov sme komplexne testovali ich protokol OpenVPN, štandardy šifrovacieho pripojenia, rýchlosť, bezpečnosť, ceny a ďalšie..

A budete počuť o dobrom, zlom a škaredom v tejto recenzii ProtonVPN.

ProtonVPN recenzia

Prehľad ProtonVPN

CELKOVÁ RANKA: # 19 zo 78 VPN
použitie: Veľmi ľahké, podporuje všetky zariadenia
ZÁZNAMOVÉ SÚBORY: Žiadne zásady protokolovania
miesta: 32 krajín, 345+ serverov
PODPORA: Systém lístkov, slušné časy odozvy
torrenting: Obmedzené torrentovanie 
Netflix: Áno 1/5
Šifrovanie / Protokol: AES 256, ponúka sa iba protokol OpenVPN 
CENA: Zadarmo alebo 4 doláre / mesiac (základný plán)
OFICIÁLNA WEB STRÁNKA: www.protonVPN.com

ProtonVPN Pros +

ProtonVPN bol založený na pozadí bezpečnostných expertov. Takže viete, že protokoly a štandardy šifrovania budú prvotriedne. Nesklamú ani v niekoľkých ďalších kľúčových oblastiach, ako sú zákaznícky servis a pevné spojenie.

Pozri sa.

1. Výnimočná bezpečnosť & Normy ochrany osobných údajov

ProtonVPN je vybavený protokolom OpenVPN (UDP / TCP) a IKEv2 so super bezpečným šifrovaním AES-256.

Toto sú najmodernejšie šifrovacie štandardy na úrovni banky.

Dajte to takto:

Ak sa chystáte na hackovanie, nebude to preto, že by prešlo týmto šifrovaním. Pretože sa to nikdy nestalo.

Namiesto toho väčšina hackerov zníži svoje straty a pôjde po ďalších metódach preniknutia, napríklad uhádnutím pripomenutia hesla.

2. Prísne zásady neprihlasovania

V posledných rokoch sme analyzovali 118 zásad protokolovania VPN.

Toto je často nudná a usilovná práca.

Ale je to dôležité.

protonvpn žiadne protokolovanieObrázok z: https://protonvpn.com/support/no-logs-vpn/

Pretože prelievanie prostredníctvom týchto mnohých podmienok a zásad ochrany osobných údajov nás naučilo, kde VPN radi pochovávajú svoje orgány na ochranu súkromia.

Napríklad sme zistili, že 7% sietí VPN bežne zaznamenáva vaše údaje o pripojení. A viac ako 30% VPN má podozrivé (nie priame) protokolovanie. Tieto často používajú vágne, technické žargóny alebo právne výrazy, aby umožnili „sivé“ oblasti, ktoré by vás mohli opäť navštíviť..

ProtonVPN má teraz dobrú povesť na základe svojej predchádzajúcej práce.

Potvrdili sme však aj to, že keď povedia „bez protokolovania“, môžete tomu skutočne veriť.

3. Slušná zákaznícka podpora

Podporné systémy založené na vstupenkách nás spravidla krútia.

Je to preto, že sme všetci zažili ~ niekoľko dňové oneskorenie medzi jednotlivými e-mailmi, čo si vyžaduje týždenný postup dozadu a späť, aby sme zodpovedali aj na najjednoduchšie otázky.

Táto počiatočná myšlienka mi prešla hlavou, keď som pozrel na možnosti podpory Protona.

Neochotne som vyplnil formulár niekoľkými jednoduchými otázkami a stlačil „Odoslať“.

Odpoveď však zasiahla moju doručenú poštu do 24 hodín.

A na moje prekvapenie to nebol iba priamy odkaz na článok v databáze poznatkov na ich stránkach.

E-mail zákazníckej podpory Proton

Nebolo to úchvatné alebo čokoľvek. Ale to nemuselo byť.

Muselo to byť relatívne rýchle a priame. A to je to, čo to bolo.

Celkom dobrá skúsenosť všade okolo.

4. Spojenie bez netesností

Úniky DNS a Web-RTC môžu náhodne odhaliť vašu skutočnú IP adresu. Zvyčajne sú spôsobené konfliktmi pripojenia, ktoré otvárajú maličkú, malú dieru, cez ktorú môžu vaše dáta presakovať.

Znie to menej. Ale nie je to tak.

Umožňuje vášmu ISP, vládam a dokonca aj dvojbitovým hackerom, aby vás našli na míle (alebo viac) ďaleko. To úplne podkopáva vaše použitie VPN.

Všetko bez toho, aby ste si to uvedomili.

Spojenie ProtonVPN pri každom teste, ktorý sme vykonali, vyšlo bez únikov. Skontrolovať to.

protonvpn perfect-privacy.com dns leaktest
protonvpn perfect-privacy.com check-ip netesnosť test test tesnosti protonvpn iploak.net

Žiadne úniky WebRTC:

protonvpn browserleaks.com webrtc

Ale to nie je všetko.

Ich inštalačné súbory sme spustili aj prostredníctvom VirusTotal.com a zistili sme, že sú úplne bez škodlivého softvéru.

ProtonVPN vírusové skóre

5. Jeden server Netflix pracoval (z piatich)

ProtonVPN na svojich stránkach hovorí, že Netflix bude fungovať na „určitých serveroch“.

Myslím, že trik príde na to, ktoré.

Veľa VPN to odvážne tvrdí, ale len veľmi málo z nich ich môže skutočne zálohovať. A čo viac, VPN, ktoré úspešne odblokujú Netflix, nemusia tento úspech udržiavať veľmi dlho. Je to preto, že Netflix sa neustále snaží zastaviť VPN vo svojich stopách a blokuje prístup k svojmu geo-zamknutému obsahu.

Celý obsah Netflix je jedinečný pre oblasť, v ktorej je prístupný. Spoločnosť Netflix uzavrela určité dohody s poskytovateľmi obsahu s cieľom priniesť rôzne relácie a filmy do rôznych oblastí sveta. Keby ste boli v Spojených štátoch, váš zoznam Netflixov by vyzeral veľmi odlišne od niekoho, kto sa snaží sledovať v Holandsku.

Aby Netflix zastavil nechcený tok obmedzeného obsahu, spustil na internete výkonný systém detekcie a blokovania VPN. Prešlo celým svetom VPN ako prílivová vlna a zrazilo desiatky platforiem z najväčšej streamovacej služby na svete. Napriek tomuto očisteniu však existuje niekoľko sietí VPN, ktoré stále majú určitý úspech pri odblokovaní pokusov spoločnosti Netflix, aby im zabránili..

Keď sme prvýkrát preskúmali ProtonVPN, otestovali sme päť serverov. Boli vo Veľkej Británii, Kanade, Holandsku a na dvoch serveroch v USA. V tom čase sme zistili, že iba jeden z piatich pracoval, a to bol server v Holandsku. Testovali sme to znova v auguste 2019 a ešte raz jeden z piatich serverov pripojených k službe Netflix. Bol to však iný server.

Britský server, ktorý bol kedysi príjemcom obávanej čiernej obrazovky záhuby Netflixu, pracoval perfektne, keď som sa prihlásil. Holandský server, kedysi náš jediný maják nádeje vo vojne proti zákazom Netflixu, bohužiaľ nefungoval, keď sme to vyskúšali čas.

ProtonVPN je uvedený v zozname Pros za jeden úspech. Prakticky však nezabudnite, že vaše možnosti by tu mohli byť trochu obmedzené.

6. Jednoduchá inštalácia a použitie

Keď si vyberáte poskytovateľa VPN, poslednou vecou, ​​ktorú potrebujete, je otvoriť príliš komplikovaný systém, ktorý musíte pochopiť, musíte byť počítačový vedec. Preto sú najlepšie VPN najjednoduchšie. Aj keď ProtonVPN nemusí vyzerať na prvý pohľad ako veľmi užívateľsky prívetivý, vzhľad môže byť klamný. Napriek dlhšiemu ako priemernému času sťahovania sa ProtonVPN ukázal ako jednoduchý inštalačný systém, ktorý mal veľmi jednoduché použitie, keď ste si zvykli na veľmi rušnú palubnú dosku..

Po registrácii do služby ProtonVPN sa dostanete na klientsky panel. Odtiaľ si budete môcť stiahnuť platformu podľa vášho výberu.

Stiahnutie obrazovky pre ProtonVPN

Po výbere prevzatia systému Windows som bol stále presmerovaný na ďalšiu stránku na stiahnutie, aby som skutočne vybral klienta Windows a spustil inštaláciu. Nezabralo to veľa času, ale bolo to čudné, že som musel vybrať, ktorý program na stiahnutie len presunúť na inú stránku, kde som opäť musel vybrať, ktorý program na stiahnutie.

Stiahnite si stránku pre ProtonVPN

Po dokončení sa začal sťahovať softvér ProtonVPN. Stiahnutie softvéru VPN zvyčajne trvá 10 až 30 sekúnd. Toto trvalo trochu dlhšie a zistil som, že čakám takmer dve minúty. Opäť to nie je koniec sveta a po stiahnutí prebehla inštalácia takmer okamžite.

Stiahnite si klienta pre ProtonVPN

Obrazovka prihlásenia bola jednoduchá a jednoduchá, čo je vždy dobré pri používaní siete VPN. Chcete sa efektívne prihlásiť bez toho, aby ste museli prechádzať rôznymi možnosťami. Zadajte svoje používateľské meno a heslo a budete pripojení. Môžete tiež nastaviť svojho klienta VPN, aby si pamätal svoje prihlasovacie údaje (neodporúča sa na zdieľanom počítači) alebo aby sa automaticky spúšťal so systémom Windows. 

Obrazovka prihlásenia ProtonVPN

Pri prvom prihlásení ProtonVPN urobí ďalší krok, ktorý som predtým nevidel v mnohých sieťach VPN. Ponúka prehliadku jeho rozhrania. Toto je obzvlášť užitočné, pretože, ako uvidíte, na chvíľu to môže byť trochu zastrašujúce, keď uvidíte, či prvýkrát.

Uvítacia obrazovka ProtonVPN

Prehliadka vás prevedie niektorými z kľúčových funkcií ProtonVPN.

Jednou z nich je možnosť vytvárať profily, čo vám umožní uložiť vaše nastavenia, aby ste sa k nim mohli kedykoľvek vrátiť. Je to skvelé pre používateľov, ktorí chcú ísť priamo na svoj obľúbený server Netflix alebo na server, ktorý bol obzvlášť rýchly. Po pripojení k serveru sa v ľavom hornom rohu zobrazí zelený odkaz s nápisom „Nastaviť ako profil“. Kliknite na toto tlačidlo a môžete držať na ktoromkoľvek serveri, ktorý sa vám páči, bez toho, aby ste museli prechádzať zoznamom nájdete ich znova.

ProtonVPN Tour

Hovorí tiež o protokole ProtonVPN Secure Core, ktorý vám umožňuje pridať ďalšie úrovne zabezpečenia do relácie prehľadávania. Je potrebné poznamenať, že táto služba je k dispozícii iba pre predplatiteľov, ktorí si zakúpia plány ProtonVPN Plus alebo Visionary.

ProtonVPN Tour 2

Po tom všetkom, čo skončilo, som klikol na „Rýchle pripojenie“ v hornom ľavom rohu a okamžite som sa pripojil k najrýchlejšiemu serveru, ktorý mali.

Klient ProtonVPN

Aj keď toto rozhranie môže vyzerať ako obrazovka počítača NORAD, je v skutočnosti oveľa jednoduchšie, ako sa zdá. Všetko, čo potrebujete, je na ľavej strane. Zahŕňa to tlačidlo na pripojenie a odpojenie, zoznam serverov, uložené profily a schopnosť aktivovať Secure Core.

Ďalšou zábavnou funkciou je skutočnosť, že v ľavej hornej časti sa objaví vlajka zvolenej krajiny. Mapa, ktorá zaberá väčšinu tohto masívneho rozhrania, väčšinou existuje, aby vám ukázala, kam na svete váš signál cestuje. Monitoruje tiež niektoré z vašich ďalších informácií, ako napríklad rýchlosť, objem a dĺžka relácie. Toto sú dôležité informácie, ktoré vynecháva veľa sietí VPN.

Prepínanie serverov bolo hračkou. V zozname vľavo nájdete požadovanú krajinu servera, kliknite na ňu a automaticky sa pripojíte k najlepšiemu serveru v tejto oblasti. Môžete tiež rozšíriť zoznam podľa krajín a vybrať konkrétne servery.

Celkovo vzaté, napriek dlhšiemu ako priemernému času nastavenia je to VPN, ktorá sa ľahko používa a je efektívna.

ProtonVPN Nevýhody -

ProtonVPN získava vysoké známky za pozornosť venovanú bezpečnostným detailom. Stále však existuje niekoľko nedostatkov, ktoré sme odhalili.

Pozrime sa podrobne na každú z nich.

1. Nachádza sa vo Švajčiarsku

História Švajčiarska je „neutrálna“ krajina. Ten, ktorý chráni súkromie svojich občanov a neradi sa zapája do domácich konfliktov.

A to všetko je pravda.

Švajčiarske zákony chránia súkromie. Všeobecne povedané.

Ide však o to, že Švajčiarsko je tiež spolupracujúcim členom rozšírenej bezpečnostnej aliancie Eyes.

Toto je celosvetová dohoda, ktorá v podstate pomáha vládnym agentúram špehovať navzájom občanov v mene „celosvetovej bezpečnosti“.

Nemyslím to konšpiračne teoretickým spôsobom. Toto sa deje už desaťročia.

Poloha vo Švajčiarsku znamená, že ste väčšinou dobrí. Vaše súkromie je väčšinou bezpečné.

Dobrou správou je, že ProtonVPN neuchováva veľa údajov o svojich zákazníkoch. Ale majte na pamäti, že ich vláda ich môže donútiť k spolupráci.

2. Rýchlosť servera je príliš nízka za cenu  

Rýchlosť je skvelý ekvalizér.

Všetky ostatné sú podobné - ceny, funkcie, bezpečnostné protokoly atď. - pôjdete s najrýchlejším riešením.

Pretože rýchlosť umožňuje všetky veci (streamovanie, sťahovanie torrentov alebo iba tucet kariet, zatiaľ čo sa budete pohybovať medzi reláciami prehliadania).

Kombinované skóre rýchlosti ProtonVPN ich však žiaľ umiestnilo na 48. mieste zo 78 spoločností VPN.

Takto prichádzame s týmito údajmi:

 1. Používame SpeedTest.net, aby sme si prečítali náš referenčný internetový prístup, ktorý nie je VPN. V čase tejto kontroly sme stiahli 97 Mb / s a ​​53 Mb / s.
 2. Potom sa pripojíme k niekoľkým rôznym serverom ProtonVPN. Snažíme sa vyberať tie náhodné po celom svete, aby sme získali spravodlivý a nezaujatý pohľad.
 3. Nakoniec vypočítame rozdiely a prídeme s kombinovaným skóre, ktoré sa porovná so všetkými ostatnými recenziami, ktoré sme predtým vykonali.

Znie to dobre? Vyskúšajte podrobne každý test servera.

Servery v USA (východ & West)

Americké servery spoločnosti ProtonVPN začali extrémne pomaly. Rýchlosť sťahovania, najmä, by spomalila väčšinu torrentových aktivít na indexové prehľadávanie.

 • Ping: 190 ms
 • Stiahnutie: 24,6 Mb / s (75% pomalšie)
 • Odovzdanie: 36,4 Mb / s (o 31% pomalšie)

Servery EÚ (Švajčiarsko)

Servery EÚ na druhej strane nesklamali. Pravdepodobne to malo tiež niečo spoločné s našou tesnou blízkosťou k týmto serverom. Výkon môže ovplyvniť aj niečo také jednoduché, ako je fyzická vzdialenosť medzi vami a pripojeným serverom. Ale úver kde splatné kredity.

 • Ping: 66 ms
 • Stiahnuť: 54,46 Mbps (44% pomalšie)
 • Odovzdanie: 37,86 Mb / s (29% pomalšie)

Ázijské servery (Hong Kong)

Mysleli sme si, že rýchlosti serverov USA boli zlé. Kým sme nevideli ázijských obyvateľov z Hongkongu. O 85% pomalšie naprieč.

 • Ping: 317 ms
 • Stiahnuť: 16 Mbps (84% pomalšie)
 • Odovzdanie: 6,4 Mb / s (88% pomalšie)

Servery vo Veľkej Británii

A v neposlednom rade sa britský server cíti niekde uprostred. Bohužiaľ to nebolo na „dobrej“ strane stredu.

 • Ping: 46 ms
 • Stiahnutie: 52 Mbps (46% pomalšie)
 • Odovzdanie: 47 Mb / s (o 11% pomalšie)

Tieto výsledky boli celkovo neuspokojivé. Stále, áno. Ale neustále pomalý nie je dobrý.

Spoločnosti ako ExpressVPN, PIA a Trust.Zone ponúkajú vyššiu rýchlosť (iba za zlomok ceny)..

3. Obmedzená kompatibilita zariadenia

ProtonVPN okná aplikácie

Najlepšie siete VPN, ktoré sme preskúmali, poskytujú preddefinované aplikácie pre každé predstaviteľné zariadenie.

Týmto spôsobom stačí kliknúť a kliknúť. Nevyžadujú sa žiadne technické skúsenosti. Nevyžaduje sa žiadna manuálna práca.

ProtonVPN poskytuje preddefinované aplikácie pre zariadenia Mac, Windows, Linux a Android.

Bohužiaľ, to všetko poskytujú.

Všetci používatelia TOR zistia, že táto VPN je s ňou bohužiaľ nekompatibilná.

Keď som naposledy preskúmal ProtonVPN, nemali natívnu aplikáciu pre klientov iOS. Teraz (február 2019) majú teraz natívnu aplikáciu pre iOS.

Ale čo je ešte horšie, znamená to, že pre inteligentné televízory alebo herné konzoly neexistujú vopred pripravené možnosti.

Aj keď pri poslednej kontrole protokolu ProtonVPN neexistovala podpora pre smerovače, teraz podporujú inštaláciu ich VPN na smerovačoch DD-WRT, AsusWRT a Tomato..

Majú 345 serverov v 32 krajinách, čo by mohlo byť problémom pre ľudí, ktorí vyhľadávajú torrent v sieti VPN.

Strieborná podšívka? Placené plány spoločnosti ProtonVPN poskytujú až desať súčasných spojení - to je z vyššieho hľadiska, ako sme videli.

4. K dispozícii je obmedzený torrent

Bohužiaľ, ProtonVPN nepovoľuje neobmedzené torrentovanie.

V prípade bezplatných plánov to nie je povolené.

Dôvodom je to, že „P2P by zvýšil zaťaženie našich serverov v dôsledku torrentingu a to by na nás vyvíjalo väčší tlak, v konečnom dôsledku by nám to neumožnilo dotovať bezplatné účty od platených.“

To je pochopiteľné.

Je povolený na platených, ale iba na určitých serveroch. Dôvodom je opäť to, že prevádzajú P2P komunikáciu cez neutrálne „bezpečné krajiny“.

V tejto chvíli sa však venujú aj švajčiarskemu právu: „Zdieľanie súborov je povolené iba na osobné nekomerčné použitie.“

Takže áno, umožňujú to. Existuje však niekoľko obmedzení, ktoré by mohli byť nepraktické pre vás.

5. Obmedzené protokoly (iba OpenVPN)

Tento posledný je na hranici.

ProtonVPN ponúka iba protokol OpenVPN.

Z technického hľadiska je to VEĽKÁ vec. Je to najmodernejší priemyselný štandard. Takmer všetci, kdekoľvek by mali používať LEN používať OpenVPN.

Prečo sa to teda zobrazuje v sekcii Nevýhody?

Pretože nie každý má na výber iba použitie tejto možnosti protokolu.

Mnoho starších zariadení alebo dokonca niektoré lacnejšie nové, ako sú niektoré Chromebooky, zatiaľ neponúkajú podporu OpenVPN.

Namiesto toho sa budete musieť pripojiť prostredníctvom iného (hoci menej žiaduceho) protokolu, ako je L2TP alebo PPTP.

Tieto ďalšie možnosti nie sú takmer také bezpečné. A vo väčšine prípadov by ste ich nechceli používať.

Ale to je len to, čo:

Nemáte vždy na výber. Niekedy musíš urobiť to, čo musíš urobiť.

Z tohto dôvodu nemusí ProtonVPN pracovať pre veľký prierez potenciálnych zákazníkov.

Ceny ProtonVPN, cena & spôsob platby

ProtonVPN stanovenie ceny

ProtonVPN má na výber štyri plány, s prípadnými zľavami na ročné platenie.

Takže ceny nižšie zahŕňajú ročnú ~ 20% zľavu.

Zadarmo: 0 dolárov mesačne

Áno, Proton má bezplatnú sieť VPN. Ale áno, sú to tiež pekné kosti.

Táto služba sa dodáva iba s tromi umiestneniami servera: Holandsko, USA a Japonsko.

Neprichádza so žiadnymi ďalšími funkciami.

Pomôže vám však odomknúť bezplatnú sedemdňovú skúšobnú verziu ich platených programov. To by mohol byť dobrý spôsob, ako ponoriť prst do vôd ProtonVPN bez toho, aby ste museli minúť jediný cent.

Základné: 4 $ / mesiac (zakúpili sme)

Základný plán spoločnosti Proton je okrajovým vylepšením bezplatného programu, aby som bol úprimný. Získate prístup do všetkých krajín, ale nie na servery Plus, Secure alebo Tor. Váš rýchly prístup je „vysoký“, ale nie „najvyšší“.

Navyše môžete pripojiť iba dve súčasné zariadenia.

Takže trochu úprimný, aby som bol úprimný. Preskočiť túto možnosť.

Plus: 8 dolárov mesačne

Program Proton Plus zvyšuje obmedzenia pripojenia až na päť zariadení. Rýchlosť je „najvyššia“ a získate prístup k serverom Plus, Secure Core a Tor.

Toto je pravdepodobne jediný plán, s ktorým by ste mali byť úprimní.

Štvrtý plán, Visionary, je trochu rovnaký ako program Plus, ale ponúka krížový predaj za svoju ponuku ProtonMail. Ak ste už uvažovali o obidvoch šifrovaných možnostiach, je to tiež slušná možnosť 24 USD mesačne (platená ročne).

V opačnom prípade môžete zaplatiť za všetky tieto programy buď kreditnou kartou alebo PayPal. Nič iné (hotovosť, bitcoíny atď.) Z toho, čo sme videli.

ProtonVPN má 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Dostanete však iba pomernú časť „nepoužitej dávky“. Inými slovami, ak ju použijete 10 dní, dostanete náhradu za 20 dní v hodnote.

V porovnaní s ostatnými to nie je skvelá politika vrátenia platby, napríklad CyberGhost, ktorá ponúka úplnú záruku vrátenia peňazí „bez otázok“.

Vrátené prostriedky budú tiež vrátené v pôvodnej mene alebo spôsobe platby, ktorý ste použili.

Ak chcete získať svoj pomerný podiel, musíte poslať e-mail na adresu [chránený e-mailom].

Odporúčam ProtonVPN?

Nie, nie.

ProtonVPN ponúka úžasné spojenie s najvyššími bezpečnostnými hľadiskami. Ich zákaznícky servis bol dobrý a Netflix dokonca pracoval na jednom serveri.

Nanešťastie je to nakoniec niekoľko ďalších oblastí.

Domáca základňa vo Švajčiarsku je všeobecne dobrá vec na ochranu súkromia. Spolupracujú však s inými agresívnymi vládnymi agentúrami po celom svete.

Úprimne povedané, rýchlosti servera neboli dobré. Možnosti zariadenia sú obmedzené.

A ceny, a to aj s 20% ročnou zľavou, sú stále na špičkovej úrovni za to, čo dostávate na oplátku.

K dispozícii je len toľko lepších možností, s rovnakou silou pripojenia, vyšším výkonom a viacerými zariadeniami za oveľa menej.

Tu nájdete najlepšie prémiové VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me