Prehľad VPN VPN

Prehľad VPN VPNJe to skutočne také „súkromné“, ako som sľúbil?


Kanadský Windscribe je dobrou alternatívou pre poskytovateľov VPN so sídlom v USA alebo pre niekoho, kto chce využiť svoj bezplatný plán VPN, ktorý je dodávaný so šírkou pásma relácie 10 GB (za mesiac).

Výkon ich serverovej siete nie je rýchly ako ExpressVPN alebo NordVPN, ponúkajú však štandardný tunelový protokol OpenVPN s 256-bitovým šifrovaním AES..

Napriek tomu, že ide o relatívne novú službu VPN, rozšírenie Chrome, ktoré používateľom poskytuje bezplatný prístup k serveru proxy, už používa vyše 900 000 ľudí.

Tu je všetko, čo sa nám páčilo, nepáčilo a úplne nenávideli.

Prehľad WindscribeVPN

CELKOVÁ RANKA: # 3 zo 78 VPN
použitie: Jednoduché použitie
ZÁZNAMOVÉ SÚBORY: Žiadne zásady protokolovania
miesta: 58 krajín, 480+ serverov
PODPORA: Servisné roboty s často zbytočnými odpoveďami
torrenting: Obmedzené torrentovanie
Netflix: Áno 2/5
Šifrovanie / Protokol: 256-bitové AES, OpenVPN a ďalšie
CENA: 9,00 $ / mesiac alebo 4,08 $ / mesiac (ročne)
OFICIÁLNA WEB STRÁNKA: www.windscribe.com

Profesia Windscribe

Windscribe má vynikajúcu kompatibilitu so zariadeniami. Ich možnosti šifrovania a protokolu sú silné. Aplikácia bola veľmi užívateľsky prívetivá. Torrenting je povolený (aj keď mierne obmedzený).

A ich servery špecifické pre Netflix pracovali skvele.

Toto je to, čo sa nám na ich službách páčilo.

1. Silné súkromie & Funkcie šifrovania

Windscribe podporuje najlepšie protokoly VPN známe pre mužov (a ženy), vrátane protokolov OpenVPN, IKEv2, TCP, UDP a SOCKS5..

Je zvláštne, že v predvolenom nastavení sa používa protokol IKEv2, napriek tomu, že štandardom je OpenVPN. (Možno budete chcieť urobiť mentálnu poznámku, aby sa prepol späť na ASAP, keď ju začnete používať.)

Dôvodom je to, že získate prístup k najlepšiemu šifrování AES-256 ve své třídě (s SHA512 auth a 4096-bitovým RSA kľúčom) pre ich desktopové aplikácie a AES_128_GCM k rozšíreniam prehliadača. Tieto technické podrobnosti budú mať odborníci v oblasti bezpečnosti slinujúci.

Ak nie ste profesionál v oblasti bezpečnosti, uvedomte si, že v podstate to znamená „skutočne bezpečné“.

Na žiadnom konci tohto šifrovacieho spektra nedošlo k žiadnym známym hackerom.

Ale nezastavme sa tam.

Pretože všetky šifrovania na svete vás nechránia pred samotnou službou VPN, ktorú používate. Mnoho tienistých zaznamenáva vaše údaje. Alebo ho používajú na predaj uchádzačovi s najvyššou ponukou inzercie.

To tu nie je prijateľné.

Aby sme to overili, prekopali sme si detaily, ktoré sa hodia na odloženie, a zistili sme, že Windscribe neuchováva žiadne denníky.

Pravidlá protokolovania WindScribeŽiadne záznamy sa neuchovávajú

Zhromažďujú pár detailov.

Zahŕňa to približne mesačnú šírku pásma, aby boli bezplatní používatelia pod kontrolou. V opačnom prípade si tiež ponechajú vaše používateľské meno, server, čas pripojenia a množstvo prenesených údajov OpenVPN približne tri minúty..

V opačnom prípade sú ich podmienky celkom štandardné v súlade so zvyškom trhu VPN. Na konci vás už nebudú môcť prenasledovať žiadne tajomstvá ani drobná tlač.

2. Žiadne úniky, žiadne vírusy = bezpečné použitie

Úniky DNS a WebRTC dávajú používateľom falošný pocit bezpečia.

V skutočnosti nevieš, že existujú. Nemôžete vedieť, kedy k nim dôjde.

Jediným spôsobom, ako ich zistiť, je aktívne skontrolovať IP adresu, ktorú zobrazuje váš klient, s tou, ktorú každý test skutočne vidí.

Obaja sa lepšie zhodujú.

Pretože ak nie, znamená to, že všetci ostatní, ktorí sledujú toto spojenie, môžu tiež vidieť, kde sa skutočne nachádzate.

Testy úniku Windscribe sa zobrazujú v stĺpci Pros z dobrého dôvodu:

Počas piatich testov sa nezistili žiadne netesnosti.

Výsledok testu tesnosti WebRTC:

skúška tesnosti webrtc na vetre

Výsledok skúšky tesnosti IP:

skúška netesnosti vo vetre IP

Výsledok testu úniku DNS:

dns test skúšok netesnosti

Výsledok netesnosti 5

skúška tesnosti 5 1

Iba na trojnásobnú kontrolu sme spustili aj ich inštalačné súbory prostredníctvom VirusTotal.com, aby ste sa uistili, že ste nevystavili svoje zariadenia žiadnemu inému skrytému škodlivému softvéru..

Tieto testy tiež vyšli čisté. Tri fandenia pre Windscribe.

Virtuálna kontrola 1

3. Funkcia Windflix na obídenie obmedzení Netflix

Normálne servery Windscribe s Netflixom nebudú fungovať (pri testovaní máme nulu z troch).

To nie je nezvyčajné, keď pracujete so službou VPN. Netflix je najväčším nepriateľom VPN na svete. Nebolo to vždy tak. Na začiatku bolo odblokovanie obsahu Netflix jednou z hlavných výhod používania VPN. Streamujúci gigant geo-zámky svoj obsah, z krajiny na krajinu. Niekto v Japonsku by mal napríklad úplne inú knižnicu Netflix ako niekto v Kanade.

Spočiatku to nebol problém. Niekto v Kanade by sa jednoducho pripojil k svojej VPN, vybral server v Japonsku a WHAMMO, obťažujú japonský obsah Netflix.

Nakoniec, niekto v Netflixe zachytil vietor a neboli šťastní. Spoločnosť bojovala proti VPN a nasadila jednu z najintuitívnejších služieb detekcie VPN na svete. Teraz, keď sa používatelia VPN pokúsia získať prístup k svojim obľúbeným programom z celého sveta, stretávajú sa s čiernou obrazovkou osudu Netflix.

Windscribe pracuje s Netflixom

Keď nájdete VPN, ktorá odblokuje Netflix, je to skutočne šťastný deň. Preto sme venovali celú stránku nášho webu VPN, ktoré pracujú s Netflixom. Našťastie je Windscribe na tomto zozname, napriek nášmu počiatočnému zlyhaniu.

Je to preto, že Windscribe má niekoľko špeciálnych serverov „Windflix“. Niektoré z nich skutočne dokážu pracovať s Netflixom, ale nie všetky.

Momentálne existujú štyri servery Windflix. Nachádzajú sa v USA, Veľkej Británii, Kanade a Japonsku. Testovali sme všetky štyri a získali sme povzbudivé výsledky.

Tri servery Windflix, ktoré sme vyskúšali, fungovali dokonale.

 • WINDFLIX USA (New York - Radiohall)
 • WINDFLIX UK (Londýn - Kanál)
 • WINDFLIX JP (Tokio - Kaiju)

Kanadský server Windflix bohužiaľ nefungoval s Netflixom, keď sme ho naposledy testovali v auguste 2019.

Pointa je, že môžete streamovať Netflix pomocou Windscribe. Ak chcete byť úspešní, musíte použiť správny server Windflix kompatibilný s Netflix. (Len Kanadský.)

4. Torrenting je povolený

Sieť VPN vám môže pomôcť chrániť torrentingové relácie a vytvoriť tak nepriepustný tunel okolo vášho internetového pripojenia, aby vás ochránil.

Sieť VPN vám však nebude k ničomu, ak nebude fungovať bez obmedzenia.

Niektorí začínajú odrádzať od zákazu torrentingu alebo ho zakazujú, aby sa ubezpečili, že nespadajú do problémov so sťažnosťami podľa zákona DMCA. Iní budú ponúkať torrenting servery, ale iba ich hrsť je prinajlepšom.

Kde padá Windscribe?

Technicky to umožňujú. Toto je vyhlásenie zo stránky FAQ pokiaľ ide o torrentovanie:

Pravidlá torrentu týkajúce sa vetrania

Majú tiež návody, ako nakonfigurovať nasledujúcich klientov torrent:

 • uTorrent
 • potopa
 • qBittorrent
 • Vuze

Nie všetky servery však podporujú torrenting.

Torrenting 2 1

To sa týka jednotlivých krajín a ich postoja k digitálnym autorským právam.

Takže áno, môžete použiť Windscribe na zamknutie torrentov. Najskôr si však prečítajte servery, aby ste sa uistili, že nájdete niektoré z nich prístupné pre P2P, ktoré sú relatívne blízko vás.

5. Podporuje viac zariadení na väčšine platforiem

Toto môže byť jeden z najlepších aspektov Windscribe.

Majú vstavané aplikácie pre takmer každú predstaviteľnú platformu.

Patria sem základy, ako napríklad Windows, Mac, iOS a Linux. Vzťahuje sa však aj na prehliadače s prehliadačmi Chrome, Firefox a Opera. Navyše si tiež hodia do niekoľkých aplikácií inteligentnej televízie pre Amazon, Nvidia Shield a Kodi.

Jo, a môžete tiež pripojiť neobmedzené množstvo zariadení.

Docela úžasné, správne?

Sú tiež kompatibilné so smerovačmi, bude to však vyžadovať niekoľko manuálnych krokov, ktoré vám umožnia prejsť štandardnou možnosťou OpenVPN ako riešenie..

Prostredníctvom týchto smerovačov môžete tiež pripojiť herné konzoly. Inak nie sú k dispozícii žiadne preddefinované možnosti, ktoré by ukazovali, klikali a inštalovali.

Nakoniec Windscribe pracuje s TOR, ale iba prostredníctvom samostatnej aplikácie a nie prostredníctvom rozšírení prehľadávača VPN.

6. Užívateľsky prívetivá aplikácia

Stiahli sme aplikácie Windscribe do zariadení Windows aj Android.

Pri prvom sťahovaní aplikácie do stolného počítača sa dostanete na stránku sťahovania, ktorá obsahuje množstvo možností platformy dostupných pre používateľov Windscribe.

Stiahnite si stránku pre Windscribe VPN

Na účely tejto kontroly sme vybrali aplikáciu pre počítače so systémom Windows. Skôr než sa sťahovanie skutočne začne, zobrazí sa otázka, akú inštaláciu chcete.

Stiahnite si štýl pre VPN Windscribe

Odporúča sa rýchla inštalácia. Umožňuje vám nainštalovať klienta VPN bez toho, aby ste museli mikromanažovať všetky malé rozhodnutia, pričom by ste mali dôverovať predvoleným nastaveniam Windscribe..

Toto je ideálne riešenie pre niekoho, kto je novým v používaní VPN a chce rýchlu a jednoduchú inštaláciu. Ak si vyberiete vlastnú inštaláciu, budete mať kontrolu nad všetkými cieľmi procesu inštalácie. Ak ste skúseným profesionálom a ste veľmi konkrétni o svojom počítači a o tom, ako sú nainštalované programy, venujte viac času na prispôsobenie inštalácie.

Vybral som rýchlu inštaláciu. Tento proces som načasoval a spustil sa o 9,2 sekundy od času, keď som klikol do času otvorenia siete VPN na obrazovke môjho počítača..

Po nainštalovaní siete VPN som si vytvoril svoj účet. Bolo to tiež jednoduché. Vyberte používateľské meno a heslo a je dobré ísť. Ak máte obavy o ochranu súkromia, nemusíte zadávať e-mailovú adresu.

Vytvorenie účtu pre Windscribe VPN

Informačný panel účtu je vašou ďalšou zastávkou. Tu môžete skontrolovať informácie o svojom účte, inovovať svoju službu a získať prístup k niektorým ďalším funkciám, ako je R.O.B.E.R.T., služba blokovania škodlivého softvéru a reklamy alebo presmerovanie portov..

Klient VPN je jednoduchý a malý. Ako vidíte na obrázku nižšie, nie je tu veľa zložitých prvkov, ktoré by ste mohli preosiať.

Aplikácia Windscribe

Na pravej strane je veľké kruhové tlačidlo. Toto je tlačidlo, na ktoré kliknete, aby ste sa spojili so službou Windscribe. Spravili ho veľkým a centralizovaným, aby ste si ho nemohli nechať ujsť. 

Tlačidlo pre pripojenie VPN Windscribe

Na spodnej strane je ich funkcia brány firewall. Môžete ho vypnúť a zapnúť pomocou tlačidla vpravo dole. Firewall funguje ako funkcia vypínača zabíjania a ukončuje vašu reláciu, ak je ohrozená únikom. Po pripojení k službe sa firewall okamžite zapne. Nebudete mať prístup k internetu počas niekoľkých sekúnd, ktoré je potrebné na pripojenie.

Firewall pre Windscribe VPN

Zoznam serverov nájdete na ľavej strane. Po kliknutí naň sa dostanete do rozbaľovacej ponuky, ktorá vám umožní vybrať si ktorúkoľvek zo 66 krajín, ktoré majú servery Windscribe. Každú krajinu môžete rozšíriť tak, aby ste si vybrali server podľa vášho výberu, alebo kliknite na samotnú krajinu, aby si Windscribe pre vás vybral.

Výber servera pre VPN Windscribe

Keď ste odpojení od služby Windscribe, celá aplikácia je sfarbená sivou farbou. Po úspešnom pripojení uvidíte, že sa zmení na modrú, napríklad na obrázku nižšie.

Pripojená sieť VPN Windscribe

Pripojenie bolo hračkou a trvalo len pár sekúnd. Po vstupe som mohol voľne používať internet a meniť servery podľa vlastnej vôle.

Ďalej sme do systému Android nainštalovali súbor Google Play s veľkosťou 12,30 MB a boli v prevádzke okamžite.

Náš posledný test aplikácie pre stolné počítače ukázal skúsenosť konzistentnú s tým, čo sme videli pri poslednej kontrole. Pokiaľ však ide o mobilnú aplikáciu, urobili jednoznačne veľa práce.

Tu je obrázok, ako vyzerala mobilná aplikácia, keď sme prvýkrát preskúmali aplikáciu Windscribe.

Mobilná aplikácia WindScribe

Tu je v auguste 2019.

Mobilná aplikácia Windscribe

To je celkom veľký rozdiel. Zmeny sú však viac než len estetické.

Keď sme túto službu prvýkrát vyskúšali, mobilná aplikácia mala prístup iba k 56 serverom Windscribe. Teraz má plný prístup do všetkých 155 servisných oblastí vo všetkých 66 krajinách.

Podobne ako v prípade desktopového klienta sa mobilná aplikácia Windscribe po pripojení zmení na modrú.

Pripojenie mobilnej aplikácie Windscribe

Ďalšou skvelou funkciou je, že príznak na obrázku hlavičky sa mení v závislosti od krajiny, s ktorou ste pripojení. Pozrite sa, čo sa stane, keď sa pripojíte k kanadskému serveru.

Winscribe Mobile App Canada

Celkovo bola použiteľnosť bezproblémová a pri aplikácii nedošlo k žiadnym závažným problémom, oneskoreniam ani zlyhaniam.

Nevýhody Windscribe

Windscribe je pomalý.

Podpora zbytočná.

A sú trochu drahý.

Najmä ak nemáte prístup ku všetkým serverom, ku ktorým by ste mali mať prístup.

Zmätili ste tú poslednú časť? Nebuď.

Vysvetlím to v nasledujúcich niekoľkých častiach.

1. Kanadská jurisdikcia vo vnútri piatich očí

Windscribe sa nachádza v lokalite Toronto.

Kanada je zakladajúcim členom Jurisdikcia 5 očí to sa datuje do druhej svetovej vojny. Samotné nie je skvelé. Ale čo je ešte horšie, ak si uvedomíte, že táto aliancia znamená, že USA a Spojené kráľovstvo môžu mať svoje špinavé ruky na vašich osobných údajoch.

A Windscribe by nemal inú možnosť, ako vyhovieť, keby bol nútený.

Šance sú nepochybne malé.

Ale je tu šanca.

To je riziko, s ktorým musíte pohodlne bývať.

2. Znižuje vaše internetové pripojenie na menej ako 50%

Výkon servera Windscribe ich umiestnil na spodnú tretinu našich rebríčkov na 51 (zo 78).

Toto hodnotenie bolo priamym výsledkom kombinovaného skóre servera.

Najprv si vezmeme referenčné hodnoty, aby sme zistili, ako nevyzerané internetové pripojenie vyzerá. Tu bol náš:

Test rýchlosti bez poskytovateľa VPN

Po druhé, začíname sa pripájať k serverom Windscribe po celom svete, aby sme získali priemerné hodnoty. Tu je to, čo sme našli.

Skúška rýchlosti vetra v EÚ

Americký centrálny server

 • ping: 140 ms
 • Rýchlosť sťahovania: 29,74 Mbps (70% pomalšie)
 • Rýchlosť nahrávania: 2,07 Mbps (o 96% pomalšie)

UK Server

 • ping: 46 ms
 • Rýchlosť sťahovania: 17,25 Mb / s (82% pomalšie)
 • Rýchlosť nahrávania: 4,86 ​​Mb / s (91% pomalšie)

EU Server

 • ping: 92 ms
 • Rýchlosť sťahovania: 42,97 Mbps (56% pomalšie)
 • Rýchlosť nahrávania: 5,12 Mb / s (o 90% pomalšie)

Servery Windscribe boli vo všetkých smeroch neustále pomalé. Rýchlosť nahrávania bola obzvlášť nebezpečná, v každom prípade spomalenie rýchlosti nad 90%. Na tieto rýchlosti sme dokonca použili účet „Premium“!

Nemali by ste obetovať výkon až do 90%. Nemusíte ani, keď sú k dispozícii všestranné možnosti, ako sú ExpressVPN a Astrill.

3. Nie všetky 480+ servery sú aktívne

Ok. Tu sa začína objavovať nesúlad servera.

Podľa oficiálnych záznamov má Windscribe prístup k 480+ serverom vo viac ako 50 krajinách.

Nie zlé.

Nie je to nič v porovnaní s 2 000+ od ExpressVPN, 3 200+ serverov zo súkromného prístupu na internet alebo dokonca 5 200+ serverov od NordVPN.

Celkový počet serverových sietí okolo ~ 500 je však úctyhodný. Znamená to, že by ste mali mať veľa možností, ako rýchlo nájsť rýchle servery.

To je, ak sú všetky k dispozícii.

Čo z nejakého zvláštneho dôvodu nie je prípad serverov Windscribe.

Skontrolovať to:

Žiadny server na Novom Zélande 1

Huh?

Tento obrázok je na ich webových stránkach.

Ukazuje Nový Zéland ako umiestnenie servera. K dispozícii je však nula z nulových serverov.

Takže v skutočnosti máte prístup iba k zlomku propagovaných serverov.

To okrem už obmedzeného počtu dostupných pre mobilné zariadenia (v porovnaní s počítačom) spôsobuje, že čísla serverov Windscribe sa zdajú byť v najlepšom prípade nespoľahlivé, alebo v najhoršom prípade ležať priamo..

4. Sporná podpora (pomocou robotov)

Niektoré spoločnosti VPN stále žijú v dobe kamennej zákazníckej podpory.

Ponúkajú iba časté otázky, fóra alebo systémy založené na vstupenkách, ktoré môžu trvať niekoľko dní, kým získajú odpoveď.

Windscribe, v porovnaní, obsahuje chatbot.

Úžasné!

Nakoniec jednoduchý a rýchly spôsob, ako získať jednoduché otázky.

Boli sme veľmi nadšení, že sme sa opýtali „Garryho“ na toto číslo lichej nulovej adresy servera na Novom Zélande.

Tu bola jeho odpoveď:

Garry chatbot response windscribe 1

Um. ok?

Na našu otázku sme naozaj neodpovedali.

A, bohužiaľ, „Garry“ to nikdy neurobil. Stále opakoval irelevantné odpovede, ktoré sa nezhodovali presne s otázkou, ktorú sme položili.

neužitočný.

Odtiaľ sme sa museli vrátiť späť v čase a dostať sa cez podporný lístok.

O desať hodín neskôr sme dostali túto odpoveď:

Windscribe zákaznícky test

GARRY! JE TO U?!

Ďalšia automatizovaná, irelevantná odpoveď. Tentokrát od Arthura, britského kráľa.

Áno, dostávam referenciu. Nie, nenúti ma to k lepšiemu. Okrem toho je Windscribe kanadskou spoločnosťou. Takže prekliaty odkaz ani nedáva zmysel.

Keď sme hotoví masochisti, poslali sme ďalšiu otázku. Táto odpoveď trvala 20 hodín.

Test zákazníckej podpory Windscribe 2

fuj.

Nie. Kvit. Obťažovať.

Windscribe VPN Náklady, plány & spôsob platby

windscribe možnosti cien

Windscribe má tri platené plány.

Mesačná cena klesá okolo polovice toho, čo ste očakávali, na 9 dolárov mesačne. Keďže ročný plán ponúka masívnu zľavu nad 55%+.

Ročný plán je 4,08 USD mesačne a v neposlednom rade možnosť „Vypracovať plán“ stojí 1,00 USD za použité miesto.

Možnosti platby zahŕňajú PayPal, kreditnú kartu a bitcoín.

Ak nie ste z akéhokoľvek dôvodu spokojní, môžete požiadať o vrátenie platby.

VUT v Brne a to je veľká ale:

 • Musíte požiadať o vrátenie platby do troch dní od zakúpenia programu
 • Počas tohto obdobia nemôžete použiť viac ako 10BG šírky pásma

Vrátenie poplatkov za WindScribe 1Pravidlá vrátenia platby za veterný vietor

Aby som bol úprimný, jedná sa o dosť hroznú politiku vrátenia dane.

Ak máte akékoľvek pochybnosti, neprihlasujte sa. Namiesto toho sa skôr, ako sa pustíte, choďte trochu ďalej s voľnou možnosťou. Pretože po zaplatení sú vaše peniaze v podstate preč.

Nezabudnite, že bezplatná voľba umožňuje mesačne prístup iba k 14 umiestneniam servera a 10BG údajov.

Nebuď tiež naivní.

„VPN zadarmo“ prichádzajú na vlastné riziko. Veľa z nich.

Kupujúci si teda dávajte pozor.

Odporúčame Windscribe?

Nie. Neodporúčam si ho kúpiť.

Windscribe je celkom dobrá voľba, ak je pre Netflix priateľský na prvom mieste zoznamu.

Ich protokoly, šifrovanie a logovanie sú tiež legitímne. A my sme milovali kompatibilitu platformy.

Ale existuje veľa ďalších znepokojujúcich príznakov, ktoré sme zažili.

Rýchlosti servera boli pre začiatočníkov trvalo pomalé. A to je zlé znamenie, ak sa snažíte streamovať filmy Netflix. Netflix a Chill by boli viac ako Netflix a ja idem domov.

Potom existovali naliehavejšie obavy.

Homebáza v Toronte tiež nie je vhodná na uchovávanie vašich súkromných informácií ako súkromných.

A zákaznícka podpora bola úplne zbytočná. (Poďte ku mne Garry.)

Cenotvorba spoločnosti Windscribe vám tiež neprináša žiadne výhody. Sú na špičkovej úrovni spektra, napriek tomu, že nemajú prístup k „všetkým“ svojim serverom.

Na začiatok stránky je zásada vrátenia platby iba v mene. V žiadnom prípade nezískavate peniaze, pokiaľ kráčate neuveriteľne jemnou líniou 72 hodín.

Ak chcete lacné, existuje veľa lacnejších možností VPN.

V opačnom prípade stačí začať na začiatku tohto zoznamu a postupovať ďalej.

Už ste niekedy použili Windscribe? Ak áno, aká bola vaša skúsenosť? Vždy ma zaujíma, čo hovoria ostatní nadšenci o sieťach VPN, ktoré kontrolujem. Dajte mi vedieť nižšie.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me