Najlepšie VPN služby (2020)

Najlepšie porovnanie VPN


Existuje viac ako tisíc VPN služieb (bezplatných aj platených), ktoré prichádzajú a odchádzajú.

Každý z nich vyzerá rovnako, znie rovnako, ponúka rovnaké funkcie a sľubuje, že vaše pripojenie zostane úplne bezpečné a anonymné.

Ako však nájsť najlepšiu VPN?

S toľkými predpojatými recenziami VPN, ktoré vyplnia web, môže byť ťažké rozlíšiť skutočnosť od fikcie založenej na zisku.

Na serveri TheBestVPN.com sme doteraz testovali a preskúmavali viac ako 70 populárnych služieb VPN. Každá recenzia obsahuje základné informácie o VPN, hĺbkový vzhľad, test rýchlosti a nevýhody / výhody.

Tu sú najdôležitejšie faktory VPN, ktoré sme porovnali:

 • Rýchlosť sťahovania
 • Ochrana osobných údajov a bezpečnostné prvky / nedostatky
 • Pravidlá súdnej právomoci a ťažby dreva
 • Torrenting a Netflix dostupnosť
 • Použiteľnosť a podpora
 • náklady

Podrobný postup kontroly nájdete tu.

Najlepšie VPN pre ochranu súkromia a bezpečnosť online

Najlepšie siete VPN neuchovávajú žiadne záznamy o navštívených webových stránkach ani o stiahnutých súboroch. Zakrývajú vašu IP adresu za prijateľnú cenu. A ponúkajú veľa serverov bez obmedzení na celom svete, takže môžete streamovať obsah Netflix alebo používať torrenting voľne.

Bez ďalších zmien je tu 10 najlepších sietí VPN v roku 2020:

1. NordVPN - najlepšia „všestranná“ VPN (3,49 USD / mesiac)

Rebríček 1 zo 78 VPN

Domovská stránka nordvpn

Veci, ktoré sa nám páčili:
+
Rýchle servery (5 646)
+ Torrenting / P2P je povolený
+ Pracuje s Netflixom
+ Prísne zásady denníkov
+ Ľahko použiteľné aplikácie VPN
+ Dvojité šifrovanie údajov
+ Nenašli sa žiadne úniky IP / DNS

To, čo sa nám nepáčilo:
- Zľavy len na dlhšie odbery

Kompatibilné s:
Spoločnosť NordVPN je založená mimo Panamy a je to jeden z najbezpečnejších systémov VPN, s ktorým by ste sa niekedy mohli stretnúť. To je dôvod, prečo to bola neustále naša najlepšie hodnotená služba.

Počet serverov spoločnosti NordVPN je pozitívny, pričom viac ako 5 600 serverov je rozmiestnených vo viac ako 60 rôznych krajinách. Toto je najúplnejší zoznam serverov, aký sme videli medzi našimi poskytovateľmi VPN. Spoločnosť NordVPN berie bezpečnosť vážne. Majú službu, ktorú nazývajú „dvojitá VPN“. Táto funkcia vyžaduje dva rôzne servery a kombinuje ich do jedného pre dvojnásobné šifrovanie a ultra bezpečné pripojenie..

Ich užívateľsky prívetivé aplikácie VPN sú úplne nabité prepínačom kill, ktorý chráni vaše dáta pred pádom do nesprávnych rúk.

Spoločnosť sa nachádza v Panama City. Verte tomu alebo nie, umiestnenie je dôležité, pokiaľ ide o váš výber VPN. Rôzne oblasti majú rôzne zákony na ochranu súkromia a mesto Panama sa práve stalo, že spadá do územia priateľského k súkromiu. Je známe, že niektorí poskytovatelia VPN udržiavajú protokoly vašej činnosti (napríklad adresy IP alebo časové značky). NordVPN nie. Vládne agentúry môžu tieto informácie použiť na sledovanie vašej činnosti, takže je veľká časť, že naša VPN služba číslo jedna je anonymná.

Vynikali aj v našej sérii praktických testov.

Dá sa bezpečne povedať, že spojenie je pevné, pretože sa zistili nulové úniky (žiadne IP / DNS / WebRTC). Táto služba tiež funguje dobre s torrentovaním a obchádzaním geografických obmedzení určitých stránok, ako je Netflix. Päť zo šiestich serverov, ktoré sme testovali, bolo úspešných v odblokovaní systému Netflix.

Na takmer akúkoľvek platformu, ktorú si viete predstaviť, môžete pripojiť súčasne až šesť zariadení, vrátane Android, ChromeOS, iOS, Windows, Mac, Linux alebo dokonca smerovača. 3-ročný záväzok tiež zníži náklady z 11,95 dolárov mesačne na iba 3,49 dolárov.

Iba nevýhoda? Zľavy fungujú iba pri dlhších odberoch. Našťastie majú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí „bez otázok“.

Navštívte stránku NordVPN.com
... alebo si prečítajte našu recenziu spoločnosti NordVPN

2. Surfshark - najlepšia „lacná“ sieť VPN (1,99 USD / mesiac)

Poradie č. 2 zo 78 VPN

úvodná stránka surfshark

Veci, ktoré sa nám páčili:
+ Prísne zásady denníkov
+ Neobmedzené zariadenia
+ Torrenting je povolený

+ Odblokuje geo-obmedzenia systému Netflix
+ Bezpečný
+ Doplnky: Multihop & Ad-blokátor

To, čo sa nám nepáčilo:
- Priemerná rýchlosť

Kompatibilné s:
Surfshark obsahuje viac ako 1 000 serverov v 60 rôznych krajinách. Surfshark navyše poskytuje niektoré z najmodernejších možností šifrovania a protokolov, ktoré sú dnes k dispozícii. Je vybavený AES-256-GCM cez OpenVPN a IKEv2 / IPSec.

Surfshark je jedným z najnavštevovanejších VPNS na odblokovanie Netflixu. Testovali sme šesť rôznych serverov, aby sme zistili, ako fungujú so službou svetového premiéra a každý z nich fungoval dokonale. Jeho aplikácie sú vybavené požitkami priateľskými k súkromiu, ako napríklad prepínač zabíjania, ktorý chráni vašu pravú IP pred únikom, ako aj Multihop.

Zahŕňajú aj službu s názvom Whitelister. To vám umožní vybrať niekoľko webových stránok, ktoré budú schopné obísť tunel VPN a pracovať z vašej normálnej adresy IP. Ak ste sa pokúsili získať prístup k svojim bankovým informáciám, keď ste boli pripojení k serveru na polceste po celom svete, vaša finančná inštitúcia by pravdepodobne označila aktivitu a zablokovala by vás z vášho účtu. Pomocou služby Whitelister môžete predchádzať týmto problémom a pristupovať k citlivým údajom bez toho, aby ste sa museli odpojiť od služby VPN.

Surfshark je tiež jedným z mála poskytovateľov, ktorých sme videli, ktorí ponúkajú neobmedzené pripojenie zariadení. To znamená, že neexistujú žiadne umelé limity, ktoré by vás prinútili kúpiť si viac ako jeden účet.

Torrenting a P2P sú úplne povolené. Aplikácia je veľmi nízka hmotnosť a jednoduché použitie.

Táto služba je k dispozícii pre takmer každé zariadenie, ktoré sa dnes používa. Môžete ho použiť na Windows, Mac, Linux, iOS a Android. Surfshark sme prešli šiestimi rôznymi testami tesnosti a nenašli sme žiadne úniky.

Funkcia „Camouflage Mode“ spoločnosti Surfshark ich tiež robí jedinečnými v porovnaní s inými sieťami VPN. Keď je zapnutý, režim maskovania robí používanie VPN tak zložitým, že ani váš poskytovateľ internetových služieb nebude schopný povedať, že používate VPN.

Nakoniec, cena, ktorú platíte za dvojročný plán, je najlacnejšia, akú sme našli. Pri záväzku na 24 mesiacov platíte mesačne iba 1,99 dolárov. Je to rovnako cenovo dostupné, ako sa dá. Ak sa vám táto služba nepáči, máte k dispozícii 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Žiadna služba VPN však nie je stopercentne dokonalá. Počas našich testov boli rýchlosti nekonzistentné a ich servisná sieť je v porovnaní s mnohými konkurentmi výrazne menšia.

Navštívte stránku Surfshark.com
... alebo si prečítajte našu recenziu Surfshark

3. ExpressVPN - najlepší výkon streamovania (6,67 USD / mesiac)

Poradie číslo 3 zo 78 VPN

domovská stránka expresvpn

Veci, ktoré sa nám páčili:
+ Podporuje VŠETKY zariadenia
+ Rýchle servery (minimálna strata rýchlosti)

+ Odblokovanie siete Netflix USA
+ Torrenting a P2P sú povolené
+ Nenašli sa žiadne úniky DNS / IP
+ Veľmi jednoduché a ľahko použiteľné
+ Žiadne záznamy

To, čo sa nám nepáčilo:
- Drahšie ako súperi

Kompatibilné s:
ExpressVPN bola založená nedávno v roku 2009 a nachádza sa na Britských Panenských ostrovoch. Ide o masívne populárnu službu VPN z dobrých dôvodov. Neustále vyzýva spoločnosť NordVPN na číslo VPN slotu číslo jedna.

Predplatné ExpressVPN vám umožní prístup k viac ako 3 000 rýchlym serverom umiestneným v 160 rôznych mestách v 94 krajinách.

Táto VPN poskytuje množstvo protokolov (OpenVPN, IPSec) & IKEv2, okrem iného) všetky vybavené najnovšími a najväčšími šifrovacími štandardmi (AES-256). Vďaka tomu je ExpressVPN ideálny pre takmer každé zariadenie. Každé mesto vybavené serverom ExpressVPN vám ponúka rôzne možnosti týkajúce sa bezpečnostných štandardov. Na výber je šesť rôznych štandardov, ale nie všetky sú dostupné v každom meste.

Nenašli sme žiadne úniky adries IP, DNS alebo WebRTC a ich inštalačné súbory boli čisté pred škodlivým softvérom alebo vírusmi.

Aplikácia ExpressVPN je nielen ľahko použiteľná, ale prichádza so zabudovaným prepínačom kill, ktorý automaticky ukončí vašu reláciu, ak dôjde k narušeniu bezpečnosti. Ich politika bez protokolovania v skutočnosti znamená žiadne protokolovanie. Navyše ich umiestnenie na Britských Panenských ostrovoch ich stavia mimo akékoľvek dohody o zdieľaní spravodajských informácií.

Torrenting aj Netflix fungujú hladko, bez obetovania výkonu alebo rýchlosti. V skutočnosti sú jednou z najrýchlejších sietí VPN, ktoré sme doteraz skontrolovali.

Jediná nevýhoda? Je to trochu drahá strana. Mesačné plány ponúkané spoločnosťou ExpressVPN začínajú od 6,67 do 12,95 dolárov mesačne. Cena 6,67 dolárov si vyžaduje predplatné na 15 mesiacov a prichádza s tromi bezplatnými mesiacmi. Toto je malá cena, ktorá sa platí za vynikajúci výkon takmer v každej kategórii.

ExpressVPN je presvedčený o kvalite služby a ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí používateľom, ktorí nie sú spokojní s poskytovanou službou.

Navštívte stránku ExpressVPN.com
... alebo si prečítajte našu recenziu ExpressVPN

4. PerfectPrivacy - neobmedzené pripojenie (8,95 $ / mesiac)

Poradie číslo 4 zo 78 VPN

domovská stránka dokonalého súkromia

Prečítajte si našu recenziu týkajúcu sa ochrany osobných údajov

Veci, ktoré sa nám páčili:
+ Žiadne zásady denníkov
+ Jurisdikcia Švajčiarska
+ Pracuje s Netflixom
+ Torrenting je povolený
+ Neobmedzené zariadenia

To, čo sa nám nepáčilo:
- Najdôležitejšie VPN, ktoré sme skontrolovali
- Priemerná rýchlosť sťahovania

Presne viete, čo získavate z produktu s názvom „Perfect-Privacy“.

Ich zásady protokolovania sú legitímne: Žiadne z vašich osobných údajov nie sú monitorované ani uložené.

Perfect-Privacy tiež ponúka spojenie bez úniku s najlepšími možnosťami šifrovania a protokolu AES-256 vo svojej triede, ktoré zahŕňajú OpenVPN, IPSec a SSH..

Ale najlepšie na tom je?

Neobmedzené pripojenia.

Väčšina ostatných konkurentov v ľubovoľnom čase povolí iba malú hŕstku, napríklad pripojenie troch až piatich zariadení. To znamená, že môžete pripojiť čokoľvek, čo beží na Windows, Linux, Mac, iOS, Android, IPTV alebo dokonca smerovače. Vďaka tomu by bolo perfektné aj pre tímy alebo organizácie.

Na väčšine serverov je povolený tok torrentov. Existuje niekoľko serverov, ktoré blokujú prístup P2P. Použitie Tor je povolené aj pri používaní Perfect-Privacy. Netflix pracoval na jednom z piatich serverov, ktoré sme vyskúšali (jeden na Veľkej Británii).

Existovalo však niekoľko nedostatkov. Rýchlosti boli priemerné, nie také rýchle ako niektoré z našich ďalších možností. Sú pod jurisdikciou Švajčiarska, čo je všeobecne dobré pre ochranu súkromia (a protokolov). Je však známe, že spolupracujú s krajinami podliehajúcimi jurisdikcii piatich očí.

V neposlednom rade ich zoznam serverov nie je príliš pôsobivý. Funkcia Perfect-Privacy má 58 serverov iba v 26 krajinách. To je veľmi nízke v porovnaní s väčšinou našich najlepších sietí VPN.

Ďalšou nevýhodou tejto služby je tvorba cien.

Zatiaľ čo väčšina jej hlavných konkurentov si udržiava relatívne nízke ceny, mesačná cena 8,95 - 12,99 dolárov za Perfect-Privacy je na vyššej hranici spektra. (Aj keď pri pripojení desiatok zariadení to vyzerá oveľa lepšie.) V tomto ohľade došlo k určitému pozitívnemu pohybu. Mesačné predplatné stálo naraz 14,75 dolárov a nedávno sa znížilo na 12,99 dolárov. Stále ich môžete vyskúšať, pretože ak nebudete spokojní so službou, vrátia vám peniaze do 7 dní od predplatného..

Navštívte Perfect-Privacy.com
... alebo si prečítajte našu kontrolu perfektného súkromia

5. IPVanish - Bezpečné & Rýchla, založená na USA, žiadna živá podpora (6,49 $ / mesiac)

Poradie číslo 5 zo 78 VPN

ipvanish homepage

Prečítajte si našu recenziu IPVanish

Veci, ktoré sa nám páčili:
+ Dobrá rýchlosť sťahovania
+ Žiadne zásady protokolovania
+ Pracuje s Netflixom a umožňuje torrentovanie
+ Podpora všetkých zariadení
+ 10 Súčasné pripojenia

To, čo sa nám nepáčilo:
- Patrí do StackPatch (veľká spoločnosť so sídlom v USA)

- Pomalá podpora zákazníkov
- Vysoká cena

S IPVanish majú zákazníci prístup k viac ako 1300 serverom umiestneným na 75 rôznych miestach po celom svete.

Prostredníctvom tejto VPN sú podporované všetky hlavné bezpečnostné protokoly. Používajú bankové šifrovanie AES-256, ktoré zaisťuje, že vás nikto nebude môcť sledovať. IPVanish je možné používať naraz až na piatich zariadeniach Windows, Mac, iOS alebo Android. Poskytujú tiež až 10 súčasných pripojení. Na pripojenie servera alebo šírku pásma nie sú stanovené žiadne obmedzenia.

Netflix pracoval na jednom zo štyroch testovaných serverov. Aj keď sa na svojich webových stránkach pohybovali ako najrýchlejšia sieť VPN na svete, celkovo sme ich umiestnili na 26. mieste v našom rýchlom zozname. To je zatiaľ viac ako 78 recenzií. To je stále vynikajúca rýchlosť, ktorá prevyšuje viac ako 50 ďalších služieb.

Tu je niekoľko najväčších nevýhod, ktoré sme si všimli.

Ceny IPVanish sú pri niektorých svojich dlhodobých plánoch v porovnaní s inými službami rovnakej veľkosti mierne vysoké. Pohybujú sa od 6,49 do 10 dolárov mesačne. Ich ceny sa pohybovali nad 10 dolárov za mesiac bez záväzného obdobia, preto sme radi, že sa pohybujú správnym smerom. Na šťastnejšiu poznámku ponúkajú 7-dňovú záruku vrátenia peňazí, takže si ich môžete vyskúšať a ak sa vám táto služba nepáči, požiadajte o vrátenie peňazí..

Nepodporujú Tora a odrádzajú od torrentovania, takže sa na to tiež nespoliehajte. Ich zákaznícky servis bol počas našich testov nespoľahlivý.

Sú tiež umiestnené v jurisdikcii priateľskej k piatim očiam, čo znamená, že úrady môžu požadovať vaše osobné informácie a zdieľať ich medzi USA, Spojenými štátmi, Kanadou, Novým Zélandom a Austráliou..

Navštívte stránku IPVanish.com
... alebo si prečítajte našu recenziu IPVanish

6. Mullvad - proces anonymnej registrácie (5,00 € / 5,45 USD)

Poradie číslo 6 zo 78 VPN

Domovská stránka mullvad

Prečítajte si našu recenziu Mullvad

Veci, ktoré sa nám páčili:
+ Anonymný registračný proces

+ Žiadne zásady protokolovania
+ Dobrá rýchlosť

+ Šifrovanie podľa priemyselného štandardu (256 AES)
+ Zabudovaný vypínač zabíjania

To, čo sa nám nepáčilo:
- Žiadna aplikácia pre iOS / Android

- Nie je to veľmi užívateľsky prívetivá aplikácia
- Priemerná podpora zákazníkov

Mullvad ponúka prehliadanie webových stránok bez prihlásenia pre akékoľvek zariadenie Windows, Mac alebo Linux (až päť súčasných pripojení).

Ich šifrovanie AES-256 s protokolmi OpenVPN a WireGuard bolo tiež IP & Bez úniku DNS v každom z našich šiestich testov.

Rýchlosti servera Mullvad dokonca zablokovali naše desiate miesto a prekonali viac ako 70 ďalších sietí VPN. To je obzvlášť pôsobivé, keď si uvedomíte, že ich softvér VPN vás vráti iba 5,45 dolárov mesačne. Ak so službou nie ste spokojní, ponúkajú vám 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Používanie tejto aplikácie bolo mätúce, ale vďaka nedávnym aktualizáciám je táto aplikácia jednoduchá a efektívna. Je to jedna z VPN, ktorú môže používať ktokoľvek, bez ohľadu na úroveň zručností.

Jednou z definujúcich vlastností Mullvadu je spôsob pripojenia vás k ich službám ako švajčiarska banka. Na registráciu do Mullvadu nepotrebujete žiadne identifikačné údaje. Nepotrebujete ani e-mailovú adresu. Jednoducho sa zaregistrujete a Mullvad vám poskytne náhodne vygenerované číslo účtu.

Pokiaľ ide o streamovanie, testovali sme niekoľko serverov so sídlom v Mullvade v USA a všetky boli zablokované pre Netflix. Úspešne sme však odblokovali server vo Veľkej Británii, takže je možné prekonať zákaz siete VPN spoločnosti Netflix pomocou servera Mullvad. Podporujú tiež torrenting.

Bohužiaľ, Mullvad nemá k dispozícii zákaznícku podporu v priamom prenose, takže je ťažké získať rýchle odpovede na vaše otázky.

Ich serverový park sa skladá zo 407+ serverov v 39+ krajinách, čo je trochu podhodnotené. Zdá sa, že serverový park rastie. V súčasnosti na OpenVPN pracuje 288 serverov, 103 pracujúcich prostredníctvom WireGuard & 16 Bridge servery, ktoré sú perfektnou voľbou pre ľudí v cenzurovaných krajinách, ako sú Čína, Omán a Rusko.

Ich švédska domáca základňa ich stavia do rozšírenej spravodajskej komunity 14 očí. Keďže však pri registrácii nie sú potrebné žiadne osobné informácie a možnosť platiť za službu pomocou nevysledovateľnej kryptomeny, nejde o taký veľký problém, ako by to mohlo byť pre niektoré ďalšie služby..

Navštívte stránku Mullvad.net
... alebo si prečítajte našu recenziu Mullvad

7. CyberGhost - skvelé vlastnosti, priemerná rýchlosť (2,75 USD / mesiac)

Poradie číslo 7 zo 78 VPN

Domovská stránka cyberghostPrečítajte si našu recenziu CyberGhost

Veci, ktoré sa nám páčili:
+ Dostupné ceny

+ Veľmi jednoduchá aplikácia
+ Žiadne protokolové súbory
+ Torrenting / P2P je povolený
+ Pracuje s Netflixom
+
 Najväčší serverový park

To, čo sa nám nepáčilo:
- pochybná materská spoločnosť
- Priemerná rýchlosť sťahovania

- Nereagujúca podpora zákazníkov

CyberGhost má pôsobivý počet serverov, ktoré ponúkajú 5 900 serverov vo viac ako 90 rôznych krajinách. Toto je najväčší serverový park, aký sme kedy videli.

Ak je váš hlavný záujem o súkromie, spoločnosť Cyberghost vás pokryla víťaznou kombináciou rumunskej jurisdikcie spojenou s prísnymi zásadami „neprihlásenia sa“. Vaše súkromie zostane nedotknuté, bez ohľadu na to. Okrem toho nedošlo k žiadnym únikom DNS alebo WebRTC. Mali by sme vedieť, pre istotu sme to testovali šesťkrát.

Cyberghost obsahuje aj prepínač zabíjania, ktorý okamžite zastaví vašu reláciu, ak v tuneli VPN dôjde k úniku. Toto je perfektný plán B pre prípad, že budete mať nejaké obavy týkajúce sa vášho spojenia.

Ako minulý rok bol CyberGhost predaný spoločnosti Kape Technologies, predtým známej ako Crossrider Plc.

Stiahnutie jednej z ich aplikácií do systému Windows, Android, Mac, iOS, Linux alebo router trvá iba pár sekúnd.

Pozitívne je, že sú úplne kompatibilné s Torom. Ale na druhú stranu, nie všetky servery sú torrenting priateľský. Je však ľahké nájsť torrenting servery. Nové užívateľské rozhranie Cyberghost obsahuje funkciu vyhľadávania, ktorá vám umožňuje obmedziť výsledky tak, aby sa zobrazovali iba servery s torrentom. 

Testovali sme štyri rôzne servery z celého sveta, aby sme zistili, či CyberGhost dokáže odblokovať Netflix, ako tvrdí. Majú dokonca konkrétne servery, ktoré sú označené ako bezpečné pre Netflix. Keď sme testovali štyri z nich, iba jeden bol schopný úspešne streamovať obsah Netflix.

CyberGhost podporuje väčšinu hlavných protokolov VPN, vrátane OpenVPN, PPTP, L2TP a IPSec.

Priemerné mesačné náklady vo výške 2,75 až 12,99 dolárov znamenajú, že sa môžete do značnej miery pristáť tým, že sa zaviažete k dlhšiemu obdobiu. Ak nebudete spokojní so službou, vrátia vám tiež peniaze v 45-dennom záručnom okienku.

Jedinou ďalšou nevýhodou, ktorú sme si všimli, boli priemerné rýchlosti servera (testované na dvoch náhodne vybraných). Zákaznícky servis bol tiež trochu špinavý.

Navštívte stránku CyberGhost.com
... alebo si prečítajte našu recenziu CyberGhost

8. Trust.Zone - rýchla VPN so sieťou malých serverov (2,88 USD / mesiac)

Poradie číslo 8 zo 78 sietí VPN

domovská stránka trust.zone

Prečítajte si našu recenziu na adresu Trust.Zone

Veci, ktoré sa nám páčili:
+ Rýchla sieť servera

+ Torrenting povolený + funguje s Netflixom
+ Prísne zásady denníkov
+ Lacné náklady
+ Dostupné ceny
+ Nenašli sa žiadne netesnosti

To, čo sa nám nepáčilo:
- Obmedzená podpora zariadenia
-
Sieť malého servera
- Slabá podpora zákazníkov
- Priemerná použiteľnosť

Cena spoločnosti Trust.Zone je jednou z jej najlepších funkcií. Aj keď to nie je najlacnejšia možnosť, akú sme videli, je dosť zatracená. Ich náklady sa pohybujú od 2,88 do 8,88 dolárov mesačne. Vďaka tomu je jedným z najnižších rozsahov, ktoré sme videli. To platí najmä vtedy, keď ho porovnáte s niektorými jeho ďalšími najlepšími konkurentmi na tomto zozname. Spoločnosť tiež ponúka 10-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Staré príslovie, že dostanete to, za čo platíte, je tiež nesprávne, pokiaľ ide o spoločnosť Trust.Zone. Ich výkon v žiadnom prípade neznamená škvrnitú službu tradične spojenú s lacnými VPN. 

Rýchlosti servera Trust.Zone boli podobné ako v prípade NordVPN (číslo 1 v našom zozname) na celkovom 15. mieste.

Materská spoločnosť tejto VPN so sídlom na Seychelách. Okrem úžasne krásneho raja je to útočisko sveta. To znamená, že spoločnosť Trust.Zone nie je v žiadnom prípade povinná odovzdať vaše údaje do USA, Veľkej Británii, Austrálii alebo inej krajine, ktorá ich môže chcieť..

Ich kompatibilita s aplikáciami siaha od iOS po Android, Linux, Windows, Mac a dokonca aj smerovače. Každá natívna aplikácia je tiež plne nabitá prepínačom kill.

Ich servery ponúkajú neobmedzené torrentovanie, čo je skvelá správa pre každého, kto hľadá pripojenie P2P. S určitým úspechom sa jej podarilo odblokovať aj Netflix. Testovali sme päť z ich 169 serverov a dva z nich pracovali so službou.

Trust.Zone taktiež ponúka množstvo šifrovacích štandardov, vrátane šifry AES-256-CBC, autentifikácie SHA256, handshake RSA-2048.

Keby sme sa museli vysporiadať s niekoľkými vecami, išlo by o pomaly zákaznícky servis (bez podpory živého chatu). Počet serverov je tiež dosť nízky (169+ v 87+ lokalitách) - najmä v porovnaní s prvými málami v tomto zozname. Umožňujú tiež iba tri súčasné spojenia.

Navštívte stránku Trust.Zone
... alebo si prečítajte našu recenziu na tému Trust.Zone

9. ibVPN - VPN, proxy & Inteligentné DNS všetko v jednom (4,83 USD / mesiac)

Poradie č. 9 zo 78 VPN

ibvpn homepage

Prečítajte si našu recenziu ibVPN

Veci, ktoré sa nám páčili:
+ Žiadne zásady denníkov

+ Torrenting a P2P sú povolené
+ Odblokovanie siete Netflix
+ Mnoho užitočných funkcií
+ Rýchla podpora

To, čo sa nám nepáčilo:
- mätúce stanovovanie cien

- Priemerná rýchlosť
- Sieť malých serverov

Nulové zaznamenávanie a lokalizácia v rumunskej lokalite ibVPN znamenajú, že vaše súkromie zostáva dvojnásobne zabezpečené.

Ich ľahko použiteľná aplikácia je kompatibilná so širokým zoznamom zariadení.

Windows, Mac, Android, iOS, Kindle Fire, Boxee Box, Chromecast, Apple TV, LG Smart TV, Samsung Smart TV, LG WebOS Smart TV, PS4, Playstation 3, PS Vita, Xbox 360, DD-WRT VPN a Tomato Smerovače USB.

Na týchto platformách môžete súčasne pripojiť až päť zariadení.

Ich servery sú uzamknuté pomocou šifrovania AES-256. A ponúkajú protokoly, ktoré budú fungovať na väčšine zariadení a sieťach, vrátane OpenVPN, L2TP, PPTP, IPSec, SSTP..

Naše skúsenosti so zákazníckymi službami boli vynikajúce.

Mesačné cenové plány pre ibVPN sa pohybujú od 4,83 do 10,95 dolárov mesačne. Rovnako ako v prípade väčšiny sietí VPN, ktoré sme skontrolovali, ak sa chcete zaviazať k dlhšiemu servisnému obdobiu, cena za mesiac výrazne klesá. ibVPN ponúka svojim novým používateľom 10-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Teraz, pre nevýhody.

Ich kombinovaná rýchlosť servera bola dosť dobrá na 46. miesto (z 78 recenzií). Pevne uprostred parku. Torrenting je obmedzený len na niekoľko serverov. Nie je preto ideálne, ak je sťahovanie veľkých súborov prioritou. Ich sieť serverov 180+ v 62 krajinách je tiež pomerne nízka.

Navštívte stránku ibVPN.com
... alebo si prečítajte našu recenziu ibVPN

10. Súkromný prístup na internet - rýchly, americký, ale obmedzený prenos (3,33 USD / mesiac)

Poradie č. 10 zo 78 VPN

súkromná internetová stránka s prístupom na internet
Prečítajte si našu recenziu PIA

Veci, ktoré sa nám páčili:
+ Veľká sieť serverov (3380+)

+ Veľmi cenovo dostupné
+ Torrenting je povolený
+ Nadpriemerná rýchlosť
+ Žiadne zásady denníkov

To, čo sa nám nepáčilo:
- So sídlom v USA (5 očí)

- Live chat iba pre platiacich zákazníkov
- 1/6 servery pracujú bez Netflixu

Súkromný prístup na internet (alebo PIA v skratke) prišiel ako štvrtá najrýchlejšia VPN celkovo.

Ich kombinované skóre serverov bolo v skutočnosti najrýchlejšie zo všetkých ostatných konkurentov, ktorí sa umiestnili tu v našich top 10.

Jedným z dôvodov, prečo je spoločnosť PIA schopná ponúknuť také dobré rýchlosti, je skutočnosť, že vám poskytujú možnosť cielene znížiť bezpečnostné šifrovanie z AES-256 na AES-128. Ak teda viete, že ste v bezpečnej sieti a chcete zdôrazniť rýchlosť, môžete limit jednoducho posunúť.

Toto je úžasná správa pre ľudí, ktorí chcú zdieľať súbory P2P, pretože torrentovanie je tiež neobmedzené.

Desať rôznych zariadení môže byť pripojených k PIA cez niektoré z najlepších existujúcich protokolov tunelovania VPN. Patria sem: proxy protokolov OpenVPN, IPSec / L2TP, PPTP alebo Socks5. Kompatibilita zariadení pokrýva všetky veľké základne, ako sú Windows, Mac, iOS, Android a Linux (+ rozšírenie Chrome).

PIA je cenovo dostupný. V skutočnosti je to jeden z najdostupnejších produktov na tomto zozname. V závislosti od záväzného obdobia, v ktorom sa zaregistrujete, sa mesačné cenové rozpätia pohybujú od 3,33 do 6,95 dolárov. Poskytujú tiež možnosť získať peniaze späť po siedmich dňoch, ak nie ste spokojní so službami, ktoré ponúkajú.

Je príliš zlé, že poskytujú zákaznícku podporu naživo iba pre platených odberateľov. Boli sme spokojní s ich vysokým počtom serverov. Existuje viac ako 3380, sú však rozmiestnené iba v 32 krajinách.

Je to skvelé, ak ste v jednej z týchto krajín - budete mať veľa možností. Ale ak nie, môžete mať problémy s prístupom k rovnakým rýchlostiam hviezdneho servera.

Navštívte stránku PrivateInternetAccess.com
... alebo si prečítajte našu recenziu súkromného prístupu na internet

Testovali sme 78 sietí VPN a recenzie

Tu je plný odkaz na našu testovaciu tabuľku:

často kladené otázky

Aké sú výhody používania VPN?

Skryje vašu adresu IP, šifruje vašu komunikáciu a umožňuje vám zostať v anonymite.

Možno viete, že sieť VPN poskytuje súkromie a anonymitu. Ale ako presne to robí??

Najprv maskuje vašu IP adresu, aby zakryla miesto, kde sedíte. To nie je žiadny malý čin, pretože mnoho sietí VPN úniku vašej adresy DNS alebo IP.

Zdá sa, že ste niekde inde, čo vám umožňuje obísť obsah blokovaný geograficky alebo necenzorovými webmi. Pomáha tiež novinárom a aktivistom v oblasti ochrany súkromia v autoritárskych režimoch uniknúť odporu, väzeniu alebo horšiemu.

VPN vytvárajú bezpečný tunel okolo celého vášho internetového pripojenia (väčšinou pomocou protokolu tunelovania OpenVPN), ktorý chráni nielen váš prehliadač, ale aj aktivitu vašej aplikácie. Väčšina sietí VPN používa 256-bitové šifrovanie AES, vďaka ktorému je poskytovateľ internetových služieb (ISP) prakticky nemožný sledovať, ktoré webové stránky navštevujete.

Znamená to však aj to, že vaše osobné údaje zostanú chránené.

Ďalšie čítanie: Čo je to VPN? (Príručka pre začiatočníkov)

Je VPN úplne legálne?

Áno, v 97% krajín.

Používanie siete VPN je vo väčšine krajín sveta úplne v poriadku.

Overili sme však 196 zákonov o krajinách VPN, aby sme potvrdili, že niektoré krajiny riadia používanie VPN, zatiaľ čo iné ich priamo zakazujú.

Iba siete VPN schválené vládou sa majú používať v:

 • Čína
 • Irán
 • Omán
 • Rusko
 • Turecko
 • Spojené Arabské Emiráty

Zachytenie pomocou toho, čo nie je sponzorované, by mohlo znamenať pokutu, čas uväznenia alebo oboje.

Avšak v týchto krajinách si dajte pozor. Pretože sa dá do značnej miery predpokladať, že „schválená vládou“ znamená, že pri vyzvaní zdieľajú niektoré (ak nie všetky) údaje s každou vládou.

Môžete použiť VPN na streamovanie alebo pozeranie Netflixu?

Áno môžeš…

Každá VPN, ktorú sme skontrolovali, hovorí, že jej služba bude fungovať s Netflixom. Ale nie každá VPN skutočne funguje.

Zistili sme, že približne 70% VPN, ktoré sme testovali, bude lietať pod geo-blokovacím radarom spoločnosti Netflix vrátane našich dvoch obľúbených položiek: NordVPN a Surfshark..

Tieto čísla sú celkom dobré, pretože Netflix v posledných rokoch agresívne prešiel po pripojeniach VPN a proxy serveroch.

Ich licenčné obmedzenia sú pod extrémnym tlakom, takže robia všetko potrebné, aby zabránili ľuďom v Spojenom kráľovstve v streamovaní obsahu z USA (a naopak).

Skutočnosť, že naše testy odhalili, že Surfshark aj NordVPN fungujú bezchybne na viacerých serveroch, bola úžasná.

Znamená to, že sa aktívne vyhýbajú detekcii od spoločnosti Netflix. A to znamená, že sa môžete spoľahnúť, že v budúcnosti budú úspešne fungovať.

Okrem Netflixu ľudia používajú aj VPN na obídenie geografických obmedzení, sledovanie športových kanálov alebo dokonca HULU.

Ďalšie čítanie: Najlepšie (pracovné) VPN pre Netflix (2020)

Sú VPN bezpečné pre Torrenting?

Áno, vaše aktivity P2P budú anonymné.

Jediným problémom je to, že nie všetky VPN umožnia na serveroch torrentovanie.

Zostavili sme najlepšie VPN pre torrenting a zistili sme, že väčšina spadá do jednej zo štyroch kategórií:

 1. Povoliť neobmedzené a neobmedzené torrentovanie
 2. Povoliť obmedzené torrentovanie iba na konkrétnych serveroch
 3. Povoliť, ale nepodporovať a nie
 4. Nedovoľte

Torrenting vás spojí so zdieľaním súborov peer-to-peer (P2P) a sťahuje obrovské súbory rýchlosťou blesku. Bez siete VPN zostanete vystavení ostatným ľuďom na rovnakom pripojení.

Problém je v tom, že torrentovanie je najčastejšie známe tým, že obchádza zákony o autorských právach na nelegálne sťahovanie obsahu.

A mnoho spoločností VPN sa vyhýba možným podvodom zo strany orgánov.

Poskytovatelia VPN uchovávajú protokolové súbory?

Rovnaké služby VPN zhromažďujú a ukladajú vaše protokolové súbory.

Po absolvovaní 118 sme zistili, že 26 zhromaždí tri alebo viac dôležitých protokolových súborov, ktoré by ľahko odhalili vaše osobné činy.

Všetci hovoria, že „sa neprihlásia“. Ale do značnej miery všetci. Trik spočíva v tom, že sa musia venovať svojim zásadám ochrany osobných údajov a zmluvným podmienkam a zistiť, čo presne sa prihlasujú.

Napríklad takmer všetci budú sledovať celkové využitie šírky pásma, aby mohli sledovať výkon svojich serverov. To nie je problém.

Začína byť trochu zložitejšia, keď sledujú prihlásenie alebo odhlásenie z ich služby. A budete chcieť bežať do kopcov, keď sledujú jednotlivé navštívené webové stránky.

Aby toho nebolo málo, veľa z nich používa príliš komplikované zákonné mumbo-jumbo na zamenenie problémov.

Budú to vyjadrovať tak, že to znie nevinne. Nezdá sa, že by sledovali stiahnuté súbory.

Ďalšie informácie: 15 bezplatných služieb VPN, ktoré môžu vaše údaje predať tretím stranám

Môžete nastaviť VPN na smerovačoch, SmartTV, herných konzolách?

Áno môžeš.

AK VPN tieto zariadenia podporuje. ALEBO ak ponúkajú riešenie (napríklad prostredníctvom manuálneho nastavenia OpenVPN).

V ideálnom prípade by ste mali ísť s VPN, ktorá natívne podporuje platformu, ktorú máte na mysli.

Povedzme, že je to smerovač. Nastavenie pripojenia VPN na vašom internetovom zdroji znamená, že môžete zablokovať celé pripojenie. Znamená to však tiež, že do zabezpečenej siete môžete efektívne pridať ľubovoľný počet zariadení.

Ak potrebujete urobiť viac manuálnej práce, kliknite sem a prečítajte si nášho úplného sprievodcu nastavením VPN smerovača.

Win-win.

Ak ho nastavíte v inteligentnej televízii, pomôžu vám ľahšie streamovať geoblokovaný obsah na serveroch Netflix, Hulu a ďalšie..

Umiestnenie servera môžete zmeniť priamo zo samotného zariadenia a jednoducho prechádzať najlepšími možnosťami, aby ste konečne získali prístup k požadovanému obsahu.

A čo bezplatné VPN??

Nikdy neodporúčame bezplatné siete VPN, tu je dôvod, prečo:

Viete, čo hovoria o „bezplatných“ službách ...

VY ste produkt.

Sieť VPN s voľným prístupom bude vaše údaje bežne sledovať a predá ich najvyššiemu záujemcovi tretej strany.

Mnohí z vás boli dokonca chytení oveľa horšie, ako napríklad vkladanie reklám alebo sprostredkovanie prevádzky pridružených spoločností, aby sa vo vašom mene zvýšili zisky.

Vyskúšajte tento príklad z prieskumu CSIRO a sťažnosti FTC proti spoločnosti Betternet.

zadarmo vpns

Strašidelné, správne?

Nezabudnite si tak urobiť domáce úlohy.

Ovplyvňuje rýchlosť VPN?

Trochu očakávajte 30% pokles ...

Závisí to však od VPN.

Premýšľajte o tom:

Iste, pridávajú ďalšiu úroveň zabezpečenia. To však tiež znamená, že pridávajú ďalšie obruče, aby vaša premávka preskočila.

Tieto dodatočné hrbole rýchlosti znamenajú, že vždy môžete očakávať nejaké spomalenie.

Kľúčom je nájsť sieť VPN, ktorá úplne nezmení vašu prevádzku.

Opakujeme rovnaký test rýchlosti pre každú VPN, ktorú kontrolujeme.

Najprv dostaneme referenčné hodnoty bez VPN, aby sme ich mohli porovnávať.

test rýchlosti VPN

Potom sa pripojíme k niekoľkým rôznym serverom, aby sme sa pokúsili zostaviť objektívne kombinované hodnotenie.

Počas tohto procesu sme videli niektoré, ktoré môžu pripojiť vaše pripojenie iba k niekoľkým percentuálnym bodom. Šanca je, že by ste si to ani nevšimli.

Ale videli sme aj nejaké hrozné.

Niektorí poskytovatelia, ktorých sme skontrolovali, spomalili naše pripojenie o viac ako 100%!

To by prakticky znemožnilo streamovanie obsahu. Dokonca aj zodpovedanie e-mailov by bolo problémom.

Každú sieť VPN sme ohodnotili od prvého po posledné miesto. Ak máte obavy, obráťte sa na poradie každého z nich.

Koľko sú priemerné náklady na sieť VPN?

Dobrá sieť VPN vás môže posunúť späť niekde medzi 2 až 8 $ / mesiac ...

Docela cenovo dostupné, správne?

Mesačné možnosti vás zvyčajne stoja najviac. Videli sme až 18 dolárov za mesiac.

Ale ak ste ochotní predplatiť na rok (alebo aj dlhšie), môžete očakávať, že nájdete niečo v rozmedzí 2 - 7 USD.

Odporúčam nasledujúce:

Zistite, či sieť VPN, o ktorú máte záujem, ponúka bezplatnú skúšobnú verziu. Mnohí áno.

Ak nie, choďte do toho a zaregistrujte sa na mesačnú možnosť. Takmer každá (dobrá) VPN, ktorú sme skontrolovali, vám dá niekde medzi siedmimi až 30 dňami, aby ste dostali peniaze späť, ak ste nešťastní..

Ak sa obzeráte po okolí, zistíte, že ponúkame aj kupón NordVPN.

Potom, čo ste to dokázali vyskúšať niekoľko týždňov, zaviažte sa k dlhodobej možnosti uzamknutia úžasnej sadzby.

Môže VPN pomôcť s mojím IPS Throttlingom?

Zvyčajne áno ...

Poskytovateľ internetových služieb (ISP) „pripojí vaše pripojenie“, aby ho úmyselne spomalil.

Blázon. Nemalo by byť legálne. Ale je to tak.

Ak používate tónu šírky pásma, streamovanie HBO alebo Netflix, môžu zámerne spomaliť vaše pripojenie a nepriamo vás prinútiť zastaviť.

Používanie týchto služieb znamená dve veci:

 1. Pre ich ostatných zákazníkov je k dispozícii menej zdrojov a
 2. Nesledujete svoje vlastné služby alebo relácie

Mnohokrát používajú sofistikované metódy, ako napríklad „peering“, aby v podstate špehovali vaše údaje o premávke. Problém je v tom, že nie vždy je možné vyhnúť sa škrteniu.

VPN však môže pomôcť. Zašifruje vaše zariadenie a pomôže ho skryť pred týmito aktivitami typu peering.

Nie je to spoľahlivý. Môže vám však pomôcť zahmlievať vaše dátové pakety pochované pod povrchom, ktoré vás identifikujú ako vy.

Existujú nejaké riziká spojené s používaním VPN?

Iba ak robíte niečo veľmi nezákonné ...

VPN sú väčšinou bezpečné. Ich používanie je väčšinou legálne.

Nemali by ste sa teda stretnúť s problémami alebo rizikami.

Pokiaľ…

Robíte jednu z mála vecí:

 • Používanie siete VPN podporovanej mimovládnymi orgánmi v krajine, ktorá to vyžaduje
 • Sťahovanie informácií chránených autorskými právami cez VPN a torrentovanie
 • Vykonávanie ďalších nezákonných aktivít počas pripojenia VPN.

Je zrejmé, že ktorýkoľvek z týchto pochybných detailov vás môže pristáť v horúcej vode bez ohľadu na to, aký typ pripojenia používate.

Ale pre všetkých ostatných riskujete čas a peniaze.

Napríklad míňate peniaze na VPN so strašným výkonom. Potrvá to nejaký čas, kým ho nakoniec neopustíte a nebudete môcť získať späť svoje peniaze.

Niektoré riziká „špionáže“ a škodlivého softvéru sme už zdôraznili aj pomocou bezplatných sietí VPN.

Našťastie to je dosť zriedkavé. Ale určite sa to stane. Dáme vám vedieť, či sme v každej z našich recenzií na tomto webe našli potenciálne červené vlajky.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me