Kontrola zabezpečenia AVG VPN

AVG VPN predná strana

AVG VPN je pravdepodobne služba, ktorá znie dobre. Nie samotná VPN, ale meno, ktoré sa objaví - AVG.

To je pravda, jedna z najväčších mien na trhu s antivírusmi rozšírila svoj dosah na ochranu súkromia na internete.

Na prvý pohľad sa zdá, že AVG Secure VPN bude poskytovať služby najvyššej kvality, pretože prichádza s niekoľkými pozitívami.

AVG Secure VPN ponúka svojim používateľom zabezpečené pripojenie, pretože zostane únikom a bez vírusov. Ich sieť sa môže pochváliť aj kompetentnou zákazníckou podporou, ktorá je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Všetky tieto prvky, nanešťastie, zlyhávajú, pretože nedokážu splniť veľa požadovaných funkcií služby VPN. Používajú iba 2 protokoly, ich rýchlosť je o 50% pomalšia a Netflix je sklamaný.

Existuje teda dôvod platiť za túto sieť VPN? Poďme zistiť…

Prehľad zabezpečenej VPN AVG

CELKOVÁ RANKA: # 54 zo 78 VPN
použitie: Jednoduché a ľahko použiteľné
ZÁZNAMOVÉ SÚBORY: Niektoré zásady protokolovania
miesta: 36 krajín, 50 serverov
PODPORA: Dobrá podpora chatu so zákazníkmi
torrenting: Obmedzené torrentovanie
Netflix: Áno 1/5
Šifrovanie / Protokol: 160-bit, 256-bit AES; OpenVPN, UDP
CENA: $ 3.99 / mo
OFICIÁLNA WEB STRÁNKA: www.AVG.com

AVG Secure VPN Pros

1. Nenašiel sa žiadny škodlivý softvér, ktorý neobsahuje vírusy

Keďže AVG je hlavným hráčom v oblasti antivírusových programov, očakáva sa, že bude dodávaný iba v tejto oblasti. A áno.

Spustil som verzie VPN pre Windows a Mac prostredníctvom služby Virustotal Scan. Výsledky boli celkom dobré.

Tu sú výsledky pre verziu Windows:

AVG VPN Windows virustotal

A verzia pre Mac:

AVG VPN Mac VirusTotal

Bohužiaľ sa mi nepodarilo prehľadať verzie iOS a Android, pretože nie sú k dispozícii. Potvrdila to ich zákaznícka podpora.

2. Žiadne úniky IP alebo DNS

Doteraz dokázali, že ich celková bezpečnosť siete, šifrovanie a súkromné ​​pripojenie sú bezpečné pred akýmkoľvek únikom. To poteší všetkých potenciálnych používateľov služby.

Na testovanie som použil ich Taiwanský server a spustil aplikáciu pomocou nasledujúcich testov:

 • https://ipleak.net/ (nenájdené)
 • https://www.perfect-privacy.com/check-ip/ (žiadne sa nenašli)
 • https://ipx.ac/run (nenájdené)
 • https://www.perfect-privacy.com/dns-leaktest/ (žiadne sa nenašli)

Test úniku DNS bol pozitívny:

Test netesnosti AVG VPN DNS

Táto služba tiež odviedla skvelú prácu, keď skryla moju IP adresu:

Test úniku IP adresy VPN VPN AVG

Celkovo poskytovateľ VPN urobil hviezdnu prácu, aby udržal moju geolokáciu v anonymite a mimo dosahu. Je to dobrá správa pre tých, ktorí často používajú verejné wi-fi.

3. Dobrá podpora pre rozhovor so zákazníkmi + podpora komunity

Pri posudzovaní kvality zákazníckej podpory musí byť doba odozvy na uvedenú službu na prvom mieste. Našťastie AVG Secure VPN poskytuje svojim používateľom dobrú podporu pre chatovanie so zákazníkmi.

Podpora chatu nie je okamžite dostupná po vstupe na ich webovú stránku, ale dá sa k nej ľahko dostať cez stránku „kontaktujte nás“ a smerujte k podpore predaja..

Po vstupe musíte uviesť iba svoje meno a priezvisko a svoju e-mailovú adresu. Potom môžete začať.

Tu je príklad ich služby podpory chatu:

Podpora chatu AVG VPN pre zákazníkov

Pokiaľ ide o základy, je to celkom dobré. Keď sú však kladené otázky, ktoré sú príliš technické, urobia niektorý z nasledujúcich krokov:

 • Nasmerujte vás na technickú podporu. Čakáte asi 3 - 5 minút, než budete môcť začať.
 • Zástupca podpory vás nasmeruje na stránku s častými otázkami, aby ste odpovedali na svoju otázku.

Niektorí opakovatelia podpory sa budú snažiť odpovedať na vašu otázku podľa ich najlepších schopností. Trvá to nejaký čas, ale nie dovtedy, kým nie sú prevedené do iného zástupcu.

Ich komunitná podpora

AVG Secure VPN má stránku podpory komunity, ktorá odpovedá na všetky otázky týkajúce sa služby. Odpoveď trvá až hodinu alebo dve, napriek tomu existuje odpoveď.

Podpora komunity AVG VPN

4. Ľahko použiteľná aplikácia VPN

Dostupná aplikácia, ktorú si môžete stiahnuť pre Windows a Mac, je veľmi použiteľná. Aplikáciu môžete získať ako bezplatnú skúšobnú verziu na 30 dní, aby ste sa na ňu mohli pozrieť sami.

Po nainštalovaní a spustení aplikácie sa ako prvé zobrazí rozhranie nižšie:

Rozhranie aplikácie AVG VPN

Kliknutím na prepínač sa automaticky pripojíte k optimalizovanému umiestneniu servera. Rovnako ako väčšina aplikácií VPN, aj „optimalizovaný server“ sa bude líšiť od jedného miesta k druhému. Po pripojení sa zobrazí upozornenie a vy môžete začať prehľadávať internet pod jeho bezpečnosťou.

Kliknutím na položku „Zmeniť miesto“ si môžete manuálne vybrať, ku ktorému serveru ste pripojení. Všetky servery sa zobrazia a vy si môžete zvoliť ich kategorizáciu podľa ich regiónu. K dispozícii je tiež možnosť ukázať iba servery optimalizované pre streamovanie a servery, ktoré umožňujú P2P:

Umiestnenia AVG VPN

Na karte nastavení sa zobrazí niekoľko možností. Jednou z týchto možností je možnosť automatického pripojenia k ich serverom po spustení aplikácie.

Celkovo je poskytnutá aplikácia pomerne jednoduchá. Nie je veľa kariet, cez ktoré by ste mohli prejsť a ručne vymeniť servery. Všetky aplikácie alebo verzie, ktoré sú k dispozícii, AVG Secure VPN, majú navyše zabudovaný prepínač zabíjania, ktorý zvyšuje bezpečnosť.

5. Nachádza sa v Českej republike, bezpečný prístav na ochranu údajov

Ochrana údajov je vždy to najväčšie, čo musí poskytovateľ VPN mať. So 14 očami, ktoré v súčasnosti pokrývajú niekoľko veľkých regiónov po celom svete, je dosť ťažké nájsť službu VPN, ktorá sa nachádza mimo ich jurisdikcie. AVG Secure VPN s hrdosťou oznamuje, že sa nezdržuje škodlivých vládnych agentúr.

Poskytovateľ VPN má sídlo v Českej republike, ktorá nie je súčasťou 14 očí. To znamená, že údaje a informácie o užívateľovi sa vláde nedajú tak ľahko.

Česká republika však bude spolupracovať v prípadoch, ktoré porušujú zákony o využívaní počítačových sietí. To sa nemusí veľmi obávať, ale je užitočné o tom vedieť.

Nevýhody AVG Secure VPN

Zatiaľ je to dobré, však? No, nie celkom. Rýchlo uvidíte, prečo sú všetky jasné vlastnosti AVG Secure VPN prekonané negatívami tejto služby.

1. Výsledky testu pri pomalej rýchlosti

Pokiaľ ide o službu, ktorú podporuje taká veľká spoločnosť, mali by ste si myslieť, že AVG Secure VPN dokáže poskytovať rýchlosť siete. Bohužiaľ pre túto službu padá na svoju tvár.

Testoval som šesť náhodných serverov:

 • Taiwan 
 • Singapore
 • Amsterdam
 • Londýn 
 • New York
 • miami 

Najrýchlejšou rýchlosťou servera, na ktorú sa VPN pripojila, bol Taiwan, pretože je to pre moju polohu najviac optimalizované. Výsledky, ktoré nasledovali, však boli stále dosť zlé.

V rámci kontrolného testu som zmeral rýchlosť internetu bez AVG Secure VPN:

Rýchlosť bez AVG VPN

 • ping: 27ms
 • Stiahnuť ▼: 51,51 Mb / s
 • nahrať: 49,07 Mbps

Tu je výsledok rýchlosti Taiwanu:

AVG VPN Taiwan najrýchlejší

 • ping: 61ms
 • Stiahnuť ▼: 21,60 Mb / s (58,1% pomalšie)
 • nahrať: 25,60 Mb / s (47,8% pomalšie)

Je to dosť pomalé aj pre server, ktorý je podľa nich optimalizovaný. Čo je svetlé, rýchlosť nahrávania dokázala zlomiť menej ako 50%, čo je v poriadku.

Nasledujúce testy ukázali iba vážny nedostatok rýchlosti pre AVG Secure VPN.

EU Server

AVG VPN Londýn najrýchlejší

 • ping: 295ms 
 • Stiahnuť ▼: 5,19 Mb / s (89,9% pomalšie)
 • nahrať: 1,60 Mbps (96,7% pomalšie)

Úžasné rýchlosti sťahovania a nahrávania vzhľadom na to, že išlo o najrýchlejšie dostupné súbory z Európy.

US Server 

AVG VPN NewYork Speedtest

 • ping: 307ms
 • Stiahnuť ▼: 6,21 Mb / s (87,9% pomalšie)
 • nahrať: 2,94 Mbps (94,1% pomalšie)

Je to rovnako zlé ako server EÚ.

2. Pravidlá podozrivého protokolovania

Pravidlá protokolovania protokolu AVG VPN

Hneď na začiatku je AVG Secure VPN so svojou politikou protokolovania úplne jednoduchá. Tvrdí, že zhromažďuje vaše údaje VPN z niekoľkých dôvodov. Uvedené údaje sú uložené 2 až 3 mesiace pred ich vymazaním. Služba bude uchovávať vaše údaje na neurčito, iba ak (A) porušíte svoju EULA a (B), ak sa používateľ pokúsil o podvodnú službu.

Toto vyhlásenie je už znepokojujúce, pretože jasne hovorí, že zhromažďuje vaše údaje. To je, bohužiaľ, trochu podozrievavejšie.

AVG Secure VPN tvrdí, že zbiera „údaje VPN“. Na čo sa tieto údaje vzťahujú? Ich TOS nikdy nešpecifikuje, čo obsahuje. Kontaktoval som ich oddelenie ochrany osobných údajov prostredníctvom e-mailu a ešte musia poslať odpoveď.

Ďalšou vecou, ​​ktorá ma znepokojuje v súvislosti s ich TOS, je účel uchovávania údajov VPN. Jeden z týchto dôvodov uvádza, že chce zabrániť akémukoľvek zdieľaniu súborov a iným nezákonným činnostiam. Aby služba mohla zistiť zdieľanie súborov, musí teoreticky poznať webové stránky, ktoré používate. K tomu je potrebné protokoly o používaní, čo je hlavná červená vlajka. Je to desivejšie, pretože pojem „VPN Data“ je veľmi široký pojem, čo by mohlo znamenať veľa vecí.

Zhromažďovanie protokolov používateľov je však pre poskytovateľa VPN negatívne. Zhromažďovanie údajov by sa malo obmedzovať iba na základné informácie, ako sú e-mailové informácie, diagnostika a informácie o fakturácii.

3. Netflix blokovaný pre väčšinu miest

Netflix znamená veľa pre veľký počet ľudí na celom svete. Táto služba sa však v posledných rokoch postavila proti VPN. Niektorí poskytovatelia VPN dokážu odblokovať Netflix a poskytujú prístup bez ohľadu na umiestnenie.

To isté sa však nedá povedať o AVG Secure VPN.

Najprv som otestoval 6 serverov, z ktorých 4 patrili k ich umiestneniam optimalizovaným na streamovanie. Ďalšie dve boli vybrané náhodne.

Dobrá správa: väčšina serverových umiestnení v Severnej Amerike odblokuje Netflix.

Zlá správa: väčšina ostatných umiestnení serverov tak neurobí.

AVG VPN netflix singapore

Toto som ďalej testoval na ďalších 5 umiestneniach serverov rozmiestnených po celej Európe a Ázii. Doposiaľ bol odblokovaný systém Netflix iba v Japonsku.

4. Obmedzené umiestnenia torrentov a P2P

V súčasnosti AVG Secure VPN umožňuje pripojenie P2P na ôsmich miestach:

Pravidlá torrentovania AVG VPNObrázok tvrdí, že Brazília povoľuje P2P, ale ich aplikácia pre Windows hovorí inak.

 • Praha
 • Paríž
 • Frankfurt
 • Amsterdam
 • Londýn
 • miami
 • New York
 • Seattle

Na obrázku vyššie sa uvádza, že Brazília povoľuje pripojenie P2P, ale ich aplikácia pre systém Windows hovorí inak.

Ostatné dostupné serverové umiestnenia túto funkciu nemajú.

Obmedzená voľba pre túto funkciu ju drží späť, pokiaľ ide o flexibilitu a výber.

Všetky servery poskytujú neobmedzenú šírku pásma pre tých, ktorí chcú torrent. Tak to je. Nezabudnite, že rýchlosť, ktorú dosahujete, je stále hrozne pomalá.

5. Servery Lackluster, protokoly tunelov a chýbajúce funkcie

V prípade služby, ktorá pochádza od AVG, by ste očakávali, že budú môcť rozšíriť počet svojich serverov na niekoľko stoviek. Žiaľ, AVG Secure VPN má iba 20 a viac serverov. Je to menej ako väčšina poskytovateľov VPN, ktorí nie sú podporovaní veľkou spoločnosťou.

Tento nedostatok flexibility sa prenáša do ich protokolov tunelovania. Momentálne služba používa iba OpenVPN a UDP pre Windows a IPsec pre Mac. To je príliš nízke. Nepracuje s PPTP, ale stále neposkytuje dostatok alternatív pre prípad, keď chce užívateľ prepnúť protokoly. Keďže rôzne protokoly tunelovania poskytujú rôzne výhody, je ich nedostatok dosť sklamaním.

Ďalšie chýbajúce funkcie

Kompatibilita smerovača AVG VPN

 • AVG Secure VPN nie je kompatibilný s TOR. TOR je mimoriadnym oblekom ochrany a väčšina VPN s ním dobre spolupracuje. Tento však nechce hrať s ostatnými deťmi.
 • Nie je kompatibilný s routerom. Ak sa snažíte chrániť niekoľko modulov gadget pomocou AVG Secure VPN, môžete na to zabudnúť.

6. Silne zafarbené pozadie

Tento článok spoločnosti Wired vysvetľuje, že spoločnosť AVG má právomoc predávať vaše údaje prehliadania tretím stranám. Keď sa rodičovský vlastník služby VPN dostane do problémov, je to dobrý dôvod na obavy.

Berte na vedomie, že článok iba objasňuje túto skutočnosť a v skutočnosti nehovorí, že spoločnosť to už urobila. Alebo áno? Pamätajte, že AVG Secure VPN zhromažďuje vaše údaje VPN. Uvedené informácie môžu obsahovať niekoľko konkrétnych prvkov a služba ich zhromažďuje až do 3 mesiacov.

Za zmienku tiež stojí, že AVG kúpil AVGAST. Posledne menovaná nie je bezpečná pred žiadnymi spormi, pretože sa jej niekoľkokrát stala obeťou. Tu je niekoľko príkladov:

 • V ich správe o transparentnosti sa uvádza, že v rámci vyšetrovania v Českej republike spolupracovali s orgánmi pri poskytovaní užívateľských údajov.
 • Produkt Avast, HideMyAss! VPN odovzdala informácie o používateľovi, ktoré viedli k zatknutiu hackera.
 • Avast bol obeťou hackerov, ktorí kompromitovali CCleanera. Hackerská verzia softvéru bola k dispozícii na stiahnutie v nasledujúcich týždňoch.

Spôsoby platby a pravidlá vrátenia platby za bezpečnú VPN AVG

Spôsoby platby AVG Secure VPN sú dosť mätúce, ak hľadáte ich službu.

Najprv prejdením na ich webovú stránku sa zobrazí tento výsledok:

Platba na webe AVG VPN

79,99 dolárov ročne pre VPN znie strmý, však? To nie je všetko. Táto webová stránka nespomína, že verzia, ktorú si môžete kúpiť, je určená iba pre jedno zariadenie. Uistil som sa o tejto skutočnosti požiadaním o podporu predaja.

Ak chcete ušetriť peniaze a získať ich lacnejšie pre 5 zariadení, odporúčame najskôr stiahnuť bezplatnú skúšobnú verziu. Po spustení aplikácie môžete spravovať svoje odbery a zobraziť plán ich plánovaných platieb:

Spôsob platby za aplikáciu AVG VPN

Dostupné platobné plány sú iba na ročné predplatné. Neexistuje žiadna mesačná ani štvrťročná ponuka.

AVG Secure VPN bohužiaľ ponúka iba obmedzené spôsoby platby. Môžete platiť iba prostredníctvom kreditnej a debetnej karty alebo PayPal. Metóda PayPal nezískava zostatok, ale vyžaduje kartu prepojenú s účtom.

Ceny ponúk sú síce obmedzené, ale celkom rozumné a sú porovnateľné so všetkými ostatnými poskytovateľmi VPN veľkých spoločností.

Ich politika vrátenia platby

AVG Secure VPN poskytuje 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Ak ste už za predplatné zaplatili a chcete sa od neho odhlásiť, môžete jednoducho požiadať o vrátenie prostriedkov v rámci stanoveného času. Ak chcete začať, môžete kontaktovať ich podporu predaja a požiadať o vrátenie platby. Prechádzajú bežným procesom s otázkou, prečo zrušíte platbu.

Proces vrátenia prostriedkov AVG VPN

Podpora predaja vás potom upozorní, že ich tím pre vrátenie platby spracuje žiadosť a po úspešnom odoslaní vám proces pošle e-mailom v priebehu nasledujúcich troch dní..

E-mail s procesom vrátenia prostriedkov AVG VPN

Odporúčam AVG Secure VPN

Toto je pre mňa ľahké NIE. 

Najprv získate VPN pre celý balík; Ochrana osobných údajov je vaším cieľom, ale nemusí to nevyhnutne ovplyvňovať ani vašu každodennú skúsenosť.

Bohužiaľ pre AVG Secure VPN sa nepodarí začiarknuť väčšinu týchto polí.

Je pomalý, neposkytuje dostatok funkcií a kompatibilitu. Okrem toho je známe, že jej materské spoločnosti uchovávajú životne dôležité informácie dlhšiu dobu. Obávam sa, že všetky tie nečistoty ich konečne dohnali.

Celkovo vzaté, AVG Secure VPN sa cíti ako ten starý časovač, ktorý sa snaží držať zastaraných metód v čase, keď je potrebná inovácia a adaptabilita. Moja rada, choďte na najvyššie mená na trhu VPN. Sú to dobre vynaložené peniaze.

PS: Vždy ma zaujímajú vaše vlastné názory na produkt. Ak ste už používali alebo používali AVG Secure VPN, zanechajte recenziu! Dajte nám vedieť, ako sa líšia vaše skúsenosti.

Pridajte vlastnú recenziu:

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me