VPNArearea

VPNArea reviewVPNArea je malá bulharská spoločnosť VPN založená v roku 2012. Je vo vlastníctve offshore spoločnosti s názvom Offshore Security EOOD.


Podľa svojich webových stránok majú 212 serverových umiestnení v 70 krajinách. Na ich LinkedIn stránke sa zobrazuje 11 až 50 zamestnancov, takže sa zdá, že je to prvý preukaz.

Vyhlasujú sa za „vysokorýchlostnú službu VPN ohodnotenú na 1. mieste“.

Znie to dobre na povrchu, ale pozrime sa, čo zistíme v tejto recenzii VPNArea.

Po prvé, základy.

Prehľad VPNArea

CELKOVÁ RANKA: # 24 zo 78 VPN
použitie: Jednoduché použitie
ZÁZNAMOVÉ SÚBORY: Žiadne zásady protokolovania
miesta: 70 krajín, 230 serverov
PODPORA:  Live Chat, Dobrá doba odozvy
torrenting: Torrent je povolený
Netflix: Áno 3/5
Šifrovanie / Protokol: 256-bit AES, OpenVPN
CENA: 4,92 $ / mesiac (ročne)
OFICIÁLNA WEB STRÁNKA: www.VPNarea.com

Čo ponúka VPNArea?

VPNArea je hrdá na rýchlosť.

Zahŕňa to ich viac ako 200 sieť serverov, ktorá pokrýva 70 rôznych krajín. Prevažná väčšina z nich sa nachádza v USA a Európe (niekoľko z nich sa posypalo v Ázii, Južnej Amerike a pár na Blízkom východe av Afrike)..

Ak porovnáte toto číslo s niektorými inými sieťami, ako sú ExpressVPN (2000+) alebo PIA (3000+), nie je to príliš veľké. To môže byť dobrá alebo zlá vec v závislosti od toho, ako sa na to pozeráte.

VPNArea rýchlo poukazuje na to, že ich pomer „zákazník k serveru“ patrí medzi najlepšie v odbore, čo by sa malo prejaviť v lepšom výkone a rýchlosti pre všetkých.

Konkrétne majú jeden server určený pre 250 zákazníkov, čo má za následok „13-krát lepší pomer členov: server“ ako ich konkurenti. Čo to znamená?

Inými slovami, nepreverujú svoje servery, ktoré nakoniec ohrozujú výkon všetkých ostatných. Sledujú počet zákazníkov, ktorých majú k dispozícii, dostupné servery. Namiesto toho, aby rušili čo najviac ľudí na svojich serveroch a neohrozovali výkon pre všetkých ostatných, úmyselne monitorujú každého, takže budete mať iba skvelé skúsenosti s výkonom..

Majú tiež funkciu, ktorá vám ukáže, koľko používateľov je momentálne na serveri. To dokonca znamená, že môžete vyhľadávať a vyberať server s nulovými používateľmi, aby ste zaistili čo najlepšie výsledky. (Okrem toho môžete vyhľadávať aj podľa rýchlosti, ak je to v danom čase hlavným problémom.)

Servery krajín VPNarea

VPNArea má k dispozícii aplikácie pre každé hlavné zariadenie, vrátane Windows, Mac, Android a iOS. Môžete pripojiť naraz až päť rôznych zariadení.

Pri používaní týchto zariadení by ste mali mať neobmedzený prístup, pretože neexistujú absolútne žiadne obmedzenia, sťahovanie ani iné obmedzenia.

Pripojením prostredníctvom jedného z partnerských nastavení FlashRouters by ste mohli získať neobmedzený počet zariadení s neobmedzeným prístupom. Tieto predkonfigurované smerovače uľahčujú nastavenie firmvéru DD-WRT a blokovanie celého internetového pripojenia.

Toto riešenie môžete tiež použiť na šifrovanie inteligentných televízorov aj herných konzol.

Ak sa vaše pripojenie VPN náhle preruší a odpojí, je tu funkcia prepínača zabíjania, ktorá ochráni pred náhlym objavením sa vašej adresy IP..

K dispozícii je tiež funkcia „Auto IP Changer“, ktorá automaticky zmení vašu adresu IP, avšak často, ako by ste si želali (často až minúty).

A navyše k tejto užitočnej funkcii je „Anti-DNS Leak“ na ochranu vašej skutočnej adresy IP. Takto to funguje.

Bez ohľadu na to, či sa vám to páči alebo nie, poskytovatelia internetu môžu stále získať prístup k informáciám o názvoch domén, ktoré navštevujete (aj keď je vaše pripojenie VPN spustené). Dôvod spočíva v tom, ako vaše zariadenia budú používať servery DNS vášho poskytovateľa internetových služieb na zmenu názvov hostiteľov na adresy IP (pri prístupe).

Táto funkcia Anti-DNS Leak vám teda umožní prejsť na vaše servery DNS a vybrať rôzne servery na základe dostupných krajín.

Ak ste už čítali dosť na to, čo sa vám páči, VPNArea ponúka 7-dňovú záruku vrátenia peňazí.

VPNArea Pros +

1. Používajú OpenVPN a prichádza s mnohými výhodami

Primárny VPN klient VPNArea sa nazýva Chameleon, čo je program založený na OpenVPN.

Aj keď podporujú niekoľko ďalších možností protokolu, neodporúčajú ich. Tu je dôvod.

OpenVPN je „štandardný“ protokol a spolieha sa na vysoko spoľahlivé šifrovanie SSL, ktoré používajú certifikáty SSL na blokovanie všetkých hlavných webových stránok, ktoré denne používate. Momentálne nie sú známe žiadne chyby zabezpečenia a štandardné šifrovacie algoritmy (viac v nasledujúcej časti nižšie) patria k najlepším v podnikaní..

Teraz to porovnajte s inými protokolmi, napríklad PPTP, ktoré obsahujú iba najprimitívnejšie (ak vôbec nejaké) bezpečnostné šifrovanie. Takže aj keď môžu urobiť trik na obchádzaní alebo presmerovaní IP adries, aby zmenili svoju „viditeľnú“ polohu, stále predstavujú obrovské riziko pre každého, kto sa obáva únosu údajov o relácii..

Toto sa rozširuje na populárne cloudové služby správy súborov, ako je Dropbox alebo Disk Google. Nevyžadujú, aby ste sa prihlasovali vždy, keď chcete synchronizovať, čo je na vašom zariadení a čo je v cloude. Namiesto toho máte „synchronizačný token“, ktorý medzi nimi udržiava otvorené spojenie.

Problém je v tom, že ak niekto získa ruky na tomto synchronizačnom tokene, môže automaticky zachytiť každú jednu vec, ktorá sa cez pripojenie dostane. Rovnako si injektujte malware a spôsobte všetky formy zmätku.

Existujú tiež známe problémy s možnosťami ako WebRTC a IPv6, ktoré by mohli neúmyselne odhaliť vašu skutočnú IP adresu (aj keď je pripojená k sieti VPN)..

Funkcie protokolu VPNarea

2. VPNArea má v predvolenom nastavení solídne 256-bitové šifrovanie

Každá spoľahlivá sieť VPN štandardne používa 256-bitové šifrovanie. Súkromný prístup na internet ponúka tiež 126-bitové šifrovanie (voliteľné).

Stručne povedané, 256-bitové šifrovanie používajú najvyššie vlády na celom svete. Zabezpečí tiež bezpečné a zabezpečené pripojenie k sieti VPN.

Toto číslo (256) sa týka úrovne sily a požadovaných kombinácií na prípadné odomknutie šifrovania.

Stručne povedané, je to v podstate dôkaz hrubej sily.

3. Politika bez protokolovania

VPNArea nemohla viesť záznamy, ak by chceli (čo nechcú).

Ich sídlo v Bulharsku znamená prísny zákon „No Logs“. A ich každodenné servery a e-maily sídlia v nádhernom a notoricky tajnom Švajčiarsku.

Niektorí poskytovatelia VPN budú dočasne uchovávať záznamy o základných činnostiach, aby sa zlepšili služby. Napríklad budú sledovať, koľko ľudí používa službu v priebehu tridsiatich dní a sledovať, kedy sa ľudia prihlasujú alebo odhlasujú.

Ale VPNArea tu prijíma extrémne opatrenia.

Niektoré z ich plánov okrem toho ponúknu vyhradenú zdieľanú IP adresu, ktorá sa používa pre všetkých členov, takže vaše individuálne akcie budú na nerozoznanie od všetkých ostatných používateľov..

4. Veľmi cenovo dostupný (2,99 $ / mesiac)

Cenové plány spoločnosti VPNArea sú väčšinou rovnaké.

Hlavný rozdiel spočíva v dĺžke plánu; takže môžete získať zľavy, keď sa rozhodnete pre dlhší záväzok od šiestich mesiacov do jedného roka.

Nevýhodou však je aj ich skutočný „mesačný“ plán: žiadna vyhradená možnosť IP.

To znamená, že ak sa nechcete predplatiť za niekoľko mesiacov, nebudete mať prístup k ich zdieľanej IP, ktorá je rozložená medzi všetkými používateľmi, aby skryla alebo maskovala svoje akcie.

Tu je kompletný rozpis cenovej tabuľky:

VPNArea price

Prvý:

 • 1 mesiac = 9,90 dolárov / mesiac
 • Všetky funkcie okrem možnosti vyhradenej adresy IP

Druhý plán:

 • 1 rok = 4,92 dolárov / mesiac
 • $ 59.00 / year
 • Všetky funkcie v cene

Plán tri:

 • 36 mesiacov = 2,99 dolárov / mesiac
 • 107,64 dolárov / 36 mesiacov
 • Všetky funkcie v cene

Spôsoby platby zahŕňajú všetky hlavné debetné a kreditné karty, PayPal, Bitcoin, WebMoney a Alipay.

5. Ich aplikácia funguje so sieťou Netflix (a umožňujú torrentovanie)

Jedným z mojich kritérií hodnotenia je možnosť streamovať obsah na serveri Netflix a používať softvér VPN na torrenting. Po mojom druhom pokuse sa mi podarilo dostať do siete Netflix a umožňujú aj torrentovanie, ale radia vám používať servery P2P.

Tu je zoznam serverov na torrentovanie s programom VPNArea (https://vpnarea.com/forum/thread/which-servers-allow-torrents-and-which-dont/)

6. Ich aplikácia je elegantná a ľahko použiteľná

Jednou z vecí, ktoré sa mi na VPNArea najviac páčia, je to, že majú k dispozícii softvér na toľkých rôznych zariadeniach vrátane:

 • Windows 7 alebo novší
 • Mac OS (Yosemite alebo novší)
 • Android
 • iOS (iPhone, iPad)
 • linux
 • Početné smerovače

Aplikáciu môžete používať naraz až na šiestich zariadeniach. Zdieľanie účtu je tiež povolené.

Možnosti aplikácie VPNArea

Používateľské rozhranie aplikácie pre stolné počítače je elegantné, ľahko sa prihlasuje a navigácia je veľmi jednoduchá. Pomocou vyhľadávacieho panela môžete vyhľadať konkrétny server alebo jednoducho vybrať jeden zo svojich serverov zo zoznamu a stlačiť „Pripojiť“.

VPNarea VPN klient

Pre každý server môžete zobraziť aktuálne zaťaženie, vzdialenosť od servera k miestu a aktuálnu rýchlosť servera.

Pripojenie klientskeho servera VPNArea

Mobilná aplikácia VPNArea je ešte jednoduchšia na používanie.

Testoval som aplikáciu pre iOS a bol som veľmi prekvapený tým, aké jednoduché je zvoliť server a rýchlosť, ohodnotiť aplikáciu, nahlásiť problém a ďalšie (všetko z hlavnej ponuky)..

Možnosti klienta VPNarea

Zoznam serverov sa ľahko posúva a obsahuje aj aktuálne rýchlosti pre každé miesto.

Rýchlosti servera VPNarea

Po výbere servera môžete stlačením tlačidla prepínať medzi „Pripojené“ a „Odpojené“.

Server VPNarea bol odpojený

7. Zákaznícka podpora

VPNArea ponúka live chat.

To znamená nepretržitú podporu chatu 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Niekto by mal byť niekde k dispozícii, aby vám pomohol.

Prinajmenšom to je teória.

Na stránke s častými otázkami sa uvádza: „Čas odozvy zvyčajne nie je dlhší ako 4 hodiny a vo väčšine prípadov nás okamžite kontaktujete naživo.“

Pozrime sa na túto teóriu a uvidíme, ako v skutočnosti robia.

Všetko, čo musíte urobiť, je zadať používateľské meno alebo prezývku a svoju e-mailovú adresu a začať kliknutím na tlačidlo „Začať čet“.

VPNArea live box start box

Keď som testoval ich podporu v roku 2017, odpoveď trvala 16 hodín. Dnes som dostal odpoveď do 15 sekúnd. Hovorte o zlepšení, huh?

Tak som začal ihneď hľadať informácie.

Podpora konverzácie VPNArea 1

Zackove odpovede boli rýchle a stručné, bolo to trochu príliš dobré na to, aby to bola pravda, ale po ďalšom vyšetrovaní bol skutočnou ľudskou bytosťou, nie super dobre kódovanou AI.

Pokračoval som v kladení otázok a on odpovedal takmer okamžite.

Podpora konverzácie VPNArea 2

Dostal som svoje odpovede a bol som s touto skúsenosťou skutočne šťastný. Neviem s istotou, ako sa im darí s technickými problémami, ale získanie odpovedí na otázky rozhodne nie je problém. Vynikajúca podpora.

Mám moje odpovede, poďakoval mu a my sme povedali naše rozlúčky.

Konverzácia podpory zákazníkov VPNArea 3

Celkovo som teda ohromený, ako sa kvalita ich zákazníckej podpory od roku 2017 zlepšila. Od 16 hodín do menej ako minúty.

Skvelá skúsenosť.

Nevýhody VPNArea -

1. Rýchlosť VPNArea: 39% pomalšia ako konkurencia

Aby som túto recenziu urobil presnú, pokračoval som v pripojení k jednému zo svojich serverov a otvoril speedtest.net

Pri vykonávaní testu som použil pripojenie na internet 100 Mbps.

Po pripojení na servery EÚ, USA a ASIA som zistil, že VPNArea je trochu pomalý.

Test rýchlosti VPNarea

US Server (New York)

 • Ping: 114 ms
 • Stiahnuť: 10,05 Mbps
 • Odovzdané: 7,18 Mb / s

Server EÚ (Amsterdam)

 • Ping: 42 ms
 • Stiahnuť: 47,36 Mbps
 • Odovzdané: 23,81 Mb / s

Asia Server (Hong Kong)

 • Ping: 366 ms
 • Stiahnuté: 6,99 Mb / s
 • Odovzdané: 2,63 Mb / s

Aj keď bola ich rýchlosť v EÚ v poriadku, rýchlosť sťahovania a nahrávania v USA bola príliš nízka. Tento softvér zrýchlil moju internetovú rýchlosť o viac ako 80%.

Stručne povedané, v porovnaní s ostatnými najlepšími VPN bol pomalý.

Odporúčam VPNArea?

Krátka odpoveď znie áno.

O VPNArea je toho veľa. Poskytujú všetky hlavné protokoly, spolu s najlepšími metódami šifrovania, ktoré môžu peniaze kúpiť. Dobrý začiatok!

Ani tento pomer „server-zákazník“ nie je banda horúceho vzduchu. Príliš veľa zákazníkov sa stáva problémom, keď všetci súťažíte o rovnakú skupinu zdrojov. Servery zaseknuté v sieti znamenajú pomalší výkon.

Ich nižšie ako priemerné ceny sú lákavé.

A ich klientske rozhranie VPN je solídne. Aplikácia VPNArea je navyše k dispozícii takmer na každom type zariadenia.

Funkcie sú tiež úderom: je tu zabudovaný test rýchlosti, zabíjač, anti-DNS únik a automatický menič IP..

Skúsenosti so zákazníckou podporou boli vynikajúce, umožňujú torrentovanie na všetkých ich serveroch, čo sa im nepáči?

Nemôžem však prehliadnuť iba jednu vec:

 1. Na vážne používanie sú trochu pomalé. Aj s vecou „nízky pomer členov k serveru“. Ak plánujete používať túto sieť VPN na torrentovanie alebo Netflix - ich výkon to nezníži.

Nie ste si istí, či je pre vás VPNArea to pravé? Pozrite sa na najlepšie VPN v roku 2019.

PS: Vždy ma zaujímajú recenzie používateľov, takže ak ste už použili VPNArea, neváhajte a nechajte svoju recenziu nižšie. Ak je vaša skúsenosť zhodná s mojou, v pohode. Ak by to tak nebolo, je to v poriadku!

Pridajte vlastnú recenziu:

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me