StrongVPN Recenzia

StrongVPN


Napriek tomu, že podnikali dvakrát tak dlho ako väčšina svojich konkurentov, StrongVPN je stále relatívne neznámou spoločnosťou.

Táto skutočnosť sama o sebe by mala stačiť na to, aby prinútila väčšinu potenciálnych zákazníkov k pozastaveniu.

Koniec koncov, ak spoločnosť praktizuje svoje remeslo a optimalizuje svoj produkt dlhšie ako konkurencia, očakávali by ste, že tento produkt bude dvakrát taký dobrý, správny?

Ako sa chystáte zistiť, nie je to vždy tak.

Hoci služba StrongVPN od svojho posledného preskúmania výrazne zlepšila svoje služby, stále existuje niekoľko nevyriešených problémov, ktoré vám môžu alebo nemusia brániť v prístupe k ich zákazníckej základni..

Aby sme vám pomohli urobiť informované rozhodnutie založené na údajoch, podrobne preskúmam StrongVPN, podrobne preverím všetko od ich rýchlosti po zákaznícke služby až po jedinečné funkcie a kompatibilitu, aby som mohol odpovedať na otázku -

"Je StrongVPN skutočne tak silný?".

Prehľad StrongVPN

CELKOVÁ RANKA: # 28 zo 78 VPN
použitie:  Jednoduché použitie
ZÁZNAMOVÉ SÚBORY: Žiadne zásady protokolovania
miesta: 26 krajín, 650 serverov
PODPORA: Rýchla, užitočná služba
torrenting: P2P & Torrent je povolený
Netflix: Áno 5/5
Šifrovanie / Protokol: 256-bitové AES, OpenVPN a ďalšie
CENA: 10 $ / mesiac alebo 5,83 $ / mesiac (ročne)
OFICIÁLNA WEB STRÁNKA: www.strongVPN.com

Pozadie & Vlastnosti

Spoločnosť Strong VPN bola založená v roku 2005 pod záštitou spoločnosti Strong Technology LLC. Sídlo spoločnosti Strong VPN je v jednom z najstarších (a najchladnejších) miest pre technologickú spoločnosť so sídlom v USA, Lake Tahoe..

Toto pokojné a malebné mestečko na hranici Nevady a Kalifornie je možno posledné miesto, ktoré by ste očakávali od rušného spustenia VPN..

Tím tímu StrongVPN. už viac ako 20 rokov spájajú počítače, dial-up internet a VPN servery zo svojho scénického sídla.

s 688 serverov sa rozšírilo do 26 krajín Serverová základňa StrongVPN nie je najväčšia, akú som kedy videl, ale mala by vám poskytnúť veľa možností (aj keď, ako uvidíte neskôr, v skutočnosti to tak nie je).

Ich služby sú kompatibilné s väčšinou hlavných zariadení vrátane Windows, Mac, iOS, Android a Google Chrome. Poskytujú tiež svojim zákazníkom rozsiahle centrum pomoci, kde môžu nájsť podrobné pokyny na nastavenie StrongVPN pomocou domáceho smerovača. VPN je tiež kompatibilná s TOR, ak chcete túto ďalšiu ochranu.

StrongVPN umožňuje svojim zákazníkom pripojenie pomocou všetky hlavné protokoly vrátane OpenVPN, PPTP, L2TP, IKEv2 a SSTP.

Majú tiež zabudovanú aplikáciu kill-switch.

Nakoniec VPN umožňuje 12 súčasných pripojení.

Zatiaľ to vyzerá celkom dobre.

Poďme však hlbšie do kladov a záporov StrongVPN, aby sme zistili, či ich služba vyhovuje svojmu názvu.

Výhody použitia StrongVPN

1. Pracuje s Netflixom (zatiaľ)

Netflix tvrdo zasahoval do VPN, proxy a odblokovačov takou intenzitou, že ich prekvapilo a rozzúrilo ich medzinárodné spoločenstvo..

Napriek verejným exkrementom a sťažnostiam Netflix zostal neoblomný v súvislosti so zákazom a dokonca podnikol kroky na posilnenie bezpečnosti svojho softvéru v nádeji, že dokáže odstrániť všetky možné odblokovacie medzery..

Od roku 2016 ich IT oddelenie porazilo úsilie niektorých z najsilnejších a najznámejších spoločností VPN na trhu.

Berúc do úvahy tieto fakty som bláznivo predpokladal, že moje úsilie o streamovanie Netflixu pomocou služieb StrongVPN by viedlo k tomuto ...

Netflix blokoval VPN

Naposledy, keď som naposledy preskúmal StrongVPN, boli jednou z najhorších sietí VPN, ktoré som kedy prehodnotil.

Bolo to šokom, keď som mohol nielen streamovať Netflix zo servera so sídlom v USA, ale dokázal som to bez skutočného času vyrovnávacej pamäte alebo oneskorenia.

Vzhľadom na to, koľko ďalších sietí VPN nedokázalo obnoviť kompatibilitu so systémom Netflix, je to obrovský predajný bod pre StrongVPN..

2. Rýchly a užitočný zákaznícky servis  

Často nie je možné zahrnúť zákaznícky servis do časti „Pros“ kontroly VPN.

Najmä pri kontrole poskytovateľa VPN, ktorý svojim zákazníkom nenabízí živú podporu.

S potešením však môžem povedať, že spoločnosť StrongVPN narazí na klinec po hlave, pokiaľ ide o ich zákaznícku podporu.

Pri skúmaní ich služieb som sa rozhodol okolo (4:25 hod.) Odprezentovať (samozrejme) zložený podporný lístok.

Vrátil som sa k pravidelnému plánovanému prehľadávaniu a predpokladal som, že nedostanem odpoveď, kým nebudem ráno skontrolovať e-mail.

Bol som prekvapený, keď som otvoril svoju doručenú poštu asi o pol hodiny neskôr a našiel nasledujúcu správu.

Silná kvalita podpory zákazníkov VPN

Aj keď som pri posudzovaní služby StrongVPN netrpel žiadnymi problémami súvisiacimi s „zákazníckymi službami“, bol som ohromený časom rýchlej reakcie a profesionalitou, ktorý prejavil ich tím podpory..

Na zaistenie presnosti tejto kontroly som prehľadal web na ďalšie recenzie tretích strán a sťažnosti zákazníkov okolo ich podporného tímu a prekvapivo som prišiel na sucho.

Výborne vykonaná StrongVPN ... skutočne urobená.

3. Silné šifrovanie AES-256 a StrongDNS 

143 miliónov ...

To je počet občanov USA, ktorí boli postihnutí porušením zásady Equifax, jedným z najväčších porušení bezpečnosti v histórii počítačového terorizmu..

V tomto okamihu môžu byť vaše číslo sociálneho zabezpečenia, číslo vodičského preukazu, meno, adresa bydliska, telefónne číslo a ďalšie v rukách hackerov spoločnosti Equifax, vďaka čomu ste zraniteľní pred krádežou identity a podvodom. (Ak máte obavy, že by to mohlo mať vplyv na vaše osobné údaje, kliknutím tu sa dozviete, čo robiť.)

Aj keď stále nie je jasné, ako hackeri systémy porušili, vieme, že využili chybu v nástroji s názvom Apache Strut, ktorý používajú rôzne vládne organizácie a veľké korporácie vrátane spoločnosti Equifax..

Okrem samotného počtu ľudí, ktorých sa to týka, spôsobuje tento hack takú veľkú časť, že v kybernetickej vetve amerického ministerstva vnútornej bezpečnosti USA-CERT bola chyba identifikovaná a zverejnená v marci 2017..

To znamená, že bezpečnostný tím za Apache Struts mal takmer štyri mesiace na vyriešenie problému a hoci údajne prijali opatrenia na odstránenie nedostatkov a zmiernenie bezpečnostného rizika, ich úsilie bolo prinajlepšom nedostatočné..

Spad z týchto hackov je ešte stále na očiach, jednotlivci z celého sveta však začínajú chápať, aká skutočná hrozba je proti počítačovému terorizmu, a preto začínajú prijímať opatrenia na optimalizáciu svojej online bezpečnosti a „hackerských dôkazov“ svojich životov..

Jedným z najdôležitejších opatrení, ktoré môže ktokoľvek prijať na zlepšenie svojho súkromia online, je (samozrejme) nákup a používanie siete VPN.

Nie všetky VPN sú však vyrobené rovnako a mnoho z nich má vážne bezpečnostné nedostatky, ktoré okrem služby ničia.

Našťastie, StrongVPN používa jeden z najpokročilejších (hoci bežných) šifrovacích štandardov v známej existencii.

StrongVPN, známy ako Advanced Encryption Standard alebo AES, používa rovnaké šifrovanie ako CIA, FBI a NSA..

To znamená, že môžete ľahko spať s vedomím, že vaše osobné údaje sú chránené. Aj keď idete do verejnej siete Wi-Fi, ste v bezpečí a vaša adresa IP je úplne skrytá.

4. Zásady bez protokolov 

V priemysle VPN som vždy považoval za ironické to, že určité spoločnosti VPN skutočne zabezpečujú, že vaše online prehliadanie je menej bezpečné. 

Aj keď na svojich webových stránkach propagujú politiku „No Logs“, ak si prečítate drobný výtlačok, rýchlo si uvedomíte, že veľa sietí VPN (najmä bezplatné siete VPN) nielen zaznamenáva vaše informácie a aktivitu, ale potom sa otočia a predajú ich spoločnosti tretích strán a pridružených spoločností.

HotSpot Shield, VPN, ktorá bola kedysi obľúbenou osobou, nedávno porušil svoje zásady ochrany osobných údajov a rozčilil komunitu VPN predajom citlivých údajov svojich zákazníkov svojim partnerom..

S problémami, ako je táto, sa stáva stále viac a viac rozšírenou, je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, aby ste plne porozumeli zásadám protokolovania VPN pred vykonaním nákupu..

Našťastie pre StrongVPN, ich logovanie politiky prechádza s lietajúce farby.

Zásady ochrany osobných údajov StrongVPN

Aj keď sú ich zásady ochrany osobných údajov, kompatibilita s Netflix, zákaznícke služby a protokolovanie zásadné, StrongVPN prichádza s veľmi, veľmi, veľmi veľkými nevýhodami.

A nanešťastie je čas hovoriť o slonoch v rohu.

Nevýhody použitia StrongVPN

1. Veľmi pomaly na väčšine serverov

Odkedy som naposledy recenzoval StrongVPN, spoločnosť takmer štvornásobne zvýšila rýchlosť, ktorú poskytuje mnoho ich serverov.

Takže skutočnosť, že som stále zahrnul ich rýchlosti servera v časti Nevýhody tejto recenzie, by vám mala povedať niečo o tom, ako kruto pomalšie boli kedysi.

Kvôli kreditu spoločnosti StrongVPN výrazne zlepšili svoje rýchlosti.

Takmer do bodu, keď je ich VPN skutočne použiteľná na každodenné činnosti.

Avšak vzhľadom na prudkú cenu (na ktorú sa dotkneme za minútu) a ich riedky výber funkcií, sú pre mňa veci príliš pomalé.

SilnéVPN zlé nahrávanie (v Mb / s)

US Server (New York)

 • Ping: 57 ms
 • Stiahnuť: 38,96 Mbps
 • Odovzdané: 5,00 Mb / s

EU Server (Amsterdam)

 • Ping: 132 ms
 • Stiahnuté: 9,78 Mb / s
 • Odovzdané: 3,18 Mb / s

Asia Server (Hongkong)

 • Ping: 245 ms
 • Stiahnuté: 20,10 Mb / s
 • Odovzdané: 2,35 Mb / s

UK Server (Londýn)

 • Ping: 122 ms
 • Stiahnuť: 35,47 Mbps
 • Odovzdané: 4,63 Mb / s

Ako vždy robte také rýchle testy so zrnom soli, že sa jednoducho spoliehajú na príliš veľa premenných. Keďže sme však doteraz testovali 78 a viac služieb VPN, máme priemer, ktorý môžeme porovnávať s ostatnými sieťami VPN.

Ponúkajú neobmedzenú šírku pásma, čo znamená, že vás pri torrente nezpomalí, ale to nepomôže, keď je StrongVPN niekedy pomalší ako proxy.

2. Veľmi zastarané užívateľské rozhranie

Som hlúpy nostalgie.

Nič mi nezmení úsmev rýchlejšie ako pieseň vraha 90 alebo funkčný model počítača typu Windows 98.

V mojom živote je však veľa prípadov, keď nechcem zažiť nostalgiu akýmkoľvek spôsobom, tvarom alebo formou, a jeden z tých časov sa stane, keď sa snažím chrániť svoje osobné údaje..

Je smutné, že užívateľské rozhranie StrongVPN vyzerá a funguje ako niečo zo začiatku 2000 rokov.

Užívateľské rozhranie StrongVPN

Rozloženie a dizajn nie sú úplne intuitívne a pri prechode na (ťažko dostupné) pokročilé nastavenia sa to nezlepší..

StrongVPN Rozšírené nastavenia

Zistil som, že používateľské rozhranie StrongVPN je veľmi frustrujúce, a dokonca ako skúsený používateľ siete VPN som sa snažil nájsť a zmeniť nastavenia, ktoré som chcel.

Aj keď to nemusí byť najhoršie rozhranie, aké som kedy stretol, tím z tímu StrongVPN by určite priniesol úžitok z návrhu softvéru do 21. storočia..

3. Predražené za poskytované služby 

Toto je časť preskúmania, kde sa StrongVPN mohol zachrániť.

Iste, ich rýchlosti sú dosť nedostatočné a ich užívateľské rozhranie vyzerá ako niečo z Windows '98, ak však vezmete do úvahy skutočnosť, že poskytujú vysoko kvalitný zákaznícky servis, kompatibilitu s Netflixom a politiku nulových záznamov, všetky ich slabiny by mohli byť prehliadaná za správnu cenu.

Bohužiaľ, pre StrongVPN cena nie je správna.

Tu je návod, ako sa to všetko rozpadá.

StrongVPN price

Mesačne: 10 dolárov alebo 120 dolárov ročne

Ročne: 69,99 dolárov

Na konci dňa je StrongVPN rozpočtovou sieťou VPN, ktorá sa pokúša dostať preč s poplatkami za prémiové VPN

Aj keď vyberiete najlacnejší balík StrongVPN, sú stále drahšie ako Surfshark, PIA, NordVPN a SaferVPN…

Všetky z nich patria medzi našich 5 najviac hodnotených sietí VPN!

Služba StrongVPN je v skutočnosti iba o 1 dolár mesačne lacnejšia ako služba s najvyšším hodnotením z roku 2018, ExpressVPN, ktorá ponúka rýchlosti, ktoré sú 3-krát rýchlejšie ako služby StrongVPN, a desiatky ďalších funkcií..

Ako už raz povedal Happy Gilmore, „cena je nesprávna“. 

Našťastie môžete použiť viacero spôsobov platby na nákup StrongVPN, ako sú PayPal, kreditné karty a dokonca bitcoíny za anonymné platby..

4. Právomoc USA môže niektorých zákazníkov odradiť

Odkedy Edward Snowden prezradil nespočetné množstvo dokumentov, ktoré odhaľujú, koľko informácií sleduje a ukladá vláda USA, mnohí zástancovia súkromia začali opatrne využívať službu VPN nachádzajúcu sa v ktorejkoľvek z krajín „piatich očí“..

Aj keď sa jedná o oprávnený problém, ktorý by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní o tom, ktorý klient VPN použijete, prísne pravidlá prihlásenie do siete StrongVPN by vám mali v noci uľahčiť odpočinok ....

Splníme iba všetky platné žiadosti o predvolanie, ktoré sú v súlade so zákonom. Nemôžeme poskytnúť informácie, ktoré nemáme. StrongVPN sa nezúčastní žiadnej žiadosti, ktorá je protiústavná.

Ako sme však videli v priebehu rokov v prípade služby HotSpot Shield a ďalších sietí VPN, neexistujú žiadne záruky. Pokiaľ ide o osobnú bezpečnosť, vždy dávam prednosť zabezpečeniu svojich stávok.

5. Musíte hrať „serverovú ruletu“ 

Jedným z najväčších problémov, ktoré som zistil pri službe StrongVPN, je to, že používanie ich VPN sa rovná hraniu ruskej rulety.

Čo tým myslím? 

No na rozdiel od všetkých ostatných sietí VPN na trhu priraďujú servery náhodne (predpokladám, že sa tým zachová ich rozpočet), čo znamená, že ich klienti v podstate hrajú lotériu vždy, keď pripojia zariadenie..

Jeden mesiac môžete mať vynikajúce služby, ktoré zodpovedajú konkurencii StrongVPN.

Budúci mesiac môže byť server, ktorý ste pridelili, taký hanebný, že si ani nemôžete stiahnuť jednoduchý textový dokument (nie, nepreháňam).

Neexistuje žiadna konzistentnosť s ich službami alebo servermi, ku ktorým ste boli priradení, takže StrongVPN je (takmer) doslovným crapshootom.

Odporúčam StrongVPN?

Musím tlieskať tímu nad StrongVPN.

Od posledného preskúmania ich služieb zlepšili svoje rýchlosti, posilnili zákaznícky servis a zvýšili svoju záruku vrátenia peňazí zo 7 na 30 dní..

Toto sú niektoré veľké vylepšenia.

Avšak ... stále nestačí zarobiť si moje potvrdenie.

StrongVPN to má veľa kvôli kompatibilite s Netflixom, rýchlemu tímu podpory zákazníkov a bez politiky protokolovania.

Ale vzhľadom na ohavnú cenovku, pomalé rýchlosti a frustrujúce rozhranie, nemôžem dať StrongVPN moju pečať schválenia.

Ak hľadáte vyššiu VPN v podobnom cenovom rozpätí, odporúčame vám pozrieť si naše recenzie ExpressVPN a PIA.

Napíšte vlastnú recenziu

Už ste niekedy použili StrongVPN? Ak áno, aká bola vaša skúsenosť? Vždy ma zaujíma, čo hovoria ostatní nadšenci o sieťach VPN, ktoré kontrolujem! Dajte mi vedieť nižšie.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me