SaferVPN recenzia

SaferVPN recenziaSte tu, pretože chcete vedieť, ako dobre táto aplikácia funguje dnes v roku 2019, a to je presne to, čo sa chystám zdieľať v tomto podrobnom preskúmaní SaferVPN..

Budem podrobne analyzovať ich služby, diskutovať o rýchlosti, zákazníckej podpore, zabezpečení a funkciách SaferVPN spolu s trochou zázemia o spoločnosti a ich fungovaní.

Budem tiež pokrývať Torrenting & Netflix.

Hlavné funkcie SaferVPN (naposledy potvrdené február 2019):

 • servery: 700+ serverov v 34 krajinách
 • kompatibilita: Win, Mac, iOS, Android, Chrome, Firefox, TOR, routery, SmartTV & konzola
 • šifrovanie: 256-bit AES
 • protokoly: OpenVPN, IKEv2 (predvolené nastavenie), IPSec, SSTP a PPTP
 • Hlavný vypínač: Áno
 • Rozšírenie prehliadača: Áno
 • Max. pripojenie: 5

Prehľad SaferVPN

CELKOVÁ RANKA: 41
použitie: Jednoduché a ľahko použiteľné
ZÁZNAMOVÉ SÚBORY: Šedá oblasť
miesta: 34 krajín, 700+ serverov
PODPORA: Účinná podpora zákazníkov
torrenting: obmedzený
Netflix: Odblokuje streamovanie Netflix USA
Šifrovanie / Protokol: 256-bitové šifrovanie AES; OpenVPN, IKEv2 (predvolene), IPSec, SSTP a PPTP
CENA: $ Je 2.99 / mo
OFICIÁLNA WEB STRÁNKA: www.SaferVPN.com

Výhody programu SaferVPN

1. Veľké rýchlosti sťahovania

SaferVPN je rýchly ...


Len kvôli zálohovaniu, tu sú moje výsledky bez použitia SaferVPN:

rýchlostný test bez VPN

Pri používaní SaferVPN sa mi podarilo dosiahnuť pôsobivých 79,23 Mbps na serveri EÚ, čím sa SaferVPN stáva piatym najrýchlejším VPN (zo 70 a viac), ktorý bol na tejto stránke doteraz skontrolovaný.

Tu je test rýchlosti, ktorý som bežal na adrese speedtest.net, aby som zaistil presnosť tejto kontroly.

Rýchlosť sťahovania a nahrávania SaferVPN

US Server (New York)

 • Ping: 120 ms
 • Stiahnuť: 57,47 Mbps
 • Odovzdané: 23,09 Mbps

EU Server (Amsterdam)

 • Ping: 43 ms
 • Stiahnuť: 79,23 Mbps
 • Odovzdané: 27,78 Mbps

Asia Server (Hongkong)

 • Ping: 323 ms
 • Stiahnuť: 1,28 Mbps
 • Odovzdané: 0,37 Mbps

UK Server (Londýn)

 • Ping: 46 ms
 • Stiahnuť: 64,38 Mbps
 • Odovzdané: 39,40 Mb / s

* Ako vždy robte tieto testy rýchlosti so zrnom soli, pretože sa spoliehajú na toľko rôznych premenných a môžu sa meniť z človeka na človeka. Testovali sme však viac ako 70 VPN pre túto stránku, takže máme základnú líniu, ktorú môžeme porovnať s každou VPN. * 

Teraz, keď ste videli ich rýchlosť, väčšina z vás pripája nos a čaká na studenú vodu ...

Koniec koncov, s takou rýchlosťou sťahovania, ktorá je taká rýchla, neexistuje spôsob, ako by SaferVPN mohla ponúkať svoje služby za prijateľnú cenu, správne?

zle.

2. Bezproblémová inštalácia a použitie  

Zavolajte mi malicherne, ale absolútne nenávidím poskytovateľov VPN, ktorí nútia používateľov reštartovať svoje zariadenia po inštalácii klienta VPN.

Našťastie nielenže je SaferVPN „reštartovaný zadarmo“, ale je tiež jednou z najjednoduchších a užívateľsky najpríjemnejších VPN, akú som kedy skontroloval..

Približne 3 minúty po zakúpení ich služieb sa program SaferVPN nainštaloval, spustil a chránil moje zariadenie Windows.

Aplikácia SaferVPN

Vďaka jednému z najpriamejších používateľských rozhraní, aké som kedy stretol, SaferVPN uľahčuje používanie ich služieb a môžete svoje zariadenie chrániť jediným kliknutím.

Taktiež uľahčujú rýchle vyhľadávanie a optimalizáciu vašich nastavení a zabezpečujú, že máte perfektné spojenie pre svoje konkrétne ciele.

Nastavenia SaferVPN

Aj keď SaferVPN nemusí byť poskytovateľom najbohatších na funkcie, aký som kedy skontroloval, vďaka jeho intuitívnemu dizajnu a ľahko ovládateľnému rozhraniu je použitie ich softvéru absolútnym potešením..

3. Efektívny zákaznícky servis (Ale s použitím BOTOV?)

Aj keď to nie je na úrovni spoločnosti ako ExpressVPN, zákaznícka podpora spoločnosti SaferVPN určite prekročila moje očakávania..

V priebehu tohto preskúmania som predložil hŕstku otázok v rôznych časoch, niektoré z nich boli skutočné a niektoré z nich boli určené na posúdenie efektívnosti podporného tímu..

Zakaždým som dostal okamžitú odpoveď na moju otázku a bol som na ceste za pár minút.

Tu je jedno také stretnutie, ktoré som mal pri pokuse zistiť, či existuje lepší spôsob použitia SaferVPN na torrenting (o ktorom budeme hovoriť v časti Nevýhody)..

Podpora SaferVPNTorrenting iba v Holandsku

Celá táto konverzácia sa uskutočnila približne za 90 sekúnd a veľmi svedčí o mojej celkovej skúsenosti so zákazníckym servisom.

Ich tím nie je najznámejšou podpornou posádkou, akú som kedy videl, ale svoju prácu splnili a urobili tak v priebehu niekoľkých minút..

Chcel by som však zdôrazniť, že v rôznych bodoch tohto preskúmania SaferVPN, zdalo sa, že používajú automatizovaný softvér, aby odpovedali na moje otázky týkajúce sa podpory zákazníkov.

Aj keď nemôžem overiť túto teóriu, verím, že SaferVPN používa roboty na odpovedanie na niektoré z najbežnejších otázok, ktoré sa odosielajú prostredníctvom ich funkcie četu, a ak sa pozriete na uvedenú korešpondenciu, pochopíte, prečo.

Otázka, ktorú som predložil, nevyžadovala z akéhokoľvek dôvodu e-mailovú adresu klienta a (vzhľadom na skutočnosť, že túto otázku pravdepodobne dostanú 100-krát za deň), mal by môj podporný agent byť schopný okamžite mi odpovedať.

Namiesto toho som bol požiadaný, aby som poskytol svoju e-mailovú adresu (menej ako jednu sekundu po odoslaní otázky) bez zjavného dôvodu, vďaka čomu by som sa cítil, akoby som hovoril s robotom a nie so skutočným agentom.

Tento trend sa opakoval v niekoľkých ďalších podporných otázkach a hoci to bolo o niečo viac ako len mierne obťažovanie, cítil som, že to stojí za zmienku. Vzhľadom na celkovú kvalitu ich zákazníckej podpory a všeobecnú prívetivosť svojho tímu musím tlieskať SaferVPN za ich zákaznícky servis ... Roboty alebo roboti.

4. Zabite spínač a 5 súčasných pripojení 

Ako som už uviedol, SaferVPN neponúka zvlášť hustú službu.

A som úprimne rád, že to tak nie je.

Po dlhšom používaní siete VPN je mi jasné, že takmer všetky svoje zdroje zamerali na optimalizáciu svojich serverov, vytvorenie efektívneho podporného tímu a ponúkanie svojich služieb za prijateľnú cenu..

SaferVPN robí pár vecí skvelých, zatiaľ čo väčšina ich konkurentov robí veľa vecí prijateľne.

Zatiaľ čo veľa používateľov môže byť sklamaných zjavným nedostatkom zvončekov a píšťaliek, mám pocit, že SaferVPN ponúka všetky funkcie, na ktorých skutočne záleží, vrátane vypínača zabíjania * a veľkorysého obmedzenia súčasného pripojenia 5 zariadení..

Obidve tieto funkcie sú vítanými doplnkami k už hviezdnej službe a som rád, že môžem povedať, že (na rozdiel od mnohých ich konkurentov) funkcia prepínania zabíjania SaferVPN funguje presne tak, ako je inzerovaná..

* Kill Switch je funkcia, ktorá vás okamžite odpojí, keď stratíte pripojenie k internetu. Tým sa zabráni úniku vašej adresy IP. 

5. Príslušnosť = Izrael

Samotné umiestnenie SaferVPN so sídlom v izraelskom Tel Avive by mohlo spôsobiť, že sa zdá, že prehrá hru skôr, ako sa postavia na ihrisko..

Koniec koncov, Izrael sa stal čoraz búrlivejším a politicky nabitým regiónom, vďaka čomu mnohí kupujúci VPN váhajú s dôverou svojho súkromia spoločnosti nachádzajúcej sa v strede nepokojov..

Budem prvý, kto pripustí, že keď som sa pôvodne dozvedel o ich polohe, bol som dosť nervózny z používania ich služieb.

Po troche ľahkého kopania som však zistil, že Izrael by mohol byť v skutočnosti jednou z najlepších jurisdikcií VPN vzhľadom na ich zákony o ochrane súkromia, ktoré výrazne obmedzujú vládnu (zákonnú) schopnosť sledovať a monitorovať bežných občanov..

Aj keď to nie je ideálne pre poskytovateľa VPN so sídlom v krajine, ktorá je tak hlboko zakorenená v partnerstve na zdieľanie informácií „päť očí“, môžete si v noci oddýchnuť s vedomím, že zákon a zásady ochrany osobných údajov SaferVPN (viac o tom neskôr) sú vo vašej krajine bočné.

6. Pracuje s Netflixom (aspoň niektoré servery)

Keď som sa pokúsil pripojiť k Netflixu, zdá sa, že SaferVPN funguje.

Je zrejmé, že nie všetky servery fungovali, možno 30%, pretože Netflix sa aktívne pokúša zakazovať poskytovateľov VPN a blokovať ich adresy IP, aby rešpektovali svoje geografické obmedzenia..

Tu je stručné zhrnutie:

 • Voľba servera „US streaming“ pre mňa fungovala pekne - rýchlo a ľahko
 • Americký východný server sa k Netflixu vôbec nepripojil
 • Kanadský server bol zablokovaný spoločnosťou Netflix
 • Holandský server pracoval dobre
 • Server UK bol zablokovaný spoločnosťou Netflix

SaferVPN a NetflixAmerický východný, britský a kanadský server s Netflixom nepracovali
SaferVPN a Netflix (2)Netflix pracoval na serveroch „US Streaming“ a Holandsko.

Nevýhody protokolu SaferVPN

Aj keď SaferVPN má veľa skvelých vecí, ich služby nie sú dokonalé a nie sú pre každého. Skôr ako začnete rozbíjať tlačidlo „Kúpiť“, pozrime sa rýchlo na niektoré z nevýhod používania služieb SaferVPN..

1. Torrenting je VERY Limited 

Osobne to bol môj najväčší spor o služby SaferVPN.

Vzhľadom na to, že majú tak rozsiahlu kolekciu serverov, predstavili by ste si, že by strávili nejaký čas optimalizáciou aspoň niekoľkých serverov na prenosy P2P a torrenting..

SaferVPN má však iba jeden server z ich zbierky 700, ktorá funguje na tieto účely. (Ich holandský server, ak vás zaujíma).

Ak plánujete využívať ich služby výlučne na torrentovanie, potom na to zabudnite. Na torrenting sú k dispozícii omnoho lepšie VPN (tu je 7 najlepších).

Tento konkrétny „kon“ nie je ani zďaleka úspešný, ale je to problém, ktorý by som uvítal, keby spoločnosť brala vážnejšie.

2. Pravidlo „Bez protokolovania“ by mohlo byť prísnejšie 

Niečo, čo ma v súvislosti so spoločnosťami VPN vždy obťažuje, je, aké zavádzajúce môžu byť ich protokolovacie politiky.

V skutočnosti, ak prechádzate svojimi zásadami ochrany osobných údajov, nie je neobvyklé nájsť spoločnosti, ktoré inzerujú zásady „nulových protokolov“, zatiaľ čo v skutočnosti zaznamenávajú metrické kecy tony údajov.

Aj keď SaferVPN do tejto kategórie nespadá, sledujú príliš veľa údajov pre môj vkus.

Tu je zhrnutie ich protokolovacej politiky, ako sa uvádza v ich pravidlách ochrany osobných údajov.

Zásady ochrany osobných údajov SaferVPNZásady ochrany osobných údajov SaferVPN v roku 2019

Ako vidíte, toto nie je celkom zásada „nulových protokolov“, ktorú nám sľubujeme. Aj keď to nie je zďaleka ideálne, nepovažoval som za obzvlášť znepokojujúce pravidlá protokolovania protokolu SaferVPN.

Uprednostnil by som použitie siete VPN, ktorá nebude zaznamenávať žiadne z mojich informácií? Stavíte sa.

Vylučujú mi pravidlá používania protokolov SaferVPN v používaní ich služieb? Vôbec nie.

3. SaferVPN nefunguje v Číne

Ak vás požiadam, aby ste mysleli na prvú krajinu, v ktorej by ste museli používať sieť VPN, čo ma napadne?

Čína, správne?

Vzhľadom na drakonickú vládu a represívne cenzárske zákony je Čína jednou z krajín, ktoré by ste nemali navštíviť bez plne fungujúcej VPN.

Podľa mnohých zdrojov tretích strán, bohužiaľ, aplikácie SaferVPN už nebudú fungovať, kým budú na čínskej pôde.

A to je pre spoločnosť veľký problém.

Cudzinci a cestujúci z celého sveta sa spoliehajú na kvalitných poskytovateľov VPN (napríklad SaferVPN), aby odblokovali obsah a zaistili si bezpečnosť, a skutočnosť, že ich služby už v regióne nepracujú, je veľkou ranou pre ich potenciálnu zákaznícku základňu..

Ak do Číny necestujete v dohľadnej dobe, môžete tento bod ignorovať, kúpiť SaferVPN a vydať sa veselou cestou..

V opačnom prípade budete musieť kúpiť kvalitnejšie služby, ako je ExpressVPN (prečítajte si recenziu tu).

(Upozorňujeme, že toto nie je niečo, čo by som mohol priamo otestovať, pretože som v posledných mesiacoch nenavštívil Čínu. Ak máte iné skúsenosti s používaním SaferVPN v tzv. Ľudovej republike, dajte mi vedieť v nižšie uvedených poznámkach.)

Ceny SaferVPN, plány & Vlastnosti

Bol som ohromený zistením, že ich služby sa v skutočnosti predávajú za neuveriteľne priaznivú cenu a za prijateľnú cenu.

Rovnako ako menej ako 3 doláre mesačne dostupné ...

Musíte však byť pripravení zaplatiť 2 alebo 3 roky vopred.

Všetky ich balíčky ponúkajú rovnaké funkcie a služby a jediný rozdiel medzi nimi je, ako dlho skutočne budete využívať ich služby.

Stanovenie cien SaferVPN

Tu je návod, ako sa to všetko rozpadá.

1 rok: 59,88 dolárov

 • 4,99 dolárov mesačne
 • 59,88 dolárov ročne
 • Úspora 55%

2 roky: 71,77 dolárov

 • $ 2,99
 • 35,89 dolárov ročne
 • Úspora 73%

Tri roky: 82,26 dolárov

 • 2,29 dolárov mesačne
 • 27,42 dolárov ročne
 • 80% úspora

Niektorí z vás si možno pamätajú, že keď som naposledy preskúmal SaferVPN, poskytoval 14-dňovú záruku vrátenia peňazí a 24-hodinovú bezplatnú skúšobnú verziu.

Zlepšili však záruku vrátenia peňazí a predĺžili návratové okno zo 14 na 30 dní.

Po preskúmaní ich pravidiel ochrany osobných údajov a ToS s potešením môžem oznámiť, že spoločnosť SaferVPN na rozdiel od mnohých svojich konkurentov nemá prekvapenie ani „úlovky“, ani výhrady k svojej 30-dňovej politike. Bez ohľadu na to, koľko spojení iniciujete alebo koľko GB údajov sťahujete, môžete požiadať o úplnú refundáciu za svoj nákup, pokiaľ tak urobíte do 30 dní..

SaferVPN tiež umožňuje svojim používateľom platiť kreditnou kartou, PayPal, bitcoinom (anonymná platba) alebo platobnou stenou, čo znamená, že ak je problémom súkromie, celý váš nákup sa dá uskutočniť s úplnou anonymitou.

Odporúčame SaferVPN?

Nie je to tak, ale nie sú to zlé možnosti ako také ...

Z celkového počtu 70 a viac VPN, ktoré boli skontrolované na tomto webe, sa SaferVPN v súčasnosti nachádza celkovo na 41. a 5. mieste, ale niektoré nevýhody ich robia neodporúčajúcimi.

Ponúkajú rýchle (a stabilné) rýchlosti, bezproblémové rozhranie a dobré služby zákazníkom všetko za slušnú cenu.

Aj keď ich služby určite nie sú bez problémov a som veľmi rada, že spoločnosť môže zlepšiť svoju kapacitu torrentov a politiku protokolovania, moja skúsenosť so službou SaferVPN bola uspokojivá..

Mali by ste však radšej využiť niektorých ďalších poskytovateľov VPN, ktoré tu odporúčame. Napríklad NordVPN ponúka podobné funkcie a je tiež priateľskejší na torrent.

Pridajte vlastnú recenziu:

Už ste niekedy používali SaferVPN? Ak áno, aká bola vaša skúsenosť? Vždy ma zaujíma, čo hovoria ostatní nadšenci o sieťach VPN, ktoré kontrolujem. Dajte mi vedieť nižšie.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me