Recenzia štítu Hotspot

Štít Hotspot

HotSpot Shield VPN (vydaný spoločnosťou AnchorFree) s viac ako 650 miliónmi používateľov je rozdelený na dva produkty: bezplatnú službu VPN, ktorá je skôr ako proxy server s obmedzením šírky pásma a prémiou platenou VPN s názvom HotSpot Shield Elite..

V tejto recenzii porovnáme šifrovanie siete HotSpot Shield Elite, bezpečnostné funkcie a rýchlosť s inými službami VPN.

Podnikajú od roku 2005 a svoju užívateľskú základňu rozšírili vysokou mierou.

Avšak, ako je to v prípade mnohých populárnych spoločností pôsobiacich v oblasti VPN, mať najviac zákazníkov nemusí nevyhnutne znamenať, že máte najlepší produkt.

Zostáva teda otázka: „Je masívna základňa používateľov služby Hotspot Shield výsledkom hviezdnej siete VPN alebo hviezdneho marketingu?“

A v priebehu tejto kontroly dúfam, že na túto otázku odpoviem.

Prehľad VPN hotspot štítu

Štít Hotspot funguje na Windows, MacOS, Android a iOS.

CELKOVÁ RANKA: # 32 zo 78 VPN
použitie:  Jednoduché použitie
ZÁZNAMOVÉ SÚBORY: Niektoré protokolovanie
miesta:  24 krajín, 500 serverov
PODPORA: Žiadny live chat, podpora lístka s pomalou odozvou
torrenting: Torrent je povolený
Netflix: Áno 1/4
Šifrovanie / Protokol: 256-bit AES 
CENA: $ 3,49 / mo & limitovaný plán zadarmo - 45 dní vrátenie peňazí
OFICIÁLNA WEB STRÁNKA: www.hotspotshield.com

1. Najrýchlejšia rýchlosť (okrem USA) Výhody používania Hotspot štítov

Na správnych serveroch je štít Hotspot rýchly.

Keď som testoval Hotspot Shield na serveri EÚ v Estónsku, fungovali rýchlejšie ako ktorákoľvek iná VPN, ktorú som kedy testoval..

Stiahnite a skúste rýchlosť

Pripojil som sa k niekoľkým ďalším serverom a vykonal niekoľko testov pomocou webovej stránky tretej strany, speedtest.net, aby sa zabezpečila presnosť tejto kontroly.

Tu sú uvedené výkonnostné kritériá, ktoré som zaznamenal pri používaní klienta VPN Hotspot Shield pri 100 Mbps internetovom pripojení.

US Server (New York)

 • Ping: 183 ms
 • Stiahnuť: 28,66 Mbps
 • Odovzdané: 13,74 Mb / s

EU Server (Amsterdam)

 • Ping: 54 ms
 • Stiahnuť: 92,28 Mbps
 • Odovzdané: 45,09 Mbps

Asia Server (Hongkong)

 • Ping: 141 ms
 • Stiahnuť: 80,00 Mbps
 • Odovzdané: 19,60 Mb / s

UK Server (Londýn)

 • Ping: 53 ms
 • Stiahnuť: 95,55 Mbps
 • Odovzdané: 46,45 Mbps

Ak ste si prečítali nejaké ďalšie recenzie siete VPN, ktoré som vykonal na tomto webe, viete, že tieto výsledky sú pôsobivé, skutočne pôsobivé.

Na všetkých európskych a ázijských serveroch Hotspot Shield pravidelne vykonával asi 10 Mbps rýchlejšie ako ktorýkoľvek z jeho konkurentov.

Kupodivu ich servery v USA nevysvetliteľne bežali pri rýchlostiach, ktoré boli takmer dvakrát také pomalé ako ich konkurenti, hoci spoločnosť sídli v San Franciscu.!

Ak plánujete používať servery primárne umiestnené v Európskej únii alebo Ázii, potom je Hotspot Shield najrýchlejšou sieťou VPN, ktorá je v súčasnosti k dispozícii.

Ak však konkrétne potrebujete prístup na server so sídlom v USA, mali by ste si pravdepodobne zvoliť niečo ako ExpressVPN, PIA alebo NordVPN..

2. Neuveriteľná skúsenosť používateľa 

Štít Hotspot môže byť najkrajšou sieťou VPN, ktorú som kedy použil.

Aplikácia HotSpot Shield

Po 2-minútovom procese inštalácie sa dostanete na rozhranie, ktoré vyzerá ako niečo z nového filmu Jamesa Bonda, kde môžete svoje nastavenia a umiestnenie VPN upraviť iba niekoľkými kliknutiami.

Nastavenia VPN HotspotShield VPN

Aj keď neponúkajú veľa z hľadiska pokročilých nastavení alebo prispôsobenia (o čom budem hovoriť v časti „nevýhody“), robia to neuveriteľne jednoduchý, intuitívny a ľahko použiteľný softvér VPN..

3. Torrenting je plne podporovaný

Jednou z veľkých vecí na Hotspot Shield je, že na rozdiel od niektorých svojich konkurentov úplne a z celého srdca podporujú anonymné torrentovanie.

Ich sieť využíva super bezpečné šifrovanie AES-256, aby zabezpečila, že všetky údaje prenášané do az vášho zariadenia sú úplne bezpečné ... Od všetkých (okrem AnchorFree).

Vlády, poskytovatelia internetových služieb, zvedaví susedia, pokiaľ služba Hotspot Shield dodržiava svoju politiku protokolovania, žiadna z nich nemá prístup k histórii prehliadania ani k sieťovej aktivite..

Keďže AnchorFree otvorene podporuje a dokonca dáva pokyny týkajúce sa anonymného torrentingu, je možné povedať, že Hotspot Shield Elite je vynikajúcou voľbou pre vášnivejších torrenterov pre bezpečný zážitok z P2P.

4. Kompatibilita Netflix (1/4)

Streamovanie Netflix s Hotspot Shield je o niečo zložitejšie ako s ExpressVPN alebo StrongVPN. Ak však na svojich stránkach budete postupovať podľa pokynov, stále nájdete server, ktorý bude fungovať.

Kanadská streamingová služba pre nás fungovala dokonale. Ale narazili sme na ďalšie tri, ktoré sme testovali.

To v súčasnosti nie je zlý výsledok, pretože sieť Netflix sa stala vynikajúcou pri zisťovaní (a vypínaní) väčšiny používateľov VPN, ktorí sa snažia získať prístup k obsahu s obmedzeným prístupom..

Štít HotSpot odblokovanie servera Netflix:

 • Kanada

Štít HotSpot servery blokované sieťou Netflix:

 • Spojené štáty
 • Spojene kralovstvo
 • Holandsko

Nevýhody použitia Hotspot štít

1. Obvinenia z ochrany osobných údajov spoločnosti CDT & vyšetrovanie FTC

Štít Hotspot bol vždy dosť podozrivou spoločnosťou.

Vzhľadom na to, že ide o poskytovateľa VPN so sídlom v USA, ktorý bol uvedený na trh s financovaním série C od 52 miliónov dolárov od investičného gigantu Goldman Sachs a ktorého materská spoločnosť je v partnerstve s niekoľkými reklamnými a marketingovými spoločnosťami ... spoločnosť by som presne neoznačila ako „vyššie výčitka ".

Po nedávnom podaní z CDT a pokračujúcom vyšetrovaní FTC som si však začal uvedomovať, že termín „eticky nejednoznačný“ je pravdepodobne vhodnejším popisom.

Tu je úryvok z tlačovej správy vydanej Centrom pre demokraciu & Technológia týkajúca sa formálnej sťažnosti, ktorú podali proti Hotspot Shield.

stavy štítkov hotspotu ...

Ak vezmeme do úvahy 650 miliónov používateľov, ktorí sa spoliehajú na zabezpečenie online Hotspot, má 14 stránková stránka CDT nejaké vážne dôsledky..

Hoci David Gorodyansky označil tieto tvrdenia za „nepodložené“ a uviedol, že „so žiadosťou nesúhlasí“, zdá sa, že skutočnosti nie sú v jeho prospech..

Kým FTC neukončí svoje formálne vyšetrovanie, nemôžem potvrdiť ani poprieť tieto obvinenia, poviem však, že by ma udivilo, keby Hotspot Shield opustil túto bitku bez niekoľkých jaziev..

2. Sporné zásady ochrany osobných údajov a protokolovania

AnchorFree je otvorene spojený s mnohými reklamnými spoločnosťami tretích strán, ktoré umožňujú Hotspot Shield bezplatne.

Aj keď je to celkom bežná prax pre bezplatnú službu VPN, keď začnete kopať do pravidiel ochrany osobných údajov, problémy sa stanú nepríjemnými.

Tu je výňatok z ich pravidiel ochrany osobných údajov, ktorý ilustruje môj názor.

logovanie štítu hotspotuObrázok zhotovený z: https://www.hotspotshield.com/privacy-faq/

Aj keď ignorujete skutočnosť, že pojem „osobné informácie“ je vo svojej politike úmyselne nejednoznačný a zjavne nezahŕňa vašu osobnú adresu IP, je to dosť znepokojujúce vyhlásenie.

Štúdia CSIRO dospela k záveru, že Hotspot Shield používa sledovacie kódy na zhromažďovanie informácií o svojich používateľoch a potom tieto informácie predáva inzerentom.

Zistili tiež, že Hotspot Shield bude pravidelne presmerovať prevádzku používateľov prostredníctvom jednej z ich pridružených sietí, aby profitoval z nákupov, ktoré ich zákazníci uskutočnili pri používaní VPN.

Napriek tomu, že ich logovacie pravidlá ponúkajú istotu, že:

„… Všetky informácie o prehliadaní alebo iné podobné informácie týkajúce sa vašich online aktivít, ktoré ste prenášali na naše servery pri používaní služby Hotspot Shield, sa vymažú po ukončení vašej„ relácie “VPN.“

Je mi ťažké povedať, že dôverujem službe Hotspot Shield s mojimi osobnými údajmi.

3. Ticketovaná zákaznícka podpora 

Je mi úplne jasné, že všetky zdroje Hotspot Shield boli rozdelené do iba troch vecí.

 1. Vytvorenie hviezdneho zoznamu serverov, ktoré fungujú pri vysokých rýchlostiach blesku
 2. Navrhovanie krásneho používateľského rozhrania
 3. Pri hľadaní spôsobov, ako legálne (alebo inak) využívať nejednoznačné zásady ochrany osobných údajov, aby sa čo najviac zúročili.

Ako si všimnete, skvelý zákaznícky servis nie je na tomto zozname.

Aj keď Hotspot Shield ponúka síce vyčerpávajúci zoznam zdrojov a príručiek na riešenie problémov, ich tím zákazníckej podpory neexistuje, ale neexistuje.

Ak máte problém, jediný spôsob, ako sa spojiť s ich tímom podpory, je prostredníctvom obávaného lístka podpory.

Zákaznícka podpora

Akonáhle bude lístok odoslaný?

Pravdepodobne by ste mali ísť a naliať si ďalšiu šálku kávy a sadnúť si s dobrou knihou, pretože budete čakať dlhý, dlhý, dlhý čas..

Pokúsil som sa odoslať dotaz na technickú podporu pre túto kontrolu tri dni predtým, ako som začal písať tento príspevok.

Veľa ma znepokojuje ... Stále som nedostal odpoveď! 

Po preštudovaní ďalších recenzií som zistil, že táto skúsenosť bola dosť všadeprítomná.

V skutočnosti som si prečítal niekoľko sťažností zákazníkov s tvrdením, že odozva na jednoduchú chybu pri riešení problémov trvalo viac ako jeden týždeň..

Vzhľadom na statný cenový štítok spojený s ich službou Elite VPN je to veľmi závažný trestný čin.

4. Katapult Hydra a žiadna kompatibilita TOR 

S užívateľskou základňou, ktorá je taká veľká a rozmanitá, ako tá, ktorá sa pýši štítom Hotspot, by ste si predstavovali, že vytvoria produkt, ktorý je rovnako rozmanitý a prispôsobiteľný každej potrebe alebo okolnostiam.

Bohužiaľ to tak nie je.

Nielenže Hotspot Shield neponúka kompatibilitu s The Orion Router alebo inými proxy servermi (neuveriteľne užitočná funkcia v drastických krajinách ako Čína a Severná Kórea) - Hotspot Shield tiež funguje pomerne dobre v Číne, pristál v našich top 7 VPN China. Obmedzujú všetkých používateľov na svoj proprietárny protokol Catapult Hydra. Kým používali na podporu protokolu OpenVPN, toto sa zmenilo po zavedení ich protokolu Catapult Hydra.

Vzhľadom na to, že majú viac ako 650 miliónov používateľov, mali by ste si myslieť, že služba Hotspot Shield by ponúkla aspoň niekoľko ďalších protokolov tunelovania VPN pre zriedkavé (ale nevyhnutné) prípady, v ktorých ich vlastný protokol jednoducho nezruší..

Bohužiaľ to tak nie je.

5. DNS Leak Through Chrome Extension

Aby sa situácia ešte zhoršila, ich rozšírením prehliadača Chrome uniká váš server DNS.

Urobili sme rozsiahle testy na viacerých VPN a Hotspot Shield bol jedným z mnohých poskytovateľov VPN, ktorí prostredníctvom rozšírenia prichádzajú o vaše DNS.

Nie je to nič zásadné a pravdepodobne sa čoskoro opraví, ale zatiaľ uniká ... Tu je niekoľko informácií o tom, ako opraviť tento únik.

Ceny za hotspot štít, plány & fakty

Pokiaľ ide o poskytovateľov platených VPN, ceny Hotspot Shield boli kedysi na drahšej strane spektra.

V skutočnosti za 5,99 dolárov mesačne za 12-mesačný balík sú o pár dolárov drahšie ako naše obľúbené VPN, NordVPN. A iba 1 dolár lacnejší ako ExpressVPN.

Jediným rozdielom medzi jednotlivými programami je doba, počas ktorej môžete používať služby VPN Hotspot Shield. Takto sa rozpisujú rôzne cenové plány.

Stanovenie ceny Hotspot Shield

 • Mesačne: 12,99 dolárov 
 • 6 mesiacov: 53,94 $ (8,99 $ / mesiac)
 • 12 mesiacov: 71,88 $ (5,99 $ / mesiac)
 • 3 roky: 125,6 USD (3,49 USD / mesiac)

Okrem toho, ak sa nachádzate v EÚ, budete čeliť vyšším cenám (napríklad 6,99 eur / mesiac pre jednoročný plán). Zaujímalo by ma, prečo to robia ...

Aj keď sú ich plány trochu drahé, všetky sú podporované veľkorysou 45-dňovou zárukou vrátenia peňazí, čo je najlepšia záruka, akú som kedy videl v odvetví VPN.

Z toho, čo som čítal na webe, je táto refundácia dosť bezbolestná, čo znamená, že ak vyskúšate prémiové služby VPN Hotspot Sheld a rozhodnete sa, že nie sú pre vás, môžete rýchlo získať svoje peniaze a pokračovať vo vyhľadávaní perfektný poskytovateľ VPN.

Pokiaľ ide o platbu, môžete použiť všetky hlavné kreditné karty, PayPal a dokonca aj bankový prevod. Neposkytujú však žiadne anonymné spôsoby platby, napríklad bitcoín.

 • Jednoduchosť softvéru VPN: Ľahko použiteľná aplikácia VPN
 • Skryté poplatky & doložky: Žiadne.
 • upsells: Žiadne zvraty.
 • Okamžitý prístup po zaplatení: Trvalo ~ 5 min, aby ste získali prístup k sťahovaným súborom (po zakúpení softvéru)

Odporúčame Hotspot štít?

Odpoveď na túto otázku je komplikovaná.

Ako služba je Hotspot Shield vynikajúci.

Poskytujú vysoké rýchlosti osvetlenia, neuveriteľný zážitok pre používateľov a množstvo skvelých funkcií, vďaka ktorým bude každý nadšenec VPN spokojný.

Avšak ...

Spoločnosť, ktorá stojí za touto službou, sa podieľala na mnohých tienistých obchodoch a eticky šedých aktivitách, takže je pre mňa ťažké udeliť súhlas, najmä vzhľadom na súčasné obvinenia CDT..

Taktiež nepracujú s kombináciou TOR. Myslím si, že existujú lepšie VPN za podobné alebo dokonca lacnejšie ceny, napríklad NordVPN alebo ExpressVPN.

Až doteraz je možné Hotspot používať na skrytie vašej adresy IP, ale nie je najlepšou možnosťou úplného súkromia. Prečítajte si všetky moje recenzie VPN tu.

Už ste niekedy použili Hotspot Shield? Ak áno, aká bola vaša skúsenosť? Vždy ma zaujíma, čo hovoria ostatní nadšenci o sieťach VPN, ktoré kontrolujem! Dajte mi vedieť nižšie.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me