Recenzia PureVPN

Snímka obrazovky Pure VPNÚplné zverejnenie: Nie som žiadnym spôsobom prepojený s PureVPN ani nepoužívam ich pridružené odkazy. To je úplne môj úprimný, nezaujatý zážitok s PureVPN.

Testovacie obdobie: 1 mesiac

Rýchle pozadie & Informácie o funkcii

Spoločnosť PureVPN, založená v roku 2006 ich materskou spoločnosťou GZ Systems, je jedným z najstarších a najväčších poskytovateľov VPN na trhu..

Od svojich skromných začiatkov na dvoch serveroch PureVPN rýchlo rozšírila svoju činnosť a teraz aj oni sa môže pochváliť viac ako 2000 servermi v 180 rôznych krajinách.

Umiestnenie servera PureVPN

Aj keď majú sídlo v Hongkongu, čo je pre poskytovateľa VPN čoraz viac búrlivá jurisdikcia (hlavne kvôli ich blízkosti a vzťahom s Čínou) PureVPN spravuje a hosťuje svoju vlastnú sieť a hardvér DNS, čo znamená, že vaše informácie by mali byť s nimi bezpečnejšie ako priemerná sieť VPN..

Ich služby sú kompatibilné s všetky hlavné zariadenia počítajúc do toho:

 • windows
 • Android
 • gumák
 • iOS
 • linux

Ak sa zaujímate o optimalizáciu online ochrany, môžete dokonca nastaviť PureVPN tak, aby pracoval s vašimi smerovačmi, inteligentnými televízormi, prehliadačmi ako Chrome a Firefox a streamingovými službami (ako Roku, Amazon Fire a Chromecast).

Nedávno zaviedli funkciu „virtuálneho smerovača“ pre zariadenia so systémom Windows, čo znamená, že môžete vybaviť stolný počítač alebo prenosný počítač Windows pomocou funkcií typu routera na pripojenie až 10 rôznych zariadení..

Niektoré služby VPN, napríklad VyprVPN, vás obmedzia iba na dve rôzne súčasné spojenia. Skutočnosť, že môžete pripojiť PureVPN k a reálny Okrem nastavenia „virtuálneho smerovača“ znamená, že môžete pripojiť TONY rôznych zariadení. (Pravdepodobne viac, ako by ste kedy chceli alebo potrebujete.)

Majú tiež funkciu „rozdeleného tunela“, čo znamená, že si môžete vybrať, ako (a kde) chcete zasielať prenos - prostredníctvom poskytovateľa VPN alebo internetových služieb ako obvykle. Vaše údaje môžu byť podľa potreby rozdelené.

Aj keď PureVPN neponúka svoj vlastný TOR, môžete ho použiť navrchu. Kombináciou sietí VPN a siete Tor pridajte ďalšiu vrstvu ochrany súkromia a bezpečnosti.

PureVPN má zabiť prepínač funkcie ktoré fungujú ako bezpečné pri zlyhaní. Cieľom je zabezpečiť, aby vaše súkromie a anonymita neboli nikdy ohrozené a aby vaše osobné informácie neboli nikdy prezradené.

V neposlednom rade, PureVPN je dodávaný s doplnkom NAT Firewall, takže sú zabezpečené všetky možné hackerské medzery.

Prehľad PureVPN

CELKOVÁ RANKA: 53
použitie: Jednoduché a ľahko použiteľné
ZÁZNAMOVÉ SÚBORY: Niektoré protokolovanie
miesta: 140+ krajín, 2000+ serverov
PODPORA: Responzívny Live Chat
torrenting: Povolený
Netflix: 2/4 servery pracujúce s Netflixom
Šifrovanie / Protokol: 256-bit AES; OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP, SSTP a dokonca IKEv2
CENA: $ 3.33 / mo
OFICIÁLNA WEB STRÁNKA: www.PureVPN.com

PureVPN Pros

1. Podporuje všetky hlavné protokoly (OpenVPN, IPSec, L2TP ...)

Útoky typu „človek v strede“ (MiTM) sú jedny z najstarších (a najbežnejších) spôsobov, akými hackeri získavajú prístup k vašim citlivým informáciám.

Možno ani nebudete cítiť, že niečo nie je v poriadku. Ale nejako sa nejako niekto medzi vás umiestnil medzi vaše a zamýšľané spojenie (napríklad prehliadač alebo web).

Potom si môžu prečítať vaše e-maily, zistiť, na aké webové stránky sa chystáte, chytiť vaše súbory cookie relácie, aby oklamali rôzne webové stránky, aby si mysleli, že ste vy, a dokonca môžu získať osobné informácie alebo heslá.

Mnohé nástroje, ktoré sa používajú na zachytenie týchto praktík, ako napríklad WiFi ananás, sa dajú použiť na ich vykonávanie kdekoľvek a kdekoľvek. Napríklad, posedenie v miestnej kaviarni. Teraz sa môže stať, že prehliadanie e-mailov alebo rezervovanie letu počas popíjania latte nebude také pokojné popoludnie..

Toto potenciálne riziko sa teraz vzťahuje aj na mobilné zariadenia, aplikácie a dokonca aj na vaše inteligentné zariadenia.

Na riešenie týchto problémov ponúka PureVPN všetky hlavné protokoly vrátane OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP, SSTP a dokonca IKEv2..

Aj keď OpenVPN je vaša najlepšia stávka na získanie výhod z bezpečnosti aj rýchlosti, možno budete tiež musieť zvoliť L2TP / IPSec na základe dostupnosti zariadenia alebo PPTP (iba v niektorých prípadoch, keď sa obávate o bezpečnostné chyby, nemáte obavy).

2. Štandardné 256-bitové šifrovanie

Útoky hrubou silou sú bohužiaľ bežnou praxou.

Hackeri nakoniec zistia vaše heslá a čísla PIN prostredníctvom série opakujúcich sa kombinácií blesku, blesku, pokusu a omylu..

Je to jeden z najstarších trikov v knihe (okrem hádania narodenín alebo mena dieťaťa). A v skutočnosti rastú.

Napríklad nedávny rozsiahly útok na stránky WordPress bol nasmerovaný ruskou spoločnosťou, ktorú krajina používa na spustenie kybernetických útokov (tieto veci si nemôžete vymyslieť).

Najlepšou formou obrany v tomto prípade je prevencia. Prichádza to vo forme 256-bitového šifrovania, čo je jedno z najbezpečnejších možných spojení. Je tak bezpečný, že ho používajú vládne agentúry na celom svete.

Váš šifrovaný tunel sa uzavrie, takže webové stránky tretích strán, poskytovatelia internetových služieb a hanebné a temné organizácie, ktoré si zaslúžia byť ďalším darebníkom Bondov, nemôžu vidieť, čo máte na mysli..

Okrem toho je vaše súkromie a anonymita úplne bezpečné vďaka ich „end-to-end“ pripojeniu. To sa týka aj prípadu, keď prejdete z jednej adresy IP na inú (alebo inú alebo inú) prostredníctvom možností PureVPN nad 80 000+.

3. Niektoré pekné skvelé funkcie

Jednou z vecí, ktoré sa mi na PureVPN veľmi páčili, je to, koľko funkcií a možností ponúka svojim používateľom.

Pre začiatočníkov ponúkajú prepínač zabíjania, päť súčasných pripojení, podporu všetkých hlavných protokolov, ochranu DDoS, pokročilé preposielanie portov, rozdelené tunelovanie a NAT Firewall..

V skutočnosti poskytujú také množstvo spôsobov, ako optimalizovať a prispôsobiť váš zážitok z VPN, že by to urobilo aj to najlepšie začervenanie VPN..

Bohužiaľ, zatiaľ čo tieto služby sú teoreticky skvelé, majú niektoré problémy s funkčnosťou, ktoré je potrebné vyriešiť.

Osobne som zažil zlyhanie zabijáka a po preskúmaní niekoľkých fór a hodnotení tretích strán som si uvedomil, že takmer každý zákazník zažil nejaký typ problému tu alebo tam s niektorými funkciami, ktoré PureVPN ponúka.

4. Neobmedzené torrentovanie

PureVPN je pevne podporovaný.

Prečo je to pozoruhodné?

Pretože od tej doby, čo sa na trh začali zapájať súdne konania o porušení autorských práv, stále viac sietí VPN odstraňuje servery P2P.

Tí, ktorí stále ponúkajú servery priateľské k torrentingu, to často umožňujú len na malej hrstke ponúk.

PureVPN však tieto obmedzenia nemá.

Na ľubovoľnom zo svojich serverov môžete používať torrenting. Takže stiahnite preč!

5. Podpora Quick Live Chat s OK odpoveďami

Keď pracujete s VPN, vaša bezpečnosť je na linke. Preto chcete zaistiť, aby sa vaše otázky a obavy mohli rýchlo a efektívne vyriešiť prostredníctvom responzívneho oddelenia podpory zákazníkov.

Keď sme prvýkrát preskúmali PureVPN, neboli sme s ich podporou spokojní. Aj keď to ponúkalo funkciu live chatu, všetky odpovede sa zdali byť automaticky generované. PureVPN však dobre reagoval na kritiku a vrátil sa s pohotovým a rýchlym live chatovým systémom, ktorý priamo odpovedal na otázky, ktoré som položil, za minútu..

Začal som jednoduchým prístupom na dve otázky. Chcel som vedieť, či používatelia môžu využívať sieť TOR, a chcel som vedieť, čo sa robilo, aby sa zabránilo únikom DNS..

PureVPN Live Chat Response

Ako vidíte zhora a zdola, rýchlo reagovali, ale cítili sa ako typická odpoveď formulára. Po pozdrave nasledovala ďalšia odpoveď, ktorá sa zdala byť úlohou kopírovania a vkladania.

Keď som však objasnil svoje otázky, dostal som oveľa lepšiu odpoveď.

PureVPN Live Chat Response

Odpovedali jednoduchým vyhlásením týkajúcim sa siete TOR a znovu som objasnil, že som položil druhú otázku.

PureVPN Live Chat Response

Odpovedali na to odkazom, ktorý používateľom umožňuje testovať úniky DNS.

PureVPN Live Chat Response

Nezaoberali sa podrobnosťami o tom, ako sa tieto problémy riešili, ale odpoveď prišla rýchlo a bola užitočná. Dal som im na to určité rekvizity, najmä keď uvažujeme o tom, kde bola táto služba kedysi z hľadiska služieb zákazníkom.

Zlepšila sa skokmi a hranicami.

4. Správne fungovali 2/4 servery Netflix

PureVPN tvrdí, že pracuje s Netflixom. To je vlastne väčšie množstvo, ako si myslíte.

Netflix a VPN boli vo vojne už niekoľko rokov. Zatiaľ čo, keď používatelia mohli využívať tunelovaciu službu VPN na prístup k geo blokovanému obsahu Netflixu z iných krajín, služba streamingu sa k tomu nakoniec pripojila a uvoľnila blokovací systém, ktorý zastaví väčšinu sietí VPN za studena.

Keď sme testovali vybraný počet serverov PureVPN so serverom Netflix, dosiahli sme 50% úspešnosť, čo je obrovské!

Tu sú štyri servery PureVPN, ku ktorým sme sa pripojili pred kontrolou Netflixu:

 • USA: PRACOVENÝ
 • Kanada: PRACOVENÁ
 • Spojené kráľovstvo: BLOCKED
 • Holandsko: NO NL SERVER

Väčšina sietí VPN nemôže získať funkčnosť systému Netflix, takže skutočnosť, že máme dva zo štyroch na prehrávanie obsahu Netflix, dokonca umiestňuje PureVPN takmer na náš zoznam VPN priateľský pre Netflix. To je obrovské perie v rámci tejto služby.

Nevýhody PureVPN

PureVPN je cenovo dostupná služba, obsahuje niekoľko vynikajúcich funkcií a veľký výber serverov. Existuje však niekoľko problémov, ktoré musia potenciálni používatelia vziať do úvahy predtým, ako túto službu zveria svojej internetovej bezpečnosti.

1. Pomalá rýchlosť sťahovania

Tu je test rýchlosti, ktorý som bežal na adrese speedtest.net, aby som zaistil presnosť tejto kontroly. Potom som sa pripojil k PureVPN a tieto testy som ešte raz spustil.

Test výkonu PureVPN

Tu sú naše výsledky:

US Server (New York)

 • Ping: 125 ms
 • Stiahnuť: 29,41 Mbps
 • Odovzdané: 29,06 Mb / s

EU Server (Amsterdam)

 • Ping: 40 ms
 • Stiahnuť: 35,49 Mbps
 • Odovzdané: 27,29 Mb / s

Asia Server (Hongkong)

 • Ping: 355 ms
 • Stiahnuť: 6,77 Mbps
 • Odovzdané: 3,62 Mb / s

UK Server (Londýn)

 • Ping: 53 ms
 • Stiahnuť: 62,48 Mbps
 • Odovzdané: 45,90 Mbps

Ich server v Amsterdame (najrýchlejší, aký som mohol nájsť) dosiahol iba 35 Mbps zo 100, čo nie je skvelé.

To je znepokojujúce, keď si uvedomíte, že ich najlepší konkurent, PIA, ponúka servery s viac ako dvojnásobnou rýchlosťou sťahovania za veľmi podobnú cenu..

2. Netesnosti DNS, IPv4 a IPv6

Ak ste na trhu VPN, zvyčajne ste tam len z jedného dôvodu a len z jedného dôvodu.

zabezpečenia.

Či už sa chcete chrániť pri práci pred verejnými zákonmi Wi-Fi alebo obísť cenzúrne zákony vo vašej krajine, pri výbere novej služby VPN je (a malo by byť) osobnou bezpečnosťou vaša osobná bezpečnosť..

Nanešťastie pre PureVPN sme sa pri kontrole ich systému kvôli únikom stretli s niekoľkými problémami.

Našiel som nespočetné množstvo nespokojných zákazníkov, ktorí si všimli, že pri používaní služieb siete Pure VPN došlo k úniku ich adresy DNS a osobnej adresy IP..

Rozhodol som sa požiadať jedného zo svojich zástupcov pre zákaznícke služby o údajných problémoch.

Úniky IPV4 a IPV6 Takto odpovedali.

PureVPN nepretržitý priamy rozhovor (nie)

Aj keď táto odpoveď znela zvláštne ako automatizovaný chatovací softvér a nie ako živý zástupca (ktorého sa krátko dotknem), neodpovedala na moju otázku..

Takže som sa pýtal ďalej a dostal nasledujúcu odpoveď.

Pravidlá protokolovania PureVPN

Aj keď tieto problémy údajne vyriešili, našiel som niekoľko recenzií a sťažností zákazníkov z približne rovnakej doby, pričom snímky obrazovky a posudky svedčia o opaku..

Ak sa obávate o svoju bezpečnosť, pravdepodobne by ste našli iného poskytovateľa VPN, napríklad ExpressVPN.

3. Ich zásady bez protokolov nie sú úplne pravda

PureVPN predáva svoje produkty ako VPN typu „Zero Logs“.

Ak si však prečítate drobný výtlačok, rýchlo si uvedomíte, že to tak nie je.

politika prihlásenia

Preto neuchovávajú protokoly, ale uchovávajú záznam (a.k.a. „Denník“) o vašom pripojení a šírke pásma?

Nevadí mi vždy, ak spoločnosť VPN vedie určité denníky, aby neustále zlepšovala a optimalizovala svoje služby.

Keď však spoločnosť inzeruje nulové protokolovanie, malo by sa vykonať zaznamenávanie nulovej hodnoty.

Náklady, plány a možnosti platby

Prvým a najvýraznejším „profilom“ pri používaní PureVPN je cenovka.

Stále sú jedným z najlacnejších sietí VPN na trhu a svojim zákazníkom na základe jednoročného plánu ponúkajú fenomenálnu cenu.

Tu je návod, ako sa to všetko rozpadá.

Ceny PureVPN

Mesačný plán

 • 10,95 dolárov mesačne
 • Úspory 0%

3-mesačný plán

 • 8,00 dolárov mesačne
 • Úspory 27%

Jednoročný plán

 • 3,33 dolárov mesačne
 • Úspora 70%

Umožňujú zákazníkom nakupovať svoje služby takmer všetkými možnými spôsobmi platby (dokonca aj darčekové karty Target). Je pekné vidieť nevykonateľné kryptomeny uvedené ako možnosť platby. Umožní to používateľom platiť s netraditeľnou formou meny online. To je obrovské plus pre používateľov VPN, ktorí chcú zostať skrytí.

PureVPN má veľa platobných možností

Okrem cenovo priaznivého stanovovania cien a širokej škály platobných možností, všetky ich nákupy majú 31-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Odporúčam PureVPN?

Túto službu bohužiaľ nemôžem odporučiť v prípade mnohých ostatných, ktoré sme skontrolovali.

PureVPN ponúka cenovo prijateľnú službu so širokým výberom serverov. Ich oddelenie zákazníckeho servisu mi dalo pozitívnu skúsenosť a s Netflixom dosahovala 50% úspešnosť. To všetko sú skvelé veci, ktoré by sa VPN mala snažiť dosiahnuť.

Ich služby však mali vážny nedostatok rýchlosti a to je problém. Aj keď tvrdia, že vôbec nič neevidujú, prebieha len obmedzená ťažba dreva, čo spochybňuje ich dôveryhodnosť. Tieto faktory spolu mi stačia na prestávku.

Odporúčam používať NordVPN - je v rovnakom cenovom rozpätí, ale získate kvalitný produkt, ktorému môžete veriť (recenziu si môžete prečítať tu). Ak ste citlivý na rozpočet, skúste použiť Surfshark - 1,99 USD / mesiac (recenzia tu).

Už ste niekedy použili PureVPN? Ak áno, aká bola vaša skúsenosť? Vždy ma zaujíma, čo hovoria ostatní nadšenci o sieťach VPN, ktoré kontrolujem. Dajte mi vedieť nižšie.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me