Recenzia aplikácie TunnelBear

TunnelBear

TunnelBear ponúka svojim používateľom bezplatné aj platené služby VPN. Bezplatná verzia je však obmedzená len na šírku pásma 500 MB / mesiac.

Pozitívne je, že ich softvér VPN používa priemyselný štandardný (silný) protokol OpenVPN a 256-bitové šifrovanie AES..

Bohužiaľ, ich rýchlosť pripojenia VPN je trochu pomalšia v porovnaní s inými VPN ako ExpressVPN alebo NordVPN.

Ale…


Je to stále dobrá voľba v porovnaní s ostatnými sieťami VPN vonku?

Dozvieme sa v tejto recenzii aplikácie TunnelBear.

Všeobecné informácie o službe TunnelBear

CELKOVÁ RANKA: # 30 zo 78 VPN
použitie: 4/5
ZÁZNAMOVÉ SÚBORY: Žiadne protokolovanie
miesta: 22 krajín
PODPORA: Systém lístkov
torrenting: Povolený
Netflix: Nefunguje
Šifrovanie / Protokol: 256-bitové AES / OpenVPN, IPSec & IKEv2
Právomoci: Kanada
CENA: $ 5.00 / mo
OFICIÁLNA WEB STRÁNKA: www.TunnelBear.com

TunnelBear je poskytovateľom bezplatných aj platených sietí VPN.

Už okolo roku 2011, keď ju založili Ryan Dochuk (Corporate Bear) a Daniel Kaldor (Quantum Bear).

Medzi nimi majú skúsenosti s prácou v spoločnostiach Microsoft, Goldman Sachs, RIM a mobilnom zabezpečení. Takže určite urobili svoj čas v technologickom svete.

Spoločnosť sídli v Toronte, ale ich 350+ VPN servery sa šíria do 22 ďalších krajín sveta, vrátane serverov v Severnej a Južnej Amerike, Európe, Ázii a Austrálii..

Profily spoločnosti TunnelBear

1. Žiadne protokolovanie

Ak chcete začať, TunnelBear má prísne zásady bez protokolovania. V ich politike ochrany osobných údajov je to veľmi jasné:

TunnelBear výslovne nezbiera, neuchováva ani neprenáša tieto údaje:

 • IP adresy navštevujúce našu webovú stránku
 • IP adresy po pripojení služby
 • Dotazy DNS počas pripojenia
 • Akékoľvek informácie o aplikáciách, službách alebo webových stránkach, ktoré používatelia používajú pri pripojení k našej službe

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti TunnelBear

Obrázok z: https://www.tunnelbear.com/privacy-policy

To je skvelá správa pre používateľov, ktorí dbajú na ochranu súkromia. To znamená, že nepredávajú žiadne z vašich údajov a že keď klepajú orgány činné v trestnom konaní, nemajú čo dať zaujímavým.

Zhromaždené osobné informácie odovzdajú, ako to vyžaduje kanadské právo (napríklad WindScribe). (Kanada nie je pre poskytovateľa siete VPN dobrá jurisdikcia.)

Zásady ochrany osobných údajov popisujú napríklad vaše meno, e-mailovú adresu, verziu operačného systému, množstvo použitých údajov a posledné štyri číslice čísla vašej kreditnej karty..

Neukladajú vaše celé číslo kreditnej karty, aj keď k nim majú prístup prostredníctvom platobných partnerov kompatibilných s PCI.

2. Nezistili sa žiadne netesnosti

Vďaka užívateľsky prívetivému rozhraniu a spoľahlivému šifrovaniu je táto VPN bez úniku spoľahlivou voľbou.

TunnelBear štandardne používa OpenVPN, spárovaný s najpokročilejšími štandardmi šifrovania, ktoré nie sú kompatibilné so štandardom AES-256..

Tunnelbear opakovane uvádza, že vaša prehliadacia aktivita je „chránená medveďom“, pomocou vtipného vyhliadkového medveďa na ilustráciu toho bodu znova a znova.

Našťastie si spoločnosť TunnelBear počas celého testovacieho procesu udržala svoj základ.

Vyskúšajte to sami:

Výsledky zisťovania WebRTC systému TunnelBear

Jeho inštalačný softvér tiež vytrvalý a priniesol skvelé výsledky.

Výsledok virtuálnej kontroly tunela

3. Plán zadarmo & Funguje na viacerých zariadeniach

Je však obmedzená na 500 MB (iba).

Aj keď je bezplatný program TunnelBear veľmi malý, umožňuje vám vyskúšať aplikáciu a vykonať niekoľko rýchlych testov na vlastnú päsť.

Poskytujú efektívne aplikácie pre Windows, Mac, Android a iOS. K dispozícii je tiež rozšírenie prehliadača pre prehliadač Chrome aj Opera a rozšírenie blokujúce sledovanie, ktoré dopĺňa všetky ich služby (alebo ich možno použiť samostatne)..

4. Mimoriadne bezpečné a bezpečné

Bez ohľadu na to, ako lacná je VPN, musíte vedieť, že je bezpečná.

Tunnelbear používa štandardný protokol OpenVPN na zariadeniach Windows, Mac a Android.

OpenVPN je v predvolenom nastavení odporúčaná voľba.

Najnovšie verzie systému iOS dostanú IPSec / IKEv2 a staršie verzie dostanú IPSec (neodporúča sa).

Šablóna šifrovania TunnelBear pre každý typ zariadenia

Celkovo vzaté je to šifrovanie, ktoré by ste očakávali.

OpenVPN a IPSec / IKEv2 poskytujú 256-bitovú ochranu AES, zatiaľ čo protokol IPSec ponúka stále úctyhodné 128-bitové šifrovanie AES. Vláda USA používa 256-bitové šifrovanie AES na ochranu údajov, takže môžete veriť, že ide o spoľahlivý protokol.

Táto služba tiež poskytuje silnú autentizáciu údajov a bezpečnú výmenu kľúčov Diffie-Hellman, aby ste sa uistili, že sa pripájate k serveru TunnelBear a nie je to nebezpečný chybný manažér.

Jedna zo skvelých služieb, ktoré poskytuje spoločnosť TunnelBear, sa nazýva VigilantBear - táto funkcia vás chráni počas pripájania a odpájania. Ak vaša sieť Wi-Fi klesne alebo sa presúvate medzi prístupovými bodmi, je možné, že niektoré vaše údaje stratia nezabezpečené pripojenie. VigilantBear bráni tomu, aby sa to stalo (pôsobilo ako spínač zabíjania).

V januári 2017 sa Hackernoon zobral hlboký ponor do kódu TunnelBear, aby zistil, čo môžu nájsť. Ak chcete, môžete si prečítať celé členenie, ale je to celkom technické. Stručne povedané, nenašli žiadne významné zraniteľné miesta ani prekvapenia. Boli dokonca ohromení, že TunnelBear obsahuje funkcie na detekciu únikov DNS aj IPv6, čo je skvelé pre ochranu vášho súkromia.

TunnelBear nemal žiadne veľké úniky ani dôkazy o prasknutí ich šifrovania. Všetky znaky poukazujú na skutočnosť, že použitie TunnelBear je mimoriadne bezpečné.

Jedna vec na vedomie je, že metóda výmeny kľúčov Diffie-Hellman môže mať určité nedostatky. Zatiaľ čo VPN VPN pre stolné počítače, Android a iOS 9+ používajú 2 048-bitové DH skupiny, ktoré sa považujú za bezpečné, staršie verzie iOS používajú 1 024-bitovú DH skupinu. A je možné, že niektorí silní útočníci na národnej úrovni by mohli túto kompromisáciu kompromitovať.

5. Pekné funkcie

TunnelBear prichádza s niekoľkými skvelými funkciami, ako napríklad:

 • Anonymná IP
 • Kill-Switch (VigilantBear)
 • 5 Súčasné pripojenia

Niektoré webové stránky blokujú prenos, ktorý podľa všetkého prichádza z VPN. Získanie výhody je nepríjemné a neustále boje medzi poskytovateľmi VPN a týmito webovými stránkami.

Napríklad som zistil, že funkcia TunnelBear GhostBear robí všetko preto, aby skryla skutočnosť, že používate VPN. To bude oklamať niektoré podniky a vlády, ale nie všetky.

Pred použitím GhostBear je dobré zistiť, či sa môžete pripojiť k požadovanej stránke pomocou štandardného pripojenia TunnelBear. Ak nemôžete, stojí za to vyskúšať GhostBear. Skrytie skutočnosti, že používate VPN, trochu spomalí vaše pripojenie, takže ho neodporúčame stále používať.

6. Jednoduché použitie

Poslaním spoločnosti TunnelBear je uľahčiť používanie VPN všetkým.

A podľa môjho názoru to určite urobili. Aplikácia je veľmi jednoduchá a ľahko použiteľná. Možno neposkytuje všetky rozšírené nastavenia, ktoré požadujete od špičkových sietí VPN, ale ak práve začínate so šifrovaným prehľadávaním, proces je oveľa jednoduchší.

Mapa tunelaBear, ktorá zobrazuje vašu polohu a použitý tunel

V predvolenom nastavení sa zobrazuje iba to, čo musíte vidieť: kde ste, tunel, ktorý používate a odkiaľ sa zdá, že prehliadate.

Existujú ďalšie nastavenia, ktoré nájdete, ale ak ich nechcete kopať, môžete si jednoducho vychutnať jednoduché a čisté rozhranie.

Rozšírenia prehľadávača sú rovnaké; jednoducho ich zapnite a nechajte ich na pokoji. Nie je to oveľa jednoduchšie ako toto.

7. Nezávisle kontrolovaný z hľadiska bezpečnosti

V posledných rokoch došlo k mnohým negatívnym tlakom pre niektoré siete VPN.

Predaj šírky pásma, protokolovanie údajov, nadhodnotená bezpečnosť ... všetko narušuje dôveru v VPN. Preto má spoločnosť TunnelBear nezávislú organizáciu, ktorá kontroluje bezpečnosť siete VPN.

Toto je v tomto odvetví dosť zriedkavé a pre spoločnosť TunnelBear je potrebná veľká pokora. Výsledky auditu uverejnili a vy si ich môžete prečítať online.

TunnelBear tvrdí, že je prvou a jedinou službou VPN na svete, ktorá to ponúka, a je to určite jediná, s ktorou som sa kedy stretol. Je však potrebné poznamenať, že posledné obdobie auditu bolo v júli 2017 a spoločnosť ho ešte musí aktualizovať.

8. Umožňuje Torrenting a TOR

TunnelBear bol službou, ktorá neumožňovala torrentovanie. Zdá sa, že sa to všetko nedávno zmenilo.

Aj keď na ich oficiálnych webových stránkach nie je veľa informácií o torrentingových službách, od zástupcu spoločnosti TunnelBear som sa dostal prostredníctvom oddelenia zákazníckych služieb..

Potvrdili, že ich služba umožňuje torrentovanie aj používanie siete TOR. Je to obrovská zmena v porovnaní s prvým preskúmaním systému TunnelBear. Vtedy bol ich postoj k zdieľaniu súborov P2P tvrdý. Sme radi, že sa k nám pripojili v súčasnosti a zahŕňajú jednu z kľúčových služieb, pre ktoré ľudia chcú používať sieť VPN.

TOR znamená The Onion Router a je to súkromný a šifrovaný webový prehľadávač. Mnoho používateľov rád používa VPN v spojení s TOR, aby maximalizovalo svoju anonymitu. Niektoré siete VPN neumožňujú použitie tejto služby vôbec. Tunnelbear umožňuje používať TOR, ale zástupca, s ktorým som hovoril, ma varoval, že pri jeho používaní vidím výrazne znížené rýchlosti.

9. Responzívna a dôkladná podpora zákazníkov

Ďalšou službou, ktorú sme prvýkrát nemilovali, bol systém zákazníckej podpory spoločnosti TunnelBear.

TunnelBear, žiaľ, stále neponúka žiadny živý rozhovor. Takto obvykle posudzujeme systémy lístkov:

 1. Koľko času budú trvať, kým sa vrátia ku mne?
 2. Odpovedia na moju otázku dôkladným a úplným spôsobom?

Obidva tieto faktory ma veľmi zaujali. Nový záväzok spoločnosti TunnelBear v oblasti podpory zákazníkov patrí medzi moje najobľúbenejšie zo všetkých systémov podpory, ktoré sme vyskúšali..

Formulár podpory zákazníkov spoločnosti TunnelBear

Najprv sa pozrite na toho roztomilého karikatúry medveďa so zapnutou malou náhlavnou súpravou! Budem „tlapky“, aby som vás ocenil.

Užite si túto hračku? Pripnite sa, pretože ich oddelenie služieb zákazníkom je plné.

Odozva podpory zákazníkov TunnelBear

Spýtal som sa na torrentovanie a zdieľanie súborov, ako aj na TOR a Netflix.

Skôr ako sa ponorím do skutočnej reakcie (a všetkých chutných slovných hračiek vo vnútri), chcem hovoriť o čase, ktorý je potrebný na jej získanie.

Poskytujú vám všeobecný časový rámec 48 hodín. Povzdychol som si a pripravil sa na toto oddelenie nenávidieť. Dostal som odpoveď do dvoch hodín.

Pre lístky je to rýchle blesky!

Teraz, pre samotnú odpoveď.

Je kompletný, má osobnosť a má odkazy, ktoré mi môžu pomôcť. Od oddelenia služieb zákazníkom nemôžem nič viac žiadať ... (okrem živého rozhovoru).

Kroky medveďa ...

Nedá sa povedať, že máte svieži deň a nie úsmev.

Nevýhody TunnelBear

1. Problémy s rýchlosťou (pomaly)

S programom TunnelBear sa všetko darilo tak dobre, až bol čas vyskúšať rýchlosti servera.

Niektorí používatelia uviedli dobrú rýchlosť sťahovania. V našom teste však pri používaní serverov EÚ kleslo moje pripojenie 100 Mb / s na 52,26 Mb / s.

To je obrovský pokles.

Tu sú niektoré z výsledkov, ktoré som dosiahol pri 100 MB pripojení:

Rýchlosť sťahovania tunelovRýchlosť sťahovania tunelaBear (servery EÚ na EÚ)

US Server (New York)

 • Ping: 120 ms
 • Stiahnuť: 33,38 Mbps
 • Odovzdané: 15,04 Mbps

Server EÚ (Amsterdam)

 • Ping: 39 ms
 • Stiahnuť: 52,26 Mbps
 • Odovzdané: 27,20 Mb / s

Asia Server (Hong Kong)

 • Ping: 345 ms
 • Stiahnuť: 7,54 Mbps
 • Odovzdané: 2,63 Mb / s

UK Server (Londýn)

 • Ping: 44 ms
 • Stiahnuť: 50,10 Mbps
 • Odovzdané: 48,36 Mbps

Vždy by ste mali očakávať stratu rýchlosti. Je to však výrazný pokles, ktorý ovplyvní vaše prehliadanie.

Nie sú to najhoršie, čo sme videli. Celkovo sú však zlé, keď ich postavíte proti spoľahlivejším VPN, ktoré sme skontrolovali, ako sú NordVPN a ExpressVPN..

2. Žiadny Netflix

Nanešťastie sa Netflix po blokovaní VPN stále zlepšuje.

Úspešne zablokovali mnoho väčších poskytovateľov VPN (vrátane PIA) viacerými servermi na viacerých miestach po celom svete.

Podpora programu TunnelBear mi povedala, že mnohým používateľom sa podarilo odblokovať Netflix.

Bohužiaľ, žiadny z testovaných serverov nefungoval správne.

Ak potrebujete VPN na odblokovanie geografických obmedzení Netflixu, tu je zoznam najlepších 100% pracujúcich VPN pre Netflix..

3. Žiadna inštalácia smerovača

TunnelBear nepodporuje inštaláciu svojho softvéru VPN priamo na smerovač. Ak ste to ešte neplánovali robiť, nie je to nič také. Ak však uvažujete o použití VPN týmto spôsobom na zvýšenie ochrany a ľahšie používanie, musíte nájsť iného poskytovateľa.

Plány tunelových prevodoviek, & fakty

Ceny a plány spoločnosti Tunnelbear sú rovnako jednoduché ako ich aplikácia:

Stanovenie ceny tunela

Vždy je dobré vidieť bezplatnú možnosť, pomocou ktorej môžete vyskúšať aplikáciu a službu. Šírka pásma, ktorú môžete použiť, je však iba 500 MB za mesiac.

Prvý platený program, Giant, vám na neobmedzené množstvo údajov spustí mesiac 9,99 dolárov mesačne.

Najväčší plán, Grizzly, je ročný plán. Takže zaplatíte vopred 59,99 dolárov za 12 mesiacov neobmedzenej služby VPN.

V každom zakúpenom pláne môžete použiť až päť chránených zariadení. Takže ak hľadáte VPN, ktorá pokryje celú vašu rodinu, TunnelBear je dobrá stávka.

Celkovo je tento veľmi lacný. Niektorým sa však, podobne ako v prípade spoločnosti NordVPN, podarilo prekonať ju.

Je neuveriteľné, že spoločnosť TunnelBear NIE JE VÁM refundovaná. Žiadne záruky vrátenia peňazí tu. Namiesto toho vám umožňujú používať ich bezplatnú verziu. Pred inováciou by ste si mali byť istí.

 • Žiadne protokolovanie: Áno.
 • Jednoduchosť softvéru VPN: Ich aplikácia je pomerne jednoduchá a priama.
 • Skryté poplatky & doložky: Bez náhrady.
 • Upsells: No upsells.
 • Okamžitý prístup po zaplatení: Áno.
 • Úniky DNS: Žiadne.
 • Jurisdikcia: Kanada
 • Protokoly tunelovania: OpenVPN, IPSec a IKEv2
 • Kill-switch: Áno.

Pokiaľ ide o možnosti platby, TunnelBear vám umožňuje platiť prostredníctvom hlavných kreditných kariet ako Visa, Mastercard a American Express. Tiež akceptujú PayPal & Bitcoin, digitálna forma kryptomeny, ktorá je stopercentne nevysledovateľná.

Tvrdia tiež, že prijímajú poháre s medom ... ale sme si celkom istí, že je to vtip. Myslím…

Odporúčame VPN TunnelBear?

Za zmienku stojí aj použitie aplikácie TunnelBear?

Závisí to od toho, na čo potrebujete sieť VPN.

Ak si len chcete niečo chrániť svoje súkromie pri prehliadaní bez komplikovaných možností a rozhraní, je to skvelá voľba..

Môže sa stať, že trochu utrpíte na strane rýchlosti, ale nie je sporné, že je veľmi jednoduché použitie a ponúka solídne zabezpečenie..

Ak však potrebujete viac, pravdepodobne budete chcieť zvoliť inú sieť VPN.

Bol som ohromený ich vylepšeným zákazníckym servisom a novou schopnosťou torrentu. Zobrali veľa našich hlavných sťažností a opravili ich.

Ale ich nevýrazná rýchlosť znamená, že to nemôžem odporučiť ako zájazd pre všetkých.

Ak teda hľadáte viac, choďte do toho a namiesto toho si kúpte NordVPN (3,49 USD / mesiac).

Vyskúšajte jednu z ďalších najlepších sietí VPN tu.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me