Preskúmanie Betteretu

Betteretové preskúmanieTakmer nikdy neodporúčam bezplatné VPN pred platenými.


Sieť VPN zadarmo, ako je Betternet, môže mať tendenciu predávať vaše údaje, zobrazovať vám veľa reklám, nemusí byť tak bezpečná a nemusí dosahovať dobrú výkonnosť.

Betternet to tvrdí robí veci trochu inak a chráni vaše súkromie a bezpečnosť lepšie ako ostatné bezplatné siete VPN.

Je však Betternet VPN dobrou voľbou na ochranu vašej bezpečnosti a súkromia?

Je to bezpečné na torrentovanie?

Pozrel som sa hlbšie, aby som zistil, či sa táto bezplatná sieť VPN môže vyrovnať plateným bratom.

Čo je Betternet? Ako je to ZDARMA?

Ak ste o Betternete ešte nikdy nepočuli, je to pravdepodobne preto, že sú nováčikom v oblasti VPN; sú tu len od roku 2015.

Odvtedy však rástli rýchlo a získali veľa používateľov (najmä v systéme Android)..

Hlavnou príťažlivosťou tejto VPN je samozrejme skutočnosť, že je úplne zadarmo.

Môžete ich použiť Aplikácie pre iOS, Android, Windows a Mac, ako aj rozšírenia Chrome a Firefox, bez zaplatenia jediného centu. Nemusíte sa ani registrovať, takže nedostanú vaše meno ani e-mailovú adresu.

Určite to znie dobre. Ako sme však videli v minulosti, poskytovatelia sietí VPN musia nejakým spôsobom zarobiť peniaze a oni to vždy nerobia obozretne.

Spoločnosť Betternet sa spolieha na pridružené aplikácie a videá, ktoré sa poskytujú prostredníctvom ich aplikácií, aby zarobili peniaze.

Vždy, keď klepnete na tlačidlo „Inštalovať aplikáciu“ alebo „Pozerať video a pripojiť sa“, Betternet dostane malú platbu.

Betternet zarába peniaze, keď sťahujete aplikácie alebo pozeráte videáTakto vám Betternet zarába peniaze.

Zatiaľ stačilo udržať servery v chode a rozsvietili sa svetlá.

Zvyšujúce sa náklady však prinútili Betternet, aby koncom roka 2017 vydal prémiovú verziu mobilnej aplikácie. Táto prémiová verzia ponúka prístup k dedikovaným serverom, viac možností výberu umiestnenia a výberu IP a podporu 24/7. Našťastie je k dispozícii bezplatná sedemdňová skúšobná verzia prémiového plánu, ktorá vám umožní vyskúšať tieto funkcie bez zaplatenia.

Vďaka prémiovej verzii získate prístup k 11 serverom v 10 krajinách (iba).

Nemusíte si však zvoliť server, ku ktorému sa pripájate na bezplatnom pláne; Betternet si vyberie jeden pre vás. Ak ste prémiovým členom, môžete si tiež vybrať zo siedmich rôznych miest v USA.

Prehľad siete Betternet VPN

CELKOVÁ RANKA: # 74 zo 78 VPN
použitie: priemerný
ZÁZNAMOVÉ SÚBORY: Niektoré zásady protokolovania
miesta: 10 krajín, 11 serverov
PODPORA: 24/7 podpora prémiových členov
torrenting: odradiť
Netflix: Blokuje Netflix USA
Šifrovanie / Protokol: 256-bitové šifrovanie AES, 128-bitové šifrovanie; OpenVPN, IPSec
CENA: Zadarmo alebo 35,99 dolárov ročne
OFICIÁLNA WEB STRÁNKA: www.Betternet.co

Betternet Pros

1. Spoľahlivé možnosti ochrany osobných údajov a zabezpečenia

Nie je ľahké nájsť informácie o technológii, ktorú používa Betternet VPN na ochranu svojich používateľov. Páči sa mi, že tento druh informácií je uvedený vopred, kde je ľahké ich vidieť. Po trochu kopaní som však dokázal nájsť nejaké informácie.

Napríklad v blogovom príspevku z roku 2015 sa uvádza, že sieť Betternet VPN ponúka 256-bitové šifrovanie AES cez protokol OpenVPN a 128-bitové šifrovanie cez IPSec:

Blog spoločnosti Betternet hovorí, že používali šifrovanie 256 aj 128 bitovObrázok z: https://www.betternet.co/blog/7-reasons-you-should-use-betternet/

To je štandardné šifrovanie, ale neexistuje náznak, kedy sa použije ktorékoľvek z nich. (A ich zásady ochrany osobných údajov nespomína 256-bitové šifrovanie, čo je trochu znepokojujúce.)

Iné, lepšie fungujúce VPN ponúkajú viac možností protokolu, ale vo všeobecnosti ich nebudete potrebovať. OpenVPN je jedným z najbezpečnejších na svete a keď ho nemôžete použiť, IPSec je silnou druhou voľbou.

Okrem toho nie je veľa pre bezpečnosť Betternetu. Pretože nemá toľko funkcií ako iné siete VPN, všetko je celkom jednoduché.

Ak máte obavy z vládneho dohľadu, možno budete chcieť vedieť, že spoločnosť Betternet má sídlo v Kanade, jednej z krajín, ktorá vykonáva veľké množstvo spravodajských informácií a spolupracuje s ostatnými členmi dohody Five Eyes. Ich servery sú na celom svete, ale sídlo spoločnosti je pod kanadskou jurisdikciou.

Nie je to nevyhnutne nevýhoda, ale viem, že niektorí ľudia sú nervózni z práce so spoločnosťami v krajinách piatich očí.

Bohužiaľ, existujú aj ďalšie problémy, ktoré by mohli negovať ich používanie spoľahlivých bezpečnostných technológií. O chvíľu sa k nim dostaneme.

2. Úplne zadarmo

Ak by som to nespomenul dosť často, malo by to byť príčinou.

Betternet je zadarmo.

Samozrejme, existuje niekoľko úlovkov: uvidíte reklamy a neodomknete všetky funkcie bez registrácie prémiového plánu. Ak však chcete zvýšiť bezpečnosť prehľadávania a nemôžete si dovoliť ani najlacnejšie VPN, môže to byť dôležitý faktor.

3. Žiadne protokolové súbory

Okrem cenovej značky je politika spoločnosti Betternet bez protokolovania pravdepodobne jej najväčším lákadlom. Súbor pomoci hovorí jednoducho: „Betternet nezhromažďuje, nezaznamenáva, neuchováva a nezdieľa žiadny dátový denník používateľov.“

Ak sa pozriete na ich zásady ochrany osobných údajov, môžete nájsť ďalšie informácie:

Pravidlá protokolovania BetteretObrázok z: https://www.betternet.co/privacy-policy

Je to celkom jednoduchá politika bez protokolovania a rada to vidím.

Toto pravidlo tiež znamená, že nemôžu zdieľať vašu adresu IP, ak dostanú oznámenie o zastavení šírenia podľa zákona DMCA, čo je spôsob, akým niektoré siete VPN odhalili totožnosť svojich zákazníkov v minulosti. Snažia sa, aby vyhoveli oznámeniu DMCA, ale neposkytnú vaše údaje. Tiež hovoria, že nikdy nedostali platný súdny príkaz na odovzdanie údajov, ktoré nemajú.

Takže Betternet to robí dobre.

4. OpenVPN Encryption

Toto je štandardná technológia a zabráni tomu, aby omylom špehovali vaše pripojenie. Pomáha tiež predchádzať škrteniu od vášho poskytovateľa internetových služieb, blokovaniu stránok v kaviarni alebo školskom areáli a všetkým ďalším skvelým veciam, ktoré získate z VPN.

Opäť si nie sme istí, kedy Betternet používa OpenVPN a keď používa IPSec (je možné, že sa IPSec používa na starších zariadeniach), ale ani IPSec nie je z hľadiska bezpečnosti príliš zlý. Sú kompatibilné s prehliadačom Tor.

Aj keď jeden z ich blogových príspevkov hovorí, že ponúka šifrovanie AES256, v ich politike ochrany osobných údajov sa uvádza, že používajú 128-bit. Tak to je nejasné, o koľko bezpečnosti v skutočnosti máte.

V súčasnosti nie je k dispozícii žiadna podpora smerovača. Poskytnú tak prístup iba používateľom systému Windows, Mac, iOS, Chrome, Firefox a Android.

Znamená to tiež, že inteligentné televízory a herné konzoly sú mimo stola.

5. Zákaznícka podpora

Aj keď nedostanete podporu 24/7, pokiaľ nie ste prémiovým členom, rád by som zistil, že je k dispozícii.

je tu žiadny live chat možnosť, ktorá by bola pekná, ale nie je vždy 100% potrebná.

Často kladené otázky na webe neposkytujú veľa informácií, takže ak niečo potrebujete, pravdepodobne budete musieť prejsť systémom zákazníckych služieb..

Časté otázky spoločnosti Betternet nie sú také užitočné

Ako vidíte, z ich softvéru pomocníka stále existujú časté otázky, ktoré by sa mali odstrániť.

Tím Betternet je v službe Twitter dosť aktívny, aj keď otázky týkajúce sa podpory zákazníkov sú zvyčajne presmerované na štandardný systém.

Túto úroveň zákazníckeho servisu by ste mohli vidieť ako profesionálov alebo proti - ale určite sme videli horšie, takže si myslím, že je to celkom dobré.

6. Jednoduchosť aplikácie

Keďže nedostatok funkcií umožňuje pripojenie VPN s menšou funkčnosťou, spôsobuje to aj aplikáciu, ktorá sa veľmi ľahko používa. Najmä ak sa nesnažíte pripojiť k serveru na konkrétnom mieste.

Všetko, čo musíte urobiť, je stiahnite aplikáciu a stlačte tlačidlo Pripojiť. Naozaj je to všetko.

Betternetová aplikácia

To je všetko. Betternet vám oznámi, že ste pripojení, a už nemusíte robiť nič iné.

Mobilné aplikácie sú trochu komplikovanejšie, pretože musíte spustiť bezplatnú skúšobnú verziu (a potom zistiť, ako ju zrušiť), ale všeobecne je Betternet veľmi užívateľsky prívetivý.

Betternet nevýhody

1. Potenciálne bezpečnostné riziko

Je to nepochybne populárne, ale Betternet nemusí byť taký bezpečný, ako sa zdá. V roku 2017 niekoľko predajní oznámilo výsledok akademickej štúdie o aplikáciách VPN a to, či môžu vstrekovať škodlivý softvér alebo adware - alebo jednoducho neposkytujú zabezpečenie, ktoré inzerovali..

Betternet bol zaradený medzi desať najhorších.

AVrank spoločnosti Betternet je veľmi znepokojujúciObrázok z: https://research.csiro.au/ng/wp-content/uploads/sites/106/2016/08/paper-1.pdf

Mnoho ďalších aplikácií v tomto zozname bolo odstránených z obchodu s aplikáciami, ale Betternet stále existuje.

Doteraz som nenašiel žiadny dôkaz toho, že by Betternet injektoval malware alebo urobil čokoľvek iné, čo by bolo škodlivé. Skutočnosť, že ich akademická štúdia označila za podozrivých, je však veľmi znepokojujúca.

Ako vidíte, Betternet má viac stiahnutí ako všetky ostatné bezplatné aplikácie VPN dohromady, čo jej dodáva trochu dôveryhodnosti. Radšej by sme však radšej uviedli, že jej poradie AV je výrazne lepšie ako 13.

2. Reklamy

Nikto nemá rád, keď sa im v ich aplikáciách zobrazujú reklamy. Sú nevyhnutným zlom, keď chcete ponúkať bezplatný produkt alebo službu, ale stále je to nepríjemné. A ak nepoužívate prémiovú verziu Betternetu, budú sa vám zobrazovať reklamy.

Je skvelé, že spoločnosť Betternet je veľmi prehľadná v tom, ako zarobia peniaze a kam tieto peniaze smerujú (ak ste zvedaví, náklady na sťahovanie províznych predajcov platia za miesto na serveri a prémiové predplatné platí za všetko ostatné).

Neexistuje však žiadny spôsob, ako obísť skutočnosť, že VPN predáva prístup svojim zákazníkom. To je na hovno. Možno to pre vás nie je veľký zlom, ale keď je tam toľko lacných sietí VPN, ktoré nezobrazujú žiadne reklamy, je ťažké ich v bezplatnej aplikácii zdôvodniť..

3. Nejasná dokumentácia

Na jednom mieste hovoria, že Betternet používa 256-bitové šifrovanie. V inom, hovoria 128-bit. V prvom rade bolo ťažké tieto informácie vyhľadať.

Ak chcete nájsť niečo viac ako absolútne základy aplikácie, budete musieť urobiť nejaké vyšetrovanie. A možno dostanete nejaké podivné odpovede.

Užívateľské skúsenosti s webom Betternet nie sú skvelé. Aplikácia je jednoduchá, ale ak chcete niečo viac, môžete mať nejaké problémy.

4. VEĽMI pomalé rýchlosti

Od bezplatnej siete VPN nemôžete očakávať veľa. Ale pri mojom pripojení 100 Mb / s som dosiahol rýchlosť sťahovania 3 Mb / s.

Výkonnosť siete Betternet VPN

To je proste šialené.

Aby to bolo spravodlivé, rýchlosť nahrávania bola 12 Mb / s (videnie vyššej rýchlosti nahrávania ako sťahovanie je divné, ale stalo sa to). Mohli ste vidieť vyššie rýchlosti, ako je táto, najmä ak platíte za prémiový plán, ale pri používaní služby Betternet sa nemusíte spoliehať na rýchle sťahovanie..

Vďaka tomu je zlá sieť VPN na torrenting. Vo všeobecnosti môžu používatelia siete Betternet používať aplikácie na zdieľanie súborov P2P, čo je pekné. Ale ak sa snažíte stiahnuť niečo iné ako veľmi malý súbor, môžete čakať dlho.

5. Príliš pomalý na torrent a žiadny Netflix

Ak ste ťažký torrenter ako ja, Betternet nie je pre vás tou pravou voľbou. Betternet na svojich serveroch povoľuje torrentovanie, upozorňuje však, že splnia podmienky, ak dostanú príkaz alebo iný platný súdny príkaz. A tiež…

Je to príliš pomalé. Snažil som sa sťahovať rôzne súbory cez uTorrent a nikdy sa mi nepodarilo dosiahnuť rýchlosť sťahovania, ktorá stála za to čakať.

Ďalším obrovským problémom v mojej knihe je to, že s Netflixom nefungujú. Až do dátumu sa spoločnosti Netflix podarilo zablokovať všetky servery Betternet a adresy IP, takže nie je možné streamovať sieť Netflix (alebo Hulu) pomocou ich softvéru. Ak potrebujete VPN, ktorá pracuje s Netflixom, kliknite sem.

Ceny, plány & fakty

Hlavným lákadlom Betternetu je, že je zadarmo. A môžete ich používať ľubovoľne, ako chcete. To je všetko, čo väčšina ľudí bude chcieť vedieť o cenách.

Prémiová cena je však pomerne konkurencieschopná, ak preskočíte na ročné členstvo:

  • Jeden mesiac za 11,99 dolárov
  • Šesť mesiacov za 23,99 dolárov (3,99 dolárov mesačne)
  • Dvanásť mesiacov za 35,99 dolárov (2,99 dolárov mesačne)

Nie je to najlacnejšia sieť VPN, ale ak platíte vopred na rok, cena je veľmi rozumná.

K dispozícii bude aj bezplatná 7-dňová skúšobná verzia na vyskúšanie prémiovej verzie (ak chcete používať mobilné aplikácie, musíte sa zaregistrovať na skúšobnú verziu).

Tu je, čo je zahrnuté a čo nie:

  • Žiadny zabíjač
  • Žiadny Netflix
  • 5 súčasných spojení (iba pre prémiové účty)
  • Protokoly VPN: OpenVPN, L2TP / IPsec

V Zmluvných podmienkach je však pochovaných niekoľko orgánov.

V prvom rade súhlasíte s tým, že spoločnosť Betternet vás môže kedykoľvek ukončiť bez predchádzajúceho upozornenia a bez náhrady a nebude za ne zodpovedná. V niektorých prípadoch vám vrátia prostriedky. Ale ak porušíte zvyšok ich dohody, nebudete v drepe.

Túto dohodu môžete kedykoľvek ukončiť. AK „Potvrdzujete písomne ​​potvrdenie spoločnosti Betternet.“ Aj tak je to jediný spôsob, ako zničiť vaše údaje.

Odporúčam Betternet?

žiadny.

Bohužiaľ, Betternet sa nedožije svojho mena. Páči sa mi, že je to zadarmo. A ak bezpodmienečne potrebujete bezplatnú sieť VPN, môžete urobiť horšie ako Betternet.

Ale neuveriteľne pomalá rýchlosť pripojenia v spojení s alarmujúcimi výsledkami z akademickej štúdie, ktorá ukazuje, že Betternet môže byť bezpečnostnou hrozbou, je príliš veľká.

Získate to, za čo platíte, a bezplatné siete VPN ich jednoducho nezastavia.

Radšej by ste mali NordVPN (3,49 USD / mesiac) alebo Surfshark (1,99 EUR / mesiac) - obe sú bezpečné, rýchle a bezpečné..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me