Čo o vás vie spoločnosť Google: Kompletný sprievodca

Spoločnosť Google vás môže poznať lepšie ako ktokoľvek iný.

Vďaka údajom, ktoré tento gigant zhromažďuje na účely predaja reklám, má Google o vás veľké množstvo informácií - od toho, ako vyzeráte, kde žijete a kam ste cestovali. Spoločnosť môže byť schopná uhádnuť svoje obľúbené jedlo.

Ako to všetko spoločnosť Google vie? Prejdite na náš infographic a získajte rýchly prehľad o všetkom, čo o vás Google vie, alebo si pozrite kompletného sprievodcu kliknutím na ikony nižšie.

 • ako vás Google sleduje
  Ako Google sleduje
 • Ako vás spoločnosť Google pozná
  Čo vie spoločnosť Google
 • Zabráňte spoločnosti Google sledovať vás
  Ako zastaviť Google

Ako vás Google sleduje?

Aj keď „Google it“ oficiálne vstúpil do kultúrneho lexikónu, megakorporácia je oveľa viac ako len vyhľadávací nástroj. Technologická spoločnosť zhromažďuje údaje o vás prostredníctvom svojich aplikácií, služieb súvisiacich s internetom, získaných spoločností a ešte viac. Ďalej uvádzame najbežnejšiu aplikáciu, produkt alebo službu, ktorú spoločnosť Google používa na sledovanie údajov, ako aj prehľad zozbieraných konkrétnych údajov..


Aplikácia, produkt alebo služba Google Zhromaždené údaje
Google Chrome História prehliadača, navštívené webové stránky
Google vyhľadávanie Hľadané dotazy
Gmail Kontakty, odoslané e-maily, prijaté e-maily, e-mailový obsah / konverzácie
Reklamy Klikli na reklamy, zaujímali sa témy
Fotky Google Ľudia a miesta boli označení
Google Fit Úroveň fitness a ciele
Google Mapy Navštívené miesta, hľadané miesta, spôsoby dopravy, dátumy prílivu
Kalendár Google Pripravované plány a stretnutia
Stretnutia Google Kontakty, konverzácie
Ty trúbka Videá sledované, označené ako obľúbené a odovzdané
Google News Navštívené spravodajské weby, kliknutia na príbehy
Knihy Google Knihy čítali a prehľadávali
Nákupy Google Produkty vyhľadávali a klikli na ne
Waze Vyhľadávané trasy a miesta, navštívené miesta

Od toho, čo ste hľadali online a navštívených webových stránok, od koho sú vaše kontakty a z čoho hovoríte, Google o vás veľa vie. Spoločnosť je potom schopná prijať tieto informácie a urobiť informované rozhodnutia týkajúce sa toho, čo by vás mohlo zaujímať, ktoré vám zobrazia vo forme reklám.

čo o ​​vás Google vie

Aplikácie spoločnosti Google poskytujú spoločnosti množstvo informácií o vás, od osobných údajov, ktoré určujú, kto ste pre vaše záujmy, vašich minulých ciest a vašich budúcich cieľov..

Kto si

Od rozpoznania tváre až po zvukové nahrávky a intuitívne vyhľadávanie je spoločnosť Google schopná vytvoriť komplexný - a neznepokojivo správny - profil toho, čo vás robí vy.

Váš vzhľad
Vďaka rozpoznaniu tváre vo Fotkách Google má vyhľadávací nástroj pravdepodobne celkom dobrú predstavu o tom, ako vyzeráte. V skutočnosti môžete v službe Fotografie Google vytvoriť „štítok“, ktorý je v podstate značkou pre každú osobu na vašich obrázkoch, a spoločnosť Google dokáže túto osobu od každej fotografie, ktorú odovzdáte, oddeľovať - ​​aj keď fotografia obsahuje iba čiastočný obrázok alebo je skryté.

Tvoj hlas
Ak ste už niekedy používali hlasové povely v aplikácii Google Home, v zariadení so systémom Android alebo v akomkoľvek inom produkte alebo zariadení Google, stránka obsahuje denník. V skutočnosti môžete svoje predchádzajúce hlasové povely nielen zobraziť v sekcii Hlas a zvuk v časti Moja aktivita Google, ale aj ich môžete počuť. Stránka uchováva úplnú históriu vašich zvukových príkazov vrátane hlasových záznamov.

Vaše náboženské / politické presvedčenie
Hľadali ste Google, ako darovať politickú kampaň? Navštívili ste webovú stránku kandidáta? Pozerali ste kázeň na YouTube? Spoločnosť Google používa všetky tieto informácie na vytvorenie komplexného profilu, ktorý pokrýva všetko od toho, či ste náboženskejší alebo duchovnejší, až po koho pravdepodobne budete voliť v budúcich voľbách..

Váš zdravotný stav
Ak používate Google Fit, spoločnosť má pravdepodobne celkom dobrý prehľad o svojom zdraví, od toho, ako ste aktívny, až po kalórie, ktoré denne spálite, až po svoje ciele v oblasti fitness. Ale aj keď túto aplikáciu Google nepoužívate, stránka má pravdepodobne celkom dobré znalosti o stave vášho imunitného systému - alebo aspoň o tom, ako si ho prezeráte - z vašich vyhľadávaní Google. Zhromažďovanie údajov vyhľadávacieho nástroja a ich krížové porovnávanie podľa vzorov môže spoločnosti Google dokonca umožniť zistiť, či máte ochorenie alebo máte zdravotný problém..

Vaše osobné údaje
Hľadali ste na webe Google najlepšie mlieko bez laktózy? Čo môžete očakávať, keď očakávate? Ako sa rýchlo naučiť španielsky? Všetko, čo hľadáte, sleduje spoločnosť Google, vďaka čomu môžete lepšie porozumieť svojim osobným údajom o svojom živote, či už máte stravovacie obmedzenia alebo jazyky, ktorými hovoríte.

Všade, kde ste niekedy boli

Sledovanie polohy je jednou z oblastí, v ktorej spoločnosť Google vyniká - vďaka pokročilej technológii rozpoznávania polohy spoločnosť vie všetko, odkiaľ ste šli na dovolenku pred dvoma rokmi, do ktorej reštaurácie najčastejšie najete.

Váš domov a kancelária
Telefóny s Androidom, ktoré využívajú služby spoločnosti Google, a Pixel, vlastný telefón spoločnosti Google, sledujú a zaznamenávajú vašu polohu niekoľkými spôsobmi, vrátane sietí Wi-Fi, GPS a celulárnych sietí. To znamená, že telefón vie všade, každý deň a ako dlho ste tu.

Google dokáže tieto údaje interpretovať a vyvodiť z nich závery - napríklad, kde žijete, pravdepodobne je váš telefón na väčšinu nocí a víkendy. V skutočnosti môže Asistentom Google trvať iba tri dni, kým zistí, kde žijete. V prípade zariadení Apple alebo iných operačných systémov funguje Google Maps podobným spôsobom.

Miesta, ktoré navštívite
Okrem zhromažďovania informácií o tom, kde bývate a pracujete, dokáže Google najčastejšie sledovať aj iné miesta, ktoré navštevujete. Máte obľúbenú kaviareň? Bežiaca trasa? Centrum starostlivosti o deti, ktoré používate každý deň v týždni? Google o tom asi vie.

Miesta, ktoré ste cestovali
Spoločnosť Google nepozná iba výhody a nevýhody svojho každodenného života. Technická spoločnosť vie, kam ste tiež cestovali, či už ide o víkendový pobyt alebo mesačný výlet do inej krajiny..

Spoločnosť Google môže nielen sledovať miesta, na ktoré ste cestovali, ale môže tiež vidieť, čo ste urobili, keď ste tam boli. Ak ste navštívili múzeum v Paríži alebo ste v Texase išli na tanec v line, Google vie - až do presného času, kedy ste prišli, ako dlho ste zostali a ako dlho vám trvalo, kým ste sa dostali z jedného cieľa do druhého. Sledovanie polohy môže dokonca povedať, aký spôsob dopravy ste použili, ako keby ste chodili alebo chodili vlakom.

Získanie spoločnosti Waze spoločnosťou Google navyše znamená, že web môže zhromažďovať údaje o tom, kde ste boli, aj keď nie ste pripojení k Mapám alebo na zariadení Google..

Kto sú vaši priatelia

Medzi vašimi kontaktmi a konverzáciami v službách Gmail a Hangouts a schôdzkami, ktoré uskutočňujete v Kalendári Google, spoločnosť vie všetko od koho s kým komunikujete, kedy a kde sa s nimi stretávate.

S kým hovoríš
Ak používate Gmail na svoj osobný alebo pracovný e-mail, spoločnosť Google má zoznam všetkých vašich kontaktov vrátane toho, s kým najčastejšie hovoríte: prejdite do časti „Často kontaktovaní“ spoločnosti Google a zistite, s ktorými z vašich kontaktov v službe Gmail trávite najviac času konverzáciou (a skontrolovať, či sa spoločnosť Google pri posudzovaní toho, komu sa vám najviac páči, zhoduje s vašimi vlastnými). Používatelia zariadení Android a Pixel tiež poskytujú spoločnosti Google prístup k svojim telefónnym kontaktom a textovým správam.

Kde sa stretnete
Neskôr stretnete priateľa na kávu? Ak je to vo vašom Kalendári Google, spoločnosť o tom vie - a vďaka sledovaniu polohy môže namapovať vašu cestu z domu do kaviarne a späť. Ak urobíte fotografiu s priateľom v obchode a nahráte ho do Fotiek Google, spoločnosť Google môže pomocou rozpoznávania tváre pridať do svojho vlastného konkrétneho fotoalbumu. Môžete tiež označiť miesto, kde bola fotografia nasnímaná.

Ak sa o niekoľko rokov neskôr snažíte spomenúť si, koho ste v ten deň chytili kávu, spoločnosť Google vám môže pomôcť spomenúť si.

O čom hovoríte
Sleduje spoločnosť Google to, o čom hovoríte v službe Gmail? Je to otázka na diskusiu - spoločnosť oznámila v roku 2017, že prestanú čítať e-maily za účelom vytvárania cielených reklám. Či už ich skutočne prestali čítať úplne, je iná vec.

Čo sa vám páči a nepáči

Spoločnosť Google sa zaujíma o to, čo vás zaujíma - takto vyhľadávací nástroj vytvára a predáva taký personalizovaný reklamný zážitok. Spoločnosť Google pozná vaše preferencie, od vášho obľúbeného filmového žánru po váš obľúbený druh jedla.

Potraviny, knihy a filmy
Google môže pomocou údajov vyhľadávacieho nástroja, napríklad receptov, ktoré ste preskúmali, alebo názvov kníh, ktoré ste hľadali, vytvoriť predstavu o tom, čo sa vám páči a nepáči. Niektoré aplikácie, ako napríklad Knihy Google, ktoré uchovávajú prehľad o knihách, ktoré ste hľadali a čítali, prehlbujú tieto znalosti. Spoločnosť Google navyše vlastní YouTube, čo znamená, že vedia, ktoré filmové upútavky ste hľadali.

Spoločnosť Google používa tieto informácie, ako aj webové stránky, ktoré ste navštívili, a reklamy, na ktoré ste klikli, na vytvorenie profilu tém, o ktorých si myslia, že vás zaujímajú. Môžete si zobraziť úplný zoznam osôb, o ktorých si myslia, že sú - na to, čo ukazuje a aké záľuby sledujete vo svojom voľnom čase - na informačnom paneli svojich reklám.

Kde nakupujete a čo kupujete
Ak ste niekedy použili službu Nákupy Google na porovnanie cien online predajcov, spoločnosť Google o tom vie. Tiež vedia, na ktoré produkty ste vyhľadávali a klikli na ne prostredníctvom Vyhľadávania Google, a môžu sledovať návštevy vašich webových stránok a produkty, ktoré ste si prezerali na webových stránkach maloobchodníkov prostredníctvom prehliadača Google Chrome..

Vaše budúce plány

Informácie spoločnosti Google sa neobmedzujú iba na to, čo ste urobili v minulosti alebo robíte v súčasnosti. Spoločnosť môže tiež použiť údaje zo svojich aplikácií a vyhľadávacieho nástroja na vytváranie predpovedí o tom, čo budete robiť v budúcnosti.

Čo vás zaujíma o kúpe, videní alebo jedení
Zaujíma vás videnie nového filmu? Odhlasujete novú reštauráciu alebo sa chystáte na víkendový výlet do nového mesta? Ak ste pomocou služby Vyhľadávanie Google vyhľadali filmové časy, vykonali online rezerváciu alebo vyhľadali najlepšie turistické aktivity, vie spoločnosť Google.

Nadchádzajúce cesty a rezervácie
Hľadali ste reštaurácie, kde by ste sa mali najesť, a do miest, kam chodíte, do miest, kam chodíte? Vytvorili ste itinerár v Kalendári Google? Spoločnosť Google môže tieto údaje zhromaždiť, aby vyhodnotila vaše nadchádzajúce cesty. Google tiež prehľadá vaše e-maily, aby zistil, aké lety prichádzate, a na základe potvrdení, ktoré boli odoslané do Gmailu, môže automaticky pridať do vášho cestovného poriadku rezervácie reštaurácií..

Plány do budúcnosti
Hľadali ste vlastníctvo domu? O tom, kedy je najlepší vek mať deti? Máte tipy na cestovanie do Číny? Spoločnosť Google používa tieto informácie na lepšie pochopenie informácií o vás a tom, čo chcete v budúcnosti, na lepšie prispôsobenie reklám online vašim potrebám.

Váš online život

Spoločnosť Google je vo svojej najzákladnejšej podobe vyhľadávací a internetový poskytovateľ služieb. Niet divu, že okrem toho, že poznáme množstvo vašich osobných údajov, web tiež vie všetko o tom, čo robíte online..

Webové stránky, ktoré ste navštívili
Spoločnosť Google vedie komplexný zoznam všetkých stránok, ktoré ste navštívili v prehliadači Chrome z ľubovoľného zariadenia. Stránka tiež uchováva bežiacu kartu pre každé spustené vyhľadávanie, každú reklamu, na ktorú ste klikli a každé video, ktoré ste pozerali..

Vaše návyky prehliadania
Od toho, koľko stránok ste označili záložkami, až po počet hesiel, ktoré prehliadač Chrome automaticky plní, má spoločnosť Google komplexné znalosti o zvykoch prehliadača vrátane:

 • Vaše aplikácie z Internetového obchodu Chrome a Google Play Store
 • Vaše rozšírenia z Internetového obchodu Chrome
 • Nastavenia prehliadača, ktoré ste v prehliadači Chrome zmenili
 • E-mailové adresy, adresy a telefónne čísla, ktoré ste v prehliadači Chrome nastavili na automatické dopĺňanie
 • Všetky adresy webových stránok, ktoré ste zadali do panela s adresou
 • Stránky, ktoré ste v prehliadači Chrome označili záložkami
 • Všetky heslá, ktoré ste pre prehliadač Chrome požiadali o uloženie
 • Zoznam stránok, pre ktoré ste prehliadaču Chrome povedali, aby heslá neuchovávali
 • Všetky karty Chrome, ktoré sú otvorené na všetkých vašich zariadeniach
 • Počet konverzácií v Gmaile, ktoré ste mali
 • Koľko vyhľadávaní Google ste vykonali tento mesiac

ako môžete zabrániť spoločnosti Google v tom, aby vás sledovala

Ak vás neznepokojuje množstvo informácií, ktoré má spoločnosť Google o vás k dispozícii, môžete podniknúť niekoľko krokov, aby ste obišli neúprosné sledovanie spoločnosti..

 1. Použite sieť VPN
 2. Virtuálna súkromná sieť (VPN) predstavuje bezpečnú možnosť, ako zabrániť spoločnosti Google sledovať vás, keď ste online. Aj keď virtuálne súkromné ​​siete nedokážu spoločnosti úplne zabrániť v prístupe k vašim údajom, skryjú vašu IP adresu, zašifrujú internetový prenos a nastavia súkromie vašej histórie prehliadania, vďaka čomu budú vaše akcie online oveľa bezpečnejšie.

 3. Použite súkromné ​​prehliadanie
 4. Použite režim inkognito spoločnosti Google, aby ste zabezpečili, že sa stránky, na ktoré sa dostanete, nebudú zobrazovať v histórii prehliadania ani v histórii vyhľadávania. Uvedomte si však, že iné webové stránky môžu o vás zhromažďovať a zdieľať informácie, dokonca aj keď používate súkromné ​​prehliadanie.

 5. Upravte nastavenia ochrany osobných údajov
 6. Ak chcete zmeniť, aké údaje sú o vás uložené, prejdite na stránku Ovládacie prvky aktivity spoločnosti Google a odstráňte uloženú históriu a aktivitu na stránke Aktivita.

 7. Vypnite nahlasovanie polohy
 8. V Mapách Google - ako aj v nastaveniach zariadení Android a Pixel, ak tieto produkty používate - vypnite nahlasovanie polohy, aby Google nemohol sledovať, kde sa nachádzate a kam sa nachádzate. Ak však na navigáciu používate Mapy Google alebo Waze, môže spoločnosť pri používaní týchto aplikácií aj naďalej zhromažďovať údaje o vašej polohe..

 9. Použite iný prehliadač a vyhľadávací nástroj
 10. Ak chcete spoločnosti Google zabrániť v sledovaní vašich vyhľadávaní a návštev webových stránok, môžete použiť iný prehliadač a vyhľadávací nástroj, napríklad Internet Explorer spoločnosti Microsoft a Bing. To však spoločnosti Google zabráni sledovať vás - spoločnosť Microsoft (alebo ktorákoľvek spoločnosť, ktorá vlastní prehliadač, do ktorého prepnete), namiesto toho získa vaše údaje..

 11. Odstráňte svoje účty Google
 12. Ak chcete skutočne zabrániť technickému gigantovi v tom, aby vás sledoval, musíte podniknúť drastické opatrenia - konkrétne sa vzdať používania ktoréhokoľvek z produktov spoločnosti. To znamená odstránenie všetkých aplikácií prepojených so spoločnosťou, vrátane služieb Gmail, Disk Google a všetkých zariadení s Androidom a presunutie do iného prehliadača a vyhľadávacieho nástroja..

Google v mnohých ohľadoch zjednodušil život. Vyhľadávanie Google urobilo odpovede iba jedným kliknutím. Mapy Google uľahčili vyhľadávanie a porozumenie smerom. Disk Google uľahčil prácu na viacerých platformách.

Toto pohodlie prichádza s cenou: súkromie. Ak máte obavy o to, ako vás Google sleduje - a čo robia s údajmi - postupujte podľa vyššie uvedených krokov, aby ste sa udržali v bezpečí, a navštívte stránku ochrany osobných údajov spoločnosti Google, kde nájdete komplexnejší prehľad o tom, aké údaje spoločnosť Google sleduje a ako ich sledujú. použi to.

what-does-google-know
Zdieľajte infographic kódČo o vás vie spoločnosť Google

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me