Nastavenie smerovača VPN: Sprievodca The Ultimate Guide

Pre priemerného používateľa internetu existuje veľa výhod používania služby VPN.

Zabezpečením šifrovaného prostredia prehľadávania vám siete VPN umožňujú obísť regionálne obmedzenia internetu, chrániť vaše údaje pred hackermi, ušetriť peniaze na nákladoch, ako sú letenky alebo požičovne áut, a prehľadávať okrem iného aj z rôznych miest..

Menej ľudí si však uvedomuje výhody pripojenia VPN k svojmu smerovaču.

Umožní vám to pripojiť všetky vaše zariadenia k vašej súkromnej sieti prostredníctvom pripojenia Wi-Fi.

Ako však vytvoríte smerovač VPN?


 • Prečo smerovač + VPN = WIN?
 • Ako si vybrať smerovač VPN
 • Ako si vybrať poskytovateľa VPN
 • Krok za krokom: Ako nastaviť VPN na smerovači

Úplné zverejnenie: Na kompenzáciu nášho času a peňazí vynaložených na testovanie sietí VPN používame pridružené odkazy. Nikdy však neodporúčame službu VPN výmenou za peniaze - nájdete podrobný postup kontroly tu.

Prečo smerovač + VPN = WIN?

Ak ste stále v oblasti VPN, alebo stále používate bezplatnú službu prehliadača VPN, môže sa zdať ako skok investovať do nového nastavenia smerovača pre váš počítač. A to je pochopiteľné: je to veľká investícia a je potrebné sa veľa naučiť, ak technológiu nepoznáte..

Aby ste si uľahčili myslenie, stojí za zmienku, že keď si kúpite router, náklady na údržbu mesačného predplatného sú veľmi prijateľné (od 5 do 8 dolárov mesačne, aj keď používate prémiovú VPN ako je NordVPN), čo je nízka cena. zaplatiť za svoje súkromie a bezpečnosť.

Napriek tomu stále pomáha zistiť, aké výhody poskytuje smerovač VPN. Niektoré výhody inštalácie VPN do smerovača sú:

1. Neustále funguje služba VPN

Sieť VPN na stiahnutie a prehliadač VPN vyžadujú, aby ste sa do služby prihlásili zakaždým, keď k nim chcete získať prístup. Ak je k smerovaču pripojená služba VPN, služba beží nepretržite, takže prihlasovanie už nie je potrebné.

2. Môžete pripojiť viac zariadení

Prehliadače VPN založené na prehliadači a na stiahnutie si vyžadujú manuálne prihlásenie do každého zariadenia vždy, keď majú prístup k vašej súkromnej sieti. Ak nepoužívate smerovač VPN, musíte pri každom prístupe do siete VPN vložiť prihlasovacie údaje..

Keď na svojom smerovači nastavíte sieť VPN, musíte sa prihlásiť ako prvý, rovnako ako tradičná sieť Wi-Fi. To platí pre každé zariadenie, ktoré sa pripájate k smerovaču VPN.

3. Poskytuje väčšiu bezpečnosť pre všetky zariadenia

Akékoľvek zariadenie, ktoré sa pripája k sieti Wi-Fi smerovača, získa výhody, ktoré prináša vaša sieť VPN. To znamená, že kedykoľvek budete mať priateľov alebo ak chcete súčasne používať niekoľko zariadení (napríklad inteligentnú televíziu, smartfón a laptop), všetky zariadenia budú presmerované cez sieť VPN, čím sa zabezpečí súkromné ​​prehliadanie..

Jedinou nevýhodou je šírka pásma: Pri viacerých zariadeniach pripojených k rovnakému zdroju VPN by ste mali očakávať pomalšie pripojenie na internet. To, do akej miery sa spomalí, závisí od niekoľkých faktorov, napríklad od toho, kto je poskytovateľ VPN a rýchlosť vášho pripojenia.

Teraz, keď sme sa venovali výhodám zakúpenia smerovača VPN, diskutujme o tom, čo by ste mali hľadať pri jeho kúpe.

Ako zvoliť smerovač na pripojenie vašej siete VPN

Ako zvoliť smerovač na pripojenie k vašej VPNAko zvoliť smerovač na pripojenie k vašej VPN

Pri hľadaní smerovača VPN skutočne hľadáte smerovač, ktorý môže spúšťať klientsky softvér VPN.

Ako klient VPN má smerovač - a všetky pripojené zariadenia - priamy prístup na server VPN. Ak chcete zistiť, či je smerovač kompatibilný s VPN, mali by ste si prečítať príručku k routeru alebo ju jednoducho Google.

Ak používate modem ISP (zvyčajne sa dodávajú ako kombinovaný smerovač a modemové zariadenie), pravdepodobne ho nebudete môcť používať ako klienta VPN. V takom prípade by ste si mali kúpiť ďalší smerovač kompatibilný s VPN a pripojiť ho k aktuálnemu smerovaču, ale neskôr sa toho viac dotkneme..

V každom prípade je potrebné poznamenať, že väčšina smerovačov nakupovaných v obchode neprichádza s predinštalovanou sieťou VPN, a čo je dôležitejšie, nie všetky smerovače môžu spúšťať softvér VPN. Preto musíte vedieť, čo je tam vonku, aby ste sa mohli informovane rozhodnúť.

Úlohu môžete vykonať niekoľkými možnosťami smerovača VPN:

A) Predbežne smerované smerovače

Predbežný smerovač VPN

Najjednoduchšou možnosťou pre zdatných nadšencov VPN a nováčikov je kúpiť si vopred smerovaný VPN smerovač. Ak tak urobíte, môžete preskočiť zložitý proces blikania (viac v tomto termíne nižšie) správneho firmvéru do vašej siete VPN, ktorý sa líši v závislosti od typu smerovača a jeho špecifikácií.

Nákup predinštalovaného smerovača VPN vás bude stáť trochu viac. Je to preto, že spoločnosti ako Flashrouters, ktoré predávajú iba predzábleskové smerovače, sa o inštaláciu postarajú. Spolu s funkciami, ako sú šifrované plug-and-play a vylepšenia výkonu, cenové označovanie za to stojí.

B) Out-of-the-box VPN kompatibilné smerovače

Out-of-the-box VPN-kompatibilný smerovač

Ďalšou ľahkou možnosťou je zakúpenie smerovača, ktorý podporuje firmvér VPN hneď po vybalení. Tieto smerovače sa dodávajú vopred nainštalované so skladom firmvérom, ktorý sa už môže pripojiť k rade serverov VPN. Vďaka vylepšeným funkciám VPN nebudete musieť vymieňať nový firmvér alebo pripojiť takýto smerovač k sekundárnemu smerovaču.

Väčšina smerovačov kompatibilných s VPN vám umožňuje pripojiť sa k širokému spektru rôznych serverov VPN a zvyčajne podporujú protokol OpenVPN, ktorý vám poskytuje výhodu použitia takmer akéhokoľvek poskytovateľa VPN, ktorý chcete..

C) Flash router s novým firmvérom VPN

Flash váš smerovač s firmvérom VPN

Posledná a najzložitejšia možnosť je zabaliť smerovač novým firmvérom. Na objasnenie pojmu „blikanie“ znamená nainštalovanie nového firmvéru; „Firmvér“ je operačný systém vo vašom smerovači, ktorý určuje, aké sú jeho možnosti a / alebo obmedzenia.

Ak chcete, aby smerovač fungoval ako klient VPN, musíte ho flash s novým firmvérom. Existujú dva najbežnejšie a zavedené typy firmvéru DD-WRT a Paradajka.

DD-WRT a Tomato sú firmvér tretích strán s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý je k dispozícii online zadarmo a každý má svoje vlastné klady a zápory. Najprv však uvidíme, čo majú spoločné. DD-WRT aj Tomato môžu:

 • Rozšírte dosah bezdrôtovej siete
 • Regulujte svoju šírku pásma 
 • Zvýšenie bezpečnosti 
 • Prístup k viacerým protokolom VPN 
 • Zakázať okrem iného výrobcu zadných dverí 

Tu sa líšia:

DD-WRT je prístupnejší a dostupný na viacerých zariadeniach ako v Tomato. Pokiaľ ide o exkluzívne funkcie, DD-WRT umožňuje používateľom upravovať silu signálu Wi-Fi, spravovať nastavenia kvality služieb tak, aby uprednostňovali konkrétne typy prenosu, prístup z domácej siete z diaľky a ďalšie.

Paradajka ponúka lepšie možnosti monitorovania šírky pásma, umožňuje spustiť naraz až dva servery VPN a ponúka užívateľsky prívetivejšie rozhranie. Lepšie sa tiež pripája k rôznym poskytovateľom služieb VPN, ale nie je podporovaný na mnohých smerovačoch. Ak chcete vidieť podrobné porovnanie oboch typov firmvéru, môžete si prečítať článok vo formáte Flashrouter tu.

Ak hľadáte DD-WRT alebo Tomato online, všetko, čo nájdete, môže byť zavádzajúce, pretože narazíte na výsledky ako „DD-WRT router“ alebo „Tomato router“. Na objasnenie DD-WRT aj Firmvér rajčiaka bol pôvodne vyrobený pre konkrétne typy modelov bezdrôtových smerovačov.

Tieto modely podporujú špecifický firmvér, ale obyčajne je potrebné s novým firmvérom zablikať, aby sa najskôr zbavil smerovač jeho firmvéru. Ak teda chcete smerovač, ktorý podporuje DD-WRT, musíte skontrolovať databázu DD-WRT; v opačnom prípade si môžete kúpiť smerovač, ktorý nie je kompatibilný s firmvérom, ktorý ho rozbije - alebo „zafixuje“ - ak ho smerujete do zariadenia,.

Ako si vybrať poskytovateľa VPN pre smerovač

Vyberte poskytovateľa VPNVýber poskytovateľa VPN pre smerovač

Prvé veci, prvé.

Ak už platíte za prémiovú sieť VPN, skvelé! Ak nie, je čas urobiť nejaký výskum.

Väčšina sietí VPN (napríklad NordVPN a ExpressVPN) sa dá ľahko nainštalovať na smerovače DD-WRT alebo Tomato..

Iné, napríklad Hotspot Shield, nefungujú tak ľahko.

Poskytovateľ VPN musí hľadať dva kľúčové aspekty: rýchlosť a dostupnú online podporu. Vaša súkromná sieť zvládne všetko od streamovania až po sťahovanie, hranie hier atď. Je preto dôležité, aby ste si vybrali poskytovateľa, ktorý dokáže ťažký zdvih. Na uľahčenie života vám tiež pomôže, ak váš poskytovateľ ponúka online návody, ktoré vám pomôžu začať.

Vo všeobecnosti by ste mali skontrolovať aj umiestnenie servera poskytovateľa VPN, prehľady rýchlosti a to, či udržiavajú protokoly. Alebo ak sa nechcete pustiť do tohto prieskumu sami, môžete si prečítať našu recenziu o najlepších sieťach VPN z roku 2018..

Aj keď existuje veľa poskytovateľov na výber, v tomto článku budeme využívať služby spoločnosti NordVPN. Aby bolo jasné, spoločnosť NordVPN nie je výrobcom smerovača; jednoducho poskytujú službu VPN, ktorá funguje v spojení s vybranými modelmi smerovačov.

Služba NordVPN zjednodušuje proces inštalácie. Ich aplikácia Flashrouters sa ľahko pripája k akémukoľvek smerovaču DD-WRT a robí prácu za vás. Tu je ich sprievodca.

Ako nastaviť smerovač na VPN

Ako nastaviť smerovač na VPNNastavenie VPN na smerovači

Teraz, keď ste našli poskytovateľa VPN, budete sa musieť riadiť všetkými pokynmi, ktoré poskytujú na ich webových stránkach.

 • Ak je váš smerovač už kompatibilný s vašou sieťou VPN, jednoducho sa prihláste a nakonfigurujte ho, aby sa pripojil k serverom poskytovateľa VPN. Náš príklad, NordVPN, obsahuje podrobné návody pre smerovače pre každý smerovač a firmvér, ktorý podporujú.
 • Ak váš smerovač nie je kompatibilný s sieťou VPN hneď po vybalení, ale je kompatibilný s DD-WRT alebo Tomato, budete musieť pred konfiguráciou siete VPN flash a nainštalovať nový firmvér podľa vášho výberu. Je to dlhší proces, ale nie je ani príliš komplikovaný.

V tomto návode použijeme ako príklad bezpečnostnú aplikáciu Flashrouter spoločnosti NordVPN. Postupujte podľa nášho podrobného sprievodcu nižšie.

Krok 1: Stiahnite si firmvér smerovača

Keď sa rozhodnete, či chcete používať DD-WRT alebo Tomato, môžete si stiahnuť firmvér, aby ste ho mohli umiestniť do smerovača. Najskôr si ho musíte stiahnuť, pretože smerovač nebude fungovať potom, čo bude blikať a pred inštaláciou nového firmvéru..

Kliknite sem a zistite, či je váš smerovač kompatibilný s DD-WRT. Rovnaký odkaz vám poskytne aj stiahnutie modelu smerovača.

Veľké množstvo vidlíc Tomato sťažuje odpoveď na to, či je váš smerovač podporovaný. Googling názov smerovača a Tomato vám môžu pomôcť určiť, či môžete používať Tomato so svojím zariadením.

Krok 2: Pripojte smerovač

Zostavte smerovač. Aj keď sa vaše nastavenie bude líšiť v závislosti od modelu smerovača, odporúčaným prístrojom pre väčšinu modelov sú dva smerovače a pripojenie na internet.

Ak chcete správne nastaviť oba smerovače, musíte najskôr nakonfigurovať primárny smerovač tak, aby povolil priechod VPN. Aktiváciou tejto funkcie povolíte všetkým zariadeniam pripojeným k primárnemu smerovaču spúšťať klientsky softvér VPN. Po aktivácii musíte pripojiť primárne a sekundárne smerovače.

Základné nastavenie vyzerá takto:

 • Pripojte ethernetový kábel do LAN port na hlavnom smerovači a pripojte ho k WAN ( "Internet") prístav na sekundárnom VPN routeri.
 • Pripojte svoj primárny smerovač do vášho počítača pomocou iného ethernetového kábla pripojením jeho LAN port do vášho počítača LAN port.

nastavenie káblového smerovača vpn

Ak používate bezdrôtové pripojenie, uistite sa, že je primárny smerovač pripojený k internetu:

nastavenie bezdrôtového routeru vpn

Obe konfigurácie umožňujú vášmu smerovaču VPN vsadiť sa na pripojenie vášho primárneho smerovača k internetu.

Poznámka: Aj keď sa odporúča používať dva smerovače, nie všetky smerovače to vyžadujú. Napríklad niektoré smerovače Linksys môžu a mali by byť nastavené ako váš jediný primárny smerovač.

Krok 3: Flash router

Teraz, keď máte pripojené smerovače a nový firmvér, je čas ich flash. Každý smerovač pracuje odlišne a bude musieť blikať inak. Ak vaša používateľská príručka nemá blikajúce pokyny, určite nájdete pokyny online.

Krok 4: Pripojte svoju sieť VPN

Keď váš smerovač beží s DD-WRT alebo Tomato, môžete sa pripojiť k vášmu poskytovateľovi VPN. Tieto pokyny môžu závisieť od vášho poskytovateľa VPN, preto použijeme náš príklad, NordVPN. Uľahčuje pripojenie vášho smerovača DD-WRT k ich službám. Stačí kliknúť na tento tutoriál a dostanete ich aplikáciu.

Teraz by ste mali byť pripojení!

Krok 5: Ako používať smerovač VPN

Používanie nového smerovača VPN a zmena nastavení môže byť jednoduché alebo ťažké v závislosti od vybraného firmvéru. Ak ste však použili náš príklad, zmena nastavení je jednoduchá. Môžete ich dokonca zmeniť pomocou svojho mobilného zariadenia!

Po prihlásení môžete použiť aplikáciu NordroPN Flashrouter na:

 • Zmeňte svoj server
 • Zmeňte svoju krajinu
 • Prepnite funkciu prepínača kill

Inovácia na smerovač VPN sa môže javiť ako veľký skok, najmä ak ste zvyknutí používať bezplatné siete VPN prehliadača. Ak však máte vážne problémy so súkromím a chcete čo najbezpečnejšie prehliadanie, stojí to za to.

Hoci nastavenie môže byť zložité, najväčším zdrojom je internet. Nezabudnite: vaše nastavenie sa bude líšiť v závislosti od faktorov, ktoré sú obsiahnuté v tomto článku, napríklad od toho, ktorý smerovač si kúpite a poskytovateľa VPN, ktorý si vyberiete. Postupujte krok za krokom a vaša súkromná sieť by mala byť v dohľadnom čase!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me