Najlepšie VPN pre Čínu: skutočné výsledky testov (2020)

Najlepšie vpn v ČíneLietali sme do Číny, aby sme otestovali rôzne VPN


Hľadáte VPN v Číne, ktorá skutočne funguje?

Aby sme vám pomohli zvoliť ten správny, odleteli sme do Pekingu a testovali 28 platených VPN proti dvom ich sieťam ISP.

Dôvod, prečo sme to urobili, je ten, že Čína je najcenzurovanejšou krajinou na svete, takže môžete zabudnúť na prístup k webovým stránkam ako Google, Facebook alebo Twitter pomocou ich štandardného internetového pripojenia..

Dokonca aj prémiové siete VPN fungujú zriedka.

A to nie je ideálne, najmä pre vysťahovalcov a obyvateľov, ktorí sa snažia získať prístup k tomu, čo má zvyšok sveta bez problémov.

Aké je teda riešenie??

Identifikácia VPN, ktoré v Číne skutočne fungujú.

Niekoľko vecí predtým, ako sa ponoríme

disclaimer: Naše testovacie obdobie bolo tri dni v Pekingu. Používanie siete VPN v Číne môže byť veľmi zložité, pretože siete sa vždy snažia blokovať siete VPN. To, čo pre nás pracovalo, preto nemusí fungovať pre vás a naopak. Navyše to, čo môže fungovať v Pekingu, nemusí fungovať v iných častiach Číny.

Nedávno sme podnikli výlet do Číny, aby sme pokračovali v našej misii informovať vás o najlepších službách VPN založených na praktických skúsenostiach a dôkladnom testovaní. Preskúmali sme množstvo služieb VPN, aby sme zistili, ktorá sieť VPN je najlepšia pre Čínu.

Než začneme, niektoré fakty:

 • Testovali sme 28 služieb VPN na dvoch čínskych poskytovateľoch internetových služieb:
  • China Unicom
  • Ultra Kings Limited (alebo Voiz Plus)
 • Z 28 VPN, ktoré sme testovali, iba 19 pracovalo na Ultra Kings Limited a iba 13 pracovalo na China Unicom.
 • Obaja poskytovatelia internetových služieb blokovali domovskú stránku 26 z 28 VPN, ktoré sme testovali. Deväť z 28 sietí VPN je možné stiahnuť v čínskom obchode s aplikáciami prostredníctvom spoločnosti Ultra Kings Limited, zatiaľ čo 10 z 28 sietí VPN je možné stiahnuť v čínskom obchode s aplikáciami cez China Unicom.
 • V prípade VPN, ktoré sa úspešne pripojili, sme ich otestovali na 19 rôznych weboch. Tieto stránky sú:

weby testované v Číne na najlepší vpn

 • Testovali sme aj VPN, ktoré sa pripojili, aby sme zistili, či by sme mohli používať Whatsapp, Telegram, Viber a Skype.
 • Na obidvoch ISP pracovalo iba 11 z 28 VPN, ktoré sme testovali.
 • Z 11, ktoré pracovali, je najlepších 7 uvedených nižšie.

Pri prvom testovanom ISP, Ultra Kings Limited, sme získali referenčnú rýchlosť sťahovania 3,9 Mb / s a ​​rýchlosť uploadu 3,3 Mb / s.

test rýchlosti v ultra kráľoch v Číne je obmedzený

Na druhom testovanom ISP, China Unicom, sme dostali referenčnú rýchlosť sťahovania 5,14 Mbps a rýchlosť uploadu 0,52 Mbps.

test rýchlosti v Číne pre Unicom

Za zmienku tiež stojí, že spoločnosť Ultra Kings Limited vyzerá ako lepší poskytovateľ internetových služieb pre VPN, pretože China Unicom zrejme zakazuje viac sietí VPN IP.

18 z 28 pracovalo so spoločnosťou Ultra Kings Limited, ale iba 11 z nich pracovalo s China Unicom. China Unicom bol však o niečo rýchlejší.

Top 7 najlepších VPN pre Čínu

Nižšie je uvedených sedem najlepších VPN pre Čínu na základe našich praktických testov. Úplný odkaz na našu testovaciu tabuľku nájdete tu.

1. ExpressVPN

Nájdenie VPN, ktorá spája súkromie a výkon, môže byť ťažké. Najmä ten, ktorý skutočne funguje z Číny.

Čo odhalili naše testy v Číne

 • Naše skúsenosti z prvej ruky ukazujú, že ExpressVPN je najlepšou sieťou VPN pre Čínu.
 • Je to jedna z mála sietí VPN, ktoré sme testovali v Číne a ktorá pracovala na oboch poskytovateľoch internetových služieb: Ultra Kings Limited a China Unicom.
 • ExpressVPN tiež úspešne navštívil všetkých 19 stránok, ktoré sme testovali. Nielen to, ale Whatsapp, Telegram, Viber a Skype pracovali na oboch poskytovateľoch internetových služieb.

Rýchlosť sťahovania ExpressVPN bola 2,7 Mb / s a ​​rýchlosť uploadu 2 Mb / s na Ultra Kings Limited (s referenčnými hodnotami 3,9 Mb / s, resp. 3,3 Mb / s).

rýchlostný test z Číny na ultra kráľov je obmedzený

Pre China Unicom sme dosiahli rýchlosť sťahovania 4,28 Mb / s a ​​rýchlosť načítania 0,4 Mb / s (v porovnaní s referenčnými hodnotami 5,14 Mb / s a ​​0,52 Mb / s).

rýchlostný test expressvpn z Číny na Unicom

Ešte pôsobivejšie je odhodlanie ExpressVPN zostať o krok pred čínskymi cenzormi proaktívnym sledovaním dostupnosti serverov v Číne a využívaním protokolov pokročilých technológií v zákulisí.

Zhrnutie ExpressVPN

Vyhlásenie spoločnosti ExpressVPN bez protokolov bolo testované v skutočnom svete: turecká vláda raz prepadla svoje dátové centrum a zabavila svoje servery, aby sa pokúsila získať prístup k denníkom konkrétneho používateľa. Hádajte, čo našli? Nič. Vďaka tejto skutočnosti a skutočnosti, že ExpressVPN sa nachádza na Britských Panenských ostrovoch, jurisdikcii priateľskej k VPN, je táto sieť pre čínskych používateľov VPN atraktívna..

Tu sú niektoré vysoké body, ktoré posunuli ExpressVPN na začiatok zoznamu:

 • Účty sú chránené funkciou kill-switch, ktorá pri výpadku pripojenia VPN úplne obmedzí prístup na internet, čím efektívne zabráni prepnutiu vášho pripojenia na verejne viditeľnú alternatívu.. 
 • Táto služba poskytuje silné šifrovanie AES-256 s podporou OpenVPN, dostupnosť serverov P2P na torrentovanie a podporu až piatich súčasných pripojení.. 
 • Tím podpory zákazníkov je ľahko dostupný a spoľahlivý, najmä ak vezmeme do úvahy nepretržitú podporu prostredníctvom e-mailu a živého chatu, ktorá nie je blokovaná v Číne..

Aj keď je ExpressVPN o niečo drahšie na 6,67 dolárov / mesiac, jeho výkon v reálnom živote v Číne nás ohromil. Sme presvedčení, že cena je oprávnená, ak chcete pre Čínu spoľahlivú sieť VPN. Poskytujú tiež 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Navštívte stránku ExpressVPN

Prečítajte si našu úplnú recenziu ExpressVPN.

2. ProtonVPN

Čo odhalili naše testy v Číne

 • Celkovo sa ProtonVPN darilo na oboch ISP, ktorých sme testovali v Číne.
 • Bohužiaľ, mohol získať prístup iba k 18 z 19 stránok, ktoré sme testovali na prvom poskytovateľovi internetových služieb (nemohol získať prístup k serveru Pornhub)..
 • Na druhý poskytovateľ internetových služieb však vstúpil do všetkých 19 lokalít.
 • Whatsapp, Telegram, Viber a Skype boli prístupné pre oboch poskytovateľov internetových služieb.

V spoločnosti Ultra Kings Limited, s referenčným hodnotením sťahovania 3,9 Mb / s a ​​3,3 Mb / s, sme získali 3,7 Mb / s a ​​3,7 Mb / s. (Táto zvýšená rýchlosť nahrávania nie je preklep. VPN niekedy zvyšuje rýchlosť! - väčšinou kvôli obmedzeniu šírky pásma ISP)

Protonvpn test rýchlosti z Číny na ultra kráľoch obmedzený

V China Unicom, s referenčným bodom na stiahnutie 5,14 Mb / s a ​​0,52 Mb / s, sme získali 4 699 Mb / s a ​​0,53 Mb / s.

Protonvpn test rýchlosti z Číny na Unicom

Ich zákaznícka podpora považujeme za slušnú. Plne chápu, že ich VPN môže v Číne fungovať dnes, nie zajtra, a že spojenia sa môžu medzi jednotlivými čínskymi regiónmi značne líšiť. Preto majú pohotovostný tím v pohotovosti, ktorý im pomáha pri riešení problémov, zatiaľ čo nepretržite pracujú na protiopatreniach.

Zhrnutie ProtonVPN

ProtonVPN prevádzkuje švajčiarska spoločnosť Proton Technologies AG. Sú to tiež mozgy za populárnou službou ProtonMail, ktorá sa stala najväčšou šifrovanou e-mailovou sieťou na svete.

ProtonVPN, spustený obhajcami súkromia, pochopiteľne nezaregistruje žiadne vaše osobné údaje prehliadania. Nachádzajú sa tiež vo Švajčiarsku, v krajine, ktorá je priateľská k súkromiu a ktorá berie individuálne práva na súkromie veľmi vážne.

V porovnaní s ExpressVPN, našim najlepším výberom, ProtonVPN má:

 • Oveľa menší serverový park (400 vo viac ako 30 krajinách)
 • Rovnaké super bezpečné šifrovanie AES-256
 • Prepínač zabíjania
 • Podpora Netflix
 • Až 10 súčasných pripojení

ProtonVPN má množstvo dostupných platených programov, ale sú jedinou sieťou VPN v tomto zozname, ktorá má bezplatnú možnosť. Ich bezplatný program poskytuje:

 • Stredná rýchlosť
 • Prístup do troch krajín
 • Bez obmedzenia údajov
 • Môže byť použitý na jednom zariadení

V opačnom prípade ich najlacnejšie tarify stoja iba 4 $ / mesiac, čo umožňuje prístup do všetkých krajín a možno ich použiť na dvoch zariadeniach. S ich 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí môžete získať pomerné vrátenie prostriedkov. Vzhľadom na skutočnosť, že ponúkajú bezplatnú možnosť bez viazania reťazcov, je to stále veľmi pôsobivé.

Navštívte ProtonVPN

Prečítajte si celú recenziu ProtonVPN.

3. Mullvad

Čo odhalili naše testy v Číne

 • Mullvad dokázal odblokovať všetkých 19 webových stránok, ktoré sme testovali na oboch poskytovateľoch internetových služieb, ako aj Whatsapp, Telegram, Viber a Skype..
 • Ich zákaznícka podpora sa však zdá byť dosť slabá.

Na serveri Ultra Kings Limited s porovnávacou rýchlosťou sťahovania 3,9 Mb / s a ​​rýchlosťou prenosu 3,3 Mb / s sme dosiahli dokonalú rýchlosť sťahovania 3,9 Mb / s a ​​rýchlosť prenosu 3,5 Mb / s. (Ešte jedna inštancia VPN má lepšiu výkonnosť ako ISP pri testoch rýchlosti.)

mullvad rýchlosť test z Číny ultra kráľmi obmedzené

Na China Unicom, s referenčným hodnotením sťahovania 5,14 Mb / s a ​​0,52 Mb / s, sme dosiahli rýchlosť sťahovania 4,4 Mb / s a ​​rýchlosť nahrávania 0,46 Mb / s.

mullvad test rýchlosti z Číny unicom

Zhrnutie Mullvad

Mullvad je jednou z našich obľúbených sietí VPN, pretože je to jedna z mála služieb, ktorá na jej použitie nevyžaduje e-mailovú adresu alebo heslo..

Na svojich stránkach jednoducho vygenerujete číslo účtu a je dobré ísť. Možnosti platby, ktoré zahŕňajú možnosť platby kryptomenou, zvyšujú jej súkromie. Silné zameranie Mullvadu na súkromie zmierňuje naše obavy z toho, že sa nachádzajú vo Švédsku, členovi 14 Eyes Alliance..

Jedným zo spôsobov, ako Mullvad zaisťuje čínskym obyvateľom prístup k blokovaným webovým stránkam, je presmerovanie portov a výber portov. Okrem niekoľkých blokovaných portov na kontrolu spamu a iných bezpečnostných problémov je možné Mullvad prevádzkovať prakticky na akomkoľvek porte. Navyše vysoko podporuje Shadowshocks, open-source proxy projekt špeciálne vytvorený na preskočenie Great Firewallu.

Ďalšie pozoruhodné vlastnosti Mullvad:

 • Ponúka 370+ serverov vo viac ako 30 krajinách
 • Umožňuje až päť súčasných pripojení
 • Ponúka servery P2P, ktoré podporujú anonymné torrentovanie
 • Poskytuje prepínač zabíjania
 • Používa priemyselne štandardné šifrovanie AES-256

Súčasťou jednoduchosti Mullvad je, že sa nemusíte starať o plány VPN. Všetky funkcie sú dostupné za rovnakú paušálnu sadzbu 5 EUR / mesiac. Aj keď to nie je najlacnejšie, nie je to ani najdrahšie. A čo je dôležitejšie, nemusíte sa obávať chýbajúcich kľúčových funkcií, pretože neexistujú žiadne ďalšie drahšie plány. Poskytujú tiež 30-dňovú záruku vrátenia peňazí pre všetky spôsoby platby, ktoré nie sú v hotovosti.

Navštívte Mullvad

Prečítajte si celú recenziu Mullvad.

4. StrongVPN

Na 28. priečku v našom všeobecnom rebríčku služieb VPN nie je StrongVPN zďaleka obľúbená. Musíme si však priznať, že na jej výkon v Číne sme boli dosť ohromení.

Čínsky Veľký firewall má povesť pre znovupoužitie kedysi efektívnych sietí VPN. To vysvetľuje, prečo v Číne nefunguje mnoho ďalších sietí VPN s menovitou značkou.

Čo odhalili naše testy v Číne

 • StrongVPN fungoval naozaj dobre na obidvoch ISP, ktorých sme testovali.
 • StrongVPN mal tiež prístup na všetkých 19 webových stránok, ktoré sme testovali.
 • Whatsapp, Telegram, Viber a Skype pracovali aj na oboch ISP, ktorých sme testovali.

Na serveri Ultra Kings Limited s rýchlosťou sťahovania referenčných hodnôt 3,9 Mb / s a ​​rýchlosťou prenosu referenčných hodnôt 3,3 Mb / s sme získali 2,7 Mb / s a ​​2,8 Mb / s.

strongvpn rýchlostný test z Číny ultra kráľmi obmedzené

V China Unicom sme dosiahli rýchlosť sťahovania referenčných hodnôt 5,14 Mbps a rýchlosť uploadu referenčných hodnôt 0,52 Mbps, rýchlosť sťahovania 4,76 Mbps a rýchlosť nahrávania 0,4 Mbps.

strongvpn rýchlostný test z Číny unicom

StrongVPN Zhrnutie

Obzvlášť pre čínskych obyvateľov ponúka StrongVPN Scramble, pokročilou techniku ​​zmätku, ktorá funguje ako pridaná vrstva zabezpečenia pre používateľov, čo sťažuje vládnym cenzorom zisťovať prenos VPN..

StrongVPN navyše priraďuje dynamické adresy IP namiesto obvyklých statických adries IP, ktoré poskytujú iní dodávatelia VPN. Môže to byť tiež nevýhoda, pretože hoci majú dosť serverov, nemáte čo povedať, na ktorom serveri sa chystáte používať. StrongVPN náhodne priraďuje servery používateľom pri každom pripojení.

Do zoznamu základných funkcií StrongVPN sa pridávajú tieto položky:

 • Spoľahlivá politika neprihlásenia
 • Silné šifrovanie AES-256
 • Podpora Netflix
 • Servery P2P, ktoré umožňujú anonymné torrentovanie

Skutočnosť, že StrongVPN má rýchlu a užitočnú zákaznícku podporu, ju robí tiež atraktívnou možnosťou. To znamená, že umiestnenie v USA je v našej knihe nevýhodou.

Od 5,83 USD / mesiac, StrongVPN ponúka silné servery 680+ rozmiestnené po 25+ krajinách. Toto číslo servera ich umiestni niekde uprostred nášho celkového zoznamu (nie najviac, ale najmenej). Aj keď veríme, že je to trochu predražené, stojí za zmienku, že majú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Navštívte StrongVPN

Prečítajte si celú recenziu spoločnosti StrongVPN.

5. PrivateVPN

Švédska domáca základňa PrivateVPN ich stavia pevne do jurisdikcie 14 očí. To je problém, vzhľadom na to, že sme tiež považovali ich politiku protokolovania za spornú.

Pokiaľ ide o VPN orientovanú na ochranu osobných údajov, toto v žiadnom prípade nie je medzi našimi najlepšími voľbami.

To znamená, že pokiaľ ide o VPN v Číne, žobráci nemôžu byť výbermi.

Čo odhalili naše testy v Číne

 • PrivateVPN sa ukázalo byť jednou z našich najvýkonnejších VPN.
 • PrivateVPN okrem toho, že bol pomerne rýchly, dokázal odblokovať všetkých 19 stránok, ktoré sme testovali na oboch poskytovateľoch internetových služieb, ako aj Whatsapp, Telegram, Viber a Skype..

Na serveri Ultra Kings Limited, pri porovnaní sťahovania 3,9 Mb / s a ​​3,3 Mb / s, mal PrivateVPN rýchlosť sťahovania 4,1 Mbps a rýchlosť nahrávania 3,1 Mbps, čo je takmer dokonalá rýchlosť.

privatevpn rýchlostný test z Číny ultra králi obmedzené

Na China Unicom, pri porovnávaní sťahovania 5,14 Mb / s a ​​0,52 Mb / s, mala PrivateVPN rýchlosť sťahovania 3,81 Mb / s a ​​rýchlosť načítania 0,56 Mb / s. To je v našej knihe stále veľmi pôsobivé!

privatevpn rýchlostný test z Číny unicom

Súhrn PrivateVPN

Čo robí PrivateVPN dobrou voľbou pre obyvateľov Číny, je jeho tajný režim. Stealth VPN v skratke maskuje prevádzku VPN ako pravidelnú komunikáciu v snahe oklamať aplikácie cenzúry a firewally. Vďaka tejto funkcii je PrivateVPN schopný vytvárať tunel VPN cez Great Firewall, ktorý umožňuje používateľom prístup k vybraným webovým stránkam.

PrivateVPN sa môže pochváliť:

 • Silné šifrovanie AES-256
 • Dostupnosť serverov P2P, ktoré umožňujú anonymné torrentovanie
 • Funguje dokonale s Netflixom
 • Silná podpora zákazníkov

Zistili sme, že PrivateVPN je drahý v porovnaní s inými dostupnými možnosťami. Od 5,95 dolárov / mesiac ponúkajú prístup iba k konzervatívnym serverom s viac ako 150 servermi v približne 60 krajinách. Určite by sa im darilo oveľa lepšie, ale stále je to slušná možnosť obísť čínsky firewall. Ak sa vám nepáči, môžete tiež využiť ich 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Navštívte PrivateVPN

Prečítajte si našu úplnú recenziu PrivateVPN.

6. Štít Hotspot

Nie sme veľkými fanúšikmi služby Hotspot Shield z mnohých dôvodov, medzi ktoré patria úniky DNS, zavádzajúce pravidlá protokolovania a prakticky nulová podpora zákazníkov. Nepomohlo to, že sa štít Hotspot nachádza v USA.

Musíme im ich však dať, keď príde do Číny: Hotspot Shield funguje!

Čo odhalili naše testy v Číne

 • Náš test Hotspot Shield ukázal silný výkon v Číne. Používatelia však nahlásia zásah alebo miss, pričom väčšina sa opiera o „miss“ stránku vecí, takže sme radi, že to fungovalo, aby sme vás mohli informovať, ako sa darilo.
 • Hotspot Shield dokázal odblokovať 18 z 19 stránok, ktoré sme testovali na prvom ISP (TorProject.org bol neprístupný) a všetkých 19 stránok na druhom ISP.
 • Whatsapp, Telegram, Viber a Skype boli tiež dostupné na oboch.

V aplikácii Ultra Kings Limited, pri porovnaní sťahovania 3,9 Mb / s a ​​3,3 Mb / s, mala Hotspot Shield rýchlosť sťahovania 3,4 Mb / s a ​​rýchlosť uploadu 0,9 Mb / s..

test rýchlosti štítov hotspotov od čínskych ultra kráľov je obmedzený

Na China Unicom, pri porovnaní sťahovania 5,14 Mb / s a ​​0,52 Mb / s, mala Hotspot Shield rýchlosť sťahovania 3,77 Mb / s a ​​rýchlosť nahrávania 0,76 Mb / s..

test rýchlosti štítov hotspot od spoločnosti China Unicom

Zhrnutie štítu hotspotu

Hotspot Shield funguje od roku 2005 (omnoho dlhšie ako väčšina ostatných možností v tomto zozname). Pýši sa užívateľskou základňou 650 miliónov používateľov.

Štít Hotspot má:

 • Bezpečné šifrovanie AES-256
 • Podpora P2P serverov
 • Kompatibilita s Netflix

Hoci majú k dispozícii bezplatnú verziu podporovanú reklamami (o ktorú sa obávame z dôvodu ochrany osobných údajov), ich prémiový plán je pomerne dostupný za 3,49 USD / mesiac. Platený program sa dodáva so servermi v 70+ krajinách a podporuje až päť súčasných zariadení. Ich zákaznícka podpora nás nezaujíma, ale 45-dňová záruka vrátenia peňazí je dostatočnou zárukou na vyskúšanie.

Navštívte štít Hotspot

Prečítajte si celú recenziu nástroja Hotspot Shield.

7. VPNSecure

Nakoniec máme VPNSecure, austrálsku sieť VPN založenú v roku 2010.

Čo odhalili naše testy v Číne

 • Výkonne povedané, VPNSecure mal prístup iba k 18 z 19 webových stránok s oboma ISP, ktorých sme testovali (SoundCloud bol neprístupný na oboch).
 • Whatsapp, Telegram, Viber a Skype boli našťastie prístupné.
 • Ich rýchlosť bola celkovo v poriadku.

Na Ultra Kings Limited, s referenčným hodnotením sťahovania 3,9 Mb / s a ​​3,3 Mb / s, sme dosiahli rýchlosť sťahovania 2 Mb / s a ​​rýchlosť uploadu 2,6 Mb / s..

Predbežná skúška rýchlosti od čínskych ultra kráľov je obmedzená

Na China Unicom, s referenčným bodom sťahovania 5,14 Mb / s a ​​0,52 Mb / s, sme mali rýchlosť sťahovania 2,81 Mb / s a ​​rýchlosť uploadu 0,61 Mbit / s..

Predbežný test rýchlosti od spoločnosti China Unicom

Zhrnutie VPNSecure

Zásady protokolovania spoločnosti VPNSecure sa dajú veľmi ťažko dekódovať. Nemôžeme teda povedať, kde presne stoja pri protokolovaní vašej aktivity prehliadania alebo sťahovania.

Ponúkajú veľmi obmedzený počet 80 serverov v 50 krajinách (najmenší zo všetkých ostatných možností v tomto zozname). A o nič menej: ich najlacnejší plán začína na 6,66 dolárov / mesiac!

Rovnako ako PrivateVPN, aj vďaka čomu VPNSecure v Číne funguje, je jeho stealth VPN protokol. Režim utajenia však v súčasnosti funguje iba pre stolné počítače.

Pýšia sa:

 • Prepínač zabíjania
 • Podpora pre neobmedzené zariadenia
 • P2P servery
 • Šifrovanie AES-256 aj AES-128
 • Podpora pre Netflix
 • Pôsobivá podpora zákazníkov

Ponúkajú však iba sedemdennú záruku vrátenia peňazí, ktorá je však v porovnaní s ostatnými možnosťami uvedenými v tomto zozname nízka.

Navštívte VPNSecure

Prečítajte si našu úplnú kontrolu VPNS.

záver

Čínsky Veľký Firewall môže byť nepredvídateľný.

VPN, o ktorých je známe, že pôsobia veľmi dobre, sa náhle zablokujú, najmä počas významných politických udalostí, keď vládnuca komunistická strana považuje za potrebné potlačiť nesúhlas a starostlivo kontrolovať prístup k informáciám.

Aj keď neexistuje záruka, že vyššie uvedené siete VPN budú v Číne vždy fungovať, naše osobné praktické testy z Číny naznačujú, že týchto sedem funguje v čase písania tohto prehľadu dobre..

Ďalšie recenzie VPN a ďalšie informácie o tom, ako VPN fungujú a čo môžu pre vás urobiť, nájdete v najlepších službách VPN na rok 2020.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me