Najlepšie aplikácie pre Android VPN (* UPDATED 2020)

Je dôležité chrániť vaše pripojenie na internet, keď ste doma alebo na svojom notebooku.

Prečo však chrániť iba jednu časť vášho používania internetu?

Ak používate telefón s Androidom, mali by ste používať sieť VPN vždy, keď sa pripájate k internetu.

Poďme hovoriť o tom, prečo je to dobrý nápad, a potom diskutujte o najlepších sieťach VPN pre telefóny s Androidom. Prejdeme cez naše výberové kritériá a potom poskytneme naše odporúčania.

Prečo používať Android VPN v systéme Android?

Rovnako ako internetový prenos, ktorý odosielate z domáceho alebo pracovného počítača, aj prenos, ktorý odosielate z telefónu, by mal byť chránený. VPN poskytuje túto ochranu.


Podrobné vysvetlenie nájdete v našej úplnej príručke pre začiatočníkov k sieťam VPN. Stručne povedané, používanie VPN na vašom Android:

  1. Skryte svoju IP, aby ste mohli zostať v anonymite a súkromní
  2. Obchádza geoobmedzenia (užitočné najmä pri streamovaní Netflix, Hulu, Youtube atď.)
  3. Pomáha chrániť vaše osobné údaje v bezpečí
  4. Chráni vašu anonymitu online a online špionáž

Možno si nebudete myslieť, že máte dôvod skrývať internetový prenos prichádzajúci z telefónu, ale nezabudnite z neho odosielať texty, fotografie a e-maily. Chcete, aby na ne niekto špehoval? Aj keď neposielate nič zvlášť súkromné, stále nechcete, aby sa ktokoľvek pribíjal.

Nadácia Electronic Frontier Foundation odporúča používať siete VPN, aby sa zabránilo dohľadu vášho poskytovateľa internetových služieb. To isté platí pre vášho poskytovateľa mobilných dát a zo všetkých rovnakých dôvodov.

Určite existujú ďalšie dôvody, prečo by ste mohli používať sieť VPN, ale toto sú najobľúbenejšie. Chránené prehliadanie je rozhodujúce pre streamovanie a torrentovanie z vášho telefónu, ale samotné bezpečnostné výhody stoja za nastavenie VPN.

5 najlepších aplikácií VPN pre zariadenia Android

Bez ďalších okolkov je tu päť najlepších sietí VPN pre zariadenia s Androidom, ktoré sú rýchle, bezpečné a bezpečné:

1. NordVPN - väčšina serverov VPN s rôznymi IP adresami

NordVPN je najlepším uchádzačom v každej kategórii, ale medzi Android VPN VPN vyniká pozoruhodne vysokými recenziami, ktoré získava od svojich používateľov: Aplikácia NordVPN získala v službe Google Play hodnotenie 4,3, jedno z najvyšších, aké sme kedy videli:

Recenzie a hodnotenie spoločnosti NordVPNHodnotenie NordVPN v službe Google Play

Okrem prístupu jedným klepnutím na viac ako 5 200+ serverov v 60 krajinách má táto aplikácia tiež vstavaný blokovací modul, takže môžete prehľadávať internet slobodnejšie a využívať menej údajov. Všetko, čo musíte urobiť, je povedať spoločnosti NordVPN, kam sa chcete pripojiť, a budete okamžite pripojení k ich sieti.

Tiež sme radi, že vám neponúkajú žiadne otázky, na 30 dní záruku vrátenia peňazí, takže si môžete pozrieť aplikáciu pre Android a zistiť, či sa vám to páči. Ak tak neurobíte, stačí zrušiť službu a požiadať o vrátenie platby.

Aplikácia pre Android spoločnosti NordVPNAplikácia pre Android od spoločnosti NordVPN

Myslíme si však, že sa vám bude páčiť; s pevným skóre rýchlosti (Stiahnutie 74 Mbps pri našom 100 Mbps pripojení), štandardné šifrovanie a množstvo serverov, na ktoré môžete zájsť, nie je toho veľa, o čo by ste mohli požiadať. Nie je to najrýchlejšie tam, ale malo by byť dosť rýchle na všetko, čo robíte z telefónu.

Ďalšou vynikajúcou funkciou je mimoriadne bezpečná dvojitá VPN spoločnosti NordVPN.

Smeruje vašu komunikáciu cez dva servery VPN namiesto jedného, ​​aby vám poskytol dvojnásobne šifrované údaje. Táto funkcia môže spomaliť vaše pripojenie, ale ak si musíte byť úplne istí, že nikto nevie, čo robíte online, môžete si byť istí v službe Double VPN.

Ak to všetko doplníte cenovo dostupnou cenovou štruktúrou, získate víťaza. Ak sa zaregistrujete na trojročný plán v spoločnosti NordVPN, mesačne zaplatíte iba 3,49 dolárov. Nie veľa sietí VPN sa spoplatňuje menej.

Najlepšie VPN pre Android (NordVPN)

Rýchlosť: 74% z referenčnej hodnoty
Hodnotenie používateľov (Google Store): 4.3 / 5.0
Cena: 3,49 dolárov / mesiac
Pravidlá protokolovania: Žiadne protokoly
Netflix: Pracovné
Torrenting: Torrenting povolené
Použiteľnosť: 5/5

Tu si môžete prečítať celú recenziu spoločnosti NordVPN.

2. ExpressVPN - najlepšie pre bezpečnosť & Najrýchlejšie rýchlosti pripojenia

ExpressVPN je jedným z najrýchlejších poskytovateľov, ktorých sme testovali Rýchlosť sťahovania 83 Mbps pri našom 100 Mbps pripojení.

Aj keď rýchlosť, ktorú dostanete na svojom telefóne s Androidom, sa bude do veľkej miery líšiť v závislosti od vášho telefónu a vášho pripojenia, môžete si byť istí, že s ExpressVPN dosiahnete čo najrýchlejšiu rýchlosť..

Aplikácia Express VPN pre AndroidTakto bude aplikácia ExpressVPN vyzerať v systéme Android

Aplikácia pre Android funguje s rôznymi inštaláciami pre Android, od najnovšej verzie Oreo až po Jelly Bean. Aj keď máte starú verziu systému Android, vaša VPN bude fungovať a byť v bezpečí.

Jednou z vynikajúcich funkcií zahrnutých do aplikácie ExpressVPN pre Android je odporúčané umiestnenie; ihneď po spustení aplikácie vám odporučí servery na základe toho, kde získate najlepšie pripojenia. Klepnutím sa môžete pripojiť k ich rýchlym serverom po celom svete. Nie je to oveľa jednoduchšie ako to. Môžete tiež uložiť svoje obľúbené servery pre rýchlejší prístup.

Tiež sa nám páči, že sa táto aplikácia predvolene nastavuje na OpenVPN, najbezpečnejší protokol VPN. A hodnotenie 4,1 tiež vzbudzuje dôveru.

Recenzia aplikácie ExpressVPN pre Android v službe Google PlayHodnotenie ExpressVPN v službe Google Play

Jediné miesto, kde ExpressVPN zaostáva najmä za svojimi konkurentmi, je cena. Ak platíte za celý rok vopred, vyjde to na 8,32 dolárov mesačne. Ak platíte 15 mesiacov vopred, je to 6,67 USD / mesiac.

To je na drahšej strane špičkových sietí VPN. Ako už bolo povedané, ak svoje VPN s Androidom budete používať veľa - čo odporúčame - stojí za to.

najrýchlejšia VPN pre Android

Rýchlosť: 83% z referenčnej hodnoty
Hodnotenie používateľov (Google Store): 4.1 / 5.0
Cena: 6,67 dolárov / mesiac
Pravidlá protokolovania: Žiadne protokoly
Netflix: Pracovné
Torrenting: Torrenting povolené
Použiteľnosť: 5/5

Prečítajte si celú recenziu ExpressVPN tu.

3. Surfshark - Lacná sieť VPN na streamovanie v systéme Android

Aplikácia systému Surfshark pre AndroidAplikácia spoločnosti Surfshark pre Android

Napriek tomu, že je Surfshark nováčikom a ponúka relatívne malý serverový fond, je pre vaše zariadenie Android skvelou voľbou VPN.

Jednou z veľkých výhod Surfsharku sú ich lacné náklady.

Ak sa prihlásite na 2 roky, získate to za mesačnú cenu 1,99 dolárov, čo predstavuje 24,76 dolárov za 24 mesiacov. Používajú tiež silné protokoly VPN (OpenVPN a IKEv2) a umožňujú neobmedzené súčasné pripojenie.

Okrem toho má táto aplikácia všetko, čo by ste očakávali od špičkovej aplikácie pre Android VPN VPN. Je to veľmi jednoduché použitie, má jednoduchý výber servera a ponúka pohodlnú funkciu whitelister, ktorá umožňuje vylúčiť niektoré webové stránky z pripojenia VPN..

Hodnotenie 4.1 v Obchode Google Play je tiež upokojujúce:

Hodnotenie Surfshark v Google PlayHodnotenie Surfshark v Google Play

Aj keď nesúťaží s dosahom alebo rýchlosťou servera NordVPN, je to skvelá voľba pre kupujúcich s rozpočtom.

úvodná stránka surfshark

Rýchlosť: 69% z referenčnej hodnoty
Hodnotenie používateľov (Google Store): 4.1 / 5.0
Jurisdikcia: Britské Panenské ostrovy
Cena: 1,99 dolárov / mesiac
Netflix: Pracovné
Torrenting: Torrenting povolené
Použiteľnosť: 5/5

Prečítajte si celú recenziu Surfshark tu.

4. Súkromný prístup na internet - najpružnejšia Android VPN

PIA je známa vysokými rýchlosťami. Zachoval sa 81% našej rýchlosti pripojenia 100 Mb / s keď sme to testovali na počítači, zaznamenávali sme jednu z najrýchlejších rýchlostí, aké sme kedy videli. Ak teda hľadáte najrýchlejšiu platformu VPN pre Android, mali by ste dať šancu na prístup k súkromnému internetu.

Aplikácia má v Obchode Play hodnotenie 4.0 - ľuďom sa to naozaj páči. Nie je ťažké pochopiť, prečo vďaka jednoduchému pripojeniu, automatickým odporúčaniam servera, pravidlám VPN pre jednotlivé aplikácie a blokovaniu reklám.

Hodnotenie PIA v službe Google PlayHodnotenie PIA v službe Google Play
Aplikácia pre Android od spoločnosti PIAAplikácia pre Android od spoločnosti PIA

Aj keď vám odporúčame používať pripojenie VPN na akékoľvek internetové pripojenie na vašom systéme Android, uvedomujeme si, že pri používaní určitých aplikácií by ste mohli potrebovať vyššiu rýchlosť. Umožní to niektorým z nich pripojiť sa mimo VPN.

PIA má viac ako 3 300 serverov, čo je ohromujúco vysoké. Vždy sa vám podarí nájsť jednu z krajín, v ktorej chcete, ktorá nie je zasiahnutá dopravou. A keďže môžete získať dvojročné predplatné, ktoré vám mesačné náklady prinesie o niečo málo viac ako 3 doláre, je to tiež jedna z najdostupnejších sietí VPN..

Kontrola súkromného prístupu na internet

Rýchlosť: 81% z referenčnej hodnoty
Hodnotenie používateľov (Google Store): 4.0 / 5.0
Jurisdikcia: Spojené štáty americké
Cena: 3,49 dolárov / mesiac
Netflix: Nepracuje dobre
Torrenting: Povolené
Použiteľnosť: 4/5

Celú recenziu PIA si môžete prečítať tu.

5. TunnelBear - najlepšie hodnotenie v službe Google Play

Ako sme už spomenuli, samotná aplikácia musí byť pre nás dobrým odporúčaním siete Android VPN. TunnelBear má fantastickú aplikáciu - to je jeden z dôvodov, prečo má v Obchode Play momentálne 4,4, jednu z najvyšších, akú sme kedy videli v prípade platenej VPN.

Hodnotenie TunnelBear v službe Google PlayTunnelBear VPN rating v Google Play

To nie je nijaké prekvapenie vzhľadom na to, ako zábavná je aplikácia. Rovnako ako všetko, čo vytvára TunnelBear, je plná zábavnej grafiky a roztomilých medveďov. Čo nemusí znieť ako niečo, čo by stálo za to, ale ak je aplikácia jednoduchá a príjemná, je pravdepodobnejšie, že ju budete používať..

A VPN samotná je tiež skvelá. Android, na rozdiel od iOS, získa 256-bitové šifrovanie OpenVPN, čo znamená, že vaša prevádzka je zabezpečená. Nie je to tu najrýchlejšia sieť VPN (pri našom 100 Mbps pripojení máme rýchlosť sťahovania 52 Mb / s), ale je stabilná a má politiku bez protokolovania, ktorá sa nám naozaj páči.

Aplikácia aplikácie TunnelBear pre Android v telefóne a tableteAplikácia aplikácie TunnelBear pre Android

Ich platené plány, ktoré začínajú na 4,99 dolárov mesačne a platia sa ročne, sú jedny z najlacnejších, aké sme kedy videli. K dispozícii je bezplatný plán, takže si môžete vyskúšať aplikáciu a zistiť, ako to funguje pre vás. Budete obmedzení na 500 MB, ale nemali by ste potrebovať oveľa viac, aby ste zistili, či stojí za to zaplatiť.

TunnelBear pre android

Rýchlosť: 52% z referenčnej hodnoty
Hodnotenie používateľov (Google Store): 4.4 / 5.0
Jurisdikcia: Kanada
Cena: 5,00 $ / mesiac
Netflix: Nefunguje
Torrenting: Žiadne informácie
Použiteľnosť: 4/5

Tu si môžete prečítať celú recenziu tunelaBear.

Prečo neodporúčame bezplatné VPN pre Android

Mnoho ľudí vie, že by mali používať VPN. Ale menej za to je ochotných zaplatiť. Preto sú tisíce ľudí, ktorí hľadajú najlepšiu bezplatnú sieť VPN so systémom Android. Ako uvidíte, o chvíľu vám nedoporučujeme žiadne bezplatné siete VPN.

Prečo nie? Pretože bezplatné siete VPN prichádzajú s kompromismi. Po prvé, často nie sú príliš spoľahlivé. Poskytovatelia platených sietí VPN pravdepodobne nebudú uprednostňovať návštevnosť svojich bezplatných používateľov a ak nie ste ochotní zaplatiť, dostanete druhotnú službu..

To isté platí pre rýchlosť. Zadarmo siete VPN pre Android jednoducho nebudú schopné rýchlo súťažiť s platenými možnosťami. Získate rýchlejšie a stabilnejšie spojenia od plateného poskytovateľa, a to stojí za to veľa.

Po druhé, poskytovatelia bezplatných sietí VPN musia stále zarábať. A ak to od vás nedostanú, dostanú to od inzerentov. Bezplatní poskytovatelia VPN s väčšou pravdepodobnosťou zaznamenajú vaše informácie, predajú vaše údaje tretím stranám a zobrazia reklamy, keď budete pripojení. Aj keď sú reklamy nepríjemné, zhromažďovanie a predaj údajov je porušením vášho súkromia.

A pretože súkromie je jedným z najdôležitejších základných princípov akejkoľvek siete VPN, to je zlá správa.

Z týchto dôvodov vám odporúčame, aby ste pre Android vždy používali platenú sieť VPN. Získate rýchlejšiu a stabilnejšiu službu a vaše súkromie bude lepšie chránené. A s nízkymi nákladmi mnohých sietí VPN uvedených nižšie môžete tieto veci získať za prijateľnú cenu.

Čo hľadáme v sieťach VPN so systémom Android

Čo robí skvelú Android VPN? Vo väčšine prípadov sú to isté faktory, vďaka ktorým je každá VPN dobrá. Vysoké rýchlosti. Žiadna ťažba dreva akéhokoľvek druhu (alebo prinajmenšom minimálna ťažba dreva). Spoľahlivé šifrovanie pre bezpečnosť a súkromie.

Taktiež uprednostňujeme, aby VPN nemali centrálu v krajinách, ktoré majú prísne zákony o dohľade a uchovávaní údajov, ako sú USA, Kanada, Veľká Británia a väčšina západnej Európy. Niektoré siete VPN na týchto miestach sú veľmi dôveryhodné, ale uprednostňujeme ich umiestnenie v miernejších jurisdikciách. Hoci každá dôstojná sieť VPN bude mať servery na celom svete.

Jednoduché, priame aplikácie sú tiež veľkým plusom. Ak musíte stráviť dlhý čas premýšľaním o tom, ako sa pripojiť k internetu pomocou siete VPN, je oveľa menej pravdepodobné, že ho budete pravidelne používať. A to by vás mohlo vystaviť bezpečnostným a súkromným rizikám. Čím ľahšie je online, tým lepšie.

Preskúmame aj recenzie aplikácií v Obchode Google Play, aby sme zistili, ako sa používatelia cítia o aplikácii. Ak má aplikácia VPN viac jedno- a dvojhviezdičkových recenzií ako iné aplikácie, je to dôvod na bližší pohľad.

A samozrejme sa pozeráme na cenu. Vieme, že drahá sieť VPN nezapadá do rozpočtu každého, preto sa snažíme zvýrazniť možnosti s najlepšou hodnotou.

Najlepšie VPN VPN pre Android sú vám k dispozícii

Päť VPN, ktoré sme uviedli vyššie, sú pre používateľov systému Android fantastické. Udržia vašu komunikáciu v súkromí, pomôžu vám obísť geografické obmedzenia a zabránia poskytovateľom internetových služieb v obmedzovaní vašej premávky. A pretože sú prinajmenšom relatívne cenovo dostupné, urobia to všetko bez porušenia banky.

  1. NordVPN - 2,99 USD / mesiac
  2. ExpressVPN - 6,67 USD / mesiac
  3. Surfshark - 1,99 dolárov / mesiac
  4. Súkromný prístup k internetu - 3,49 dolárov / mesiac
  5. TunnelBear - 4,99 dolárov / mesiac

Ak nepoužívate sieť VPN s Androidom, mali by ste ju začať robiť teraz. S niektorou z týchto možností nemôžete pokaziť, preto si jednu vyberte a začnite prehliadať bezpečnejšie ešte dnes!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me