Kontrola ExpressVPN

expressvpnExpressVPN je na 3. mieste zo 78 VPN na TheBestVPN.com


ExpressVPN je rýchle, bezpečné a udržuje vás úplne anonymní s ich prísnymi zásadami bez protokolovania. Umožňujú torrentovanie / P2P a dokonca pracujú s Torom pre maximálnu úroveň súkromia. Aplikácia vyzerá skvele a je veľmi jednoduchá na používanie. ExpressVPN podporuje prakticky všetky zariadenia, ktoré potrebujete.

ExpressVPN používa štandardný tunelovací protokol OpenVPN a 256-bitový AES ako predvolený, ale ak ste viac technický a chcete ho okoreniť, môžete tak urobiť manuálne. Ich serverový park pozostáva z ohromujúceho množstva 3000+ serverov v 94 krajinách.

Cena ich služby je pomerne drahá a pre Netflix nie je najlepšou voľbou. V našich testoch pracovalo iba 6 z 30 amerických serverov.

Celkovo vzaté, je to veľmi dobrá prémiová služba VPN, ale nie je najlepšou voľbou, keď hľadáte sieť Netflix VPN s rozpočtom. Ak hľadáte bezpečie a anonymitu, ExpressVPN je vynikajúcou voľbou.

Prehľad ExpressVPN

CELKOVÁ RANKA: # 3 zo 78 VPN
použitie: Veľmi ľahké, podporuje všetky zariadenia
ZÁZNAMOVÉ SÚBORY: Žiadne zásady protokolovania
miesta: 94 krajín, 3000+ serverov
PODPORA: Živý rozhovor 24/7
torrenting: P2P & Torrent je povolený
Netflix: Odblokuje Netflix USA
Šifrovanie / Protokol: 256-bitové AES / SSTP, PPTP, OpenVPN, IPSec & L2TP
CENA: $ 12,95 / mo
OFICIÁLNA WEB STRÁNKA: www.ExpressVPN.com

ExpressVPN Pros

1. Masívny výber serverov na takmer všetkých kontinentoch

Jednou z najväčších výhod ExpressVPN je samotný počet serverov. Táto sieť VPN sa môže pochváliť 3 000 servermi na 160 serverových miestach v 94 krajinách. Na každom kontinente majú server okrem Antarktídy. ExpressVPN konkuruje spoločnostiam NordVPN, PIA, TorGuard a CyberGhost, pokiaľ ide o počet serverov, ktoré ponúkajú..

Registrovaná adresa IP a fyzický server sú na väčšine svojich serverov v rovnakej krajine, ale poskytujú vám tiež možnosť používať virtuálne servery. Virtuálne servery zodpovedajú registrovanej adrese IP krajine, ku ktorej ste sa pripojili, hoci ich servery sa fyzicky nachádzajú v inej krajine, ktorá je zvyčajne blízko.

umiestnenie servera expresvpn

Aj keď menej ako 3% ich serverov sú virtuálne servery, tieto servery zabezpečujú, aby ste si vždy užívali rýchle, spoľahlivé a bezpečné pripojenie..

Tento veľký výber serverov znamená, že sa nemusíte uspokojovať s najstaršími z vás, ktoré sú zvyčajne najpomalšie.

2. Testy rýchlosti dokazujú, že sú skutočne rýchle

Ďalším dôležitým aspektom ExpressVPN, vďaka ktorému sa ľahko páči, je ich rýchlosť. Testoval som ich výkon na SpeedTest.net a Fast.com, aby boli extra dôkladné. Výsledky z SpeedTest.net ukazujú neuveriteľne rýchly výkon pre väčšinu testovaných miest.

Testoval som nasledujúce:

New Jersey

 • Ping: 25 ms / sťahovanie: 45,14 Mbps / nahrávanie: 18,60 Mbps

New York

 • Ping: 39 ms / sťahovanie: 17,75 Mbps / nahrávanie: 46,54 Mbps

Európa (Spojené kráľovstvo)

 • Ping: 174ms / Download: 242,16 Mbps / Upload: 43,77 Mbps

Test rýchlosti

Hong Kong

 • Ping: 447 ms / sťahovanie: 136,18 Mbps / nahrávanie: 13,42 Mbps

Na druhej strane výsledky Fast.com ukazujú zmiešanú tašku, ktorá mohla byť spôsobená pripojeniami Netflix:

Európa (Spojené kráľovstvo)

 • Ping: 107 ms / sťahovanie: 140 Mbps / nahrávanie: 37 Mbps

Test rýchlosti

Hong Kong

 • Ping: 247 ms / sťahovanie: 130 Mbps / nahrávanie: 28 Mbps

Napriek tomu by ste nikdy nemali klásť príliš veľký dôraz na rýchlostný test. Tieto výsledky môžu ovplyvniť rôzne faktory, ako je fyzické umiestnenie, vaše pripojenie k internetu a rýchlosť vášho počítača.

3. Použiteľnosť: spokojnosť používateľov

ExpressVPN tvrdí, že sa s ich službami môžete pripraviť asi za 5 minút, preto som to chcel vyskúšať. Bol som príjemne prekvapený, že som bol schopný nainštalovať a aktivovať ExpressVPN rýchlo a bez problémov.

Predtým, ako som to vedel, už som používal funkciu inteligentného umiestnenia na efektívne pripojenie k ich serveru.

expressvpn

Svoje pripojenie môžete dokonca nakonfigurovať aj manuálne pomocou nastavení VPN na úrovni OS. K dispozícii je tiež podpora pre takmer každé zariadenie, na ktoré môžete myslieť - viac o tom neskôr v recenzii.

Začnite iba tromi krokmi:

 1. Vyberte svoje predplatné.
 2. Choďte na ich stránku nastavenia.
 3. Stiahnite si a nainštalujte ExpressVPN.

4. Užitočné funkcie, ktoré vám pomôžu zostať v bezpečí

Network Lock: Kill-Switch

V prípade, že je vaša VPN odpojená, je dôležité, aby vaše údaje stále neboli ohrozené. Zoznámte sa so svojím zabíjačom s názvom Network Lock.

rýchla kontrola

Hneď, ako dôjde k prerušeniu vášho pripojenia, zastaví sa tým vstup alebo výstup z vášho zariadenia. S potešením som si uvedomil, že to znamená, že moje osobné údaje nebudú nikdy vystavené niekto na webe, či už môj ISP alebo zločinci. Ani neúspešné pripojenie nebude mať moje informácie na úkor.

ExpressVPN to ponúka ako štandardnú funkciu vo svojich aplikáciách pre Mac, Windows, Linux a smerovače.

5. Kompatibilita zariadení a smerovače

Pri jednom odbere je veľa výhod, pretože ich môžete používať súčasne až na piatich podporovaných zariadeniach bez ohľadu na platformu.

podpora expresvpn

Keď som hľadal tieto informácie na svojich stránkach, kontaktoval som živý chat ExpressVPN a potvrdili mi, že ich službu môžem používať na širokom spektre zariadení:

 • prístroje - Windows, Android, Mac, iOS, Linux, routery, Chromebook, Kindle Fire, kút
 • Rozšírenia prehľadávača - Chrome, Firefox
 • Konzoly a inteligentné televízory - Playstation, Apple TV, Xbox, Amazon Fire Stick TV, Nintendo Switch, Samsung Smart TV, všetky herné konzoly a smart TV

Existuje mnoho dôvodov na ochranu viac ako jedného zariadenia, napríklad komplexné zabezpečenie a plynulé streamovanie na všetkých vašich zariadeniach.

Ak potrebujete chrániť viac ako päť zariadení, máte dve možnosti: buď si kúpte ďalšie predplatné alebo jednoducho nastavte ExpressVPN pre smerovač.

Ak chcete túto sieť VPN používať so smerovačom, môžete účinnejšie chrániť početné zariadenia a vylúčiť potrebu inštalácie aplikácie VPN na každé zariadenie. Vďaka tomu je použitie VPN pre smerovač produktívnejšou možnosťou, pretože herné konzoly a inteligentné televízory (všetko, čo je súčasťou vašej siete Wi-Fi) môžete chrániť iba zabezpečením samotného smerovača.

Keďže sa na ExpressVPN dozviem o mnohých veciach, zabezpečenie smerovača vyžaduje iba niekoľko rýchlych krokov:

 1. Kúpte si predplatné.
 2. Vyberte smerovač VPN.
 3. Vyberte model smerovača.

V žiadnom momente nezabezpečíte celú svoju sieť Wi-Fi a početné zariadenia pomocou jedinej siete VPN pre svoj smerovač.

6. Podpora pre Tor a Torrenting

Ako niekto, kto chce mať k dispozícii najbezpečnejšie pripojenie, som chcel samozrejme zistiť, či ExpressVPN podporuje siete Tor a torrent. Po prehľadaní ich webovej stránky ma potešilo, že som si prečítal, že to naozaj tak je.

Používanie ExpressVPN s Torom vám poskytuje najvyššiu možnú bezpečnosť. Získate anonymitu Tor spolu so šifrovaním VPN. Konečným výsledkom je vzduchotesné spojenie, kde ani vaša sieť VPN nebude môcť vidieť, čo robíte v sieti Tor..

Je dôležité pamätať na to, že najprv sa musíte pripojiť k ExpressVPN a potom k Tor, aby to fungovalo.

expressvpn torrenting

Použitie Tor môže spomaliť rýchlosť vášho pripojenia, ale ak žijete v krajine s utláčateľskou vládou, ktorá sleduje každý váš pohyb, je nevyhnutné mať túto možnosť ako možnosť.

Torrenting je skvelý, ak chcete efektívne a rýchlo sťahovať a zdieľať veľké súbory. Bohužiaľ, bez VPN bude vaša IP adresa, miesto a metadáta vystavené zvedavým očiam. ExpressVPN spolupracuje s uTorrentom, jedným z najpoužívanejších klientov torrentingu v okolí, aby ste sa uistili, že vaše aktivity zdieľania súborov nikdy nebudú spätne sledované..

podpora expresvpn

Live chat agent na webe mi potvrdil, že ExpressVPN umožňuje zdieľanie súborov zo svojich serverov.

7. Žiadne úniky neboli nájdené vôbec

Tiež som sa ubezpečil, že testujem ExpressVPN na prípadné úniky IP, DNS, WebRTC a IPX.

Tu sú webové stránky, ktoré som testoval.

IPLeak.net

 • Výsledok: Žiadny únik

Nenašli sa žiadne úniky IP

Perfect-Privacy.com Test tesnosti DNS

 • Výsledok: Žiadny únik

Test prehliadača netesností WebRTC

 • Výsledok: Žiadny únik

IPX.ac

 • Výsledok: Žiadny únik

Aby som to bol obzvlášť dôkladný, testoval som tiež inštalačný súbor tejto siete VPN na VirusTotal.com.

Inštalačný súbor VPN na VirusTotal.com

V inštalačnom balíku sa nenašli žiadne vírusy.

8. Zákaznícka podpora ukazuje veľkú starostlivosť o zákazníkov

Dobrá zákaznícka podpora je neoddeliteľnou súčasťou každej služby, ktorú kupujete. Okrem technologických aspektov je to jeden z najsilnejších faktorov, ktorý môže ovplyvniť, či sa má ísť so špecifickou sieťou VPN. Nakoniec, ak nie ste technicky zdatní a snažíte sa, aby vaša sieť VPN fungovala správne, mali by ste mať k dispozícii niekoho nepretržite, aby vám pomohol (a uistite sa, že vaše informácie sú neustále chránené).

Zákaznícka podpora je určite jednou z najužitočnejších ponúk ExpressVPN.

V prvom rade je ich živý chat otvorený 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Kontaktoval som ich a položil som im niekoľko otázok o ich vlastnostiach. Dali mi jasné odpovede a boli veľmi pohotoví.

podpora expresvpn

Ďalším spôsobom, ako pre vás prichádza ich zákaznícka podpora, je množstvo sprievodcov, ktorí sú k dispozícii priamo na svojich webových stránkach. Ak nechcete čakať na agenta, je to vaša najlepšia stávka.

Môžete tiež osloviť ich e-mailovú podporu alebo podať podporný lístok.

Bez ohľadu na to, ako to vyriešite, som zistil, že ExpressVPN má na svojich webových stránkach znalosti, užitočné agenty a zdroje, ktoré vám uľahčujú získavanie odpovedí, ktoré potrebujete, aby ste správne používali ich VPN a zostali chránení..

9. Sídlo spoločnosti: Britské Panenské ostrovy

ExpressVPN sa nachádza na Britských Panenských ostrovoch, čo som mohol potvrdiť od jedného z ich živých chatových agentov.

rýchla kontrola

BVI je zbierka samosprávnych ostrovov v Karibiku. Najlepšie zo všetkého, čo sa týka ochrany osobných údajov, nie sú súčasťou takzvaných 14 očí alebo SIGINT Seniors Europe. Týchto 14 krajín si navzájom vymieňa spravodajské údaje, takže byť mimo tohto dosahu koordinácie vám pomáhajú chrániť vaše súkromie.

Dobré na umiestnení v BVI je:

 • V ich jurisdikcii neexistujú žiadne zákony o uchovávaní údajov.
 • Jediný prípad, keď môže byť spoločnosť BVI prinútená odhaliť informácie počas vyšetrovania, je na základe príkazu ich najvyššieho súdu (vonkajšie krajiny nemôžu spoločnosť BVI prinútiť, aby odhalila čokoľvek).
 • Existuje veľa vyšetrovateľov, ktorí musia úspešne prejsť, aby dokázali presvedčiť súd, aby prinútil spoločnosť BVI odhaliť informácie.

Z toho, čo môžem povedať, mať VPN so sídlom v BVI je hlavným plusom, ktorý chráni vašu totožnosť a údaje.

10. Zásady protokolovania

Táto sieť VPN sa zaviazala chrániť vaše súkromie, a preto má prísne zásady bez protokolovania. Nikdy nebudú zbierať vaše:

 • IP adresy
 • Prehladavat historiu
 • Cieľ alebo metadáta premávky
 • DNS dotazy

rýchla kontrolaInformácie o: https://www.expressvpn.com/what-is-vpn/policy-towards-logs

Nikdy tiež nezhromažďujú protokoly aktivít ani pripojení.

Zásady protokolovania ExpressVPN

VPN však bude vždy musieť zbierať niektoré informácie. Je dobré vedieť, že ExpressVPN si váži zákazníkov do tej miery, že sú vždy otvorení tomu, čo berú. Keď zhromažďujú niektoré z vašich údajov, vždy vás o tom informujú.

rýchla kontrola

Zhromažďujú:

 • Aplikácie, ktoré ste aktivovali
 • Iba dátumy, ktoré ste sa pripojili k sieti VPN
 • Umiestnenie servera VPN
 • Celkom MB dátových prenosov

Uchovajú iba najmenšie informácie o vás, ktoré potrebujú na spustenie spoľahlivej služby VPN.

11. Šifrovacie štandardy

Šifrovanie AESNikdy nechcete, aby tretie strany, ako sú vaši poskytovatelia internetových služieb alebo Wi-Fi, zachytávali vaše citlivé údaje, keď cestujú z vášho počítača na servery VPN. Aby sa zaistilo, že sa to nikdy nestane, ExpressVPN používa 256-bit AES (Advanced Encryption Standard).

Vláda USA a odborníci na bezpečnosť na celom svete používajú AES-256, takže si môžete byť istí, že vaše vlastné údaje zostanú vždy dôverné.

rýchla kontrola

Dokonca aj útoky hrubou silou na AES-256 sú nepravdepodobné.

12. Protokoly

Ochrana vašich údajov zahŕňa viac ako len výber kvalitnej VPN. Protokol VPN je rovnako dôležitý, pretože takto VPN zabezpečuje prenos údajov.

Môže byť dosť zložité zistiť, ktorý protokol je najbezpečnejší.

Našťastie ExpressVPN robí tento výber hračkou tým, že vás informuje o tom, ktorý protokol je najlepší. Aby sa zvýšila bezpečnosť, protokoly tunelovania ExpressVPN - metódy, ktoré vaše zariadenie používa na pripojenie k serveru VPN - idú nad rámec predvoleného (a najbezpečnejšieho) protokolu OpenVPN..

Môžete nechať ExpressVPN automaticky zvoliť najlepší protokol pre vás. ExpressVPN tiež podporuje protokoly SSTP, L2TP / IPsec a PPTP. Voľba OpenVPN UDP / TCP je najlepšou kombináciou zabezpečenia a rýchlosti.

Nevýhody ExpressVPN

1. Netflix má problémy s pripojením na pomerne malom počte miest

Žiadna kontrola by nebola úplná bez preskúmania jedného z najpopulárnejších dôvodov použitia siete VPN: Funguje to so sieťou Netflix?

Technicky to funguje, ale musíte nájsť konkrétny server, ktorý sa nezablokuje, čo znamená trochu pokusov a omylov.

Nasledujúce servery pracovali v našich testoch skvele, aj keď sa vyskytli problémy s mnohými servermi v USA:

Americas

 • USA (pracovalo iba 6 z 30 serverov)
 • Kanada
 • Brazília
 • Kolumbia
 • Bahamské ostrovy

Európa

 • Veľká Británia (5 serverov)
 • švajčiarsko
 • Taliansko
 • Švédsko
 • Monaco

Ázia a Tichomorie

 • Hong Kong
 • Japonsko
 • Austrália

stredný východ & Afrika

 • Alžírsko

Ceny ExpressVPN, možnosti platby, záruka vrátenia peňazí a skúšobná verzia zdarma

Cena je vždy dôležitým faktorom pri rozhodovaní o VPN. ExpressVPN to jasne ukazuje: Sú to špičková VPN, čo sa odráža v ich cenách. Budete sa musieť rozhodnúť, či zaplatiť trochu navyše stojí za to pre ich prvotriedne zabezpečenie a dobrú povesť.

kontrola expresných cien

Plán predplatného

ExpressVPN ponúka rôzne predplatné plány:

 • Mesačne: 12,95 USD
 • Šesťmesačný plán: 9,99 dolárov mesačne
 • 12-mesačný plán: 8,32 dolárov mesačne

kontrola expresných cien

Čím dlhšie je vaše predplatné, tým lacnejšie je.

To neznamená, že ide o nízkonákladovú sieť VPN. Ak ich porovnáte s bezplatnými sieťami VPN, môže sa to zdať trochu strmé, ale keď vezmete do úvahy všetky ich vlastnosti (servery) a výkon (vysoké rýchlosti), uvidíte, prečo služba ExpressVPN účtuje poplatky za to, čo robia..

Možnosti platby

ExpressVPN uľahčuje platenie za ich služby.

Za predplatné môžete platiť niekoľkými spôsobmi, pričom sa akceptujú všetky hlavné kreditné karty. Existujú aj alternatívne spôsoby platby, ako sú PayPal a Bitcoin, ak je to pre vás pohodlnejšie.

kontrola expresných cien

Ak chcete platiť, jednoducho vyberte svoj plán, zadajte svoju e-mailovú adresu a vyberte uprednostňovaný spôsob platby.

Garancia vrátenia peňazí

S potešením viete, že na každý plán predplatného je k dispozícii 30-dňová záruka na vrátenie. To znamená, že môžete vyskúšať svoje služby bez rizika.

30-denná záruka vrátenia peňazí

Ak zmeníte názor z akéhokoľvek dôvodu po 30 dňoch, dostanete svoje peniaze späť bez otázok.

Vrátenie vašich peňazí je rovnako jednoduché ako kontaktovanie tímu podpory spoločnosti ExpressVPN.

Skúška zadarmo

Bohužiaľ, pretože ide o špičkovú sieť VPN, nie je k dispozícii žiadna bezplatná skúšobná verzia.

Pre niektoré mobilné zariadenia je však k dispozícii bezplatná skúšobná verzia. Po stiahnutí aplikácie môže každé mobilné zariadenie v krajinách, ktoré majú prístup k službe Google Play (Android) / App Store (iOS), dostať bezplatnú 7-dňovú skúšobnú verziu.

Ak vezmeme do úvahy všetko o cenách ExpressVPN, určite sa to môže prejaviť ako podvod. Získate to, za čo platíte, ale existujú aj ďalšie siete VPN, ktoré sú vyššie ako tie, ktoré nie sú také drahé. Na konci dňa je ExpressVPN v porovnaní s mnohými inými sieťami VPN stále veľmi drahý.

Odporúčam ExpressVPN?

áno odporúčame expressvpnÁno, odporúčam ExpressVPN.

Pokiaľ ide o VPN, je ťažké ich poraziť. Ich bezpečnosť je prvotriedna a uľahčujú vám ochranu toľkých zariadení, koľko chcete, bez toho, aby obetovali rýchlosť.

Aj keď sa jedná o prémiovú službu, ako sa odráža cena, ponúkajú veľké množstvo serverov rozmiestnených po rôznych regiónoch sveta. Ich zákaznícky servis a podpora Tor a torrentingu sú chvályhodné.

Stojí to za vaše peniaze, a preto ich odporúčam.

PS: Vždy ma zaujímajú recenzie používateľov, takže ak ste už použili ExpressVPN, neváhajte a nechajte svoju recenziu nižšie. Ak je vaša skúsenosť zhodná s mojou, v pohode. Ak by to tak nebolo, je to v poriadku!

Pridajte vlastnú recenziu:

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me