Ako ušetriť peniaze s VPN: The Ultimate Guide

Používanie siete VPN je nevyhnutné pre tých, ktorí chcú chrániť svoje súkromie a anonymne prehliadať internet. Výhody používania virtuálnej súkromnej siete siahajú ďaleko za súkromie a bezpečnosť. Vedeli ste napríklad, že použitie siete VPN vám môže ušetriť stovky až tisíce dolárov za online nákupy?

Niektoré webové stránky s online nákupom menia svoje sadzby v závislosti od krajiny, v ktorej sa nachádzate alebo na základe vašej predchádzajúcej online aktivity. Používanie siete VPN umožňuje obísť sledovanie polohy a sledovanie webu a zobraziť ceny dostupné v iných krajinách.

Koľko vás stojí vaša poloha?

Aby sme videli, ako môžete ušetriť zmenou svojej polohy, testovali sme ExpressVPN, NordVPN a CyberGhost na populárnych online nákupoch. Celkovo sa nám podarilo sporiť medzi 50 a 1 000 USD, v závislosti od nákupu.

Prejdite na náš infographic a zistite, ako sme to dosiahli, alebo si pozrite všetky naše nálezy pri každom nákupe kliknutím na ikony nižšie.

 • airfare
  airfare
 • Prenájom automobilov
  Prenájom automobilov
 • hotely
  hotely
 • Streaming
  Streaming
 • softvér
  softvér

ako ušetriť peniaze na letenky

Cena leteniek obvykle kolíše v závislosti od miesta. Webové stránky Airfare používajú vašu históriu prehliadania (zhromaždenú sledovaním súborov cookie) na zistenie, či ste už predtým na ich stránkach videli určitý let. Ak áno, zvyšujú ceny. Používanie siete VPN vám umožňuje obísť tak, že skryjete svoju históriu prehliadania, takže stránky s cenami letenky nemôžu na základe spätných návštev zvýšiť ceny..

Poloha, z ktorej kupujete lístok, môže navyše výrazne zmeniť. Výskum v skutočnosti ukázal, že maloobchodníci často používajú dynamické určovanie cien, aby rozhodli, koľko vám budú účtovať.

Dynamické určovanie cien umožňuje maloobchodníkom online účtovať rôzne ceny na základe toho, koľko si myslia, že užívateľ minú, berúc do úvahy faktory ako typ zariadenia a PSČ. Napríklad používatelia, ktorí sa nachádzajú v poštových smerovacích číslach alebo v krajinách s vyššími priemernými príjmami, môžu od maloobchodníkov online vidieť drahšie ceny.

Aby sme zistili, ako umiestnenie ovplyvnilo naše ceny leteniek, pomocou VPN sme porovnali ceny rezervácie spiatočného letu v Spojenom kráľovstve z Malajzijského medzinárodného letiska Kuala Lumpur do medzinárodného letiska v Kalifornii v Los Angeles z 20 rôznych krajín. Naša maximálna ušetrená suma (medzi najnižšou cenou nájdenou prostredníctvom servera v Poľsku a najvyššou cenou v Spojených štátoch) bola $ 1,121.29.

Rezervácia letu z KUL do LAX

ako ušetriť peniaze za prenájom automobilov

Prenájom automobilov je ďalším populárnym výdavkom, ktorý sa líši v závislosti od miesta, kde sa práve nachádzate. Kolísanie cien za prenájom automobilov je do značnej miery spôsobené príplatkami za umiestnenie, miestnymi daňami a nákladmi na poistenie, ktoré sa líšia v závislosti od toho, v ktorej krajine sa nachádzate.

Aby sme to dokázali, preskúmali sme cenu prenájmu Mitsubishi Mirage od spoločnosti Enterprise Rent-a-Car na týždeň vo Philadelphii zo servera v USA a servera v Španielsku. Cena za týždeň pre Spojené štáty bola 265,76 dolárov bez dane; to prišlo 400,74 dolárov s daňou.

Keď sme sa dívali na cenu automobilu zo serveru v Španielsku, cena bola 206,29 € (alebo 238,17 dolárov) - za celý týždeň. Dôvodom je skutočnosť, že podrobnosti o daniach a poplatkoch sú zahrnuté v týždennej cene prenájmu z Európy, ale nie pri prenájme v Spojených štátoch..

Cena, keď je adresa IP nastavená na Spojené štáty:

Cena prenájmu automobilu so serverom v USA
Dane z prenájmu automobilov so serverom v USA

Cena, keď je IP adresa nastavená na Španielsko:

Cena prenájmu automobilu v Španielsku
Dane z prenájmu v Španielsku

Pretože nie každá krajina má webovú stránku Enterprise Rent-a-Car, použili sme tiež kajak na lepšie zobrazenie toho, ako sa cena prenájmu automobilu v jednotlivých krajinách líši..

Keď sme boli pripojení k serveru v Spojených štátoch, videli sme nastavenú cenu ako 492,00 dolárov. Táto cena sa však dramaticky zmenila, keď sme zmenili našu polohu v iných krajinách.

Cena, keď je adresa IP nastavená na Spojené štáty:

Náklady na prenájom automobilu v USA

Cena, keď je IP adresa nastavená na Azerbajdžan (290,47 USD):

Požičanie auta stojí Azerbajdžan

Cena, keď je IP adresa nastavená na Čínu (301,65 USD):

Cena prenájmu automobilu v Číne

Cena pri nastavení adresy IP na Japonsko (342,71 USD):

Cena prenájmu automobilu v Japonsku

Pozreli sme sa na náklady na prenájom vozidla Chrysler 200 vo Philadelphii, čo je najdrahší trh s autopožičovňami v Spojených štátoch. Celkovo sme zistili, že najvýhodnejším miestom na prenájom automobilu boli Spojené štáty: 492 dolárov za deň, zatiaľ čo najlacnejšie miesto (221,72 dolárov za deň) bola India..

Prenájom auta vo Philadelphii

ako ušetriť peniaze v hotelových izbách

Stránky zamerané na rezervácie hotelov fungujú podobným spôsobom ako letenky a iné cestovné stránky - používajú dynamické určovanie cien a sledujú súbory cookie, aby sa rozhodli, čo účtovať..

Aby sme to dokázali, preskúmali sme náklady na pobyt na Sofitel v New Yorku. Pri hľadaní zo Spojených štátov bude stáť izba v hoteli Sofitel 482,00 USD / noc. Toto číslo sme mierne znížili, keď sme hľadali z Kanady - najlacnejšie testované miesto - ktoré prišlo na 474,90 dolárov za noc.

Zistili sme, že pri zmene serverov sme mali tendenciu zvyšovať sa, nie znižovať. Najdrahšie ceny prišli o viac ako 100 dolárov viac ako naše najnižšie náklady: 584,22 dolárov / noc zo servera v Brazílii.

Pobyt na Sofitel v New Yorku

ako ušetriť peniaze za predplatné služby

Ceny za predplatené služby, ako napríklad streamovanie hudby alebo predplatné softvéru, sa často líšia v závislosti od regiónu, často s cieľom vyrovnať kurzové rozdiely a menové rozdiely. Preskúmali sme dve populárne predplatné služby - Apple Music a Microsoft Office - aby sme zistili, ako by vám zmena polohy mohla priniesť lepšiu ponuku.

Úspora peňazí na Apple Music

Najprv sme sa prihlásili na server NordVPN v USA a preskúmali sme náklady na individuálne predplatné na streamovanie. V Spojené štáty, to stojí $ 9,99 / mesiac za individuálne predplatné služby Apple Music.

Cena, keď je adresa IP nastavená na Spojené štáty:

Cena hudby Apple v USA

Potom sme sa prihlásili na niekoľko ďalších serverov, aby sme zistili, ako by sa cena líšila v závislosti od miesta. Celkovo sme zistili, že predplatitelia v Európe platia mesačne najviac za odber Apple - najvyššia cena bola zo Spojeného kráľovstva, na 9,99 GBP mesačne alebo približne 13,33 USD mesačne. Ostatné krajiny v tomto regióne vrátane Švajčiarska, Holandska a Španielska ich pozorne sledovali.

Cena, keď je adresa IP nastavená na Spojené kráľovstvo:

Cena hudby Apple vo Veľkej Británii

Zistili sme, že India je najlacnejším miestom na odber; mesačná cena, keď sme nastavili našu polohu na indický server spoločnosti NordVPN, bola 120 GBP / mesiac alebo približne 1,75 USD / mesiac.

Cena, keď je adresa IP nastavená na Indiu:

Cena hudby Apple v Indii

Celkovo bola maximálna úspora medzi najdrahšou lokalitou (Spojené kráľovstvo) a najlacnejšou lokalitou (India) 11,58 dolárov mesačne alebo takmer 140 dolárov ročne..

Mesačná služba odberu Apple

Ušetrite peniaze na Microsoft Office

Podobne ako v prípade Apple Music, aj náklady na ročné predplatné produktov balíka Microsoft Office sa líšia v závislosti od regiónu. Rozhodli sme sa porovnať ceny populárneho balíka Office 365 Home, ktorý po prihlásení na server v USA stojí 99,99 dolárov za ročné predplatné.

Cena pri nastavení adresy IP v USA:

Náklady na Microsoft Office v USA

Podobne ako v prípade služby streamovania predplatného spoločnosti Apple, aj pri umiestňovaní do krajín v Európe sme zaznamenali zvýšenie cien za ročný produkt balíka Microsoft Office. Poľsko malo najvyššie náklady, 299,99 zł / rok alebo približne 116 dolárov za rok. Podobné zmeny cien zaznamenali aj okolité krajiny Nemecko a Holandsko.

Cena pri nastavení adresy IP v Poľsku:

Náklady balíka Microsoft Office v Poľsku

Krajiny blízko alebo v Ázii mali nižšie ceny; Rusko prišlo s najnižšími nákladmi, 2 699,00 ₽ / rok alebo približne 55,28 $ / rok. Celkovo bola maximálna úspora medzi Ruskom a Poľskom vyššia ako 50 dolárov ročne.

Cena pri nastavení adresy IP v Rusku:

Náklady balíka Microsoft Office v Rusku

Ročné predplatné balíka Microsoft Office

VPN je inteligentná investícia, a to tak z hľadiska bezpečnosti, ako aj z finančného hľadiska. Ak plánujete rezervovať výlet, požičať si auto alebo jednoducho streamovať hudbu, jedna z našich najlepších sietí VPN pre rok 2018 vám môže ušetriť stovky alebo dokonca tisíce dolárov..

ako ušetriť peniaze s infn

Zdieľajte infographic kódUšetrite peniaze pomocou VPN

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me