Ako odblokovať webové stránky (8 blázonských dôkazov)

Odblokovanie určitých geograficky blokovaných webových stránok je jednoduchšie, ako si myslíte.

Ak ste niekto ako ja, ktorý cestuje alebo žije v krajine, ktorá má nejakú internetovú cenzúru a chce získať prístup na všetky stránky, čítajte ďalej.

Pokiaľ ide o cenzúru a vládu blokujúcu prístup na internet, myslíme na Čínu (Veľký Firewall) a ďalšie autoritárske krajiny, ako je Severná Kórea. Kým cenzúra má v týchto krajinách tendenciu byť vysoká, realitou je, že cenzúra sa v rozvinutých krajinách zhoršuje:

 • Jedna štúdia Rady Európy zistila, že cenzúra v Európe stúpa.
 • Ďalšia štúdia organizácie Freedom House zistila, že globálna sloboda internetu klesla hneď za sedem rokov.

Našťastie, keď sa blokuje stále viac a viac webových stránok, v roku 2019 existuje aj mnoho rôznych spôsobov, ako odblokovať web:

Odblokujte webové stránky: 8 najúčinnejších spôsobov

Či už chcete odblokovať webové stránky v práci alebo v škole, alebo či chcete odblokovať webové stránky blokované poskytovateľom internetových služieb, mala by pre vás fungovať aspoň jedna z nasledujúcich metód:

1. Na obídenie geografických obmedzení použite službu VPN

Sme presvedčení, že sieť VPN je zďaleka najúčinnejším spôsobom na odblokovanie prístupu na ľubovoľnú webovú stránku podľa vášho výberu. Ak chcete získať úplné informácie o tom, čo je VPN a ako to funguje, náš začiatočný sprievodca po sieťach VPN je najlepším miestom na začatie.

V podstate však siete VPN umožňujú odblokovať blokované webové stránky a služby smerovaním všetkého vášho internetového prenosu cez server, ktorý maskuje vašu internetovú aktivitu..

Vo väčšine prípadov, keď poskytovateľ internetových služieb alebo iný orgán pravdepodobne blokujú konkrétnu webovú stránku, zvyčajne blokujú viac ako len webovú adresu. Niekedy blokujú porty, rozsahy adries IP a zameriavajú sa na ďalšie mechanizmy, ktoré by sa mohli použiť na obídenie ich blokovania. Preferujeme sieť VPN na odblokovanie webových stránok, pretože v prípade úspešného nadviazania spojenia so sieťou VPN obchádza všetky zavedené mechanizmy na obmedzenie prístupu k blokovaným webovým stránkam..

S VPN sa vytvorí bezpečný tunel medzi zariadením, z ktorého sa pripájate, a VPN serverom a všetka komunikácia na vašom zariadení prechádza týmto tunelom..

Keď na odblokovanie webových stránok používate VPN, existujú dva hlavné dôsledky:

 • Keďže vaša prevádzka teraz prechádza tunelom VPN, automaticky obídete všetky obmedzenia uložené poskytovateľom internetových služieb - vrátane možnosti prístupu k blokovaným webom..
 • Váš poskytovateľ internetových služieb bez ohľadu na to, koľko sa snaží, nedokáže zistiť, na ktoré stránky máte prístup; Odblokujete teda nielen stránky, ktoré blokujú, ale ani by nevedeli, že ste tieto blokované stránky mohli odblokovať..

Aj keď sme na tomto webe skontrolovali viac ako 70 sietí VPN, niektoré z našich najlepších odporúčaní na bezpečné odblokovanie blokovaných stránok sú NordVPN a ExpressVPN..

Napríklad ExpressVPN odblokuje väčšinu webových stránok, ktoré sú uvedené na ich webových stránkach:

VPN odblokujú webové stránky

Okrem toho, že vám VPN pomáha odblokovať vaše obľúbené webové stránky a obsah, má aj tieto výhody:

 1. Pomáha zabrániť webovým stránkam zhromažďovať informácie o vás a sledovať vaše aktivity na internete.
 2. Umožňuje vám sťahovať súbory anonymne na internete - buď priamo, prostredníctvom torrentov alebo prostredníctvom sietí typu peer-to-peer.
 3. Umožňuje vám streamovať blokovaný obsah a používať služby, ako je Netflix, aj keď sa nenachádzate na mieste povolenom touto službou. Máme zoznam najlepších VPN pre Netflix, s ktorými môžete začať.
 4. Zabraňuje vám to, aby ste sa stali obeťou hackerov - pretože vaša adresa IP je maskovaná a nahradená adresou VPN, nie je možné hackovať vás, pretože server VPN sa stáva cieľom útokov..
 5. Ako naznačuje naša prípadová štúdia, ktorá odhaľuje, ako online maloobchodníci používajú informácie o mieste na umelé zvýšenie ceny produktov a služieb, sieť VPN vám umožňuje získať najlepšiu ponuku tak, že sa objavíte pri nakupovaní z ľubovoľného miesta podľa vášho výberu.

2. Navštívte IP adresu stránky priamo namiesto jej URL

Keď sa zdá, že prístup na konkrétnu webovú stránku bol zablokovaný poskytovateľom internetových služieb, môže to znamenať, že bola zablokovaná iba webová adresa danej webovej stránky. Inými slovami, na web sa stále môžete dostať pomocou prostriedkov, ktoré nezahŕňajú adresu URL (t. J. Priamym navštívením adresy IP stránok).

Aký je teda rozdiel medzi adresou URL a adresou IP? V zásade je adresa URL priamym odkazom na webovú stránku vrátane identifikátora protokolu (http: // alebo http: //) a názvu domény (príklad: google.com)..

Aj napriek tomu, že na stránku google.com ste mali prístup prostredníctvom jej adresy URL na adrese https://google.com, môžete na ňu priamo pristupovať aj prostredníctvom adresy IP na čísle 173 194 233,99..

Namiesto zadania adresy www.google.com do panela s adresou v prehľadávači stačí zadať číslo 173.194.223.99 a výsledok je rovnaký. V situáciách, keď je adresa URL https://google.com zablokovaná, ale adresa IP nie je, budete môcť blok obísť a získať prístup k obsahu..

Môžete tak urobiť pre akýkoľvek iný web, ktorý je podľa vás zablokovaný na úrovni iba adresy URL. Jednoducho vyhľadajte adresu IP stránok pomocou nástroja Whois od spoločnosti UltraTools. Do zobrazeného poľa zadajte adresu URL webových stránok a vráti sa adresa IP.

V tomto prípade, keď sme do zadaného poľa zadali facebook.com, dostali sme nasledujúce:

Facebook Whois IP

Skutočne potrebujeme IP adresu: 31.13.66.35. Ak nás navštívite v našom paneli s adresou prehliadača, dostanete sa priamo na webovú stránku Facebooku.

Niekedy však táto metóda nefunguje: pre určité webové stránky, ako sú naše, je priamy prístup k IP zakázaný. Pre iných, napríklad pre službu Youtube, sú napájané z adries IP, ktoré vás nemusia nevyhnutne priviesť na webovú stránku; IP adresa YouTube vás zavedie na domovskú stránku Google. V takýchto situáciách budú fungovať ďalšie metódy uvedené v tomto článku.

3. Použite vyrovnávaciu pamäť Google (alebo iné vyhľadávacie nástroje)

Ak potrebujete získať prístup k základnému obsahu, ktorý nevyžaduje spracovanie alebo prihlásenie do databázy, môže byť cache Google - alebo cache akéhokoľvek významného vyhľadávacieho nástroja rýchlejším spôsobom prístupu k blokovaným webovým stránkam..

V záujme efektívnejšieho poskytovania výsledkov používateľom ich služieb spoločnosť Google a ďalšie hlavné vyhľadávacie nástroje ponúkajú verziu väčšiny indexovaných stránok v pamäti cache. Stačí zadať názov webových stránok v službe Google a potom kliknúť na šípku nadol vedľa adresy URL stránky na stránke s výsledkami a kliknutím na tlačidlo „Cached“ získať prístup k verzii ľubovoľného obsahu v pamäti..

Príklad na snímke obrazovky nižšie:

používať funkciu vyrovnávacej pamäte Google

Bing a ďalšie hlavné vyhľadávacie nástroje poskytujú podobnú funkciu.

Ak web, ktorý sa pokúšate odblokovať, nie je k dispozícii v vyrovnávacej pamäti Google alebo Bing cache alebo v cache iných veľkých vyhľadávacích nástrojov, ktoré poznáte, môžete skúsiť zmeniť nastavenia DNS v počítači..

4. Zmeňte nastavenia DNS vášho počítača

Môžete tiež obísť obmedzenia zavedené poskytovateľom internetových služieb zmenou adresy DNS. Týmto spôsobom budete môcť odblokovať webové stránky, ktoré zablokovali, a prístup k webovým stránkam povoleným pomocou adresy DNS, ktorú používate.

DNS vášho ISP môžete nahradiť akýmkoľvek iným DNS. Ak nemáte alternatívny server DNS, môžete použiť bezplatný server ponúkaný spoločnosťou Google:

IPv4

 • Primárna IP: 8.8.8.8
 • Sekundárna IP: 8.8.4.4

IPv6

 • Primárny: 2001: 4860: 4860 :: 8888
 • sekundárne: 2001: 4860: 4860 :: 8844

Tento zdroj od spoločnosti Google vám ukáže, ako zmeniť svoju adresu DNS - v systémoch Windows, Mac, Linux, routery a mobilné zariadenia - a nakonfigurovať ju pomocou služieb Google.

5. Použite webový proxy (bezplatný alebo platený)

Mnoho webových serverov proxy vám umožňuje odblokovať webové stránky blokované poskytovateľom internetových služieb. Jednoducho prejdite na web proxy, kde získate rozhranie, ako je toto:

HideMyAss proxy (príklad poskytovateľa proxy)

Do poskytnutého poľa pre adresu URL zadajte webovú adresu, ktorú chcete odblokovať, a je dobré ísť. Niektoré populárne možnosti proxy sú webový proxy server HideMyAss a Anonymouse. V službe Google nájdete oveľa viac vyhľadaním výrazu „web proxy“.

Tu je zoznam ešte ďalších webových proxy pracujúcich v čase písania tohto článku:

 • Hide.me proxy
 • Stránka proxy
 • Whoer Web Proxy
 • KProxy
 • Hidester Proxy
 • Webproxy.to
 • FilterBypass
 • CroxyProxy

Väčšinu vyššie uvedených webových serverov proxy je možné použiť na odblokovanie väčšiny blokovaných webových stránok vrátane webových stránok HTTPS. Mnoho z týchto serverov proxy vám tiež umožňuje používať rôzne servery na odblokovanie webových stránok - vrátane serverov v USA a Európe.

6. Použite sieť Tor

Na povrchu vyzerá sieť Tor podobne ako VPN. Najmä vzhľadom na to, že vaša prevádzka je smerovaná cez sieť Tor rovnako ako pri VPN, Tor je decentralizovanejší a menej spoľahlivý na odblokovanie webových stránok v porovnaní s VPN.

Aj keď Tor poskytuje väčšiu anonymitu v porovnaní s VPN zabezpečením šifrovania a smerovania vašej správy prostredníctvom náhodných serverov v sieti Tor, môže byť veľmi pomalý a nekompatibilný s mnohými zariadeniami, pretože je zadarmo.

Ak však používate počítač a potrebujete odblokovať webové stránky, Tor by pre vás fungoval dobre. Tu si môžete stiahnuť prehliadač Tor.

Môžete si tiež prečítať naše porovnanie siete Tor a VPN, aby ste sa poučili o rozdieloch medzi oboma.

Ak chcete použiť Tor, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 • Krok 1: Stiahnite si Tor Browser.
 • Krok 2: Skontrolujte podpis GPG prehliadača Tor, ktorý ste práve stiahli, aby ste sa uistili, že máte správny súbor (môžete to urobiť podľa pokynov tu). Aj keď je tento krok voliteľný, odporúča sa.
 • Krok 3: Po overení podpisu GPG nainštalujte prehliadač Tor.
 • Krok 4: Po inštalácii prehliadača Tor sa zobrazí priečinok s názvom „Tor Browser“. Otvorte tento priečinok a nájdete súbor s názvom „Spustiť Tor Browser“. Kliknite na tento súbor, kliknite na „Pripojiť“ a je dobré ísť.
 • Krok 5: Ak chcete potvrdiť, že sa vaša IP adresa skutočne zmenila, môžete navštíviť server Whoer.net a zistiť, aká je vaša skutočná adresa IP.

7. Použite Google Translate

Okrem možnosti priameho prekladu skopírovaného textu môže prekladač Google Translate preložiť celú webovú stránku. Ak chcete používať prekladač Google ako webový proxy, postupujte takto:

odblokovanie webových stránok pomocou prekladu Google

 • Krok 1: Navštívte stránku translate.google.com.
 • Krok 2: Do poľa preložiť zadajte web, ktorý chcete navštíviť, a vyberte iný jazyk ako angličtinu (aj keď je jazykom angličtiny).
 • Krok 3: Kliknite na odkaz v poli prekladu a umožnite spoločnosti Google automaticky blokovať blokovanú webovú stránku.

8. Wayback Machine

Wayback Stroj odblokuje webové stránky

Webové stránky môžete odblokovať aj pomocou Wayback Machine, ktorý ponúka Archive.org. Stroj Wayback pravidelne indexuje verzie takmer všetkých webových stránok na svete a zároveň uľahčuje prezeranie obsahu prostredníctvom jeho vyrovnávacích pamätí (staré verzie)..

Jedinou nevýhodou používania Wayback Machine je, že nemusí mať najnovšiu verziu webových stránok a nemusí byť schopný pomôcť, ak pristupujete na web, ktorý vyžaduje prihlásenie alebo spracováva databázy. Môže sa však hodiť na odblokovanie informačných webových stránok, ktoré sa každý deň neaktualizujú.

Môžete použiť Wayback Machine na odblokovanie webových stránok podľa nasledujúcich krokov:

 • Krok 1: Navštívte web.archive.org
 • Krok 2: Do zobrazeného poľa zadajte adresu URL, ktorú chcete odblokovať, a stlačte kláves Enter na klávesnici.
 • Krok 3: Vyberte najnovší dátum z poskytnutej možnosti na prístup k najnovšej dostupnej verzii tohto webu v indexe Wayback Machine a je dobré ísť!

záver

Ako vidíte, odblokovanie webových stránok je jednoduchšie, ako si myslíte.

Či už žijete v Turecku, Číne alebo len cestujete po svete, je rozumné získať prístup ku všetkým webovým stránkam na webe a nebyť súčasťou geografického blokovania..

Spoliehanie sa na vlády, aby konali v dobrej viere a udržiaval prístup k všetkým svojim webovým stránkam založeným na princípoch demokracie, bude vždy márny..

Ak chceš

Vyššie uvedené sú niektoré z najúčinnejších spôsobov odblokovania webových stránok, ku ktorým ste mali zablokovaný prístup. Ak máte nejaké peniaze, ktoré môžete minúť, zvážte získanie dobrej VPN, ktorá je rýchla, funguje dobre a odblokuje web, ktorý chcete navštíviť..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me