7 najlepších sietí VPN pre používateľov počítačov Mac (2020)

Nájdenie VPN pre Mac nie je také jednoduché, ako to znie.


Po prvé, veľa sietí VPN nemá samostatnú aplikáciu pre zariadenia Mac. To znamená, že je potrebné nainštalovať softvér tretej strany (napríklad samostatný klient OpenVPN) a manuálne ho nastaviť. Takže namiesto sťahovania jednoduchej aplikácie pre Mac a okamžitého pripojenia sa budete musieť s týmto komplikovaným riešením manuálne pripojiť k sieti VPN..

Špeciálna aplikácia pre Mac je však len začiatok.

Nechcete obetovať rýchlosť pre bezpečnosť alebo naopak. Mnoho sietí VPN môže pracovať pomaly alebo jednoducho uniknúť z vašej adresy IP alebo DNS. Mac VPN by mal používať najnovšie možnosti protokolu a šifrovania, ako napríklad OpenVPN a AES-256 bitové šifrovanie. Prijateľné sú prísne zásady „neprihlásenia sa“. V opačnom prípade by sieť VPN mohla sledovať vašu aktivitu a predať ju najvyššiemu inzerentovi.

Nakoniec nebudete môcť na serveri Netflix streamovať nič alebo používať torrenting, pokiaľ rýchlosti servera zostanú vysoké.

Vykonali sme však prácu na nohách a otestovali a preskúmali sme viac ako 78 sietí VPN. Nižšie je uvedený zoznam 7 najlepších sietí VPN pre používateľov počítačov Mac v roku 2020:

1. NordVPN - najlepšia VPN pre Mac (3,49 $ / mesiac)

nordvpn mac klientNordVPN na Mac (klient s najlepšou použiteľnosťou)

Na základe našich testov je NordVPN najlepším výberom pre bežných používateľov MacBookov.

Aplikácia pre Mac obsahuje mapu drag-and-drop na výber nového umiestnenia servera.

V ponuke na ľavej strane je tiež všetkých 5 200 serverov v 62 krajinách. A prichádza so vstavaným prepínačom kill, ktorý automaticky preruší vaše pripojenie, ak vaše WiFi klesne (takže vaša skutočná poloha nie je náhodne vystavená).

NordVPN je k dispozícii na počítačoch Mac, iOS, Windows, Android a Linux. Plus asi 40 ďalších operačných systémov a smerovačov. Kedykoľvek môžete použiť až šesť súčasných pripojení.

Priemyselný štandard OpenVPN je predvolený protokol pre aplikáciu Mac. Umožňujú vám však v prípade potreby prepnúť na IKEv2 / IPSec.

Spoločnosť NordVPN je v tomto zozname tiež jediným poskytovateľom VPN, ktorý obsahuje dvojité servery VPN aj nejasné servery. Dvojité šifrovanie údajov zabalí vaše pripojenie do dvoch vrstiev VPN, aby sa zvýšila bezpečnosť. Zmätené servery vám môžu pomôcť obísť sieťové brány firewall, takže je ideálny pre ľudí s obmedzeným prístupom vo vašej domovskej krajine.

Ich rýchlosti pripojenia sú tiež pevné. Začali sme rýchlosťou približne 98 Mb / s (bez VPN) a po pripojení k NordVPN sme spriemerovali 74 Mb / s. Stále je to veľká rýchlosť na streamovanie na serveri Netflix (bez obmedzení) alebo torrentovanie (na ich špeciálne navrhnutých serveroch P2P)..

Ale to najlepšie na NordVPN?

Momentálne prevádzkujú špeciál, kde môžete získať NordVPN len za 3,49 dolárov mesačne s trojročným záväzkom. To je obrovské zníženie nákladov oproti bežnej cene 11,95 USD mesačne, takže uzamknutie tejto nízkej ponuky má zmysel, ak máte vážne súkromie a bezpečnosť.

Ak chcete získať aplikáciu pre systém Mac, navštívte stránku NordVPN.com
Prečítajte si viac v našej úplnej recenzii NordVPN

2. ExpressVPN - najrýchlejší výkon v počítačoch Mac (6,67 USD / mesiac)

expresný klient MacExpressVPN na počítačoch Mac (najrýchlejšie rýchlosti servera)

Aplikácia ExpressVPN Mac obsahuje pripojenie jedným kliknutím, ktoré sa automaticky pripája k najbližšiemu inteligentnému miestu.

Tieto servery VPN sú optimalizované tak, aby poskytovali najlepší výkon hneď po vybalení. Stačí otvoriť aplikáciu, kliknúť na tlačidlo „Pripojiť“ a ste prihlásení v priebehu niekoľkých sekúnd.

Ak sa snažíte obísť miestne obmedzenia, môžete si manuálne vybrať akýkoľvek medzinárodný server priamo z hlavnej obrazovky (bez toho, aby ste museli prekopávať nespočet možností ponuky).

Aplikácia Mac ExpressVPN pre Mac sa však nie je len na pohľad pekná. Rýchlo to horí. Pred prihlásením sme začali s pripojením 100 Mbps a zabezpečené pripojenie znížilo rýchlosť sťahovania iba na 83,15 Mbps. Sotva viditeľné!

ExpressVPN ani nepokračuje v zabezpečení, aby tieto rýchlosti dosiahol. Majú vypínač zabíjania a anonymnú adresu IP, ktorá je k dispozícii pre všetky ich 3 000+ serverov v 93 krajinách. Servery Netflix, torrenting a P2P fungovali rovnako ako sen.

S potešením vám oznamujeme, že ich aplikácia pre systém Mac neobsahuje 100% úniku. A štandardne sa používa OpenVPN, najlepší protokol na svete s pevným 256-bitovým šifrovaním AES, pričom stále ponúka prístup k protokolom SSTP, L2Tp / IPsec a PPTP..

Rovnako dobré ako všetky tieto zvuky (a je to dobré), hlavnou nevýhodou služby ExpressVPN je jej cena.

Je to drahšie za 6,67 dolárov mesačne (pre ročné plány s našou dohodou). Všetky programy prichádzajú s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Nejde však o službu priateľskú k peňaženkám pre ľudí s prísnym rozpočtom.

Ak chcete získať aplikáciu pre Mac, navštívte stránku ExpressVPN.com
Prečítajte si viac v našej úplnej recenzii ExpressVPN

3. Surfshark - najlacnejšia VPN VPN pre MacBook (1,99 $ / mesiac)

klient mac surfsharkHladká aplikácia VPN spoločnosti Surfshark pre počítače Mac

Aplikácia Surfshark Mac obsahuje tlačidlo „Rýchle pripojenie“, ktoré vás za pár sekúnd okamžite dostane na jeden zo svojich serverov.

Odtiaľto môžete prepnúť na ktorýkoľvek z ďalších 800+ serverov v 50 krajinách alebo zmeniť protokoly z OpenVPN na IKEv2 / IPsec približne po dvoch kliknutiach..

Okrem zariadení Mac má Surfshark preddefinované aplikácie pre systémy iOS, Windows, Android, Linux, Chrome, Firefox a smerovače (prostredníctvom OpenVPN)..

Väčšina z týchto aplikácií má prepínač zabíjania, s výnimkou verzie systému Android (momentálne sa vyvíja).

Surfshark má legitímnu politiku bez protokolovania. Dokonca sme ich spojili pomocou piatich rôznych testov tesnosti a zistili sme, že všetky z nich sa vrátili negatívne.

Dokázal som ľahko streamovať Netflix na šiestich rôznych serveroch (z LA do Južnej Kórey). Torrenting a TOR sú tiež povolené na 100%.

Jedinou miernou škytavkou boli určité rýchlostné nezrovnalosti. Napríklad naša počiatočná rýchlosť sťahovania bola 98,71 Mbps. Holandský server bol o 25% pomalší (71,06 Mbps), zatiaľ čo americký server bol o 50% pomalší (48,99 Mbps) a hongkonský server bol takmer o 75% pomalší (25,74 Mbps).

Podšívka sliverov je taká, že ceny sú najnižšie, aké sme videli od viac ako 70 rôznych spoločností VPN. Dvojročný plán je iba 1,99 dolárov mesačne!

Môžete sa zaregistrovať na bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu a vyskúšať si ju. Ak všetko vyzerá dobre, na zaplatenie použite všetko od hlavných kreditných kariet po PayPal, kryptomeny, Dragonpay, Tenpay a Alipay..

Surfshark dokonca hodí 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, ak sa niečo stane počas niekoľkých prvých týždňov.

Ak chcete získať aplikáciu pre systém Mac, navštívte stránku Surfshark.com
Prečítajte si viac v našej úplnej recenzii siete Surfshark VPN

4. ProtonVPN (4,00 $ / mesiac)

Aplikácia ProtonVPN pre počítače Mac obsahuje obrovskú mapu s malými kolíkmi, ktoré zvýrazňujú všetkých 345 serverov v 32 krajinách.

Protonvpn mac klient

To nie je najväčší počet serverov, ale uľahčuje ich listovanie všetkými na mape alebo v ponuke na ľavej strane..

Ak hľadáte automatické pripojenie, tlačidlom „Rýchle pripojenie“ sa prihlásite na inteligentný server ASAP.

ProtonVPN obsahuje okrem smerovačov DD-WRT, AsusWRT a Tomato hotové aplikácie pre systémy Mac, iOS, Windows, Android a Linux..

Hoci celkový počet serverov môže byť na spodnej strane, umožňujú vám pripojiť naraz až desať zariadení.

Aplikácia ProtonVPN Mac je predvolená na OpenVPN (UDP / TCP) s najlepším šifrovaním AES-256 vo svojej triede. Okrem toho je to tiež jediný protokol, ktorý ponúkajú. To nemusí fungovať, ak používate staršie (alebo obmedzené) zariadenia, ako sú Chromebooky.

Našťastie sme v tomto spojení nenašli žiadne úniky a Proton má prísne zásady neprihlasovania.

Avšak, ich rýchlostné testy nechali veľa byť požadovaný. Začali sme s rovnakou porovnávacou rýchlosťou pripojenia ako ostatní. Potom sme sa pripojili k ich serverom v USA, Švajčiarsku, Hongkongu a Veľkej Británii. Takmer všetky z nich boli pomalé a zabíjali rýchlosť internetu kdekoľvek od ~ 40% do ~ 80%.

Podarilo sa nám streamovať Netflix na jednom zo serverov ProtonVPN v Holandsku, ale ostatné štyri zlyhali. Taktiež nepovoľujú torrentovanie bez obmedzení, obmedzujú vás na určité servery P2P a opakujú, že ich by ste mali používať iba na osobné (nie komerčné) použitie..

Hlavná platená možnosť ProtonVPN („Základná“) sa začína na $ 4 / mesiac za rok (s plánmi aktualizácie, ktoré sú ešte drahšie).

Na všetky programy sa poskytuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí s tým rozdielom, že váš zostatok na vrátenie bude úmerný na základe použitia.

Ak chcete získať aplikáciu pre systém Mac, navštívte stránku ProtonVPN.com
Prečítajte si viac v našej úplnej recenzii ProtonVPN

5. IPVanish (6,99 $ / mesiac)

ipvanish mac client

IPVanish ponúka plne vybavený Mac aplikácie.

Môžete si na ňom prispôsobiť takmer čokoľvek. To však tiež znamená, že na začiatku je k dispozícii viac nastavení a možností.

IPVanish poskytuje prístup k viac ako 60 krajinám a 1200 rôznym serverom. K týmto serverom môžete pripojiť až desať zariadení. Aplikácie Mac a Windows teraz prichádzajú aj so spínačmi zabíjania.

Budete radi, že viete, že IPVanish vám poskytuje prístup k protokolom OpenVPN, PPTP a L2TP. (Ak si nie ste niečím istí, držte sa OpenVPN a jeho šifrovania AES-256 na úrovni banky.) Majú tiež proxy server SOCKS, ktorý vám poskytuje súkromie bez toho, aby ste museli vôbec sťahovať akúkoľvek aplikáciu..

Všetky naše testy tesnosti vyšli čisté. História spoločnosti IPVanish s ťažbou dreva nás však mierne prerušila. Na papieri ide o legitímnu politiku „bez protokolov“. V roku 2016 však došlo k nejakým správam o údajoch o ich používateľských údajoch, ktoré skončí v rukách vnútornej bezpečnosti.

Pracoval iba jeden zo štyroch serverov, ktoré sme testovali s Netflixom (Chicago). Napriek tomu dôrazne podporujú torrentovanie aj TOR.

Spoločnosť IPVanish tiež poskytla nekonzistentné testy rýchlosti. Server EÚ (Amsterdam) klesol iba mierne zo 100 Mbps na 82,67, ale server USA (New York) klesol až na 34,71 Mbps..

Najlepšiu ponuku, ktorú som mohol nájsť, bol ročný plán 77,99 dolárov (6,49 dolárov mesačne), ktorý je stále dosť vysoký, keď ho porovnávate s tromi lacnejšími (a lepšími) možnosťami v tomto zozname..

Ak vás zaujíma, môžete im dať kredit pomocou služby PayPal alebo Bitcoin a využiť 7-dňovú záruku vrátenia peňazí..

Ak chcete získať aplikáciu pre systém Mac, navštívte stránku IPVanish.com
Prečítajte si viac v našej úplnej recenzii IPVanish

6. TunnelBear (4,99 $ / mesiac)

tunnelbear mac client

TunnelBear môže mať zo všetkých 70 a viac VPN, ktoré sme skontrolovali, najpríjemnejšiu aplikáciu pre Mac.

Vizuálne rozhranie zobrazuje malého medveďa vedľa vašej polohy. Keď kliknete na umiestnenie servera, ktoré je blízko, medveď doslova tuneluje do nového cieľa.

Podarilo sa im urobiť niečo také suché a nudné, ako je zábavné vyberanie umiestnenia na serveri. Pravdepodobne by ste mohli stráviť celé popoludnie kliknutím na každý zo svojich 350 serverov v 22 krajinách a úplne ho nenávidieť.

Okrem aplikácie pre Mac sa táto zábavná zábava hrá na iOS, Windows, Android, Chrome a Opera. Tieto prichádzajú s vypínačmi zabíjania, anonymnou IP, „Ghostbear“, ktorá skryje masku vášho pripojenia VPN a až päť pripojení zariadení.

Aplikácie Mac, Windows a Android sú predvolene nastavené na OpenVPN, zatiaľ čo aplikácie pre iOS dostávajú IPSec / IKEv2.

TunnelBear v našich piatich testoch neunikol žiadnym údajom a neevidujú ani vaše osobné údaje.

Aj keď podpora TunnelBear tvrdila, že ich servery spolupracovali s Netflixom, nedokázali sme úspešne streamovať nič. Našťastie torrentovanie a TOR sú povolené.

Druhou nevýhodou bolo zníženie rýchlosti. Naše pripojenie 100 Mb / s sa rýchlo znížilo na polovicu na 52,26 Mb / s na ich serveroch EÚ a naďalej sa zhoršovalo - server v Londýne zvládal rýchlosť sťahovania iba 7,54 Mb / s (!)..

Najnižšia cena spoločnosti TunnelBear je 59,99 dolárov za rok (~ 4,99 dolárov mesačne). Namiesto záruky vrátenia peňazí (neexistuje) však poskytujú prístup k obmedzenej bezplatnej verzii, ktorú si môžete vyskúšať.

Prejdite na stránku TunnelBear.com a získajte aplikáciu pre systém Mac
Prečítajte si viac v našej úplnej recenzii TunnelBear

7. Windscribe (4,08 $ / mesiac)

Klient Windscribe pre Mac má nulové kudrlinky.

Kliknite na ikonu hore a rozbaľuje sa niekoľko rôznych možností servera.

To je o tom. Nie je to také zábavné ako TunnelBear, ale robí presne to, čo má: spojiť vás za pár sekúnd.

Windscribe mac klienta

Môžete pristupovať k viac ako 480 serverom v 50 krajinách na takmer akomkoľvek zariadení vo vašej domácnosti, vrátane iOS, Windows, Mac, Linux, Chrome, Opera, Firefox, vyberte smerovače, Amazon, Nvidia Shield a dokonca aj Kodi!

Zistili sme však problém s nárokom na číslo servera. Ich webové stránky uvádzali Nový Zéland ako miesto. Keď sme sa však pokúsili vyhľadať aplikáciu v aplikácii, neexistovala! Takže by ste sa v skutočnosti nemuseli dostať k 480 nárokom.

Na druhú stranu, Windscribe nemal žiadne úniky alebo prihlásenie v našich testoch.

K dispozícii sú hlavné protokoly vrátane OpenVPN, IKEv2 a SOCKS5. Možno však budete chcieť prepnúť predvolený IKEv2 späť na OpenVPN, aby ste získali najsilnejšie šifrovanie..

Rýchlosti Windscribe nás znižujú a dostávame sa z 56% v niektorých prípadoch pomalšie (server EÚ) na 82% v iných (Spojené kráľovstvo).

Na streamovanie Netflixu budete musieť použiť ich špeciálne servery „Windflix“ („normálne“ nefungovali). A budete tiež musieť použiť špeciálne servery na torrent.

Najlacnejší plán Windscribe klesne na 4,08 $ mesačne na rok. Majú tiež plán zostavenia plánu, ktorý stojí iba dolár za miesto. Môžete platiť kreditom, PayPal alebo bitcoínom.

Ak si však myslíte, že budete chcieť získať vrátenie platby, musíte to urobiť do troch dní od zakúpenia produktu a počas tohto obdobia nemôžete prekročiť 10 GB šírky pásma..

Ak chcete získať aplikáciu pre systém Mac, navštívte stránku Windscribe.com
Prečítajte si viac v našej úplnej recenzii Windscribe

Ktorú aplikáciu VPN pre Mac si vyberiete?

Nie všetky aplikácie Mac VPN sú bohužiaľ bezpečné alebo rýchle.

Niektorí „Mac“ dokonca ani nepracujú na počítačoch Mac bez toho, aby preskočili tony mätúcich, časovo náročných obručí..

Preto sme vybrali najlepších 7 VPN pre zariadenia Mac na základe našich skutočných skúseností s testovaním každého z nich.

Spoločnosť NordVPN je na prvom mieste zoznamu s víťaznou kombináciou silnej bezpečnosti, množstva funkcií, najdostupnejších serverov a dostupného stanovovania cien..

ExpressVPN a Surfshark sú tesne na druhom a treťom mieste. Prvá vám poskytne lepšiu rýchlosť, ale druhá je podstatne lacnejšia.

ProtonVPN, IPVanish a TunnelBear majú niekoľko pozitív ... s niekoľkými do očí bijúcimi negatívami. Celkovo sú v poriadku, ale nie v blízkosti troch najlepších.

A Windscribe mal problém po vydaní, takže ho nemôžeme vôbec odporučiť.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me