VPN vs tarpinis serveris

proxy arba vpn painiavaŠiandieniniame pasaulyje saugumo rizika yra visur. Tai ypač aktualu internete. Nesvarbu, ar norite apsisaugoti nuo kibernetinių atakų, ar tiesiog naršote internete anonimiškai, yra daugybė sprendimų.


Jei nerimaujate dėl privatumo internete, tiek tarpiniai serveriai, tiek VPN pasiūlys jums aukštesnį privatumo laipsnį internete, tačiau labai skiriasi tai, kaip jie atlieka užduotį..

Šiame VPN vs tarpinio serverio rodyme sužinosite, kas yra VPN ir tarpiniai serveriai, kuo jie skiriasi vienas nuo kito ir kurį turėtumėte pasirinkti likti anonimu internete.

Kas yra VPN?

naudojant vpn

Virtualus privatus tinklas (VPN) leidžia atrodyti taip, tarsi jūsų veikla internete būtų vykdoma iš nuotolinio IP adreso. VPN sukuria privatų vietinį tinklą, veikiantį visame jūsų tinklo ryšyje.

Norėdami nustatyti VPN, turėsite įdiegti programinę įrangą į savo vietinę operacinę sistemą. Tokiu būdu, kai prisijungiate prie interneto, visas jūsų ryšys yra apsaugotas. Tai apima tokius dalykus kaip naršymas internete, failų atsisiuntimas ir įkėlimas, filmų srautinis perdavimas ir daug daugiau.

Pasirinkę patikimą VPN teikėją ir įdiegę programinę įrangą, jis sukurs saugų tunelį su VPN serveriu. Visas srautas praeina per šį užšifruotą ryšį, pridedant šifravimo ir saugumo sluoksnius. Bet koks tinklo srautas, einantis per šį ryšį, yra saugus.

Naudojant VPN atrodo, kad visi jūsų naršymo duomenys gaunami iš VPN serverio, o ne asmeninio kompiuterio.

Kai naudojate VPN, trečiosioms šalims ar net jūsų interneto paslaugų teikėjui beveik neįmanoma prisijungti prie tinklo perduodamų duomenų. Pvz., Jei naudojate nesaugų „Wi-Fi“ ryšį, jums nereikia jaudintis dėl tinklo saugumo, nes visas srautas bus užšifruotas..

Tačiau pridėję papildomus saugos ir apsaugos sluoksnius turėsite paaukoti greitį ir skaičiavimo galią, o skirtingai nei įgaliotieji serveriai, patikimas VPN nėra nemokamas.

Ne visi VPT sukurti lygūs. Nepakanka tik įdiegti ir suaktyvinti VPN. Jei norite greito ir saugaus ryšio, turite naudoti kokybišką VPN teikėją.

Kai naudojate VPN, turėsite šiek tiek paaukoti dėl savo našumo ir įkrovimo greičio, tačiau niekada neturėtumėte aukotis dėl savo privatumo..

Kadangi VPN tampa pagrindiniu, yra visų rūšių VPN tiekėjų, iš kurių galima rinktis, tačiau jie neteikia tokio paties lygio paslaugų.

Jei skubate, peržiūrėkite mūsų geriausių VPT teikėjų sąrašą, priešingu atveju, lygindami teikėjus, turėkite omenyje toliau pateiktas funkcijas:

 • Privatumo funkcijos ir pateiktas šifravimo lygis (norėsite bent AES-256 šifravimo)
 • Jų teikiamų serverių skaičius
 • Kur jie yra, ir jų naudojamą registravimo politiką
 • Bendras atsisiuntimo greitis (kuo greičiau, tuo geriau)
 • Leisti „torrenting“ ir „Netflix“ transliacijas
 • Mokestis (nenorite naudoti VPN, kuris sugadins banką)

Privalumai naudojant VPN

 • + Kad jūs būtumėte saugus ir saugus (jei pasirinksite kokybės teikėją), gali būti patikimi VPN.
 • + Jūsų ryšys bus apsaugotas aukšto lygio šifravimu
 • + Galėsite likti anonimi prisijungę
 • + Galite pasirinkti tiekėją, kurio registravimo politika atitinka jūsų standartus
 • + Gausite papildomų saugos funkcijų, tokių kaip privatus DNS, apsauga nuo DNS nutekėjimo ir NAT ugniasienės

Trūkumai naudojant VPN

 • - Turėsite mokėti, jei norite kokybės
 • - Vykdydami VPN sulėtinsite tinklo ryšį
 • - Kai kurie VPT naudos atmintį ir apdorojimo galią

Daugiau apie VPN skaitykite čia: VPN pradedančiųjų vadovas: Kas yra VPN

Kas yra tarpinis serveris?

kas yra įgaliotinis

Tarpinis serveris yra serveris, esantis tarp jūsų kompiuterio ir interneto. Jis paslėps jūsų IP adresą, todėl jūsų lankomoje svetainėje bus rodomas įgaliotojo serverio IP adresas, o ne tikrasis IP adresas. Todėl atrodo, kad jūsų internetinė veikla kilusi iš kažkur.

Jie dažniausiai naudojami mažos kainos internetinėje veikloje, pvz., Norint naudotis geografiniu požiūriu ribotu turiniu arba apeiti IP pagrįstos svetainės apribojimus.

Vienintelis tikrasis tarpinio serverio privatumo elementas yra tas, kad jie slepia jūsų IP adresą. Tačiau nėra jokių kitų saugumo priemonių, tokių kaip šifravimas. Tiesiog pagalvokite apie tai, kad pakeisite savo IP adresą į tą, kuris pagrįstas kažkur kitur.

Kadangi nėra pakankamai saugumo, kiekvienas gali pasiekti srautą, einantį per ryšį.

Galiausiai tarpinis serveris sukonfigūruotas programos lygiu. Tai reiškia, kad sukonfigūruosite tam tikras programas, kad būtų paleistas tarpinis serveris, tačiau tai nėra visos sistemos.

Čia yra labiausiai paplitę tarpinių tipų tipai:

1. Viešasis įgaliotinis

Atrodo, kad viešieji įgaliotiniai yra pirmasis daugumos žmonių pasirinkimas. Viešieji tarpiniai serveriai gali būti laisvai naudojami, tačiau jie taip pat naudojami daugiausiai, dėl ko jie gali būti nestabilūs dėl vartotojų perkrovos..

Jei naudojate viešąjį tarpinį serverį, nežinote, kas naudoja serverį, ir tiek daug vartotojų, jis sukuria tam tikrą saugumo riziką. Jei ketinate naudoti viešąjį tarpinį serverį, turėtumėte jį naudoti tik norėdami apeiti svetainių blokatorius.

2. Žiniatinklio tarpinis serveris

Žiniatinklio tarpiniai serveriai leidžia prisijungti prie įgaliotojo serverio iš savo naršyklės. Žiniatinklio tarpiniai serveriai paprastai yra nemokami, todėl nereikia įdiegti ar atsisiųsti jokios programinės įrangos. Tai daro juos labai lengva naudoti ir apeiti turinio apribojimus, kai esate kelyje.

Tačiau žiniatinklio tarpiniai serveriai paprastai negali valdyti sudėtingų svetainių ar svetainių, kuriose veikia „Flash“, „Javascript“ ir „Java“.

3. SOCKS tarpinis serveris

SOCKS tarpiniai serveriai yra daug universalesni nei žiniatinklio ir viešosios tarpinės. Užuot bandęs aiškinti per jį einantį srautą, jis tiesiog palengvina eismą. SOCKS tarpiniai serveriai gali valdyti daug įvairesnį srautą ir dažniausiai naudojami kankinant.

Privalumai naudojant tarpinį serverį

 • + Visuomenės įgaliotiniai gali laisvai naudotis
 • + Jie gali padėti sėkmingai apeiti žiniatinklio apribojimus
 • + Tai gali padėti pasiekti žiniatinklio turinį, kuriam taikoma geografinė apimtis
 • + Paprastam kasdieniam naršymui internete jų gali pakakti, kad būtų šiek tiek daugiau privatumo

Trūkumai naudojant tarpinį serverį

 • - Sunku iššifruoti, kas naudoja tarpinį serverį, todėl serverio savininkas gali šnipinėti jūsų asmeninę informaciją
 • - Tarpinio serverio savininkas žinos jūsų tikrąjį IP adresą
 • - Ryšys, kurį siūlo viešasis tarpinis serveris, paprastai yra nestabilus (apsunkina srautinį perdavimą)
 • - Daugelyje tarpinių serverių nebus šifravimo, todėl duomenis galima perimti
 • - Tarpinius serverius gali užblokuoti tam tikros svetainės. Retai būna, kad tarpiniai serveriai veikia ilgai
 • - Yra tikimybė, kad kažkas nusikalstamai veiklai gali naudoti tą patį tarpinį serverį
 • - Duomenys, perduodami per tarpinį serverį, gali būti sugadinti

Kada turėčiau naudoti tarpinį serverį?

Paprastai įgaliotiniai turėtų būti naudojami „pagal poreikį“ paprastoms užduotims atlikti internete. Čia pateikiami dažniausiai pasitaikantys tarpinių serverių scenarijai:

 • Pagrindiniai privatumo apsaugos lygiai

Tarpinis serveris siūlo pagrindinį privatumo apsaugos lygį. Jūsų interneto srautas bus nukreiptas per įgaliotąjį serverį, taigi svetainėje, kuriai bandote patekti, matysite įgaliotojo serverio IP adresą, o ne tikrąjį IP adresą. Šis procesas suteikia pagrindinę stebėjimo apsaugą.

Kadangi tarpiniai serveriai dažnai saugo vartotojo veiklos žurnalus, jūsų tikrąjį IP adresą ir kitą informaciją galite lengvai rasti.

 • Sumažinkite tikslinę reklamą

Gal bandai atsiriboti nuo visų kasdien matomų tikslinių skelbimų. Jei reguliariam naršymui internete naudojate tarpinį serverį, šie skelbimai nebus susieti su jūsų IP adresu. Tačiau jūs turite papildomą apsaugą, kad tarpiniai serveriai įterps savo skelbimus į jūsų lankomas svetaines. Šis kompromisas galbūt nėra vertas rizikos.

 • Reikia greito sprendimo

Tarpinį serverį galite naudoti iš savo interneto naršyklės. Tai leidžia juos daug lengviau naudoti akimirksniu. Kadangi jums nereikės įdiegti jokios programinės įrangos, ji taip pat sugaiš mažiau išteklių. Tai nereiškia, kad įgaliotasis serveris bus greitas, tačiau jis nepakenks jūsų kompiuteriui..

 • Pasiekite geografinį ribojamą turinį

Tikriausiai pati naudingiausia tarpinio serverio savybė yra jo galimybė apeiti geografiškai ribotą turinį ar užblokuotas svetaines. Tiesiog suaktyvinkite tarpinį serverį ir galėsite greitai peržiūrėti užblokuotą svetainę. Tačiau, norėdami apeiti geografiškai ribotą turinį, turite naudoti tarpinį serverį, esantį tinkamoje vietoje. Pvz., Jei bandote žiūrėti „Netflix“ seriją, kuri užblokuota JK, turėsite naudoti JAV įgaliotąjį tarpinį serverį.

Apskritai įgaliotinis yra lengvas privatumo sprendimas, kuris turėtų būti naudojamas taupiai. Jei turite senėjančią aparatinės įrangos sąranką, kurios negalite paleisti VPN, tuomet galite kreiptis su įgaliotuoju serveriu, tačiau jums gali kilti didesnė saugumo rizika. 2015 m. Atliktas tyrimas iš tikrųjų nustatė, kad iš 25 000 įgaliotųjų atstovų tik 14% iš jų buvo saugūs naudoti.

Jei ketinate naudoti tarpinį serverį, atkreipkite ypatingą dėmesį į patikimą teikėją ir niekada nesidalykite ir neperduokite jokios asmeninės informacijos, kai naudojate tarpinį serverį..

Kada turėčiau naudoti VPN?

Jei ketinate naudoti tarpinį serverį, tikriausiai turėtumėte naujovinti naudoti VPN. Puiki galimybė, nesvarbu, ar nerimaujate dėl savo internetinio privatumo, ar norite išlikti saugūs prisijungę, naudokite VPN. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl naudojami VPN:

 • Likite visiškai anonimiški ir privatūs internete

Jei tikrai norite likti anonimi prisijungę ir nepažeisti savo privatumo, tuomet norėsite naudoti VPN. Dauguma VPN teikėjų turi griežtą netaikymo žurnaluose politiką, tai reiškia, kad jie ne tik neleidžia jūsų IP adreso anonimiškai saugoti, bet ir jo nekaupia. Iš esmės tai reiškia, kad niekaip negalima atsekti jūsų veiklos internete.

 • Pasiekite geografinį ribojamą turinį

Naudojant VPN, geografinis apribojimas yra daug paprastesnis. Kadangi VPN turi daugybę visame pasaulyje išsibarsčiusių serverių, galite lengvai prisijungti prie serverio, kuris padės jums apeiti regionų bloką. Tai leis jums lengvai perjungti savo virtualiojo serverio aplinką, nesvarbu, kur pasaulyje esate.

 • Būkite apsaugoti nuo kiekvieno ryšio

VPN apsaugos ne tik jūsų naršymą internete. Kadangi jūsų kompiuteryje įdiegtas VPN, bet kokia tinklo veikla bus apsaugota. Tai apima failų atsisiuntimą ir įkėlimą, naujinių diegimą ir dar daugiau.

Be to, būsite apsaugoti net nestabiliomis sąlygomis. Tarkime, kad naudojate viešą „wi-fi“ tinklą su silpnu ryšiu. VPN ir toliau jus saugos, net jei nutrūks ryšys. Be to, jei kas nors užkirstų kelią ryšiui, visa jo gaunama informacija tiesiogine prasme nebus skaitoma dėl aukšto šifravimo lygio..

 • Sustabdykite „Torrent“ sustingimą

Daugelis IPT drosi tinklo jungtis, jei mano, kad jis naudojamas kankinimui. Išanalizavę duomenų paketus, siunčiamus per jūsų ryšį, jie gali nustatyti, ar naudojate ryšį kankinimui, ar reguliariai naršote internete. Kadangi VPN užšifruoja visus duomenis, siunčiamus per ryšį, jie negali nustatyti, ar kankinate, ar ne.

VPN vs tarpinis serveris: kuris man tinka?

99,9% laiko norėsite naudoti VPN.

VPT pasiūlys jums tas pačias privilegijas, kurias gausite naudodami tarpinį serverį, išskyrus aukštesnio lygio apsaugą, saugumą ir anonimiškumą. Vienintelis sudėtingas dalykas, susijęs su VPT, yra mokymosi kreivė ir tai yra investicija į sąnaudas. Vis dėlto yra tokių VPN, kaip „ExpressVPN“, kuriais naudotis yra nepaprastai lengva.

Vienintelis kartas, kai tikrai norite naudoti tarpinį serverį, yra tada, kai jums reikia vienkartinio sprendimo atliekant paprastą užduotį, pavyzdžiui, greitai peržiūrėti užblokuotą svetainę ar apeiti geografinį apribojimą. Atminkite, jei ketinate naudoti tarpinį serverį, būtinai niekada nesiųskite asmeninės informacijos ryšiu.

Taip pat yra mokamų tarpinių serverių, tačiau, jei ketinate mokėti už tarpinį serverį, turėtumėte garantuoti saugumą ir sumokėti už VPN teikėją.

Apskritai, VPN suteiks jums tas pačias funkcijas kaip ir tarpinis serveris, tačiau su didesniu saugumo, anonimiškumo ir apsaugos lygiu. Tiems, kuriems iš tikrųjų rūpi jų privatumas internete, tada VPN bus geriausias pasirinkimas.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me